Кучињата - скитници ги сардисаа граѓаните - дневно и по пет случаи

пред 3 дена - Утрински

Ветеринарите објаснуваат дека уличните кучиња најчесто напаѓаат кога се гладни или кога стравуваат дека им е загрозена територијата Горан Адамовски Двегодишно девојче од околината на Скопје вчераутро било...

Хорор во Бачиште, кучиња нападнаа уште една жена

пред 3 дена - Бриф

Се случува ли хорор во кичевско Бачиште каде пред неколку дена кучиња изгризаа до смрт три годишно дете. Според информации на телевизија 24 вечерва во селото кучиња повторно нападнале возрасна жена, која...

Уште еден хорор вечерва во с. Бачиште: Кучиња нападнаа жена – лекари ја крпеа нејзината рака

пред 3 дена - Локално

Се случува ли хорор во кичевско Бачиште каде пред неколку дена кучиња изгризаа до смрт три годишно дете. Според информации на телевизија 24 вечерва во селото кучиња повторно нападнале возрасна жена, која...

Вината за смртта на детето е кај сопственикот и кај тие што размножуваат кучиња без контрола

пред 3 дена - Дневник

Целата вина за страшната смрт на малото момче од кичевското село Бачишта, кое почина откако беше искасано од глутница кучиња, паѓа врз сопственикот на кучињата, но и врз сите што ги размножуваат своите...

Хорор во Бачиште, кучиња нападнаа уште една жена

пред 3 дена - 24 вести

Се случува ли хорор во кичевско Бачиште каде пред неколку дена кучиња изгризаа до смрт три годишно дете. Според информации на телевизија 24 вечерва во селото кучиња повторно нападнале возрасна жена, која...

Во кичевско Бачишта уште еден напад од глутница кучиња-на мета возрасна жена!

пред 3 дена - Фактор

Откако  кичевско Бачишта беше завиено во црно по смртта на 3 годишниот Џеваир, денеска попладне е регистриран уште еден таков случај. Во 21,50 часот од СВР-Охрид е пријавено дека околу 17,00 часот во с.Бачишта,...

Кичевско Бачиште завиено во црно по смртта на 3 годишниот Џеваир

пред 3 дена - Локално

Кучиња скитници се уште шетаат во кичевското село Бачишта, откако беше брутало искасано 3- годишно дете. Локалното население е во паника поради трагедијата која го потресе селото, но и државата, информира...

Уште една жртва на бесните кучиња во кичевското село кои усмртија мало дете

пред 3 дена - Позитив

Повторно напад од кучиња во истото село. Откако Македонија беше потресена од смртта на малиот Џеваир, денеска уште еден случај, за среќа не толку трагичен. Во 21,50 часот од СВР-Охрид сме известени дека...

АХВ: Прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од село Бачишта

пред 3 дена - Локално

Aгенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта кои нападнаа четиригодишно дете. Постапката, како што соопшти АХВ,...

Кичевско Бачиште завиено во црно по смртта на 3 годишниот Џеваир

пред 3 дена - 24 вести

Кучиња скитници сѐ уште шетаат во кичевското село Бачишта, откако беше брутало искасано тригодишно дете. Локалното население е во паника поради трагедијата која го потресе селото, но и државата. Во овој...

Кучињата што усмртија 4-годишно дете не биле вакцинирани

пред 3 дена - Кајгана

Агенцијата за храна и ветеринарство поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта, врз основа на извршениот увид на лице место од страна официјалниот ветеринар...

Кучињата што усмртија 4-годишно дете не биле вакцинирани

пред 3 дена - Макфакс

Агенцијата за храна и ветеринарство поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта, врз основа на извршениот увид на лице место од страна официјалниот ветеринар...

АХВ: Прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од село Бачишта

пред 3 дена - Економски

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта кои нападнаа четиригодишно дете. Постапката, како што соопшти АХВ,...

АХВ поведе прекршочна постапка против сопственикот на кучињата што искасаа дете во Кичевско

пред 3 дена - Телеграф

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта, кои нападнаа четиригодишно дете. Постапката, како што соопшти АХВ,...

Кучињата што усмртија дете не биле вакцинирани

пред 3 дена - +Инфо

Агенцијата за храна и ветеринарство поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта, врз основа на извршениот увид на лице место од страна официјалниот ветеринар...

АХВ: Прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од село Бачишта

пред 3 дена - A1on

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта кои нападнаа четиригодишно дете. Постапката, како што соопшти АХВ,...

АХВ: Прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од село Бачишта

пред 3 дена - ТВ Нова

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта кои нападнаа четиригодишно дете. Постапката, како што соопшти АХВ,...

АХВ: Прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од село Бачишта

пред 3 дена - Канал 5

Постапката, како што соопшти АХВ, е покрената врз основа на извршениот увид на лице место од страна официјалниот ветеринар и овластеното ветеринарно друштво. Притоа, веднаш се преземени сите  мерки пропишани...

АХВ: Поведена прекршочна постапка против сопственикот на кучињата кои искасаа дете, кучињата ставени во изолација под надзор

пред 3 дена - Курир

-Извршен е клинички преглед на кучињата и истите се ставени во изолација и под официјален надзор за следење на евентуална појава на симптоми на болеста беснило. Кучињата кои го придружувале стадото овци...

Кучињата што усмртија 4-годишно дете не биле вакцинирани

пред 3 дена - Точка

Агенцијата за храна и ветеринарство поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта, врз основа на извршениот увид на лице место од страна официјалниот ветеринар...

АХВ: Поведена прекршочна постапка против сопственикот на кучињата кои искасаа дете, кучињата ставени во изолација под надзор

пред 3 дена - еВести

Агенцијата за храна и ветеринарство поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта, врз основа на извршениот увид на лице место од страна официјалниот ветеринар...

АХВ: Прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од село Бачишта

пред 3 дена - Лидер

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта кои нападнаа четиригодишно дете. Постапката, како што соопшти АХВ,...

АХВ: Прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од село Бачишта

пред 3 дена - Прес 24

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта кои нападнаа четиригодишно дете. Постапката, како што соопшти АХВ,...

АХВ: Прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од село Бачишта

пред 3 дена - Алсат-М

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта кои нападнаа четиригодишно дете. Постапката, како што соопшти АХВ,...

АХВ: Поведена прекршочна постапка против сопственикот на кучињата кои искасаа дете, кучињата ставени во изолација под надзор

пред 3 дена - Денешен

Агенцијата за храна и ветеринарство поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта, врз основа на извршениот увид на лице место од страна официјалниот ветеринар...

АХВ: Прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од село Бачишта

пред 3 дена - Reporter.mk

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта кои нападнаа четиригодишно дете. Постапката, како што соопшти АХВ,...

АХВ: Прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од село Бачишта

пред 3 дена - Либертас

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта кои нападнаа четиригодишно дете. Постапката, како што соопшти АХВ,...

Кичево, граѓаните бараат итно преземање мерки за кучињата-скитници

пред 3 дена - Алсат-М

Врие од кучиња скитници во Кичево. Граѓаните велат дека ситуацијата е алармантна особено во навечер и наутро кога кучињата се собираат во групи и неретко напаѓаат случајни минувачи. За тоа говори и извештајот...

Почина детенцето нападнато од кучиња, ќе се врши обдукција

пред 3 дена - МКД

Четиригодишното дете што беше нападнато од глутница кучиња , вчера во 13 часот, им подлегна на повредите. Како што информираа од полицијата на 19 март во 13 часот во Ургентниот центар Скопје, на „КАРИЛ“...

Кучињата што усмртија 4 годишно дете не биле вакцинирани

пред 3 дена - MK News

Агенцијата за храна и ветеринарство поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта, врз основа на извршениот увид на лице место од страна официјалниот ветеринар...

Кучињата не биле ни вакцинирани: Пријава против сопственикот

пред 3 дена - Република

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта кои нападнаа четиригодишно дете. Постапката, како што соопшти АХВ,...

Прекршочна постапка против сопственикот на кучињата кои го нападнаа четиригодишно дете

пред 3 дена - еМАГАЗИН

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта кои нападнаа четиригодишно дете. Постапката, како што соопшти АХВ,...

АХВ: Прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од село Бачишта

пред 3 дена - Сител

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта кои нападнаа четиригодишно дете. Постапката, како што соопшти АХВ,...

Кучињата касаат, никој мува не го лази!

пред 3 дена - Вечер

Стануваат ли се поагресивни уличните кучиња, освен што се забележува и дека се повеќе ги има на улиците? Граѓаните велат не е безбедно повеќе, бараат да се донесе закон со кој ќе се реши овој проблем На...

АХВ: Поведена прекршочна постапка против сопственикот на кучињата кои искасаа дете, кучињата ставени во изолација под надзор

пред 3 дена - Слободна Македонија

Агенцијата за храна и ветеринарство поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта, врз основа на извршениот увид на лице место од страна официјалниот ветеринар...

АХВ ќе поднесе прекршочна пријава против сопственикот на кучињата кои го нападнаа четиригодишното дете во кичевскo

пред 3 дена - Здравство 24

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта кои нападнаа четиригодишно дете. Постапката, како што соопшти АХВ,...

Кој е виновен за смртта на детето искасапено од кучиња?

пред 3 дена - Фактор

Случајот со смртта на четиригодишното дете од кичевското село Бачишта, кое почина откако беше парчосано од глутница кучиња, отвори многу прашања за тоа кој е виновникот. Четиригодишниот Џеваир во четвртокот...

„Анима мунди“: Да се забрани непреченото размножување на домашните животни

пред 3 дена - Локално

Здружението за заштита на животни „Анима мунди“ преку реакција испратена до медиумите се огласи за смртта на четиригодишното детенце кое по неколкудневните обиди за спасување на неговиот живот, тоа им...

Ја загуби битката: Почина детенцето кое беше искасано од кучиња

пред 3 дена - Таратур

Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта, кое во четвртокот претпладне беше нападнато и искасано од глутница кучиња, почина денес попладне на скопските клиники. Како што информираат болнички извори...

„Анима Мунди“ за кучето што искасапи дете: Несреќа во која еден миг човечки превид, има кобни последици

пред 3 дена - еМАГАЗИН

Здржението за заштита на животни „Анима мунди“ испрати соопштение до јавноста по повод реакциите на социјалните мрежи, во кое се прозиваат како здружение, бидејќи кучиња нападнаа и растргнаа тригодишно...

Почина детето нападнато од глутница кучиња

пред 4 дена - Утрински

При нападот му биле нанесени тешки повреди на телото - кучињата го касале во пределот на стомакот, градниот кош и главата Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта, кое беше искасано од кучиња, попладнево...

Почина детето искасано од кучиња во Бачишта

пред 4 дена - Дневник

Четиригодишникот од кичевското село Башишта почина вчера и покрај напорите на лекарите од Kлиниката „Мајка Тереза“ да го спасат неговиот живот. Според лекарите, кучињата биле толку агресивни што буквално...

„Анима мунди“: Да се забрани непреченото размножување на домашните животни

пред 4 дена - 24 вести

Здружението за заштита на животни „Анима мунди“ преку реакција испратена до медиумите се огласи за смртта на четиригодишното детенце кое по неколкудневните обиди за спасување на неговиот живот, тоа им...

Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња

пред 4 дена - Дневник

Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта кое беше нападнато од глутница кучиња и поради сериозноста на повредите пренесено во Клиничкиот центар во Скопје денеска им подлегна на повредите. Детето...

Почина четиригодишното дете кое го растргнаа кучиња

пред 4 дена - Скопје Инфо

Четиригодишното дете кое беше растргнато од глутница кучиња пред неколку дена во кичевското село Бачишта починало, објави Канал 5. Како што дознава телевизијата, и покрај напорите на лекарите да му го...

Почина 4 годишното дете нападнато од кучиња

пред 4 дена - МКД

Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта кое беше нападнато од глутница кучиња и поради сериозноста на повредите пренесено во Клиничкиот центар во Скопје денеска им подлегна на повредите. Детето...

Почина четиригодишно дете искасано од кучиња

пред 4 дена - 24 вести

По неколку дневен обид за спасување на животот на чериригодишното детенце од кичевско кое во Ургентниот центар беше примено со тешки повреди предизвикани од напад од кучиња, тоа попладнево им подлегна...

„Анима мунди“ и сексот

пред 4 дена - Калимеро

„ Најголем причинител за бездомни животни е човекот, кој ги размножува неконтролирано“. Ова е само мал дел од реакцијата на Здружението за заштита на животните „Анима мунди“, откако глутница кучиња нападна...

Почина малиот Џеваир кого го искасаа кучиња

пред 4 дена - Бриф

Четиригодишниот Џеваир Усеини , кој беше искасан од кучиња во петокот, денеска околу 13 часот им подлегнал на повредите и починал на универзитетската клиника КАРИЛ во Скопје. Малиот Џеваир беше нападнат...

Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња

пред 4 дена - Алфа

Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта кое беше нападнато од глутница кучиња и поради сериозноста на повредите пренесено во Клиничкиот центар во Скопје денеска им подлегна на повредите. Четиригодишното...

Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња

пред 4 дена - Вест

Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта кое беше нападнато од глутница кучиња и поради сериозноста на повредите пренесено во Клиничкиот центар во Скопје денеска им подлегна на повредите. Детето...

Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња

пред 4 дена - Лидер

Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта кое беше нападнато од глутница кучиња и поради сериозноста на повредите пренесено во Клиничкиот центар во Скопје денеска им подлегна на повредите. Детето...

Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња

пред 4 дена - ТВ Нова

Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта кое беше нападнато од глутница кучиња и поради сериозноста на повредите пренесено во Клиничкиот центар во Скопје денеска им подлегна на повредите. Детето...

Почина малиот Џеваир кого го искасаа кучиња

пред 4 дена - Позитив

Четиригодишниот Џеваир Усеини , кој беше искасан од кучиња во петокот, денеска околу 13 часот им подлегнал на повредите и починал на универзитетската клиника КАРИЛ во Скопје. Малиот Џеваир беше нападнат...

Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња

пред 4 дена - Кукурику

pack of dogs Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта кое беше нападнато од глутница кучиња и поради сериозноста на повредите пренесено во Клиничкиот центар во Скопје денеска им подлегна на повредите....

Анима Мунди бара да се забрани непреченото размножување на домашни животни

пред 4 дена - A1on

Длабоко сме потресени и изразуваме сочувство до семејството на малиот Џеваир од кичевското село Бачишта, кој пред неколку дена беше нападнат и растргнат од овчарски кучиња. Во оваа трагедија загубата е...

Анима Мунди бара да се забрани непречено размножување на домашни животни

пред 4 дена - +Инфо

Длабоко сме потресени и изразуваме сочувство до семејството на малиот Џеваир од кичевското село Бачишта, кој пред неколку дена беше нападнат и растргнат од овчарски кучиња. Во оваа трагедија загубата е...

Почина детето с. Бачишта што беше искасано од глутница кучиња

пред 4 дена - Локално

На КАРИЛ, денеска околу 13 часот почина четиригодишното момче од кичевското село Бачишта, кое пред три дена беше нападнато и буквално растргнато од глутница кучиња. Детето беше на апарати за дишење и три...

Почина детето кое што беше искасано од кучиња

пред 4 дена - A1on

Четиригодишниот Џеваир Усеини, кој беше нападнат од кучиња во петокот, денеска околу 13 часот им подлегнал на повредите и починал на универзитетската клиника КАРИЛ во Скопје. Малиот Џеваир бил нападнат...

Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња

пред 4 дена - Алсат-М

Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта кое беше нападнато од глутница кучиња и поради сериозноста на повредите пренесено во Клиничкиот центар во Скопје денеска им подлегна на повредите. Детето...

Почина детето нападнато од глутница кучиња

пред 4 дена - Утрински

При нападот му биле нанесени тешки повреди на телото - кучињата го касале во пределот на стомакот, градниот кош и главата Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта поладнево им подлегна на повредите...

Почина малиот Џеваир кого го искасаа кучиња

пред 4 дена - +Инфо

Четиригодишниот Џеваир Усеини , кој беше искасан од кучиња во петокот, денеска околу 13 часот им подлегнал на повредите и починал на универзитетската клиника КАРИЛ во Скопје. Малиот Џеваир беше нападнат...

Анима мунди: Најголем причинител за бездомни животни е човекот

пред 4 дена - Reporter.mk

Длабоко сме потресени и изразуваме сочувство до семејството на малиот Џеваир од кичевското село Бачишта, кој пред неколку дена беше нападнат и растргнат од овчарски кучиња. Во оваа трагедија загубата е...

ТАГА: Почина четиригодишното дете кое го искасаа кучиња во кичевско, момчето не ги издржа тешките повреди

пред 4 дена - Турлитава

Почина четиригодишното детенце кое беше растргнато од глутница кучиња пред неколку дена во кичевско. Канал 5 дознава дека и покрај напорите на лекарите да му го спасат животот, четиригодишното момченце...

ТРАГЕДИЈА: Почина детето нападнато од кучиња

пред 4 дена - Курир

Од клиниката за Канал 5 потврдија дека детенцето починало околу 13 часот. Детето пред четири дена на клиниката било донесено со тешки повреди по целото тело. Доктор Симеонов хирургот кој ја работеше тешката...

ПОЧИНА ДЕТЕТО ШТО ГО ИСКАСАА КУЧИЊА: Момчето не ги издржа тешките повреди

пред 4 дена - Телеграф

Четиригодишното детенце од кичевското село Бачишта, не ги издржа тешките повреди кои му беа нанесени откако го искасаа глутница кучиња. Од Клиничкиот центар во Скопје за Телеграф.мк ја потврдија информацијата...

Почина четиригодишното дете нападнато од глутница кучиња

пред 4 дена - Канал 5

Од клиниката за Канал 5 потврдија дека детенцето починало околу 13 часот. Детето пред четири дена на клиниката било донесено со тешки повреди по целото тело. Доктор Симеонов хирургот кој ја работеше тешката...

Почина детето нападнато од кучиња

пред 4 дена - Денешен

По три дена тешка битка и покрај напорите на лекарите да го спасат неговиот живот, четиригодишното дете од кичевско Бачишта, кое беше нападнато од овчарски кучиња денеска почина на интензивната нега во...

Почина детето искасано од овчарски кучиња

пред 4 дена - Нова ТВ

Усеини Џеваир (4) од селото Бачишта, Кичево денеска почина на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување, откако во четвртокот беше искасано од овчарски кучиња. Во билтенот на МВР пишува...

Почина четиригодишното дете нападнато од глутница кучиња

пред 4 дена - За Се

Од клиниката потврдија дека детенцето починало околу 13 часот пренесува Канал 5 . Детето пред четири дена на клиниката било донесено со тешки повреди по целото тело. Доктор Симеонов хирургот кој ја работеше...

ТАГА: Почина четиригодишното дете кое го растргнаа кучиња во кичевско

пред 4 дена - Прес 24

Почина четиригодишното детенце кое беше растргнато од глутница кучиња пред неколку дена во кичевско. Канал 5 дознава дека и покрај напорите на лекарите да му го спасат животот, четиригодишното момченце...

Анима мунди: Најголем причинител за бездомни животни е човекот, кој ги размножува неконтролирано, потоа исфрла на улица

пред 4 дена - Либертас

Длабоко сме потресени и изразуваме сочувство до семејството на малиот Џеваир од кичевското село Бачишта, кој пред неколку дена беше нападнат и растргнат од овчарски кучиња. Во оваа трагедија загубата е...

Кучиња нападнале жена во струшко Велгошти

пред 4 дена - +Инфо

Пред два дена во селото Велгошти жена била нападната од неколку кучиња во раните утрински часови кога се движела пеш, објави Охрид њуз . Kучињата се појавиле од двор на куќа покрај патот каде биле чувани...

Детето нападнато од кучиња остана без еден бубрег и слезина

пред 4 дена - Скопје Инфо

Во лоша здравствена состојба е четиригодишното дете од кичевско Бачишта, кое е ставено на машини за дишење. Пред три дена детето беше нападнато од група кучиња кога сакало преку нива да отиде со соседната...

Почина малиот Џеваир кого го искасаа кучиња

пред 4 дена - Либертас

Четиригодишниот Џеваир Усеини , кој беше искасан од кучиња во петокот, денеска околу 13 часот им подлегнал на повредите и починал на универзитетската клиника КАРИЛ во Скопје. Малиот Џеваир беше нападнат...

Драма во Охрид: Жена нападната од глутница кучиња

пред 4 дена - Прес 24

Пред два дена во селото Велгошти жена била нападната од неколку кучиња. Нападот се случил во раните утрински часови кога жената се движела пеш по улица во селото, а кучињата се појавиле од двор на куќа...

Анима Мунди бара да се забрани непречено размножување на домашни животни

пред 4 дена - Радио МОФ

„Длабоко сме потресени и изразуваме сочувство до семејството на малиот Џеваир од кичевското село Бачишта, кој пред неколку дена беше нападнат и растргнат од овчарски кучиња. Во оваа трагедија загубата...

Почина четиригодишното дете од Кичевско кое беше нападнато од кучиња

пред 4 дена - еМАГАЗИН

Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта кое беше нападнато од глутница кучиња и поради сериозноста на повредите пренесено во Клиничкиот центар во Скопје денеска им подлегна на повредите. Детето...

Детенцето кое беше искасапено од кучињата заврши трагично

пред 4 дена - Reporter.mk

Почина четиригодишното детенце кое беше растргнато од глутница кучиња пред неколку дена во кичевско. Канал 5 дознава дека и покрај напорите на лекарите да му го спасат животот, четиригодишното момченце...

Драма во Охрид: Жена нападната од глутница кучиња

пред 4 дена - Reporter.mk

Пред два дена во селото Велгошти жена била нападната од неколку кучиња. Нападот се случил во раните утрински часови кога жената се движела пеш по улица во селото, а кучињата се појавиле од двор на куќа...

Почина детенцето кое беше нападнато од кучиња

пред 4 дена - Пулс 24

По три дена тешка битка и покрај напорите на лекарите да го спасат неговиот живот, четиригодишното дете од кичевско Бачишта, кое беше нападнато од овчарски кучиња денеска почина на интензивната нега во...

ТРАГЕДИЈА: Почина детето нападнато од кучиња

пред 4 дена - MK News

По три дена тешка битка и покрај напорите на лекарите да го спасат неговиот живот, четиригодишното дете од кичевско Бачишта, кое беше нападнато од овчарски кучиња денеска почина на интензивната нега во...

Почина четиригодишното дете кое го растргнаа кучиња во кичевско

пред 4 дена - Република

Четиригодишното дете кое беше растргнато од глутница кучиња пред неколку дена во кичевското село Бачишта починало објави „ Канал 5 “. Како што дознава телевизијата, и покрај напорите на лекарите да му...

Кучињата го гледале само како живо месо – Нема место каде детенцето не било распарчено

пред 4 дена - Reporter.mk

Детенцето од кочанското село коа го распарчија кучиња е во тешка здравствена состојба, и понатаму на апарати за одржување во живот. Четиригодишното детенце од Бачишта нема место на телото каде што не било...

Трагедија: Почина четиригодишното детенеце кое беше растргнато од глутница кучиња

пред 4 дена - Сител

После три дена битка 4 годишното дете од кичевското село Бачишта денеска околу 13 часот им подлегна на повредите. Детето во исклучително лоша состојба беше пренесено во Ургентниот центар во Скопје.Речиси...

ТАГА: Почина четиригодишното дете кое го растргнаа кучиња во кичевско

пред 4 дена - Infomax

Почина четиригодишното детенце кое беше растргнато од глутница кучиња пред неколку дена во кичевско. Канал 5 дознава дека и покрај напорите на лекарите да му го спасат животот, четиригодишното момченце...

Почина детето искасано од кучиња

пред 4 дена - Ако

Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта  им подлегна на повредите здобиени од нападот од глутница кучиња. По неколку дневна борба за неговиот живот во Клиничкиот центар во Скопје, тоа попладнето...

Почина четиригодишното детенце во Скопје кое беше нападнато од кучиња

пред 4 дена - Арена

По три дена тешка битка и покрај напорите на лекарите да го спасат неговиот живот, четиригодишното дете од кичевско Бачишта, кое беше нападнато од овчарски кучиња денеска почина на интензивната нега во...

Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта кое пред три дена беше нападнато од глутница кучиња

пред 4 дена - Здравство 24

На КАРИЛ, денеска околу 13 часот почина четиригодишното момче од кичевското село Бачишта, кое пред три дена беше нападнато и буквално растргнато од глутница кучиња. Детето беше на апарати за дишење и три...

Жена нападната од кучиња во струшко Велгошти

пред 4 дена - Здравство 24

Пред два дена во селото Велгошти жена била нападната од неколку кучиња во раните утрински часови кога се движела пеш, објави Охрид њуз . Kучињата се појавиле од двор на куќа покрај патот каде биле чувани...

Детето нападнато од кучиња остана без бубрег и е на апарати за дишење

пред 4 дена - +Инфо

Во лоша здравствена состојба е четиригодишното дете од кичевско Бачишта, кое е ставено на машини за дишење. - Нема место на телото каде што детето не било распарано. По неколкучасовната операција остана...

Почина малиот Џеваир, детето што беше нападнато од кучиња

пред 4 дена - ТВ 21

Малиот Усеини Џеваир, роден 2013 година, им подлегнал на повредите и денеска во 13 часот почина на „КАРИЛ“ во Скопје. Малиот Џеваир беше нападнат од кучиња во с.Бачишта-Кичево, на 16.03.2017. Од МВР информираат...

Детето нападнато од кучиња остнана без бубрег и е на апарати за дишење

пред 4 дена - +Инфо

Во лоша здравствена состојба е четиригодишното дете од кичевско Бачишта, кое е ставено на машини за дишење. - Нема место на телото каде што детето не било распарано. По неколкучасовната операција остана...

Почина четиригодишното дете нападнато од глутница кучиња

пред 4 дена - Вечер

По три дена тешка битка и покрај напорите на лекарите да го спасат неговиот живот, четиригодишното дете од кичевско Бачишта, кое беше нападнато од овчарски кучиња денеска почина на интензивната нега во...

Нема место каде не било распарчено - детали за детето нападнато од кучиња

пред 4 дена - Прес 24

Детенцето од кочанското село коа го распарчија кучиња е во тешка здравствена состојба, и понатаму на апарати за одржување во живот. Четиригодишното детенце од Бачишта нема место на телото каде што не било...

Детето нападнато од кучиња остана без еден бубрег и слезина

пред 4 дена - Пулс 24

Во лоша здравствена состојба е четиригодишното дете од кичевско Бачишта, кое е ставено на машини за дишење. Пред три дена детето беше нападнато од група кучиња кога сакало преку нива да отиде со соседната...

Драма во Охрид: Жена нападната од глутница кучиња

пред 4 дена - Infomax

Во селото Велгошти жена била нападната од неколку кучиња. Нападот се случил во раните утрински часови кога жената се движела пеш по улица во селото, а кучињата се појавиле од двор на куќа покрај патот...

Драма во Охрид: Жена нападната од глутница кучиња

пред 4 дена - Сител

Пред два дена во селото Велгошти жена била нападната од неколку кучиња. Нападот се случил во раните утрински часови кога жената се движела пеш по улица во селото, а кучињата се појавиле од двор на куќа...

Детето нападнато од кучиња остана без еден бубрег и слезина

пред 4 дена - Република

Во лоша здравствена состојба е четиригодишното дете од кичевско Бачишта, кое е ставено на машини за дишење. Пред три дена детето беше нападнато од група кучиња кога сакало преку нива да отиде со соседната...

Детето нападнато од кучиња остана без бубрег и е на апарати за дишење

пред 4 дена - Reporter.mk

Во лоша здравствена состојба е четиригодишното дете од кичевско Бачишта, кое е ставено на машини за дишење. – Нема место на телото каде што детето не било распарано. По неколкучасовната операција остана...

Детето нападнато од кучиња остана без бубрег и е на апарати за дишење

пред 4 дена - Либертас

Во лоша здравствена состојба е четиригодишното дете од кичевско Бачишта, кое е ставено на машини за дишење. – Нема место на телото каде што детето не било распарано. По неколкучасовната операција остана...

Детето нападнато од кучиња е на апарати за дишење

пред 4 дена - Слободна Македонија

Во исклучително лоша состојба е четиригодишното дете од кичевско Бачишта, животот му го даваат машините за дишење. Пред два дена детето беше искасано од овчарски кучиња додека од куќата каде живеело, сакало...

Четиригодишно дете од кичевско во критична состојба и приклучено на апарати – Глутница кучиња го распарчале

пред 6 дена - Здравство 24

Дете родено во 2013 година од кичевското село Бачишта е тешко повредено во пределот на стомакот, градниот кош и главата во напад од глутница кучиња. Поради сериозноста на повредите, од Општата болница...

Детали за здравствената состојба на детето нападнато од кучиња, нападнато уште едно дете

пред 6 дена - Република

Четиригодишно дете од кичевското село Бачишта, се здоби со тешки повреди во пределот на стомакот, градниот кош и главата, откако вчера беше нападнат од повеќе кучиња. Поради сериозноста на повредите, малолетникот,...

Кучиња нападнале четиригодишно дете, се бори за живот

пред 6 дена - Република

Четиригодишно дете од кичевско Бачиште во критична состојба вчера било донесено во скопскиот Ургентен центар. Од полицијата информираат дека детето било нападнато од кучиња. Инцидентот се случил вчера...

КЛИКНИ
kariera.mk