Сакаме ли да имаме безбедни сообраќајници

Сакаме ли да имаме безбедни сообраќајници

Reporter.mk | пред 11 месеци

За поголема безбедност во сообраќајот компанијата ОКТА со поддршка на МВР ја создаде кампањата „Јас внимавам“. Како дел од кампањата, МВР ќе прави контроли дали возачите ги почитуваат сообраќајните правила...

Овој месец ќе научиме да врзуваме сигурносен појас во автомобил

Овој месец ќе научиме да врзуваме сигурносен појас во автомобил

+Инфо | пред 11 месеци

За поголема безбедност во сообраќајот компанијата ОКТА со поддршка на МВР ја создаде кампањата „Јас внимавам“. Како дел од кампањата, МВР ќе прави контроли дали возачите ги почитуваат сообраќајните правила...

Сакаме ли да имаме безбедни сообраќајници

Сакаме ли да имаме безбедни сообраќајници

Пулс 24 | пред 11 месеци

За поголема безбедност во сообраќајот компанијата ОКТА со поддршка на МВР ја создаде кампањата „Јас внимавам“. Како дел од кампањата, МВР ќе прави контроли дали возачите ги почитуваат сообраќајните правила...

Дали катастрофалната безбедносна ситуација на патиштата може да се реши со кампања

Дали катастрофалната безбедносна ситуација на патиштата може да се реши со кампања?

Високи октани | пред 11 месеци

Најновата кампања на РСБСП, „Младост без лудост“, е креирана со цел да ја покрене свеста кај младите за одговорно однесување зад воланот, но дали е тоа доволно? Хаварисаното возило кое се користи за оваа...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност