Огнена земја од Емил Шулајковски

"Огнена земја" од Емил Шулајковски

Вечер | пред 9 месеци

Со оваа изложба Шулајковски го одбележува јубилејот 25 години ликовно творештво, а на неа ќе бидат изложени 45 слики изработени во маслена техника создадени во последните три години. Во изложбените салони "Империјал 1 и 2" при

Емил Шулајковски  Огнена земја е мојата замислена земја во која би сакал да живеам

Емил Шулајковски: „Огнена земја“ е мојата замислена земја во која би сакал да живеам

МКД | пред 9 месеци

На ѕидовите во двата изложбени салони „Империјал“ при Културно - информативен центар - Скопје, од 20 април, во 20 часот, ќе бидат распослани 46 слики од 25-тата самостојна изложба на академскиот сликар...

 Огнена земја  самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ

„Огнена земја“, самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ

Лидер | пред 9 месеци

Во изложбените салони „Империјал 1 и 2“ при ЈУ Културно-информативен центар – Скопје вечер во 20 часот ќе биде отворена самостојната изложба на академскиот сликар Емил Шулајковски насловена „Огнена земја“....

Изложба Изминување на времето во Велес

Изложба „Изминување на времето“ во Велес

Cooltura | пред 9 месеци

Вечерва, 20 април, со почеток во 19 часот, во Ликовен салон, Велес ќе биде отворена Групна изложба на уметници од Чешка и Македонија со наслов „Изминување на времето“... На изложбата со свои дела ќе се...

 Огнена земја  самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ

„Огнена земја“, самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ

Канал 5 | пред 9 месеци

Со оваа изложба Емил Шулајковски го одбележува јубилејот 25 години ликовно творештво, а на неа ќе бидат изложени 45 слики изработени во маслена техника создадени во последните три години. „Формите“ и композициските...

 Огнена земја  самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ

„Огнена земја“, самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ

A1on | пред 9 месеци

Во изложбените салони „Империјал 1 и 2“ при ЈУ Културно-информативен центар – Скопје вечер во 20 часот ќе биде отворена самостојната изложба на академскиот сликар Емил Шулајковски насловена „Огнена земја“....

 Огнена земја  самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ

„Огнена земја“, самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ

Сител | пред 9 месеци

Во изложбените салони „Империјал 1 и 2“ при ЈУ Културно-информативен центар - Скопје вечер во 20 часот ќе биде отворена самостојната изложба на академскиот сликар Емил Шулајковски насловена „Огнена земја“....

Уметници од Чешка и Македонија изложуваат во Велес

Уметници од Чешка и Македонија изложуваат во Велес

Утрински | пред 9 месеци

Во Ликовниот салон при Народниот музеј во Велес, вечерва во 19 часот ќе биде отворена групна изложба на уметници од Чешка и Македонија под наслов „Изминување на времето“. На изложбата се застапени 12 автори...

Изложба „Огнена земја“ на Емил Шулајковски во KИЦ-Скопје

Дневник | пред 9 месеци

Самостојната изложба „Огнена земја“ на академскиот сликар Емил Шулајковски, со која авторот одбележува 25 години ликовно творештво, вечерва ќе биде отворена во Kултурно-информативен центар – Скопје. Ќе...

Изложба на чешки и македонски уметници

Изложба на чешки и македонски уметници

Вечер | пред 9 месеци

астапени се автори од разни генерации, 12 автори со 33 дела, творејќи во различни медиуми како сликарско, вајарство, графика, фотографија, плакат, видео... Уметниците од Чешка и Македонија денеска во 19...

Самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ Скопје

Самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ-Скопје

Cooltura | пред 9 месеци

Во изложбените салони „Империјал 1 и 2“ при Културно-информативен центар – Скопје во четврток, 20 април, со почеток во 20.00 часот ќе биде отворена самостојната изложба на академскиот сликар Емил Шулајковски...

 Огнена земја  самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ Скопје

„Огнена земја“, самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ-Скопје

A1on | пред 9 месеци

Во изложбените салони „Империјал 1 и 2“ при ЈУ Културно-информативен центар – Скопје утре (четврток) со почеток во 20.00 часот ќе биде отворена самостојната изложба на академскиот сликар Емил Шулајковски...

 Огнена земја  самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ Скопје

„Огнена земја“, самостојна изложба на Емил Шулајковски во КИЦ-Скопје

Лидер | пред 9 месеци

Во изложбените салони „Империјал 1 и 2“ при ЈУ Културно-информативен центар – Скопје утре (четврток) со почеток во 20.00 часот ќе биде отворена самостојната изложба на академскиот сликар Емил Шулајковски...

Емил Шулајковски  Огнена земја е моето ново ликовно раѓање

Емил Шулајковски: „Огнена земја“ е моето ново ликовно раѓање

Р.С. Европа | пред 9 месеци

„Огнена земја“ е насловена 25-та самостојна изложба на академскиот сликар Емил Шулајковски, што од 20 април се одржува во изложбените салони - Империјал 1 и 2 во Културно информативниот центар – Скопје....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност