Ждрепка, ЛЕ: Јунајтед го доби најпосакуваниот противник во полуфиналето

пред 5 дена - 24 вести

По извлечените парови за Лигата на шампионите, се одржа и ждрепката за полуфиналните двојки во второто по квалитет фудбалско натпреварување, Лигата на Европа. Ждрепката посака во полуфиналето да гледаме...

Ждрепка, ЛШ: Мадридско дерби во полуфиналето

пред 5 дена - 24 вести

Денеска во Нион се одржа извлекувањето за полуфиналните двојки во најелитното фудбалско натпреварување во Европа, Лигата на шампионите. Ждрепката посака во полуфиналето да гледаме шпанска пресметка. Суперинтересн...

Познати полуфиналните двојки во Лига Европа

пред 5 дена - Канал 5

Ждрепката одлучи во полуфиналето да играат: Ајакс (Холандија) – Олимпик Лион (Франција) и Селта Виго (Шпанија) – Манчестер Јунајтед (Англија). Првите натпревари се закажани за 4 мај, реваншите се седум...

Лига Европа: Јунајтед во Виго, Лион во Амстердам

пред 5 дена - Макфакс

Селта против Манчестер Јунајтед и Ајакс против Олимпик Лион ќе играат во полуфиналето, во Лига Европа. Англискиот великан, кој е најголемиот фаворит за освојување на титулата во ова натпреварување, во...

ИНТЕРЕСНИ ДВОЈКИ ВО ЛЕ: Јунајтед на Селта, Ајакс против Лион

пред 5 дена - Телеграф

Манчестер јунајтед ќе гостува на првиот меч од полуфиналето од Лигата на Европа кај тимот на Селта Виго. Ова ќе биде интересен дуел во кој тимот од Англија би требало да има предност и да се најде во подобра...

Реал против Атлетико, Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ

пред 5 дена - A1on

Во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА) во Нион попладнево беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите. Првиот полуфинален пар го сочинуваат градските ривали Реал и Атлетико...

Лига Европа: Ајакс-Лион и Селта-Манчестер Јунајтед во борба за финалето

пред 5 дена - ТВ Нова

Ајакс-Лион и Селта- Манчестер Јунајтед се полуфиналните парови од Лига Европа. Првите мечеви ќе се одиграат во Холандија и Шпанија на 4 мај, додека реваншите ќе се одиграат седум дена покасно.

Извлечени двојките и во Лигата на Европа – На Јунајтед му се отвора патот кон трофејот и ЛШ

пред 5 дена - Спорт Клуб

Денеска во Нион беа извлечени и паровите за полуфиналето од Лигата на Европа. Екипата на Манчестер Јунајтед, која важи за фаворит за освојување на второто по квалитет натпреварување во Европа, ќе патува...

ЛЕ: Селта на патот на Јунајтед кон финалето

пред 5 дена - Македонски Спорт

„Црвените ѓаволи“ преку шпански ривал ќе го брка финалето во ЛЕ Манчестер јунајтед за противник во полуфиналето на Лигата на Европа ја доби Селта, додека Ајакс ќе се пресмета со Олимпик Лион. Јунајтед...

Ајакс оди на Лион, Манчестер Јунајтед со Селта

пред 5 дена - Off.net.mk

По денешната ждрепка за ЛШ, стандардно еден час потоа ги дознавме и полуфиналните двојки за Лига Европа. Полуфинални двојки за ЛЕ: Ајакс - Лион Селта - Манчестер Јунајтед Првите средби се играат на 4 мај,...

Познати полуфиналните двојки од Лига Европа, Манчестер јунајтед ја доби Селта

пред 5 дена - МКД

Денеска во Нион беше извршена и ждрепката за полуфиналните натпревари од Лига Европа, Манчестер јунајтед за противник го доби тимот на Селта. Познати се полуфиналните двојки во Лига Европа, четирите екипи...

Јунајтед едвај, Лион го преживеа пеколот во Истанбул

пред 5 дена - Спорт365

Манчестер Jунајтед потешко од очекувањата се пласираше во полуфиналето од Лигата на Европа откако „црвените ѓаволи“ мораа да играат продолженија за да го скршат отпорот на Андерлехт. Идентично како и на...

Ждребка ЛЕ: Шпански предизвик за Јунајтед и Мурињо на патот до Стокхолм

пред 5 дена - Дерби

По извршената полуфинална ждрепка во Лигата на шампионите во седиштето на УЕФА во Нион (Швајцарија) беше завршен и вториот дел, поточно извлекувањето за паровите во Лига Европа. Во оваа фаза на второто...

Мадридско полуфинале во ЛШ, Јувентус го извлече Монако

пред 5 дена - Кајгана

УЕФА ги извлече полуфиналните двојки во Лигата на шампионите за оваа натпреварувачка сезона. Ланските финалисти, мадридските ривали, Реал и Атлетико, оваа година ќе играат меѓу себе во полуфиналето. Втората...

Лига Европа: Манчестер Јунајтед против Селта!

пред 5 дена - Спортски

Loading... Попладнево во Нион се одржа жребот за полуфиналето од најмасовното натпреварување во Европа, Лига Европа. Жребот сакаше првиот фаворит Манчестер Јунајтед да го спои со Селта, додека вториот...

Манчестер Јунајтед гостува во Виго, Ајакс против Лион

пред 5 дена - Супер спорт

Денес со почеток од 13:00 часот во Нион беше одржан ждребот за полуфиналните парови во Лига Европа. Лион, Селта Виго, Манчестер Јунајтед и Ајакс се пласираа во полуфиналето во ЛЕ. Ајакс – Лион Селта Виго...

ЛЕ: Шпански предизвик за Јунајтед, Ајакс против Лион

пред 5 дена - Екипа

Англискиот клуб Манчестер јунајтед ќе ги одмери силите против Селта во полуфиналето на Лигата на Европа. Првиот меч ќе се игра во Виго на 4.мај, а реваншот седум дена подоцна на „Олф трафорд“. Холандскиот...

Лига Европа: Мурињо против Селта, Ајакс против Лион!

пред 5 дена - Таратур

Попладнево во Нион се одржа жребот за полуфиналето од најмасовното натпреварување во Европа, Лига Европа. Жребот сакаше првиот фаворит Манчестер Јунајтед да го спои со Селта, додека вториот полуфинален...

Извлечени двојките за полуфиналето од Лига Европа

пред 5 дена - 24 фудбал

Денеска во Нион беше извршена и ждрепката за полуфиналните натпревари од Лига Европа, Манчестер јунајтед за противник го доби тимот на Селта. Познати се полуфиналните двојки во Лига Европа, четирите екипи...

Нова мадридска битка за финале, Јувентус го доби „џекпотот“

пред 5 дена - Точка

Во седиштето на УЕФА во Нион, Швајцарија денеска беше извршена ждрепката за полуфиналето во Лигата на шампионите, а раката на легендата на Ливерпул Иан Раш ги донесе паровите Реал Мадрид-Атлетико Мадрид...

ЛШ: Реал – Атлетико, Монако – Јувентус

пред 5 дена - Алсат-М

Во седиштето на УЕФА, во Нион, денеска беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите. Градските ривали Реал и Атлетико Мадрид, меѓусебе ќе се борат за финалето. Прв во двомечот домаќин...

ЛШ: Реал - Атлетико, Монако - Јувентус

пред 5 дена - Р.С. Европа

Во седиштето на УЕФА, во Нион, денеска беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите. Градските ривали Реал и Атлетико Мадрид, меѓусебе ќе се борат за финалето. Прв во двомечот домаќин...

Реал против Атлетико, Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ

пред 5 дена - Канал 5

Првиот полуфинален пар го сочинуваат градските ривали Реал и Атлетико Мадрид. Овие две екипи минатата сезона играа во финалето кога Реал стана европски шампион. Прв во двомечот домаќин ќе биде Реал, а...

Мадридско полуфинале во ЛШ, Јувентус го извлече Монако

пред 5 дена - Макфакс

УЕФА во петокот ги извлече полуфиналните двојки во Лигата на шампионите за оваа натпреварувачка сезона. Ланските финалисти, мадридските ривали, Реал и Атлетико, оваа година ќе играат меѓусебе во полуфиналето....

НЕМА ПОВТОРУВАЊЕ НА ФИНАЛЕТО: Реал против Атлетико во следната рунда од ЛШ

пред 5 дена - Телеграф

Еден од ривалите од минатотогодишното финале во Лигата на шампионите, Реал Мадрид и Атлетико Мадрид, ќе игра и во годинешното финале. Овие две екипи ја сочинуваат првата двојка од полуфиналето, така што...

ЛИГА НА ШАМПИОНИ: Мадридско дерби и Монако против Јуве во полуфиналето

пред 5 дена - Македонски Спорт

Големите градски ривали од Мадрид ќе ги одмерат силите во полуфиналето, а домаќин на првата средба ќе биде Реал. Во второто полуфинале ќе се соочат Монако и Јувентус Реал Мадрид и Атлетико Мадрид ќе ги...

Реал против Атлетико, Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ

пред 5 дена - +Инфо

Во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА) во Нион попладнево беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите. Првиот полуфинален пар го сочинуваат градските ривали Реал и Атлетико...

Реал против Атлетико, Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ

пред 5 дена - Лидер

Во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА) во Нион попладнево беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите. Првиот полуфинален пар го сочинуваат градските ривали Реал и Атлетико...

Реал Мадрид- Атлетико Мадрид, Монако-Јувентус во полуфиналето од Лигата на шампиони

пред 5 дена - ТВ Нова

Реал Мадрид- Атлетико Мадрид и Монако- Јувентус се полуфиналните двојки, по денешната ждрепка во Нион. Првиот натпревар помеѓу мадридските клубови ќе се одигра на сантиаго бернабе, дуел кој ќе биде реприза...

Шпанско полуфинале во Лигата на шампионите, Реал против Атлетико Мадрид

пред 5 дена - МКД

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за полуфиналните натпревари од Лигата на шампионите, таа донесе шпански двобој помеѓу големите градски ривали од Мадрид. Извлечени полуфиналните двојки за Лигата...

Одредени двојките во полуфиналето – Спектаклот е во Мадрид!

пред 5 дена - Спорт Клуб

Денеска, точно на пладне, во Нион се одржа ждрепката за полуфиналето од најелитното клупско фудбалско натпреварување во Европа, но и светот. Од претходно беше познато дека во битка за големото финале во...

Познати полуфиналните двојки во Лигата на шампионите

пред 5 дена - Курир

Реал Мадрид –  Атлетико Мадрид Монако – Јувентус Тагови: лш

Јуве го доби Монако, Мадрид ќе гори

пред 5 дена - Off.net.mk

По невообичаено 15 минутно доцнење беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите. Јувентус имаше среќа, Атлетико Мадрид ич. Полуфинални двојки во ЛШ: Монако - Јувентус Реал Мадрид - Атлетико...

Нова мадридска битка за финале, Јувентус го доби „џекпотот“

пред 5 дена - Дерби

Во седиштето на УЕФА во Нион, Швајцарија денеска беше извршена ждрепката за полуфиналето во Лигата на шампионите, а раката на легендата на Ливерпул Иан Раш ги донесе паровите Реал Мадрид-Атлетико Мадрид...

Извлечени паровите за полуфиналето на Лигата на шампионите

пред 5 дена - Прес 24

Реал Мадрид ќе му биде домаќин на градскиот ривал Атлетико во првиот меч од полуфиналето на лигата на шампионите. Монако и Јувентус ќе ги одмерат силите во првиот меч на стадионот во кнежеството По двомечот...

ЛШ: Мадридско дерби во полуфинале!

пред 5 дена - Таратур

Попладнево во Нион се одржа жребот за полуфиналето од најелитното европско натпреварување, Лигата на шампиони. Жребот сакаше да ги спои двата тима од Мадрид, додека другиот полуфинален пар го сочинуваат...

Нова мадритска битка за финале, Јувентус го доби „џекпотот“

пред 5 дена - Дерби

Во седиштето на УЕФА во Нион, Швајцарија денеска беше извршена ждрепката за полуфиналето во Лигата на шампионите, а раката на легендата на Ливерпул Иан Раш ги донесе паровите Реал Мадрид-Атлетико Мадрид...

Лига Европа, Манчестер на мегдан со Селта, Лион против Ајакс во второто полуфинале

пред 5 дена - Република

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за полуфиналните дуели од второто по ранг европско натпреварување, Лигата на Европа. Фаворитот за трфоејот, Манчестер Јунајтед ќе се соочи со шпанска Селта, додека...

ЛШ: Мадридско дерби во полуфинале!

пред 5 дена - Спортски

Loading... Попладнево во Нион се одржа жребот за полуфиналето од најелитното европско натпреварување, Лигата на шампиони. Жребот сакаше да ги спои двата тима од Мадрид, додека другиот полуфинален пар го...

Мадридско дерби, Јувентус против Монако

пред 5 дена - Супер спорт

Денес со почеток од 12:00 часот се одржа ждребот за полуфиналните двојки во Лигата на Шампионите. Јувентус, Реал Мадрид, Монако и Атлетико Мадрид се пласираа во полуфиналето. Реал Мадрид – Атлетико Мадрид...

ЛШ: Мадридска пресметка во полуфиналето, Јувентус против Монако

пред 5 дена - Екипа

Европскиот клупски првак Реал Мадрид ќе ги одмери силите со градскиот ривал Атлетико Мадрид во полуфиналето на Лигата на шампионите. Минатогодишните финалисти сега ќе се пресметаат во полуфиналната фаза...

Извлечени полуфиналните двојки за Лигата на шампионите

пред 5 дена - 24 фудбал

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за полуфиналните двојки во Лигата на шампионите која донесе шпански двобој, Реал Мадрид против градскиот ривал Атлетико. Познати се полуфиналните двојки во Лигата...

Познати полуфиналните двојки во Лигата на шампионите

пред 5 дена - Вистина

Во Нион точно на пладне беа извлечени полуфиналните двојки од фудбалската Лига на шампиони. Реал Мадрид –  Атлетико Мадрид Јувентус- Монако извор:курир

Полуфинале на Лигата на шампионите: Реал ќе го чека Атлетико, а Јувентус оди на гости кај Монако

пред 5 дена - Хит Портал

Ждрепката за полуфиналните натпревари од Лигата на шампионите заврши.Реал Мадрид ќе се соочи со својот противник Атлетико Мадрид четврти пат по ред, откако го победи тимот на Диего Симеоне во финалињата...

Шпанско дерби во полуфиналето на Лигата на шампионите, Јувентус – Монако е вториот пар

пред 5 дена - Република

По драматичните четвртфинални дуели, останаа само четири екипи во борбата за финалето на Лигата на шампионите, кое оваа година ќе се игра во Велс. Во првото полуфинале ќе се сретнат градските ривали од...

ЛЕ - 1/2 финале: Ајакс - Лион, Селта - Манчестер Ј.

пред 5 дена - Сител

Во Нион денеска покрај двојките од ЛШ беа извлечени и полуфиналните двојки за Лига Европа. Холандски Ајакс ќе игра против Олимпик Лион, додека шпанската екипа Селта за ривал го доби повеќекратниот англиски...

Селта е следната жртва на Јунајтед

пред 5 дена - Вечер

Првите полуфинални натпревари се закажани за 4. мај, а реванш дуелите ќе бидат одиграни седум дена подоцна Најголемиот фаворит за победничкиот трофеј, англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, за противник...

Манчестер Јунајтед против Селта Виго, Ајакс – Олимпик Лион во 1/2 финалето во Лига Европа

пред 5 дена - Слободна Македонија

Денеска во Нион се одржа и ждрепката за полуфиналните дуели во Лигата на Европа. Англискиот Манчестер Јунајтед ќе се соочи со шпанската Селта Виго, додека во второто полуфинале ќе се сретнат Ајакс и Олимпик...

Мадридска мега пресметка во 1/2 финалето, Монако на мегдан со Јувентус

пред 5 дена - Македонија Денес

Во Нион денеска се извлекоа двојките за полуфиналните пресметки во Лигата на шампионите. Ждрепката сакате да гледаме мадридски двобој на двата лути градски ривали Реал и Атлетико Мадрид. Овие два тима...

Манчестер Јунајтед ја „доби“ Селта, Ајакс со Лион

пред 5 дена - Sportmedia

Во првите мечеви од полуфиналето, на 4. мај Селта ќе го дочека Манчестер Јунајтед, а Ајакс во Амстердам ќе му биде домаќин на Лион. Една недела подоцна, на 11. мај се раванш-дуелите по кои ќе ги добиеме...

Јунајтед и Ајакс по продолженија, Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ

пред 5 дена - Утрински

Единствено на Селта и беа доволни 90 минути во реваншот со Генк да го помине четвртфиналето Крајно неизвесни и драматични натпревари беа одиграни синоќа во реваншите од четвртфиналната фаза во Лига Европа...

Душко промаши пенал, ама Јелена Карлеуша храбро застана во одбрана на сопругот

пред 5 дена - Сител

Фудбалерот на Бешикташ и српски репрезентативец Душко Тошиќ беше еден од трагичарите на ревенш мечот од четвртфиналето на ЛП против Олимпик од Лион. Лион во првиот меч славеше со 2:1, а во реваншот Бешикташ...

ЛШ: Реал - Атлетико, Монако - Јувентус

пред 5 дена - Сител

Во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА) во Нион попладнево беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите. Првиот полуфинален пар го сочинуваат градските ривали Реал и Атлетико...

Реал – Атлетико и Монако – Јувентус се 1/2 финалните двојки во Лигата на шампионите

пред 5 дена - Слободна Македонија

Градските ривали Реал и Атлетико ќе играат во ½ финалето во фудбалската Лига на шампиони, одлучи денешната ждрепка во седиштето на УЕФА во Нион. Во изминатите три сезони два пати мадритските тимови играа...

Нема нов финален дуел помеѓу Реал (М) и Атлетико (М)

пред 5 дена - Вечер

Пласман во финалниот дуел, кој ќе биде одигран на 3. јуни во Кардиф, ќе обезбеди и подобриот од полуфиналната пресметка помеѓу италијанскиот калчо гигант Јувентус и францускиот преставник Монако Пред една...

Реал против Атлетико, Монако - Јувентус

пред 5 дена - Sportmedia

Првите мечеви се играат на 2 и 3 мај, а реваншите се закажани за 9 и 10 мај Градските ривали Реал и Атлетико Мадрид ќе играат меѓусебе во полуфиналето на Лигата на шампиони, беше одлучено на ждрепката...

Јунајтед и Ајакс по продолженија, Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ

пред 5 дена - ТВ Нова

Крајно неизвесни и драматични натпревари беа одиграни синоќа во реваншите од четвртфиналната фаза во Лига Европа по кои полуфинале изборија Манчестер Јунајтед, Олимпик Лион, Ајакс и Селта. Единствено на...

Лопез херој на Лион, Јунајтед се провлече, Ајакс херојски во Глезенкирхен

пред 5 дена - Кајгана

Манчестер Јунајтед и Ајакс по продолженијата, а Лион по изведувањето на пенали изборија пласман во полуфиналето во Лига Европа, додека единствено Селта во 90 минути го завери својот пласман меѓу најдобрите...

Јунајтед и Ајакс по продолженија, Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ

пред 5 дена - +Инфо

Крајно неизвесни и драматични натпревари беа одиграни синоќа во реваншите од четвртфиналната фаза во Лига Европа по кои полуфинале изборија Манчестер Јунајтед, Олимпик Лион, Ајакс и Селта. Единствено на...

Јунајтед и Ајакс по продолженија, Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ

пред 5 дена - Канал 5

Единствено на Селта и беа доволни 90 минути во реваншот со Генк да го помине четвртфиналето, додека на другите три дуели се играа продолженија, а еден од нив беше решен по изведување пенали. Манчестер...

Јунајтед и Ајакс по продолженија, Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ

пред 5 дена - A1on

Крајно неизвесни и драматични натпревари беа одиграни синоќа во реваншите од четвртфиналната фаза во Лига Европа по кои полуфинале изборија Манчестер Јунајтед, Олимпик Лион, Ајакс и Селта. Единствено на...

Лига Европа: Рашфорд ги однесе „ѓаволите“ во полуфинале

пред 5 дена - Сител

Крајно неизвесни и драматични натпревари беа одиграни синоќа во реваншите од четвртфиналната фаза во Лига Европа по кои полуфинале изборија Манчестер Јунајтед, Олимпик Лион, Ајакс и Селта. Единствено на...

Јунајтед се провлече, Ајакс херојски во Глезенкирхен, Лопез херој на Лион

пред 5 дена - Денар

Манчестер Јунајтед и Ајакс по продолженијата, а Лион по изведувањето на пенали изборија пласман во полуфиналето во Лига Европа, додека единствено Селта во 90 минути го завери својот пласман меѓу најдобрите...

И Ајакс преку продолженија, Лион на пенали, Селта „регуларно“ во полуфинале на Лига Европа

пред 5 дена - Спортски

Loading... Шалке го пречека Ајакс и со два гола во второто полувреме успеа да ја анулира предноста на гостите од првиот натпревар. Горецка и Бургшталер беа стрелци на головите. Ајакс последните десет минути...

И Шалке преку продолженија, Лион на пенали, Селта „регуларно“ во полуфинале на Лига Европа

пред 5 дена - Спортски

Loading... Шалке го пречека Ајакс и со два гола во второто полувреме успеа да ја анулира предноста на гостите од првиот натпревар. Горецка и Бургшталер беа стрелци на головите. Ајакс последните десет минути...

Јунајтед и Шалке во продолженија, Лион преку пенали, Селта во „регуларно“ до полуфинале на Лига Европа

пред 5 дена - Таратур

На Манчестер јунајтед му требаа дури 120 минути за да го победи Андерлехт и да се пласира во полуфиналето од Лига Европа, „Црвените ѓаволи“ славеа со 2-1. Манчестер јунајтед со тешки маки се пласира меѓу...

Израмнето на Олд Трафорд: Јунајтед во продолженијата до полуфинале на Лига Европа

пред 5 дена - Спортски

Loading... На Манчестер јунајтед му требаа дури 120 минути за да го победи Андерлехт и да се пласира во полуфиналето од Лига Европа, „Црвените ѓаволи“ славеа со 2-1. Манчестер јунајтед со тешки маки се...

ЛИГА НА ЕВРОПА: И Јунајтед, Ајакс и Лион во полуфинале

пред 5 дена - Телеграф

После продолженијата во Манчестер, Истанбул и Гелзенкирхен беше комплетиран списокот на полуфиналистите во Лигата на Европа, а на Селта Виго и се придружија екипите на Манчестер јунајтед, Ајакс и Лион....

Лопез херој на Лион, Јунајтед се провлече, Ајакс херојски во Глеземкирхен

пред 5 дена - Макфакс

Манчестер Јунајтед и Ајакс по продолженијата, а Лион по изведувањето на пенали изборија пласман во полуфиналето во Лига Европа, додека единствено Селта во 90 минути го завери својот пласман меѓу најдобрите...

Буфон: Не очекував „чиста“ мрежа во 180 минути со Барса

пред 5 дена - Утрински

Убедливиот триумф (3:0) на италијанскиот првак во Торино овој пат беше преголем залак за Каталонците. Меѓу најдобрите четири се потврди и Монако Јувентус и Монако се придружија на Реал Мадрид и на Атлетико...

ЛЕ: Јунајтед и Ајакс во полуфинале по продолженија, тага во Истанбул

пред 5 дена - Македонски Спорт

Манчестер успеа дури после 120 минути да го совлада Андерлехт, а драмата во Гелзенкирхен ја доби тимот на Ајакс со два гола во екстра времето. Лион после пенали го елиминираше Бешикташ Прв пат се случува...

Лион успеа по пенал рулетот: Бeшикташ промаши два клучни пенали

пред 5 дена - Спорт Клуб

Во рамки на последниот меч од четвртфиналните средби во Лига Европа, Лион по пенал рулетот славеше над Бешикташ и обезбеди пласман во полуфиналето. Клучен момент беа двата промашени пенали на Тошиќ и Митровиќ,...

Манчестер јунајтед дури по продолженија го победи Андерлехт, Ибрахимовиќ се повреди

пред 5 дена - МКД

На Манчестер јунајтед му требаа дури 120 минути за да го победи Андерлехт и да се пласира во полуфиналето од Лига Европа, „црвените ѓаволи“ славеа со 2-1. Манчестер јунајтед со тешки маки се пласира меѓу...

Лион го издржа пеколот во Истанбул

пред 5 дена - Екипа

Лион е последниот полуфиналист во Лигата на Европа откако францускиот претставник по огромна битка, 120 минути игра и пенал-рулет успеа да го елиминира Бешикташ. Талиска беше главна фигура во регуларниот...

Манчестер јунајтед по продолженија го совлада Андерлехт, Рохо и Ибрахимовиќ се повредија

пред 5 дена - 24 фудбал

Манчестер јунајтед дури по 120 минути игра го победи Андерлехт со 2-1 и се пласираше во полуфиналето од Лига Европа, поради повреди натпреварот порано го завршија Ибрахимовиќ и Рохо. Манчестер јунајтед...

3 продолженија на 4 меча, Манчестер Јунајтед чекор поблизу до Скопје

пред 5 дена - Off.net.mk

Првпат во историјата на европските натпреварувања во четвртфинале на три од четири меча се играа продолженија. На крајот среќата на страна на: Aјакс, Јунајтед кои ѝ се придружија на Селта Виго. Ибрахимовиќ...

Јунајтед и Шалке се следни, се чека уште последниот патник во полуфиналето

пред 5 дена - Спорт Клуб

По продолженијата во реванш четвртфиналните средби во рамки на Лига Европа, познати се уште двајца патници во полуфиналето. Манчестер Јунајтед успеа да постигне еден гол во продолжението и Рашфорд во 107....

Рашфорд го одведе Јунајтед во полуфинале, фуриозен финиш на Ајакс

пред 5 дена - Екипа

Манчестер јунајтед многу потешко од очекувањата се пласираше во полуфиналето од Лигата на Европа откако „црвените ѓаволи“ вечерва мораа да играат продолженија од два пати по 15 минути за да го скршат отпорот...

ВЕЧЕР ЗА ИСТОРИЈА: Три меча од Лигата на Европа во продолжение

пред 5 дена - Телеграф

На три од четирите дуели од четврт-финалето во Лигата на Европа ќе се играат дополнителни 30 минути откако средбите завршија со идентичен резултат како и првите пресметки. Бешикташ успеа да го совлада...

Сите во продолженија: Селта Виго ќе ги чека противниците во полуфиналето

пред 5 дена - Спорт Клуб

Во рамките на четвртфиналните мечеви вечерва, на три од четирите дуели не очекуваат продолженија. Во реванш дуелите во регуларниот дел, Манчестер Јунајтед против Андлрехт одигра индентично како и во Берлин...

Селта прв полуфиналист во ЛЕ, продолженија во Манчестер, Истанбул и во Гелзенкирхен

пред 5 дена - Екипа

Историски пласман во полуфиналето обезбеди Селта, откако шпанскиот клуб ја одбрани предноста од 3-2 од првиот натпревар против Генк. Реваншот во Белгија заврши 1-1, први поведоа фудбалерите на Селта преку...

Три меча во продолженија, Селта го преживеа Генк и ќе игра за првпат во европско полуфинале

пред 5 дена - Република

Историски пласман во полуфиналето обезбеди Селта, откако шпанскиот клуб ја одбрани предноста од 3-2 од првиот натпревар против Генк. Реваншот во Белгија заврши 1-1, први поведоа фудбалерите на Селта преку...

Шалке со пирова победа - Ајакс со 10 играчи постигна два гола за полуфинале

пред 5 дена - Гол

На „Велтинс арената“ во Гелзенкирхен, фудбалерите на Шалке 04 во реванш дуелот од четвртфиналето на Лига Европа против Ајакс славеа победа по продолженија од 3-2 (2-0, 0-0) и не ја надополнија негативата,...

Голманот Лопес го одведе Лион во полуфиналето по пенал-драмата во Турција

пред 5 дена - Гол

Лион е последниот патник во полуфиналето на Лига Европа, откако по голема драма во Истанбул по изведувањето на пенали го победи Бешикташ со 6-7. Мечот по 120 минути заврши со победа на домаќините од 2-1,...

Драмата во Истанбул му припадна на Лион

пред 5 дена - Слободна Македонија

Лион е последниот патник во полуфиналето на Лига Европа, откако по голема драма во Истанбул по изведувањето на пенали го победи Бешикташ со 6-7. Мечот по 120 минути заврши со победа на домаќините од 2-1,...

Лион го преживеа „пеколот“ со Бешикташ и ја комплетираше завршната четворка во ЛЕ

пред 5 дена - Sportmedia

Францускиот тим го победи Бешикташ со 7:6 по изведувањето на пеналите и со тоа е последниот патник во полуфиналната фаза од Лигата на Европа Поопширно во наредните мигови...

Селта првпат ќе игра европско полуфинале

пред 5 дена - Слободна Македонија

Селта од Виго за првпат во својата историја ќе игра полуфинале на еден европски Куп, откако вечерва во Белгија во вториот натпревар од четвртфиналето на Лига Европа ремизираше со домашниот Генк, 1-1 (0-0)...

Спасителот Рашфорд му донесе полуфинале на Манчестер Јунајтед,Ајакс храбро преку Шалке меѓу четирите најдобри во ЛЕ

пред 5 дена - Слободна Македонија

Во реванш натпреварот од четвртфиналето на Лига Европа, фудбалерите на Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ го пречекаа тимот на Андерлехт и на крајот по продолженијата славеа победа од 2-1 (1-1, 1-1) и...

Рашфорд му донесе полуфинале на Манчестер јунајтед, Ајакс се спаси против Шалке

пред 5 дена - Sportmedia

Младиот напаѓач со голот во 107. минута му донесе победа на својот тим од 2:1 и со тоа пласман во полуфиналето, додека, пак, Ајакс иако имаше негатива од 0:3 и црвен картон против Шалке, успеа да постигне...

Буфон во полуфиналето го посакува Реал или Монако

пред 5 дена - Дневник

Искусниот чувар на мрежата на италијанскиот фудбалски првак Јувентус, Џиџи Буфон, на денешната ждрепка за полуфиналните двојки во Лигата на шампионите посакува неговиот тим за противник да го добие Монако...

Енрике: Kапата долу пред „старата дама“

пред 5 дена - Дневник

На тимовите од шпанската престолнина Мадрид, Реал и Атлетико на денешната ждрепка за полуфиналните двојки од фудбалската Лига на шампионите им се придружија италијанскиот Јувентус и францускиот Монако....

Селта го преживеа Генк и првпат ќе игра европско полуфинале

пред 5 дена - Гол

Селта од Виго за првпат во својата историја ќе игра полуфинале на еден европски Куп, откако вечерва во Белгија во вториот натпревар од четвртфиналето на Лига Европа ремизираше со домашниот Генк, 1-1 (0-0)...

Селта ја заврши работата, Андерлехт се избори за продолженија во Манчестер

пред 5 дена - Sportmedia

Само шпанскиот тим ја одработи задачата во регуларните 90 минути. Манчестер јунајтед и Андерлехт завршија 1:1 и победникот ќе се одлучува во продолженијата Поопширно во наредните моменти...

Буфон стравува од Атлетико Мадрид

пред 5 дена - Екипа

Џанлуиџи Буфон пред извлекувањето на полуфиналните двојки во Лигата на шампиони, се надева дека неговиот Јувентус ќе ги избегне Атлетико Мадрид. По елиминацијата на Барселона, искусниот голман сега стравува...

Ќерката на тренерот на Јувентус отишла на Камп Ноу, а после овие фотки ќе ви стане јасно зошто сите гледале во неа

пред 6 дена - Точка

Ќерката на Масимилијано Алегри и` донела среќа на Старата торинска дама... Ќерката на Масимилијано Алегри, Валентина, која има 22 години и важи за една од најатрактивните девојки во Италија, била на Камп...

Буфон издвои еден од трите тима кој најмалку го посакува како противник во полуфиналето

пред 6 дена - Дерби

Јувентус и Монако им се приклучија на Реал Мадрид и Атлетико Мадррид во полуфиналето во Лигата на шампионите со своите уверливи претстави против Барселона и Борусија Дортмунд на вчерашните реванш дуели...

Ќерката на тренерот на Јувентус го привлече вниманието на Камп Ноа

пред 6 дена - Локално

Ќерката на Максимилијано Алегри ѝ донесе  среќа на Старата торинска дама и беше една од најатрактивните девојки на Ноа Камп . Го бодреше својот татко и Јувентус да ја совладаат Барса и да преминат во полуфиналето...

ТРЕНЕРОТ НА БАРСА УПАТИ ЧЕСТИТКИ: Енрике призна дека Јуве бил подобар

пред 6 дена - Телеграф

Тренерот на Барселона Луис Енрике по елиминацијата од Лигата на шампионите рече дека на неговиот тим му недостасувала острина во завршницата на акциите. - Тоа е фудбал. Сакавме да играме во брз ритам,...

Лига Европа: Јунајтед ја довршува работата, нова „војна“ меѓу Бешикташ и Лион

пред 6 дена - Екипа

Вечерашните реванш натпревари од четвртфиналето во Лигата на Европа ќе ги дадат имињата на четирите полуфиналисти кои ќе се борат за главната награда – големиот пехар кој воедно значи и пласман во Лигата...

Може еден од Монако и Реал (М)

пред 6 дена - Вечер

Знаев дека имаме одлични шанси на вториот натпревар, но бев сигурен дека Барса нема да постигне ниту еден гол, изјави Буфон Легендарниот голман на италијанскиот калчо гигант Јувентус, Џиџи Буфон, откри...

Ќерката на Алегри се појави на Ноу Камп – Место мечот сите гледаа во неа

пред 6 дена - Reporter.mk

Ќерката на Максимилијанo Алегри и донесе среќа на „Старата дама“ и беше една од најатрактивните девојки на Ноу Камп. Го бодреше својот татко и Јувентус да ја совладаат Барса и да преминат во полуфиналето...

Тикет на денот: Шалке победува, голови во Истанбул!

пред 6 дена - Спортски

Loading... Денес се играат реванш дуелите во четвртфиналето од Лига Европа, а ние со нашите предлози ќе се обидеме да им помогнеме на љубителите на обложувањето. Манчестер Јунајтед – Андерлехт – 1 Се друго...

Буфон: Не верував дека нема да примам гол на „Камп Ноу“!

пред 6 дена - Гол

Џанлуиџи Буфон е еден од ретките голмани кои од „Камп Ноу“ си заминале без да примат погодк, а уште поредок кој успеал својата мрежа да ја сочува од Лионел Меси. На вчерашниот реванш натпревар Буфон успеа...

Битка за полуфинале во Лига Европа

пред 6 дена - Алфа

Денеска се играат реванш дуелите од четврт-финалето во Лига Европа. Најголемиот фаворит за освојување на трофејот Манчестер Јунајтед го пречекува Андерлехт, а по првите 90 минути во Брисел резултатот беше...

Џиџи Буфон има две желби за полуфиналето на ЛШ- едната е да игра против овој тим

пред 6 дена - Курир

– Можеби ќе биде подобро да играме со Монако или Реал Мадрид. Тие се уште се борат за шампионската титула, а бидејќи е крај на сезоната, ќе мора да менуваат, изјави Буфон, кој го искоментира и дуелот со...

Детална анализа на неуспехот на Барса: До вчера МСН ги добиваше натпреварите, сега…

пред 6 дена - Спорт Клуб

На сосема просечен тим изгледаше Барса во двомечот против Јувентус во рамките на четвртфиналето од Лигата на шампионите. Една од причините беше неверојатната организираност на италијанскиот првак, а втората...

Буфон: Ех, некој да ми кажеше дека нема да примам гол на „Камп Ноу“…

пред 6 дена - Точка

Најдобриот италијански состав Јувентус се избори за полуфинале во Лигата на шампионите и тоа откако со вкупно 3-0 во четвртфиналето ја елиминираше Барселона. „Старата дама“ со предноста се стекна уште...

Чуден избор на легендата: Буфон би сакал да избегне само еден клуб, а не е Реал

пред 6 дена - Спорт Клуб

Легендарниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон нема проблем неговиот тим да се сретне со Реал Мадрид во полуфиналето од Лигата на шампионите. Изборот на капитенот на Јуве оваа сезона беше мошне чуден...

Субашиќ: Мбапе е неверојатен, мајка му се уште го носи на тренинг

пред 6 дена - 24 фудбал

Напаѓачот на Монако, Килијан Мбапе е хит оваа сезона, се промовираше во еден од најголемите таленти во последниве години и се наоѓа на врвот од листата на желби кај фудбалските гиганти. Младиот француски...

Реванш четвртфинални дуели во Лига Европа

пред 6 дена - Курир

Втората белгиска екипа Генк во реваншот е домаќин на Селта, која оствари победа на првиот дуел со 3:2. Минимална предност од 2:1 од првиот дуел на гостувањето во Истанбул ќе има и Олимпик Лион против Бешикташ....

Пике: Јувентус го заслужи полуфиналето, може и да ја освои ЛШ оваа сезона

пред 6 дена - Кајгана

Дефанзивецот на Барселона Жерар Пике  призна дека Јувентус играл подобро во двомечот и дека може да ја освои Лигата на шампиони. Победата на Јувентус во првиот натпревар со резултат од 3:0 се покажа одлучувачка...

Реванш четвртфинални дуели во Лига Европа

пред 6 дена - A1on

Во рамките на Лига Европа вечерва се играат реванш четвртфиналните дуели. На „Олд Трафорд“ Манчестер Јунајтед е фаворит во дуелот со белгискиот претставник Андрелехт, особено што првиот натпревар пред...

Реванш четвртфинални дуели во Лига Европа

пред 6 дена - Канал 5

На „Олд Трафорд“ Манчестер Јунајтед е фаворит во дуелот со белгискиот претставник Андрелехт, особено што првиот натпревар пред седум дена заврши нерешено 1:1. Втората белгиска екипа Генк во реваншот е...

Алегри: И цел ден да игравме, Барса немаше да ни даде гол

пред 6 дена - 24 фудбал

Тренерот на Јувентус, Масимо Алегри ја пофали играта во одбрана на неговите избраници, вели дека и цел ден да играле, „Каталонците“ немала да дадат гол „Старата Дама“ вчера одигра брилијантно во дефанзива...

Нема тајни за Реал и за Јуве

пред 6 дена - Sportmedia

Во очекување на ждрепката за полуфиналните двојки во Лигата на Шампионите, малку е веројатно дека некој од четирите тима има некоја желба. Посебно тоа се однесува за Јувентус и за Реал Мадрид, затоа што...

Реванш четвртфинални дуели во Лига Европа

пред 6 дена - A1on

Во рамките на Лига Европа вечерва се играат реванш четвртфиналните дуели. На „Олд Трафорд“ Манчестер Јунајтед е фаворит во дуелот со белгискиот претставник Андрелехт, особено што првиот натпревар пред...

Најава: Манчестер ја завршува работата започната во Брисел!

пред 6 дена - Спортски

Манчестер Јунајтед денес го пречекува Андерлехт во реванш натпреварот од четвртфиналето во Лига Европа и има добар резултат од првиот дуел (1:1), па императивот за „црвените ѓаволи“ е секако пласман во...

„За нас најдобро е да ги извлечеме Монако или Реал Мадрид“

пред 6 дена - Супер спорт

Буфон сака Јувентус во ½-финале да игра против Монако или Реал Мадрид. Искусниот голман на Јувентус по елиминацијата на Барселона, размислува за наредниот противник. „Можеби за нас е подобро да го извлечеме...

Кој ќе ја освои Лига Европа?

пред 6 дена - Off.net.mk

Манчестер Јунајтед е главен фаворит, но Лион се поставува како најреална закана, додека Селта Виго сака да ја продолжи неверојатната шпанска доминација во ова натпреварување. По првите средби од 1/4 финалето...

Што треба да знаеме за полуфиналето во ЛШ?

пред 6 дена - Локално

Уште една фаза од овогодинешното издание на Лигата на Шампионите е во историјата. Но турнирот не запира и сега доаѓаат најинтересните дуели – време е за полуфиналето. Што сепак треба да знаете за нив?...

Буфон: Ех, некој да ми кажеше дека нема да примам гол на „Камп Ноу“…

пред 6 дена - Дерби

Најдобриот италијански состав Јувентус се избори за полуфинале во Лигата на шампионите и тоа откако со вкупно 3-0 во четвртфиналето ја елиминираше Барселона. „Старата дама“ со предноста се стекна уште...

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

пред 6 дена - МТВ 1

Јувентус и Монако синоќа изборија пласман во полуфиналето од фудбалската Лига на шампиони по елиминациите на Барселона и Борусија Дортмунд. На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од...

„Мбапе е чудо, мајка му го носи на тренинг“

пред 6 дена - Спортски

Младиот напаѓач на Монако, Килијан Мбапе е вистинска сензација оваа сезона и се наоѓа на листата желби на најбогатите клубови во светот. 18-годишниот Французин брилјира оваа сезона и е еден од најзаслужните...

„Мбапе е чудо, мајка му го носи на тренинг“

пред 6 дена - Таратур

Младиот напаѓач на Монако, Килијан Мбапе е вистинска сензација оваа сезона и се наоѓа на листата желби на најбогатите клубови во светот. 18-годишниот Французин брилјира оваа сезона и е еден од најзаслужните...

Џиџи Буфон има две желби за полуфиналето на ЛШ

пред 6 дена - Република

Џиџи Буфон посакува во полуфиналето на Лигата на шампиони да игра против Монако или Реал Мадрид. Искусниот голман по елиминацијата на Барсеолна размислува за следниот противник. – Можеби ќе биде подобро...

Алегри: И да игравме 24 часа, Барса немаше да даде гол!

пред 6 дена - Спортски

Јувентус ја елиминира Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите, а тренерот Масимилијано Алегри е презадоволен што неговиот тим успеа да ја зачува мржата во двата натпревари. Алегри и помалку...

Ќерката на Алегри е најжешката навивачка на Јувентус

пред 6 дена - Дерби

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри има на што да е горд. Неговата ќерка Валентина Алегри специјално допатува да му даде поддршка на својот татко. Таа со своето присуство му донесе среќа на нејзиниот...

Енрике: Честитки за Јувентус, можат да ја освојат ЛШ!

пред 6 дена - Таратур

Тренерот на Барселона, Луис Енрике му честиташе на Јувентус за пласманот во полуфиналето од Лигата на шампиони и истакна дека „старата дама“ има тим за освојување на трофејот. „Тоа е фудбал. Сакавме да...

Енрике: Честитки за Јувентус, можат да ја освојат ЛШ!

пред 6 дена - Спортски

Тренерот на Барселона, Луис Енрике му честиташе на Јувентус за пласманот во полуфиналето од Лигата на шампиони и истакна дека „старата дама“ има тим за освојување на трофејот. „Тоа е фудбал. Сакавме да...

Таа синоќа го чуваше Јувентус против Барса!

пред 6 дена - Спортски

Ќерката на Масимилијано Алегри допатува во Барселона и синоќа беше најжешката навивачка на екипата која ја предводи нејзиниот татко. Атрактивната Валентина синоќа му донесе среќа на Јувентус против Барселона,...

Буфон и Ноер единствени кои не примиле гол на Камп ноу

пред 6 дена - Прес 24

Барселона вчеравечер го остави во молк стадионот Камп ноу како и илјадниците гледачи кои стадионот го напуштија со насолзени очи по поразот од Јувентус. Јувентус веќе е во полуфиналето од Лигата на шампионите,...

Буфон и Ноер единствени кои не примиле гол на Камп ноу: Да ми кажеше некој дека нема да примам гол од Меси, Нејмар и Суарез немаше да му верувам!

пред 6 дена - Курир

Јувентус веќе е во полуфиналето од Лигата на шампионите, а легендарниот Буфон призна дека не очекувал така лесно да помине во дуелот против легендарното трио Меси, Нејмар и Суарез. Оваа историска ноќ ја...

Лига Европа: Рвенаш натпревари од 1/4-финалето

пред 6 дена - Сител

Во второто по квалитет европско клупско фудбалско натпреварување Лига Европа вечерва ќе се одиграат реванш натпреварите од 1/4 финалето. Најнеизвесно се очекува да биде на мечот во Манчестер на „Олд Трафорд“...

Луда ситуација пред ждребот, секој се плаши, само децата на Монако не се грижат!

пред 6 дена - Супер спорт

Почнаа пресметките пред извлекувањата на топчињата во Нион. Јасно е дека нема никој влијание, но веќе се јасни желбите. Останаа 4 тимови, двата гиганти Реал и Јувентус, Атлетико кој е редовен гостин во...

Буфон има две желби за полуфиналето

пред 6 дена - Sportmedia

Искусниот голман на Јувентус, Џиџи Буфон посакува во полуфиналето на Лигата на шампиони да игра против Монако или Реал Мадрид. Џиџи Буфон посакува во полуфиналето на Лигата на шампиони да игра против Монако...

„И Меси е само човек!“

пред 6 дена - Супер спорт

Одличниот Лионел Меси на вчерашниот натпревар во ¼-финале против Јувентус пропушти неколку шанси, а неговата Барселона испадна од ЛШ. Легендарниот напаѓач на Арсенал и Англија, Рајт изјави дека го изенадила...

Пике искрен: Јувентус беше подобар, нека биде европски шампион

пред 6 дена - Република

Жерар Пике почна како дефанзивец, а мечот го заврши како најистурен напаѓач, но ниту тој не можеше да помогне Барселона да најде начин да го пробие одбранбениот бедем на Јувентус. Шпанскиот репрезентативец...

Буфон: Да ми кажеше некој дека нема да примам гол на „Камп Ноу“…

пред 6 дена - Спорт Клуб

На Џиџи Буфон му успеа она што за последен пат му успеало на Мануел Нојер пред четири години. Не прими гол на „Камп Ноу“ против Барселона во натпревар од Лигата на шампионите. Јувентус сега е во полуфиналето...

Алегри: Не знам дали некој друг тим не примил гол на два натпревари против Барса?!

пред 6 дена - Република

Јувентус ја елиминира Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите, а тренерот Масимилијано Алегри, како италијански стратег, е најзадоволен што неговиот тим успеа да не прими гол на „Камп Ноу“....

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

пред 6 дена - Канал 5

На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од 3:0 и одигра нерешено 0:0 на теренот на Барселона. „Каталонците“ не успеаја да постигнат гол и дуелот да го направат неизвесен. Јувентус успешно...

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

пред 6 дена - Лидер

Јувентус и Монако синоќа изборија пласман во полуфиналето од фудбалската Лига на шампиони по елиминациите на Барселона и Борусија Дортмунд. На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од...

Јувентус и Монако во полуфиналето на Лигата на шампионите

пред 6 дена - Идивиди

Јувентус и Монако синоќа изборија пласман во полуфиналето од фудбалската Лига на шампиони по елиминациите на Барселона и Борусија Дортмунд. На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од...

ЛШ: Полуфинале за Јуве и Монако

пред 6 дена - Сител

Јувнетус и Монако синоќа изборија пласман во полуфиналето од Лигата на шампионите по елиминациите над Барселона и Борусија Дортмунд. На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од 3:0 и одигра...

Јуве и Монако ја комплетираа најдобрата четворка во ЛШ

пред 6 дена - Кајгана

Фудбалерите на Јувентус и Монако им се придружија на мадридските тимови Реал и Атлетико во полуфиналето во Лигата на шампионите. Барселона на „Ноу Камп“ не успеа да приреди уште едно чудо, а Јувентус покажа...

Патот кон Скопје го продолжуваат Реал, Атлетико, Јувентус и Монако

пред 6 дена - Sportmedia

Два големи гиганти кои имаат многу фанови во Македонија останаа во трка за големиот сребрен трофеј, а со тоа и со шанси, летово да играат во Скопје, во Суперкупот на Европа Навивачите на Реал Мадрид и...

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

пред 6 дена - Курир

На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од 3:0 и одигра нерешено 0:0 на теренот на Барселона. „Каталонците“ не успеаја да постигнат гол и дуелот да го направат неизвесен. Јувентус успешно...

Македонско знаме се вее на Камп Ноу

пред 6 дена - Вистина

На вечерашниот натпревар во Лигата на Шампионите меѓу Барселона и Јувентус на трибините на Камп Ноу можеше да се забележи македонското знаме. Барселона и Јувентус вечерва го играат реванш натпреварот за...

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

пред 6 дена - +Инфо

Јувентус и Монако синоќа изборија пласман во полуфиналето од фудбалската Лига на шампиони по елиминациите на Барселона и Борусија Дортмунд. На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од...

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

пред 6 дена - A1on

Јувентус и Монако синоќа изборија пласман во полуфиналето од фудбалската Лига на шампиони по елиминациите на Барселона и Борусија Дортмунд. На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од...

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

пред 6 дена - Денар

Фудбалерите на Јувентус и Монако им се придружија на мадридските тимови Реал и Атлетико во полуфиналето, во Лигата на шампионите. Барселона на „Ноу Камп“ не успеа да приреди уште едно чудо, а Јувентус...

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

пред 6 дена - Денешен

Јувентус и Монако синоќа изборија пласман во полуфиналето од фудбалската Лига на шампиони по елиминациите на Барселона и Борусија Дортмунд. На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од...

Јувентус и Монако се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите

пред 6 дена - Локално

Јувентус и Монако синоќа изборија пласман во полуфиналето од фудбалската Лига на шампиони по елиминациите на Барселона и Борусија Дортмунд. На „Камп Ноу“ Јувентус ја зачува предноста од првиот дуел од...

Монако во полуфинале, „милионерите“ ја завршија европската одисеја

пред 6 дена - Спорт365

Тимот од малото кнежество уште на првиот меч во Дортмунд, покажа дека ќе ја елиминира Борусија, а на реваншот пред своите навивачи само тоа го потврди. Победата од 3:2 на гости беше показател дека Монако...

Јунајтед го обелува образот, Лион стравува од турски пекол

пред 6 дена - Вечер

Фудбалската јавност е убедена дека англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, кој важи за најголем фаворит кога е во прашање победничкиот пехар, ќе биде еден од четирите клуба, кои ќе обезбедат пласман...

Барса потклекна на Камп Ноу, Јувентус е полуфиналист

пред 6 дена - За забава

Јувентус им се придружи на Реал и Атлетико во полуфиналето, во Лигата на шампионите. Барселона на „Ноу Камп“ не успеа да приреди уште едно чудо, а Јувентус покажа дека не е ПСЖ. Италијанскиот шампион по...

Македонско знаме се вее на Камп Ноу

пред 6 дена - Денешен

На натпревар во Лигата на Шампионите меѓу Барселона и Јувентус на трибините на Камп Ноу можеше да се забележи македонското знаме. Барселона и Јувентус вечерва го играат реванш натпреварот за влез во полуфиналето,...

Мбапе и компанија незапирливи – Монако четврт полуфиналист во Лигата на Шампиони

пред 6 дена - Таратур

Во вториот натпревар синоќа, тимот на Монкао само ја потврди победата над Борусија Дортмунд славејќи со 3-1, со што вкупниот резултат од овој двомеч е 6-3. Мечот кој доцнеше пет минути поради зголемените...

Мбапе и компанија незапирливи – Монако ја комплетираше полуфиналната четворка во ЛШ

пред 6 дена - Спортски

Во вториот натпревар синоќа, тимот на Монкао само ја потврди победата над Борусија Дортмунд славејќи со 3-1, со што вкупниот резултат од овој двомеч е 6-3. Мечот кој доцнеше пет минути поради зголемените...

Нема ново чудо: Јувентус на ниво на предизвикот – Барса остана без полуфинале

пред 6 дена - Таратур

Фудбалерите на Јувентус им се придружија на мадридските тимови Реал и Атлетико во полуфиналето, во Лигата на шампионите. Барселона на „Ноу Камп“ не успеа да приреди уште едно чудо, а Јувентус покажа дека...

Нејмар се расплака, Бонучи му покажа на Меси каде е излезот

пред 6 дена - Sportmedia

Четвртфиналното дерби во Лигата на шампионите меѓу Јувентус и Барселона му припадна на италијанскиот шампион, без примен гол на двата меча и со вкупна победа од 3:0, а секако имаше многу реакции на социјалните...

Чудо се случува само еднаш: Барса потклекна на Камп Ноу – Јувентус е полуфиналист

пред 6 дена - Спортски

Фудбалерите на Јувентус им се придружија на мадридските тимови Реал и Атлетико во полуфиналето, во Лигата на шампионите. Барселона на „Ноу Камп“ не успеа да приреди уште едно чудо, а Јувентус покажа дека...

Луис Енрике: Капата доле за Јувентус

пред 6 дена - Sportmedia

Шпанскиот стратег знае дека италијанскиот првак одиграл подобро од неговите избраници Луис Енрике ја завршува ерата во тимот на Барселона со неуспех во Лигата на шампионите. Каталонскиот гигант синоќа...

Алегри: Цел ден да игравме, Барселона немаше да даде гол

пред 6 дена - Sportmedia

Тренерот на Јувентус е презадоволен од играта на неговиот тим Барселона да не може да даде ниту еден гол за 180 минути игра против еден тим? Тоа оддамна се нема случено, а сега му успеа да италијанскиот...

„Барса не постигна гол во два натпревари, тоа е нечуено“

пред 6 дена - Супер спорт

Тренерот на Јувентус Макс Алегри рече после натпреварот на Ноу Камп дека елиминацијата на Барселона е одлучувачки чекор на пат кон Кардиф, каде што ќе се одигра финалето од Лигата на шампионите. „Морам...

Храбриот Јувентус без проблеми мина на „Камп Ноу", Монако ја комплетираше полуфиналната четворка во ЛШ

пред 6 дена - Точка

Барселона на секаков можен начин најави дека верува во ново чудо на „Камп Ноу“ во пресрет на реванш дуелот со Јувентус во четвртфиналето на Лигата на шампионите, но каталонците не само што не успеаја во...

Монако уште еднаш ја совлада Борусија Дортмунд

пред 6 дена - Нетпрес

Фудбалерите на Монако во реваншот од четвртфиналниот двомеч со Борусија славеа со 3:1, потврдувајќи ја победата од Дортмунд 3:2. Стрелци за францускиот претставник во Лигата на шампионите беа Килиан М’бапе...

Пике се јави, овој пат со изјава: Јуве заслужи полуфинале!

пред 6 дена - Супер спорт

Барселона вечерва на Ноу Камп не успеа да направи ново чудо и да се пласира во полуфиналето на Лигата на шампионите. Натпреварот меѓу Барса и Јувентус заврши без голови, а поради победата во првиот натпревар...

Контраверзниот Пике одигра достоинствено овојпат: Јувентус едноставно беше подобар

пред 6 дена - Спорт Клуб

Јувентус од Торино повторно ќе игра во полуфиналето во ЛШ, откако денес ги задржаа сите налети на Барселона. Одолеаа, остана 0:0 до самиот крај и поминаа натаму благодарение на резултатот од 3:0 од првиот...

Јувентус и Монако полуфиналисти

пред 6 дена - Утрински

Барселона на домашен терен против „старата дама“ одигра само 0:0, а Монако со 3:1 го доби вториот дуел со Борусија Дортмунд Барселона не успеа да направи ново чудо во Лига на шампиони и домашен терен против...

ЛШ: Барселона немаше сили, Јувентус заедно со Монако им се приклучија на Атлетико и Реал Мадрид во полуфиналето

пред 6 дена - 24 вести

Барселона едноставно немаше решение за Јувентус по оној пораз во Торино со 3-0. На Камп Ноу каталонците во свој претпознатлив стил, со доминација на теренот во текот на целиот натпревар, создадоа многубројни...

Јуве на „Камп Ноу“ ја умртви и обезоружи Барса

пред 6 дена - Нетпрес

Фудбалерите на италијанскиот шампион Јувентус изборија пласман во полуфиналето на Лигата на шампионите, откако во реванш натпреварот во средата вечерта одиграа без голови против Барселона на нејзиниот...

Следува ждрепката за полуфиналните двојки во ЛШ

пред 6 дена - Спорт Клуб

Ги добивме полуфиналстите во Лигата на шампионите. Реал Мадрид, Атлетико Мадрид, Јувентус и Монако ќе играат во полуфиналните дуели, а кој со кого ќе излезе на мегдан останува да видиме. Поточно, во петок...

Јувентус и Монако полуфиналисти во Лигата на шампионите

пред 6 дена - ТВ Нова

Барселона и Јувентус одиграа без победник 0:0 во реванш дуелот од 1/4 финалната фаза во Лигата на шампионите. Италијанскиот тим поради победата од првиот меч на домашен терен од 3:0 се квалификуваше во...

Јуве и Монако ја комплетираа најдобрата четврока во ЛШ

пред 6 дена - Макфакс

Фудбалерите на Јувентус и Монако им се придружија на мадридските тимови Реал и Атлетико во полуфиналето, во Лигата на шампионите. Барселона на „Ноу Камп“ не успеа да приреди уште едно чудо, а Јувентус...

Алегри: Кој не примил гол против Барса на два натпревари?

пред 6 дена - Екипа

Јувентус ја елиминира Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите, а тренерот Масимилијано Алегри, како италијански стратег, е најзадоволен што неговиот тим успеа да не прими гол на „Камп Ноу“....

СКОПЈЕ НЕМА ДА ЈА ВИДИ БАРСА: Јуве се одбрани на „Ноу Камп“

пред 6 дена - Телеграф

Покрај двата тима од Мадрид во полуфиналето од Лигата на шампионите се пласираа и претставниците од Италија и од Франција, Јувентус и Монако. Двете екипи денеска успеаја да најдат игра со која дојдоа до...

Фудбал, ЛШ: Барса се прости без испукан куршум, Јуве, сепак, не е ПСЖ

пред 6 дена - Нова ТВ

Во право беше Леонардо Бонучи кога пред првиот дуел во Барселона во четврт-финалето во Лигата на шампиони (ЛШ) рече дека „Јувентус не е ПСЖ“. По реваншот на „Камп Ноу“ се потврди дека италијанскиот репрезентативец...

Само што почна да игра – Мбапе пишува историја во ЛШ

пред 6 дена - Супер спорт

Талентираниот француски напаѓач, Килијан Мбапе постигна погодоци во двата натпревари против Дортмунд. Монако е во полуфинале, а младиот Мбапе е прва ѕвезда на клубот. Испиша историја во ЛШ бидејќи стана...

Енрике му честиташе на Јувентус, Нејмар со гордо подигната глава

пред 6 дена - Спорт Клуб

Барселона вечерва се прости од ЛШ, откако на домашен терен не успеа да ја надополни разликата од високите 3:0 во Торино. Навивачите на Барселона се надеваа на уште една луда ноќ, како онаа на 8. март кога...

А сега ждребот – Кој ќе го испратите на кого?

пред 6 дена - Супер спорт

Во петок во 12:00 часот ќе биде одржан ждребот за полуфиналето во ЛШ. Уште утре победниците слават, па повторно во Нион возбуда каква што може да направи ждребот во ЛШ. Петок, 12:00. Во топчињата два шпански...

Алегри: Не примивме гол од Барселона во два натпревари, но можеме и подобро

пред 6 дена - 24 фудбал

Тренерот на Јувентус, Масимо Алегри е среќен поради прогресот во полуфиналето на Лигата на шампионите и елиминацијата на Барселона, но смета дека неговите фудбалери можат и уште подобро. Јувентус не и...

Пике: Јуве беше подобар, нека биде европски првак

пред 6 дена - Екипа

Жерар Пике почна како дефанзивец, а мечот го заврши како најистурен напаѓач, но ниту тој не можеше да помогне Барселона да најде начин да го пробие одбранбениот бедем на Јувентус. Шпанскиот репрезентативец...

Навивачите на Барса во свој стил се простија од Лигата на шампионите

пред 6 дена - Спорт Клуб

Фудбалерите на Барселона вечерва се простија од ЛШ по мечот без погодоци против Јувентус во реваншот од четвртфиналето. Јувентус во првиот меч славеше со 3:0 на домашен терен, што се испостави како доволно...

Нема реприза - Јувентус ја исфрли Барселона

пред 6 дена - Македонски Спорт

Екипите на Јувентус и Монако им се приклучија на мадридските Реал и Атлетико во полуфиналето на Лигата на шампиони Италијанскиот првак го елиминираше каталонскиот гигант Барселона, додека тимот од малото...

Пред Јувентус, само два тима не примија гол во двомеч против Барселона и двата станаа шампиони

пред 6 дена - Дерби

Јувентус ја има најдобрата одбрана во Лигата на шампиони и речиси девет часа нема примено гол во натпреварувањето. „Старата дама“ вечерва одигра 0:0 на „Камп Ноу“ во реваншот од четвртфиналето и благодарение...

Барселона не успеа до ново чудо, Монако повторно подобар од Дортмунд

пред 6 дена - A1on

Екипите на Јунветус и Монако се последните патници во полуфиналето од фудбалската Лига на Шампиони, откако по вечерашните реванш дуели беа поуспешни од Барселона и Борусија Дортмунд. Актуелниот италијански...

Барселона немоќна против Јувентус, Монако ќе ја живее својата бајка во полуфиналето

пред 6 дена - Спорт Клуб

Без погодоци заврши вториот меч од четвртфиналето на „Ноу Камп“ помеѓу Барселона и Јувентус. Италијанскиот шампион не се измачи многу, па само ја одржуваше убедливата предност од првиот меч која гласеше...

Барселона не успеа да направи ново чудо, Јувентус е во полуфиналето

пред 6 дена - МКД

Барселона не успеа да ја повтори ноќта против ПСЖ, Јувентус одигра паметно, рамноправно и не им дозволи на Каталонците да постигнат гол, натпреварот заврши 0-0, во полуфиналето оди и Монако кој со 3-1...

Барселона не успеа да постигне ниту еден гол, нова лекција на Монако

пред 6 дена - Off.net.mk

Кам бекот против ПСЖ ќе остане само еден историски пресврт без големо значење бидејќи Барселона во следната пречка наречена Јувентус е елиминарана во ЛШ. Каталонците беа анемични и немоќни и од 14 удари...

Барселона немоќна против Јувентус, слатка одмазда на Старата Дама

пред 6 дена - 24 фудбал

Јувентус одигра 0-0 на Камп Ноу и се одмазди на Барселона за загубеното финале пред две години, Каталонците не направија ново чудо, меѓу најдобрите четири патува и Монако кој уште еднаш беше подобар од...

Монако уште еднаш ги подбра „милионерите“

пред 6 дена - Екипа

Монако е полуфиналист во Лигата на шампионите, откако и по вторпат ја совлада Борусија Дортмунд, овој пат пред своите гледачи со 3-1. Во дуелот на двете офанзивни екипи, „кнезовите“ многу подобро се снајдоа...

Храбриот Јувентус без проблеми мина на „Камп Ноу“, Монако ја комплетираше полуфиналната четворка во ЛШ

пред 6 дена - Дерби

EPA/ALEJANDRO GARCIA Барселона на секаков можен начин најави дека верува во ново чудо на „Камп Ноу“ во пресрет на реванш дуелот со Јувентус во четвртфиналето на Лигата на шампионите, но каталонците не...

Македонско знаме се вее на Камп Ноу

пред 6 дена - Курир

Барселона и Јувентус вечерва го играат реванш натпреварот за влез во полуфиналето, откако во Торино Јувентус победи со 3:0. Тагови: барселона - јувентус камп ноу лига на шампиони македонско знаме

Монако руши рекорди, Дортмунд падна на колена во Кнежевството!

пред 6 дена - Супер спорт

Вечерва се одигра реванш натпреварот во ЛШ помеѓу Монако и Дортмунд. До првиот гол на натпреварот се чекаше 3-та минута кога Мбапе испрати една одбиена топка директно во голот и Монако го превзема водството....

Јувентус не е како ПСЖ, триото МСН немоќно против „Бјанконерите“!

пред 6 дена - Супер спорт

Денес се одигра реванш натпреварот помеѓу Барселона и Јувентус на „Камп Ноу“. Првата посериозна шанса на натпреварот ја имаше Меси кој испрати удар со глава, но топката заврши десно од голот. Во продолжение...

Јувентус ја припитоми Барса на „Камп Ноу“

пред 6 дена - Екипа

Јувентус патува во полуфиналето на Лигата на шампионите, откако успеа да одигра реми без голови на „Камп Ноу“ против Барселона. Најавите на Лионел Меси и другарите дека ќе направат ново чудо и дека барем...

Ждрепката в петок во Нион ќе биде пеколна, две шпански и по една екипа од Франција и Италија

пред 6 дена - Република

Две екипи од Шпанија, двете од Мадрид, Јувентус од Италија и францускиот Монако се полуфиналистите на Лигата на шампионите за сезоната 2017/18. Реал Мадрид седма година по ред ќе игра во полуфиналето и...

Сега веќе ќе биде и повеќе од тешко: Фалкао за двојна предност на Монако на полувреме

пред 6 дена - Спорт Клуб

Монако се посигурен на патот кон полуфиналето. Имено, во раната трета минута Мбапе беше прецизен за 1:0, а се посигурен пласман во полуфиналето за Монако обезбедува и Фалкао кој во 17. минута на тимот...

Монако во моментов е класа за Борусија Дортмунд, и во реваншот успеа да постигне три гола

пред 6 дена - Република

Монако е последниот полуфиналист во Лигата на шампионите, откако и по вторпат ја совлада Борусија Дортмунд, овој пат пред своите гледачи со 3-1. Во дуелот на двете офанзивни екипи, „кнезовите“ многу подобро...

Алегри: Кажете ми друг тим кој не примил гол од Барселона во два натпревари?

пред 6 дена - Гол

Стручњакот на клупата на Јувентус, Масимилијано Алегри подготви дефанзивна тактика и успеа да одолее на нападите на Барселона. Како ретко кој Јуве не прими гол 180 минути против доминантната европска сила...

Јувентус е во полуфиналето, Барселона не успеа да постигне гол во 180 минути!

пред 6 дена - Република

Екипата на Јувентус е третиот полуфиналист во Лигата на шампионите откако во реваншот на „Камп Ноу“ против Барселона успеа да го сочува својот гол. Пресудна беше предноста која ја направи „старата дама“...

Македонско знаме се вее на Камп Ноу

пред 6 дена - Република

На вечерашниот натпревар во Лигата на Шампионите меѓу Барселона и Јувентус на трибините на Камп Ноу можеше да се забележи македонското знаме. Барселона и Јувентус вечерва го играат реванш натпреварот за...

Барса не може да претне, Монако води 2-0 по првиот дел

пред 6 дена - Екипа

Барселона е немоќна да го пробие бедемот пред голот на Џанлуиџи Буфон и по првото полувреме на „Камп Ноу“ се уште има негатива од три гола од првиот меч во Торино. Меси, Нејмар, Суарез, се одлично чувани...

На Мбапе му требаат само три минути: Монако чекори кон полуфиналето

пред 6 дена - Спорт Клуб

Фудбалерите на Монако во моментов играат на домашен терен против Дортмунд во реванш мечот од четвртфиналето во ЛШ. Клубот од Кнежеството феноменално го отвори вечерашниот меч и до предност пристигна веќе...

Дибала му даде едно ветување на Меси

пред 6 дена - Спорт Клуб

Фудбалерите на Јувентус вечерва гостуваат кај Барселона во рамки на реванш мечот од четвртфиналето во ЛШ. Јувентус е на крилата на Пол Дибала славеше со 3:0 во првиот меч, а фантастичниот аргентински напаѓач...

Мбапе и дружината продолжуваат да „газат“ - лесно совладана Борусија за полуфинале

пред 6 дена - Гол

Во реванш натпреварот од четвртфиналето на Лигата на шампионите, фудбалерите на Монако и на својот „Луј Втори“ ја совладаа Борусија Дортмунд, овојпат со 3-1 (2-0) и со вкупни 6-3 се пласираа во полуфиналето....

„ББЦ“ го сопре „МСН“, на Барса ѝ се случи Баерн Минхен

пред 6 дена - Гол

Јувентус одигра перфектен четвртфинален двомеч против Барселона и заслужено оди во полуфиналето од Лигата на шампионите. „Бјанконерите“ победија со вкупни 3-0, а каталонците не успеаја да постигнат гол...

Јуве не е ПСЖ - Барса не направи ново чудо и рано ја заврши европската авантура!

пред 6 дена - Гол

Шпанскиот фудбалски великан Барселона не успеа да направи ново чудо во фудбалската Лига на шампиони, откако на домашен терен против Јувентус одигра 0-0 (0-0) и ги заврши настапите во најелитното европско...

Пике: Одбраната на Јуве изгледаше како да искачуваме планина!

пред 6 дена - Гол

Барса остана без муниција и не најде одговор за одбраната на Јуве, исто како и на првиот натпревар и во осминафиналето на Европското првенство во Франција на дуелот Италија - Шпанија. Дефанзивниот шеф...

ЛШ: Има ли јунак за мадридските клубови? Ждрепката в петок од 12.00 часот

пред 6 дена - Гол

Две екипи од Шпанија, двете од Мадрид, Јувентус од Италија и францускиот Монако се полуфиналистите на Лигата на шампионите за сезоната 2017/18. Реал Мадрид седма година по ред ќе игра во полуфиналето и...

Манчестер јунајтед и Андерлехт продолжуваат на „Олд Трафорд“ без предност

пред 6 дена - Дневник

Натпреварот на „Олд Трафорд“ меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт (1-1) е единствениот од четирите вчерашни (21.05 ч) реванш-мечеви во четврт-финалето од фудбалската Лига Европа во кои екипите влегуваат...

Јувентус и Монако полуфиналисти во Лигата на шампионите

пред 6 дена - Слободна Македонија

Барселона и Јувентус одиграа без победник 0:0 во реванш дуелот од 1/4 финалната фаза во Лигата на шампионите. Италијанскиот тим поради победата од првиот меч на домашен терен од 3:0 се квалификуваше во...

Бонучи му го покажа излезот на Меси!

пред 6 дена - Се за спорт

По елиминацијата на Барселона, навивачите на Јувентус се пошалија со Меси со една фотографија. Јувентус продолжува во полу финалето со вкупен резултат од 3-0. Во другиот меч триумфираше Монако против екипата...

Македонија остана пуста желба на Меси и Барселона

пред 6 дена - Вечер

Уште еден триумф, но сега од 3:1 (вкупно 6:3) во реванш дуелот против германскиот претставник Борусија од Дортмунд, забележаа фудбалерите на Монако Пласман во полуфиналната рунда од најпрестижното клупско...

Бонучи му го покажа излезот на Меси!

пред 6 дена - Се за спорт

По елиминацијата на Барселона, навивачите на Јувентус се пошалија со Меси со една фотографија. Јувентус продолжува во полу финалето со вкупен резултат од 3-0. Во другиот меч триумфираше Монако против екипата...

Барселона во (не)возможна мисија – Дортмунд сака да ја поправи штетата (СОСТАВИ)

пред 7 дена - Спорт Клуб

Барселона вечерва во скоро невозможна мисија на својот „Камп Ноу“ против Јувентус, кој доаѓа со 3:0 од првиот натпревар. Сите добро се сеќаваат на натпреварот против ПСЖ, и сигурно дека едно такво сценарио...

Играчите на Јувентус добија навистина необично изненадување од фан на Наполи пред заминувањето за Барселона

пред 7 дена - Дерби

Играчите на Јувентус сигурно ќе се обидат да ја одбранат предноста од 3:0 која ја имаат по првиот четвртфинален меч со Барселона во Лигата на шампионите оваа вечер на „Камп Ноу“, но ако нивниот перформанс...

Официјални состави ЛШ: Барса со Меси – Суарез – Нејмар, Јуве со Манџукиќ – Игуаин – Дибала…Монако со Фалкао и Мбапе…Дортмунд со Ројс и Обамејанг

пред 7 дена - Екипа

Познати се официјалните состави за вечерашните реванш четвртфинални дуели од ЛШ. Барселона го пречекува Јувентус и брка негатива од 0-3, а Борусија Дортмунд со негатива од 2-3 допатува во Монако. Но, има...

Официјални состави: Барселона - Јувентус

пред 7 дена - 24 фудбал

Луис Енрике и Масимо Алегри со следниве фудбалери ќе го започнат денешниот реванш четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите:

Килијан ја „убива“ Борусија Дортмунд, Јувентус е на 45 минути до полуфинале

пред 6 дена - Sportmedia

Одбраната на Борусија Дортмунд нема рецепт како да го сопре неверојатниот тинејџер на Монако, Килијан Мбапе, па „милионерите“ се на прагот на елиминација во Лигата на шампионите. На дербито на „Камп Ноу“...

Барса посакува ПСЖ-овска разврска

пред 7 дена - Канал 5

Отворен оптимист или мотиватор без граници е прашањето кое го наметна тренерот на Барса, Луис Енрике, кој изјави дека неговиот тим се подготвува да постигне пет гола и тоа по овој редослед; Барселона го...

Алегри: Резултатот од Торино е „избришан", сакаме победа на „Камп Ноу"

пред 7 дена - Точка

Гигантот од Торино, екипата на Јувентус оствари одлична победа од 3-0 над Барселона во првиот четвртфинален меч во Лигата на шампионите и денеска со голема предност ќе влезе на реваншот на „Камп Ноу“....

Чудесниот Мбапе и Фалкао го носат Монако блиску до полуфинале на ЛШ

пред 6 дена - Гол

Фудбалерите на Монако се чекор поблиску до пласман во полуфиналето на Лигата на шампионите, откако уште на самиот старт поведоа со 2-0. Се играше третата минута, а оваа година чудесниот Мбапе успеа да...

Таа вечерва ќе го чува Јувентус на Камп Ноу против Барса

пред 7 дена - Таратур

Ќерката на Масимилијано Алегри допатува во Барселона и вечерва ќе биде најжешката навивачка на екипата која ја предводи нејзиниот татко. Атрактивната Валентина вечерва ќе се обиде да му донесе среќа на...

СТАРТНИ СОСТАВИ: Јуве со четворица дефанзивци ќе се брани од „МСН“

пред 6 дена - Гол

Екипите на Јувентус и Барселона ги објавија стартните состави пред големото дерби во четвртфиналето од Лигата на шампионите. „Бјанконерите“ на жешкиот „Камп Ноу“ ќе бранат позитива од три гола стекната...

Планот на Енрике: Еден гол ќе даде Барса, еден Ноу Камп, а еден сам ќе падне

пред 7 дена - Макфакс

Барселона и Јувентус вечерва ќе го одиграат вториот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите. Италијанскиот шампион по првиот меч стекна предност од 3:0. Ново чудо, слично на она против ПСЖ, ќе...

АЛЕГРИ Е МИРЕН ПРЕД РЕВАНШОТ: Верувам во судиите на мечот против Барса

пред 7 дена - Телеграф

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, рече дека неговите момци вечерва ќе играат против Барселона како да немаат предност од 3:0 од првиот меч и дека има доверба во судиите. Барселона го очекува Јувентус...

Барселона со цел напад оди по „старата дама“

пред 7 дена - За забава

„Ние сме Барселона и ако некој може да даде три гола за три минути, тоа сме ние. Ни треба само еден гол, потоа вториот ќе го постигне „Камп ноу“ со пеколната атмосфера. Третиот ќе следи сам од себе. Целта...

Германците не се откажуваат – Борусија верува во чудо во Монако

пред 7 дена - Екипа

Борусија Дортмунд неочекувано загуби на првиот натпревар на домашен терен против Монако со 2-3, но тоа беше меч што „милионерите“ го одиграа во шок, неполни 24 часа по експлозиите во неспоредна близина...

Барса со рецептот од ПСЖ ќе ја напаѓа и „старата дама“

пред 7 дена - Екипа

Фудбалерите на Барселона се навикнаа да важат за аутсајдери на реванш дуелите од нокаут фазата во Лигата на шампионите. Откако со чудесен камбек во осминафиналето го елиминираа ПСЖ, избраниците на Луис...

Луис Енрике откри како ќе го елиминира Јуве: Првиот гол го дава Барса, вториот „Камп Ноу“, третиот паѓа сам

пред 7 дена - Спорт Клуб

Барселона ќе го пречека Јувентус од 20:45 часот на „Камп Ноу“ во реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите. Италијанскиот шампион во првиот натпревар славеше со 3:0 во Торино, па на Барса повторно...

Алегри: Резултатот од Торино е „избришан“, сакаме победа на „Камп Ноу“

пред 7 дена - Точка

Гигантот од Торино, екипата на Јувентус оствари одлична победа од 3-0 над Барселона во првиот четвртфинален меч во Лигата на шампионите и денеска со голема предност ќе влезе на реваншот на „Камп Ноу“....

ЛШ: Монако брка пласман во најдобрата четворка по 2004 година, „милионерите“ со тешка задача во кнежевството

пред 7 дена - Гол

Екипата на Монако ќе има одлична шанса да се пласира во полуфиналето од Лигата на шампионите првпат по 2004 година, кога стигнаа до големото финале. Избраниците на Леонардо Жардим славеа на гости во Германија...

Енрике предвиде шест гола против ПСЖ – еве колку голови прогнозира против Јуве

пред 7 дена - Гол

Стратегот на Барселона, Луис Енрике по убедливиот пораз против ПСЖ во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите изјави дека неговите момци на реваншот во Каталонија ќе постигнат шест гола,...

Ќерката на Алегри ќе им донесе среќа: Сексапилната Валентина ќе го „чува“ Јувентус вечерва на Камп ноу

пред 7 дена - Курир

Атрактивната Валентина вечерва ќе се обиде да му донесе среќа на Јувентус во вечерашниот четврт финален меч во Лигата на шампионите против Барселона. Фудбалерите на „старата дама“ вечерва во (20:45) ќе...

КЛИКНИ
kariera.mk