Гала концерт Летај песно на млади музички уметници во МНТ

Гала концерт „Летај песно“ на млади музички уметници во МНТ

A1on | пред 9 месеци

Гала концерт „Летај песно“ на врвни млади музички уметници со мелодиите на едни од најпознатите светски музички дела подготвени за камерен оркестар од страна на младиот уметник Вејчеслав Поповски ќе се...

Гала концерт Летај песно на млади музички уметници во МНТ

Гала концерт „Летај песно“ на млади музички уметници во МНТ

Курир | пред 9 месеци

Солисти на вечерта ќе бидат Тијана Димова, Вејчеслав Поповски, Анастасија Аврамовска, Ени Вучидолова и Бојан Ефтимов. Идејата за концертот, како што информира организаторот, доаѓа од младиот нескротлив...

Гала концерт Летај песно на млади музички уметници во МНТ

Гала концерт „Летај песно“ на млади музички уметници во МНТ

Вистина | пред 9 месеци

Гала концерт „Летај песно“ на врвни млади музички уметници со мелодиите на едни од најпознатите светски музички дела подготвени за камерен оркестар од страна на младиот уметник Вејчеслав Поповски ќе се...

Гала концерт Летај песно на млади музички уметници

Гала концерт „Летај песно" на млади музички уметници

Вечер | пред 9 месеци

Солисти на вечерта ќе бидат Тијана Димова, Вејчеслав Поповски, Анастасија Аврамовска, Ени Вучидолова и Бојан Ефтимов. Гала концерт „Летај песно" на врвни млади музички уметници со мелодиите на едни од...

Гала концерт Летај песно на млади музички уметници во МНТ

Гала концерт „Летај песно“ на млади музички уметници во МНТ

Сител | пред 9 месеци

Гала концерт „Летај песно“ на врвни млади музички уметници со мелодиите на едни од најпознатите светски музички дела подготвени за камерен оркестар од страна на младиот уметник Вејчеслав Поповски ќе се...

Гала концерт на врвни млади музички уметници летај песно на 21 април во МНТ

Гала концерт на врвни млади музички уметници „летај песно“ на 21 април во МНТ

Слободна Македонија | пред 9 месеци

На 21 април во Македонскиот народен театар во Скопје ќе се одржи гала концерт на врвни млади музичари кои  на присутните ќе им подарат моменти на уживање со мелодиите на едни од најпознатите светски музички...

Гала концерт Летај песно на млади музички уметници во МНТ

Гала концерт „Летај песно“ на млади музички уметници во МНТ

Денешен | пред 9 месеци

Гала концерт „Летај песно“ на врвни млади музички уметници со мелодиите на едни од најпознатите светски музички дела подготвени за камерен оркестар од страна на нашиот млад уметник Вејчеслав Поповски ќе...

Гала концерт Летај песно на млади музички уметници во МНТ

Гала концерт „Летај песно“ на млади музички уметници во МНТ

Сител | пред 9 месеци

Гала концерт „Летај песно“ на врвни млади музички уметници со мелодиите на едни од најпознатите светски музички дела подготвени за камерен оркестар од страна на нашиот млад уметник Вејчеслав Поповски ќе...

Гала концерт на млади музички уметници во МНТ

Гала концерт на млади музички уметници во МНТ

Cooltura | пред 9 месеци

Во Македонскиот народен театар во Скопје, утре, 21 април, ќе се одржи Гала концерт со наслов „Летај песно“ на врвни млади музички уметници... Гала концертот е со мелодии на едни од најпознатите светски...

Гала концерт Летај песно на млади музички уметници во МНТ

Гала концерт „Летај песно“ на млади музички уметници во МНТ

A1on | пред 9 месеци

Гала концерт „Летај песно“ на врвни млади музички уметници со мелодиите на едни од најпознатите светски музички дела подготвени за камерен оркестар од страна на нашиот млад уметник Вејчеслав Поповски ќе...

Гала концерт Летај песно на млади музички уметници во МНТ

Гала концерт „Летај песно“ на млади музички уметници во МНТ

Канал 5 | пред 9 месеци

Солисти на вечерта ќе бидат Тијана Димова, Вејчеслав Поповски, Анастасија Аврамовска, Ени Вучидолова и Бојан Ефтимов. Идејата за концертот, како што информира организаторот, доаѓа од младиот нескротлив...

Гала концерт Летај песно на млади музички уметници во МНТ

Гала концерт „Летај песно“ на млади музички уметници во МНТ

Лидер | пред 9 месеци

Гала концерт „Летај песно“ на врвни млади музички уметници со мелодиите на едни од најпознатите светски музички дела подготвени за камерен оркестар од страна на нашиот млад уметник Вејчеслав Поповски ќе...

Гала концерт на врвни млади музички уметници летај песно на 21 април во МНТ

Гала концерт на врвни млади музички уметници „летај песно“ на 21 април во МНТ

Курир | пред 9 месеци

Се’ започна од идејата на младиот нескротлив дух на овие млади уметници кои веруваат во својот потенцијал и во идејата дека заслужуваат можност да ни покажат со што ние треба да се гордееме. Солисти на...

 Летај песно  гала концерт на врвни млади музички уметници во МНТ

„Летај песно“ – гала концерт на врвни млади музички уметници во МНТ

Радио МК | пред 9 месеци

Mагична вечер создадена од  млада генерација ентузијасти – врвни млади музички уметници кои в петок, на 21.04.2017 во Македонскиот народен театар во Скопје во 20.00 часот ќе Ви подарат моменти за уживање...

 ЛЕТАЈ ПЕСНО  гала концерт на врвни млади музички уметници во МНТ

„ЛЕТАЈ ПЕСНО“ – гала концерт на врвни млади музички уметници во МНТ

Вистина | пред 9 месеци

Mагична вечер создадена од  млада генерација ентузијасти – врвни млади музички уметници кои во петок, на 21.04.2017 во Македонскиот народен театар во Скопје во 20:00 часот ќе Ви подарат моменти за уживате...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност