Шведска како судбина  заедно и во квалификациите за ЕП 2018

Шведска како судбина - заедно и во квалификациите за ЕП 2018

ЖРК Вардар | пред 11 месеци

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група...

ЖДРЕПКА ЗА ЕП 2018 Силна група со Шведска и Србија

ЖДРЕПКА ЗА ЕП 2018: Силна група со Шведска и Србија

Телеграф | пред 11 месеци

Репрезентациите на Шведска и на Србија се противници на Македонија во квалификациите за Европското првенство во Франција во 2018 година. Се работи за квалитетни селекции, а Швеѓанките се ривали и во баражот...

Македонија повторно со Шведска овојпат во квалификации за ЕП 2018

Македонија повторно со Шведска овојпат во квалификации за ЕП 2018

Спорт365 | пред 11 месеци

Денеска со ждрепка беа извлечени седум квалификациски групи преку кои ќе се дознаат патниците за наредното Европско сениорско ракометно првенство во женска конкуреција. Македонската репрезентација која...

Познати противниците на репрезентативките на Македонија во квалификациите

Познати противниците на репрезентативките на Македонија во квалификациите

Супер спорт | пред 11 месеци

Македонската женска ракометна репрезентација денес во ждребот одржан во Париз ги доби противниците за ЕП во 2018-та година во Франција. Македонија беше во шеширот број три. Група 1: Швајцарија, Украина,...

Македонија против Шведска и во квалификациите за ЕП 2018

Македонија против Шведска и во квалификациите за ЕП 2018

Екипа | пред 11 месеци

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група...

Македонија со Србија Шведска и квалификант во квалификациите за ЕП

Македонија со Србија, Шведска и квалификант во квалификациите за ЕП

Република | пред 11 месеци

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група...

Ракометарките денеска ќе ги дознаат противниците во квалфикациите за ЕП 2018

Ракометарките денеска ќе ги дознаат противниците во квалфикациите за ЕП 2018

Република | пред 11 месеци

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ќе ги дознае противниците за следниот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција. Со денешната ждрепка во Париз, 28 репрезентации ќе...

Ракометарките во група со Шведска Србија и претквалификант

Ракометарките во група со Шведска, Србија и претквалификант

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група заедно со репрезентациите на Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група...

Србија и Шведска стојат на патот на Македонија до ЕП 2018

Србија и Шведска стојат на патот на Македонија до ЕП 2018

Sportmedia | пред 11 месеци

Нашата женска репрезентација се најде во третата група заедно со Србија како и противникот од баражот за ЕП, селекцијата на Шведска. Четвртиот наш опонент ќе биде победникот од претквалификациската група...

Сениорките ги добија противниците на патот до ЕП во Франција

Сениорките ги добија противниците на патот до ЕП во Франција

24 Ракомет | пред 11 месеци

Женската сениорска репрезентација на Македонија ги доби противниците во квалификциите за пласман на Европското првенство кое ќе се одржи во Франција следната година. Избраничките на Симе Симовски добија...

ЕП Македонија во групата 3 заедно со Србија Шведска и победникот од квалификациската група А

ЕП: Македонија во групата 3 заедно со Србија, Шведска и победникот од квалификациската група А

Гол | пред 11 месеци

Македонската женска ракометна репрезентација ги дови противниците за квалификацискиот турнир за Европското првенство 2018 година. На денешната ждрепка одржана во Париз, нашите репрезентативки беа извлечени...

Ждрепка во Париз  Ракометарките ги чекаат противниците за ЕП 2018

Ждрепка во Париз – Ракометарките ги чекаат противниците за ЕП 2018

Екипа | пред 11 месеци

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ќе ги дознае противниците за следниот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција. Со денешната ждрепка во Париз, 28 репрезентации ќе...

Ќе биде пеколно лето за младинките ждрепката им додели страшна група

Ќе биде пеколно лето за младинките, ждрепката им додели „страшна“ група

24 вести | пред 11 месеци

Македонската репрезентација за ракометарки до 19 години немаше среќа во ждрепката за Европското првенство во Словенија ова лето и доби тешка група. Ќе играме во групата Б, против Норвешка, Русија и Хрватска,...

Младинките на ЕП во група со Норвешка Русија и со Хрватска

Младинките на ЕП во група со Норвешка, Русија и со Хрватска

Екипа | пред 11 месеци

Женската младинска ракометна репрезентација на Македонија на ЕП (У19) во Словенија ќе игра во групата Б  заедно со селекциите на Норвешка, Русија и на Хрватска. Четирите групи за првата фаза на ЕП беа...

ЈУНИОРСКО ЕП Македонија против Норвешка Русија и Хрватска

ЈУНИОРСКО ЕП: Македонија против Норвешка, Русија и Хрватска

Телеграф | пред 11 месеци

Женската јуниорска репрезентација на Македонија која во март со победите над Молдавија и Ф. Острови обезбеди учество на шампионатот во Словенија, денеска ги дозна противниците во групата. Причини за радост,...

Македонија во група со Норвешка Хрватска и Русија

Македонија во група со Норвешка, Хрватска и Русија

Македонски Спорт | пред 11 месеци

Младата женска ракометна репрезентација ги доби противниците на ЕП во Словенија, каде што ќе игра во групата Б заедно со Русија, Норвешка и Хрватска Денешниот ждреб во Париз одлучи „црвено-жолтите" девојќи...

У19 Македонските млади ракометарки добија тешка група на ЕП

У19: Македонските млади ракометарки добија тешка група на ЕП!

Спорт365 | пред 11 месеци

Денеска се одржа ждрепката за извлекување на групите за наредното Европско првенство во Словенија за ракометарки до 17. години. Откако беше успешна на квалификацискиот турнир во Скопје, на овој голем настап...

Кадетките во групата на смртта

Кадетките во групата на смртта

Вечер | пред 11 месеци

Македонската женска ракометна репрезентација до 19 – години ги доби противниците во групата на Европското првенство, кое ќе се одржи во Целје, Словенија. Избраничките на Борче Марковски пред ждрепката...

Младите ракометарки на Македонија во исклучително тешка група на ЕП во Целје

Младите ракометарки на Македонија во исклучително тешка група на ЕП во Целје

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Женската младинска ракометна репрезентација на Македонија ги дозна своите противници во рамките на Европското првенство во Целје, Словенија. Гледајки кон нашите противници, девојките предводени од селекторот...

ЖДРЕПКА ЗА ЕП ФРАНЦИЈА Дамите ги добиваат противниците

ЖДРЕПКА ЗА ЕП ФРАНЦИЈА: Дамите ги добиваат противниците

Телеграф | пред 11 месеци

Утре во Париз ќе се одржи ждрепката за квалификациите за Европското првенство во женска конкуренција кое во 2018 година ќе се одржи во Франција. Македонија ќе биде дел од квалификациите и ќе биде сместена...

Младите ракометарки на Македонија во исклучително тешка група на ЕП во Словенија

Младите ракометарки на Македонија во исклучително тешка група на ЕП во Словенија

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Женската ракометна репрезентација на Македонија до 19 години ги доби своите противници на Европското првенство кое годинава ќе се одржи во Словенија. Ждребката одлучи „црвено-жолтите” девојќи ќе играат...

Дамите ги добиваат противниците во квалификациите за пласман на ЕП во Франција

Дамите ги добиваат противниците во квалификациите за пласман на ЕП во Франција

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Утре во Париз ќе се одржи ждрепката за квалификациите за Европското првенство во женска конкуренција кое во 2018 година ќе се одржи во Франција. Македонија ќе биде дел од квалификациите и ќе биде сместена...

Јуниорките добија тешка група На ЕП против Норвешка Русија и Хрватска

Јуниорките добија тешка група: На ЕП против Норвешка, Русија и Хрватска

Гол | пред 11 месеци

Македонската женска јуниорска репрезентација ги дозна противниците за Европското првенство кое ќе го организира Словенија од 27 мај до 6 јуни. Девојките на Борче Марковски се најдоа во групата Б заедно...

ЖДРЕБ ЗА ЕП У19 Македонија во друштво со Норвешка Хрватска и Русија

ЖДРЕБ ЗА ЕП У19: Македонија во друштво со Норвешка, Хрватска и Русија

Sportmedia | пред 11 месеци

Нашата млада женска репрезентација на ЕП во Словенија ќе игра во групата Б заедно со Русија, Норвешка и Хрватска Женската ракометна репрезентација на Македонија до 19 години ги доби своите противници на...

Потешко и не можеше Младинките добија група на смртта

Потешко и не можеше: Младинките добија „група на смртта“

24 Ракомет | пред 11 месеци

Женската младинска репрезентација на Македонија ги доби противници на Европското Првенство, кое ќе се одржи во Целје, Словенија. Избраничките на Борче Марковски пред ждрепката беа рангирани во четвртиот...

У19 Македонија во четвртиот шешир в четврток ги дознава ривалите на ЕП

У19: Македонија во четвртиот шешир, в четврток ги дознава ривалите на ЕП!

Спорт365 | пред 11 месеци

Да потсетиме, женската ракометна репрезентација до 19. години на квалификацискиот турнир во СРЦ „Кале“ – Скопје го освои второто место зад Унгарија, а пред Фарски Острови и Молдавија и на тој начин се...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност