Старата власт со план за спас

Старата власт со план за спас

Утрински | пред 9 месеци

Александра М. Митевска Јоханес Хан доаѓа повторно во Скопје за да се соочи и со застрашувачките предупредувања на Груевски дека Македонија е нападната Минатиот месец, еврокомесарот Јоханес Хан отпатува...

ВМРО ДПМНЕ пикира влада на широка коалиција

ВМРО-ДПМНЕ пикира влада на широка коалиција

Утрински | пред 9 месеци

Слободан Најдовски Најлошата варијанта во овој момент е формирање влада од сите партии во Собранието, без разлика како ќе биде наречена. Таа влада постојано ќе биде под притисок на распаѓање. Широката...

Документ за спас или за подлабока криза

Документ за спас или за подлабока криза

Утрински | пред 9 месеци

Документот што го најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски деновиве ќе биде усвоен и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми партии Наум Котевски ВМРО-ДПМНЕ е влезен во целосно ксенофобичен наратив,...

Заев Нема да дозволиме народот да се судри со народ решението на кризата е низ институциите

Заев: Нема да дозволиме народот да се судри со народ, решението на кризата е низ институциите

Макфакс | пред 9 месеци

Повеќе од два месеци во Македонија постои голем страв од насилно ескалирање на политичката криза, но СДСМ нема да го дозволи тоа, вели лидерот на партијата Зоран Заев во интервју за Al Jazeera. „За конфликт...

Заев Нема да дозволиме народот да се судри со народ решението на кризата е низ институциите

Заев: Нема да дозволиме народот да се судри со народ, решението на кризата е низ институциите

Актуелно24 | пред 9 месеци

Повеќе од два месеци во Македонија постои голем страв од насилно ескалирање на политичката криза, но СДСМ нема да го дозволи тоа, вели лидерот на партијата Зоран Заев во интервју за Al Jazeera. „За конфликт...

Заев Неприфатлива е коалиција со Груевски

Заев: Неприфатлива е коалиција со Груевски

Вест | пред 9 месеци

Никола Груевски треба да биде подготвен да премине во опозиција и да се случи демократско предавање на власта затоа што зад нас стојат 67 пратеници односно 700.000 гласови, рече лидерот на СДСМ, Зоран...

ВМРО ДПМНЕ Последиците од Тиранската платформа се несогледливи за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците од Тиранската платформа се несогледливи за Македонија

Вест | пред 9 месеци

Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската платформа ќе бидат несогледливи. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа се од нивната програма, само...

Брисел нема да ја коментира платформата на Груевски додека не ја види

Брисел нема да ја коментира „платформата на Груевски“ додека не ја види

Позитив | пред 9 месеци

Европската комисија не сака да ги коментира барањата што ВМРО-ДПМНЕ ќе ги достави до еврокомесрот за проширување и за добрососедска политика, Јоханс Хан, за време на неговата утрешна посета. – Нема да...

Заев Не е прифатлива широка коалиција со Груевски тој треба да се подготви за опозиција

Заев: Не е прифатлива широка коалиција со Груевски, тој треба да се подготви за опозиција

Локално | пред 9 месеци

Никола Груевски треба да биде подготвен да премине во опозиција и да се случи демократско предавање на власта затоа што зад нас стојат 67 пратеници односно 700.000 гласови, рече лидерот на СДСМ, Зоран...

Во владата на Заев нема место за Груевски

Во владата на Заев нема место за Груевски

Позитив | пред 9 месеци

Лидерот на СДСМ Зоран Заев смета дека за никого на светот, па ниту за него и неговата партија не е прифатливо Никола Груевски да биде дел од широка владина коалиција – изјави Заев за Ал Џaзира Бакланс,...

Очекувања од посетата на еврокомесарот Јоханес Хан СДСМ верува дека Груевски е во паника

Очекувања од посетата на еврокомесарот Јоханес Хан: СДСМ верува дека Груевски е во паника

Локално | пред 9 месеци

Еврокомесарот Хан и тројцата европратеници доаѓаат во уште еден обид за поттикнување разрешница на се покомплицираната политичка ситуација, информира Телма. СДСМ очекува Брисел да ги осуди повиците на...

Заев Груевски да се подготви за опозиција и да дозволи мирен трансфер на власта

Заев: Груевски да се подготви за опозиција и да дозволи мирен трансфер на власта

МКД | пред 9 месеци

СДСМ не прифаќа  широка владина коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски, бидејќи тој е човекот кој ја предизвика кризата, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашното интервју за Ал Џезира Балканс...

Заев Време е ВМРО ДПМНЕ да замине во опозиција

Заев: Време е ВМРО-ДПМНЕ да замине во опозиција

+Инфо | пред 9 месеци

Не може за никого на светот, па ни за нас да биде прифатливо човек кој бил носител на режим и кој ја предизвика кризата, кој прислушуваше десетици илјади граѓани, затвораше новинари, опозиционери и други...

Заев Неприфатливо е Груевски носител на режим да биде решение за кризата

Заев: Неприфатливо е Груевски, носител на режим, да биде решение за кризата

A1on | пред 9 месеци

Не може за никого на светот, па ни за нас да биде прифатливо човек кој бил носител на режим и кој ја предизвика кризата, кој прислушуваше десетици илјади граѓани, затвораше новинари, опозиционери и други...

Ќе успее ли Хан да го покаже излезот од кризата

Ќе успее ли Хан да го покаже излезот од кризата?

Reporter.mk | пред 9 месеци

Утрешната посета на еврокомесарот Јоханес Хан и координативната седница нема да донесат ништо ново за излез од политичката криза, сметаат експертите. Според нив, Хан ќе го повтори истиот став, а партиите...

Заев Нема шанса Груевски да биде дел од новата влада

Заев: Нема шанса Груевски да биде дел од новата влада

Фокус | пред 9 месеци

За никого на светот не е прифатливо Никола Груевски да биде дел од широка владина коалиција, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за Ал Џaзира Бакланс, пред утрешната посета на еврокомесарот Јоханес...

Заев Време е ВМРО ДПМНЕ да замине во опозиција

Заев: Време е ВМРО-ДПМНЕ да замине во опозиција

+Инфо | пред 9 месеци

Не може за никого на светот, па ни за нас да биде прифатливо човек кој бил носител на режим и кој ја предизвика кризата, кој прислушуваше десетици илјади граѓани, затвораше новинари, опозиционери и други...

Заев ја отфрли можноста Груевски да биде дел од широка коалиција

Заев ја отфрли можноста Груевски да биде дел од широка коалиција

Бриф | пред 9 месеци

Лидерот на СДСМ Зоран Заев смета дека за никого на свет, па ни за него и неговата партија не е прифатливо Никола Груевски да биде дел од широка владина коалиција. Тој ова го изјави во интервју за Ал Џaзира...

Данев Последиците од реализирање на Тиранската Платформа ќе бидат несогледливи

Данев: Последиците од реализирање на Тиранската Платформа ќе бидат несогледливи

Локално | пред 9 месеци

Мнозинството Македонци гласаше за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ и нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност, рече денеска на прес-конференција...

Данев Не смее да се манипулира гласот на мнозинството Македонци

Данев: Не смее да се манипулира гласот на мнозинството Македонци

Фактор | пред 9 месеци

Мнозинството Македонци гласаше за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ и нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност, рече денеска на прес-конференција...

Брисел не ја коментира платформата на Груевски  Нема да коментираме партиски програми очекуваме наскоро да се формира нова влада

Брисел не ја коментира „платформата на Груевски“: Нема да коментираме партиски програми,очекуваме наскоро да се формира нова влада

Локално | пред 9 месеци

Европската комисија не сака да ги коментира барањата што ВМРО-ДПМНЕ ќе ги достави до еврокомесрот за проширување и за добрососедска политика, Јоханс Хан, за време на неговата утрешна посета. – Нема да...

ЕУ ниту ја осудува албанската платформа ниту ја коментира контра платформата на Груевски

ЕУ ниту ја осудува албанската платформа, ниту ја коментира „контра-платформата“ на Груевски

Фактор | пред 9 месеци

Претставници на Европската Унија засега не сакаат да даваат коментари за најавената „платформа за зачувување на Македонија“ на Никола Груевски, туку ќе бараат да се почитуваат досегашните препораки, како...

Груевски ќе понудиме документ за излез од кризата и за зачувување на унитарноста на државата

Груевски: ќе понудиме документ за излез од кризата и за зачувување на унитарноста на државата

Алфа | пред 9 месеци

Народот мора да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема ако биде оставена на еден човек и неговите сценаристи, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во изјава за национална телевизија....

Груевски спреми контра платформа

Груевски спреми контра платформа

Фокус | пред 9 месеци

Еврокомесарот Јоханес Хан заедно со европратеничката тројка, утре доаѓаат во Скопје на средби со политичките партии во земјава. Лидерите на партиите засега се воздржани и не шпекулираат какви барања и...

ВМРО ДПМНЕ Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

Телеграф | пред 9 месеци

Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската платформа ќе бидат несогледливи. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа сè од нивната програма,...

Данев Мнозинството Македонци гласаа за ВМРО ДПМНЕ и не смеат да бидат изманипулирани

Данев: Мнозинството Македонци гласаа за ВМРО-ДПМНЕ и не смеат да бидат изманипулирани

МКД | пред 9 месеци

Мнозинството Македонци гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ и нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност, изјави денеска Драган...

ВМРО ДПМНЕ Доколку Заев сака да ја реализира платформата нека излезе со неа на избори

ВМРО-ДПМНЕ: Доколку Заев сака да ја реализира платформата, нека излезе со неа на избори

Reporter.mk | пред 9 месеци

„Волјата на мнозинството Македонци не смее да биде игнорирана. Тие гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси...

ВМРО ДПМНЕ повторно со понуда за поддршка за малцинска влада на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ повторно со понуда за поддршка за малцинска влада на СДСМ

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската платформа ќе бидат несогледливи. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа се од нивната програма, само...

ВМРО ДПМНЕ Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

Канал 5 | пред 9 месеци

Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа се од нивната програма, само за да се откажат од Тиранската платформа, повторно порачаа од ВМРО-ДПМНЕ. - Целта за растурање...

Заев Место за Груевски во владата нема Далеку од здрав разум е дека без него Македонија ќе ја нема

Заев: Место за Груевски во владата нема! Далеку од здрав разум е дека без него Македонија ќе ја нема

Либертас | пред 9 месеци

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за Ал Џезеира Балканс изјави дека за никого на свет, па ни за него и неговата партија не е прифатливо Никола Груевски да биде дел од широка владина коалиција. -Не...

ВМРО ДПМНЕ Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

ТВ Нова | пред 9 месеци

Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската платформа ќе бидат несогледливи. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа се од нивната програма, само...

Брисел не ја коментира платформата на Груевски  Не сме ја виделе и не шпекулираме

Брисел не ја коментира „платформата на Груевски“: Не сме ја виделе и не шпекулираме

Reporter.mk | пред 9 месеци

Европската комисија не сака да ги коментира барањата што ВМРО-ДПМНЕ ќе ги достави до еврокомесрот за проширување и за добрососедска политика, Јоханс Хан, за време на неговата утрешна посета. – Нема да...

Документот на ВМРО ДПМНЕ наиде на негативни ставови од партиите

Документот на ВМРО-ДПМНЕ наиде на негативни ставови од партиите

Алсат-М | пред 9 месеци

Најавениот документ од страна на ВМРО – ДПМНЕ каде се очекува да се објави стратегијата на партијата на Никола Груевски за решавање на политичката криза, не е добредојден од страна на неколку политички...

Заев Место за Груевски во владата нема

Заев: Место за Груевски во владата нема!

Reporter.mk | пред 9 месеци

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за Ал Џезеира Балканс изјави дека за никого на свет, па ни за него и неговата партија не е прифатливо Никола Груевски да биде дел од широка владина коалиција. -Не...

ВМРО ДПМНЕ Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност

Курир | пред 9 месеци

Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Драган Данев. Аболицираниот криминалец Зоран Заев е заглавен до гуша во криминал, фатен како бара пари во случајот „Поткуп“, фатен во случајот...

ВМРО ДПМНЕ Доколку Заев сака да ја реализира платформата нека излезе со неа на избори

ВМРО-ДПМНЕ: Доколку Заев сака да ја реализира платформата, нека излезе со неа на избори

A1on | пред 9 месеци

„Волјата на мнозинството Македонци не смее да биде игнорирана. Тие гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси...

ВМРО ДПМНЕ Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност

Вистина | пред 9 месеци

Волјата на мнозинството Македонци не смее да биде игнорирана. Тие гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси...

ВМРО ДПМНЕ Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност

Денешен | пред 9 месеци

Волјата на мнозинството Македонци не смее да биде игнорирана. Тие гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси...

ВМРО ДПМНЕ Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот на народот не смее да биде изманипулиран само за да се спаси Заев од одговорност

Прес 24 | пред 9 месеци

Волјата на мнозинството Македонци не смее да биде игнорирана. Тие гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се спаси...

Заев Место за Груевски во владата нема Далеку од здрав разум е дека без него Македонија ќе ја нема

Заев: Место за Груевски во владата нема! Далеку од здрав разум е дека без него Македонија ќе ја нема

Либертас | пред 9 месеци

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за Ал Џезеира Балканс изјави дека за никого на свет, па ни за него и неговата партија не е прифатливо Никола Груевски да биде дел од широка владина коалиција. -Не...

Очекувања од посетата на еврокомесарот Јоханес Хан

Очекувања од посетата на еврокомесарот Јоханес Хан

Телма | пред 9 месеци

Еврокомесарот Хан и тројцата европратеници доаѓаат во уште еден обид за поттикнување разрешница на се покомплицираната политичка ситуација. СДСМ очекува Брисел да ги осуди повиците на насилство што ги...

Груевски Подготвуваме документ за излез од кризата

Груевски: Подготвуваме документ за излез од кризата

ТВ Нова | пред 9 месеци

Политички документ кој ќе понуди излез од политичката криза подготвува ВМРО ДПМНЕ – потврди партискиот лидер Никола Груевски во интервју за Канал 5 ТВ. Во следните денови Извршниот комитет на партијата...

Брисел не ја коментира платформата на Груевски  Не сме ја виделе и не шпекулираме

Брисел не ја коментира „платформата на Груевски“: Не сме ја виделе и не шпекулираме

Либертас | пред 9 месеци

Европската комисија не сака да ги коментира барањата што ВМРО-ДПМНЕ ќе ги достави до еврокомесрот за проширување и за добрососедска политика, Јоханс Хан, за време на неговата утрешна посета. – Нема да...

Заев ја отфрли можноста Груевски да биде дел од широка коалиција

Заев ја отфрли можноста Груевски да биде дел од широка коалиција

Нова ТВ | пред 9 месеци

Лидерот на СДСМ Зоран Заев смета дека за никого на свет, па ни за него и неговата партија не е прифатливо Никола Груевски да биде дел од широка владина коалиција. Тој ова го изјави во интервју за Ал Џaзира...

Заев Неприфатлива е коалиција со човек кој бил носител на режим

Заев: Неприфатлива е коалиција со човек кој бил носител на режим

Ако | пред 9 месеци

Во интервју за  телевизијата Ал Џезира лидерот на СДСМ Зоран Заев ја отфрли понудата на Груевски за некаква широка коалиција, поддршка, малцинска влада, преговарање за документ за излез од кризата. Тој...

Груевски Ќе предложиме документ за излез од политичката криза

Груевски: Ќе предложиме документ за излез од политичката криза

Канал 5 | пред 9 месеци

Груевски вели овој документ, којшто ќе им биде понуден на сите партии, доколку биде прифатен ќе значи излез од кризата без да се нарушува унитарноста на државата.  Лидерот на ВМРО ДПМНЕ вели иако Тиранската...

СДСМ излезе со ново соопштение Еве што му порачаа на ВМРО ДПМНЕ

СДСМ излезе со ново соопштение! Еве што му порачаа на ВМРО-ДПМНЕ

Бизнис вести | пред 9 месеци

Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата. За Никола Груевски следува период...

Данев Заев да се откаже од Тиранската платформа и ќе добие поддршка за малцинска влада од ВМРО ДПМНЕ

Данев: Заев да се откаже од Тиранската платформа и ќе добие поддршка за малцинска влада од ВМРО-ДПМНЕ

Сител | пред 9 месеци

Embedded video for Данев: Заев да се откаже од Тиранската платформа и ќе добие поддршка за малцинска влада од ВМРО-ДПМНЕ

ГРУЕВСКИ Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

ГРУЕВСКИ: Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Вест | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во гостувањето во Дневникот на „Канал 5“ коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека очекува Хан да ја осуди Тиранската платформа направена...

Груевски СЈО и СДСМ ја напаѓаат ВМРО ДПМНЕ оти ги брани националните и државни интереси

Груевски: СЈО и СДСМ ја напаѓаат ВМРО-ДПМНЕ оти ги брани националните и државни интереси

Вест | пред 9 месеци

Акцијата на СДСМ и СЈО е планира до таа мера, не само да се оди кон поединци од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа поединци во смисла на најмалку половина раководство ако може и цело раководство, туку да не нападне и партијата,...

ВМРО ДПМНЕ за Зоран Заев  Го нарекуваат крадец а му ветуваат поддршка за Влада

ВМРО-ДПМНЕ за Зоран Заев – Го нарекуваат крадец, а му ветуваат поддршка за Влада

ТВ 21 | пред 9 месеци

Во четири минутното интервју, поранешниот премиер Никола Груевски ги изнесе овие ставови. Иако Заев го гледа како криминалец, тој би го поддржал само доколку лидерот на СДСМ се откаже од заедничката Декларација...

РСЕ Ќе успее ли Хан да го покаже излезот од кризата

РСЕ: Ќе успее ли Хан да го покаже излезот од кризата?

Бриф | пред 9 месеци

Утрешната посета на еврокомесарот Јоханес Хан и координативната седница нема да донесат ништо ново за излез од политичката криза, сметаат експертите. Според нив, Хан ќе го повтори истиот став, а партиите...

СДСМ Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

СДСМ: Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

Утрински | пред 9 месеци

По  вчерашната информација од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски дека подготвуваат документ за излез од политичката криза СДСМ денеска соопшти дека „програмата на новата реформска влада предводена...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Утрински | пред 9 месеци

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

Груевски Подготвени сме и на лична жртва Заев само нека се откаже од платформата

Груевски: Подготвени сме и на лична жртва, Заев само нека се откаже од платформата

MK News | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија...

Календарот на Груевски застанат на 9 јануари  пробува да го врати процесот на почеток за да обезбеди место во власта

Календарот на Груевски застанат на 9 јануари – пробува да го врати процесот на почеток за да обезбеди место во власта

Бриф | пред 9 месеци

Груевски пробува процесот да го врати на почеток за да обезбеди место во власта, коментираат аналитичари по декларираните очекувања на ВМРО-ДПМНЕ од еврокомесарот Хан и најавениот партиски „документ“ за...

Дали посетата на Хан значи крај на политичката криза во Македонија

Дали посетата на Хан значи крај на политичката криза во Македонија ?

SkopjeID | пред 9 месеци

Многу од граѓаните очекуват дека утрешната посета на еврокомесарот Јоханес Хан и координативната седница ќе донесе крај и излез на политичката криза, доека пак обратното го сметаат експертите. Според нив,...

ЌЕ ГО ПАЛИ СОБРАНИЕТО АМА ОТКАКО ЌЕ СТАНЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ИСТОТО СДСМ не негира дека му нудат претседател на Собрание на Села

ЌЕ ГО ПАЛИ СОБРАНИЕТО, АМА ОТКАКО ЌЕ СТАНЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ИСТОТО: СДСМ не негира дека му нудат претседател на Собрание на Села!

Infomax | пред 9 месеци

Социјалдемократскиот сојуз не демантира дека на претседателот на „Алијансата на Албанците“, Зијадин Села, кој изминатите денови излезе со скандалозна изјава во која го негира македонскиот идентитет, му...

ВМРО ДПМНЕ Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

Сител | пред 9 месеци

Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската платформа ќе бидат несогледливи. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа се од нивната програма, само...

Ќе успее ли Хан да го покаже излезот од кризата

Ќе успее ли Хан да го покаже излезот од кризата?

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Утрешната посета на еврокомесарот Јоханес Хан и координативната седница нема да донесат ништо ново за излез од политичката криза, сметаат експертите. Според нив, Хан ќе го повтори истиот став, а партиите...

Груевски очекува еврокомесарот Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Груевски очекува еврокомесарот Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Сител | пред 9 месеци

Embedded video for Груевски очекува еврокомесарот Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа Хан да ја осуди тиранската платформа очекува лидерот на ВМРО ДПМНЕ. Во телевизиско интервју Никола Груевски...

Груевски Тиранската платформа води кон федерализација промена на името и идентитето и растурање на државата

Груевски: Тиранската платформа води кон федерализација, промена на името и идентитето и растурање на државата

Сител | пред 9 месеци

Embedded video for Груевски: Тиранската платформа води кон федерализација, промена на името и идентитето и растурање на државата

Груевски Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

еВести | пред 9 месеци

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна...

СДСМ Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

СДСМ: Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

24 вести | пред 9 месеци

По  вчерашната информација од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски дека подготвуваат документ за излез од политичката криза СДСМ денеска соопшти дека „програмата на новата реформска влада предводена...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

24 вести | пред 9 месеци

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

ВМРО ДПМНЕ Заев планира да ја реализира платформата

ВМРО-ДПМНЕ: Заев планира да ја реализира платформата

Актуелно24 | пред 9 месеци

ВМРО-ДПМНЕ смета дека лидерот на СДСМ Зоран Заев планира „подмолно да ги реализира сите точки од платформата од Тирана“. „Зоран Заев за полесно да ја оствари оваа своја агенда го користи СЈО кое има за...

ВМРО ДПМНЕ Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците за државата од Тиранската платформа се несогледливи

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Последиците по однос на државата од реализирање на Тиранската платформа ќе бидат несогледливи. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа се од нивната програма, само...

СДСМ Документите на Груевски 10 години ја уништуваат Македонија

СДСМ: Документите на Груевски 10 години ја уништуваат Македонија

Фокус | пред 9 месеци

Ефектите од документите на Никола Груевски 10 години го уништуваат животот на луѓето и го блокираат развојот на Македонија, реагираат од СДСМ на објавата од Груевски дека неговата партија подготвува документ...

ВМРО ДПМНЕ се подготвени да поддржат малцинска влада на СДСМ и да гласаат за програмата на СДСМ со цел да се спречи растурањето на државата

ВМРО-ДПМНЕ се подготвени да поддржат малцинска влада на СДСМ и да гласаат за програмата на СДСМ, со цел да се спречи растурањето на државата

Локално | пред 9 месеци

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

Предмалку се огласија од ВМРО ДПМНЕ Еве што порачаа

Предмалку се огласија од ВМРО-ДПМНЕ! Еве што порачаа

Бизнис вести | пред 9 месеци

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е фатен жив во голем број афери. Свесен за казните кои следат за ваквите кривични дела тој е спремен по секоја цена да дојде на власт. Дури и по цена на највисоките...

ВМРО ДПМНЕ Заев планира да ја реализира платформата

ВМРО-ДПМНЕ: Заев планира да ја реализира платформата

Макфакс | пред 9 месеци

ВМРО-ДПМНЕ смета дека лидерот на СДСМ Зоран Заев планира „подмолно да ги реализира сите точки од платформата од Тирана“. „Зоран Заев за полесно да ја оствари оваа своја агенда го користи СЈО кое има за...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев планира подмолно да ги реализира сите точки од платформата

Нетпрес | пред 9 месеци

Зоран Заев за полесно да ја оствари оваа своја агенда го користи СЈО кое има за цел да го претрупа ВМРО-ДПМНЕ со неосновани пријави со цел целосен дефокус на јавноста од вистинската агенда: двојазичноста,...

СДСМ Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

СДСМ: Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

Канал 5 | пред 9 месеци

- Над 700.000 граѓани очекуваат што побрзо да се избере новата влада која што ќе обезбеди правда за сите, квалитетен живот за сите и заедништво. За тоа гласаа на изборите и затоа застанаа со 67 пратенички...

Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада Груевски не е фактор

Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада, Груевски не е фактор!

Локално | пред 9 месеци

Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата , соопштува СДСМ За Никола Груевски...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа е најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа е најголема опасност за Македонија

Телеграф | пред 9 месеци

Најголемата опасност за Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

СДСМ Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

СДСМ: Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

Алфа | пред 9 месеци

По вчерашната информација од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски дека подготвуваат документ за излез од политичката криза СДСМ денеска соопшти дека „програмата на новата реформска влада предводена...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Алфа | пред 9 месеци

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

СДСМ не негира дека му понудил на Села да биде претседател на Собранието

СДСМ не негира дека му понудил на Села да биде претседател на Собранието

Курир | пред 9 месеци

Дека добил таква понуда кажа самиот Села, пред да ја даде скандалозната изјава. Од партијата за „Дневник“ не негираат дека нивниот лидер Зоран Заев му ја ставил на маса на Села ваквата понуда, ами дека...

CДСМ Груевски не е веќе фактор на одлучување

CДСМ: Груевски не е веќе фактор на одлучување

МКД | пред 9 месеци

Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата. За Никола Груевски следува период...

ВМРО ДПМНЕ Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев

ВМРО-ДПМНЕ: Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев

A1on | пред 9 месеци

„Аболицираниот криминалец Зоран Заев е фатен жив во голем број афери. Свесен за казните кои следат за ваквите кривични дела тој е спремен по секоја цена да дојде на власт. Дури и по цена на највисоките...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Канал 5 | пред 9 месеци

Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото сценарио, а за возврат, велат, ќе ја добие нивната поддршка за формирање влада. - Доколку се плаши од уцените и ветувањата што ги дал, нека ја изнесе...

ВМРО ДПМНЕ Сакајќи да се спаси Зоран Заев ја жртвува Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Сакајќи да се спаси, Зоран Заев ја жртвува Македонија

МКД | пред 9 месеци

Проектот за растурање на Македонија постои скоро цела деценија, но сега ја има својата кулминација бидејќи одредени фактори од надвор во криминалецот Зоран Заев најдоа човек подготвен по секоја цена да...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ТВ Нова | пред 9 месеци

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

СДСМ Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада Груевски не е фактор

СДСМ: Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада, Груевски не е фактор!

A1on | пред 9 месеци

„Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата. За Никола Груевски следува период...

ВМРО ДПМНЕ Сакајќи да се спаси себе Зоран Заев ја жртвува Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Сакајќи да се спаси себе Зоран Заев ја жртвува Македонија

Курир | пред 9 месеци

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев гледа што зборува и ветува Зијадин Села за менување на знамето и химната, за непостоење на македонскиот народ и за бркање...

СДСМ не негира дека му понудил на Села да биде претседател на Собранието

СДСМ не негира дека му понудил на Села да биде претседател на Собранието

Денешен | пред 9 месеци

Социјалдемократскиот сојуз не демантира дека на претседателот на „Алијансата на Албанците“, Зијадин Села, кој изминатите денови излезе со скандалозна изјава во која го негира македонскиот идентитет, му...

ВМРО ДПМНЕ Заев планира да ја реализира платформата

ВМРО-ДПМНЕ: Заев планира да ја реализира платформата

Точка | пред 9 месеци

ВМРО-ДПМНЕ смета дека лидерот на СДСМ Зоран Заев планира „подмолно да ги реализира сите точки од платформата од Тирана“. „Зоран Заев за полесно да ја оствари оваа своја агенда го користи СЈО кое има за...

СДСМ Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада Груевски не е фактор

СДСМ: Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада, Груевски не е фактор!

+Инфо | пред 9 месеци

Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата, велат од партијата. „За Никола Груевски...

Календарот на Груевски застанат на 9 јануари

Календарот на Груевски застанат на 9 јануари

DW | пред 9 месеци

Груевски пробува процесот да го врати на почеток за да обезбеди место во власта, коментираат аналитичари по декларираните очекувања на ВМРО-ДПМНЕ од еврокомесарот Хан и најавениот партиски „документ“ за...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Лидер | пред 9 месеци

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

ВМРО ДПМНЕ Сакајќи да се спаси себе Зоран Заев ја жртвува Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Сакајќи да се спаси себе Зоран Заев ја жртвува Македонија

еВести | пред 9 месеци

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е фатен жив во голем број афери. Свесен за казните кои следат за ваквите кривични дела тој е спремен по секоја цена да дојде на власт. Дури и по цена на највисоките...

СДСМ не негира дека му понудил на Села да биде претседател на Собранието

СДСМ не негира дека му понудил на Села да биде претседател на Собранието

Вистина | пред 9 месеци

Социјалдемократскиот сојуз не демантира дека на претседателот на „Алијансата на Албанците“, Зијадин Села, кој изминатите денови излезе со скандалозна изјава во која го негира македонскиот идентитет, му...

СДСМ му возврати на ВМРО ДПМНЕ Ова е вистинската анкета за победа на нови избори

СДСМ му возврати на ВМРО-ДПМНЕ: Ова е вистинската анкета за победа на нови избори

Бизнис вести | пред 9 месеци

Најрелевантата анкета на граѓаните, Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Денешен | пред 9 месеци

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Прес 24 | пред 9 месеци

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

ВМРО ДПМНЕ Сакајќи да се спаси себе Зоран Заев ја жртвува Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Сакајќи да се спаси себе Зоран Заев ја жртвува Македонија

Вистина | пред 9 месеци

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е фатен жив во голем број афери. Свесен за казните кои следат за ваквите кривични дела тој е спремен по секоја цена да дојде на власт. Дури и по цена на највисоките...

Еве што ќе му понуди Груевски на Хан во врска Тиранската платформа

Еве што ќе му понуди Груевски на Хан во врска Тиранската платформа

Бизнис вести | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека очекува Хан да ја осуди Тиранската платформа направена во туѓа држава. Она што ние ќе го понудиме...

Груевски може да се подготви само да замине бидејки доаѓа нова Влада

Груевски може да се подготви само да замине, бидејки доаѓа нова Влада!

Локално | пред 9 месеци

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата. Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа граѓаните. Но заврши тоа време...

Груевски се спремал за ново ПРЖИНО и ретерира дека нема да преговара

Груевски се спремал за ново ПРЖИНО и ретерира дека нема да преговара

Локално | пред 9 месеци

Ставот на меѓународната заедница е првин да се испочитува претходно договореното од Пржино, а потоа да се бараат нови договори, бидејќи тој самиот по себе е решение за излез од кризата, и токму тоа беше...

Гриевски се спрема за ново ПРЖИНО и ретерира дека нема да преговара

Гриевски се спрема за ново ПРЖИНО, и ретерира дека нема да преговара

Локално | пред 9 месеци

Ставот на меѓународната заедница е првин да се испочитува претходно договореното од Пржино, а потоа да се бараат нови договори, бидејќи тој самиот по себе е решение за излез од кризата, и токму тоа беше...

Календарот на Груевски застанат на 9 јануари  Пробува да го врати процесот на почеток за да обезбеди место во власта

Календарот на Груевски застанат на 9 јануари – Пробува да го врати процесот на почеток за да обезбеди место во власта

Reporter.mk | пред 9 месеци

Груевски пробува процесот да го врати на почеток за да обезбеди место во власта, коментираат аналитичари по декларираните очекувања на ВМРО-ДПМНЕ од еврокомесарот Хан и најавениот партиски „документ“ за...

Груевски Хан да ја отфрли платформата а тој ќе ја бранел државата од Заев

Груевски: Хан да ја отфрли платформата, а тој ќе ја бранел државата од Заев

Локално | пред 9 месеци

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми...

Груевски Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Груевски: Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Прес 24 | пред 9 месеци

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

Груевски Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Груевски: Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Денешен | пред 9 месеци

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

Груевски Нека ми прават што сакаат

Груевски: Нека ми прават што сакаат!

Калимеро | пред 9 месеци

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми...

Од СДСМ не негираат дека му понудиле на Села да биде претседател на Собрание

Од СДСМ не негираат дека му понудиле на Села да биде претседател на Собрание

Пулс 24 | пред 9 месеци

Социјалдемократскиот сојуз не демантира дека на претседателот на „Алијансата на Албанците“, Зијадин Села, кој изминатите денови излезе со скандалозна изјава во која го негира македонскиот идентитет, му...

Груевски Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Груевски: Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Денешен | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека како партија ќе понудат документ за излез од кризата кои треба...

СДСМ Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада Груевски не е фактор

СДСМ: Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада, Груевски не е фактор!

Либертас | пред 9 месеци

Соопштение на СДСМ: Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата. За Никола Груевски...

Груевски Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Денешен | пред 9 месеци

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна...

Подготвен документ кој ќе понуди начин за излегување од кризата

Подготвен документ кој ќе понуди начин за излегување од кризата

Бизнис вести | пред 9 месеци

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

СДСМ Груевски нека се подготви за опозиција доста ги малтретира луѓето да го бранат

СДСМ: Груевски нека се подготви за опозиција, доста ги малтретира луѓето да го бранат

Таратур | пред 9 месеци

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста и да се подготви за опозиција и за соочување со правдата, реагираат од СДСМ на вчерашното интервју на лидерот на ВМРО ДПМНЕ во дневникот на Канал 5. Ефектите...

Груевски На СДСМ му нудиме малцинска влада по цена СЈО да продолжи со работа

Груевски: На СДСМ му нудиме малцинска влада по цена СЈО да продолжи со работа

Таратур | пред 9 месеци

ВМРО ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми...

Календарот на Груевски застанат на 9 јануари  пробува да го врати процесот на почеток за да обезбеди место во власта

Календарот на Груевски застанат на 9 јануари – пробува да го врати процесот на почеток за да обезбеди место во власта

Либертас | пред 9 месеци

Груевски пробува процесот да го врати на почеток за да обезбеди место во власта, коментираат аналитичари по декларираните очекувања на ВМРО-ДПМНЕ од еврокомесарот Хан и најавениот партиски „документ“ за...

Никола Груевски излезе со нов предлог до Заев

Никола Груевски излезе со нов предлог до Заев

Бизнис вести | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија на мира и да не ја распарчува. Доколку...

ВМРО ДПМНЕ Аболицираниот Заев подготвен е да падне на уцените на Села само да седне на премиерското место

ВМРО ДПМНЕ: Аболицираниот Заев подготвен е да падне на уцените на Села, само да седне на премиерското место

Reporter.mk | пред 9 месеци

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е фатен жив во голем број афери. Свесен за казните кои следат за ваквите кривични дела тој е спремен по секоја цена да дојде на власт. Дури и по цена на највисоките...

СДСМ Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада Груевски не е фактор

СДСМ: Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада, Груевски не е фактор!

Reporter.mk | пред 9 месеци

Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата. За Никола Груевски следува период...

СДСМ Груевски ќе се соочи со документите што го докажуваат неговиот криминал

СДСМ: Груевски ќе се соочи со документите што го докажуваат неговиот криминал

Ако | пред 9 месеци

Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата-реагираат од СДСМ на објавата од Груевски...

СДСМ Груевски да се повлече од насилната реторика и да престане да шири немир и поделби кај граѓаните

СДСМ: Груевски да се повлече од насилната реторика и да престане да шири немир и поделби кај граѓаните

Story | пред 9 месеци

Скопје 20 .03.2017 (Макфакс) – „ Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата. Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа...

Груевски Државата е нападната потребно е народот да ја одбрани

Груевски: Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани

Story | пред 9 месеци

Скопје 19.03.2017 (Макфакс) – Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани, бидејќи може да ја нема ако биде оставена на остварувањето на планот на лидерот на опозицијата Зоран Заев и неговите...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ТВ 21 | пред 9 месеци

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

СДСМ Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

СДСМ: Програмата на новата влада единствен документ за граѓаните

ТВ 21 | пред 9 месеци

По  вчерашната информација од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски дека подготвуваат документ за излез од политичката криза СДСМ денеска соопшти дека „програмата на новата реформска влада предводена...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Сител | пред 9 месеци

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

ВМРО ДПМНЕ Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Прифаќањето на тиранската платформа најголема опасност за Македонија

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Најголемата опасност по Македонија во моментов е Зоран Заев и неговото прифаќање на уцените да ја реализира платформата од Тирана, сметаат во ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму повторно бараат Заев да се откаже од ваквото...

Зошто Груевски секогаш кашла кога ќе му се спомне СЈО

Зошто Груевски секогаш кашла кога ќе му се спомне СЈО?

Ако | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ во интервју за К5 изнесе апсурдни понуди до СДСМ и искажа подготвеност се да му дадат на Зоран Заев, само -,,нека ја остави нашата земја Македонија“, изјави Груевски. ,,Ние...

СДСМ Груевски може да се подготви само да замине бидејќи доаѓа нова Влада

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејќи доаѓа нова Влада

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, реагираат од СДСМ по најавата на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски дека неговата...

Програмата на СДСМ е новиот документ за излез од кризата Груевски во опозиција

Програмата на СДСМ е новиот документ за излез од кризата, Груевски во опозиција

Ако | пред 9 месеци

СДСМ му порачува на Никола Груевски  да ја прифати реалноста и да се  подготви за опозиција и за соочување со правдата. Ова е одговорот на социјалдемократите по вчерашната најав на Груевски дека ВМРО ДПМНЕ...

Ќе има ли нов пржински договор

Ќе има ли нов пржински договор?

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

Дали решението од политичката, уставната и економската криза ќе биде нов договор помеѓу политичките партии? Работиве ќе станат појасни неделава, откако ќе заврши средбата на партиите со еврокомесарот Јоханес...

Груевски ВМРО ДПМНЕ подготвува нов документ за излез од политичката криза

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ подготвува нов документ за излез од политичката криза

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во вчерашното интервју за телевизија Канал 5 најави дека подготвуваат документ за излез од политичката криза. Тој очекува документот да биде готов следната недела...

СДСМ Груевски да се повлече од насилната реторика и да престане да шири немир и поделби кај граѓаните

СДСМ: Груевски да се повлече од насилната реторика и да престане да шири немир и поделби кај граѓаните

Актуелно24 | пред 9 месеци

„Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата. Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа граѓаните. Но заврши тоа време...

СДСМ Груевски може да се подготви само да замине

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине

Утрински | пред 9 месеци

„Никола Груевски мора да ја прифати реалноста и може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата“, стои во писмената реакција на СДСМ на интервјуто на Никола Груевски во дневникот...

Груевски Државата е нападната потребно е народот да ја одбрани

Груевски: Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани

Актуелно24 | пред 9 месеци

Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани, бидејќи може да ја нема ако биде оставена на остварувањето на планот на лидерот на опозицијата Зоран Заев и неговите сценаристи, изјави вечерва лидерот...

СДСМ не негира дека му понудил на Села да биде претседател на Собранието

СДСМ не негира дека му понудил на Села да биде претседател на Собранието

Дневник | пред 9 месеци

Социјалдемократскиот сојуз не демантира дека на претседателот на „Алијансата на Албанците“, Зијадин Села, кој изминатите денови излезе со скандалозна изјава во која го негира македонскиот идентитет, му...

СДСМ Криминалното време на Груевски заврши

СДСМ: Криминалното време на Груевски заврши

24 вести | пред 9 месеци

Во Македонија постои само еден документ – програмата на новата реформска влада на унитарна Македонија, време е Груевски да се соочи со реалноста и дека е опозиција дека заврши неговото време на криминални...

Груевски Само народот може да ја одбрани државата постои можност да ја снема

Груевски: Само народот може да ја одбрани државата, постои можност да ја снема

24 вести | пред 9 месеци

ВМРО-ДПМНЕ подготвува документ за излез од политичката криза кој ќе го достави до сите партии  и кој нема да фаворизира ниедна етничка заедница, но без да открива детали порача во интервју за Канал 5,...

СДСМ Груевски да се подготви за опозиција и да се соочи со правдата

СДСМ: Груевски да се подготви за опозиција и да се соочи со правдата

Позитив | пред 9 месеци

СДСМ со писмено соопштение реагира на интервјуто на Никола Груевски во дневникот на Канал 5. „Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување...

СДСМ Документ веќе има Груевски може да се подготви единствено за опозиција

СДСМ: Документ веќе има, Груевски може да се подготви единствено за опозиција

Локално | пред 9 месеци

Никола Груевски може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, ефектите од неговите документи граѓаните ги почувствуваа, се вели во реакцијата на СДСМ на интервјуто на лидерот...

Груевски Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Груевски: Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Лидер | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека како партија ќе понудат документ за излез од кризата кои треба...

Груевски ВМРО ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Лидер | пред 9 месеци

Акцијата на СДСМ и СЈО е планира до таа мера, не само да се оди кон поединци од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа поединци во смисла на најмалку половина раководство ако може и цело раководство, туку да не нападне и партијата,...

ГРУЕВСКИ НА КАНАЛ 5  Целта на СЈО и СДСМ е да се задушат медиумите и ВМРО ДПМНЕ

ГРУЕВСКИ НА „КАНАЛ 5“: Целта на СЈО и СДСМ е да се задушат медиумите и ВМРО-ДПМНЕ

Телеграф | пред 9 месеци

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во вечерашното интервју за телевизија „Канал 5“ изјави дека целта на СДСМ и Специјалното јавно обвинителство е во следниот период да се задушат сите медиуми кои...

ВМРО ДПМНЕ подготвува документ за излез од кризата Груевски очекува Хан да ја осуди платформата

ВМРО-ДПМНЕ подготвува документ за излез од кризата, Груевски очекува Хан да ја осуди платформата

Утрински | пред 9 месеци

Живееме во историско време, единствено народот може да ја одбрани државата Живееме во историско време во кое некој сака да ја разнебити нашата држава. Може да дојдеме во ситуација да ја немаме државата....

СДСМ Грувески може да се подготви само за опозиција

СДСМ: Грувески може да се подготви само за опозиција

МКД | пред 9 месеци

„Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата", реагираа преку соопштение од СДСМ на денешното интервју на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...

СДСМ Груевски да се повлече од насилната реторика и да престане да шири немир и поделби кај граѓаните

СДСМ: Груевски да се повлече од насилната реторика и да престане да шири немир и поделби кај граѓаните

Макфакс | пред 9 месеци

„Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата. Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа граѓаните. Но заврши тоа време...

Груевски Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Груевски: Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Прес 24 | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека како партија ќе понудат документ за излез од кризата кои треба...

Груевски Државата е нападната потребно е народот да ја одбрани

Груевски: Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани

Макфакс | пред 9 месеци

Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани, бидејќи може да ја нема ако биде оставена на остварувањето на планот на лидерот на опозицијата Зоран Заев и неговите сценаристи, изјави вечерва лидерот...

Груевски Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Прес 24 | пред 9 месеци

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна...

Груевски ВМРО ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Прес 24 | пред 9 месеци

Акцијата на СДСМ и СЈО е планира до таа мера, не само да се оди кон поединци од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа поединци во смисла на најмалку половина раководство ако може и цело раководство, туку да не нападне и партијата,...

СДСМ Груевски може да се подготви само да замине бидејки доаѓа нова Влада

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејки доаѓа нова Влада

Вест | пред 9 месеци

СДСМ со писмено соопштение реагира на интервјуто на Никола Груевски во дневникот на Канал 5. „Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување...

Груевски Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Груевски: Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

ТВ Нова | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека како партија ќе понудат документ за излез од кризата кои треба...

Која е целта на Тиранската платформа

Која е целта на Тиранската платформа?

Бизнис вести | пред 9 месеци

Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола...

Груевски ВМРО ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

ТВ Нова | пред 9 месеци

Акцијата на СДСМ и СЈО е планира до таа мера, не само да се оди кон поединци од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа поединци во смисла на најмалку половина раководство ако може и цело раководство, туку да не нападне и партијата,...

Груевски Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на Македонија

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на Македонија

Вест | пред 9 месеци

-Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал...

 Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел  промена на името

„Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел – промена на името“

ТВ Нова | пред 9 месеци

Заев кога вели дека нема никаква поврзаност со СЈО не ја кажува вистината, Заев лаже. СЈО е под целосно контрола на СДСМ и тие имаат континуирана дневна комуникација. Целта е во наредниот период, за да...

СДСМ Груевски да се соочи со правдата доста ги малтретира луѓето да ги бранат неговите криминали

СДСМ: Груевски да се соочи со правдата, доста ги малтретира луѓето да ги бранат неговите криминали

Фокус | пред 9 месеци

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста и да се подготви за опозиција и за соочување со правдата, реагираат од СДСМ на денешното интервју на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во дневникот на Канал 5. „Ефектите...

Груевски Aко народот не си ја одбрани државата може да ја нема

Груевски: Aко народот не си ја одбрани државата, може да ја нема

Позитив | пред 9 месеци

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во денешното гостување на дневникот на „Канал 5“ повторно го повика народот да си ја одбрани државата. Груевски предупреди дека можно е Македонија повеќе да не постои...

Груевски Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Груевски: Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Курир | пред 9 месеци

-Целта на овој документ е прифаќање од страна на сите политички партии, но задржување на унитарноста на државата и да не се оди кон урнисување и растурање на нашата држава која што тешко ја добивме. Исто...

Груевски да престане да ги малтретира луѓето да ги бранат неговите криминали

Груевски да престане да ги малтретира луѓето да ги бранат неговите криминали

Бриф | пред 9 месеци

Соопштение на СДСМ: Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата. Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа граѓаните....

Груевски Живееме во историско време единствено народот може да ја одбрани државата

Груевски: Живееме во историско време, единствено народот може да ја одбрани државата

Алфа | пред 9 месеци

Живееме во историско време во кое некој сака да ја разнебити нашата држава. Може да дојдеме во ситуација да ја немаме државата. Единствено народот може да ја одбрани државата, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...

СДСМ Груевски може да се подготви само да замине бидејќи доаѓа нова Влада

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејќи доаѓа нова Влада!

+Инфо | пред 9 месеци

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, реагира СДСМ по вечераното интервју на Груевски за ТВ Канал 5. „Ефектите од документите...

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Груевски  Државата е нападната

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Груевски - Државата е нападната

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Државата е нападната, потребно е народот да ја одбрани, бидејќи може да ја нема ако биде оставена на остварувањето на планот на лидерот на опозицијата Зоран Заев и неговите сценаристи, изјави вечерва лидерот...

СДСМ Груевски може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата

СДСМ: Груевски може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата

Фактор | пред 9 месеци

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, реагираат од СДСМ со писмено соопштение по интервјуто на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Груевски најави политички документ  платформа за зачувување на Македонија

Груевски најави политички документ – „платформа за зачувување на Македонија“

Локално | пред 9 месеци

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ со кој ќе понуди начин за излез од кризата, најави лидерот на партијата, Никола Груевски, во вечерашното интервју за „Канал 5“. Груевски изјави дека очекува следените...

ВМРО ДПМНЕ ќе понуди документ за излез од политичката криза

ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди документ за излез од политичката криза

Дневник | пред 9 месеци

Заев е длабоко завлезен во криминал и затоа не отстапува од платформата, Тој сака по секоја цена да формира влада и тргувајќи со националните интереси со притисок да се извлече од казната, вели лидерот...

Грувески Подготвуваме документ за излез од кризата ќе го објавиме деновиве

Грувески: Подготвуваме документ за излез од кризата, ќе го објавиме деновиве

МКД | пред 9 месеци

„ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ со кој ќе понуди начин за излез од кризата, најави лидерот на партијата, Никола Груевски, во вечерашното интервју за „Канал 5". Груевски изјави дека очекува следните...

СДСМ Груевски може да се подготви само да замине бидејки доаѓа нова Влада

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејки доаѓа нова Влада

A1on | пред 9 месеци

СДСМ со писмено соопштение реагира на интервјуто на Никола Груевски во дневникот на Канал 5. „Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување...

Груевски Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Груевски: Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Вест | пред 9 месеци

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

Груевски Државата е нападната потребно е народот да си ја одбрани

Груевски: Државата е нападната, потребно е народот да си ја одбрани

Вест | пред 9 месеци

Кога вели дека не е поврзан со СЈО, Заев лаже, рече вечерва во ТВ-интервјуто на Канал 5 лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. -За да се спроведе агендата на СДСМ, е да се нападнат медиумите кои гласно...

Груевски ВМРО ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Курир | пред 9 месеци

-Да се заплени нејзиниот имот, да се блокира сметката, да се блокираат средствата на партијата, да не може да функционира, за да може да се истера оваа агенда. И однадвор никој ништо нема да каже како...

Груевски За странците Македонија е непланирано вонбрачно дете

Груевски: За странците Македонија е непланирано вонбрачно дете

A1on | пред 9 месеци

На два дена пред доѓањето на еврокомесарот Јоханес Хан, и овој пат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, се појави на интервју, овој пат за телевизијата Канал 5. Груевски повика на поголема масовност...

Груевски Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Груевски: Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Вистина | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека како партија ќе понудат документ за излез од кризата кои треба...

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на државата

Нетпрес | пред 9 месеци

Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал...

Груевски: Подготвени сме и на лична жртва, Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

Нетпрес | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија...

ГРУЕВСКИ Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

ГРУЕВСКИ: Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Телеграф | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во гостувањето во Дневникот на „Канал 5“ коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека очекува Хан да ја осуди Тиранската платформа направена...

ВМРО ДПМНЕ му нуди на СДСМ малцинска влада по цена СЈО да продолжи со работа

ВМРО-ДПМНЕ му нуди на СДСМ малцинска влада по цена СЈО да продолжи со работа

+Инфо | пред 9 месеци

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми...

 Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел  промена на името

„Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел – промена на името“

Курир | пред 9 месеци

-Од една страна да се нападнат медиумите кои гласно говорат за ризиците во кои влегува Македонија. Влегоа во Сител, МПМ, Канал 5. Сега е под хајка и политички прогон газдата на ТВ Нова. Тоа е јасен сигнал...

Груевски Подготвени сме и на лична жртва Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

Груевски: Подготвени сме и на лична жртва, Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

ТВ Нова | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија...

ГРУЕВСКИ ПРЕДУПРЕДУВА Целта на платформата е федерализација а потоа и растурање на државата

ГРУЕВСКИ ПРЕДУПРЕДУВА: Целта на платформата е федерализација а потоа и растурање на државата

Телеграф | пред 9 месеци

Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал...

ГРУЕВСКИ Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

ГРУЕВСКИ: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Телеграф | пред 9 месеци

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна...

Груевски Подготвени сме и на лична жртва Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

Груевски: Подготвени сме и на лична жртва, Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

Курир | пред 9 месеци

-Доколку Заев го донесат албанските партии го донесат на позиција, ние му нудиме да сите пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија,а тоа е 51 пратеник да гласаат за неговата Влада и тој...

Груевски ВМРО ДПМНЕ подготвува политички документ за излез од кризата кој ќе им биде понуден на поголемите политички партии

Груевски: ВМРО ДПМНЕ подготвува политички документ за излез од кризата кој ќе им биде понуден на поголемите политички партии

Канал 5 | пред 9 месеци

Ако  овој документ, кој ќе биде понуден на сите поголеми политички партии, биде прифатен, тоа ќе значи излегување од кризата но и зачувување на унитарниот карактер на државата - рече Груевски. Тој рече...

ВМРО ДПМНЕ изработува документ за излез од кризата Груевски повикува народот да ја брани државата

ВМРО-ДПМНЕ изработува документ за излез од кризата; Груевски повикува народот да ја брани државата

Алсат-М | пред 9 месеци

Во вечерашното интервју на телевизија Канал 5, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ги потврди претходните ставови на партијата. Тој го повторно го повика народот да ја брани државата, притоа нагласувајќи...

Груевски Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Груевски: Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Курир | пред 9 месеци

-Она што ние ќе го понудиме на средната со Хан е она што и ние го говориме целиот овој период и е во духот на нашата партија, но ние очекуваме Хан да ја осуди тиранската платформа, ЕУ во 2008-та година...

Груевски Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Курир | пред 9 месеци

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна...

Груевски Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на државата

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на државата

Курир | пред 9 месеци

-Тој документ води кон федерализација на земјата, таа платформа не е од сега, таа е од многу порано, но сега најдоа човек кој сака да си ги прикрие криминалите и ќе прифати секакви платформи за да дојде...

Груевски Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Груевски: Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

ТВ Нова | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека очекува Хан да ја осуди Тиранската платформа направена во...

Груевски Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

ТВ Нова | пред 9 месеци

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна...

Груевски Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на

Курир | пред 9 месеци

-Тој документ води кон федерализација на земјата, таа платформа не е од сега, таа е од многу порано, но сега најдоа човек кој сака да си ги прикрие криминалите и ќе прифати секакви платформи за да дојде...

Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Курир | пред 9 месеци

-Она што ние ќе го понудиме на средната со Хан е она што и ние го говориме целиот овој период и е во духот на нашата партија, но ние очекуваме Хан да ја осуди тиранската платформа, ЕУ во 2008-та година...

Груевски ВМРО ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Вистина | пред 9 месеци

Акцијата на СДСМ и СЈО е планира до таа мера, не само да се оди кон поединци од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа поединци во смисла на најмалку половина раководство ако може и цело раководство, туку да не нападне и партијата,...

Груевски Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза

ТВ Нова | пред 9 месеци

-Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал...

Груевски: Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Нетпрес | пред 9 месеци

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

ГРУЕВСКИ НАЈАВИ ВМРО ДПМНЕ ќе понуди документ за излез од политичката криза

ГРУЕВСКИ НАЈАВИ: ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди документ за излез од политичката криза

Телеграф | пред 9 месеци

Заев е длабоко завлезен во криминал и затоа не отстапува од платформата, Тој сака по секоја цена да формира влада и тргувајќи со националните интереси со притисок да се извлече од казната, вели лидерот...

ВМРО ДПМНЕ му нуди на СДСМ малцинска влада по цена СЈО да продолжи со работа

ВМРО-ДПМНЕ му нуди на СДСМ малцинска влада по цена СЈО да продолжи со работа

+Инфо | пред 9 месеци

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми...

Груевски Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Груевски: Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Курир | пред 9 месеци

-Втората понуда е доколку Заев го донесат албанските позиции на функција, ние му нудиме 51 пратеник да гласаат за да тој биде премиер, сите министри да бидат од СДСМ и да има малцинска влада. Малцинска...

 Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел  промена на името

„Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел – промена на името“

Вистина | пред 9 месеци

Заев кога вели дека нема никаква поврзаност со СЈО не ја кажува вистината, Заев лаже. СЈО е под целосно контрола на СДСМ и тие имаат континуирана дневна комуникација. Целта е во наредниот период, за да...

Груевски Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Груевски: Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

ТВ Нова | пред 9 месеци

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

Груевски Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Лидер | пред 9 месеци

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна...

Груевски Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Груевски: Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Курир | пред 9 месеци

-Втората понуда е доколку Заев го донесат албанските позиции на функција, ние му нудиме 51 пратеник да гласаат за да тој биде премиер, сите министи да бидат од СДСМ и да има малцинска влада. Малцинска...

Груевски Подготвени сме и на лична жртва Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

Груевски: Подготвени сме и на лична жртва, Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

Вистина | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија...

Груевски Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Груевски: Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Лидер | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека очекува Хан да ја осуди Тиранската платформа направена во...

Груевски Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на државата

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на државата

Лидер | пред 9 месеци

-Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал...

Груевски Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Вистина | пред 9 месеци

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна...

Груевски Нека му ја мисли тој што оди против народот

Груевски: Нека му ја мисли тој што оди против народот!

Фокус | пред 9 месеци

Зоран Заев не отстапува од платформата на албанските партии, бидејќи е фатен жив во криминал, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски , во интервју за телевизијата Канал 5. -Тој сака да формира влада...

Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Вистина | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека очекува Хан да ја осуди Тиранската платформа направена во...

Груевски Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на

Вистина | пред 9 месеци

-Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал...

Груевски Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Груевски: Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Лидер | пред 9 месеци

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

Груевски Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Груевски: Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Вистина | пред 9 месеци

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

СДСМ Груевски може да се подготви само да замине бидејки доаѓа нова Влада

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејки доаѓа нова Влада!

Reporter.mk | пред 9 месеци

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, реагира СДСМ по вечераното интервју на Груевски за ТВ Канал 5. „Ефектите од документите...

СДСМ Груевски може да се подготви само да замине бидејки доаѓа нова Влада

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејки доаѓа нова Влада!,

Либертас | пред 9 месеци

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, реагира СДСМ по вечераното интервју на Груевски за ТВ Канал 5. „Ефектите од документите...

Груевски Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Груевски: Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Република | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека како партија ќе понудат документ за излез од кризата кои треба...

СДСМ Груевски е во паника тој може да се подготви само за заминување

СДСМ:Груевски е во паника, тој може да се подготви само за заминување

Нова ТВ | пред 9 месеци

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, реагираат од СДСМ на денешното гостување на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во дневникот...

Груевски За странците Македонија е непланирано вонбрачно дете

Груевски: За странците Македонија е непланирано вонбрачно дете

Reporter.mk | пред 9 месеци

На два дена пред доѓањето на еврокомесарот Јоханес Хан, и овој пат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, се појави на интервју, овој пат за телевизијата Канал 5. Груевски повика на поголема масовност...

Груевски Хан да ја отфрли платформата а Заев сака влада за да се спаси од затвор

Груевски: Хан да ја отфрли платформата, а Заев сака влада за да се спаси од затвор

Reporter.mk | пред 9 месеци

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми...

Груевски Подготвени сме и на лична жртва Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

Груевски: Подготвени сме и на лична жртва, Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

Република | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија...

Груевски Предупредувам  може да дојде до тоа да немаме држава

Груевски: Предупредувам – може да дојде до тоа да немаме држава

Нова ТВ | пред 9 месеци

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во денешното гостување на дневникот на „Канал 5“ повторно го повика народот да си ја одбрани државата. Груевски предупреди дека можно е Македонија повеќе да не постои....

Груевски Хан да ја отфрли платформата а Заев сака влада за да се спаси од затвор

Груевски: Хан да ја отфрли платформата, а Заев сака влада за да се спаси од затвор

Либертас | пред 9 месеци

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ кој нема да ја наруши унитарноста на државата за излез од кризата, кој деновиве ќе биде усвоен од Извршниот комитет и потоа ќе им биде понуден на сите поголеми...

ВМРО ДПМНЕ Заев со молчењето ја одобрува агендата на Села

ВМРО-ДПМНЕ: Заев со молчењето ја одобрува агендата на Села

Позитив | пред 9 месеци

ВМРО-ДПМНЕ повторно го нападна Зоран Заев кој не ги коментира засега контроверзните изјави на струшкиот градоначалник Зијадин Села дека ќе отпушта Македонци за на нивно место да се вработат Албанци. „Зијадин...

Очекуваме Хан да ја отфрли Тиранската пратформа чијашто цел е федерализација како претпоследна фаза во распарчувањето на Македонија

Очекуваме Хан да ја отфрли Тиранската пратформа, чијашто цел е федерализација како претпоследна фаза во распарчувањето на Македонија

Република | пред 9 месеци

Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, рече во гостувањето во дневникот на Канал...

Груевски Државата е нападната потребно е народот да си ја одбрани

Груевски: Државата е нападната, потребно е народот да си ја одбрани

Република | пред 9 месеци

Кога вели дека не е поврзан со СЈО, Заев лаже, рече вечерва во ТВ-интервјуто на Канал 5 лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. -За да се спроведе агендата на СДСМ, е да се нападнат медиумите кои гласно...

Груевски Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Груевски: Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Република | пред 9 месеци

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

СДСМ 700 000 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него тоа е вистинската анкета

СДСМ: 700.000 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него,тоа е вистинската анкета

Reporter.mk | пред 9 месеци

„Најрелевантата анкета на граѓаните, Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани...

СЈО Е ДЕЛ ОД СТРАТЕГИЈАТА ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел  промена на името

СЈО Е ДЕЛ ОД СТРАТЕГИЈАТА ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО: Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел – промена на името!

Infomax | пред 9 месеци

Заев кога вели дека нема никаква поврзаност со СЈО не ја кажува вистината, Заев лаже. СЈО е под целосно контрола на СДСМ и тие имаат континуирана дневна комуникација. Целта е во наредниот период, за да...

СДСМ Најрелевантната анкета се резултатите од изборите на 11 декември

СДСМ: Најрелевантната анкета се резултатите од изборите на 11 декември

Вест | пред 9 месеци

Најрелевантата анкета на граѓаните Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани...

ПОДГОТВЕНИ ДА СЕ ЖРТВУВАМЕ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

ПОДГОТВЕНИ ДА СЕ ЖРТВУВАМЕ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА: Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт!

Infomax | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија...

ВМРО ДПМНЕ подготвува документ за излез од политичката криза

ВМРО-ДПМНЕ подготвува документ за излез од политичката криза

Сител | пред 9 месеци

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во вечерашното интервју за телевизија Канал 5 најави дека подготвуваат документ за излез од политичката криза. Тој очекува документот да биде готов следната недела...

СДСМ Најрелевантната анкета се резултатите од изборите на 11 декември

СДСМ: Најрелевантната анкета се резултатите од изборите на 11 декември

Утрински | пред 9 месеци

Најрелевантата анкета на граѓаните Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани...

СДСМ 700 00 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова влада без него тоа е вистинската анкета

СДСМ:700.00 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова влада без него,тоа е вистинската анкета

Канал 5 | пред 9 месеци

Груевски мора да ја прифати новата реалност дека тој е опозиција и дека ништо, па ниту нарачани анкети  од агенции што добивале милионски тендери од државни институци нема да го смени тој факт. Груевски...

Груевски ВМРО ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е таргет на СЈО и СДСМ затоа што е на браникот на националните и државни интереси

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Акцијата на СДСМ и СЈО е планира до таа мера, не само да се оди кон поединци од ВМРО-ДПМНЕ, и тоа поединци во смисла на најмалку половина раководство ако може и цело раководство, туку да не нападне и партијата,...

 Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел  промена на името

„Хајката на СЈО е порака на Заев до медиумите кои не се под нивна контрола и потрупување на ВМРО со измислени случаи со цел дефокус од крајната цел – промена на името“

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Заев кога вели дека нема никаква поврзаност со СЈО не ја кажува вистината, Заев лаже. СЈО е под целосно контрола на СДСМ и тие имаат континуирана дневна комуникација. Целта е во наредниот период, за да...

Груевски Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна...

Груевски Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Груевски: Очекуваме Хан да повика да се отфрли Тиранската платформа

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека очекува Хан да ја осуди Тиранската платформа направена во...

Груевски Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Груевски: Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да...

Груевски Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на

Слободна Македонија | пред 9 месеци

-Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, изјави во гостувањето во дневникот на...

Груевски Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на

Груевски: Целта на Тиранската платформа е федерализација како предфинална фаза од растурањето на

Вечер | пред 9 месеци

-Доколку не се настапи како што досега беше победник со победник, тогаш овој документ кој е направен во Тирана ќе ни направи проблеми со функционирање на државата, вели во гостувањето во дневникот на Канал...

СДСМ 700 00 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него

СДСМ: 700.00 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него

+Инфо | пред 9 месеци

Најрелевантата анкета на граѓаните, Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија, реагира СДСМ. „Мнозинството...

СДСМ 700 000 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него тоа е вистинската анкета

СДСМ: 700.000 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него,тоа е вистинската анкета

A1on | пред 9 месеци

„Најрелевантата анкета на граѓаните, Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани...

Груевски Државата може да ја снема ако се остави на Заев и неговите сценаристи

Груевски: Државата може да ја снема ако се остави на Заев и неговите сценаристи

Вечер | пред 9 месеци

Ние на Хан ќе понудиме да ја осуди платформата од Тирана, да осуди мешање на друга држава во Македонија. Принципот на коалицирање со победникот кај македонците секогаш да коалицира со победникот кај алабанците...

ВМРО ДПМНЕ Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собраниетo

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собраниетo

Дневник | пред 9 месеци

Фактот што СДСМ и Зоран Заев не ги осудуваат изјавите на Зијадин Села значи дека тие молчешкум ја одобруваат неговата агенда само за да ги добијат неговите три гласа во Собранието, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ....

ВМРО ДПМНЕ Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа

Утрински | пред 9 месеци

Фактот што СДСМ и Зоран Заев не ги осудуваат изјавите на Зијадин Села значи дека тие молчешкум ја одобруваат неговата агенда само за да ги добијат неговите три гласа во Собранието, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ....

Партиски препукувања на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ

Партиски препукувања на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Р.С. Европа | пред 9 месеци

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата принципиелна понуда да му даде поддршка на Зоран Заев да формира влада, доколку СДСМ се откаже од тиранската платформа, соопшти ВМРО-ДПМНЕ додавајќи, како што велат, ако...

ВМРО ДПМНЕ Заев и СДСМ ниту еднаш не ги осудија изјавите на Села и Дода

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ ниту еднаш не ги осудија изјавите на Села и Дода

Актуелно24 | пред 9 месеци

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

Заев не сака да се огради од радикалните ставови на Села обвинуваат од ВМРО ДПМНЕ

Заев не сака да се огради од радикалните ставови на Села, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ

МКД | пред 9 месеци

„Лидерот на СДСМ Зоран Заев не сака да се огради од радикалните ставови на Зијадин Села, само за да ги добие неговите три гласа од кои му зависи парламентарното мнозинство", соопштија денеска од ВМРО-ДПМНЕ....

ВМРО ДПМНЕ Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

Вест | пред 9 месеци

Фактот што СДСМ и Зоран Заев не ги осудуваат изјавите на Зијадин Села значи дека тие молчешкум ја одобруваат неговата агенда само за да ги добијат неговите три гласа во Собранието, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ....

ВМРО ДПМНЕ Заев ја одобрува агендата на Села

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја одобрува агендата на Села

24 вести | пред 9 месеци

Зијадин Села, човекот од кого зависи парламентарно мнозинство на СДСМ пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална држава, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата,...

ВМРО ДПМНЕ Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

Infomax | пред 9 месеци

Фактот што СДСМ и Зоран Заев не ги осудуваат изјавите на Зијадин Села значи дека тие молчешкум ја одобруваат неговата агенда само за да ги добијат неговите три гласа во Собранието, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ....

ВМРО ДПМНЕ Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

Алфа | пред 9 месеци

Фактот што СДСМ и Зоран Заев не ги осудуваат изјавите на Зијадин Села значи дека тие молчешкум ја одобруваат неговата агенда само за да ги добијат неговите три гласа во Собранието, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ....

ВМРО ДПМНЕ и натаму со понуда за влада и поддршка без Албаниците или нови избори

ВМРО ДПМНЕ и натаму со понуда за влада и поддршка без Албаниците или нови избори

Локално | пред 9 месеци

Аболицираниот Зоран Заев и криминогеното раководство на СДСМ ниту еднаш не ги осудија овие изјави на Села и Дода, молчеа и сеуште молчат, се вели меѓудригото во соопштението на ВМРО ДПМНЕ Исто како што...

ВМРО ДПМНЕ Заев и СДСМ ниту еднаш не ги осудија изјавите на Села и Дода

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ ниту еднаш не ги осудија изјавите на Села и Дода

Макфакс | пред 9 месеци

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

Канал 5 | пред 9 месеци

- Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев, на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Заев да не ја распродава државата и да се откаже од платформата

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да не ја распродава државата и да се откаже од платформата

Телеграф | пред 9 месеци

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

Лидер | пред 9 месеци

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

Курир | пред 9 месеци

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ и Зоран Заев одат по тенок мраз и не се откажуваат од Тиранската Платформа и упорно со тоа ја носат Македонија кон работ на бездна....

ВМРО ДПМНЕ СДСМ и Заев не се откажуваат од тиранската платформа

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев не се откажуваат од тиранската платформа

ТВ Нова | пред 9 месеци

СДСМ и Зоран Заев одат по тенок мраз. Не се откажуваат од „Тиранската платформа“ и упорно со тоа ја носат Македонија кон работ на бездна, велат во соопштение ВМРО-ДПМНЕ. Пртијата коментира дека Зијадин...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ и Заев упорно ја носат Македонија кон бездна

Нетпрес | пред 9 месеци

СДСМ и Зоран Заев одат по тенок мраз и не се откажуваат од Тиранската Платформа и упорно со тоа ја носат Македонија кон работ на бездна, велат од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение интегрално ви го пренесуваме...

ВМРО ДПМНЕ Заев и СДСМ ниту еднаш не ги осудија изјавите на Села и Дода

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ ниту еднаш не ги осудија изјавите на Села и Дода

Таратур | пред 9 месеци

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Села му обезбедува парламентарно мнозинство на Заев

ВМРО-ДПМНЕ: Села му обезбедува парламентарно мнозинство на Заев

Фокус | пред 9 месеци

Лидерот на СДСМ Зоран Заев не сака да се огради од радикалните ставови на Зијадин Села , само за да ги добие неговите три гласа од кои му зависи парламентарното мнозинство, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Села,...

ВМРО ДПМНЕ Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

Прес 24 | пред 9 месеци

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

Денешен | пред 9 месеци

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

Вистина | пред 9 месеци

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ СДСМ и Заев одат по тенок мраз и не се откажуваат од Тиранската платформа

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев одат по тенок мраз и не се откажуваат од Тиранската платформа

Фактор | пред 9 месеци

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарното мнозинство на СДСМ и Тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија...

СДСМ 700 000 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него тоа е вистинската анкета

СДСМ: 700.000 граѓани му велат на Груевски дека сакаат нова Влада без него, тоа е вистинската анкета

ТВ 21 | пред 9 месеци

Најрелевантата анкета на граѓаните, Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани...

ВМРО ДПМНЕ Заев молчешкум ја одобрува агендата на Села

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молчешкум ја одобрува агендата на Села

A1on | пред 9 месеци

„Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

Заев водејќи се од жедта за власт и пари ја распродава Македонија

Пулс 24 | пред 9 месеци

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

Exclusive | пред 9 месеци

Фактот што СДСМ и Зоран Заев не ги осудуваат изјавите на Зијадин Села значи дека тие молчешкум ја одобруваат неговата агенда само за да ги добијат неговите три гласа во Собранието, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ....

ВМРО ДПМНЕ Аболицираниот Заев водејќи се од желбата за власт и пари ја распродава Македонија

ВМРО ДПМНЕ: Аболицираниот Заев водејќи се од желбата за власт и пари ја распродава Македонија

Reporter.mk | пред 9 месеци

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

Вечер | пред 9 месеци

Фактот што СДСМ и Зоран Заев не ги осудуваат изјавите на Зијадин Села значи дека тие молчешкум ја одобруваат неговата агенда само за да ги добијат неговите три гласа во Собранието, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ....

ВМРО ДПМНЕ Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

ВМРО-ДПМНЕ: Заев молкум ја одобрува агендата на Села за да ги добие неговите три гласа во Собранието

Сител | пред 9 месеци

Фактот што СДСМ и Зоран Заев не ги осудуваат изјавите на Зијадин Села значи дека тие молчешкум ја одобруваат неговата агенда само за да ги добијат неговите три гласа во Собранието, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ....

ВМРО ДПМНЕ Заев и СДСМ ја носат Македонија кон работ на бездна

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ ја носат Македонија кон работ на бездна

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

ВМРО ДПМНЕ Ако Заев толку ја почитуава Платформата нека излезе со неа во предизборна кампања

ВМРО-ДПМНЕ: Ако Заев толку ја почитуава Платформата, нека излезе со неа во предизборна кампања

ТВ 21 | пред 9 месеци

Зијадин Села, човекот од кого зависи Парламентарно мнозинство на СДСМ и тиранската влада на Заев на изборите пред своите гласачи се обврза дека никогаш нема да се откаже Македонија да стане бинационална...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност