Корејски рулет

Корејски рулет

Утрински | пред 9 месеци

Димитар Чулев Минатонеделната закана на американскиот државен секретар дека е можен и превентивен удар кон Северна Кореја, се покажа како „истрел во празно“ и не го спречи Пјонгјанг да изведе уште еден...

Тилерсон Готово е со политиката на стратешко трпение

Тилерсон: Готово е со политиката на стратешко трпение

Курир | пред 9 месеци

Тој посочи дека тоа е реакцијата на Тилерсон на соопштението од Северна Кореја за вчерашното тестирање на најновиот ракетен мотор. Тилерсон за време на првата посета на Азија, претстојуваше во главниот...

Тилерсон Готово е со политиката на стратешко трпение

Тилерсон: Готово е со политиката на стратешко трпение

A1on | пред 9 месеци

Државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон за време на неодамнешната посета на Кина испрати јасен сигнал до Северна Кореја дека „е готово со политиката на стратешко трпение“, изјави денеска портпаролот на...

Тилерсон Готово е со политиката на стратешко трпение

Тилерсон: Готово е со политиката на стратешко трпение

ТВ Нова | пред 9 месеци

Државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон за време на неодамнешната посета на Кина испрати јасен сигнал до Северна Кореја дека „е готово со политиката на стратешко трпение“, изјави денеска портпаролот на...

Тилерсон Готово е со политиката на стратешко трпение

Тилерсон: Готово е со политиката на стратешко трпение

Либертас | пред 9 месеци

Државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон за време на неодамнешната посета на Кина испрати јасен сигнал до Северна Кореја дека „е готово со политиката на стратешко трпение“, изјави денеска портпаролот на...

Тилерсон Готово е со политиката на стратешко трпение

Тилерсон: Готово е со политиката на стратешко трпение

Република | пред 9 месеци

Државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон за време на неодамнешната посета на Кина испрати јасен сигнал до Северна Кореја дека „е готово со политиката на стратешко трпение“, изјави денеска портпаролот на...

Тилерсон Готово е со политиката на стратешко трпение

Тилерсон: Готово е со политиката на стратешко трпение

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон за време на неодамнешната посета на Кина испрати јасен сигнал до Северна Кореја дека „е готово со политиката на стратешко трпение“, изјави денеска портпаролот на...

Трамп со критики кон Ким Јонг ун поради програмата за проектили

Трамп со критики кон Ким Јонг-ун поради програмата за проектили

МТВ 1 | пред 9 месеци

Според официјален Сеул, најновите тестирања на ракетен мотор во Северна Кореја покажаа значителен прогрес во програмата за развој на проектили. Пјонгјанг тврди дека  нуклеарното и ракетното оружје е потребно...

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

еВести | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп упати критики кон севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, истакнувајќи дека тој „се однесува многу, многу лошо“. Трамп нагласи дека имал средби со претставници на својата...

Ким Џонг Ун се фали дека ќе победат оти имаат нови ракети

Ким Џонг Ун се фали дека ќе победат оти имаат нови ракети

Мојо | пред 9 месеци

Северна Кореја го испита новиот ракетен мотор со голема сила на чија проба присуствуваше и драгиот лидер Ким Џонг Ун. „Светот наскоро ќе ја види важноста на историската победа која денес ја остваривме“...

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

ТВ Нова | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп упати критики кон севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, истакнувајќи дека тој „се однесува многу, многу лошо“. Трамп нагласи дека имал средби со претставници на својата...

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

+Инфо | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп упати критики кон севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, истакнувајќи дека тој „се однесува многу, многу лошо“. Трамп нагласи дека имал средби со претставници на својата...

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Курир | пред 9 месеци

Трамп нагласи дека имал средби со претставници на својата администрација, на кои главна тема била Северна Кореја. Белата куќа соопшти дека Трамп се сретнал со советникот одговорен за прашања од национална...

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Денешен | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп упати критики кон севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, истакнувајќи дека тој „се однесува многу, многу лошо“. Трамп нагласи дека имал средби со претставници на својата...

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу, многу лошо

Либертас | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп упати критики кон севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, истакнувајќи дека тој „се однесува многу, многу лошо“. Трамп нагласи дека имал средби со претставници на својата...

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп упати критики кон севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, истакнувајќи дека тој „се однесува многу, многу лошо“. Трамп нагласи дека имал средби со претставници на својата...

Трезор Треба договор со Северна Кореја

Трезор: Треба договор со Северна Кореја

Утрински | пред 9 месеци

Раководството во Пјонгјанг не е самоубиствено Вилијам Пери Во 1999 година бев во Пјонгјанг по барањата на претседателот на САД, Бил Клинтон, јужнокорејскиот претседател Ким Дае-јунг и јапонскиот премиер...

Северна кореја тестираше нов ракетен мотор

Северна кореја тестираше нов ракетен мотор

Канал 5 | пред 9 месеци

Северна кореја тестираше нов ракетен мотор, соопштија државните медиуми, а лидерот Ким Јонг Ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на ракетната индустија на земјата. Објавувањето на 19 март доаѓа...

Голем чекор во ракетната индустрија на Северна Кореја

Голем чекор во ракетната индустрија на Северна Кореја

Сител | пред 9 месеци

Loading Video...

Ким Јонг Ун најави ново раѓање на ракетната индустрија на Северна Кореја

Ким Јонг Ун најави „ново раѓање на ракетната индустрија на Северна Кореја“

Позитив | пред 9 месеци

Северна Кореја изврши тестирање на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри, јавиле севернокорејските државни медиуми, пренесуваат светските агенции. Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун...

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Макфакс | пред 9 месеци

Северна Кореја тестирала нов ракетен мотор со голема моќност во присуство на водачот Ким Џонг-ун, објави во неделата службената севернокорејска новинска агенција KCNA. „Светот наскоро ќе ја сфати важноста...

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Актуелно24 | пред 9 месеци

Северна Кореја тестирала нов ракетен мотор со голема моќност во присуство на водачот Ким Џонг-ун, објави во неделата службената севернокорејска новинска агенција KCNA. „Светот наскоро ќе ја сфати важноста...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Алфа | пред 9 месеци

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким...

Ким Јонг Ун Остваривме важна и историска победа светот ќе го сфати тоа

Ким Јонг Ун: Остваривме важна и историска победа, светот ќе го сфати тоа

МКД | пред 9 месеци

Северна Кореја тестирала нов ракетен мотор со гоелма моќност во присуство на Ким Јонг Ун, објави денес севернокорејската новинска агенција КЦНА . „Светот наскоро ќе ја сфати важноста на историската победа...

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Р.С. Европа | пред 9 месеци

Северна Кореја терстираше нов ракетен мотор, соопштија државните медиуми, а лидерот Ким Јонг Ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на ракетната индустија на земјата. Објавувањето на 19 март...

СЕ СТРЕСЕ ЗЕМЈАТА Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

СЕ СТРЕСЕ ЗЕМЈАТА: Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Телеграф | пред 9 месеци

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија,...

СЕВЕРНА КОРЕЈА: Извршена проба на нов ракетен мотор

Нетпрес | пред 9 месеци

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија,...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

A1on | пред 9 месеци

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија,...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Курир | пред 9 месеци

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија, јавија државните медиуми во Пјонгјанг. Моторот ќе помогне државата да достигне...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Алсат-М | пред 9 месеци

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија,...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Либертас | пред 9 месеци

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија,...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Сител | пред 9 месеци

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија,...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

ТВ 21 | пред 9 месеци

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија,...

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност