Матис  Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Курир | пред 11 месеци

Тој, на заедничка прес-конференција со израелскиот министер за одбрана Авигдор Либерман во Тел Авив, посочи дека тоа е кршење на резолуциите на Советот за безбедност на Обединети нации и оти тоа прашање...

Матис: Нема дилеми дека Сирија го задржала хемиското оружје

Нетпрес | пред 11 месеци

Американскиот министер за одбрана Џим Матис изјави во текот на својата официјална посета на Израел во петокот дека „нема дилеми“ дека Сирија задржала хемиско оружје, како и дека последните денови ги разместила...

Матис  Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

+Инфо | пред 11 месеци

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Матис  Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Вечер | пред 11 месеци

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Матис  Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

Сител | пред 11 месеци

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Американското откопување на „томахавките“ удар врз надежите за мир?!

Нетпрес | пред 11 месеци

Крстосувачките ракети лансирани од американските воени бродови во Средоземното Море врз воздухопловната база ал-Шарјат во Сирија го отвори во светот прашањето дали ова „откопување на воените секири“ на...

CNN  Сирија ги премести своите воени авиони поблиску до руската база Хмејмим

CNN: Сирија ги премести своите воени авиони поблиску до руската база Хмејмим

Локално | пред 11 месеци

Сириските власти ги предислоцираа своите воении авиони поблиску до руската воена база Хмејмим во надеж да ги обезбеди од ударите на американската коалиција, објави телевизија CNN, повикувајќи се на свои...

За прв пат пред очите на јавноста  Ова е руската супер база на  вечниот мраз

За прв пат пред очите на јавноста: Ова е руската супер-база на „вечниот мраз”

Денешен | пред 11 месеци

Руското министерство за одбрана одлучи да пружи увид во базата Арктик Шамрок која што служи за против-воздушна одбрана на целото подрачје. Станува збор за најсеверната руска воена база, а руското министерство...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност