Русија ги забрани jеховините сведоци

Русија ги забрани jеховините сведоци

Локално | пред 11 месеци

Русија ги забрани јеховините сведоци откако Врховниот суд ја прогласи христијанската секта за „екстремистичка група“. Судиите наредиле да се затвори штабот на групата во Русија и нивните 395 локални претставништа,...

Русија ги забрани jеховините сведоци

Русија ги забрани jеховините сведоци

24 вести | пред 11 месеци

Русија ги забрани јеховините сведоци откако Врховниот суд ја прогласи христијанската секта за „екстремистичка група“. Судиите наредиле да се затвори штабот на групата во Русија и нивните 395 локални претставништа,...

ЕУ се противи на руската одлука за Јеховини сведоци

ЕУ се противи на руската одлука за Јеховини сведоци

Р.С. Европа | пред 11 месеци

Европската унија ја осуди одлуката на рускиот Врховниот суд да ја прогласи верската група „Јеховини сведоци“за екстремистичка организација и да ги забрани нивните активности. Шефицата за надворешни работи...

Јеховините сведоци прогласени за екстремисти

Јеховините сведоци прогласени за екстремисти

Вечер | пред 11 месеци

Со ова решение судот ја одобри тужбата што беше поднесена од страна на руското Министерство за правда Рускиот Врховен суд во петокот донесе одлука со кога Јеховините сведоци се оценуваат како „екстремистичка...

Русија ги забрани jеховините сведоци

Русија ги забрани jеховините сведоци

Нова ТВ | пред 11 месеци

Русија ги забрани јеховините сведоци откако Врховниот суд ја прогласи христијанската секта за „екстремистичка група“. Судиите наредиле да се затвори штабот на групата во Русија и нивните 395 локални претставништа,...

 Јеховини сведоци забранети во Русија

„Јеховини сведоци” забранети во Русија

Канал 5 | пред 11 месеци

Врховниот суд  во Москва врз основа на истрагите што ги воделе надлежните руски служби, утврди  дека религиозното исповедање, основано во 1876 година во Соединетите американски држави, “Јеховини сведоци”...

 Јеховини сведоци забранети во Русија како екстремистичка организација

„Јеховини сведоци“ забранети во Русија како екстремистичка организација

Позитив | пред 11 месеци

Врховниот суд на Русија соопшти дека верската група „Јеховините сведоци“ треба да се смета за екстремистичка организација. Судот издаде одлука, како одговор на жалба од страна на Министерството за правда....

Врховниот суд во Русија ги забрани Јеховините сведоци

Врховниот суд во Русија ги забрани Јеховините сведоци

Република | пред 11 месеци

Неколку списанија на групата руските власти ги ставија на листата на забранета екстремистичка литература, а обвинителите веќе долго време ги опишуваат како организација што ги уништува семејствата, поттикнува...

Русија ги забрани Јеховините сведоци и ги прогласи за екстремистичка секта

Русија ги забрани Јеховините сведоци и ги прогласи за екстремистичка секта

Радио МОФ | пред 11 месеци

Русија ги забрани Јеховите сведоци, откако Врховниот суд ја прогласи христијанската секта за „екстремистичка група“. „Врховниот суд пресуди во корист на тврдењата на Руското министерство за правда, и отсега...

Врховен суд Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Врховен суд: Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

ТВ Нова | пред 11 месеци

Рускиот Врховен суд денеска донесе одлука со што Јеховините сведоци се оценуваат како „екстремистичка организација“. Со оваа одлука се забрануваат сите активности на групата на територијата на Русија....

Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

+Инфо | пред 11 месеци

Рускиот Врховен суд денеска донесе одлука со што Јеховините сведоци се оценуваат како „екстремистичка организација“. Со оваа одлука се забрануваат сите активности на групата на територијата на Русија....

Рускиот Врховен суд ги забрани Јеховините сведоци

Рускиот Врховен суд ги забрани Јеховините сведоци

МКД | пред 11 месеци

Рускиот Врховен суд денеска издаде одлука да се забранат Јеховините сведоци, откако Министерството за правда го повика да ја распушти оваа „екстремистичка организација“. Судијата на Врховниот суд Јуриј...

Врховен суд Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Врховен суд: Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Алсат-М | пред 11 месеци

Рускиот Врховен суд денеска донесе одлука со што Јеховините сведоци се оценуваат како „екстремистичка организација“. Со оваа одлука се забрануваат сите активности на групата на територијата на Русија....

ВРХОВЕН СУД Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

ВРХОВЕН СУД: Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Телеграф | пред 11 месеци

Рускиот Врховен суд денеска донесе одлука со што Јеховините сведоци се оценуваат како „екстремистичка организација“. Со оваа одлука се забрануваат сите активности на групата на територијата на Русија....

Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

A1on | пред 11 месеци

Рускиот Врховен суд денеска донесе одлука со што Јеховините сведоци се оценуваат како „екстремистичка организација“. Со оваа одлука се забрануваат сите активности на групата на територијата на Русија....

Рускиот врховен суд донесе одлука  Јеховини сведоци се прогласени за екстремистичка организација

Рускиот врховен суд донесе одлука- “Јеховини сведоци” се прогласени за екстремистичка организација !?

Локално | пред 11 месеци

Религиозното исповедање “Јеховини сведоци” беше прогласено за екстремистичка организација и беше забрането Врховниот суд на Руската Федерација утврди  дека религиозното исповедање, основано во 1876 година...

Врховниот суд на Русија ги забрани Јеховините сведоци  ја одреди како екстремистичка организација

Врховниот суд на Русија ги забрани “Јеховините сведоци”, ја одреди како екстремистичка организација

Макфакс | пред 11 месеци

Врховниот суд на Руската Федерација утврди дека религиозната организација, основана во 1876 година во Соединетите Американски Држави, “Јеховини сведоци” е екстремистичка организација и затоа ги забрани...

Врховен суд Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Врховен суд: Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Сител | пред 11 месеци

Рускиот Врховен суд денеска донесе одлука со што Јеховините сведоци се оценуваат како „екстремистичка организација“. Со оваа одлука се забрануваат сите активности на групата на територијата на Русија....

Врховниот суд во Русија смета дека Јеховини сведоци се екстремисти

Врховниот суд во Русија смета дека „Јеховини сведоци“ се екстремисти

Р.С. Европа | пред 11 месеци

Врховниот суд на Русија соопшти дека верската група „Јеховините сведоци“ треба да се смета за екстремистичка организација. Судот денеска издаде одлука, како одговор на жалба од страна на Министерството...

Врховен суд Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Врховен суд: Јеховините сведоци прогласени за екстремисти во Русија

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Рускиот Врховен суд денеска донесе одлука со што Јеховините сведоци се оценуваат како „екстремистичка организација“. Со оваа одлука се забрануваат сите активности на групата на територијата на Русија....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност