Xiaomi го претстави својот новитет – Mi 6

пред еден месец - Точка

Компанијата Xiaomi го претстави својот нов модел – Mi 6, за време на настанот во Пекинг. Овој 5,15-инчен телефон, под својата рамка крие Snapdragon 835, што значи дека е дури третиот телефон кој го има...

Потврдено: Доаѓа Xiaomi Mi 6 Plus со 6GB RAM!

пред еден месец - GSM

Спремен за претставување следната недела, доаѓа поголема и подобрена верзија од Mi 6, Mi 6 Plus!. Mi 6 дефинитивно е премиум модел, кој може да се натпреварува и со најдобрите телефони во моментов, но...

Запознајте се со Xiaomi Mi 6: Моќен уред со Snapdragon 835 CPU и 12 MP двојна камера на грбот

пред еден месец - Попара

Компанијата Xiaomi вчера го претстави својот најнов предводник Xiaomi Mi 6 за време на настанот во Пекинг. Xiaomi Mi 6 е придвижен со најновиот процесор на Qualcomm, Snapdragon 835, 6 GB RAM меморија и...

Xiaomi Mi MIX 2 доаѓа со Snapdragon 835 и 8GB RAM!

пред еден месец - GSM

Xiaomi Mi MIX 2 беше еден од најголемите изненадувања за минатата година, благодарение на својот интересен дизајн. Нормално, поради тоа, заинтересираноста за неговиот следбеник е огромна.... Наводно, ќе...

Запознајте се со Xiaomi Mi 6: Моќен уред со Snapdragon 835 CPU и 12 MP двојна камера на грбот

пред еден месец - Бркај работа

Компанијата Xiaomi вчера го претстави својот најнов предводник Xiaomi Mi 6 за време на настанот во Пекинг. Xiaomi Mi 6 е придвижен со најновиот процесор на Qualcomm, Snapdragon 835, 6 GB RAM меморија и...

Xiaomi го претстави новиот предводник – Mi6

пред еден месец - Денар

Овој телефон со екран од 5,15 инчи, во куќиштето има „Snapdragon 835“, што значи дека е дури третиот телефон кој го има овој процесор од новата генерација. Меѓутоа, за разлика од „Sony Xperia XZ Premium“,...

Моќен е колку Samsung Galaxy S8, поевтин е дупло

пред еден месец - Интересно

Xiaomi Mi 6 е новиот модел на компанијата, кој има исти перформанси како Samsung Galaxy S8: најновиот Snapdragon 835 процесор, 6GB RAM меморија и 64GB внатрешна меморија. Двојната камера има 12Mpix, стерео...

Први фотографии направени со Xiaomi Mi 6!

пред еден месец - GSM

Xiaomi стана една од најпопуларните компании во Кина за многу кратко време, а пред само некој ден го претстави најважниот телефон за оваа година, Xiaomi Mi 6. Покрај секундарната камера, уредот нуди низа...

Xiaomi Mi 6 е супер моќен смартфон со многу достапна цена

пред еден месец - Smartportal

Ако сакате смартфон од високата класа, но немате доволно средства за етаблираните смартфони како Galaxy S8 или iPhone 7, на помош доаѓаат кинеските производители. Тука особено мислам на Xiaomi, кој повторно...

Xiaomi најави нов телефон, „flagship“ за 360 долари

пред еден месец - IT.mk

Кинескиот гигант Xiaomi го претстави новиот телефон, Mi 6. Телефонот доаѓа со Snapdragon 835 процесор и дуал-камера. Она што е можеби подеднакво импресивно е цената, која овојпат е 360 долари. If you’re...

Потврдено: Xiaomi Mi 6 ќе има две 12 мегапикселни камери на задната страна!

пред еден месец - GSM

Се што знаеме за Xiaomi Mi 6, пред да биде претставен денеска, на 19 април:. Како што веќе знаеме, уредот ќе има 5.1 инчен дисплеј со 1080 x 1920 (FHD) резолуција. Ќе работи на Snapdragon 835 и Adreno...

КЛИКНИ