Од вторник почнуваат уписите во трите градинки во Центар

Дневник | пред 11 месеци

Почнувајќи од вторник до 1 јуни ќе се врши упис на деца во трите градинки што се наоѓаат на територијата на Општина Центар: „13 Ноември“, „Kочо Рацин“ и „Kорчагин“. Kако што информираат општинските власти,...

Со решение за уривање  кафулето  Бастион  продолжува да се гради

Со решение за уривање, кафулето „Бастион“ продолжува да се гради

Утрински | пред 11 месеци

Општината Центар нема увид дали и колку инвеститорот постапил по решението за отстранување на дивоградбата. Имал рок од 20 дена Општинарите од Центар не знаат дали и колку инвеститорот на угостителскиот...

Центар  Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

Центар: Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

Макфакс | пред 11 месеци

Предност за аплицирање во трите градинки на територијата на општина Центар ќе имаат децата чии родители се жители на оваа општина. Ова било договорено на состанокот со директорите на трите градинки кај...

Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

МКД | пред 11 месеци

Од 25 април до 1 јуни ќе се врши упис на деца во трите градинки кои се на територијата на општина Центар, „13 Ноември", „Кочо Рацин" и „Корчагин" . Како што информираа од општина Центар за упис и за згрижување...

Центар  Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

Центар: Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

Денар | пред 11 месеци

Предност за аплицирање во трите градинки на територијата на општина Центар ќе имаат децата чии родители се жители на оваа општина. Ова било договорено на состанокот со директорите на трите градинки кај...

Центар  Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

Центар: Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

Точка | пред 11 месеци

Предност за аплицирање во трите градинки на територијата на општина Центар ќе имаат децата чии родители се жители на оваа општина. Ова било договорено на состанокот со директорите на трите градинки кај...

Центар  Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

Центар: Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

+Инфо | пред 11 месеци

Упис на деца во трите градинки кои се на територијата на општина Центар: „13 Ноември“, „Кочо Рацин“ и „Корчагин“ .ќе се врши од 25 април до 1 јуни, за што, информира Општина Центар, постои огромен интерес...

Центар  Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

Центар: Предност при уписите во градинките ќе имаат жителите на општина Центар

A1on | пред 11 месеци

Од 25-ти април до 1-ви јуни ќе се врши упис на деца во трите градинки кои се на територијата на општина Центар: „13 Ноември“, „Кочо Рацин“ и „Корчагин“ . За упис и за згрижување на децата постои огромен...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност