Одговорни компании и организации засадија 70 дрва во Градскиот парк

Одговорни компании и организации засадија 70 дрва во Градскиот парк

Дневник | пред 11 месеци

Во Градскиот парк вчера беа засадени 70 зимзелени дрвца од страна на компании и организации учесници на првиот „Форум на добри компании“. Пикникот „на добри компании“ е во организација на асоцијацијата...

Општествено одговорни компании засадија дрвца во Градски парк

Општествено одговорни компании засадија дрвца во Градски парк

Макфакс | пред 11 месеци

Општествено одговорните компании кои учестуваа на првиот „Форум на добри компании“ во четвртокот во Градскиот парк засадија 70 зимзелени дрва. Пикникот на добри компании е во организација на Асоцијацијата...

Засадени 70 дрва во Градски парк од општествено одговорни компании и организации

Засадени 70 дрва во Градски парк од општествено одговорни компании и организации

Економски | пред 11 месеци

Компании и организации учесници на првиот „Форум на добри компании“ денеска во Градскиот парк во Скопје засадија вкупно 70 зимзелени дрвца. Пикникот на добри компании е во организација на Асоцијацијата...

На пикникот на добри компании ќе се засадат 70 дрвја

На пикникот на добри компании ќе се засадат 70 дрвја

+Инфо | пред 11 месеци

Пикник на добри компании е закажан за утре со почеток во 10 часот во Градскиот парк во Скопје како продолжение на активностите на првиот „Форум на добри компании“, во организација на Асоцијацијата за...

Засадени 70 дрва во Градски парк од општествено одговорни компании и организации

Засадени 70 дрва во Градски парк од општествено одговорни компании и организации

A1on | пред 11 месеци

Компании и организации учесници на првиот „Форум на добри компании“ денеска во Градскиот парк во Скопје засадија вкупно 70 зимзелени дрвца. Пикникот на добри компании е во организација на Асоцијацијата...

Еко  Пикник на добри компании  во Скопје

Еко „Пикник на добри компании“ во Скопје

+Инфо | пред 11 месеци

На денешниот „Пикник на добри компании“ кој се одржа во Градскиот парк во Скоје беа засадени 70 дрвја, кои ги обезбеди „Скопје Мериот Хотел“, заедно со холандската компанија „Еуропеан плантс“ од Тетово....

Засадени 70 дрва во Градски парк од општествено одговорни компании и организации

Засадени 70 дрва во Градски парк од општествено одговорни компании и организации

ТВ Нова | пред 11 месеци

Компании и организации учесници на првиот „Форум на добри компании“ денеска во Градскиот парк во Скопје засадија вкупно 70 зимзелени дрвца. Пикникот на добри компании е во организација на Асоцијацијата...

Градски парк во Скопје збогатен со 70 нови дрва

Градски парк во Скопје збогатен со 70 нови дрва

Прес 24 | пред 11 месеци

Компании и организации учесници на првиот „Форум на добри компании“ денеска во Градскиот парк во Скопје засадија вкупно 70 зимзелени дрвца. Пикникот на добри компании е во организација на  Асоцијацијата...

Пикник на добри компании во Градскиот парк

Пикник на добри компании во Градскиот парк

Бизнис вести | пред 11 месеци

Пикник на добри компании е закажан за утре (20.04) со почеток во 10 часот како продолжение на активностите на првиот „Форум на добри компании“, Companies Doing Good Forum (видеа и фотографии на линкот),...

Пикник на добри компании во Градскиот парк

Пикник на добри компании во Градскиот парк

Бизнис инфо | пред 11 месеци

Пикник на добри компании е закажан за утре (20.04) со почеток во 10 часот како продолжение на активностите на првиот Форум на добри компании, Companies Doing Good Forum , во организација на Асоцијацијата...

Засадени 70 зимзелени дрвца во Градски парк

Засадени 70 зимзелени дрвца во Градски парк

Вечер | пред 11 месеци

Компании и организации учесници на првиот „Форум на добри компании" во Градскиот парк во Скопје засадија вкупно 70 зимзелени дрвца Пикникот на добри компании е во организација на Асоцијацијата за истражување,...

Засадени 70 дрва во Градски парк од општествено одговорни компании и организации

Засадени 70 дрва во Градски парк од општествено одговорни компании и организации

Лидер | пред 11 месеци

Компании и организации учесници на првиот „Форум на добри компании“ денеска во Градскиот парк во Скопје засадија вкупно 70 зимзелени дрвца. Пикникот на добри компании е во организација на Асоцијацијата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност