Ѓорческа загуби од Фон Дајхман во четвртфиналето

пред 5 дена - Супер спорт

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа загуби во четвртфиналето на ИТФ турнирот во Кјасо во Швајцарија од Катинка Фон Дајхман од Лихтенштајн во три сета, 1:2. Фон Дајхман првиот сет го доби со 3:6. Во вториот...

Лошата серија против Фон Дајхман продолжува – Лина Ѓорческа поразена во ¼-финале!

пред 5 дена - Супер спорт

Денес се одигра натпреварот од ¼-финале помеѓу Ѓорческа и Фон Дајхман. Натпреварот одлично го отвори Лина со брејк, но противничката веднаш врати и неколку пати успеа да и го одземе сервисот на нашата...

Ѓорческа со пораз се прости од турнирот во Швајцарија

пред 5 дена - Дерби

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа која  е четврта носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија го заврши настапот на овој турнир, овој пат од послабо пласираната , Катинка Фон Дајхман, која е 240 на WTA...

Лина Ѓорческа против Фон Дајхман за пласман во полуфинале на турнирот во Швајцарија

пред 5 дена - Точка

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа која е четврта носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија успеа да ги победи во првото коло тенисерката од Романија, Кристијана Дино со 2:0 (6:3 и 6:0) и второто...

Јотовски запрен во полуфиналето во двојки во Анталија

пред 5 дена - Точка

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски не успеа да ја мине претпоследната пречка во игра на двојки на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција кој се игра за награден фонд од 15.000 американски долари. Во полуфиналната...

ЈОТОВСКИ БЕЗ ФИНАЛЕ: Пораз од двојката од Турција

пред 5 дена - Телеграф

Македонија се надеваше на финале на турнирот во Анталија во конкуренција на двојки, но Томислав Јотовски и Вадим Алексенко не успеаја да го издржа силниот ритам. После 6:6 во првиот сет против третите...

Јотовски запрен во полуфиналето во двојки во Анталија

пред 5 дена - Дерби

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски не успеа да ја мине претпоследната пречка во игра на двојки на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција кој се игра за награден фонд од 15.000 американски долари. Во полуфиналната...

Јотовски и Алексенко останаа без финале

пред 5 дена - Сител

Македонскиот тенсиер Томислав Јотовски и Вадим Алексенко од Украина не успеаја да се пласираат во финалето на фјучрс турнирот што се игра во Анталија за награден фонд од 15.000 долари. Тие денеска во полуфиналето...

Ѓорческа поразена во четвртфиналето во Киасо

пред 5 дена - Сител

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа и во третиот меѓусебен дуел со Катинка вон Дајхман од Лихтенштајн не успеа да постигне победа. Таа денеска во четвртфиналето на фјучрсот во Киасо, Швајцарија (награден...

Ѓорческа поразена во четвртфиналето

пред 5 дена - Сител

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа и во третиот меѓусебен дуел со Катинка вон Дајхман од Лихтенштајн не успеа да постигне победа. Таа денеска во четвртфиналето на фјучрсот во Киасо, Швајцарија (награден...

Лина Ѓорческа против Фон Дајхман за пласман во полуфинале на турнирот во Швајцарија

пред 5 дена - Дерби

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа која  е четврта носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија успеа да ги победи во првото коло тенисерката од Романија, Кристијана Дино со 2:0 (6:3 и 6:0)  и второто...

Лина и Томи возат фино кон титулите

пред 5 дена - Идивиди

Најдобрите македонски тенисери, Лина Ѓорческа и Томислав Јотовски бележат одлични настапи на фјучрс турнирите во Швајцарија, односно Турција. Ѓорческа која е активна на натпреварувањето во Кијасо, вредно...

Лина Ѓорческа „гази“ се пред себе во Швајцарија!

пред 5 дена - Супер спорт

Нашата најдобра тенисерка е 4-та носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија. Таа во првото коло беше поуспешна од тенисерката од Романија, Кристијана Дино со 2:0 во сетови, односно 6:3 и 6:0. Во второто...

Четвртфинале во сингл и полуфинале во дубл за Ѓорческа на турнирот во Кјасо

пред 5 дена - Денар

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа избори пласман во четвртфиналето во сингл и во полуфиналето во двојки на турнирот во Кјасо, Швајцарија. Лина Ѓорческа во осминафиналето во два сета (6:2, 6:3)...

Полуфинале за Ѓорческа во двојки на турнирот во Швајцарија

пред 5 дена - Екипа

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, заедно со Бугарката Александра Најденова, во конкуренција на двојки, обезбеди пласман во полуфиналето на турнирот во Киасо, Швајцарија. Во четвртфиналенто,...

Ѓорческа продолжува со добрите игри во Киасо, ќе игра полуфинале во двојки

пред 5 дена - Република

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, заедно со Бугарката Александра Најденова, во конкуренција на двојки, обезбеди пласман во полуфиналето на турнирот во Киасо, Швајцарија. Во четвртфиналенто,...

Четвртфинале во синг и полуфинале во дубл за Ѓорческа на турнирот во Кјасо

пред 5 дена - Макфакс

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа избори пласман во четвртфиналето во сингл и во полуфиналето во двојки на турнирот во Кјасо, Швајцарија. Лина Ѓорческа во осминафиналето во два сета (6:2, 6:3)...

Јотовски и Алексенко прескокнаа уште една пречка!

пред 5 дена - Exclusive

Македонско-украинската комбинација Томислав Јотовски и Вадим Алексенко остварија лесна победа во четвртфиналето на фјучрсот во Анталија откако ги совладаа Романците Сорин Андреј Јордаче и Калин Манда со...

За неколку часа две победи за Лина во Кјасо

пред 6 дена - 24 вести

Лина Ѓорческа стана полуфиналистка во двојки и четвртфиналистка во сингл на турнирот во Кјасо, Швајцарија, вреден 25.000 долари. Прво се справи со 20-годишната квалификантка Кјара Грим од Швајцарија (585),...

Ѓорческа со Најденова се пласираа во полуфиналето во двојки на турнирот во Киасо

пред 6 дена - Курир

Ѓорческа заедно со својата партнерка Александрина Најденова од Бугарија, кои се први носителски на турнирот, во два сета ги совладаа домашните тенисерки Илена Ин-Албон и Карин Кенел. Првиот го добија со...

Ѓорческа ќе се бори за финале на ВТА турнирот во Швајцарија

пред 6 дена - Спорт365

Продолжува успешниот настап на Лина Ѓорческа на ВТА главниот турнир во Кијасо (Швајцарија, 25.000 долари). Најдобрата македонска тенисерка обезбеди пласман во полуфиналето во двојки, заедно со Александрина...

Ѓорческа со Најденова се пласираа во полуфиналето во двојки на турнирот во Киасо

пред 6 дена - A1on

Откако утринава се пласира во четвртфиналето во поединечна конкуренција најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа попладнево обезбеди и пласман во полуфиналето во двојки, на фјучерс турнирот во швајцарскиот...

УЛОГАТА НА ФАВОРИТКИ ОПРАВДАНА: Ѓорческа и Најденова сигурно до полуфинале

пред 6 дена - Телеграф

Лина Ѓорческа и Александрина Најденова дојдоа до победа на средбата од четврт-финалето против двојката од Швајцарија Илена Ин-Албон и Карин Кенел со 6:3 и 6:2. Сигурната игра во текот на целиот меч едноставно...

Ѓорческа победува и во двојки, пласман во полуфиналето на турнирот во Киасо

пред 6 дена - МКД

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја оствари и втората победа денес, овој пат на турнирот во двојки се пласира во полуфиналето. Ѓорческа заедно со својата партнерка Александрина Најденова...

Лина за час до полуфиналето во двојки во Киасо

пред 6 дена - Дерби

Лина Ѓорческа запиша уште една победа на фјучерсот во Киасо и тоа во двојки, победа со кој дојде до полуфиналето во оваа конкуренција. Македонката заедно со Александрина Најденова од Бугарија беа подобри...

Лина „гази“ во Швајцарија, обезбеди полуфинале во двојки

пред 6 дена - Гол

Нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа забележа уште една победа на ИТФ фјучрсот во Кјасо. Откако утрово во сингл конкуренција со победата над Клара Грим со 2-0 во сетови (6-2, 6-3) обезбеди четвртфинале,...

Ѓорческа со Најденова во 1/2-финалето во двојки на турнирот во Киасо

пред 6 дена - Сител

Откако утринава се пласира во четвртфиналето во поединечна конкуренција најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа попладнево обезбеди и пласман во полуфиналето во двојки, на фјучерс турнирот во швајцарскиот...

Јотовски доминира во дубл

пред 6 дена - Sportmedia

Нашиот најдобар машки рекет се пласираше во полуфиналето во конкуренција на двојки откако заедно со Украинецот Алексенко го „збришаа" домашниот пар Јоандре/Манда препуштајќи им само еден гејм Томислав...

Лина лесно го помина второто коло!

пред 6 дена - Се за спорт

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја нанижа и втората победа на ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земјени терени со вредност од 25.000 американски долари. По вчерашната победа...

Јотовски скокна до полуфиналето во двојки во Анталија

пред 6 дена - Точка

Македонскиот тениски ас, Томислав Јотовски обезбеди пласман во полуфиналето во двојки на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција. Јотовски и Украинецот Вадим Алексенко одиграа перфектна партија против романската...

ПОЛУФИНАЛЕ ВО АНТАЛИЈА: Јотовски и Алексенко со убедлив триумф

пред 6 дена - Телеграф

Томислав Јотовски одигра нов одличен натпревар на турнирот во Анталија во игра на двојки откако денеска во четврт-финалето заедно со Украинецот Вадим Алексенко стигна до убедлива победа. Ривалите од Романија,...

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

пред 6 дена - Денешен

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови....

Јотовски скокна до полуфиналето во двојки во Анталија

пред 6 дена - Дерби

Македонскиот тениски ас, Томислав Јотовски обезбеди пласман во полуфиналето во двојки на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција. Јотовски и Украинецот Вадим Алексенко одиграа перфектна партија против романската...

Ѓорческа се пласира во четвртфиналето на турнирот во Киасо

пред 6 дена - МКД

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа без проблеми ја помина и втората пречка на турнирот во Киасо, ја совлада Грим со 2-0 во сетови. Лина Ѓорческа лесно се справи со младата швајцарска тенисерка,...

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

пред 6 дена - +Инфо

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови....

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

пред 6 дена - Лидер

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови....

Ѓорческа по брза постапка го мина и второто коло во Швајцарија

пред 6 дена - Точка

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја нанижа и втората победа на ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земјени терени со вредност од 25.000 американски долари. По вчерашната победа...

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

пред 6 дена - A1on

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови....

Јотовски и Алексенко прескокнаа уште една пречка

пред 6 дена - Сител

Македонско-украинската комбинација Томислав Јотовски и Вадим Алексенко остварија лесна победа во четвртфиналето на фјучрсот во Анталија откако ги совладаа Романците Сорин Андреј Јордаче и Калин Манда со...

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

пред 6 дена - ТВ Нова

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови....

Ѓорческа без проблеми стигна до четвртфиналето во Киасо

пред 6 дена - Канал 5

Во следното коло Ѓорческа (4.носителка) ќе игра против Катинка вон Дајхман од Лихтенштајн, која се пласира во четвртфиналето откако нејзината ривалја Џесика Малецкова од Чешка го предаде мечот при резултат...

Ѓорческа во четвртфиналето на турнирот во Киасо

пред 6 дена - Екипа

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа се пласираше во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот вреден 25.000 долари во Киасо, Швајцарија. Ѓорческа во второто коло денеска убедливо славеше против 20-годишната...

НОВО СУПЕРИОРНО ИЗДАНИЕ: Лина Ѓорческа во четврт-финале во Кијасо

пред 6 дена - Телеграф

Македонската тенисерка влегува во сè подобра форма, а на турнирот во Кијасо успеа да заработи нов убедлив триумф откако против квалификантката од Швајцарија, Кијара Грим, одигра два одлични сета. Во првиот...

Ѓорческа по брза постапка го мина и второто коло во Швајцарија

пред 6 дена - Дерби

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја нанижа и втората победа на ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земјени терени со вредност од 25.000 американски долари. По вчерашната победа...

Лина Ѓорческа ексресно го мина и второто коло на ИТФ турнирот во Киасо

пред 6 дена - Република

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја нанижа и втората победа на ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земјени терени со вредност од 25.000 американски долари. По вчерашната победа...

Лина вози фино и во Киасо

пред 6 дена - Sportmedia

Лина Ѓорческа ќе игра во четвртфиналето на ИТФ фјучрс турнирот во Киасо, Швајцарија, вреден 25.000 долари, по победата во два сета против Клара Грим Лина Ѓорческа ќе игра во четвртфиналето на ИТФ фјучрс...

Одличен настап на Ѓорческа за четвртфинале во Кјасо

пред 6 дена - Гол

Македонска тенисерка, Лина Ѓорческа обезбеди пласман во четвртфиналето на ИТФ турнирот вреден 25.000 долари во Кјасо, Швајцарија. Тетовчанката одново одигра на високо ниво и во второто коло убедливо славеше...

Ѓорческа лесно до четвртфиналето во Киасо

пред 6 дена - Сител

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оправда фаворитската улога против швајцарската тенисерка Киара Грим и во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија оствари победа од 2-0 во сетови....

Ѓорческа лесно до 1/4 финале во Киасо

пред 6 дена - Слободна Македонија

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја совлада швајцарката Киара Грим со 2:0 по сетови 6:2 и 6:3 во мечот од второто коло на фјучрсот во Киасо, Швајцарија. Во следното коло Ѓорческа ќе игра...

Лина Ѓорческа убедливо и лесно до втор круг на Фјучр турнирот во Швајцарија

пред 6 дена - Спортски

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа експресно го мина првото коло на Фјучр турнирот во Кијасо, Швајцарија, кој се игра за награден фонд од 25 илјади американски долари. Ѓорческа , која е четврта...

Ѓорческа експресно до второто коло на турнирот во Кијасо

пред 6 дена - Денешен

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа експресно го мина првото коло на Фјучр турнирот во Кијасо, Швајцарија, кој се игра за награден фонд од 25 илјади американски долари. Ѓорческа, која е четврта...

Ѓорческа експресно до второто коло на турнирот во Кијасо

пред 6 дена - Лидер

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа експресно го мина првото коло на Фјучр турнирот во Кијасо, Швајцарија, кој се игра за награден фонд од 25 илјади американски долари. Ѓорческа, која е четврта...

Ѓорческа експресно до второто коло на турнирот во Кијасо

пред 6 дена - A1on

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа експресно го мина првото коло на Фјучр турнирот во Кијасо, Швајцарија, кој се игра за награден фонд од 25 илјади американски долари. Ѓорческа, која е четврта...

Ѓорческа успешна на стартот во Швајцарија

пред 7 дена - Спорт365

Најдобрата македонска тенисерка триумфираше во првото коло на главниот турнир во Кијасо (Швајцарија, 25.000 долари). Денеска Лина Ѓорческа како четврта носителка со резултат 2:0 по сетови 6:3 и 6:0 на...

Ѓорческа фуриозно го почна турнирот во Киасо

пред 7 дена - МКД

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа лесно со само три загубени гејма се пласираше во второто коло на ИТФ турнирот во Киасо, Швајцарија. Лина Ѓорческа оваа недела настапува на ИТФ турнирот во...

ЕКСПРЕСНО ВО КИЈАСО: Ѓорческа за еден час во втората рунда

пред 7 дена - Телеграф

Лина Ѓорческа одигра одличен меч против Кристина Дину од Романија и се пласира во 2. рунда на турнирот во Швајцарија во Кијасо. Таа имаше одличен меч во кој доминираше особено во вториот сет. Израмнетата...

Лина Ѓорчевска ќе настапува како четврта носителка во Швајцарија!

пред 7 дена - Се за спорт

Најдобрите македонски тенисери во двете конкуренции, Лина Ѓорческа кај жените и Томислав Јотовски кај мажите оваа недела ќе имаат настап на фјучрс турнири. Ѓорческа е рангирана како четврта носителка на...

Фуриозен старт на Македонката: Ѓорческа „удри“ по пријателката Дину во Киасо

пред 7 дена - Дерби

Македонскиот тениски рекет, Лина Ѓорческа на перфектен начин со убедлива победа во сингл го отвори ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земја за награден фонд од 25.000 американски долари....

Ѓорческа сигурна во 1 – то коло на фјучрсот во Кијасо

пред 7 дена - Слободна Македонија

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа во првото коло на фјучрсот во Кијасо, Швајцариј ја совлада романката Кристина Дину со 2:0 по сетови 6:3 и 6:0. Во втората рунда, Ѓорческа за противник ќе...

Ѓорческа ја „збриша“ Дину на стартот на турнирот во Кјасо

пред 7 дена - Гол

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа одлично го започна турнирот во Кјасо, Швајцарија и ја победи Романката, Кристина Дину во два сета, 6-3, 6-0. Тетовчанката беше немилосрдна кон својата противничка,...

Лина експресно тргна во сингл

пред 7 дена - Sportmedia

Нашата најдобра тенисерка на противничката Дину и препушти само три гејма и со тоа најави атак на титулата на фјучр турнирот во Кијасо вреден 25 илјади американски долари Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа...

Ѓорческа ја мина првата пречка на фјучрсот во Киасо

пред 7 дена - Сител

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа успешно стартуваше на фјучрсот што се игра во Киасо, Швајцарија. Таа во 1.коло ја победи Романката Кристина Дину со 2-0 во сетови (6:3 и 6:0) препуштајќи и само три...

Половичен успех: Јотовски четвртфиналист во Анталија

пред една недела - Спорт365

Најдобриот македонски тенисер настапува главниот турнир во Анталија (15.000 долари)… Томислав Јотовски најпрвин загуби во првото коло во сингл од Бразилецот и квалификант Тиаго Сејбот Вилд со резултат...

Пораз во сингл, победа во двојки за Јотовски на фјучрс во Анталија

пред една недела - A1on

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски денеска на првиот ден од фјучрсот во Анталија оствари пораз во сингл конкуренција и победа во двојки. Во мечот од првото коло тој загуби од Бразилецот Тиаго Сибот...

Пораз во сингл, победа во двојки за Јотовски на фјучрс во Анталија

пред една недела - A1on

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски денеска на првиот ден од фјучрсот во Анталија оствари пораз во сингл конкуренција и победа во двојки. Во мечот од првото коло тој загуби од Бразилецот Тиаго Сибот...

СЕ ПОПРАВИ ВО ДУБЛ: Јотовски и Алексенко подобри од првите носители

пред една недела - Телеграф

Томислав Јотовски се пласираше во 2. коло во игра на двојки на турнирот во Анталија откако со својот партнер Вадим Алексенко успеа да дојде до победа од 2:0 во сетови против првите носители Криштов Негриту...

Јотовски им го зема „скалпот“ на првите носители во Анталија

пред една недела - Дерби

Првиот македонски рекет, Томислав Јотовски експресно се врати на терените на турнирот во Анталија (Турција) и тоа со голема победа во двојки со својот партнер Вадим Алексенко од Украина. Томи попладнево...

Јотовски и Алексенко ги елиминираа првите носители во Анталија

пред една недела - Гол

Половичен успех на најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски, на ИТФ фјучрсот во Анталија кој се игра на земјена подлога за награден фонд од 15.000 долари. Македонецот најпрво со 2-0 (6-4, 6-4) во...

Јотовски со Алесенко ги елиминираа првите носители

пред една недела - Сител

Македонскиот тенсиер Томислав Јотовски денеска на првиот ден од фјучрсот во Анталија оствари пораз во сингл конкуренција и победа во двојки. Во мечот од првото коло тој загуби од Бразилецот Тиаго Сибот...

„Стоп“ за Јотовски на стартот во Анталија

пред една недела - Дерби

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски падна во првото коло на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција кој се игра на земјени терени за награден фонд од 15.000 американски долари. На теренот број 3 Томи по...

ЗАВРШИ УШТЕ ВО ПРВОТО КОЛО: Јотовски елиминиран од квалификант

пред една недела - Телеграф

Томислав Јотовски претрпе пораз на стартот од турнирот во Анталија и тоа од Бразилецот Тијаго Сејбот Вилд, кој влезе на турнирот преку квалификациите. И во двата сета Јотовски загуби со идентичен резултат...

Ѓорческа настапува во Киасо, Јотовски во Анталија

пред една недела - A1on

Најдобрите македонски тенисери во двете конкуренции Лина Ѓорческа кај жените и Томислав Јотовски кај мажите оваа недела ќе имаат настап на фјучрс турнири. Ѓорческа е рангирана како четврта носителка на...

КЛИКНИ
kariera.mk