Ѓорческа загуби од Фон Дајхман во четвртфиналето

Ѓорческа загуби од Фон Дајхман во четвртфиналето

Супер спорт | пред 11 месеци

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа загуби во четвртфиналето на ИТФ турнирот во Кјасо во Швајцарија од Катинка Фон Дајхман од Лихтенштајн во три сета, 1:2. Фон Дајхман првиот сет го доби со 3:6. Во вториот...

Лошата серија против Фон Дајхман продолжува  Лина Ѓорческа поразена во ¼ финале

Лошата серија против Фон Дајхман продолжува – Лина Ѓорческа поразена во ¼-финале!

Супер спорт | пред 11 месеци

Денес се одигра натпреварот од ¼-финале помеѓу Ѓорческа и Фон Дајхман. Натпреварот одлично го отвори Лина со брејк, но противничката веднаш врати и неколку пати успеа да и го одземе сервисот на нашата...

Ѓорческа со пораз се прости од турнирот во Швајцарија

Ѓорческа со пораз се прости од турнирот во Швајцарија

Дерби | пред 11 месеци

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа која  е четврта носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија го заврши настапот на овој турнир, овој пат од послабо пласираната , Катинка Фон Дајхман, која е 240 на WTA...

Лина Ѓорческа против Фон Дајхман за пласман во полуфинале на турнирот во Швајцарија

Лина Ѓорческа против Фон Дајхман за пласман во полуфинале на турнирот во Швајцарија

Точка | пред 11 месеци

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа која е четврта носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија успеа да ги победи во првото коло тенисерката од Романија, Кристијана Дино со 2:0 (6:3 и 6:0) и второто...

Јотовски запрен во полуфиналето во двојки во Анталија

Јотовски запрен во полуфиналето во двојки во Анталија

Точка | пред 11 месеци

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски не успеа да ја мине претпоследната пречка во игра на двојки на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција кој се игра за награден фонд од 15.000 американски долари. Во полуфиналната...

ЈОТОВСКИ БЕЗ ФИНАЛЕ Пораз од двојката од Турција

ЈОТОВСКИ БЕЗ ФИНАЛЕ: Пораз од двојката од Турција

Телеграф | пред 11 месеци

Македонија се надеваше на финале на турнирот во Анталија во конкуренција на двојки, но Томислав Јотовски и Вадим Алексенко не успеаја да го издржа силниот ритам. После 6:6 во првиот сет против третите...

Јотовски запрен во полуфиналето во двојки во Анталија

Јотовски запрен во полуфиналето во двојки во Анталија

Дерби | пред 11 месеци

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски не успеа да ја мине претпоследната пречка во игра на двојки на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција кој се игра за награден фонд од 15.000 американски долари. Во полуфиналната...

Јотовски и Алексенко останаа без финале

Јотовски и Алексенко останаа без финале

Сител | пред 11 месеци

Македонскиот тенсиер Томислав Јотовски и Вадим Алексенко од Украина не успеаја да се пласираат во финалето на фјучрс турнирот што се игра во Анталија за награден фонд од 15.000 долари. Тие денеска во полуфиналето...

Ѓорческа поразена во четвртфиналето во Киасо

Ѓорческа поразена во четвртфиналето во Киасо

Сител | пред 11 месеци

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа и во третиот меѓусебен дуел со Катинка вон Дајхман од Лихтенштајн не успеа да постигне победа. Таа денеска во четвртфиналето на фјучрсот во Киасо, Швајцарија (награден...

Ѓорческа поразена во четвртфиналето

Ѓорческа поразена во четвртфиналето

Сител | пред 11 месеци

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа и во третиот меѓусебен дуел со Катинка вон Дајхман од Лихтенштајн не успеа да постигне победа. Таа денеска во четвртфиналето на фјучрсот во Киасо, Швајцарија (награден...

Лина Ѓорческа против Фон Дајхман за пласман во полуфинале на турнирот во Швајцарија

Лина Ѓорческа против Фон Дајхман за пласман во полуфинале на турнирот во Швајцарија

Дерби | пред 11 месеци

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа која  е четврта носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија успеа да ги победи во првото коло тенисерката од Романија, Кристијана Дино со 2:0 (6:3 и 6:0)  и второто...

Лина и Томи возат фино кон титулите

Лина и Томи возат фино кон титулите

Идивиди | пред 11 месеци

Најдобрите македонски тенисери, Лина Ѓорческа и Томислав Јотовски бележат одлични настапи на фјучрс турнирите во Швајцарија, односно Турција. Ѓорческа која е активна на натпреварувањето во Кијасо, вредно...

Лина Ѓорческа гази се пред себе во Швајцарија

Лина Ѓорческа „гази“ се пред себе во Швајцарија!

Супер спорт | пред 11 месеци

Нашата најдобра тенисерка е 4-та носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија. Таа во првото коло беше поуспешна од тенисерката од Романија, Кристијана Дино со 2:0 во сетови, односно 6:3 и 6:0. Во второто...

Четвртфинале во сингл и полуфинале во дубл за Ѓорческа на турнирот во Кјасо

Четвртфинале во сингл и полуфинале во дубл за Ѓорческа на турнирот во Кјасо

Денар | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа избори пласман во четвртфиналето во сингл и во полуфиналето во двојки на турнирот во Кјасо, Швајцарија. Лина Ѓорческа во осминафиналето во два сета (6:2, 6:3)...

Полуфинале за Ѓорческа во двојки на турнирот во Швајцарија

Полуфинале за Ѓорческа во двојки на турнирот во Швајцарија

Екипа | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, заедно со Бугарката Александра Најденова, во конкуренција на двојки, обезбеди пласман во полуфиналето на турнирот во Киасо, Швајцарија. Во четвртфиналенто,...

Ѓорческа продолжува со добрите игри во Киасо ќе игра полуфинале во двојки

Ѓорческа продолжува со добрите игри во Киасо, ќе игра полуфинале во двојки

Република | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, заедно со Бугарката Александра Најденова, во конкуренција на двојки, обезбеди пласман во полуфиналето на турнирот во Киасо, Швајцарија. Во четвртфиналенто,...

Четвртфинале во синг и полуфинале во дубл за Ѓорческа на турнирот во Кјасо

Четвртфинале во синг и полуфинале во дубл за Ѓорческа на турнирот во Кјасо

Макфакс | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа избори пласман во четвртфиналето во сингл и во полуфиналето во двојки на турнирот во Кјасо, Швајцарија. Лина Ѓорческа во осминафиналето во два сета (6:2, 6:3)...

Јотовски и Алексенко прескокнаа уште една пречка

Јотовски и Алексенко прескокнаа уште една пречка!

Exclusive | пред 11 месеци

Македонско-украинската комбинација Томислав Јотовски и Вадим Алексенко остварија лесна победа во четвртфиналето на фјучрсот во Анталија откако ги совладаа Романците Сорин Андреј Јордаче и Калин Манда со...

За неколку часа две победи за Лина во Кјасо

За неколку часа две победи за Лина во Кјасо

24 вести | пред 11 месеци

Лина Ѓорческа стана полуфиналистка во двојки и четвртфиналистка во сингл на турнирот во Кјасо, Швајцарија, вреден 25.000 долари. Прво се справи со 20-годишната квалификантка Кјара Грим од Швајцарија (585),...

Ѓорческа со Најденова се пласираа во полуфиналето во двојки на турнирот во Киасо

Ѓорческа со Најденова се пласираа во полуфиналето во двојки на турнирот во Киасо

Курир | пред 11 месеци

Ѓорческа заедно со својата партнерка Александрина Најденова од Бугарија, кои се први носителски на турнирот, во два сета ги совладаа домашните тенисерки Илена Ин-Албон и Карин Кенел. Првиот го добија со...

Ѓорческа ќе се бори за финале на ВТА турнирот во Швајцарија

Ѓорческа ќе се бори за финале на ВТА турнирот во Швајцарија

Спорт365 | пред 11 месеци

Продолжува успешниот настап на Лина Ѓорческа на ВТА главниот турнир во Кијасо (Швајцарија, 25.000 долари). Најдобрата македонска тенисерка обезбеди пласман во полуфиналето во двојки, заедно со Александрина...

Ѓорческа со Најденова се пласираа во полуфиналето во двојки на турнирот во Киасо

Ѓорческа со Најденова се пласираа во полуфиналето во двојки на турнирот во Киасо

A1on | пред 11 месеци

Откако утринава се пласира во четвртфиналето во поединечна конкуренција најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа попладнево обезбеди и пласман во полуфиналето во двојки, на фјучерс турнирот во швајцарскиот...

УЛОГАТА НА ФАВОРИТКИ ОПРАВДАНА Ѓорческа и Најденова сигурно до полуфинале

УЛОГАТА НА ФАВОРИТКИ ОПРАВДАНА: Ѓорческа и Најденова сигурно до полуфинале

Телеграф | пред 11 месеци

Лина Ѓорческа и Александрина Најденова дојдоа до победа на средбата од четврт-финалето против двојката од Швајцарија Илена Ин-Албон и Карин Кенел со 6:3 и 6:2. Сигурната игра во текот на целиот меч едноставно...

Ѓорческа победува и во двојки пласман во полуфиналето на турнирот во Киасо

Ѓорческа победува и во двојки, пласман во полуфиналето на турнирот во Киасо

МКД | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја оствари и втората победа денес, овој пат на турнирот во двојки се пласира во полуфиналето. Ѓорческа заедно со својата партнерка Александрина Најденова...

Лина за час до полуфиналето во двојки во Киасо

Лина за час до полуфиналето во двојки во Киасо

Дерби | пред 11 месеци

Лина Ѓорческа запиша уште една победа на фјучерсот во Киасо и тоа во двојки, победа со кој дојде до полуфиналето во оваа конкуренција. Македонката заедно со Александрина Најденова од Бугарија беа подобри...

Лина гази во Швајцарија обезбеди полуфинале во двојки

Лина „гази“ во Швајцарија, обезбеди полуфинале во двојки

Гол | пред 11 месеци

Нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа забележа уште една победа на ИТФ фјучрсот во Кјасо. Откако утрово во сингл конкуренција со победата над Клара Грим со 2-0 во сетови (6-2, 6-3) обезбеди четвртфинале,...

Ѓорческа со Најденова во 1 2 финалето во двојки на турнирот во Киасо

Ѓорческа со Најденова во 1/2-финалето во двојки на турнирот во Киасо

Сител | пред 11 месеци

Откако утринава се пласира во четвртфиналето во поединечна конкуренција најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа попладнево обезбеди и пласман во полуфиналето во двојки, на фјучерс турнирот во швајцарскиот...

Јотовски доминира во дубл

Јотовски доминира во дубл

Sportmedia | пред 11 месеци

Нашиот најдобар машки рекет се пласираше во полуфиналето во конкуренција на двојки откако заедно со Украинецот Алексенко го „збришаа" домашниот пар Јоандре/Манда препуштајќи им само еден гејм Томислав...

Лина лесно го помина второто коло

Лина лесно го помина второто коло!

Се за спорт | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја нанижа и втората победа на ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земјени терени со вредност од 25.000 американски долари. По вчерашната победа...

Јотовски скокна до полуфиналето во двојки во Анталија

Јотовски скокна до полуфиналето во двојки во Анталија

Точка | пред 11 месеци

Македонскиот тениски ас, Томислав Јотовски обезбеди пласман во полуфиналето во двојки на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција. Јотовски и Украинецот Вадим Алексенко одиграа перфектна партија против романската...

ПОЛУФИНАЛЕ ВО АНТАЛИЈА Јотовски и Алексенко со убедлив триумф

ПОЛУФИНАЛЕ ВО АНТАЛИЈА: Јотовски и Алексенко со убедлив триумф

Телеграф | пред 11 месеци

Томислав Јотовски одигра нов одличен натпревар на турнирот во Анталија во игра на двојки откако денеска во четврт-финалето заедно со Украинецот Вадим Алексенко стигна до убедлива победа. Ривалите од Романија,...

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Денешен | пред 11 месеци

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови....

Јотовски скокна до полуфиналето во двојки во Анталија

Јотовски скокна до полуфиналето во двојки во Анталија

Дерби | пред 11 месеци

Македонскиот тениски ас, Томислав Јотовски обезбеди пласман во полуфиналето во двојки на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција. Јотовски и Украинецот Вадим Алексенко одиграа перфектна партија против романската...

Ѓорческа се пласира во четвртфиналето на турнирот во Киасо

Ѓорческа се пласира во четвртфиналето на турнирот во Киасо

МКД | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа без проблеми ја помина и втората пречка на турнирот во Киасо, ја совлада Грим со 2-0 во сетови. Лина Ѓорческа лесно се справи со младата швајцарска тенисерка,...

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

+Инфо | пред 11 месеци

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови....

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Лидер | пред 11 месеци

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови....

Ѓорческа по брза постапка го мина и второто коло во Швајцарија

Ѓорческа по брза постапка го мина и второто коло во Швајцарија

Точка | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја нанижа и втората победа на ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земјени терени со вредност од 25.000 американски долари. По вчерашната победа...

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

A1on | пред 11 месеци

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови....

Јотовски и Алексенко прескокнаа уште една пречка

Јотовски и Алексенко прескокнаа уште една пречка

Сител | пред 11 месеци

Македонско-украинската комбинација Томислав Јотовски и Вадим Алексенко остварија лесна победа во четвртфиналето на фјучрсот во Анталија откако ги совладаа Романците Сорин Андреј Јордаче и Калин Манда со...

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

ТВ Нова | пред 11 месеци

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови....

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

Канал 5 | пред 11 месеци

Во следното коло Ѓорческа (4.носителка) ќе игра против Катинка вон Дајхман од Лихтенштајн, која се пласира во четвртфиналето откако нејзината ривалја Џесика Малецкова од Чешка го предаде мечот при резултат...

Ѓорческа во четвртфиналето на турнирот во Киасо

Ѓорческа во четвртфиналето на турнирот во Киасо

Екипа | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа се пласираше во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот вреден 25.000 долари во Киасо, Швајцарија. Ѓорческа во второто коло денеска убедливо славеше против 20-годишната...

НОВО СУПЕРИОРНО ИЗДАНИЕ Лина Ѓорческа во четврт финале во Кијасо

НОВО СУПЕРИОРНО ИЗДАНИЕ: Лина Ѓорческа во четврт-финале во Кијасо

Телеграф | пред 11 месеци

Македонската тенисерка влегува во сè подобра форма, а на турнирот во Кијасо успеа да заработи нов убедлив триумф откако против квалификантката од Швајцарија, Кијара Грим, одигра два одлични сета. Во првиот...

Ѓорческа по брза постапка го мина и второто коло во Швајцарија

Ѓорческа по брза постапка го мина и второто коло во Швајцарија

Дерби | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја нанижа и втората победа на ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земјени терени со вредност од 25.000 американски долари. По вчерашната победа...

Лина Ѓорческа ексресно го мина и второто коло на ИТФ турнирот во Киасо

Лина Ѓорческа ексресно го мина и второто коло на ИТФ турнирот во Киасо

Република | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја нанижа и втората победа на ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земјени терени со вредност од 25.000 американски долари. По вчерашната победа...

Лина вози фино и во Киасо

Лина вози фино и во Киасо

Sportmedia | пред 11 месеци

Лина Ѓорческа ќе игра во четвртфиналето на ИТФ фјучрс турнирот во Киасо, Швајцарија, вреден 25.000 долари, по победата во два сета против Клара Грим Лина Ѓорческа ќе игра во четвртфиналето на ИТФ фјучрс...

Одличен настап на Ѓорческа за четвртфинале во Кјасо

Одличен настап на Ѓорческа за четвртфинале во Кјасо

Гол | пред 11 месеци

Македонска тенисерка, Лина Ѓорческа обезбеди пласман во четвртфиналето на ИТФ турнирот вреден 25.000 долари во Кјасо, Швајцарија. Тетовчанката одново одигра на високо ниво и во второто коло убедливо славеше...

Ѓорческа лесно до четвртфиналето во Киасо

Ѓорческа лесно до четвртфиналето во Киасо

Сител | пред 11 месеци

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови....

Ѓорческа лесно до 1 4 финале во Киасо

Ѓорческа лесно до 1/4 финале во Киасо

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја совлада швајцарката Киара Грим со 2:0 по сетови 6:2 и 6:3 во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија. Во следното коло Ѓорческа ќе игра...

Лина Ѓорческа убедливо и лесно до втор круг на Фјучр турнирот во Швајцарија

Лина Ѓорческа убедливо и лесно до втор круг на Фјучр турнирот во Швајцарија

Спортски | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа експресно го мина првото коло на Фјучр турнирот во Кијасо, Швајцарија, кој се игра за награден фонд од 25 илјади американски долари. Ѓорческа , која е четврта...

Ѓорческа експресно до второто коло на турнирот во Кијасо

Ѓорческа експресно до второто коло на турнирот во Кијасо

Денешен | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа експресно го мина првото коло на Фјучр турнирот во Кијасо, Швајцарија, кој се игра за награден фонд од 25 илјади американски долари. Ѓорческа, која е четврта...

Ѓорческа експресно до второто коло на турнирот во Кијасо

Ѓорческа експресно до второто коло на турнирот во Кијасо

Лидер | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа експресно го мина првото коло на Фјучр турнирот во Кијасо, Швајцарија, кој се игра за награден фонд од 25 илјади американски долари. Ѓорческа, која е четврта...

Ѓорческа експресно до второто коло на турнирот во Кијасо

Ѓорческа експресно до второто коло на турнирот во Кијасо

A1on | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа експресно го мина првото коло на Фјучр турнирот во Кијасо, Швајцарија, кој се игра за награден фонд од 25 илјади американски долари. Ѓорческа, која е четврта...

Ѓорческа успешна на стартот во Швајцарија

Ѓорческа успешна на стартот во Швајцарија

Спорт365 | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка триумфираше во првото коло на главниот турнир во Кијасо (Швајцарија, 25.000 долари). Денеска Лина Ѓорческа како четврта носителка со резултат 2:0 по сетови 6:3 и 6:0 на...

Ѓорческа фуриозно го почна турнирот во Киасо

Ѓорческа фуриозно го почна турнирот во Киасо

МКД | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа лесно со само три загубени гејма се пласираше во второто коло на ИТФ турнирот во Киасо, Швајцарија. Лина Ѓорческа оваа недела настапува на ИТФ турнирот во...

ЕКСПРЕСНО ВО КИЈАСО Ѓорческа за еден час во втората рунда

ЕКСПРЕСНО ВО КИЈАСО: Ѓорческа за еден час во втората рунда

Телеграф | пред 11 месеци

Лина Ѓорческа одигра одличен меч против Кристина Дину од Романија и се пласира во 2. рунда на турнирот во Швајцарија во Кијасо. Таа имаше одличен меч во кој доминираше особено во вториот сет. Израмнетата...

Лина Ѓорчевска ќе настапува како четврта носителка во Швајцарија

Лина Ѓорчевска ќе настапува како четврта носителка во Швајцарија!

Се за спорт | пред 11 месеци

Најдобрите македонски тенисери во двете конкуренции, Лина Ѓорческа кај жените и Томислав Јотовски кај мажите оваа недела ќе имаат настап на фјучрс турнири. Ѓорческа е рангирана како четврта носителка на...

Фуриозен старт на Македонката Ѓорческа удри по пријателката Дину во Киасо

Фуриозен старт на Македонката: Ѓорческа „удри“ по пријателката Дину во Киасо

Дерби | пред 11 месеци

Македонскиот тениски рекет, Лина Ѓорческа на перфектен начин со убедлива победа во сингл го отвори ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земја за награден фонд од 25.000 американски долари....

Ѓорческа сигурна во 1  то коло на фјучрсот во Кијасо

Ѓорческа сигурна во 1 – то коло на фјучрсот во Кијасо

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа во првото коло на фјучрсот во Кијасо, Швајцариј ја совлада романката Кристина Дину со 2:0 по сетови 6:3 и 6:0. Во втората рунда, Ѓорческа за противник ќе...

Ѓорческа ја збриша Дину на стартот на турнирот во Кјасо

Ѓорческа ја „збриша“ Дину на стартот на турнирот во Кјасо

Гол | пред 11 месеци

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа одлично го започна турнирот во Кјасо, Швајцарија и ја победи Романката, Кристина Дину во два сета, 6-3, 6-0. Тетовчанката беше немилосрдна кон својата противничка,...

Лина експресно тргна во сингл

Лина експресно тргна во сингл

Sportmedia | пред 11 месеци

Нашата најдобра тенисерка на противничката Дину и препушти само три гејма и со тоа најави атак на титулата на фјучр турнирот во Кијасо вреден 25 илјади американски долари Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа...

Ѓорческа ја мина првата пречка на фјучрсот во Киасо

Ѓорческа ја мина првата пречка на фјучрсот во Киасо

Сител | пред 11 месеци

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа успешно стартуваше на фјучрсот што се игра во Киасо, Швајцарија. Таа во 1.коло ја победи Романката Кристина Дину со 2-0 во сетови (6:3 и 6:0) препуштајќи и само три...

Половичен успех Јотовски четвртфиналист во Анталија

Половичен успех: Јотовски четвртфиналист во Анталија

Спорт365 | пред 11 месеци

Најдобриот македонски тенисер настапува главниот турнир во Анталија (15.000 долари)… Томислав Јотовски најпрвин загуби во првото коло во сингл од Бразилецот и квалификант Тиаго Сејбот Вилд со резултат...

Пораз во сингл победа во двојки за Јотовски на фјучрс во Анталија

Пораз во сингл, победа во двојки за Јотовски на фјучрс во Анталија

A1on | пред 11 месеци

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски денеска на првиот ден од фјучрсот во Анталија оствари пораз во сингл конкуренција и победа во двојки. Во мечот од првото коло тој загуби од Бразилецот Тиаго Сибот...

СЕ ПОПРАВИ ВО ДУБЛ Јотовски и Алексенко подобри од првите носители

СЕ ПОПРАВИ ВО ДУБЛ: Јотовски и Алексенко подобри од првите носители

Телеграф | пред 11 месеци

Томислав Јотовски се пласираше во 2. коло во игра на двојки на турнирот во Анталија откако со својот партнер Вадим Алексенко успеа да дојде до победа од 2:0 во сетови против првите носители Криштов Негриту...

Јотовски им го зема скалпот на првите носители во Анталија

Јотовски им го зема „скалпот“ на првите носители во Анталија

Дерби | пред 11 месеци

Првиот македонски рекет, Томислав Јотовски експресно се врати на терените на турнирот во Анталија (Турција) и тоа со голема победа во двојки со својот партнер Вадим Алексенко од Украина. Томи попладнево...

Јотовски и Алексенко ги елиминираа првите носители во Анталија

Јотовски и Алексенко ги елиминираа првите носители во Анталија

Гол | пред 11 месеци

Половичен успех на најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски, на ИТФ фјучрсот во Анталија кој се игра на земјена подлога за награден фонд од 15.000 долари. Македонецот најпрво со 2-0 (6-4, 6-4) во...

Јотовски со Алесенко ги елиминираа првите носители

Јотовски со Алесенко ги елиминираа првите носители

Сител | пред 11 месеци

Македонскиот тенсиер Томислав Јотовски денеска на првиот ден од фјучрсот во Анталија оствари пораз во сингл конкуренција и победа во двојки. Во мечот од првото коло тој загуби од Бразилецот Тиаго Сибот...

 Стоп за Јотовски на стартот во Анталија

„Стоп“ за Јотовски на стартот во Анталија

Дерби | пред 11 месеци

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски падна во првото коло на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција кој се игра на земјени терени за награден фонд од 15.000 американски долари. На теренот број 3 Томи по...

ЗАВРШИ УШТЕ ВО ПРВОТО КОЛО Јотовски елиминиран од квалификант

ЗАВРШИ УШТЕ ВО ПРВОТО КОЛО: Јотовски елиминиран од квалификант

Телеграф | пред 11 месеци

Томислав Јотовски претрпе пораз на стартот од турнирот во Анталија и тоа од Бразилецот Тијаго Сејбот Вилд, кој влезе на турнирот преку квалификациите. И во двата сета Јотовски загуби со идентичен резултат...

Ѓорческа настапува во Киасо Јотовски во Анталија

Ѓорческа настапува во Киасо, Јотовски во Анталија

A1on | пред 11 месеци

Најдобрите македонски тенисери во двете конкуренции Лина Ѓорческа кај жените и Томислав Јотовски кај мажите оваа недела ќе имаат настап на фјучрс турнири. Ѓорческа е рангирана како четврта носителка на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност