Тежок ден за македонската политика

Тежок ден за македонската политика

Утрински | пред 9 месеци

Додека политичките партии се координираат за „отворање“ на парламентот, а еврокомесарот Хан ќе спроведува еден вид на булдожер-дипломатија, од иницијативата „За заедничка Македонија“ најавуваат голем протест...

Хан утре во Mакедонија Претседателот да почне да се однесува како претседател а не како портпарол на Груевски

Хан утре во Mакедонија: Претседателот да почне да се однесува како претседател, а не како портпарол на Груевски

Локално | пред 9 месеци

Иванов бара нови избори, Груевски да коалицира со Ахмети, Заев мандат за нова Влада и мирен трансфер на власта – ова се позициите кои што шефот на државата, лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ ќе му ги соопштат...

Откажете се од платформата за да добиете мандат

Откажете се од платформата, за да добиете мандат

Дневник | пред 9 месеци

Очекувавме досега да биде осудена и отфрлена тиранската платформа која отвора прашања во Македонија. Досега тоа не е случај и се плашиме дека ова може да биде преседан што ќе го користат други држави да...

СДСМ за претседател на Собранието прво ќе го постави Спасовски како Македонец а понатаму ќе се одбере Албанец

СДСМ за претседател на Собранието прво ќе го постави Спасовски како Македонец, а понатаму ќе се одбере Албанец

Дневник | пред 9 месеци

СДСМ и Зоран Заев за утре, со цел да го намалат притисокот во јавноста, планираат да го предложат генералниот секретар на оваа партија, Оливер Спасовски, за претседател на Собранието на РМ, а потоа оваа...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Алфа | пред 9 месеци

Нови избори се единствено исправно решение за надминување на политичката криза во Македонија, кажа Унгарскиот премиер Виктор Орбан на денешната средба со Претседателот Иванов. ЕУ и НАТО треба внимателно...

Ова е планот на Заев за утре СДСМ подготвува нова измама на народот

Ова е планот на Заев за утре- СДСМ подготвува нова измама на народот!

Денешен | пред 9 месеци

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

Заев и СДСМ му подготвуваат нов пеколен план на македонскиот народ

Заев и СДСМ му подготвуваат нов пеколен план на македонскиот народ

ТВ Нова | пред 9 месеци

СДСМ подготвува нова измама на граѓаните, a оваа театарска претстава е предвидено да се одигра на продолжението на конститутивната седница закажана за утре напладне, дознава „Република“. Подмолниот план...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Утрински | пред 9 месеци

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Ова е планот на Заев за утре СДСМ подготвува нова измама на народот

Ова е планот на Заев за утре: СДСМ подготвува нова измама на народот!

ТВ Нова | пред 9 месеци

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

СДСМ утре подготвува нова измама на народот!

Нетпрес | пред 9 месеци

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Вест | пред 9 месеци

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Ова е планот на Заев за утре СДСМ подготвува нова измама на народот

Ова е планот на Заев за утре- СДСМ подготвува нова измама на народот!

Курир | пред 9 месеци

Имено, според информациите до кои дојдовме, планот на СДСМ е на утрешната координација кај претседателот на Собранието Трајко Вељаноски, партискиот генерален секретар Оливер Спасовски да биде предлог за...

Ова е планот на Заев за утре СДСМ подготвува нова измама на народот

Ова е планот на Заев за утре- СДСМ подготвува нова измама на народот!

Лидер | пред 9 месеци

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

Курир СДСМ за утре подготвува измама на граѓаните  ова е нивниот план

Курир: СДСМ за утре подготвува измама на граѓаните - ова е нивниот план

Прес 24 | пред 9 месеци

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

Иванов се сретна со претседателот на Парламентот на Унгарија

Иванов се сретна со претседателот на Парламентот на Унгарија

Телеграф | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска во Будимпешта се сретна со претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер. Н а средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални...

Ова е планот на Заев за утре СДСМ подготвува нова измама на народот

Ова е планот на Заев за утре- СДСМ подготвува нова измама на народот!

Вистина | пред 9 месеци

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

Иванов- Орбан: Унгарија има цврст став против Тиранската платформа

Нетпрес | пред 9 месеци

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Средба на претседателот Иванов со претседателот на Парламентот на Унгарија Ласло Ковер

Средба на претседателот Иванов со претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер

ТВ Нова | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Будимпешта се сретна со претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер. На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов – Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

ТВ Нова | пред 9 месеци

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Иванов Орбан Неприфатливо е други земји да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов-Орбан: Неприфатливо е други земји да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

МКД | пред 9 месеци

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Иванов Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов- Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Економски | пред 9 месеци

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Хан утре во Mакедонија партиите со спротиставени ставови

Хан утре во Mакедонија, партиите со спротиставени ставови

24 вести | пред 9 месеци

Иванов бара нови избори, Груевски да коалицира со Ахмети, Заев мандат за нова Влада и мирен трансфер на власта – ова е позициите кои што шефот на државата, лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ ќе му ги соопштат...

Иванов оствари средба со претседателот на Парламентот на Унгарија Ласло Ковер

Иванов оствари средба со претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер

Курир | пред 9 месеци

Македонскиот претседател оцени дека Унгарија е важен и потврден партнер на Република Македонија и нејзината интеграција во Европската унија и во НАТО. Тој ја поздрави досегашната соработка меѓу парламентите...

СРЕДБА ИВАНОВ  ОРБАН Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

СРЕДБА ИВАНОВ - ОРБАН: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Телеграф | пред 9 месеци

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Орбан нови избори се решение за излез од кризата во Македонија

Орбан-нови избори се решение за излез од кризата во Македонија

Р.С. Европа | пред 9 месеци

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Канал 5 | пред 9 месеци

Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија, порача унгарскиот премиер Виктор Орбан на средбата со претседателот на Република Македонија...

Иванов Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов- Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Курир | пред 9 месеци

На средбата, претседателот Иванов изрази благодарност за севкупната поддршка што Република Македонија ја добива од Унгарија во однос на нашето уставно име, за предизвиците од илегалната миграција, како...

Ова е планот на Заев за утре СДСМ подготвува нова измама на народот

Ова е планот на Заев за утре- СДСМ подготвува нова измама на народот!

Пулс 24 | пред 9 месеци

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

Будимпешта Претседателот Иванов со благодарност до Унгарија за иницијативата за отфрлање на Тиранската платформа

Будимпешта:Претседателот Иванов со благодарност до Унгарија за иницијативата за отфрлање на Тиранската платформа

Алфа | пред 9 месеци

Европската унија но и НАТО внимателно да ја разгледаат реалноста со која се соочува Македонија и нашиот регион. Иванов нагласи дека ургентно е потребно конститутивната седница на Собранието на РМ да биде...

Иванов оствари средба со претседателот на Парламентот на Унгарија Ласло Ковер

Иванов оствари средба со претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер

Вистина | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Будимпешта се сретна со претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер. На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи...

Иванов оствари средба со претседателот на Парламентот на Унгарија Ласло Ковер

Иванов оствари средба со претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер

Прес 24 | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Будимпешта се сретна со претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер. На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи...

Претседателот Иванов во работна посета на Унгарија

Претседателот Иванов во работна посета на Унгарија

МТВ 1 | пред 9 месеци

Десет години им даваме лажни ветувања на нашите пријатели за интеграција во НАТО. Сега е вистински момент за реализација на тие ветувања. Унгарскиот претседател Адер Јанош по средбите со неговиот гостин,...

Заев и СДСМ му подготвуваат нов пеколен план на македонскиот народ

Заев и СДСМ му подготвуваат нов пеколен план на македонскиот народ

Република | пред 9 месеци

СДСМ подготвува нова измама на граѓаните, a оваа театарска претстава е предвидено да се одигра на продолжението на конститутивната седница закажана за утре попладне, дознава „Република“. Подмолниот план...

Средба на претседателот Иванов со претседателот на Парламентот на Унгарија Ласло Ковер

Средба на претседателот Иванов со претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер

Денешен | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Будимпешта се сретна со претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер. На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Прес 24 | пред 9 месеци

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Иванов Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов- Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Вистина | пред 9 месеци

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Макфакс | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов во понеделникот на средбата со...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов – Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Денешен | пред 9 месеци

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Курир СДСМ за утре подготвува измама на граѓаните  ова е нивниот план

Курир: СДСМ за утре подготвува измама на граѓаните - ова е нивниот план

Сител | пред 9 месеци

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

Шилегов Очекуваме силна осуда на повиците за насилство промовирани од Груевски

Шилегов: Очекуваме силна осуда на повиците за насилство промовирани од Груевски

Позитив | пред 9 месеци

Очекуваме еврокомесарот Јоханес Хан при утрешната посета на Скопје да ги пренесе препораките кои веќе се дадени од Европската комисија, од Советот на министри на ЕУ, од Могерини, а тоа е дека во Македонија...

СДСМ Иванов ќе добие писмено известување дека мора да му го даде мандатот на Заев

СДСМ: Иванов ќе добие писмено известување дека мора да му го даде мандатот на Заев

Локално | пред 9 месеци

Со денешното интервју Иванов самиот се разобличи во намерата да го поддржува Никола Груевски во неговата цел за продлабочување на политичката криза, се вели во реакцијата на СДСМ на интервјуто на претседателот...

ИВАНОВ Нашиот Устав е недоречен кога не може од прв обид да се избере влада

ИВАНОВ: Нашиот Устав е недоречен кога не може од прв обид да се избере влада

Телеграф | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија, која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

СДСМ Ќе има нова влада Иванов самиот се разобличи

СДСМ: Ќе има нова влада, Иванов самиот се разобличи

Фокус | пред 9 месеци

На конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за состав на новата Влада,...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се осуди платформата од Тирана

+Инфо | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

A1on | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Шилегов Не се потребни нови избори

Шилегов: Не се потребни нови избори

Утрински | пред 9 месеци

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов денеска изјави дека на Македонија не и се потребни нови избори и оти очекуваат дека во најбрзо можно време да се закаже седницата на Собранието на која ќе се избере претседател....

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Утрински | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Дневник | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на прес-конференција со неговиот...

СДСМ Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на претседателот Заев ќе се формира новата Влада

СДСМ:Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на претседателот Заев, ќе се формира новата Влада!

Бриф | пред 9 месеци

Соопштение на СДСМ: Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран...

Иванов И благодариме на Унгарија за иницијативата до ЕУ да се осуди платформата

Иванов: И благодариме на Унгарија за иницијативата до ЕУ да се осуди платформата!

МКД | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Шилегов Не се потребни нови избори

Шилегов: Не се потребни нови избори

24 вести | пред 9 месеци

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов денеска изјави дека на Македонија не и се потребни нови избори и оти очекуваат дека во најбрзо можно време да се закаже седницата на Собранието на која ќе се избере претседател....

СДСМ контра Иванов Изборите се спас за Груевски решение за кризата е само нова Влада

СДСМ контра Иванов: Изборите се спас за Груевски, решение за кризата е само нова Влада!

Фактор | пред 9 месеци

Опозицијата писмено ќе го извести шефот на државата за конститутивната седница и изборот на новиот спикер кој како што соопштија од кабинетот на СДСМ ќе биде должен веднаш да му го даде мандатот на Заев....

Планот на Заев за утре СДСМ подготвува нова измама на народот

Планот на Заев за утре- СДСМ подготвува нова измама на народот!

Слободна Македонија | пред 9 месеци

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

СДСМ Иванов ќе биде писмено известен за мандатот

СДСМ- Иванов ќе биде писмено известен за мандатот

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за состав...

Иванов Нови избори се решение за кризата

Иванов: Нови избори се решение за кризата

Канал 5 | пред 9 месеци

Иванов од  Унгарија порача дека нови предвремени парламентарни избори се најдоброто решение за излез од кризата во земјава. Повеќе за посетата на македонскиот претседател на Унгарија  од извештајот од...

Ова е планот на Заев за утре СДСМ подготвува нова измама на народот

Ова е планот на Заев за утре- СДСМ подготвува нова измама на народот!

Вечер | пред 9 месеци

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Локално | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

ПЕКОЛЕН ПЛАН НА ЗАЕВ КОЈ ЌЕ ДОВЕДЕ ДО КОНФЛИКТ Ова е планот со кој Заев сака да постави комантант на ОНА за претседател на Собрание и да избере неуставна Влада

ПЕКОЛЕН ПЛАН НА ЗАЕВ КОЈ ЌЕ ДОВЕДЕ ДО КОНФЛИКТ: Ова е планот со кој Заев сака да постави комантант на ОНА за претседател на Собрание и да избере неуставна Влада!

Infomax | пред 9 месеци

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот на Влада ќе му припадне на некој од...

СДСМ од Хан очекува да пренесе дека во Македонија мора да се врати уставниот поредок

СДСМ од Хан очекува да пренесе дека во Македонија мора да се врати уставниот поредок

Макфакс | пред 9 месеци

СДСМ од посетата на еврокомесарот Јоханес Хан, очекува дека ќе ги пренесе пораките кои веќе се дадени од страна на Европската комисија, од страна на Советот на министри на ЕУ, од страна на еврокомесарот...

СДСМ Груевски напразно се обидува не може да биде дел од решението за кризата што ја создаде

СДСМ: Груевски напразно се обидува, не може да биде дел од решението за кризата што ја создаде!

Бриф | пред 9 месеци

Одговори на новинарски прашања, Петре Шилегов, портпарол на СДСМ Скопје, 20.03.2017 П1: Што очекувате утре од Хан? Од посетата на еврокомесарот Хан, очекуваме дека ќе ги пренесе пораките кои веќе се дадени...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Лидер | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

СДСМ Иванов нема право да го спасува Груевски мора да му го даде мандатот на Заев

СДСМ: Иванов нема право да го спасува Груевски, мора да му го даде мандатот на Заев

МКД | пред 9 месеци

Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на претседателот Заев, ќе се формира новата влада! Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге...

СДСМ Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на Заев

СДСМ: Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на Заев

A1on | пред 9 месеци

„Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за состав...

СДСМ Новиот претседател на Собранието писмено ќе го извести Иванов да го даде мандатот

СДСМ: Новиот претседател на Собранието писмено ќе го извести Иванов да го даде мандатот

+Инфо | пред 9 месеци

Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за состав...

Шилегов Груевски очајно се обидува пак да стане фактор во политиката во Македонија

Шилегов: Груевски очајно се обидува пак да стане фактор во политиката во Македонија

МКД | пред 9 месеци

СДСМ очекува во најбрзо можно време да се закаже седницата на Собранието на која ќе се избере претседател на за да може да се движи напред демократскиот процес, изјави денеска партискиот портпарол Петре...

Средба Иванов Ковер Унгарија е важен и потврден партнер на Република Македонија

Средба Иванов- Ковер: Унгарија е важен и потврден партнер на Република Македонија

Република | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Будимпешта се сретна со претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер. На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи...

Иванов со јавна благодарност до Унгарија

Иванов со јавна благодарност до Унгарија

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која поведе иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Шилегов Груевски не може да биде решение за кризата

Шилегов: Груевски не може да биде решение за кризата

Канал 5 | пред 9 месеци

Портпаролот Петре Шилегов беше прашан и дали ќе го разгледаат документот од ВМРО-ДПМНЕ како решение за излез од политичката криза. Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов денеска изјави дека на Македонија не...

Иванов во Унгарија се вадел на недореченост на Уставот

Иванов во Унгарија се вадел на недореченост на Уставот

+Инфо | пред 9 месеци

Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска во Будимпешта јавно се заблагодари на Унгарија која покренала иницијатива до Советот на ЕУ да ја отфрли и осуди тиранската платформа. Тој денеска се сретна со неговиот...

Иванов ќе биде писмено известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на Зоран Заев за состав на новата Влада

Иванов ќе биде писмено известен, дека е должен веднаш да му го даде мандатот на Зоран Заев, за состав на новата Влада

Бизнис вести | пред 9 месеци

Ви го пренесеуваме соопштението на СДСМ во целост: Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на претседателот Заев, ќе се формира новата Влада! Ќе има конститутивна седница и...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов – Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Република | пред 9 месеци

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Канал 5 | пред 9 месеци

На средбата Иванов и Јанош разговарале за политичката состојба во Република Македонија, како и за можните излези од оваа криза која земјата со години ја држи во заложништво. Иванов, како што рече, му укажал...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Курир | пред 9 месеци

На средбата Иванов и Јанош разговарале за политичката состојба во Република Македонија, како и за можните излези од оваа криза која земјата со години ја држи во заложништво, јави известувачот на МИА. Иванов,...

Шилегов Груевски ја создаде кризата и тој не може да биде дел од решението

Шилегов: Груевски ја создаде кризата, и тој не може да биде дел од решението!

Фактор | пред 9 месеци

„Никола Груевски ја создаде оваа криза, и не може да биде дел од решението за кризата. Груевски очајно се обидува повторно да стане фактор во политиката во Македонија. Македонија му кажа збогум на Никола...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

ТВ Нова | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Шилегов Груевски очајно се обидува повторно да стане фактор ВИДЕО

Шилегов: Груевски очајно се обидува повторно да стане фактор ВИДЕО

+Инфо | пред 9 месеци

Очекуваме еврокомесарот Јоханес Хан при утрешната посета на Скопје да ги пренесе препораките кои веќе се дадени од Европската комисија, од Советот на министри на ЕУ, од Могерини, а тоа е дека во Македонија...

Шилегов СДСМ се против нови избори

Шилегов: СДСМ се против нови избори

Сител | пред 9 месеци

Embedded video for Шилегов: СДСМ се против нови избори

Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли платформата од Тирана

Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли платформата од Тирана

Идивиди | пред 9 месеци

Будимпешта, 20 март 2017 (МИА) - Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов...

СДСМ од Хан очекува да пренесе дека во Македонија мора да се врати уставниот поредок

СДСМ од Хан очекува да пренесе дека во Македонија мора да се врати уставниот поредок

Точка | пред 9 месеци

СДСМ од посетата на еврокомесарот Јоханес Хан, очекува дека ќе ги пренесе пораките кои веќе се дадени од страна на Европската комисија, од страна на Советот на министри на ЕУ, од страна на еврокомесарот...

Шилегов Груевски не може да биде дел од решението за кризата што ја создаде

Шилегов: Груевски не може да биде дел од решението за кризата што ја создаде!

A1on | пред 9 месеци

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов по дадената изјава, одговараше на новинарските прашања. Што очекувате утре од Хан? Од посетата на еврокомесарот Хан, очекуваме дека ќе ги пренесе пораките кои веќе се...

Иванов Македонија нема да прифати уцени без отфрлање на платформата нема мандат

Иванов: Македонија нема да прифати уцени, без отфрлање на платформата нема мандат

ТВ Нова | пред 9 месеци

Претседателот Ѓорге Иванов е во посета на Унгарија. По средбите со претседателот на Унгарија Јанош Адер, се одржа прес конферецнија, на која Иванов уште еднаш повтори дека без откажување од тиранската...

Иванов со благодарност до Унгарија за иницијативата да се осуди Тиранската платформа

Иванов со благодарност до Унгарија за иницијативата да се осуди Тиранската платформа

Прес 24 | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Вечер | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Вистина | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Иванов оствари средба со претседателот на Парламентот на Унгарија Ласло Ковер

Иванов оствари средба со претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер

Вечер | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Будимпешта се сретна со претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер. На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи...

Иванов со благодарност до Унгарија за иницијативата да се осуди Тиранската платформа

Иванов со благодарност до Унгарија за иницијативата да се осуди Тиранската платформа

Пулс 24 | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Утре ќе се сретнат четирите партии  Кој ќе биде новиот претседател на Собранието

Утре ќе се сретнат четирите партии – Кој ќе биде новиот претседател на Собранието?!

ТВ 21 | пред 9 месеци

Шефовите на групите на четирите парламентарни партии, се очекува во вторник да се разјаснат како да се излезе од пост-изборната криза. Илија Димовски, Оливер Спасовски, Талат Џафери и Африм Гаши се очекува...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Денешен | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Иванов со пораки од Унгарија  Да се одржи конститутивна и да се отфрли платформата

Иванов со пораки од Унгарија – Да се одржи конститутивна и да се отфрли платформата

ТВ 21 | пред 9 месеци

По Азербејџан, претседателот на државата Ѓорге Иванов замина во еднодневна посета на Унгарија. По средбата со неговиот унгарски колега Јанош Адер, Иванов порача што поскоро да се одржи конститутивна седница...

Иванов за Magyar Hírlap  Решение се и нови предвремени парламентарни избори

Иванов за „Magyar Hírlap“: Решение се и нови предвремени парламентарни избори

Бриф | пред 9 месеци

Претседателот Ѓорге Иванов во интервју за унгарскиот весник „Magyar Hírlap“ изјави дека едно од решенијата за надминување на кризата се и нови предвремени парламентарни избори. Според него, на овие избори...

Утре координација за продолжение на конститутивната седница

Утре координација за продолжение на конститутивната седница

24 вести | пред 9 месеци

Координативната средба за закажување на продолжението на Конститутивната седница на  Собранието на Македонија, согласно консултациите со претставници на парламентарните партии, треба да се одржи утре....

СДСМ Ќе го известиме Иванов писмено дека е должен да го додели мандатот на Заев

СДСМ: Ќе го известиме Иванов писмено дека е должен да го додели мандатот на Заев

Reporter.mk | пред 9 месеци

Соопштение на СДСМ: Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран...

Средба на претседателот Иванов со Ласло Ковер

Средба на претседателот Иванов со Ласло Ковер

Сител | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Будимпешта се сретна со претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер. На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Сител | пред 9 месеци

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

СДСМ Иванов ќе добие писмено известување дека мора да му го даде мандатот на Заев

СДСМ: Иванов ќе добие писмено известување дека мора да му го даде мандатот на Заев

Либертас | пред 9 месеци

Со денешното интервју Иванов самиот се разобличи во намерата да го поддржува Никола Груевски во неговата цел за продлабочување на политичката криза, се вели во реакцијата на СДСМ на интервјуто на претседателот...

Иванов за Маџар Хирлап  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Маџар Хирлап“: Македонија нема да прифати уцени

МТВ 1 | пред 9 месеци

Одговорно однесување на партиите во согласност со Уставот, но и нови, предвремени избори за пратеници како можно решение за надминување на политичката криза, посочува шефот на македонската држава Иванов...

Средба на претседателот Иванов со претседателот на Парламентот на Унгарија Ласло Ковер

Средба на претседателот Иванов со претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Будимпешта се сретна со претседателот на унгарскиот Парламент, Ласло Ковер. На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи...

Иванов Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов- Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Вечер | пред 9 месеци

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Иванов  Орбан Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Иванов – Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Слободна Македонија | пред 9 месеци

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

ОРБАН СО ПОДДРШКА ЗА ИВАНОВ И МАКЕДОНИЈА Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

ОРБАН СО ПОДДРШКА ЗА ИВАНОВ И МАКЕДОНИЈА: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија!

Infomax | пред 9 месеци

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија,...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Утрински | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Иванов за Magyar Hirlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hirlap“: Македонија нема да прифати уцени

Утрински | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Шилегов Груевски напразно се обидува не може да биде дел од решението за кризата што ја создаде

Шилегов: Груевски напразно се обидува, не може да биде дел од решението за кризата што ја создаде!

Либертас | пред 9 месеци

Одговори на новинарски прашања, Петре Шилегов, портпарол на СДСМ Скопје, 20.03.2017 Медиуми: Што очекувате утре од Хан? Шилегов: Од посетата на еврокомесарот Хан, очекуваме дека ќе ги пренесе пораките...

СДСМ Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на претседателот Заев ќе се формира новата Влада

СДСМ: Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на претседателот Заев, ќе се формира новата Влада!

Либертас | пред 9 месеци

Соопштение на СДСМ: Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Exclusive | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Иванов можно решение се нови избори

Иванов-можно решение се нови избори

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Трајко за утре свика координација за продолжение на конститутивната седница и избор на претседател на Парламент

Трајко за утре свика координација за продолжение на конститутивната седница и избор на претседател на Парламент!

Локално | пред 9 месеци

Координативната средба за закажување на продолжението на Конститутивната седница на  Собранието на Македонија, согласно консултациите со претставници на парламентарните партии, треба да се одржи утре....

СДСМ Иванов и Груевски немаат право да предизвикуваат дестабилизација

СДСМ: Иванов и Груевски немаат право да предизвикуваат дестабилизација

Нова ТВ | пред 9 месеци

Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за состав...

Иванов во Унгарија Итно да се избере претседател на Собранието за да функционира државата

Иванов во Унгарија: Итно да се избере претседател на Собранието за да функционира државата

Република | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Координација за продолжение на конститутивната седница закажана за вторник

Координација за продолжение на конститутивната седница закажана за вторник

24 вести | пред 9 месеци

Координативната средба за закажување на продолжението на Конститутивната седница на  Собранието на Македонија, согласно консултациите со претставници на парламентарните партии, треба да се одржи утре....

Иванов бара и ќе добие писмено известување по што мора да го даде мандатот

Иванов бара и ќе добие писмено известување по што мора да го даде мандатот

Ако | пред 9 месеци

,, Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за состав...

Иванов во работна посета на Унгарија

Иванов во работна посета на Унгарија

Актуелно24 | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов понеделник ќе престојува во работна посета на Унгарија. Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, Јанош Адер, со премиерот...

Иванов како Груевски за Magyar Hírlap  Можно решение за надминување на ситуацијата се и нови предвремени парламентарни избори

Иванов како Груевски за „Magyar Hírlap“: Можно решение за надминување на ситуацијата се и нови предвремени парламентарни избори

Локално | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Ниту едно решение на кризата не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Ниту едно решение на кризата не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата

еВести | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Таратур | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов во работна посета на Унгарија

Иванов во работна посета на Унгарија

МТВ 1 | пред 9 месеци

Претседателот Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија, соопштуваат од неговиот кабинет. Иванов во Будимпешта, ќе има средби со унгарскиот претседател Јанош Адер, со премиерот...

Иванов за Magyar Hírlap  Како Претседател на Република Македонија нема да определам мандат за секој оној кој преговара за платформи на други држави со кои се уценува македонскиот народ

Иванов за „Magyar Hírlap“: Како Претседател на Република Македонија, нема да определам мандат за секој оној кој преговара за платформи на други држави со кои се уценува македонскиот народ

Infomax | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Нови предвремени избори можно решение за кризата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Нови предвремени избори можно решение за кризата

24 вести | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Infomax | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Груевски прозборе низ Иванов Нови избори се можно решение за кризата

Груевски прозборе низ Иванов: Нови избори се можно решение за кризата

Фокус | пред 9 месеци

Претседателот Ѓорѓе Иванов во интервју за унгарскиот весник „Маѓар Хирлап“ излезе со ист став како Никола Груевски, дека едно од решенијата за кризата се нови предвремени парламентарни избори. Во интервјуто...

Иванов за Magyar Hírlap  Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Кајгана | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Македонија нема да прифати уцени

Македонија нема да прифати уцени

Дневник | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hirlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hirlap“: Македонија нема да прифати уцени

Вест | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Макфакс | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за унгарски медиуми Можно решение се нови избори во Македонија

Иванов за унгарски медиуми: Можно решение се нови избори во Македонија

Алсат-М | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

ИВАНОВ Можно решение за излез од кризата се предвремени избори

ИВАНОВ: Можно решение за излез од кризата се предвремени избори

Телеграф | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов во работна посета на Унгарија

Иванов во работна посета на Унгарија

Макфакс | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов понеделник ќе престојува во работна посета на Унгарија. Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, Јанош Адер, со премиерот...

Шилегов Не се потребни нови избори

Шилегов: Не се потребни нови избори

ТВ 21 | пред 9 месеци

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов денеска изјави дека на Македонија не и се потребни нови избори и оти очекуваат во најбрзо можно време да се закаже седницата на Собранието на која ќе се избере претседател....

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Канал 5 | пред 9 месеци

- Лидерот на втората партија според бројот на освоени мандати СДСМ наместо во рок од 10 дена, ме извести по 27 дена дека има обезбедено мнозинство во Собранието со поддршка на сите партии на етничките...

Иванов за Magyar Hírlap  Ниту едно решение на кризата не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Ниту едно решение на кризата не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата

Курир | пред 9 месеци

– Лидерот на втората партија според бројот на освоени мандати СДСМ наместо во рок од 10 дена, ме извести по 27 дена дека има обезбедено мнозинство во Собранието со поддршка на сите партии на етничките...

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

A1on | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов во посета на Унгарија на средба со Орбан

Иванов во посета на Унгарија на средба со Орбан

24 вести | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, ќе има средби со претседателот на Унгарија Јанош Адер, со премиерот...

Иванов Можно решение за надминување на кризата се и нови избори

Иванов: Можно решение за надминување на кризата се и нови избори

+Инфо | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Нетпрес | пред 9 месеци

Лидерот на втората партија според бројот на освоени мандати СДСМ наместо во рок од 10 дена, ме извести по 27 дена дека има обезбедено мнозинство во Собранието со поддршка на сите партии на етничките Албанци....

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Сител | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Алфа | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Р.М. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде во насока на...

Иванов за Maџар Хирлап  Нови избори се можен излез од кризата

Иванов за „Maџар Хирлап“: Нови избори се можен излез од кризата

МКД | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

ТВ Нова | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Курир | пред 9 месеци

– Лидерот на втората партија според бројот на освоени мандати СДСМ наместо во рок од 10 дена, ме извести по 27 дена дека има обезбедено мнозинство во Собранието со поддршка на сите партии на етничките...

Иванов му ја летна на посета кај Орбан

Иванов му ја летна на посета кај Орбан

Локално | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска – 20 март 2017 година, понеделник, ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со...

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Позитив | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Дома криза шефот на државата ќе шета до Унгарија

Дома криза-шефот на државата ќе шета до Унгарија

Фактор | пред 9 месеци

Земјава никако да се стабилизира од полтичката криза која се прошири и стана и институционална. Пред некој ден се врати од Азербејџан, а веќе денеска шефот на државата ќе летне до Унгарија. Според најавите...

Иванов Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

ТВ Нова | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Лидер | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов во посета на Унгарија

Иванов во посета на Унгарија

A1on | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Канал 5 | пред 9 месеци

Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на Унгарија Јанош Адер, со премиерот Виктор Орбан и со претседателот на Парламентот Ласло Ковер.

Иванов за Magyar Hírlap  Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Точка | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов денеска во Будимпешта на средба со Орбан

Иванов денеска во Будимпешта на средба со Орбан

МКД | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија Јанош Адер, со...

Иванов за Magyar Hírlap  Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде во насока на заштита на државните интереси на Македонија

Иванов за „Magyar Hírlap“: Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде во насока на заштита на државните интереси на Македонија

Денешен | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде во насока на заштита на државните интереси на Македонија

Иванов за „Magyar Hírlap“: Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде во насока на заштита на државните интереси на Македонија

Вистина | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов денеска во работна посета на Унгарија

Иванов денеска во работна посета на Унгарија

Позитив | пред 9 месеци

Претседателот на државата, Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија, соопштија утринава од неговиот кабинет. „Претседателот Иванов во Будимпешта ќе се сретне со претседателот на...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Нетпрес | пред 9 месеци

Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на Унгарија Јанош Адер, со премиерот Виктор Орбан и со претседателот на Парламентот Ласло Ковер.

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Прес 24 | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Курир | пред 9 месеци

Претседателот Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, г. Јанош Адер, со премиерот на Унгарија, г. Виктор Орбан и со претседателот на Парламентот на Унгарија, г. Ласло Ковер....

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Точка | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Мандатот дома Иванов во Унгарија

Мандатот дома, Иванов во Унгарија

+Инфо | пред 9 месеци

Претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија, соопшти неговиот Кабинет. Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, Јанош Адер,...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

еВести | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, г. Јанош Адер,...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Лидер | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Вистина | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, г. Јанош Адер,...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Денешен | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Претседателот Иванов денеска во Унгарија

Претседателот Иванов денеска во Унгарија

Прес 24 | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, Јанош Адер,...

Иванов за Magyar Hírlap  Решение се и нови предвремени парламентарни избори

Иванов за „Magyar Hírlap“: Решение се и нови предвремени парламентарни избори

Либертас | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов денеска во посета на Унгарија

Иванов денеска во посета на Унгарија

Либертас | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Иванов од Унгарија Можно решение се и нови избори

Иванов од Унгарија: Можно решение се и нови избори

Нова ТВ | пред 9 месеци

Претседателот Ѓорге Иванов во интервју за унгарскиот весник Маѓар Хирлап изјави дека едно од решенијата за надминување на кризата се и нови предвремени парламентарни избори. Според него, на овие избори...

Иванов за Magyar Hírlap  Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Нови предвремени избори се можен излез од кризата

Reporter.mk | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Претседателот Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Претседателот Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Пулс 24 | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за најтиражниот унгарски весник Маѓар хирлап  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за најтиражниот унгарски весник„Маѓар хирлап“: Македонија нема да прифати уцени

Република | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Решение се и нови предвремени парламентарни избори

Иванов за „Magyar Hírlap“: Решение се и нови предвремени парламентарни избори

ТВ 21 | пред 9 месеци

Претседателот Ѓорге Иванов во интервју за унгарскиот весник Маѓар Хирлап изјави дека едно од решенијата за надминување на кризата се и нови предвремени парламентарни избори. Според него, на овие избори...

Претседателот Иванов денеска во Унгарија

Претседателот Иванов денеска во Унгарија

Република | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, Јанош Адер,...

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Ниту едно решение на кризата не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата

Иванов за „Magyar Hírlap“: Ниту едно решение на кризата не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата

Вечер | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Иванов за Magyar Hírlap  Македонија нема да прифати уцени

Иванов за „Magyar Hírlap“: Македонија нема да прифати уцени

Сител | пред 9 месеци

Партиите треба да го бараат решението преку одговорно однесување, а во согласност со Уставот на Република Македонија. Ниту едно решение не смее да го поткопа унитарниот карактер на државата и мора да биде...

Ден пред средбата со Хан Иванов по совет кај Орбан

Ден пред средбата со Хан, Иванов по совет кај Орбан

Ако | пред 9 месеци

Претседателот Ѓорге Иванов денеска отпатувал во Будимпешта каде  ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, г. Јанош Адер, со премиерот на Унгарија, г. Виктор Орбан и со претседателот на Парламентот...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Сител | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Иванов во Унгарија

Иванов во Унгарија

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија. Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на...

Парламентот ќе се отвора под лупата на Хан

Парламентот ќе се отвора под лупата на Хан

Утрински | пред 9 месеци

Поголемите парламентарни партии вчера имаа позитивен пристап и очекувања дека на координацијата кај Вељаноски ќе се постигне договор за закажување собраниска седница Татјана Поповска Наспроти очекувањата...

Сто дена без влада

Сто дена без влада

Утрински | пред 9 месеци

Македонија не памети толку долг институционален вакуум како овој со кој е соочена уште од декември минатата година Александра М. Митевска Наместо новата влада да ги троши во овој период своите први сто...

Алити Изборот на претседател на Собранието не може да биде блокиран

Алити: Изборот на претседател на Собранието не може да биде блокиран

Локално | пред 9 месеци

Дури и парламентарните партии да не постигнат консензус за составот на Комисијата за избори и именувања, изборот на новиот претседател на Собранието не може да се блокира, информира Алсат М. Поранешниот...

Сите го чекаат Хан сите со различни барања за еврокомесарот

Сите го чекаат Хан, сите со различни барања за еврокомесарот

24 вести | пред 9 месеци

Додека еврокоемсарот Хан се среќава со лидерите на партиите, пратениците да почнат конечно со работа и да се избере нов претседател. Ова се очекувањата на Зоран Заев за вторник кога ќе се одржи и координацијата....

Алити Изборот на претседател на Собранието не може да биде блокиран

Алити: Изборот на претседател на Собранието не може да биде блокиран

Алсат-М | пред 9 месеци

Дури и парламентарните партии да не постигнат консензус за составот на Комисијата за избори и именувања, изборот на новиот претседател на Собранието не може да се блокира. Поранешниот потпретседател на...

Координативната средба не гарантира деблокада на парламентот

Координативната средба не гарантира деблокада на парламентот

Алсат-М | пред 9 месеци

И покрај иницијативата за ставање во функција на законодавниот дом во вторник, партиите не ја исклучуваат можноста за нови блокади. ДУИ оценува дека следната пречка може да биде формирањето на Комисијата...

Политичка криза низ окото на Хан

Политичка криза низ окото на Хан!?

Локално | пред 9 месеци

Додека еврокоемсарот Хан се среќава со лидерите на партиите, пратениците да почнат конечно со работа и да се избере нов претседател, информира Телевизија 24. Ова се очекувањата на Зоран Заев за вторник...

Политичка криза

Политичка криза

24 вести | пред 9 месеци

Додека еврокоемсарот Хан се среќава со лидерите на партиите, пратениците да почнат конечно со работа и да се избере нов претседател. Ова се очекувањата на Зоран Заев за вторник кога ќе се одржи и координацијата....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност