„Плати со поезија“ во Скопје и во Велес за Светскиот ден на поезијата

Дневник | пред 9 месеци

Светскиот ден на поезијата денеска во девет кафе-барови во Скопје и во Велес ќе биде одбележан со акцијата „Плати со поезија“ - дел од глобалниот настан што се случува во повеќе од 1.400 кафетерии во 36...

 Плати со поезија  во Скопје и во Велес

„Плати со поезија“ во Скопје и во Велес

Утрински | пред 9 месеци

По повод Светскиот ден на поезијата трета година по ред Македонија е дел од овој глобален настан По повод Светскиот ден на поезијата - 21 март, трета година по ред Македонија е дел од глобалниот настан...

 Плати со поезија  во Скопје и во Велес

„Плати со поезија“ во Скопје и во Велес

Курир | пред 9 месеци

Во Нола Бар, Наргиле Кафе, Ревија, Дион, Бекјард, Џус бар, Венето, Баду Бар во Скопје и во Чао Кафе во Велес љубителите на кафе и чај ќе можат да платат со поезија, a најдобрите поеми ќе добијат награди....

 Плати со поезија  во Скопје и во Велес

„Плати со поезија“ во Скопје и во Велес

Република | пред 9 месеци

Во вторник, 21 март, во 10 часот, по повод Светскиот ден на поезијата, по трет пат започнува акцијата „Плати со поезија“. Во Нола Бар, Наргиле Кафе, Ревија, Дион, Бекјард, Џус бар, Венето, Баду Бар во...

Напиј се кафе и плати со стихови

Напиј се кафе и плати со стихови!

Вечер | пред 9 месеци

По повод Светскиот ден на поезијата денес во 10 часот, по трет пат започнува акцијата „Плати со поезија" Во Нола Бар, Наргиле Кафе, Ревија, Дион, Backyard, Juice Bar, Венето, Баду Бар во Скопје и во Чао...

 Плати со поезија  на 9 локации во Скопје и Велес

„Плати со поезија“ на 9 локации во Скопје и Велес

Радио МОФ | пред 9 месеци

Кафе, инспирација и стихови на Светскиот ден на поезијата. Трета година по ред Македонија повторно е дел од глобалниот настан „Плати со поезија“. По повод Светскиот ден на поезијата, Јулиус Мајнл неминовно...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност