Суперлига Еурофарм Работник во вториот дел го скрши отпорот на Вардар Јуниор

Суперлига: Еурофарм Работник во вториот дел го скрши отпорот на Вардар Јуниор

Спорт365 | пред 9 месеци

Во рамките од 17. коло во машката ракометна македонска Суперлига… Денеска составот на Еурофарм Работник како гостин со 23:31 беше подобар од Вардар Јуниор. На табелата Еурофарм Работник после 12. триумф...

Очекувана победа на Еурофарм Работник против Вардар Јуниор

Очекувана победа на Еурофарм Работник против Вардар Јуниор

A1on | пред 9 месеци

Ракометарите на Еурофарм Работник остварија очекувана победа против Вардар Јуниор во последниот натпревар од 17.коло во Првата машка лига на Македонија. На средбата одиграна попладнево во Скопје, гостите...

Очекувана победа на Еурофарм Работник против Вардар Јуниор

Очекувана победа на Еурофарм Работник против Вардар Јуниор

+Инфо | пред 9 месеци

Ракометарите на Еурофарм Работник остварија очекувана победа против Вардар Јуниор во последниот натпревар од 17.коло во Првата машка лига на Македонија. На средбата одиграна попладнево во Скопје, гостите...

Еурофарм Работник славеше против Вардар Јуниор

Супер спорт | пред 9 месеци

Ракометарите на Еурофарм Работник го победија на гости Вардар Јуниор во натпревар од 17-то коло во првата македонска ракометна лига, 23:31. Гостите од Битола на полувреме замина со предност од шест погодоци,...

Очекувана победа на Еурофарм Работник против Вардар Јуниор

Очекувана победа на Еурофарм Работник против Вардар Јуниор

Сител | пред 9 месеци

Ракометарите на Еурофарм Работник остарија очекувана победа против Вардар Јуниор во последниот натпревар од 17.коло во Првата машка лига на Македонија. На средбата одиграна попладнево во Скопје, гостите...

Работник лесно до бодовите против Вардар јуниор

Работник лесно до бодовите против Вардар јуниор

Екипа | пред 9 месеци

Претпоследното коло од ракометната Супер-лига беше комплетирано со вечерашниот меч меѓу Вардар јуниор и Работник, на кој гостите од Битола рутински го освоија СРЦ „Кале“ со 23-31. Средбата немаше преголемо...

 Фармацевтите без грешка  јуниорите имаат уште да учат  ФОТОГАЛЕРИЈА

„Фармацевтите“ без грешка, „јуниорите“ имаат уште да учат… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет | пред 9 месеци

Еурофарм Работник од поодамна беше промовиран како патник во плеј-офот на Суперлигата. Но и покрај тоа избраниците на тренерот Андон Бошковски славеа на гостувањето кај Вардар Јуниор со 23:31. Ова е трета...

Три од три оваа пролет за Еурофарм Работник

Три од три оваа пролет за Еурофарм Работник

Гол | пред 9 месеци

Сите учесници во ракометниот плеј-оф се познати, а Еурофарм Работник е една од двете екипи со максимални три победи оваа пролет. Момците на Андон Бошковски по Металург 2 и Радовиш, попладнево славеше и...

Еурофарм Работник вторпат сезонава го победи Вардар Јуниор и се зацврсти на третото место

Еурофарм Работник вторпат сезонава го победи Вардар Јуниор и се зацврсти на третото место

Гол | пред 9 месеци

Во последниот меч од 17. коло во македонската ракометна Суперлига, екипата на Еурофарм Работник славеше на гостувањето во Скопје кај Вардар Јуниор (31-23). Гостите од Битола по вторпат сезонава го совладаа...

Работник победнички чекори кон македонскиот плеј оф Триумф во Кале против Вардар Јуниор

Работник победнички чекори кон македонскиот плеј-оф: Триумф во „Кале” против Вардар Јуниор

24 Ракомет | пред 9 месеци

Ракометарите на Еурофарм Работник и покрај веќе обезбедениот пласман во плеј-офот за титулата, славеа висока победа на гостувањето во Скопје кај тимот на Вардар Јуниор со 22:31. Избраниците на Доне Бошковски...

Македонскиот ракомет на ново јуниорско ЕП

Македонскиот ракомет на ново јуниорско ЕП

Идивиди | пред 9 месеци

Македонската женска јуниорска репрезентација со 23:19 беше подобра од Фарските Острови за да обезбеди пласман на Европското првенство оваа година во Словенија По сличниот успех на македонските јуниори,...

Македонскиот ракомет на ново јуниорско ЕП

Македонскиот ракомет на ново јуниорско ЕП!

Македонски Спорт | пред 9 месеци

Македонската женска јуниорска репрезентација со 23:19 беше подобра од Фарските Острови за да обезбеди пласман на Европското првенство оваа година во Словенија По сличниот успех на македонските јуниори,...

Радовиш лесно го победи Работнички

Радовиш лесно го победи Работнички

24 Ракомет | пред 9 месеци

Иако до вчера, ракометарите на Радовиш беа во конкуренција за пласман во плеј-офот од Супер Лигата, сепак по победата на Борец над Прилеп, стана јасно дека велешкиот тим ќе биде четвртиот патник во разигрувањето...

ВО ВЕЛЕС ПАДНАА 80 ГОЛОВИ Борец е последниот патник во плеј офот

ВО ВЕЛЕС ПАДНАА 80 ГОЛОВИ: Борец е последниот патник во плеј-офот

Sportmedia | пред 9 месеци

Екипата на Борец е последниот патник во Лигата што ќе се бори за титула и за Европа, откако на домашен терен го совлада Прилеп со 41-39. Екипата на Борец е последниот патник во Лигата што ќе се бори за...

Радовиш убедлив против фенерџијата Работнички

Супер спорт | пред 9 месеци

Ракометарите на Радовиш го победија Работнички на гости во натпревар од 17-то коло во македонската прва ракометна лига, 21:32. Последнопласираниот Работнички одигра само едно добро прво полувреме по кое...

Радовиш убедлив на гостувањето на теренот на Работнички

Радовиш убедлив на гостувањето на теренот на Работнички

Гол | пред 9 месеци

Во претпоследниот натпревар од 15. коло на ракометната Суперлига, во мечот кој денес се играше на пладне, Радовиш забележа победа на теренот на Работнички во Скопје со 21-32 (12-15). По нешто поизедначеното...

Очекувани победи на ракометарите на Охрид и Пелистер

Очекувани победи на ракометарите на Охрид и Пелистер

+Инфо | пред 9 месеци

Двете водечки екипи во Првата машка ракометна лига на Македонија, Охрид и Пелистер забележаа очекувани победи. Лидерот на табелата Охрид пред својата публика го совлада Пролет со 34-22, додека битолски...

Очекувани победи на ракометарите на Охрид и Пелистер

Очекувани победи на ракометарите на Охрид и Пелистер

A1on | пред 9 месеци

Двете водечки екипи во Првата машка ракометна лига на Македонија, Охрид и Пелистер забележаа очекувани победи. Лидерот на табелата Охрид пред својата публика го совлада Пролет со 34-22, додека битолски...

Очекувани победи на ракометарите на Охрид и Пелистер

Очекувани победи на ракометарите на Охрид и Пелистер

Сител | пред 9 месеци

Двете водечки екипи во Првата машка ракометна лига на Македонија, Охрид и Пелистер забележаа очекувани победи. Лидерот на табелата Охрид пред својата публика го совлада Пролет со 34-22, додека битолски...

Очекувани победи на ракометарите на Охрид и Пелистер

Очекувани победи на ракометарите на Охрид и Пелистер

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Двете водечки екипи во Првата машка ракометна лига на Македонија, Охрид и Пелистер забележаа очекувани победи. Лидерот на табелата Охрид пред својата публика го совлада Пролет со 34-22, додека битолски...

Охрид немаше проблеми со Пролет

Охрид немаше проблеми со Пролет

24 Ракомет | пред 9 месеци

Ракометарите на Охрид без проблеми го совладаа составот на Тинекс Пролет со 34:22 и ја сочуваа првата позиција на табелата во Супер Лигата во пресрет на плеј-офот. Во нивниот последен дуел од регуларниот...

Охрид без мака со Пролет во Велес постигнати 80 гола

Охрид без мака со Пролет, во Велес постигнати 80 гола

Екипа | пред 9 месеци

Охрид останува рамо до рамо со Пелистер на делба на првото место во ракометната Супер-лига, откако охриѓани вечерва рутински славеа над екипата на Пролет со 34-22. Само триесет минути им беа доволни на...

Пелистер и Охрид ги декласираа своите противници, победа и за Борец

Супер спорт | пред 9 месеци

Од 17-то коло во македонската ракометна лига се одиграа три натпревари. Битолски Пелистер убедливо го победи Металург 2, 24:35. После првото полувреме ракометарите на вториот тим на Металург имаа минимална...

Пелистер не греши два пати против Металург 2

Пелистер не греши два пати против Металург 2

Екипа | пред 9 месеци

Ракометарите на Пелистер продолжуваат со сигурни игри во финишот од ракометната Супер-лига, преку која битолскиот клуб уште од поодамна избори место во плејофот. Битолчани денеска на гостински терен славеа...

Охрид се врати на врвот Борец минимално подобар од Прилеп

Охрид се врати на врвот, Борец минимално подобар од Прилеп

Гол | пред 9 месеци

Ракометарите на Охрид го совладаа Пролет со 34-22 (21-10) и се израмнија по бројот на бодови со битолски Пелистер на едно коло до крајот на регуларниот дел од шампионатот на Македонија. Кобетиќ со 8 и...

По најефикасниот натпревар оваа сезона Борец е последниот патник во македонскиот плеј оф

По најефикасниот натпревар оваа сезона: Борец е последниот патник во македонскиот плеј-оф

24 Ракомет | пред 9 месеци

На едно коло пред крај на регуларниот тек од македонскиот шампионат, познати се четирите екипи кои обезбедија пласман во плеј-оф фазата. Во клучниот натпревар за последното место кое води до разигрување...

Пелистер му се реваншира на Металург 2 за поразот во Битола

Пелистер му се реваншира на Металург 2 за поразот во Битола

Гол | пред 9 месеци

Екипата на Пелистер забележа нова победа во ракометната Суперлига откако како гостин во салата „Автокоманда“ успеа да слави над Металург 2 (24-35). Битолчани беа далеку подобар противник на паркетот и...

Пелистер не дозволи нова сензација Металург 2 со камата го плати долгот од Битола

Пелистер не дозволи нова сензација: Металург 2 со камата го плати долгот од Битола

24 Ракомет | пред 9 месеци

Во рамките на 17то коло од македонската Суперлига, Пелистер му се реваншираше на Метлаург 2 за поразот во Битола. Пред околу двесте гледачи во спортската сала Автокоманда, битолчани успеаа да слават победа...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност