Општина Центар усвои одлука за идниот изглед на Кејот 13 Ноември

Општина Центар усвои одлука за идниот изглед на Кејот „13 Ноември“

Build | пред 9 месеци

Советот на општина Центар на денешната седница донесе одлука за изглед на градба, пешачки улици и патека за Кејот „13 Ноември“, на потегот од улицата „Филип Втори Македонски“ до објектот на Телеком. Според...

Улицата ја има во планот но Центар ќе ја стопира изградбата со жардиниери

Улицата ја има во планот, но Центар ќе ја стопира изградбата со жардиниери

Дневник | пред 9 месеци

Со поставување клупи, корпи и жардиниери, градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, ќе ја спречува изградбата на улицата на кејот 13 Ноември, иако инвеститорот „Дивелоп груп“ веќе има градежна дозвола...

ВМРО-ДПМНЕ Центар: Не може да гласаме за незаконски предлог на Жерновски

Нетпрес | пред 9 месеци

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Советот на општина Центар имаат целосно разбирање за волјата на граѓаните  и на денешната седница на советот на Општина Центар истите истакнаа дека немаат намера...

ВМРО ДПМНЕ Центар Ја почитуваме волјата на граѓаните нo не може да гласаме за незаконски предлог на Жерновски

ВМРО-ДПМНЕ Центар: Ја почитуваме волјата на граѓаните, нo не може да гласаме за незаконски предлог на Жерновски

ТВ Нова | пред 9 месеци

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Советот на општина Центар имаат целосно разбирање за волјата на граѓаните и на денешната седница на советот на Општина Центар истите истакнаа дека немаат намера...

ВМРО ДПМНЕ Центар Ја почитуваме волјата на граѓаните нo не може да гласаме за незаконски предлог на Жерновски

ВМРО-ДПМНЕ Центар: Ја почитуваме волјата на граѓаните, нo не може да гласаме за незаконски предлог на Жерновски

Курир | пред 9 месеци

Сепак, според советниците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, начинот на кој што Андреј Жерновски сака да ја укине претходната одлука е незаконска и популистичка. Од тие причини советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ,...

Жестока расправа во Центар за улицата на кејот

Жестока расправа во Центар за улицата на кејот

24 вести | пред 9 месеци

Тензиите за изградбата на двонасочна улица, од градскиот кеј се префрлија во советот на Општина Центар. Со жестоки кавги, на моменти и навреди, советниците на општината расправаа за спорната градба. За...

Општина Центар одлучи наместо улица на Кеј да има зеленило клупи и чешми

Општина Центар одлучи наместо улица на Кеј да има зеленило, клупи и чешми

Кајгана | пред 9 месеци

Наместо сервисна улица на кејот на реката Вардар, преку која требаше да биде обезбеден пристап до објектот на Телеком, советниците на Општина Центар на вонредна седница со 12 гласа „за“ решија таму да...

Општина Центар Зеленило клупи и чешми на кејот наместо улица

Општина Центар: Зеленило, клупи и чешми на кејот наместо улица

Позитив | пред 9 месеци

Наместо сервисна улица на кејот на реката Вардар, преку која требаше да биде обезбеден пристап до објектот на Телеком, советниците на Општина Центар на вонредна седница со 12 гласа „за“ решија таму да...

Општина Центар одлучи наместо сервисна улица на Кеј да има зеленило клупи чешми

Општина Центар одлучи наместо сервисна улица на Кеј да има зеленило, клупи, чешми…

Макфакс | пред 9 месеци

Наместо сервисна улица на кејот на реката Вардар, преку која требаше да биде обезбеден пристап до објектот на Телеком, советниците на Општина Центар на вонредна седница со 12 гласа „за“ решија таму да...

ОПШТИНА ЦЕНТАР Дрвја зеленило и урбана опрема на кејот 13 Ноември

ОПШТИНА ЦЕНТАР: Дрвја, зеленило и урбана опрема на кејот „13 Ноември“

Телеграф | пред 9 месеци

Советниците на општина Центар со 12 гласа „за“ донесоа одлука за изглед на градба, пешачки улици и патека на кејот „13 Ноември“, на потегот од улицата „Филип Втори Македонски“ до објектот на „Телеком“....

ВМРО ДПМНЕ Центар Ја почитуваме волјата на граѓаните нo не може да гласаме за незаконски предлог на Жерновски

ВМРО-ДПМНЕ Центар: Ја почитуваме волјата на граѓаните, нo не може да гласаме за незаконски предлог на Жерновски

Вистина | пред 9 месеци

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Советот на општина Центар имаат целосно разбирање за волјата на граѓаните  и на денешната седница на советот на Општина Центар истите истакнаа дека немаат намера...

ВМРО ДПМНЕ Центар Ја почитуваме волјата на граѓаните нo не може да гласаме за незаконски предлог на Жерновски

ВМРО-ДПМНЕ Центар: Ја почитуваме волјата на граѓаните, нo не може да гласаме за незаконски предлог на Жерновски

Прес 24 | пред 9 месеци

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Советот на општина Центар имаат целосно разбирање за волјата на граѓаните  и на денешната седница на советот на Општина Центар истите истакнаа дека немаат намера...

Општина Центар одлучи наместо сервисна улица на Кеј да има зеленило клупи чешми

Општина Центар одлучи наместо сервисна улица на Кеј да има зеленило, клупи, чешми…

Точка | пред 9 месеци

Наместо сервисна улица на кејот на реката Вардар, преку која требаше да биде обезбеден пристап до објектот на Телеком, советниците на Општина Центар на вонредна седница со 12 гласа „за“ решија таму да...

Општина Центар на кејот 13 Ноември нема да се гради улица

Општина Центар-на кејот "13 Ноември" нема да се гради улица

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Советниците на општина Центар со 12 гласа „за“ донесоа одлука за изглед на градба, пешачки улици и патека на кејот „13 Ноември“, на потегот од улицата „Филип Втори Македонски“ до објектот на Телеком. Како...

Наместо улица на Кејот ќе има дрвја зеленило и урбана опрема

Наместо улица, на Кејот ќе има дрвја, зеленило и урбана опрема

МКД | пред 9 месеци

Советниците на општина Центар денеска со 12 гласа „за“ донесоа одлука за изглед на градба, пешачки улици и патека на ул. Кеј 13-ти Ноември, на потегот од улица “Филип Втори Македонски“ до објектот на Телеком....

Општина Центар сака зеленило и клупи наместо улица на Кеј

Општина Центар сака зеленило и клупи наместо улица на Кеј

Утрински | пред 9 месеци

Советот одржа вонредна седница на која мнозинството одлучи на потегот да се постави урбана опрема Деспина Трајковска Димова Жардиниери, клупи и канти за отпадоци наместо улица на Кејот. Ваква одлука се...

Наместо улица крај Вардар ќе има дрвја зеленило и урбана опрема

Наместо улица крај Вардар, ќе има дрвја, зеленило и урбана опрема

+Инфо | пред 9 месеци

Советниците на општина Центар со 12 гласа „за“ донесоа одлука за изглед на градба, пешачки улици и патека на улица. Кеј 13 Ноември, на потегот од улица Филип Втори Македонск до објектот на Телеком. Граѓаните,...

Општина Центар ја стопира изградбата на улица на кејот на Вардар

Општина Центар ја стопира изградбата на улица на кејот на Вардар

+Инфо | пред 9 месеци

Со 12 гласа „за“, Советот на Општина Центар ја стопираше одлуката за изградба на улица на кејот на Вардар, објави А1он . Сопствениците на објектите на кејот со аплауз ја поздравија одлуката да се стопира...

Општина Центар ја стопира изградбата на улица на кејот на Вардар

Општина Центар ја стопира изградбата на улица на кејот на Вардар

A1on | пред 9 месеци

Со 12 гласа за советот на Општина Центар ја стопираше одлуката за изградба на улица на кејот на Вардар. Сопствениците на објектите на кејот со аплауз ја поздравија одлуката да се стопира градбата на улица...

ВМРО ДПМНЕ Центар Ја почитуваме волјата на граѓаните нo не може да гласаме за незаконски предлог на Жерновски

ВМРО-ДПМНЕ Центар: Ја почитуваме волјата на граѓаните, нo не може да гласаме за незаконски предлог на Жерновски

Пулс 24 | пред 9 месеци

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Советот на општина Центар имаат целосно разбирање за волјата на граѓаните  и на денешната седница на советот на Општина Центар истите истакнаа дека немаат намера...

Високи тонови на седницата во општина Центар за изградба на улицата на Кеј

Високи тонови на седницата во општина Центар за изградба на улицата на Кеј

Локално | пред 9 месеци

Наместо да разговараат за изградба на улицата, советниците од ВМРО-ДПМНЕ го обвинија градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски дека „фрлал магла во очите на граѓаните“ со стопирање на изградбата,...

Советот Општина Центар ја стопираше изградбата на улица на кејот на Вардар

Советот Општина Центар ја стопираше изградбата на улица на кејот на Вардар

Reporter.mk | пред 9 месеци

Советот на Општина Центар на денешната вонредна седница со 12 гласа „за“ ја стопираше одлуката за изградба на улица на кејот на Вардар. Наместо улица со посебен режим на сообраќај, Советот на Општина Центар...

Советот Општина Центар ја стопираше изградбата на улица на кејот на Вардар

Советот Општина Центар ја стопираше изградбата на улица на кејот на Вардар

Либертас | пред 9 месеци

Советот на Општина Центар на денешната вонредна седница со 12 гласа „за“ ја стопираше одлуката за изградба на улица на кејот на Вардар. Наместо улица со посебен режим на сообраќај, Советот на Општина Центар...

Високи тонови на седницата во општина Центар за изградба на улицата на Кеј

Високи тонови на седницата во општина Центар за изградба на улицата на Кеј

A1on | пред 9 месеци

Наместо да разговараат за изградба на улицата, советниците од ВМРО-ДПМНЕ го обвинија градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски дека „фрлал магла во очите на граѓаните“ со стопирање на изградбата,...

Стопирана изградбата на улицата на кејот

Стопирана изградбата на улицата на кејот

Вест | пред 9 месеци

Решението за стопирање на градежните работи е донесено бидејќи на градилиштето нема никаква информација кој е инвеститор и изведувач Општина Центар ја стопираше изградбата на улицата на кејот "13 Ноември"....

Советниците во Центар изгласаа пешачка а не подземна улица на Кејот

Советниците во Центар изгласаа пешачка, а не подземна улица на Кејот

Нова ТВ | пред 9 месеци

Советниците на општина Центар со 12 гласа ЗА, донесоа одлука, на ул. Кеј 13-ти Ноември, на потегот од улица “Филип Втори Македонски“ до објектот на Телеком да се гради пешачка улица. Според програмата...

Општина Центар ја стопира изградбата на улица на кејот на Вардар

Општина Центар ја стопира изградбата на улица на кејот на Вардар

MK News | пред 9 месеци

Со 12 гласа „за“, Советот на Општина Центар ја стопираше одлуката за изградба на улица на кејот на Вардар, објави А1он. Сопствениците на објектите на кејот со аплауз ја поздравија одлуката да се стопира...

Политичкиот антагонизам исплива на Кејот на Вардар

Политичкиот антагонизам исплива на Кејот на Вардар

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Градот Скопје и Општина Центар не соработуваат поради различната политичка определба на градоначалниците. Политичкиот антагонизам овојпат се прекршува на Кејот на Вардар, а граѓаните се жртви на тоа несогласување....

Кејот на Вардар во центарот на Скопје ќе биде шеталиште

Кејот на Вардар во центарот на Скопје ќе биде шеталиште

Ако | пред 9 месеци

Вака одлучи мнозинството советници на општина Центар, кои  со 12 гласа „за“ практично ја стопираа натамошната изградба на сообраќајница . Тие донесоа одлука шеталиштето зад трговскиот центар да остане...

Општина Центар ја запре изградбата на улицата на кејот во Скопје

Општина Центар ја запре изградбата на улицата на кејот во Скопје

Утрински | пред 9 месеци

Општина Центар за денеска свика вонредна седница на Советот, на која ќе се разгледуваат понатамошните мерки за спречување на градбата Снежана Калабакова Изградбата на улицата на Кејот на Вардар во Скопје...

Општина Центар ја сопре изградбата на улица на кејот кај ГТЦ

Општина Центар ја сопре изградбата на улица на кејот кај ГТЦ

Build | пред 9 месеци

Овластен градежен инспектор на општина Центар, по налог на градоначалникот Андреј Жерновски, денеска излезе на терен за да ја констатира фактичката состојба со почетокот на градењето на надземната улица...

Општина Центар ги запре градежните активности на кејот на Вардар

Дневник | пред 9 месеци

Овластениот градежен инспектор на Општина Центар издаде решение за запирање на сите градежни активности на кејот. Kако што информираат од Општина Центар, на градилиштето, како што пропишува законот, нема...

Град Скопје Изградбата на пристапната улица е предвидена со ДУП од општина Центар донесен во 2012 та година

Град Скопје: Изградбата на пристапната улица е предвидена со ДУП од општина Центар донесен во 2012-та година

Актуелно24 | пред 9 месеци

Градот Скопје сака да ја информира јавноста дека изградбата на оваа пристапна улица со посебен сообраќаен режим е предвидена со Детален урбанистички план донесен од Општина Центар во 2012 година, а истата...

Град Скопје Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Град Скопје: Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Канал 5 | пред 9 месеци

- Станува збор за пристапна улица која според сегашниот ДУП не е подземна, туку е надземна и е со посебен сообраќаен режим, која ќе биде уредена од плочки. За оваа пристапна улица ќе важи посебен режим...

Стопирана градбата на кеј

Стопирана градбата на кеј

24 вести | пред 9 месеци

Стопирана градбата на улицата на градскиот кеј, градежна инспекција од општината Центар издаде решение за стопирање на сите активности за градба, велат на градилиштето нема податоци за одобрена техничка...

Град Скопје Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Град Скопје: Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

ТВ Нова | пред 9 месеци

Изградбата на пристапна улица со посебен сообраќаен режим на Кеј 13 Ноември е предвидена со Детален урбанистички план донесен од Општина Центар во 2012 година и ја гради приватен инвеститор. Град Скопје...

Град Скопје Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Град Скопје: Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Алфа | пред 9 месеци

Изградбата на пристапна улица со посебен сообраќаен режим на Кеј 13 Ноември е предвидена со Детален урбанистички план донесен од Општина Центар во 2012 година и ја гради приватен инвеститор. Град Скопје...

јован

јован

24 вести | пред 9 месеци

Стопирана градбата на улицата на градскиот кеј, градежна инспекција од општината Центар издаде решение за стопирање на сите активности за градба, велат на градилиштето нема податоци за одобрена техничка...

Град Скопје  Улицата на кејот е предвидена со ДУП од 2012 година

Град Скопје - Улицата на кејот е предвидена со ДУП од 2012 година

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Изградбата на пристапната улица на кејот е предвидена со деталниот урбанистички план донесен од Општина Центар во 2012 година, а улицата ја гради приватен инвеститор, реагираат властите во Град Скопје...

Град Скопје Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Град Скопје: Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Лидер | пред 9 месеци

Изградбата на пристапна улица со посебен сообраќаен режим на Кеј 13 Ноември е предвидена со Детален урбанистички план донесен од Општина Центар во 2012 година и ја гради приватен инвеститор. Град Скопје...

Општина Центар  Стопирани градежните активности за изградба на улица на кејот на Вардар

Општина Центар | Стопирани градежните активности за изградба на улица на кејот на Вардар

Кукурику | пред 9 месеци

Овластен градежен инспектор на општина Центар, по налог на градоначалникот Андреј Жерновски, издаде решение за стопирање на сите градежни активности за изградба на сервисна улица на кејот, соопштија денеска...

Жерновски ја запре изградбата на улица на кеј од Град Скопје прашуваат каде тој е градоначалник

Жерновски ја запре изградбата на улица на кеј, од Град Скопје прашуваат каде тој е градоначалник

Фактор | пред 9 месеци

Сопрени се градежните активности на шеталиштето на кејот 13 Ноември. Инспектор од Општината Центар им издал усна наредба на работниците кои утринава заградиле двојно поголем простор и ги извадиле плочките...

Град Скопје Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Град Скопје: Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Утрински | пред 9 месеци

Изградбата на пристапна улица со посебен сообраќаен режим на Кеј 13 Ноември е предвидена со Детален урбанистички план донесен од Општина Центар во 2012 година и ја гради приватен инвеститор. Град Скопје...

Жерновски ја запре изградбата на улицата на кејот

Жерновски ја запре изградбата на улицата на кејот

Телма | пред 9 месеци

Сопрени се градежните активности на шеталиштето на кејот 13 Ноември.Инспектор од Општината Центар им издал усна наредба на работниците кои утринава заградиле двојно поголем простор и ги извадиле плочките...

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

Локално | пред 9 месеци

Овластен градежен инспектор од општината Центар издаде решение за стопирање на сите градежни активности на кејот на Вардар. „На градилиштето нема информативна табла кој е инвеститор, изведувач и надзор,...

Град Скопје Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Град Скопје: Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Курир | пред 9 месеци

– Станува збор за пристапна улица која според сегашниот ДУП не е подземна, туку е надземна и е со посебен сообраќаен режим, која ќе биде уредена од плочки. За оваа пристапна улица ќе важи посебен режим...

Општина Центар Во ДУП никаде не постои улица на кејот Трајановски ги крши законите

Општина Центар: Во ДУП никаде не постои улица на кејот, Трајановски ги крши законите

Локално | пред 9 месеци

Град Скопје, под чија ингеренција е кејот, донесе незаконска одлука да го узурпира шеталиштето и да направи сервисна улица, која според актуелниот Детален урбанистички план (ДУП) никаде не постои, велат...

Трајановски до Жерновски Улицата е надземна

Трајановски до Жерновски: Улицата е надземна!

+Инфо | пред 9 месеци

Градот Скопје испрати реакција во врска со изградбата пристапна улица на Кеј 13 Ноември. „Господине Жерновски на која општина сте вие градоначалник? Дали си ги познавате ингеренциите. Што правевте четири...

Град Скопје Изградбата на пристапната улица е предвидена со ДУП од општина Центар донесен во 2012 та година

Град Скопје: Изградбата на пристапната улица е предвидена со ДУП од општина Центар донесен во 2012-та година

Макфакс | пред 9 месеци

Градот Скопје сака да ја информира јавноста дека изградбата на оваа пристапна улица со посебен сообраќаен режим е предвидена со Детален урбанистички план донесен од Општина Центар во 2012 година, а истата...

Град Скопје Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Град Скопје: Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Денешен | пред 9 месеци

Изградбата на пристапна улица со посебен сообраќаен режим на Кеј 13 Ноември е предвидена со Детален урбанистички план донесен од Општина Центар во 2012 година и ја гради приватен инвеститор. Град Скопје...

Град Скопје Изградбата на улицата на кејот е предвидена со ДУП на Општина Центар

Град Скопје: Изградбата на улицата на кејот е предвидена со ДУП на Општина Центар

Канал 5 | пред 9 месеци

Во реакцијата од Градот Скопје се наведува дека изградбата на оваа пристапна улица е предвидена со Детален урбанистички план донесен од Општина Центар, а ја гради приватен инвеститор. - Град Скопје не...

Град Скопје Изградбата на улицата на кеј е предвидена со ДУП донесен од Општина Центар

Град Скопје: Изградбата на улицата на кеј е предвидена со ДУП донесен од Општина Центар

A1on | пред 9 месеци

„Градот Скопје повторно сака да ја информира јавноста околу дел од нејаснотиите поврзани со изградбата пристапна улица со посебен сообраќаен режим на Кеј 13 Ноември. Господине Жерновски на која општина...

Општина Центар ги запира градежните работи на кејот

Општина Центар ги запира градежните работи на кејот

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Решение за стопирање на сите градежни активности на кејот издаде овластен градежен инспектор, соопштуваат денеска од Општина Центар, бидејќи како што велат на градилиштето нема информативна табла кој е...

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

24 вести | пред 9 месеци

Овластен градежен инспектор од општината Центар издаде решение за стопирање на сите градежни активности на кејот на Вардар. „На градилиштето нема информативна табла кој е инвеститор, изведувач и надзор,...

Град Скопје Изградбата на улицата на кејот е предвидена со ДУП на Општина Центар

Град Скопје: Изградбата на улицата на кејот е предвидена со ДУП на Општина Центар

Прес 24 | пред 9 месеци

Градот Скопје денеска преку соопштение обвини дека директорот на ПОЦ и претседател на ОО СДСМ-Центар, Саша Богдановиќ, изнел невистини и манипулации околу изградбата на пристапна улица со посебен сообраќаен...

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

Кајгана | пред 9 месеци

Овластен градежен инспектор на општина Центар, по налог на градоначалникот Андреј Жерновски, излезе на терен за да ја констатира фактичката состојба со почетокот на градењето на улицата на кејот на Вардар,...

Општина Центар Стопирани градежните активности за изградба на улица на кејот на Вардар

Општина Центар: Стопирани градежните активности за изградба на улица на кејот на Вардар

Утрински | пред 9 месеци

Овластен градежен инспектор на Општина Центар, по налог на градоначалникот Андреј Жерновски, издаде решение за стопирање на сите градежни активности за изградба на сервисна улица на кејот, соопштија денеска...

Град Скопје Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Град Скопје: Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Reporter.mk | пред 9 месеци

Изградбата на пристапна улица со посебен сообраќаен режим на Кеј 13 Ноември е предвидена со Детален урбанистички план донесен од Општина Центар во 2012 година и ја гради приватен инвеститор. Град Скопје...

Град Скопје Изградбата на улицата на кејот е предвидена со ДУП на Општина Центар

Град Скопје: Изградбата на улицата на кејот е предвидена со ДУП на Општина Центар

Скопје Инфо | пред 9 месеци

Градот Скопје денеска преку соопштение обвини дека директорот на ПОЦ и претседател на ОО СДСМ-Центар, Саша Богдановиќ, изнел невистини и манипулации околу изградбата на пристапна улица со посебен сообраќаен...

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

Макфакс | пред 9 месеци

Овластен градежен инспектор на општина Центар, по налог на градоначалникот Андреј Жерновски, излезе на терен за да ја констатира фактичката состојба со почетокот на градењето на улицата на кејот на Вардар,...

Општина Центар Стопирани градежните активности за изградба на улица на кејот на Вардар

Општина Центар: Стопирани градежните активности за изградба на улица на кејот на Вардар

Канал 5 | пред 9 месеци

- Целата оваа документација е неопходно да се поседува и да биде јавно истакната на градилиштето. На ова градилиште недостига и елаборат за околчување на теренот од овластена геодетска фирма, лиценци за...

ТЕПАЧКА НА КЕЈ ПОРАДИ НОВАТА УЛИЦА Со тупаници сакале да го решат недоразбирањето

ТЕПАЧКА НА КЕЈ ПОРАДИ НОВАТА УЛИЦА: Со тупаници сакале да го решат недоразбирањето

Телеграф | пред 9 месеци

Околу 13 часот, вчера во Скопје на ул.„Кеј 13-ти Ноември“ за време на одржување на ненајавен собир од страна на група од околу 50 вработени и сопственици на локали во ГТЦ, а во врска со изведување градежни...

Град Скопје Изградбата на улица на Кеј е предвидена со ДУП од 2012 година

Град Скопје: Изградбата на улица на Кеј е предвидена со ДУП од 2012 година

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

Изградбата на пристапна улица со посебен сообраќаен режим на Кеј 13 Ноември е предвидена со Детален урбанистички план донесен од Општина Центар во 2012 година и ја гради приватен инвеститор. Град Скопје...

Жерновски Трајановски веднаш да ја повлече незаконската одлуката за изградба на улица на Кеј

Жерновски: Трајановски веднаш да ја повлече незаконската одлуката за изградба на улица на Кеј

Актуелно24 | пред 9 месеци

Во саботата Град Скопје и ВМРО-ДПМНЕ повторно се обидоа да ги кршат законите и да ги манипулираат граѓаните, кои мора да ја знаат вистината за улицата која Град Скопје сака да ја прави на кејот на Вардар...

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

Актуелно24 | пред 9 месеци

Овластен градежен инспектор на општина Центар, по налог на градоначалникот Андреј Жерновски, излезе на терен за да ја констатира фактичката состојба со почетокот на градењето на улицата на кејот на Вардар,...

Општина Центар Стопирани градежните активности за изградба на улица на кејот на Вардар

Општина Центар: Стопирани градежните активности за изградба на улица на кејот на Вардар

ТВ Нова | пред 9 месеци

Овластен градежен инспектор на општина Центар, по налог на градоначалникот Андреј Жерновски, издаде решение за стопирање на сите градежни активности за изградба на сервисна улица на кејот, соопштија денеска...

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

+Инфо | пред 9 месеци

Овластениот градежен инспектор на Општина Центар издаде решение за стопирање на сите градежни активности на кејот. На градилиштето, како што пропишува законот, нема информативна табла кој е инвеститор,...

Општина Центар Ги сопревме градежните активности на кејот на Вардар

Општина Центар: Ги сопревме градежните активности на кејот на Вардар

МКД | пред 9 месеци

Овластен градежен инспектор на општина Центар, по налог на градоначалникот Андреј Жерновски, излезе на терен за да ја констатира фактичката состојба со почетокот на градењето на улицата на кејот на Вардар,...

Жерновски Трајановски веднаш да ја повлече незаконската одлука за улица на Кејот

Жерновски: Трајановски веднаш да ја повлече незаконската одлука за улица на Кејот

Локално | пред 9 месеци

Општина Центар досега ја блокираше изградбата на улицата со сите расположливи правни механизми и ќе продолжи. Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, го повика државниот инспекторат веднаш да го преиспита...

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

A1on | пред 9 месеци

Овластен градежен инспектор на општина Центар, по налог на градоначалникот Андреј Жерновски, излезе на терен за да ја констатира фактичката состојба со почетокот на градењето на улицата на кејот на Вардар,...

Општина Центар Стопирани градежните активности за изградба на улица на кејот на Вардар

Општина Центар: Стопирани градежните активности за изградба на улица на кејот на Вардар

Алсат-М | пред 9 месеци

Овластен градежен инспектор на општина Центар, по налог на градоначалникот Андреј Жерновски, издаде решение за стопирање на сите градежни активности за изградба на сервисна улица на кејот, соопштија денеска...

Жерновски Трајановски веднаш да ја повлече незаконската одлуката за изградба на улица на Кеј

Жерновски: Трајановски веднаш да ја повлече незаконската одлуката за изградба на улица на Кеј

Макфакс | пред 9 месеци

Во саботата Град Скопје и ВМРО-ДПМНЕ повторно се обидоа да ги кршат законите и да ги манипулираат граѓаните, кои мора да ја знаат вистината за улицата која Град Скопје сака да ја прави на кејот на Вардар...

Град Скопје Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Град Скопје: Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Либертас | пред 9 месеци

Изградбата на пристапна улица со посебен сообраќаен режим на Кеј 13 Ноември е предвидена со Детален урбанистички план донесен од Општина Центар во 2012 година и ја гради приватен инвеститор. Град Скопје...

Општина Центар Ќе го спречиме Град Скопје да му овозможи на Алек Теранова да гради улица на кејот на Вардар

Општина Центар: Ќе го спречиме Град Скопје да му овозможи на Алек Теранова да гради улица на кејот на Вардар!

Фокус | пред 9 месеци

Скопскиот градоначалник Коце Трајановски и Град Скопје, под чија ингеренција е кејот на Вардар, донесе незаконска одлука да го узурпира шеталиштето и да направи сервисна улица, која никаде не постои во...

Жерновски Улицата на Кеј сака да ја прави Град Скопје и е нивна одговорност

Жерновски: Улицата на Кеј сака да ја прави Град Скопје и е нивна одговорност!

МКД | пред 9 месеци

„Вчера, Град Скопје и ВМРО-ДПМНЕ повторно се обидоа да ги кршат законите и да ги манипулираат граѓаните, кои мора да ја знаат вистината за улицата која Град Скопје сака да ја прави на кејот на Вардар и...

СДСМ Центар  Да запре изградбата на улицата на кејот

СДСМ Центар - Да запре изградбата на улицата на кејот

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски да ја повлече одлуката за изградба на пистапната улица кај кејот на Вардар, односно одобението за градба и компанијата изведувач да престане со работа, побара...

Жерновски Трајановски веднаш да ја повлече незаконската одлука за улица на Кејот

Жерновски: Трајановски веднаш да ја повлече незаконската одлука за улица на Кејот

+Инфо | пред 9 месеци

Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, го повика државниот инспекторат веднаш да го преиспита незаконски издаденото одобрение за градба на сервисна улица на Кејот, од страна на Град Скопје. - Град...

Жерновски Трајановски веднаш да ја повлече незаконската одлуката за изградба на улица на Кеј

Жерновски: Трајановски веднаш да ја повлече незаконската одлуката за изградба на улица на Кеј

A1on | пред 9 месеци

„Вчера, Град Скопје и ВМРО-ДПМНЕ повторно се обидоа да ги кршат законите и да ги манипулираат граѓаните, кои мора да ја знаат вистината за улицата која Град Скопје сака да ја прави на кејот на Вардар и...

Град Скопје Улицата ја зацрта општина Центар а не ние

Град Скопје: Улицата ја зацрта општина Центар, а не ние

Локално | пред 9 месеци

Градот Скопје  реагира на, како што пишува во соопштението, невистините изнесени од страна на директорот на ПОЦ Центар, Саша Богдановиќ, околу изградбата на пристапната улица. „Градот Скопје информира...

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

Либертас | пред 9 месеци

Овластениот градежен инспектор на Општина Центар издаде решение за стопирање на сите градежни активности на кејот. На градилиштето, како што пропишува законот, нема информативна табла кој е инвеститор,...

Тензии поради изградбата на спорната улица на кејот 13 ноември

Тензии поради изградбата на спорната улица на кејот “13 ноември”

Алсат-М | пред 9 месеци

На кејот “13 ноември” во Скопје почна изградбата на улицата која ќе се протега од хотелот Холидеј Ин до зградата на Телеком. Сопствениците на кафулињата и граѓаните се револтирани од проектот, бидејќи...

Жерновски Трајановски да ја запре изградбата на улица на кеј  Инспекциите на терен

Жерновски: Трајановски да ја запре изградбата на улица на кеј – Инспекциите на терен

Позитив | пред 9 месеци

„Вчера, Град Скопје и ВМРО-ДПМНЕ повторно се обидоа да ги кршат законите и да ги манипулираат граѓаните, кои мора да ја знаат вистината за улицата која Град Скопје сака да ја прави на кејот на Вардар и...

Трајановски да се повлече од уништување на Кеј со криминална улица за бизнис партнери на Груевски

Трајановски да се повлече од уништување на Кеј, со криминална улица за бизнис партнери на Груевски

Локално | пред 9 месеци

Ќе спречиме да продолжи изградбата на оваа криминална улица којашто, знаете дека ја гради познатиот бизнис партнер на Груевски, Александар Ивановски, Алек Тера Нова, којшто беше познат во бомбите, односно...

Општина Центар ги запре градежните активности на Кејот на Вардар

Општина Центар ги запре градежните активности на Кејот на Вардар

ТВ 21 | пред 9 месеци

Овластен градежен инспектор на општина Центар, по налог на градоначалникот Андреј Жерновски, излезе на терен за да ја констатира фактичката состојба со почетокот на градењето на улицата на кејот на Вардар,...

Град Скопје Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Град Скопје: Изградбата на пристапна улица е предвидена со ДУП од 2012 година

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Изградбата на пристапна улица со посебен сообраќаен режим на Кеј 13 Ноември е предвидена со Детален урбанистички план донесен од Општина Центар во 2012 година и ја гради приватен инвеститор. Град Скопје...

Општина Центар Трајановски веднаш да ја повлече незаконската одлуката за изградба на улица на Кеј

Општина Центар: Трајановски веднаш да ја повлече незаконската одлуката за изградба на улица на Кеј

Reporter.mk | пред 9 месеци

„Вчера, Град Скопје и ВМРО-ДПМНЕ повторно се обидоа да ги кршат законите и да ги манипулираат граѓаните, кои мора да ја знаат вистината за улицата која Град Скопје сака да ја прави на кејот на Вардар и...

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

Нова ТВ | пред 9 месеци

Општина Центар соопштува дека овластен градежен инспектор на општината, по налог на градоначалникот Андреј Жерновски, излегол на терен за да ја констатира фактичката состојба со почетокот на градењето...

Општина Центар Трајановски веднаш да ја повлече незаконската одлуката за изградба на улица на Кеј

Општина Центар: Трајановски веднаш да ја повлече незаконската одлуката за изградба на улица на Кеј

Либертас | пред 9 месеци

„Вчера, Град Скопје и ВМРО-ДПМНЕ повторно се обидоа да ги кршат законите и да ги манипулираат граѓаните, кои мора да ја знаат вистината за улицата која Град Скопје сака да ја прави на кејот на Вардар и...

Стопирана изградбата на улицата на кејот на Вардар

Стопирана изградбата на улицата на кејот на Вардар

Вечер | пред 9 месеци

Овластен градежен инспектор на општина Центар, по налог на градоначалникот Андреј Жерновски, издал решение за стопирање на сите градежни активности за изградба на сервисна улица на кејот, соопштија од...

Жерновски Незаконска е одлуката за изградба на улица на кеј

Жерновски: Незаконска е одлуката за изградба на улица на кеј

Нова ТВ | пред 9 месеци

Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, во однос на вчерашните случувања околу изградбата на подземна улица на кеј, вели Град Скопје и ВМРО-ДПМНЕ повторно се обидуваат да ги кршат законите и да ги...

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

Општина Центар ги сопре градежните активности на кејот на Вардар

Радио МОФ | пред 9 месеци

Овластен градежен инспектор на општина Центар, по налог на градоначалникот Андреј Жерновски, излезе на терен за да ја констатира фактичката состојба со почетокот на градењето на улицата на кејот на Вардар,...

Реакција Град Скопје не е институцијата која ја има вцртано оваа улица и не е таа која ќе ја гради

Реакција: Град Скопје не е институцијата која ја има вцртано оваа улица и не е таа која ќе ја гради

Позитив | пред 9 месеци

Градот Скопје преку соопштение обвини дека директорот на ПОЦ и претседател на ОО СДСМ-Центар, Саша Богдановиќ, изнел невистини и манипулации околу изградбата на пристапна улица со посебен сообраќаен режим...

Стопирани градежните активности за сообраќајница на шеталиштето на кејот на Вардар

Стопирани градежните активности за сообраќајница на шеталиштето на кејот на Вардар

Ако | пред 9 месеци

Овластен градежен инспектор на општина Центар, по налог на градоначалникот Андреј Жерновски, излезе на терен за да ја констатира фактичката состојба со почетокот на градењето на улицата на кејот на Вардар,...

Општина Центар Стопирани изградбата на улица на кејот на Вардар

Општина Центар: Стопирани изградбата на улица на кејот на Вардар

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

Овластен градежен инспектор на општина Центар, по налог на градоначалникот Андреј Жерновски, издаде решение за стопирање на сите градежни активности за изградба на сервисна улица на кејот, соопштија денеска...

Општина  Центар повика Град Скопје да ја повлече незаконската одлука

Општина ,,Центар“ повика Град Скопје да ја повлече незаконската одлука

Ако | пред 9 месеци

„Вчера, Град Скопје и ВМРО-ДПМНЕ повторно се обидоа да ги кршат законите и да ги манипулираат граѓаните, кои мора да ја знаат вистината за улицата која Град Скопје сака да ја прави на кејот на Вардар и...

Започна изградбата на пристапната улица на кеј на Вардар угостителите се чувствуваат прелажани

Започна изградбата на пристапната улица на кеј на Вардар, угостителите се чувствуваат прелажани

Радио МОФ | пред 9 месеци

Фото: ТВ Телма Работници од вчера почнаа да ги вадат плочките на шеталиштето на кејот 13 ноември, зад поставената заштитна ограда, каде ќе се изгради пристапната улица. Десетина угостители чии бизниси...

На кејот 13 ноември во Скопје почна да се гради улица

На кејот „13 ноември“ во Скопје почна да се гради улица

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

На кејот „13 ноември“ во Скопје, почна да се гради улица, која ќе протега од хотелот „Холидеј ин“ до зградата на „Телеком“. Изградбата предизвика голем револт кај сопствениците на кафулињата кои се наоѓаат...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност