Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

пред еден месец - Курир

Тој, на заедничка прес-конференција со израелскиот министер за одбрана Авигдор Либерман во Тел Авив, посочи дека тоа е кршење на резолуциите на Советот за безбедност на Обединети нации и оти тоа прашање...

Матис: Нема дилеми дека Сирија го задржала хемиското оружје

пред еден месец - Нетпрес

Американскиот министер за одбрана Џим Матис изјави во текот на својата официјална посета на Израел во петокот дека „нема дилеми“ дека Сирија задржала хемиско оружје, како и дека последните денови ги разместила...

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

пред еден месец - +Инфо

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

пред еден месец - Вечер

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Матис: Сирија не го предаде целото хемиско оружје

пред еден месец - Сител

Нема сомнеж дека режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад го прекрши договорот за предавање на целиот хемиски арсенал, со тоа што задржал дел од хемиското оружје, изјави американскиот секретар за...

Американското откопување на „томахавките“ удар врз надежите за мир?!

пред еден месец - Нетпрес

Крстосувачките ракети лансирани од американските воени бродови во Средоземното Море врз воздухопловната база ал-Шарјат во Сирија го отвори во светот прашањето дали ова „откопување на воените секири“ на...

CNN: Сирија ги премести своите воени авиони поблиску до руската база Хмејмим

пред еден месец - Локално

Сириските власти ги предислоцираа своите воении авиони поблиску до руската воена база Хмејмим во надеж да ги обезбеди од ударите на американската коалиција, објави телевизија CNN, повикувајќи се на свои...

За прв пат пред очите на јавноста: Ова е руската супер-база на „вечниот мраз”

пред еден месец - Денешен

Руското министерство за одбрана одлучи да пружи увид во базата Арктик Шамрок која што служи за против-воздушна одбрана на целото подрачје. Станува збор за најсеверната руска воена база, а руското министерство...

КЛИКНИ