Дела на уметници од Грција во Остен

Дела на уметници од Грција во Остен

Локално | пред 11 месеци

Вечерва, со почеток во 20,20 часот  во галеријата на Остен, во рамките на Офф- програмата на Остен ќе се отвори изложбата на двајца уметници од Грција, Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани. Кондосфирис и...

Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани  Постои некоја тајна врскa

Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани: Постои некоја тајна врскa

Макфакс | пред 11 месеци

Грчките ликовни уметници што од вечерва гостуваат во скопската галерија „Остен“ се согласни дека низ целата територија на Балканот уметноста не познава граници, а меѓу креативците има некоја тајна поврзаност....

Изложба на Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани од Грција во Остен

Изложба на Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани од Грција во Остен

Лидер | пред 11 месеци

Во рамки на Офф-програмата на ОСТЕН Биенале на цртеж Скопје вечер со почеток во 20:20 часот, во галерија Остен ќе биде отворена изложбата на двајца уметници од Грција, Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани....

Изложба на Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани од Грција во Остен

Изложба на Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани од Грција во Остен

+Инфо | пред 11 месеци

Во рамки на Офф-програмата на ОСТЕН Биенале на цртеж Скопје вечер со почеток во 20:20 часот, во галерија Остен ќе биде отворена изложбата на двајца уметници од Грција, Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани....

Изложба на Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани од Грција во Остен

Изложба на Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани од Грција во Остен

A1on | пред 11 месеци

Во рамки на Офф-програмата на ОСТЕН Биенале на цртеж Скопје вечер со почеток во 20:20 часот, во галерија Остен ќе биде отворена изложбата на двајца уметници од Грција, Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани....

Изложба на Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани од Грција во Остен

Изложба на Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани од Грција во Остен

Канал 5 | пред 11 месеци

И Кондосфирис и Ѕани беа учесници на Биеналето на цртеж Скопје 2016 и беа претставени во каталогот со свои репродукции. Кондосфирис работи со цемент, објекти и цртежи (цемент на хартија), а Сани со исклучително...

Изложба на Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани од Грција во Остен

Изложба на Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани од Грција во Остен

Сител | пред 11 месеци

Во рамки на Офф-програмата на ОСТЕН Биенале на цртеж Скопје вечер со почеток во 20:20 часот, во галерија Остен ќе биде отворена изложбата на двајца уметници од Грција, Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани....

Изложба на Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани од Грција во ОСТЕН

Изложба на Харис Кондосфирис и Кристина Ѕани од Грција во ОСТЕН

A1on | пред 11 месеци

Во рамки на Офф-програмата на ОСТЕН Биенале на цртеж Скопје утревечер со почеток во 20:20 часот, во галерија ОСТЕН ќе биде отворена изложбата на двајца уметници од Грција, Харис Кондосфирис и Кристина...

Уметници од Грција изложуваат во Остен

Уметници од Грција изложуваат во Остен

Макфакс | пред 11 месеци

Во рамките на Офф-програмата на „Остен Биенале на цртеж Скопје 2016“, задутре со почеток во 20:20 часот, во галерија Остен ќе биде отворена  изложба на двајца исклучителни уметници од Грција, Харис Кондосфирис...

Изложба на Кондосфирис и Ѕани во галерија ОСТЕН

Изложба на Кондосфирис и Ѕани во галерија ОСТЕН

+Инфо | пред 11 месеци

Во рамките на Офф-програмата на ОСТЕН Биенале на цртеж Скопје 2016, в четврток во 20.20 часот, во галерија ОСТЕН ќе започне изложба на двајца исклучителни уметници од Грција, Харис Кондосфирис и Кристина...

Изложба на уметниците Кондосфирис и Ѕани во галерија  Остен

Изложба на уметниците Кондосфирис и Ѕани во галерија „Остен“

Република | пред 11 месеци

Во рамките на Офф-програмата на ОСТЕН Биенале на цртеж Скопје 2016, во четврток, 20 април, со почеток во 20.20 часот, во галерија „ОСТЕН“ ќе биде отворена изложбата на двајца исклучителни уметници од Грција,...

Изложба на уметниците Кондосфирис и Ѕани во галерија  Остен

Изложба на уметниците Кондосфирис и Ѕани во галерија „Остен“

Cooltura | пред 11 месеци

Во рамките на Офф-програмата на ОСТЕН Биенале на цртеж Скопје 2016, во четврток, 20 април, со почеток во 20.20 часот, во галерија „ОСТЕН“ ќе биде отворена изложбата на двајца исклучителни уметници од Грција,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност