Гол Италијанец ја преплива Фонтана ди Треви

пред 5 дена - +Инфо

Италијанец се соблече гол и скокна во популарната Фонтана ди Треви. Но, неговата авантура заврши по препливувањето на фонтаната, бидејќи веднаш по излегувањето го пречека полицаец кој го приведе. Туристите...

Италијанец се соблече гол и ја преплива Фонтана ди Треви

пред 5 дена - Дневник

Еден Италијанец реши да ги анимира туристите во Рим, па се соблече гол и скокна во популарната Фонтана ди Треви. Но, авантурата на Италијанецот заврши по преплавувањето на фонтаната, бидејќи веднаш по...

Италијанец се соблече гол и ја преплива Фонтана ди Треви

пред 5 дена - Денешен

Еден Италијанец реши да ги анимира туристите во Рим, па се соблече гол и скокна во популарната Фонтана ди Треви. Но, авантурата на Италијанецот заврши по препливувањето на фонтаната, бидејќи веднаш по...

Италијанец се соблече гол и ја преплива Фонтана ди Треви

пред 5 дена - A1on

Еден Италијанец реши да ги анимира туристите во Рим, па се соблече гол и скокна во популарната Фонтана ди Треви. Но, авантурата на Италијанецот заврши по препливувањето на фонтаната, бидејќи веднаш по...

Вистинско богатство е извадено од познатата фонтана Ди Треви во Рим

пред 5 дена - Прес 24

Вистинско богатство е извадено од познатата фонтана Ди Треви во Рим. Италијанските власти изброија 1,4 милиони еврa во монети, кои туристите ги фрлиле минатата година. Собраните пари од барокната фонтана...

1,4 милиони евра извадени од Фонтана ди Треви во Рим

пред 5 дена - Курир

Собраните пари од барокната фонтана ќе бидат наменети во добротворни цели за сиромашните граѓани. Фонтаната датира од 1762-та и е едно од омилените места за туристите во вечниот град. Традицијата налага...

Италијанец се соблече гол и ја преплива Фонтана ди Треви

пред 5 дена - Република

Еден Италијанец реши да ги анимира туристите во Рим, па се соблече гол и скокна во популарната Фонтана ди Треви. Но, авантурата на Италијанецот заврши по препливувањето на фонтаната, бидејќи веднаш по...

ШОКАНТНО: Италијанец се соблече гол и ја преплива Фонтана ди Треви

пред 5 дена - Exclusive

Еден Италијанец реши да ги анимира туристите во Рим, па се соблече гол и скокна во популарната Фонтана ди Треви. Но, авантурата на Италијанецот заврши по препливувањето на фонтаната, бидејќи веднаш по...

Шокантно: Италијанец се соблече гол и ја преплива Фонтана ди Треви

пред 5 дена - Сител

Еден Италијанец реши да ги анимира туристите во Рим, па се соблече гол и скокна во популарната Фонтана ди Треви. Но, авантурата на Италијанецот заврши по препливувањето на фонтаната, бидејќи веднаш по...

Пиштол гол ја преплива Фонтана ди Треви во Рим!

пред 5 дена - Вечер

Ова момче од Италија решило да скокне во познатата римска фонтана Ди Треви и потполно гол да ја преплива, додека туристите ја гледале неговата егзибиција Во видеото снимено од туристите се гледа како момчето...

Гол пливал во градската фонтана- Се обидел да избега, па повредил полицаец

пред 5 дена - За Се

Момче од Италија одлучило да скокне во познатата римска фонтана Ди Треви и потполно да ја преплива, додека голем број туристи ја гледале неговата егзибиција. Во видеото е прикажано како маж опуштено плива,...

1,4 милиони евра извадени од Фонтана ди Треви во Рим

пред 6 дена - Канал 5

Собраните пари од барокната фонтана ќе бидат наменети во добротворни цели за сиромашните граѓани. Фонтаната датира од 1762-та и е едно од омилените места за туристите во вечниот град. Традицијата налага...

Гол пливал во градската фонтана- Се обидел да избега, па повредил полицаец

пред 6 дена - Прес 24

Момче од Италија одлучило да скокне во познатата римска фонтана Ди Треви и потполно да ја преплива, додека голем број туристи ја гледале неговата егзибиција. Во видеото е прикажано како маж опуштено плива,...

Атракција за туристите: Италијанец гол ја преплива „Фонтана ди Треви“

пред 6 дена - Канал 5

Шокираните туристи не можеа да веруваат што гледаат пред себе, а некои успеаја и да направат снимки од несекојдневниот настан. Тој мино заминува со полицаецот, но италијанските медиуми подоцна јавија дека...

Од фонтаната Треви во Рим извадени 1,4 милиони евра

пред 6 дена - Бизнис инфо

Фото: Pixabay Во фонтаната Треви во Рим туристите минатата година фрлиле 1,4 милиони евра. Собраните пари од барокната фонтана се наменети за добротворната организација Каритас којашто им помага на сиромашните....

Фонтана ди Треви со заработка од 1,4 милиони евра за 2017 година

пред 6 дена - SkopjeID

Кога се зборува за Рим, Фонтана ди Треви е во топ 5 атракциите кои мора да ги видите и посетите. Секој еден од нас слушнал за Фонтана ди Треви во Рим, или пак  ја посетил доколку имал можност. Туристите...

Фонтана ди Треви во 2017-та заработи 1,4 милиони евра од фрлени парички

пред 6 дена - Црно бело

Тешко дека некој не слушнал за Фонтана ди Треви во Рим, или пак не ја посетил доколку имал шанса. Кога се зборува за Рим, Фонтана ди Треви е во топ 5 атракциите кои мора да ги видите и посетите. Туристите...

КЛИКНИ
kariera.mk