Концерт  Амбасада на мајсторството  во Прилеп

Концерт „Амбасада на мајсторството“ во Прилеп

Cooltura | пред 9 месеци

Вечерва, 21 април, со почеток во 19.00 часот во ликовниот салон на ЦК „Марко Цепенков“ во Прилеп ќе се одржи концертот „Амбасада на мајсторството“ на кој ќе настапат врвните руски млади музичари Алексеј...

Концертот  Амбасада на мајсторството  во изведба на руски музичари вечерва во Прилеп

Концертот „Амбасада на мајсторството“ во изведба на руски музичари вечерва во Прилеп

Макфакс | пред 9 месеци

Вечерва со почеток во 19.00 часот во ликовниот салон на ЦК „Марко Цепенков“ во Прилеп ќе се одржи концертот „Амбасада на мајсторството“ на кој ќе настапат врвните руски млади музичари Алексеј Мелников...

Концерт на руски музичари во Прилеп

Концерт на руски музичари во Прилеп

+Инфо | пред 9 месеци

Концертот „Амбасада на мајсторството“ на кој ќе настапат врвните руски млади музичари, Алексеј Мелников на пијано и Владимир Устјанцeв на саксофон, ќе се одржи утре во 19 часот во ликовниот салон на Центарот...

Концертот  Амбасада на мајсторството  во изведба на руски музичари вечерва во Прилеп

Концертот „Амбасада на мајсторството“ во изведба на руски музичари вечерва во Прилеп

A1on | пред 9 месеци

Вечерва со почеток во 19.00 часот во ликовниот салон на ЦК „Марко Цепенков“ во Прилеп ќе се одржи концертот „Амбасада на мајсторството“ на кој ќе настапат врвните руски млади музичари Алексеј Мелников...

Камерен концерт на млади руски музичари во Битола

Камерен концерт на млади руски музичари во Битола

Cooltura | пред 9 месеци

На концертот, кој ќе се одржи вечерва, 19 април, во 19 часот во Центарот за култура во Битола, ќе бидат изведени дела од Бетовен, Шопен, Витали, Франк, Албенис, Гершвин... Санктпетербургската куќа на музиката,...

 Амбасада на вештината  со камерен концерт во Битола

„Амбасада на вештината“ со камерен концерт во Битола

Вистина | пред 9 месеци

Санкт-Петербургската Куќа на музиката, “Россотрудничество“ и Амбасадата на Руската Федерација во Република Македонија организираат камерен концерт како дел од проектот „Амбасада на вештината“. „Амбасада...

Руски камерен концерт во Центарот за култура во Битола

Канал 5 | пред 9 месеци

На концертот, кој ќе се одржи вечер во 19 часот во  Центарот за култура во Битола, ќе бидат изведени дела од Бетовен, Шопен, Витали, Франк, Албенис, Гершвин... Концертот е поддржан и од почесниот конзулат...

Руски камерен концерт во Центарот за култура во Битола

Руски камерен концерт во Центарот за култура во Битола

ТВ Нова | пред 9 месеци

Санктпетербургската куќа на музиката, „Россотрудничество“ и Амбасадата на Руската Федерација во Република Македонија организираат камерен концерт во Битола на кој ќе настапат Алексеј Мелников на пијано...

Руски камерен концерт во Центарот за култура во Битола

Руски камерен концерт во Центарот за култура во Битола

A1on | пред 9 месеци

Санктпетербургската куќа на музиката, „Россотрудничество“ и Амбасадата на Руската Федерација во Република Македонија организираат камерен концерт во Битола на кој ќе настапат Алексеј Мелников на пијано...

Руски камерен концерт во Битолскиот културен центар

Руски камерен концерт во Битолскиот културен центар

Вечер | пред 9 месеци

На концертот, кој ќе се одржи вечер во 19 часот во Центарот за култура во Битола, ќе бидат изведени дела од Бетовен, Шопен, Витали, Франк, Албенис, Гершвин... Санктпетербургската куќа на музиката, „Россотрудничество"...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност