Тачи тврди дека Белград под притисок ќе дозволи формирање на војска на Косово

пред една недела - Актуелно24

Косовскиот претседател Хашим Тачи оцени во понеделник дека Белград би можел да се согласи на формирање на војска на Косово бидејќи меѓународната заедница, доколку сака, би можела да го убеди „за пет минути“....

Тачи: Србија под притисок би можела да прифати формирање на војска на Косово

пред една недела - Канал 5

Тој повтори дека формирањето на војска на Косово е „пат од кој нема враќање“, а спорно е само тоа дали ќе формира со измени на Уставот на Косово или со законски измени. „Ако меѓународната заедница не може...

Тачи: Србија под притисок би можела да прифати формирање на војска на Косово

пред една недела - Локално

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска оцени дека Белград би можел да се согласи на формирање на војска на Косово бидејќи меѓународната заедница, доколку сака, би можеле да го убеди „за пет минути“....

Тачи: Србија под притисок би можела да прифати формирање на војска на Косово

пред една недела - A1on

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска оцени дека Белград би можел да се согласи на формирање на војска на Косово бидејќи меѓународната заедница, доколку сака, би можеле да го убеди „за пет минути“....

Тачи: Србија под притисок би можела да прифати формирање на војска на Косово

пред една недела - ТВ Нова

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска оцени дека Белград би можел да се согласи на формирање на војска на Косово бидејќи меѓународната заедница, доколку сака, би можеле да го убеди „за пет минути“....

Тачи тврди дека Белград под притисок ќе дозволи формирање на војска на Косово

пред една недела - Макфакс

Косовскиот претседател Хашим Тачи оцени во понеделник дека Белград би можел да се согласи на формирање на војска на Косово бидејќи меѓународната заедница, доколку сака, би можела да го убеди „за пет минути“....

Тачи: Србија под притисок би можела да прифати формирање на војска на Косово

пред една недела - Денешен

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска оцени дека Белград би можел да се согласи на формирање на војска на Косово бидејќи меѓународната заедница, доколку сака, би можеле да го убеди „за пет минути“....

Тачи: Србија под притисок би можела да прифати формирање на војска на Косово

пред една недела - Алсат-М

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска оцени дека Белград би можел да се согласи на формирање на војска на Косово бидејќи меѓународната заедница, доколку сака, би можеле да го убеди „за пет минути“....

Тачи: Белград под притисок ќе дозволи формирање на војска на Косово

пред една недела - Позитив

Косовскиот претседател Хашим Тачи тврди дека во понеделник Белград би можел да се согласи на формирање на војска на Косово бидејќи меѓународната заедница, доколку сака, би можела да го убеди „за пет минути“....

Тачи тврди дека Белград под притисок ќе дозволи формирање на војска на Косово

пред една недела - Точка

Косовскиот претседател Хашим Тачи оцени во понеделник дека Белград би можел да се согласи на формирање на војска на Косово бидејќи меѓународната заедница, доколку сака, би можела да го убеди „за пет минути“....

Тачи: Србија под притисок би можела да прифати формирање на војска на Косово

пред една недела - Република

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска оцени дека Белград би можел да се согласи на формирање на војска на Косово бидејќи меѓународната заедница, доколку сака, би можеле да го убеди „за пет минути“....

Тачи: Србија под притисок би можела да прифати формирање на војска на Косово

пред една недела - Слободна Македонија

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска оцени дека Белград би можел да се согласи на формирање на војска на Косово бидејќи меѓународната заедница, доколку сака, би можеле да го убеди „за пет минути“....

Хашим Тачи: Косово ќе изгради својата армија во соработка со меѓународните фактори

пред една недела - Макфакс

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави во понеделникот дека Косово ќе има своја армија, но во согласност и со соработка со меѓународните фактори, пренесе Радио “Слободна Европа”, цитирајќи го интервјуто...

Хашим Тачи: Косово ќе изгради своја армија во соработка со меѓународните фактори

пред една недела - Точка

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави во понеделникот дека Косово ќе има своја армија, но во согласност и со соработка со меѓународните фактори, пренесе Радио “Слободна Европа”, цитирајќи го интервјуто...

Вучиќ: Можам да одам на Косово и без дозвола, но не сакам да им направам проблем на Србите

пред една недела - Актуелно24

Српскиот премиер и кандидат на претседателските избори Александар Вучиќ во неделата изјавил дека во рамките на кампањата сака да го посети Косово и дека тоа може да го направи и без дозвола од властите...

Мустафа: Војската ќе се формира само со поддршка од „меѓународните пријатели“

пред една недела - Актуелно24

Косовскиот премиер Иса Мустафа во саботата изјавил дека косовската војска може да биде формирана само преку „координација со меѓународните пријатели“, пренесуваат српските медиуми. „Формирањето на војската...

Вучиќ без дозвола од Приштина би отишол на Косово?

пред една недела - Фактор

Српскиот премиер и кандидат на претседателските избори, Александар Вучиќ денеска изјави дека во рамките на кампањата сака да го посети Косово и дека тоа може да го направи и без дозвола од властите во...

Вучиќ: Можам да одам на Косово и без дозвола, но не сакам да им направам проблем на Србите

пред една недела - Макфакс

Српскиот премиер и кандидат на претседателските избори Александар Вучиќ во неделата изјавил дека во рамките на кампањата сака да го посети Косово и дека тоа може да го направи и без дозвола од властите...

Мустафа: Војската ќе се формира само со поддршка од „меѓународните пријатели“

пред една недела - Макфакс

Косовскиот премиер Иса Мустафа во саботата изјавил дека косовската војска може да биде формирана само преку „координација со меѓународните пријатели“, пренесуваат српските медиуми. „Формирањето на војската...

Мустафа: Нема косовска војска без координација со САД

пред една недела - Позитив

Предлогот на косовскиот претседател Хашим Тачи за трансформација на безбедносните сили во војска на Косово, нема да добие зелено светло од Владата на Косово. Премиерот Иса Мустафа изјави дека формирањето...

Мустафа: Војската ќе се формира само со поддршка од „меѓународните пријатели“

пред една недела - Story

Приштина 19.03.2017 (Макфакс) – Косовскиот премиер Иса Мустафа во саботата изјавил дека косовската војска може да биде формирана само преку „координација со меѓународните пријатели“, пренесуваат српските...

Вучиќ: Можам да одам на Косово и без дозвола, но не сакам да им направам проблем на Србите

пред една недела - Story

Нови Пазар 19.03.2017 (Макфакс) – Српскиот премиер и кандидат на претседателските избори Александар Вучиќ во неделата изјавил дека во рамките на кампањата сака да го посети Косово и дека тоа може да го...

Вучиќ: Србија никогаш нема да воведе санкции за Русија

пред една недела - Актуелно24

Српскиот премиер Александар Вучиќ во саботата во Нови Сад изјавил дека Србија никогаш нема да воведе санкции за Русија, пренесуваат српските медиуми. „Нам ни е потребно да бидеме на европскиот пат за да...

Вучиќ: Србија никогаш нема да воведе санкции за Русија

пред една недела - Макфакс

Српскиот премиер Александар Вучиќ во саботата во Нови Сад изјавил дека Србија никогаш нема да воведе санкции за Русија, пренесуваат српските медиуми. „Нам ни е потребно да бидеме на европскиот пат за да...

Косовскиот премиер Мустафа: Создавање косовска војска само со меѓународните пријатели

пред една недела - МКД

Премиерот на Косово Иса Мустафа изјави вчера во Подуево дека војска на Косово може да формира само во координација со „меѓународните пријатели“. „Формирањето на восјка на Косово е можно само со координација...

Вучиќ: Србија никогаш нема да воведе санкции за Русија

пред една недела - Story

Нови Сад 19.03.2017 (Макфакс) – Српскиот премиер Александар Вучиќ во саботата во Нови Сад изјавил дека Србија никогаш нема да воведе санкции за Русија, пренесуваат српските медиуми. „Нам ни е потребно...

КЛИКНИ
kariera.mk