За викендот постудено и ветровито

За викендот постудено и ветровито

A1on | пред 11 месеци

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

Какво време не очекува за викендот

Какво време не очекува за викендот?

Бркај работа | пред 11 месеци

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

Викендов ќе биде уште постудено и ветровито

Викендов ќе биде уште постудено и ветровито

Економски | пред 11 месеци

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

За викендот постудено и ветровито

За викендот постудено и ветровито

Канал 5 | пред 11 месеци

Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од - 6 до 3 степени. Позначајно спуштање ќе се почуствува во Кривопаланечко, во Пелагонија и во пониските делови од скопската котлина. Зголeмување...

Какво време не очекува за викендот

Какво време не очекува за викендот?

Курир | пред 11 месеци

Зголeмување на утринските температури се очекува од вторник кога насекаде ќе бидат над нулата. Северниот ветер ќе продолжи да дува и за викендот, а повторно ќе засилува и тоа на север, по Повардарието...

За викендот постудено и ветровито

За викендот постудено и ветровито

ТВ Нова | пред 11 месеци

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

УХМР со вонредна најава

УХМР со вонредна најава

Скопје Инфо | пред 11 месеци

Утре минималните температури ќе бидат уште 2 до 3 степени пониски од денешниве, особено кон истокот на земјата. Утринските утре ќе бидат во интервал од -6 до 3 степени. Позначајно спуштање ќе се почуствува...

Какво време не очекува за викендот

Какво време не очекува за викендот?

Вистина | пред 11 месеци

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

За викендот постудено и ветровито

За викендот постудено и ветровито

Денешен | пред 11 месеци

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

За викендот постудено и ветровито

За викендот постудено и ветровито

Лидер | пред 11 месеци

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

Македонија во жолта фаза Од утре температури од минус 6

Македонија во жолта фаза: Од утре температури од минус 6

Прес 24 | пред 11 месеци

Македонија денеска на половина територија во жолта алертна фаза како предупредување за опасност од налети на ветер. Утре минималните температури ќе бидат уште 2 до 3 степени пониски од денешниве, особено...

Од ладно поладно за викендот постудено и ветровито

Од ладно, поладно-за викендот постудено и ветровито!

Република | пред 11 месеци

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

Утре уште постудено УХМР со вонредна најава

Утре уште постудено: УХМР со вонредна најава

Прес 24 | пред 11 месеци

Утре минималните температури ќе бидат уште 2 до 3 степени пониски од денешниве, особено кон истокот на земјата. Утринските утре ќе бидат во интервал од -6 до 3 степени. Позначајно спуштање ќе се почуствува...

Студено и ветровито

Студено и ветровито

МТВ 1 | пред 11 месеци

Времето денеска суво, студено и ветровито. Ветерот ќе биде северозападен, особено изразен долж повардарието. Температурите значително ќе опаднат, при што утринските за време на викендот на повеќе места...

Утрово снежна покривка на неколку места во Македонија

Утрово снежна покривка на неколку места во Македонија

Скопје Инфо | пред 11 месеци

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Снежна покривка во Крушево и Маврово

Снежна покривка во Крушево и Маврово

Актуелно24 | пред 11 месеци

Снежна покривка од еден сантиметар во Крушево и три сантиметри во Маврово е измерена изутринава, соопштуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Пораст на температурите се очекува од сабота. Според...

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Актуелно24 | пред 11 месеци

Променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 2 до 13...

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени

еМАГАЗИН | пред 11 месеци

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од - 6 до 3 степени....

За викендот постудено и ветровито

За викендот постудено и ветровито

ТВ 21 | пред 11 месеци

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

Снег во Крушево и Маврово викендов затоплување

Снег во Крушево и Маврово, викендов затоплување

Фокус | пред 11 месеци

Променливото време и ниските температури донесоа снег на повисоките предели во земјава. Утрово снег има во Крушево (1 сантиметар) и во Маврово (3 сантиметри). Во делови од земјвата се забележани и температури...

УХМР со вонредна прогноза за престојниот викенд

УХМР со вонредна прогноза за престојниот викенд

Сител | пред 11 месеци

Утре минималните температури ќе бидат уште 2 до 3 степени пониски од денешниве, особено кон истокот на земјата. Утринските утре ќе бидат во интервал од -6 до 3 степени. Позначајно спуштање ќе се почуствува...

Студено утро, снег во Маврово и Крушево

Нетпрес | пред 11 месеци

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Снежна покривка во Крушево и Маврово

Снежна покривка во Крушево и Маврово

Кајгана | пред 11 месеци

Снежна покривка од еден сантиметар во Крушево и три сантиметри во Маврово е измерена изутринава, соопштуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Пораст на температурите се очекува од сабота. Според...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

24 вести | пред 11 месеци

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

Утрински | пред 11 месеци

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Снежна покривка во Крушево и Маврово

Снежна покривка во Крушево и Маврово

Точка | пред 11 месеци

Снежна покривка од еден сантиметар во Крушево и три сантиметри во Маврово е измерена изутринава, соопштуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Пораст на температурите се очекува од сабота. Според...

Снег и минусни температури во Крушево и Маврово

Снег и минусни температури во Крушево и Маврово

Позитив | пред 11 месеци

Променливото време и ниските температури донесоа снег на повисоките предели во земјава. Утрово снег има во Крушево (1 сантиметар) и во Маврово (3 сантиметри). Во делови од земјвата се забележани и температури...

Снежна покривка во Крушево и Маврово

Снежна покривка во Крушево и Маврово

Макфакс | пред 11 месеци

Снежна покривка од еден сантиметар во Крушево и три сантиметри во Маврово е измерена изутринава, соопштуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Пораст на температурите се очекува од сабота. Според...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

Канал 5 | пред 11 месеци

Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица, Тетово, Крива Паланка и Виница по 0, а Куманово и Штип 1, во Скопје и Демир...

Утрото со минусни температури снег во Маврово и во Крушево

Утрото со минусни температури, снег во Маврово и во Крушево

+Инфо | пред 11 месеци

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Студено време со засилен ветер

Студено време со засилен ветер

24 вести | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Снежна покривка во Македонија  колку снег има во Маврово и Крушево

Снежна покривка во Македонија - колку снег има во Маврово и Крушево?

Фактор | пред 11 месеци

Утрово во Крушево има снежна покривка од 1 цм, а во Маврово од 3 цм. Температурите се -7 Лазарополе, -5 Крушево, Маврово, -4 Берово, -2 Пожаране, Ѓуриште, Претор, Охрид, -1 Скопје Петровец, Битола, 0 Струмица,...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

A1on | пред 11 месеци

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

ЗИМА ВО АПРИЛ Снег падна во Маврово и во Крушево

ЗИМА ВО АПРИЛ: Снег падна во Маврово и во Крушево

Телеграф | пред 11 месеци

В о Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени . Во Крушево и во Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Ма студено утро со негативни температури а снег во Маврово и Крушево

Ма студено утро со негативни температури,а снег во Маврово и Крушево

Локално | пред 11 месеци

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

Денешен | пред 11 месеци

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Времето денеска променливо облачно и ветровито

Времето денеска: променливо облачно и ветровито

Алсат-М | пред 11 месеци

Во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

Лидер | пред 11 месеци

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Нови временски неприлики УХМР со нова прогноза

Нови временски неприлики, УХМР со нова прогноза

Сител | пред 11 месеци

Утре минималните температури ќе бидат уште 2 до 3 степени пониски од денешниве, особено кон истокот на земјата. Утринските утре ќе бидат во интервал од -6 до 3 степени. Позначајно спуштање ќе се почуствува...

УХМР  Утре и во недела постудено од денес

УХМР – Утре и во недела постудено од денес

Здравство 24 | пред 11 месеци

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени....

Облачно и студено време со засилен северен ветер

Нетпрес | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

Курир | пред 11 месеци

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи, најмногу дожд во изминатите 24 часа имало во Маврово, каде се измерени два, а во Крушево и Охрид по еден литри на метар квадратен. Во Крушево и Маврово...

Снег во Македонија  Еве каде вее ова утро

Снег во Македонија – Еве каде вее ова утро

Reporter.mk | пред 11 месеци

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Најстудено во Лазарополе снег во Маврово и Крушево

Најстудено во Лазарополе, снег во Маврово и Крушево

ТВ Нова | пред 11 месеци

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Денеска снег во Македонија  наредната недела температурен шок

Денеска снег во Македонија - наредната недела температурен шок

Прес 24 | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Променливо облачно и студено

Променливо облачно и студено

Позитив | пред 11 месеци

Променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 2 до 13...

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Точка | пред 11 месеци

Променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 2 до 13...

Снег во Македонија  еве каде вее ова утро

Снег во Македонија - еве каде вее ова утро

Прес 24 | пред 11 месеци

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Студено со силен ветер

Студено со силен ветер

+Инфо | пред 11 месеци

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири...

Снег во Крушево и Маврово

Снег во Крушево и Маврово

Пулс 24 | пред 11 месеци

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Облачно и студено со засилен северен ветер

Облачно и студено со засилен северен ветер

A1on | пред 11 месеци

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи...

Април снег во Крушево и Маврово

Април: снег во Крушево и Маврово!

Story | пред 11 месеци

Скопје, 21.04.2017 (Макфакс) – Снежна покривка од еден сантиметар во Крушево и три сантиметри во Маврово е измерена изутринава, соопштуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Пораст на температурите...

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Кајгана | пред 11 месеци

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат...

Декемвриски април Студен и облачен петок

Декемвриски април: Студен и облачен петок

Таратур | пред 11 месеци

Променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од минус 5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 2 до...

Снег во Маврово и Крушево за викенд затоплување

Снег во Маврово и Крушево, за викенд затоплување

Нова ТВ | пред 11 месеци

Променливото време и ниските температури донесоа снег на повисоките предели во земјава. Утрово снег има во Крушево (1 сантиметар) и во Маврово (3 сантиметри). Во делови од земјвата се забележани и температури...

Променливо облачно и студено време со засилен северен ветер

Променливо облачно и студено време со засилен северен ветер

Вистина | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Времето во Македонија променливо облачно и студено

Времето во Македонија променливо облачно и студено

ТВ Нова | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

Република | пред 11 месеци

­ Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени ­- 5, во Берово – ­4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид ­- 2, во Петровец и Битола – ­1, во...

Се забели Македонија еве каде утрово има снег

Се забели Македонија, еве каде утрово има снег

Exclusive | пред 11 месеци

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во 8 часот). 1 Крушево, 3 Маврово. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ -7 Лазарополе, -5 Крушево, Маврово, -4 Берово, -2 Пожаране, Ѓуриште, Претор, Охрид, -1 Скопје Петровец, Битола, 0 Струмица,...

Во Македонија денеска ледено  Дожд снег и силен ветер

Во Македонија денеска ледено – Дожд, снег и силен ветер

Reporter.mk | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

 Зимско утро среде април  викенд временска прогноза

„Зимско утро" среде април - викенд временска прогноза

Прес 24 | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

ТВ 21 | пред 11 месеци

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Од викендов затоплување

Од викендов затоплување

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Променливото време и ниските температури донесоа снег на повисоките предели во земјава. Утрово снег има во Крушево (1 сантиметар) и во Маврово (3 сантиметри). Во делови од земјвата се забележани и температури...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

Популарно | пред 11 месеци

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Временска прогноза 21 04 2017 Умерено облачно и студено време

Временска прогноза 21.04.2017: Умерено облачно и студено време

Хит Портал | пред 11 месеци

Денес е петок, 21 април 2017 година, 111-иот ден во годината. Сонцетоизгреа во 05:40, а ќе зајде во 19:24 часот. Денот ќе трае 13 часа и 44минути. Во утринските часови во крајните северозападни како и...

До кога ќе трае студениот Април

До кога ќе трае студениот Април?

Бизнис вести | пред 11 месеци

Територијата на Македонија и натаму останува под влијание на многу студена воздушна маса од север. Денес ќе се задржи променливо облачно и студено време а локално ќе има и провејување на слаб снег додека...

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Макфакс | пред 11 месеци

Променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 2 до 13...

СНЕГ ВО МАВРОВО И КРУШЕВО Студено утро со негативни температури

СНЕГ ВО МАВРОВО И КРУШЕВО: Студено утро со негативни температури

Infomax | пред 11 месеци

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Облачно и студено

Облачно и студено

МКД | пред 11 месеци

Во Македонија времето денеска ќе биде променливо, облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи...

Променливо облачно и студено со засилен северен ветер

Променливо облачно и студено со засилен северен ветер

Денешен | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Променливо облачно и студено време

Променливо облачно и студено време

Лидер | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Променливо облачно и студено време со засилен северен ветер

Променливо облачно и студено време со засилен северен ветер

Курир | пред 11 месеци

Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 степени. Во Скопје променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец....

Облачно и студено време со северен ветер

Облачно и студено време со северен ветер

МКД | пред 11 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен во Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од...

Променливо облачно и студено време

Променливо облачно и студено време

Пулс 24 | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Студено утро со снег и минусни температури

Студено утро со снег и минусни температури

Здравство 24 | пред 11 месеци

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Времето денеска променливо облачно и ветровито

Времето денеска: променливо облачно и ветровито

Р.С. Европа | пред 11 месеци

Во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири...

Студено утро со негативни температури снег во Маврово и Крушево

Студено утро со негативни температури, снег во Маврово и Крушево

еМАГАЗИН | пред 11 месеци

Во Лазарополе утрово е измерена најниска температура од минус 7 степени. Во Крушево и Маврово се измерени -5, во Берово -4, во Пожаране, Ѓуриште, Претор и Охрид -2, во Петровец и Битола -1, во Струмица,...

Се забели Македонија еве каде утрово има снег

Се забели Македонија, еве каде утрово има снег

Сител | пред 11 месеци

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во 8 часот). 1 Крушево, 3 Маврово. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ -7 Лазарополе, -5 Крушево, Маврово, -4 Берово, -2 Пожаране, Ѓуриште, Претор, Охрид, -1 Скопје Петровец, Битола, 0 Струмица,...

Поради студениот бран во сабота наутро температурите од 7 до 2 степени а од понеделник и до 25 степени

Поради студениот бран во сабота наутро температурите од -7 до 2 степени, а од понеделник и до 25 степени

Македонија Денес | пред 11 месеци

Денес е петок, 21 април 2017 година, 111-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:40, а ќе зајде во 19:24 часот. Денот ќе трае 13 часа и 44 минути. Во утринските часови во крајните северозападни како...

Облачно и студено време  проследено со многу силен ветер

Облачно и студено време - проследено со многу силен ветер

Exclusive | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Облачно и студено време  дува силен ветер

Облачно и студено време - дува силен ветер

Сител | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус...

Временска прогноза за утре  какво ќе биде времето

Временска прогноза за утре - какво ќе биде времето?

Прес 24 | пред 11 месеци

Времето  утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од...

Деве Баир во бело  еве каде вееше снег

Деве Баир во бело - еве каде вееше снег

Прес 24 | пред 11 месеци

На Граничниот Премин Деве Баир се е бело. Студениот и влажен бран донесе и снег во Македонија. Инаку, времето  утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено...

Допрва доаѓа студот Се очекува да провејува и снег

Допрва доаѓа студот: Се очекува да провејува и снег

Република | пред 11 месеци

Територијата на Македонија и натаму останува под влијание на многу студена воздушна маса од север. Во текот на ноќта како и утре (21.04.2017) ќе се задржи променливо облачно и студено време а локално ќе...

Доаѓа Први Мај и многу неработни денови  какво време не чека

Доаѓа Први Мај и многу неработни денови - какво време не чека?

Прес 24 | пред 11 месеци

Времето  утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од...

Времето до крајот на денот ќе биде променливо облачно и постудено

Времето до крајот на денот ќе биде променливо облачно и постудено

Макфакс | пред 11 месеци

Времето до крајот на денот ќе биде променливо облачно и постудено со сончеви периоди, во северозападните  делови  со услови за локален слаб  дожд, а на планините слаб снег. Ќе дува засилен ветер од западен...

Се врати зимата и снегот Еве што не очекува наредниот период

Се врати зимата и снегот: Еве што не очекува наредниот период

Бизнис вести | пред 11 месеци

Територијата на Македонија и натаму останува под влијание на многу студена воздушна маса од север. Во текот на ноќта како и утре (21.04.2017) ќе се задржи променливо облачно и студено време а локално ќе...

УХМР најави студен бран  Какво ќе биде времето викендов

УХМР најави студен бран – Какво ќе биде времето викендов?

Reporter.mk | пред 11 месеци

Времето  утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од...

Подответе се Вонредна прогноза на УХМР од утре уште постудено

Подответе се: Вонредна прогноза на УХМР, од утре уште постудено

Република | пред 11 месеци

МАКСИМАЛНА ТЕМПЕРАТУРА: 16 Гевгелија, 15 Д. Капија, 14 Струмица, 12 Прилеп, Битола, 11 Скопје, 10 Штип, Виница, Тетово, 9 Тополчани, Пожаране, 8 Охрид, Берово, Претор, 7 Кр. Паланка, 5 Ѓуриште, 2 Маврово,...

ПРОЛЕТТА НИ ДОНЕСЕ ЧУДНИ ТЕМПЕРАТУРИ Какво ќе биде времето утре

ПРОЛЕТТА НИ ДОНЕСЕ ЧУДНИ ТЕМПЕРАТУРИ: Какво ќе биде времето утре?

Телеграф | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од...

Времето утре променливо облачно и студено

Времето утре променливо облачно и студено

ТВ Нова | пред 11 месеци

Времето  утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од...

Утре ќе студи

Утре ќе студи

Канал 5 | пред 11 месеци

Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен ветер од северозападен...

Утре не очекува променливо облачно време со утрински температури до минус 4 степени

Утре не очекува променливо облачно време, со утрински температури до минус 4 степени

A1on | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од...

УХМР најави студен бран  какво ќе биде времето викендов

УХМР најави студен бран - какво ќе биде времето викендов?

Прес 24 | пред 11 месеци

Времето  утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од...

Најнова прогноза на УХМР Од утре уште постудено

Најнова прогноза на УХМР: Од утре уште постудено

Сител | пред 11 месеци

МАКСИМАЛНА ТЕМПЕРАТУРА: 16 Гевгелија, 15 Д. Капија, 14 Струмица, 12 Прилеп, Битола, 11 Скопје, 10 Штип, Виница, Тетово, 9 Тополчани, Пожаране, 8 Охрид, Берово, Претор, 7 Кр. Паланка, 5 Ѓуриште, 2 Маврово,...

Метео Утре облачно и студено од сабота постепен пораст на температурите

Метео: Утре облачно и студено, од сабота постепен пораст на температурите

МТВ 1 | пред 11 месеци

Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно суво, студено и ветровито време, со засилен ветер од северозападен правец особено долж Повардарието и во источните делови. Температурата во текот на...

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Алфа | пред 11 месеци

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно...

Кратко враќање на пролетта па повторно дожд  какво време не чека до крајот на месецот

Кратко враќање на пролетта па повторно дожд - какво време не чека до крајот на месецот

Прес 24 | пред 11 месеци

Средината на идната недела треба да донесе разведрување и покачување на дневните температури. Но и тоа нема да трае долго. Според долгорочните прогнози, до крајот на април, нема да видиме некој стабилизација...

Пролетта црта студени слики Утрово снежна покривка на неколку места во Македонија

Пролетта црта студени слики: Утрово снежна покривка на неколку места во Македонија

Скопје Инфо | пред 11 месеци

Снежна покривка и температури под нулата утрово беа регистирани во неколку градови во Република Македонија. Според информацијата објавена утрово од Хидрометеролошкиот завод на Република Македонија снег...

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Либертас | пред 11 месеци

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Утрински | пред 11 месеци

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец,...

Подгответе се за ветер од 90 километри на час и значително ниски утрински температури

Подгответе се за ветер од 90 километри на час и значително ниски утрински температури

Кумановски муабети | пред 11 месеци

Денеска времето ќе биде променливо облачно и постудено со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува слаб снег, особено претпладнево. Ќе дува засилен ветер од западен...

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

24 вести | пред 11 месеци

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец,...

Време  Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Време – Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Алсат-М | пред 11 месеци

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец,...

Облачно и постудено со сончеви периоди

Облачно и постудено со сончеви периоди

Точка | пред 11 месеци

Променливо облачно и постудено со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен се очекува да...

Облаци и дожд во Македонија

Облаци и дожд во Македонија

Прес 24 | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен...

Облачно и постудено со сончеви периоди

Облачно и постудено со сончеви периоди

Кајгана | пред 11 месеци

Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а...

Денеска дожд и силен ветер

Денеска дожд и силен ветер

+Инфо | пред 11 месеци

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен се...

Временска прогноза 20 04 2017 Нестабилно време со врнежи од дожд

Временска прогноза 20.04.2017: Нестабилно време со врнежи од дожд

Хит Портал | пред 11 месеци

Денес е четврток, 20 април 2017 година, 110-иот ден во годината.Сонцето изгреа во 05:41, а ќе зајде во 19:23 часот. Денот ќе трае 13часа и 42 минути. Во утринските часови во Македонија имаме претежно облачно,...

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

A1on | пред 11 месеци

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец,...

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Reporter.mk | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен...

Метео Променливо време со засилен ветер

Метео: Променливо време со засилен ветер

Позитив | пред 11 месеци

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец,...

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Канал 5 | пред 11 месеци

Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од осум до 17 степени. Во Скопје, слично време, променливо облачно со услови за повремен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен...

Променливо време со сончеви периоди и слаби врнежи од дожд

Променливо време со сончеви периоди и слаби врнежи од дожд

Вистина | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен...

Променливо облачно време со сончеви периоди

Променливо облачно време со сончеви периоди

Лидер | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен...

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Здравство 24 | пред 11 месеци

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец,...

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

ТВ 21 | пред 11 месеци

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а...

Променливо време со сончеви периоди и слаби врнежи од дожд

Променливо време со сончеви периоди и слаби врнежи од дожд

Курир | пред 11 месеци

Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен се очекува да биде во југозападните и јужните делови од земјава, на моменти со брзина и над 90 км/час. Утринската температура ќе се движи...

Временска прогноза за овој четврток

Временска прогноза за овој четврток

Таратур | пред 11 месеци

Променливо облачно и постудено со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен се очекува да...

Облачно време со слаб повремен дожд

Облачно време со слаб повремен дожд

Денешен | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен...

Времето денес променливо облачно со сончеви периоди и слаби врнежи од дожд

Времето денес променливо облачно со сончеви периоди и слаби врнежи од дожд

Пулс 24 | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен...

Облачно и постудено со сончеви периоди

Облачно и постудено со сончеви периоди

Макфакс | пред 11 месеци

Променливо облачно и постудено со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен се очекува да...

Времето облачно со врнежи од дожд

Времето облачно со врнежи од дожд

Локално | пред 11 месеци

– Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Наместа се очекува да наврнат над 25...

СТУДЕНО И ВЕТРОВИТО Денеска облачно со врнежи од дожд и засилен северен ветер

СТУДЕНО И ВЕТРОВИТО: Денеска облачно со врнежи од дожд и засилен северен ветер

Популарно | пред 11 месеци

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец,...

Времето денеска променливо облачно

Времето денеска: променливо облачно

Р.С. Европа | пред 11 месеци

Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен се очекува...

Вонредни услови зимата се врати на голема врата во април а на 1 мај заборавете на пикникот

Вонредни услови-зимата се врати на голема врата во април,а на 1 мај заборавете на пикникот

Exclusive | пред 11 месеци

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а...

Денеска облачно со локални врнежи и засилен ветер

Денеска облачно со локални врнежи и засилен ветер

еМАГАЗИН | пред 11 месеци

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец,...

УХРМ најавува драстичен пад на температурата

УХРМ најавува драстичен пад на температурата

Кумановски муабети | пред 11 месеци

Времето денеска ќе биде  ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен...

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Сител | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен...

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Облачно со локални врнежи и засилен ветер

Вечер | пред 11 месеци

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец,...

Денеска студено и ветровито

Денеска студено и ветровито

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Денеска  ќе биде суво, студено и ветровито, а ветерот ќе биде северозападен и особено изразен долж Повардарието. Температурите значително ќе опаднат, утринската од минус два до четири, а дневната од шест...

ПАК ЌЕ ИМА ДОЖД НО И МАЛКУ СОНЦЕ Дневната температура утре до 17 степени

ПАК ЌЕ ИМА ДОЖД, НО И МАЛКУ СОНЦЕ: Дневната температура утре до 17 степени

Телеграф | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а...

Вонредна временска  заборавете на пикникот на 1 мај

Вонредна временска - заборавете на пикникот на 1.мај

Прес 24 | пред 11 месеци

Утре времето ќе биде суво, студено и ветровито, а ветерот ќе биде северозападен и особено изразен вдолж Повардарието. Температурите значително ќе опаднат, утринската од минус два до четири, а дневната...

Априлскиот снег покажува заби  за викендов се најавува време какво што не сме имале досега

Априлскиот снег покажува заби - за викендов се најавува време какво што не сме имале досега

Прес 24 | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а...

Вонредни услови зимата се врати на голема врата во април а на 1 мај заборавете на пикникот

Вонредни услови-зимата се врати на голема врата во април,а на 1 мај заборавете на пикникот

Република | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а...

УХМР Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

УХМР: Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Бркај работа | пред 11 месеци

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

Временска прогноза

Временска прогноза

Економски | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а...

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Локално | пред 11 месеци

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

Голем влажен бран Температурен шок во Македонија среде април

Голем влажен бран: Температурен шок во Македонија среде април

Прес 24 | пред 11 месеци

Променливо денеска е  облачно со повремени врнежи од дожд. Вечерва повеќе врнежи се очекуваат во источните делови од земјава, повремено поројни. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен и југозападен правец,...

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

A1on | пред 11 месеци

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Идивиди | пред 11 месеци

Скопје, 19 април 2017 (МИА) - Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува...

Утре не очекува променливо облачно време со слаби локални врнежи од дожд

Утре не очекува променливо облачно време со слаби локални врнежи од дожд

A1on | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а...

Невреме во Скопје

Невреме во Скопје

Прес 24 | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а...

ВЕТРИШТА ДОЖД СНЕГ ГРМОТЕВИЦИ ВЕЧЕРВА Големо невреме се наближува кон Македонија

ВЕТРИШТА, ДОЖД, СНЕГ, ГРМОТЕВИЦИ ВЕЧЕРВА: Големо невреме се наближува кон Македонија

Телеграф | пред 11 месеци

Северните и источните делови од земјава попладнево и во текот на ноќта се очекува да бидат зафатени од студен бран проследен со силен ветер, дожд, како и снег на повисоките места . На одредени места ќе...

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Канал 5 | пред 11 месеци

Од УХМР информираат дека доцна попладнево и во вечерните часови пообилни врнежи се очекуваат во северните и во источните делови од земјава, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. На места...

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

ТВ Нова | пред 11 месеци

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

УХМР Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

УХМР: Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Курир | пред 11 месеци

Од УХМР информираат дека доцна попладнево и во вечерните часови пообилни врнежи се очекуваат во северните и во источните делови од земјава, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. На места...

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Денешен | пред 11 месеци

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

УХМР Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

УХМР: Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Прес 24 | пред 11 месеци

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

Во четврток променливо облачно со сончеви периоди

Во четврток променливо облачно со сончеви периоди

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен се очекува да...

Врнежливо до крајот на денот

Врнежливо до крајот на денот

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

Засилен ветер и локални поројни врнежи

Засилен ветер и локални поројни врнежи

Пулс 24 | пред 11 месеци

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

УХМР информира за моменталната состојба Вечерва пообилни врнежи

УХМР информира за моменталната состојба: Вечерва пообилни врнежи

Прес 24 | пред 11 месеци

Во моментов во земјава времето е облачно со повремени врнежи од дожд. Локално врнежите се поројни. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец. Во...

Куманово најстудено во Штипско ветер до 100 км на час

Куманово најстудено, во Штипско ветер до 100 км на час

Алфа | пред 11 месеци

Најстудено утрово е во Куманово каде што се измерени два степена, а најмногу дожд има наврнато во Пожаране 20 литри на метар квадратен. Најстудено утрово е во Куманово каде што се измерени два степена,...

Невреме низ Македонија најлошото допрва доаѓа

Невреме низ Македонија, најлошото допрва доаѓа

Република | пред 11 месеци

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

УХМР Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

УХМР: Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

Метео Променливо облачно и постудено време

Метео: Променливо облачно и постудено време

МТВ 1 | пред 11 месеци

Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно и постудено време со сончеви периоди и со локални послаби врнежи од дожд, на планините ќе провејува слаб снег. Ќе дува и засилен ветер од западен и...

Силно невреме ја зафати Македонија

Силно невреме ја зафати Македонија

Арена | пред 11 месеци

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Засилен ветер и локални поројни врнежи во Македонија

Сител | пред 11 месеци

Во Македонија во моментов времето е облачно со повремени врнежи од дожд, а локално има поројни врнежи. Во централниот дел на Повардарието и на југозападот од земјава дува засилен ветер од јужен правец....

Куманово најстудено во Штипско ветер до 100 км на час

Куманово најстудено, во Штипско ветер до 100 км на час

Лидер | пред 11 месеци

Најстудено утрово е во Куманово каде што се измерени два степена, а најмногу дожд има наврнато во Пожаране 20 литри на метар квадратен. Засилен јужен и југоисточен ветер дувал во текот на ноќта и достигнал...

Во Штип ветер и до 100 килиметри на час најстудено утрото во Куманово

Во Штип ветер и до 100 килиметри на час, најстудено утрото во Куманово

Здравство 24 | пред 11 месеци

Најстудено утрово е во Куманово каде што се измерени два степена, а најмногу дожд има наврнато во Пожаране 20 литри на метар квадратен. Засилен јужен и југоисточен ветер дувал во текот на ноќта и достигнал...

Дождливо време со температура до 20 степени

Дождливо време со температура до 20 степени

Вистина | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Наместа се очекува да наврнат над 25...

Најстудено во Куманово ветер и до 100 км на час во Штипско

Најстудено во Куманово, ветер и до 100 км на час во Штипско

Република | пред 11 месеци

Најстудено утрово е во Куманово каде што се измерени два степена, а најмногу дожд има наврнато во Пожаране 20 литри на метар квадратен. Засилен јужен и југоисточен ветер дувал во текот на ноќта и достигнал...

Облачно време со врнежи од дожд

Облачно време со врнежи од дожд

Лидер | пред 11 месеци

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Наместа се очекува да наврнат над 25...

Се расипа времето Од утре дожд и ветер

Се расипа времето: Од утре дожд и ветер

Република | пред 11 месеци

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Наместа се очекува да наврнат над 25 л/м2. Ќе...

Утре облачно со врнежи од дожд

Утре облачно со врнежи од дожд

Здравство 24 | пред 11 месеци

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Наместа се очекува да наврнат над...

Заладување со пообилни врнежи од дожд

Заладување со пообилни врнежи од дожд

Лидер | пред 11 месеци

Под влијание на нов влажен бран утре времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи....

Парното повторно топли пред нас е недела со температура под нулата

Парното повторно топли, пред нас е недела со температура под нулата

Република | пред 11 месеци

Во Македонија денеска се очекува преодно стабилизирање на времето со пораст на дневната температура. Ќе биде сончево со умерена облачност, а ќе дува и слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската...

УХМР најави нов влажен и студен воздушен бран од среда

УХМР најави нов влажен и студен воздушен бран од среда

Република | пред 11 месеци

Утре не очекува сончево и потопло време со умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува умерен јужен ветер. Минималната температура ќе се движи од од -1 до 6, а  максималната од 14...

УХМР Од среда нов влажен и студен воздушен бран

УХМР: Од среда нов влажен и студен воздушен бран

Здравство 24 | пред 11 месеци

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека утре ќе има преодно стабилизирање на времето со пораст на дневната температура, која ќе биде во интервал од 14 до 20 степени. Во среда, под влијание на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност