Реквием на госпоѓа Ј го отвори скопскиот филмски фестивал

„Реквием на госпоѓа Ј“ го отвори скопскиот филмски фестивал

24 вести | пред 11 месеци

Со богата програма од над повеќе од 75 филмови до 28 ми месецов во киното Милениум ќе се одржи Јубилејното 20-то издание на Скопје Филм Фестивал. Фестивалот  го отвори филмот „Реквием за госпоѓа Ј',  на...

Вечерва на Скопје филм фестивал премиера на македонскиот филм Ах љубов моја

Вечерва на Скопје филм фестивал премиера на македонскиот филм „Ах, љубов моја“

Divian Arts | пред 11 месеци

Со македонската премиера на филмот „Реквием за госпоѓа Ј“ вчера вечер свечено беше отворено 20. издание на Скопје филм фестивал. „Филмот во голем дел е снимен во Скопје, исто така е и монтиран во Скопје,...

Детската филмска програма Креираме заедно

Детската филмска програма „Креираме заедно“

Лидер | пред 11 месеци

Во рамки на „Скопје филм фестивал“ вечерва во 19:30 часот во „Кинотеката на Македонија“ ќе започне новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“. Фестивалот во партнерство со Здружението...

ПРЕМИЕРНО ПРИКАЖАН РЕКВИЕМ ЗА ГОСПОЃА Ј  Борба за опстанок во живот во транзиција

ПРЕМИЕРНО ПРИКАЖАН „РЕКВИЕМ ЗА ГОСПОЃА Ј“: Борба за опстанок во живот во транзиција

Телеграф | пред 11 месеци

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на „Скопје филм студио“, вчеравечер во киното „Милениум“ го отвори јубилејното 20. издание на Скопскиот филмски фестивал. Филмот беше...

Македонска комедија на Скопје филм фестивал

Македонска комедија на Скопје филм фестивал

Актуелно24 | пред 11 месеци

Вечерва на програмата на Скопје филм фестивал е премиерата на новата македонска комедија „Ах љубов моја“ на Коле Ангеловски. Премиерната проекција ќе се одржи во киното Милениум, во 20,30 часот, а ќе присуствува...

Македонска комедија на Скопје филм фестивал

Македонска комедија на Скопје филм фестивал

Макфакс | пред 11 месеци

Вечерва на програмата на Скопје филм фестивал е премиерата на новата македонска комедија „Ах љубов моја“ на Коле Ангеловски. Премиерната проекција ќе се одржи во киното Милениум, во 20,30 часот, а ќе присуствува...

Македонска комедија на Скопје филм фестивал

Македонска комедија на Скопје филм фестивал

Денар | пред 11 месеци

Вечерва на програмата на Скопје филм фестивал е премиерата на новата македонска комедија „Ах љубов моја“ на Коле Ангеловски. Премиерната проекција ќе се одржи во киното Милениум, во 20,30 часот, а ќе присуствува...

Бојан Вулетиќ за македонската премиера на Реквием за госпоѓа Ј  Почестен сум што филмот се враќа од таму од каде и излезе  галерија

Бојан Вулетиќ за македонската премиера на „Реквием за госпоѓа Ј“: Почестен сум што филмот се враќа од таму од каде и излезе! (галерија)

Република | пред 11 месеци

Со македонската премиера на филмот „Реквием за госпоѓа Ј“ вчера вечер свечено беше отворено 20. издание на Скопје филм фестивал. -Филмот во голем дел е снимен во Скопје, исто така е и монтиран во Скопје,...

Отворен 20 Скопје филм фестивал

Отворен 20 „Скопје филм фестивал“

Телма | пред 11 месеци

Филмот „ Реквием за госпоѓа Ј“, е српско- македонско- руско- бугарско-француска копродукција, која на „ Скопје филм фест“ доаѓа по прикажувањето на годинашново „ Берлинале“.  Оваа црна комедија , по текст...

Актерската сензација Мирјана Карановиќ дрска и арогантна на отворањето на СФФ

Актерската сензација Мирјана Карановиќ дрска и арогантна на отворањето на СФФ

+Инфо | пред 11 месеци

Мирјана Карановиќ, главната актерка во филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“, со дрзок и арогантен став се претстави пред новинарите кои чекаа нејзина изјава на најавената прес-конференција, пред почетокот на...

На Скопје филм фестивал денеска почнува инклузивниот детски фестивал Креираме заедно

На „Скопје филм фестивал“ денеска почнува инклузивниот детски фестивал „Креираме заедно“

Република | пред 11 месеци

„ Скопје филм фестивал “ ја најави новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“ која ќе почне вечер (петок,21 април ), во 19.30. часот во „Кинотеката на Македонија“. Фестивалот во партнерство...

Детската филмска програма Креираме заедно

Детската филмска програма „Креираме заедно"

Вечер | пред 11 месеци

Фестивалот во партнерство со Здружението за поддршка на деца и млади со различности „Сината птица" од Скопје, годинава, преку програмата „Креираме заедно", по прв пат во конципирањето на фестивалската...

Детската филмска програма Креираме заедно

Детската филмска програма „Креираме заедно“

A1on | пред 11 месеци

Во рамки на „Скопје филм фестивал“ вечерва во 19:30 часот во „Кинотеката на Македонија“ ќе започне новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“. Фестивалот во партнерство со Здружението...

Детската филмска програма Креираме заедно

Детската филмска програма „Креираме заедно“

Денешен | пред 11 месеци

Во рамки на „Скопје филм фестивал“ вечерва во 19:30 часот во „Кинотеката на Македонија“ ќе започне новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“. Фестивалот во партнерство со Здружението...

Се отвори јубилејното 20 издание на Скопје Филм Фестивал

Се отвори јубилејното 20. издание на Скопје Филм Фестивал

Локално | пред 11 месеци

Со проекцијата на филмот „Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на Скопје филм студио, вчеравечер во полната сала на киното „Милениум“ се отвори јубилејното издание на Скопски...

Детска филмска програма Креираме заедно на Скопје филм фестивал

Детска филмска програма „Креираме заедно“ на „Скопје филм фестивал“

Cooltura | пред 11 месеци

„Скопје филм фестивал“ ја најавува новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“ која ќе почне вечерва (петок, 21 април), во 19.30  часот во „Кинотеката на Македонија“... Фестивалот во...

Детската филмска програма Креираме заедно

Детската филмска програма „Креираме заедно“

Сител | пред 11 месеци

Во рамки на „Скопје филм фестивал“ вечерва во 19:30 часот во „Кинотеката на Македонија“ ќе започне новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“. Фестивалот во партнерство со Здружението...

Примиерата на Реквием за госпоѓа Ј на јубилејниот 20 Скопје филм фестивал

Примиерата на „Реквием за госпоѓа Ј“ на јубилејниот 20.Скопје филм фестивал

+Инфо | пред 11 месеци

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска започна јубилејното 20. издание на Скопскиот филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

 Реквием за госпоѓа Ј   Кошмар во соседството

„Реквием за госпоѓа Ј.“ – Кошмар во соседството

Макфакс | пред 11 месеци

Постои ли формула за правење успешен филм на Балканот? Ако ги погледнеме последните успеси на филмовите од балканските кинематографии изминативе години, тие и покрај „розовата“ диоптрија, сепак спаѓаат...

Скопски Филмски Фестивал од 20  28 април

Скопски Филмски Фестивал (од 20 – 28 април)

365 | пред 11 месеци

11 Споделувања Share Tweet Од денес (20 април) на репертоарот на кино Милениум е програмата на Скопскиот Филмски Фестивал. Фестивалската програма трае до недела (23 април), а потоа продолжува во кино Фросина...

Со македонската премиера на Реквием за госпоѓа Ј почнува јубилејниот 20 Скопје филм фестивал

Со македонската премиера на „Реквием за госпоѓа Ј“ почнува јубилејниот 20. Скопје филм фестивал

МКД | пред 11 месеци

Играниот филм „Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на „Скопје филм студио“, на 20 април, во 20 часот, во кино „Милениум“ ќе го отвори годинашното јубилејно издание на Скопскиот...

Вечерва почнува Скопје филм фестивал: „Реквием за госпоѓа Ј“ го отвора јубилејното издание

Република | пред 11 месеци

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ вечерва свечено ќе биде  отворено јубилејното 20. издание на Скопје филм фестивал, а пред публиката во киното „Милениум“ ќе се поклони и  легендарната актерка Мирјана...

Филмаџијата Јаковлевски со награда на Меѓународниот филмски фестивал во Сан Франциско

Филмаџијата Јаковлевски со награда на Меѓународниот филмски фестивал во Сан Франциско

Фокус | пред 11 месеци

Продуцентот и режисер, Виктор Јаковлевски освои награда од 10 илјади долари за документарецот „Brimstone & Glory“, снимен во САД, на Меѓународниот филмски фестивал во Сан Франциско и наградите „Голден...

Вечерва почнува Скопје филм фестивал

Вечерва почнува Скопје филм фестивал

Фокус | пред 11 месеци

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ вечерва свечено ќе биде отворено јубилејното 20. издание на Скопје филм фестивал, а пред публиката во киното „Милениум“ ќе се поклони и легендарната актерка Мирјана Карановиќ...

 Креираме заедно  Почнува инклузивниот детски фестивал

„Креираме заедно“ – Почнува инклузивниот детски фестивал

Денар | пред 11 месеци

„Скопје филм фестивал“ ја започнува новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“, која ќе почне утревечер (петок,21 април), во 19.30. часот, во „Кинотеката на Македонија“. Фестивалот во...

Почнува инклузивниот детски фестивал Креираме заедно

Почнува инклузивниот детски фестивал „Креираме заедно“

Макфакс | пред 11 месеци

„Скопје филм фестивал“ ја започнува новата инклузивна Детската филмска програма „Креираме заедно“, која ќе почне утревечер (петок,21 април), во 19.30. часот во „Кинотеката на Македонија“. Фестивалот во...

Почнува инклузивниот детски фестивал Креираме заедно на Скопје филм фестивал

Почнува инклузивниот детски фестивал „Креираме заедно“ на Скопје филм фестивал

+Инфо | пред 11 месеци

Новата инклузивна детската филмска програма „Креираме заедно“ ќе почне утревечер во 19.30. часот во Кинотеката на Македонија, во рамките на „Скопје филм фестивал“ . Детската филмска програма на „Скопје...

 Реквием за госпоѓа Ј  на отворањето на Скопје филм фестивал

„Реквием за госпоѓа Ј.“ на отворањето на Скопје филм фестивал

Макфакс | пред 11 месеци

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на Скопје филм студио, вечерва (четврток, 20 април) во 20 часот, во кино „Милениум“ ќе има македонска премиера како филм за отворање...

Скопје филм фестивал ќе стартува со Реквием за госпоѓа Ј

Скопје филм фестивал ќе стартува со „Реквием за госпоѓа Ј.“

Денар | пред 11 месеци

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на Скопје филм студио, вечерва (четврток, 20 април) во 20 часот, во кино „Милениум“ ќе има македонска премиера како филм за отворање...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Либертас | пред 11 месеци

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

24 вести | пред 11 месеци

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Прес 24 | пред 11 месеци

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Oскаровецот Фернандо Труеба со Кралицата на Шпанија Невидливиот гостин Заливот Слек  на Скопје филм фестивал

Oскаровецот Фернандо Труеба со„Кралицата на Шпанија“,Невидливиот гостин“„Заливот Слек“… на Скопје филм фестивал

Либертас | пред 11 месеци

Јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал почнува утре со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ. На програмата на 20. издание на Скопје филм фестивал, од 20 до 28 април, ќе...

Со Реквием за госпоѓа Ј  вечерва почнува Скопје филм фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ вечерва почнува Скопје филм фестивал

Радио МОФ | пред 11 месеци

20-тото издание на Скопје филм фестивал вечерва свечено ќе биде отворено со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ во киното „Милениум“ со почеток во 20 часот. На премиерата присутни ќе бидат Мирјана Карановиќ,...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Лидер | пред 11 месеци

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

A1on | пред 11 месеци

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Канал 5 | пред 11 месеци

На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови, работилници и гостувања на реномирани филмски имиња, во кино „Милениум“, Кинотека на Македонија и кино „Фросина“. Филмот „Реквием...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Вистина | пред 11 месеци

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Курир | пред 11 месеци

На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови, работилници и гостувања на реномирани филмски имиња, во кино „Милениум“, Кинотека на Македонија и кино „Фросина“. Филмот „Реквием...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Денешен | пред 11 месеци

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

Вечерва свечено се отвора јубилејниот 20 Скопје филм фестивал

Вечерва свечено се отвора јубилејниот 20. Скопје филм фестивал

Локално | пред 11 месеци

Со „Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ , а во копродукција на Скопје филм студио , вечерва (четврток, 20 април) во 20 часот, во кино „Милениум“ ќе има македонска премиера како филм за отворање...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува 20. Скопски филмски фестивал

Сител | пред 11 месеци

Со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ денеска почнува јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал. На програмата од денеска до 28 април ќе се најдат повеќе од 75 филмови,...

 Реквием за госпоѓа Ј за почеток на Скопскиот филмски фестивал

„Реквием за госпоѓа Ј“ за почеток на Скопскиот филмски фестивал

Р.С. Европа | пред 11 месеци

Со македонската премиера на копродукцијата „Реквием за госпоѓа Ј“ на Бојан Вулетиќ, овој четврток, во 20 часот, во киното „Милениум“, ќе започне 20-то јубилејно издание на Скопски филмски фестивал. На...

Дваесетгодишнина со 75 филма и ретроспектива на легендарниот Kјубрик

Дваесетгодишнина со 75 филма и ретроспектива на легендарниот Kјубрик

Дневник | пред 11 месеци

Повеќе од 75 филма, работилници, гостувања на реномирани филмски имиња, филмска ретроспектива на легендарниот Стенли Kјубрик ќе бидат дел од 20. издание на Скопскиот филмски фестивал кој вечерва во 20...

Со Реквием за госпоѓа Ј  почнува дваесеттиот Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ почнува дваесеттиот Скопски филмски фестивал

Cooltura | пред 11 месеци

Јубилејното 20-то издание на Скопски филмски фестивал ќе почне утре, 20 април, со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ... На програмата на 20-то издание на Скопје филм фестивал, од...

Со Реквием за госпоѓа Ј  утре почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ утре почнува 20. Скопски филмски фестивал

Дневник | пред 11 месеци

Јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал почнува утре со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ. На програмата на 20. издание на Скопје филм фестивал, од 20 до 28 април, ќе...

Со Реквием за госпоѓа Ј  утре почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ утре почнува 20. Скопски филмски фестивал

A1on | пред 11 месеци

Јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал почнува утре со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ. На програмата на 20. издание на Скопје филм фестивал, од 20 до 28 април, ќе...

Со Реквием за госпоѓа Ј  утре почнува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј.“ утре почнува 20. Скопски филмски фестивал

Алфа | пред 11 месеци

Јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал почнува утре со филмот „Реквием за госпоѓа Ј.“ на режисерот Бојан Вулетиќ. Јубилејното 20. издание на Скопски филмски фестивал почнува утре со филмот...

Режисерот Бојан Вулетиќ и актерката Мирјана Карановиќ утре доаѓаат на отворањето на Скопски филмски фестивал

Режисерот Бојан Вулетиќ и актерката Мирјана Карановиќ утре доаѓаат на отворањето на Скопски филмски фестивал

Република | пред 11 месеци

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на Скопје филм студио, утревечер (четврток, 20 април) во 20 часот, во кино „Милениум“ ќе има македонска премиера како филм за отворање...

 Реквием за госпоѓа Ј ќе го отвори Скопскиот филмски фестивал

„Реквием за госпоѓа Ј“ ќе го отвори Скопскиот филмски фестивал

Телеграф | пред 11 месеци

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на „Скопје филм студио“, утревечер (четврток, 20 април) во 20 часот, во киното „Милениум“ ќе има македонска премиера како филм за отворање...

Со Реквием за госпоѓа Ј  стартува 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј." стартува 20. Скопски филмски фестивал

Вечер | пред 11 месеци

На програмата на 20. издание на Скопје филм фестивал, од 20 до 28 април, ќе се најдат повеќе од 75 филмови, работилници и гостувања на реномирани филмски имиња, во кино „Милениум", Кинотека на Македонија...

Со Реквием за госпоѓа Ј се отвора 20 Скопски филмски фестивал

Со „Реквием за госпоѓа Ј“ се отвора 20. Скопски филмски фестивал

Утрински | пред 11 месеци

Од утре до 28 април во повеќе програми ќе се прикажат 75 филмови „Од утре до 28 април ќе се одржи 20. издание на ’Скопје филм фестивал’ на кое годинава во повеќе програми ќе се прикажат околу 75 филмови....

Скопски филмски фестивал ќе се отвори со Реквием за госпоѓа Ј

Скопски филмски фестивал ќе се отвори со „Реквием за госпоѓа Ј“

Либертас | пред 11 месеци

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на Скопје филм студио, на 20 април ќе има македонска премиера како филм за отворање на овогодинешното издание на Скопски филмски фестивал...

Богата програма за претстојното 20 издание на Скопје филм фестивал

Богата програма за претстојното 20. издание на Скопје филм фестивал

Популарно | пред 11 месеци

Скопје филм фестивал за дваесетгодишниот јубилеј се потруди да донесе исклучително богата програма и содржини во чии рамки ќе понуди повеќе од 75 филмови, работилници, гостувања на реномирани филмски имиња,...

Дваесетто издание на Скопје филм фестивал

Дваесетто издание на Скопје филм фестивал

Денар | пред 11 месеци

Скопје филм фестивал за јубилејот, од 20 до 28 април во кината „Милениум“ и Фросина“ и Кинотека на Македонија, се потруди да донесе исклучително богата програма и содржини во чии рамки ќе понуди повеќе...

Скопски филмски фестивал ќе се отвори со Реквием за госпоѓа Ј

Скопски филмски фестивал ќе се отвори со „Реквием за госпоѓа Ј“

+Инфо | пред 11 месеци

„Реквием за госпоѓа Ј“ во режија на Бојан Булетиќ, а во копродукција на Скопје филм студио, на 20 април ќе има македонска премиера како филм за отворање на овогодинешното издание на Скопски филмски фестивал...

Дваесетто издание на Скопје филм фестивал

Дваесетто издание на Скопје филм фестивал

Макфакс | пред 11 месеци

Скопје филм фестивал за јубилејот, од 20 до 28 април во кината „Милениум“ и Фросина“ и Кинотека на Македонија, се потруди да донесе исклучително богата програма и содржини во чии рамки ќе понуди повеќе...

Јубилејното издание на Скопје филм фестивал ќе се одржи од 20 до 28 април

Јубилејното издание на „Скопје филм фестивал“ ќе се одржи од 20 до 28 април

МКД | пред 11 месеци

За дваесетгодишниот јубилеј Скопскиот филмски фестивал се потруди да донесе исклучително богата програма и содржини во чии рамки ќе понуди повеќе од 75 филмови, работилници, гостувања на реномирани филмски...

20 ГОДИНИ СКОПСКИ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ Ретроспектива на Стенли Кјубрик на годинешното издание

20 ГОДИНИ СКОПСКИ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ: Ретроспектива на Стенли Кјубрик на годинешното издание

Телеграф | пред 11 месеци

За дваесетгодишниот јубилеј Скопскиот филмски фестивал се потруди да донесе исклучително богата програма и содржини во чии рамки ќе понуди повеќе од 75 филма, работилници, гостувања на реномирани филмски...

Стартува 20 Скопски филмски фестивал

Стартува 20. Скопски филмски фестивал

+Инфо | пред 11 месеци

Стартува годинешниот Скопје филм фестивал, кој го подготви своето 20. издание, заедно со сите пријатели и поддржувачи. За дваесетгодишниот јубилеј Скопски филмски фестивал се потруди да донесе исклучително...

Во четврток почнува Скопје филм фестивал

Во четврток почнува Скопје филм фестивал

+Инфо | пред 11 месеци

Годинешниот 20. Скопје филм фестивал ќе понуди повеќе од 75 филмови, работилници, гостувања на реномирани филмски имиња, првата македонска филмска ретроспектива на Стенли Кјубрик, а прв пат ќе се одржи...

 Реквием за госпоѓа Ј на Бојан Вулетиќ го отвора Скопје филм фестивал

„Реквием за госпоѓа Ј“ на Бојан Вулетиќ го отвора „Скопје филм фестивал“

Република | пред 11 месеци

Скопје филм фестивал за  дваесетгодишниот јубилеј се потруди да донесе исклучително богата програма и содржини во чии рамки ќе понуди повеќе од 75 филмови, работилници, гостувања на реномирани филмски...

20 издание на Скопскиот филмски фестивал со ретроспектива на Стенли Кјубрик и над 75 филмови

20. издание на Скопскиот филмски фестивал со ретроспектива на Стенли Кјубрик и над 75 филмови

Радио МОФ | пред 11 месеци

Во четврток започнува годинешниот Скопје филм фестивал, кој ќе трае до 28 април. За дваесетгодишниот јубилеј Скопски филмски фестивал се потруди да донесе исклучително богата програма и содржини во чии...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност