Дупките во општина Цнетар пополнети со цвеќе

Дупките во општина Цнетар пополнети со цвеќе

Макфакс | пред 11 месеци

Од граѓанската иницијатива „Центар сака да дише“ на градоначалникот Жерновски му „подарија“ цвеќиња со кои сакаат да го потсетат дека треба нешто и да сработи во својот мандат. Тие поставија цвеќиња на...

Дупките во општина Центар нема кој да ги пополни од декември

Дупките во општина Центар нема кој да ги пополни од декември

Фактор | пред 11 месеци

Граѓани до редакцијата на Фактор се пожалија на неажурноста на општина Центар, конкретно за улицата Рудевит Гај каде има голем број на дупки и раскопи кои воопшто не се поклопени. Станува збор за улици...

Дупките на Жерновски пополнети со цвеќиња од  Центар сака да дише

Дупките на Жерновски пополнети со цвеќиња од „Центар сака да дише“

Фактор | пред 11 месеци

Од граѓанската иницијатива „Центар сака да дише“ на градоначалникот Жерновски му „подарија“ цвеќиња со кои сакаат да го потсетат дека треба нешто и да сработи во неговиот мандат. Тие поставија цвеќиња...

Центарци на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на Жерновски

Центарци на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на Жерновски

Курир | пред 11 месеци

Повеќе од 100 дупки по улиците на Центар пополнети со земја и насадено цвеќе за да му текне на градоначалникот да сработи нешто, пишува на Фејсбук страницата „ Центар сака да дише “, на која се споделни...

Центарци со цвеќиња го потсетија Жерновски „да сработи нешто“

Нетпрес | пред 11 месеци

Граѓаните на општина Центар на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на градоначалникот Андреј Жерновски. На секоја дупка поставија цвеќе за, како што велат, да му текне на градоначалникот...

Центарци на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на Жерновски

Центарци на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на Жерновски

ТВ Нова | пред 11 месеци

Граѓаните на општина Центар на креативен начин го искажаа револтот кон (не)работењето на градоначалникот Андреј Жерновски. На секоја дупка поставија цвеќе за, како што велат, да му текне на градоначалникот...

Центарци на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на градоначалникот

Центарци на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на градоначалникот

За Се | пред 11 месеци

Граѓаните на општина Центар на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на градоначалникот Андреј Жерновски. На секоја дупка поставија цвеќе за, како што велат, да му текне на градоначалникот...

Креативни центарци  на овој начин го искажаа револтот кон неработењето на Жерновски

Креативни центарци- на овој начин го искажаа револтот кон неработењето на Жерновски

Прес 24 | пред 11 месеци

Граѓаните на општина Центар на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на градоначалникот Андреј Жерновски. На секоја дупка поставија цвеќе за, како што велат, да му текне на градоначалникот да сработи нешто.

Центарци на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на Жерновски

Центарци на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на Жерновски

еВести | пред 11 месеци

Граѓаните на општина Центар на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на градоначалникот Андреј Жерновски. На секоја дупка поставија цвеќе за, како што велат, да му текне на градоначалникот...

Дупките во општина Цнетар пополнети со цвеќе

Дупките во општина Цнетар пополнети со цвеќе

Актуелно24 | пред 11 месеци

Од граѓанската иницијатива „Центар сака да дише“ на градоначалникот Жерновски му „подарија“ цвеќиња со кои сакаат да го потсетат дека треба нешто и да сработи во својот мандат. Тие поставија цвеќиња на...

Центарци на креативен начин искажаа револт кон неработењето на Жерновски

Центарци на креативен начин искажаа револт кон неработењето на Жерновски

Република | пред 11 месеци

Граѓаните на општина Центар на креативен начин го искажаа револтот кон неработењето на градоначалникот Андреј Жерновски. На секоја дупка поставија цвеќе за, како што велат, да му текне на градоначалникот...

Градоначалниче Жерновски  која е твојата омилена дупка

Градоначалниче Жерновски, која е твојата омилена дупка?

Вистина | пред 11 месеци

Скопје – метропола. Центарот на градот – мета на туристите. Има и своја општина и свој градоначалник. И секако илјада причини за само едно прашање: Работи ли тој човек, нешто? Добро, направи две „Боемски...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност