Хан и тројката ќе се скријат од „За заедничка Македонија“

пред еден месец - Дневник

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан и тројката европратеници, Иво Вајгл, Едвард Kукан и Kнут Флекенштајн, денеска нема да се сретнат со претставниците од граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“....

„За заедничка Македонија“ побара Иванов да не подлегнува на притисоците

пред еден месец - МКД

Во Скопје и во повеќе други градови во земјава вечерва продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со кој граѓаните изразуваат незадоволство за тиранската платформа и даваат...

Дамовски: Одлуката за утрешните протести се носи вечерва

пред еден месец - 24 вести

Во Скопје продолжуваат протестите на граѓаните кои велат дека се против таканаречената албанска платформа. Пред владата започна протестот „За заедничка Македонија“, се игра оро и се пеат македонски песни....

Илиевски: Ќе се погрижиме Хан да го слушне нашиот глас! (СНИМКА ОД ДРОН)

пред еден месец - Нетпрес

Повеќе од 150.000 граѓани веќе 22 дена се на улиците низ Македонија. Граѓаните веќе побараа средба со Комесарот Јоханес Хан кој треба да допатува во текот на утрешниот ден. Хан, пак, низ одредени дипломатски...

Граѓаните до Хан: Ако не сакате да се сретнете со нас - ние утре ќе се погрижиме да не слушнете

пред еден месец - Прес 24

Граѓаните побараа средба со Комесарот Јоханес Хан кој треба да допатува во текот на утрешниот ден. Хан, пак, низ одредени дипломатски кругови во Брисел информирал дека доаѓа со строга агенда и дека нема...

Над 150.000 граѓани низ цела Македонија му порачаа на Хан: „Ако не сака Мухамед кај брегот, брегот ќе дојде кај Мухамед“ (СНИМКА ОД ДРОН)

пред еден месец - Курир

Граѓаните побараа средба со Комесарот Јоханес Хан кој треба да допатува во текот на утрешниот ден. Хан, пак, низ одредени дипломатски кругови во Брисел информирал дека доаѓа со строга агенда и дека нема...

Над 150.000 граѓани низ цела Македонија порачаа: „Ќе се погрижиме Хан да го слушне нашиот глас“ (СНИМКА ОД ДРОН)

пред еден месец - Вистина

Повеќе од 150.000 граѓани веќе 22 дена се на улиците низ Македонија ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Граѓаните побараа средба со Комесарот Јоханес Хан кој треба да допатува во текот на утрешниот ден. Хан, пак,...

Над 150.000 граѓани низ цела Македонија му порачаа на Хан: „Ако не сака Мухамед кај брегот, брегот ќе дојде кај Мухамед“

пред еден месец - Денешен

Повеќе од 150.000 граѓани веќе 22 дена се на улиците низ Македонија ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Граѓаните побараа средба со Комесарот Јоханес Хан кој треба да допатува во текот на утрешниот ден. Хан, пак,...

„За заедничка Македонија“ инсистираат Хан да ги слушне, велат не смее да се игнорира народот

пред еден месец - Фактор

Од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска на прес-конференција која ја одржаа пред делегацијата на Европската унија во Скопје, повторно побара средба со еврокомесарот за проширување,...

Комесарот Хан со коментар: Граѓаните се небитни, Македонците да се научат да работат по платформи

пред еден месец - Курир

Во Македонија веќе 22 дена над 150 илјади граѓани секојдневно протестираат токму против платформата која беше направена во Тирана а прифатена од лидерот на СДСМ као основа по која понатаму би работела...

Еврокомесарот Јоханес Хан и европратениците утре во Македонија

пред еден месец - Алсат-М

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан и тројцата европратеници Флекенштајн, Кукан и Вајгл утре ќе имаат маратонски средби со лидерите на парламентарните политички партии и со претседателот Ѓорге Иванов....

Комесарот Хан со коментар: Граѓаните се небитни, Македонците да се научат да работат по платформи

пред еден месец - Вистина

Актуелните случувања во Македонија станаа и предмет на интерес на официјален Брисел. Нивното досегашно ингорирање на македонското прашање само беше потврда на двојните аршини на Европската Унија кога стануваат...

Хан : Граѓаните се небитни, Македонците да се научат да работат по платформи

пред еден месец - Денешен

Актуелните случувања во Македонија станаа и предмет на интерес на официјален Брисел. Нивното досегашно ингорирање на македонското прашање само беше потврда на двојните аршини на Европската Унија кога стануваат...

Граѓаните порачаа: „Ќе се погрижиме Хан да го слушне нашиот глас“

пред еден месец - Пулс 24

Повеќе од 150.000 граѓани веќе 22 дена се на улиците низ Македонија ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Граѓаните побараа средба со Комесарот Јоханес Хан кој треба да допатува во текот на утрешниот ден. Хан, пак,...

„За заедничка Македонија“ на протести 22-ри ден против Тиранската платформа во над 30 градови

пред еден месец - Сител

Embedded video for „За заедничка Македонија“ на протести 22-ри ден против Тиранската платформа во над 30 градови Параглајдер со македонско знаме и симболот на граѓанската иницијатива кој кржеше над Владата...

Граѓаните директно до Хан: Очекуваме средба за да ги презентираме и одбраниме нашите црвено- жолти линии!

пред еден месец - Курир

Покрај официјалното барање од претставници на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ за средба со еврокомесарот Јоханес Хан, барање и очекување на средба со комесарот испраќаат и граѓаните на...

ЕК: Хан ќе се сретне само со политичките претставници

пред еден месец - Телма

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат протестите за, како што велат, зачувување на унитарноста...

Над 150.000 граѓани низ цела Македонија порачаа: „Ќе се погрижиме Хан да го слушне нашиот глас“ (СНИМКА ОД ДРОН)

пред еден месец - Република

Повеќе од 150.000 граѓани веќе 22 дена се на улиците низ Македонија како дел од протестните маршеви За заедничка Македонија. Граѓаните побараа средба со Комесарот Јоханес Хан кој треба да допатува во текот...

АКО ХАН НЕ ИГНОРИРА, ТОА Е НА НЕГОВ РИЗИК: Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ го предупреди Хан!

пред еден месец - Infomax

Од граѓанската иницијатива За заедничка Македонија симболично го означивме и просторот пред седиштето на Европската комисија со црвено-жолтата боја, во пресрет на доаѓањето на господинот Хан, изјави членот...

Граѓаните директно до Хан: Очекуваме средба за да ги презентираме и одбраниме нашите црвено- жолти линии!

пред еден месец - Прес 24

Покрај официјалното барање од претставници на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ за средба со еврокомесарот Јоханес Хан, барање и очекување на средба со комесарот испраќаат и граѓаните на...

Хан нема да се сретне со претставниците на граѓанското општество

пред еден месец - ТВ Нова

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Хан добил барања и за други средби, но во неговата агенда предвидено...

"За заедничка Македонија" повторно побараа средба со Хан

пред еден месец - Р.С. Европа

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска на прес конференција која ја одржаа пред делегацијата на Европската унија во Скопје, повторно побара средба со комесарот Јоханес Хан кој утре пристигнува...

Граѓаните директно до Хан: Очекуваме средба за да ги презентираме и одбраниме нашите црвено- жолти линии!

пред еден месец - Вистина

Покрај официјалното барање од претставници на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ за средба со еврокомесарот Јоханес Хан, барање и очекување на средба со комесарот испраќаат и граѓаните на...

Хан нема време за средби со демонстрантите од „Заедничка Македонија“

пред еден месец - Reporter.mk

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“. Ова денеска го соопшти портпаролката на Европската...

Хан нема да се сретне со претставници на граѓанското општество

пред еден месец - МТВ 1

„Ситуацијата во Западен Балкан е кревка. Трајно решение е можно само во меѓународни рамки, иднината на Балканот е во Европската унија“- вели еврокомесарот Јоханес Хан во интервју за виенскиот весник „Курир“....

Граѓаните директно до Хан: Очекуваме средба за да ги презентираме и одбраниме нашите црвено- жолти линии!

пред еден месец - Република

Покрај официјалното барање од претставници на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ за средба со еврокомесарот Јоханес Хан, барање и очекување на средба со комесарот испраќаат и граѓаните на...

„За заедничка Македонија“ пред ЕУ-делегација пoрачаа: Никој не смее да го игнорира народот во Македонија!

пред еден месец - Позитив

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска повторно побара средба со комесарот Јоханес Хан, во пресрет на неговата утрешна посета на Македонија. -Денеска сме тука пред ЕУ Инфоцентарот, пред...

Скопјани со поддршка за унитарноста на државата

пред еден месец - Слободна Македонија

Во Скопје вечерва продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со кој граѓаните изразија незадоволство за тиранската платформа и дадоа поддршка за унитарноста на државата. Од...

„За заедничка Македонија“: Никој не смее да го игнорира народот во Македонија, за нашите барања и идеали ќе одиме до крај!

пред еден месец - еВести

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска повторно побара средба со комесарот Јоханес Хан, во пресрет на неговата утрешна посета на Македонија. -Денеска сме тука пред ЕУ Инфоцентарот, пред...

Коцијанчич: Хан немал време да се сретне со граѓаните на Македонија

пред еден месец - еВести

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат масовните протести што изминатите денови...

Коцијанчич: Хан нема време за средби со претставници на граѓанското општество

пред еден месец - Локално

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“. Ова денеска го соопшти портпаролката на Европската...

„За заедничка Македонија“: Никој не смее да го игнорира народот во Македонија, за нашите барања и идеали ќе одиме до крај!

пред еден месец - Курир

-Денеска сме тука пред ЕУ Инфоцентарот, пред канцеларијата на ЕУ во Македонија во пресрет на доаѓањето на еврокомесарот Хан, да ги повториме нашите барања, нашето инсистирање да оствариме средба со него,...

Над 150.000 граѓани низ цела Македонија порачаа: „Ќе се погрижиме Хан да го слушне нашиот глас“ (СНИМКА ОД ДРОН)

пред еден месец - Infomax

Повеќе од 150.000 граѓани веќе 22 дена се на улиците низ Македонија ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Граѓаните побараа средба со Комесарот Јоханес Хан кој треба да допатува во текот на утрешниот ден. Хан, пак,...

Коцијанчич: Хан утре нема време за средба со претставници на граѓанското општество

пред еден месец - Утрински

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат масовните протести што изминатите денови...

Коцијанчич: Хан нема време за средба со претставници на граѓанското општество

пред еден месец - Вест

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат масовните протести што изминатите денови...

„За заедничка Македонија“: Никој не смее да го игнорира народот во Македонија, за нашите барања и идеали ќе одиме до крај!

пред еден месец - Денешен

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска повторно побара средба со комесарот Јоханес Хан, во пресрет на неговата утрешна посета на Македонија. -Денеска сме тука пред ЕУ Инфоцентарот, пред...

Хан нема да се сретне со претставници на иницијативата „За заедничка Македонија“

пред еден месец - МКД

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат протестите што изминатите денови се...

Над 150.000 граѓани низ цела Македонија порачаа: „Ќе се погрижиме Хан да го слушне нашиот глас"

пред еден месец - Вечер

Повеќе од 150.000 граѓани веќе 22 дена се на улиците низ Македонија ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Граѓаните побараа средба со Комесарот Јоханес Хан кој треба да допатува во текот на утрешниот ден. Хан, пак,...

Хан нема време за средба со организаторите на протестите „За заедничка Македонија“

пред еден месец - Дневник

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат масовните протести што изминатите денови...

Над 150.000 граѓани низ цела Македонија му порачаа на Хан: „Ако не сака Мухамед кај брегот, брегот ќе дојде кај Мухамед“

пред еден месец - Слободна Македонија

Повеќе од 150.000 граѓани веќе 22 дена се на улиците низ Македонија ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Граѓаните побараа средба со Комесарот Јоханес Хан кој треба да допатува во текот на утрешниот ден. Хан, пак,...

Коцијанчич: Хан нема време за средби со претставници на граѓанското општество

пред еден месец - Бриф

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“. Ова денеска го соопшти портпаролката на Европската...

Комесарот Хан со коментар: Граѓаните се небитни, Македонците да се научат да работат по платформи

пред еден месец - Пулс 24

Актуелните случувања во Македонија станаа и предмет на интерес на официјален Брисел. Нивното досегашно ингорирање на македонското прашање само беше потврда на двојните аршини на Европската Унија кога стануваат...

„За заедничка Македонија“ не се откажува од намерата за средба со Хан: Никој не смее да го игнорира народот во Македонија

пред еден месец - Прес 24

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска повторно побара средба со комесарот Јоханес Хан, во пресрет на неговата утрешна посета на Македонија. -Денеска сме тука пред ЕУ Инфоцентарот, пред...

Хан утре нема да ги удостои домаќините на масовниот пречек

пред еден месец - +Инфо

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да има време да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои му подготвуваат пречек од 200.000 луѓе, соопшти...

Скандалозно – Коцијанчич: Хан немал време да се сретне со граѓаните на Македонија

пред еден месец - Курир

Ова денеска го соопшти портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, потврдувајќи дека Хан добил понуди и за други средби, но дека тој и тројцата европратеници Едвард Кукан, Кнут Флекенштајн и...

„За заедничка Македонија“: Никој не смее да го игнорира народот во Македонија, за нашите барања и идеали ќе одиме до крај!

пред еден месец - Вистина

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска повторно побара средба со комесарот Јоханес Хан, во пресрет на неговата утрешна посета на Македонија. -Денеска сме тука пред ЕУ Инфоцентарот, пред...

Хан им удри „корпа“ на водачите на „За заедничка Македонија“, нема време за средба

пред еден месец - Фокус

Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, денеска рече дека европкомесарот Јоханес Хан утре ќе се сретне само со претставници на политичките партии. Хан нема да има простор во агендата за...

Хан нема да се сретне со „За заедничка Македонија“, нема потврда ни за Иванов

пред еден месец - Позитив

Еврокомесарот за проширување и за добрососедска политика, Јоханес Хан, нема да се сретне со претставниците на „За заедничка Македонија“, соопшти денеска портпаролката Маја Коцијанчич. – Како што реков...

Коцијанчич: Хан утре нема време за средба со претставници на граѓанското општество

пред еден месец - Курир

Ова денеска го соопшти портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, потврдувајќи дека Хан добил понуди и за други средби, но дека тој и тројцата европратеници Едвард Кукан, Кнут Флекенштајн и...

Хан нема да се сретне со претставници на "За заедничка Македонија"

пред еден месец - Р.С. Европа

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на иницијативата „За заедничка Македонија“ кои ги предводат протестите што изминатите денови се случуваат...

КОЦИЈАНЧИЧ: Хан е многу зафатен, нема да се сретне со претставници на „За заедничка Македонија“

пред еден месец - Телеграф

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат масовните протести што изминатите денови...

Коцијанчич: Хан утре нема време за средба со претставници на граѓанското општество

пред еден месец - Канал 5

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат масовните протести што изминатите денови...

Коцијанчич: Хан нема време за средби со претставници на граѓанското општество

пред еден месец - A1on

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“. Ова денеска го соопшти портпаролката на Европската...

Коцијанчич: Хан утре нема време за средба со претставници на граѓанското општество

пред еден месец - Денешен

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат масовните протести што изминатите денови...

Коцијанчич: Хан утре нема време за средба со претставници на граѓанското општество

пред еден месец - Вистина

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат масовните протести што изминатите денови...

Коцијанчич: Хан утре нема време за средба со претставници на граѓанското општество

пред еден месец - Лидер

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат масовните протести што изминатите денови...

Хан ја одби средбата со претставници на ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

пред еден месец - Прес 24

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат масовните протести што изминатите денови...

ЈОХАНЕС ХАН СО ДРЗОК ОДНОС КОН ГРАЃАНИТЕ: Не ме интересира што сака да каже народот, Македонците да се научат да работат по платформи!

пред еден месец - Infomax

Актуелните случувања во Македонија станаа и предмет на интерес на официјален Брисел. Нивното досегашно ингорирање на македонското прашање само беше потврда на двојните аршини на Европската Унија кога стануваат...

„За заедничка Македонија“: Никој не смее да го игнорира народот во Македонија, за нашите барања и идеали ќе одиме до крај!

пред еден месец - Вечер

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" денеска повторно побара средба со комесарот Јоханес Хан, во пресрет на неговата утрешна посета на Македонија. -Денеска сме тука пред ЕУ Инфоцентарот, пред...

Комесарот Хан со коментар: Граѓаните се небитни, Македонците да се научат да работат по платформи

пред еден месец - Слободна Македонија

Актуелните случувања во Македонија станаа и предмет на интерес на официјален Брисел. Нивното досегашно ингорирање на македонското прашање само беше потврда на двојните аршини на Европската Унија кога стануваат...

Јоханес Хан: Граѓаните се небитни, Македонците да се научат да работат по платформи

пред еден месец - Вечер

Актуелните случувања во Македонија станаа и предмет на интерес на официјален Брисел. Нивното досегашно ингорирање на македонското прашање само беше потврда на двојните аршини на Европската Унија кога стануваат...

Уште еден обид на Хан да ја извади земјава од кризата

пред еден месец - Фактор

Европска тројка и комесарот Јоханес Хан со утрешното доаѓање најверојатно ќе направат уште еден обид да ја извлечат земјата од кризата. Хан доаѓа во придружба на Иво Вајгл, Едвард Кукан и Кнут Флекенштајн...

Охридските средношколци излегоа на улиците со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (ФОТО+ВИДЕО)

пред еден месец - еВести

Охридските средношколци излегоа на улиците во својот град за да изразат голема поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие решија денеска порано да ги напуштат своите часови, да...

Охридските средношколци излегоа на улиците со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (ФОТО+ВИДЕО)

пред еден месец - Курир

Тие решија денеска порано да ги напуштат своите часови, да излезат на улиците и да кажат едно големо „НЕ“ за двојазичноста и дебати кои се вовед во менување на знамето, химната и грбот на Република Македонија....

Хан со европската тројка утре доаѓа во Скопје

пред еден месец - Фокус

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, утре доаѓа во Скопје за да се обиде да помогне за постигнување договор за излез од кризата. Тој ќе биде придружуван од тројцата европратеници Иво Вајгл, Едвард...

Хан и тројца европратеници утре во Скопје

пред еден месец - 24 вести

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, заедно со тројцата европратеници Иво Вајгл, Едвард Кукан и Кнут Флекенштајн, утре треба да пристигнат во земјава за да направат уште еден обид за договор за излез...

„За заедничка Македонија“: Никој не смее да го игнорира народот во Македонија

пред еден месец - Пулс 24

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска повторно побара средба со комесарот Јоханес Хан, во пресрет на неговата утрешна посета на Македонија. -Денеска сме тука пред ЕУ Инфоцентарот, пред...

„За заедничка Македонија“: Никој не смее да го игнорира народот во Македонија, одиме до крај

пред еден месец - Република

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска повторно побара средба со комесарот Јоханес Хан, во пресрет на неговата утрешна посета на Македонија. – Денеска сме тука пред ЕУ Инфоцентарот,...

Охридските средношколци излегоа на улиците со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (ФОТО+ВИДЕО)

пред еден месец - Денешен

Охридските средношколци излегоа на улиците во својот град за да изразат голема поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие решија денеска порано да ги напуштат своите часови, да...

Коцијанчич: Хан немал време да се сретне со граѓаните на Македонија

пред еден месец - Пулс 24

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат масовните протести што изминатите денови...

Граѓаните директно до Хан: Очекуваме средба за да ги презентираме и одбраниме нашите црвено- жолти линии!

пред еден месец - Слободна Македонија

Покрај официјалното барање од претставници на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ за средба со еврокомесарот Јоханес Хан, барање и очекување на средба со комесарот испраќаат и граѓаните на...

Охридските средношколци излегоа на улиците со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (ФОТО+ВИДЕО)

пред еден месец - Вистина

Охридските средношколци излегоа на улиците во својот град за да изразат голема поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие решија денеска порано да ги напуштат своите часови, да...

ГРАЃАНИТЕ СО ДИРЕКТНА ПОРАКА ДО ХАН:Очекуваме средба за да ги презентираме и одбраниме нашите црвено- жолти линии!

пред еден месец - Infomax

Покрај официјалното барање од претставници на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ за средба со еврокомесарот Јоханес Хан, барање и очекување на средба со комесарот испраќаат и граѓаните на...

„За заедничка Македонија“: Никој не смее да го игнорира народот во Македонија, за нашите барања и идеали ќе одиме до крај!

пред еден месец - Infomax

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска повторно побара средба со комесарот Јоханес Хан, во пресрет на неговата утрешна посета на Македонија. -Денеска сме тука пред ЕУ Инфоцентарот, пред...

Народот по улиците бара Хан да ја осуди Тиранската платформа

пред еден месец - Вечер

Над 150 000 луѓе ќе го дочекаат еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан кои денес заедно со тројцата европатеници Иво Вајгл, Едвард Кукан и Кнут Флекенштајн пристигнуваат во Скопје. Целта...

СКАНДАЛ: Хан немал време да се сретне со граѓаните на Македонија

пред еден месец - Infomax

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат масовните протести што изминатите денови...

Хан нема време за средби со демонстрантите од „Заедничка Македонија“, ќе се среќава само со политичари

пред еден месец - Либертас

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“. Ова денеска го соопшти портпаролката на Европската...

Хан нема да се сретне со претставници на „За заедничка Македонија“

пред еден месец - Нова ТВ

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“, како што тие побараа, соопшти портпаролката на Европската...

„За заедничка Македонија“: Никој не смее да го игнорира народот во Македонија, за нашите барања и идеали ќе одиме до крај!

пред еден месец - Слободна Македонија

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска повторно побара средба со комесарот Јоханес Хан, во пресрет на неговата утрешна посета на Македонија. -Денеска сме тука пред ЕУ Инфоцентарот, пред...

Коцијанчич: Хан утре нема време за средба со претставници на граѓанското општество

пред еден месец - Република

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат масовните протести што изминатите денови...

„За заедничка Македонија“: Никој не смее да го игнорира народот во Македонија, за нашите барања и идеали ќе одиме до крај!

пред еден месец - Сител

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска повторно побара средба со комесарот Јоханес Хан, во пресрет на неговата утрешна посета на Македонија. -Денеска сме тука пред ЕУ Инфоцентарот, пред...

Хан нема да се сретне со претставници на „За заедничка Македонија“

пред еден месец - ТВ 21

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат масовните протести што изминатите денови...

Охридските средношколци излегоа на улиците со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

пред еден месец - Пулс 24

Охридските средношколци излегоа на улиците во својот град за да изразат голема поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие решија денеска порано да ги напуштат своите часови, да...

Хан утре нема време за средба со претставници на граѓанското општество

пред еден месец - Сител

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат масовните протести што изминатите денови...

Хан ја одби средбата со претставници на ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

пред еден месец - Вечер

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија" кои ги предводат масовните протести што изминатите денови...

Коцијанчич: Хан утре нема време за средба со претставници на граѓанското општество

пред еден месец - Слободна Македонија

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат масовните протести што изминатите денови...

Коцијанчич: Хан утре нема време за средба со претставници на граѓанското општество

пред еден месец - Сител

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, утре нема да се сретне со претставниците на граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“ кои ги предводат масовните протести што изминатите денови...

Хан со тројката европратеници утре во Скопје

пред еден месец - Прес 24

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, заедно со тројцата европратеници Иво Вајгл, Едвард Кукан и Кнут Флекенштајн, утре ќе пристигнат во Македонија со цел да направат уште еден обид за...

Тврдокорните му спремаат „пречек“ на Хан со 200.000 луѓе

пред еден месец - Калимеро

Иницијативата „За заедничка Македонија“ повикува на масовен протест со 200.000 луѓе, во вторник, во Скопје, во пресрет на доаѓањето на еврокомесарот Јоханес Хан и тројцата европратеници Иво Вајгл, Кнут...

Охридските средношколци излегоа на улиците со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (ФОТО+ВИДЕО

пред еден месец - Infomax

Охридските средношколци излегоа на улиците во својот град за да изразат голема поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие решија денеска порано да ги напуштат своите часови, да...

Го покануваме Хан пред 100.000 луѓе да ја осуди платформата на Еди Рама

пред еден месец - Дневник

Не има 100.000. Еве, го поканувам Јоханес Хан, наместо да им врши притисок на нашите политичари, да излезе пред овој народ и да каже дека не може платформи на туѓи држави да ја уриваат Македонија. Друго...

Дурловски: Бараме средба со Хан

пред еден месец - Локално

Доаѓањето на Хан го чекаат и од иницијативата „За заедничка Македонија“. Оттаму денеска побараа средба со еврокоемсарот за проширување и порачаа дека Европската унија покажува игнорантски однос кон нас...

Дурловски: Бараме средба со Хан

пред еден месец - 24 вести

Доаѓањето на Хан го чекаат и од иницијативата „За заедничка Македонија“. Оттаму денеска побараа средба со еврокоемсарот за проширување и порачаа дека Европската унија покажува игнорантски однос кон нас...

Стоилјаден пречек на Хан: ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА во вторник повикува на најмасовниот протест досега!

пред еден месец - Лидер

Во Македонија постојано доаѓаат емисари / комесари од странство, некогаш од сопствена агенда за која се пратени и платени, бранејќи ги интересите и спроведувајќи ги политиките на оној кој ги испраќа, а...

„За заедничка Македонија“ сакаат на Хан лично да му ги презентираат барањата

пред еден месец - Фактор

Од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ бараат нивни претставници да остварат средба со еврокомесарот, Јоханес Хан кој во вторник доаѓа во Македонија. Сметаат дека Хан треба да ги слушне нивните...

Иницијативата „За заедничка Македонија“ му спрема „пречек“ на Хан со 200.000 луѓе

пред еден месец - +Инфо

Иницијативата „За заедничка Македонија“ повикува на масовен протест со 200.000 луѓе, во вторник, во Скопје, во пресрет на доаѓањето на еврокомесарот Јоханес Хан и тројцата европратеници Иво Вајгл, Кнут...

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА во вторник повикува на најмасовниот протест досега-за пречек на Хан

пред еден месец - Нетпрес

Во Македонија постојано доаѓаат емисари / комесари од странство, некогаш од сопствена агенда за која се пратени и платени, бранејќи ги интересите и спроведувајќи ги политиките на оној кој ги испраќа, а...

За „Заедничка Македонија“ бара средба Хан

пред еден месец - Р.С. Европа

Иницијативата за „Заедничка Македонија“ ќе побара средаба со еврокомесарот Јоханес Хан на која ќе ги изнесат нивните барања, велат иницијаторите истакнувајќи дека ЕУ засега покажала игнорантски однос кон...

За заедничка Македонија најави „топол“ пречек за Хан

пред еден месец - Позитив

Членовите на иницијативата „За заедничка Македонија“ негодуваат што досега претставници на Европската Унија не ги удостојуваат со средба на кои би ги слушнале нивните барања. Затоа повикаа на масовен протест...

Од „За заедничка Македонија“ бараат средба со еврокомесарот Хан

пред еден месец - Локално

Од „За заедничка Македонија“ бараат средба со еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан, кој во вторник доаѓа во Македонија. Ова денеска го соопшти членот на иницијативата и директор...

Стоилјаден пречек на Хан: ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА во вторник повикува на најмасовниот протест досега!

пред еден месец - Курир

Глумејќи лажен космополитизам, лажна борба за некакви права и слободи, лажно граѓанско општество, ваквите луѓе секогаш се позиционирале како верни робови на странските пратеници, а не на интересите на...

Иницијативата „За заедничка Македонија“ бара средба со Хан

пред еден месец - Утрински

Во пресрет на посетата на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан на Република Македонија, припадници на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска симболично го означија просторот пред...

Македонската дијаспора ги обои „црвено-жолто“ европските и светските градови, силна поддршка за „За заедничка Македонија“

пред еден месец - Нетпрес

Македонската дијаспора изминативе денови силно застана зад граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, која секојдневно протестира за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на тиранската...

„За заедничка Македонија“ бараат средба со еврокомесарот Хан

пред еден месец - МКД

Од иницијативата „За заедничка Македонија", бараат средба со еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан, кој во вторник доаѓа во Македонија. Ова денеска го соопшти членот на иницијативата...

„За заедничка Македонија“ бараат средба со Хан, реагираат на игнорантски однос од ЕУ

пред еден месец - Канал 5

Ова се дел од барањата на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“  од каде настојуваат нивни претставници да остварат средба со Хан кој во вторник доаѓа во посета на Македонија. Дека Хан треба...

„За заедничка Македонија“ ќе го дочекале Хан со 200.000 луѓе

пред еден месец - Reporter.mk

Иницијативата „За заедничка Македонија“ повикува на масовен протест со 200.000 луѓе, во вторник, во Скопје, во пресрет на доаѓањето на еврокомесарот Јоханес Хан и тројцата европратеници Иво Вајгл, Кнут...

Стоилјаден пречек на Хан: ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА во вторник повикува на најмасовниот протест досега!

пред еден месец - Прес 24

Во Македонија постојано доаѓаат емисари / комесари од странство, некогаш од сопствена агенда за која се пратени и платени, бранејќи ги интересите и спроведувајќи ги политиките на оној кој ги испраќа, а...

Иницијативата „За заедничка Македонија“ бара средба со Хан

пред еден месец - Вест

Во пресрет на посетата на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан на Република Македонија, припадници на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска симболично го означија просторот пред...

Стоилјаден пречек на Хан: ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА во вторник повикува на најмасовниот протест досега!

пред еден месец - Вистина

Во Македонија постојано доаѓаат емисари / комесари од странство, некогаш од сопствена агенда за која се пратени и платени, бранејќи ги интересите и спроведувајќи ги политиките на оној кој ги испраќа, а...

Иницијативата „За заедничка Македонија“ бара средба со Хан

пред еден месец - A1on

Во пресрет на посетата на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан на Република Македонија, припадници на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска симболично го означија просторот пред...

Македонската дијаспора ги обои „црвено-жолто“ европските и светските градови, силна поддршка за „За заедничка Македонија“

пред еден месец - Денешен

Македонците на неколку контитента овие денови се сплотени под „црвено-жолтата“  боја, а од ден на ден се поголем е бројот на граѓани, но и на јавни личности кои ја искажуваат својата поддршка за заедничка...

Иницијативата „За заедничка Македонија“ бара средба со Хан

пред еден месец - Канал 5

Членот на граѓанската иницијатива Игор Дурловски изјави дека ќе побараат средба со Хан на која ќе ги изнесат нивните барања. - Ние сме реалност, никој не смее, не треба и не може да ги игнорира 200 илјади...

Македонската дијаспора ги обои „црвено-жолто“ европските и светските градови, силна поддршка за „За заедничка Македонија“

пред еден месец - Курир

Македонците на неколку контитента овие денови се сплотени под „црвено-жолтата“  боја, а од ден на ден се поголем е бројот на граѓани, но и на јавни личности кои ја искажуваат својата поддршка за заедничка...

„За заедничка Македонија“ ќе го дочекале Хан со 200.000 луѓе

пред еден месец - Либертас

Иницијативата „За заедничка Македонија“ повикува на масовен протест со 200.000 луѓе, во вторник, во Скопје, во пресрет на доаѓањето на еврокомесарот Јоханес Хан и тројцата европратеници Иво Вајгл, Кнут...

Македонската дијаспора ги обои „црвено-жолто“ европските и светските градови

пред еден месец - Прес 24

Македонската дијаспора изминативе денови силно застана зад граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, која секојдневно протестира за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на тиранската...

Македонската дијаспора ги обои „црвено-жолто“ европските и светските градови, силна поддршка за „За заедничка Македонија“

пред еден месец - Вистина

Македонската дијаспора изминативе денови силно застана зад граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, која секојдневно протестира за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на тиранската...

Дурловски: Бараме средба со Хан

пред еден месец - ТВ Нова

Денес од граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА симболично го означивме и просторот пред седиштето на Европската комисија со црвено жолтата боја, во пресрет на доаѓањето на господинот Хан, изјави...

Хан со тројката европратеници неделава во Скопје ќе бара излез од кризата

пред еден месец - Прес 24

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, заедно со тројцата европратеници Иво Вајгл, Едвард Кукан и Кнут Флекенштајн, во вторник ќе пристигнат во Македонија со цел да направат уште еден обид...

ДУРЛОВСКИ: ЕУ нè игнорира, бараме средба со Хан

пред еден месец - Телеграф

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ бара средба со Јоханес Хан. Тие велат дека Европската унија има игнорантски однос кон нив, а денеска симболично го означија и просторот пред седиштето...

Дурловски: Европската унија засега покажува игнорантски однос кон нас, но и кон граѓаните на Македонија-Бараме средба со Хан

пред еден месец - Нетпрес

Денес од граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА симболично го означивме и просторот пред седиштето на Европската комисија со црвено жолтата боја, во пресрет на доаѓањето на господинот Хан, изјави...

„ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА" бараат средба со Хан: Црвено-жолта боја пред седиштето на ЕК

пред еден месец - Прес 24

Денес од граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА симболично го означивме и просторот пред седиштето на Европската комисија со црвено жолтата боја, во пресрет на доаѓањето на господинот Хан, изјави...

Дурловски: Европската унија засега покажува игнорантски однос кон нас, но и кон граѓаните на Македонија-Бараме средба со Хан

пред еден месец - Курир

-Ние сме реалност, никој не смее, не треба и не може да ги игнорира 200 илјади граѓани кои секојдневно протестираат. За жал Европската унија засега покажува игнорантски однос кон нас, но истовремено и...

Дурловски: Европската унија засега покажува игнорантски однос кон нас, но и кон граѓаните на Македонија-Бараме средба со Хан

пред еден месец - Денешен

Денес од граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА симболично го означивме и просторот пред седиштето на Европската комисија со црвено жолтата боја, во пресрет на доаѓањето на господинот Хан, изјави...

„За заедничка Македонија“: За Хан да излеземе 200.000 на улица во вторник, за да нѐ видат

пред еден месец - Република

За Јоханес Хан и неговите слични пријатели, да излеземе 200.000 на улица во понеделник и вторник, за да нѐ видат. Да нѐ видат убаво и да го запомнат денот кога дошле во Македонија. Да запомнат дека граѓаните...

Дурловски: Европската унија засега покажува игнорантски однос кон нас, но и кон граѓаните на Македонија-Бараме средба со Хан

пред еден месец - Вистина

Денес од граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА симболично го означивме и просторот пред седиштето на Европската комисија со црвено жолтата боја, во пресрет на доаѓањето на господинот Хан, изјави...

Организаторите на протестите против двојазичноста бараат средба со Хан

пред еден месец - ТВ 21

Организаторите на протестите „За Заедничка Македонија” бараат средба со еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, кој во вторник доаѓа во Скопје. Оперскиот пејач Игор Дурловски  истакна дека ЕУ покажува...

Дурловски: Европската унија засега покажува игнорантски однос кон нас, но и кон граѓаните на Македонија-Бараме средба со Хан

пред еден месец - Лидер

Денес од граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА симболично го означивме и просторот пред седиштето на Европската комисија со црвено жолтата боја, во пресрет на доаѓањето на господинот Хан, изјави...

Над 155.000 народ ќе го дочека Хан во Македонија!

пред еден месец - Вечер

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, заедно со тројцата европратеници Иво Вајгл, Едвард Кукан и Кнут Флекенштајн, во вторник ќе пристигнат во Македонија со цел да направат уште еден обид...

Организаторите на иницијативата За Заедничка Македонија побараа средба со комесарот Хан

пред еден месец - Сител

Embedded video for Организаторите на иницијативата За Заедничка Македонија побараа средба со комесарот Хан

ПОВИК ЗА СТОИЛЈАДЕН ПРЕЧЕК НА ХАН: ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА во вторник повикува на најмасовниот протест досега!

пред еден месец - Infomax

Во Македонија постојано доаѓаат емисари / комесари од странство, некогаш од сопствена агенда за која се пратени и платени, бранејќи ги интересите и спроведувајќи ги политиките на оној кој ги испраќа, а...

Европските градови обоени во црвено и жолто: Силна поддршка за „За заедничка Македонија“

пред еден месец - Република

Македонците овие денови се сплотени под „црвено-жолтата“ боја, а од ден на ден се поголем е бројот на граѓани, но и на јавни личности кои ја искажуваат својата поддршка за заедничка Македонија и се против...

Дурловски: Бараме средба со Хан

пред еден месец - Република

Дурловски потенцираше дека Европската унија почива врз еднаквост, слобода и солидарност, и тие принципи треба да важат поденакво за сите граѓани во Македонија. Денес од граѓанската иницијатива „За заедничка...

Европската унија засега покажува игнорантски однос кон нас, но и кон граѓаните на Македонија-Бараме средба со Хан

пред еден месец - Пулс 24

Денес од граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА симболично го означивме и просторот пред седиштето на Европската комисија со црвено жолтата боја, во пресрет на доаѓањето на господинот Хан, изјави...

Македонската дијаспора ги обои „црвено-жолто“ европските и светските градови, силна поддршка за „За заедничка Македонија“

пред еден месец - Слободна Македонија

Македонската дијаспора изминативе денови силно застана зад граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, која секојдневно протестира за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на тиранската...

Дурловски: Европската унија засега покажува игнорантски однос кон нас, но и кон граѓаните на Македонија-Бараме средба со Хан

пред еден месец - Сител

Денес од граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА симболично го означивме и просторот пред седиштето на Европската комисија со црвено жолтата боја, во пресрет на доаѓањето на господинот Хан, изјави...

Дурловски: Европската унија засега покажува игнорантски однос кон нас, но и кон граѓаните на Македонија-Бараме средба со Хан

пред еден месец - Слободна Македонија

Денес од граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА симболично го означивме и просторот пред седиштето на Европската комисија со црвено жолтата боја, во пресрет на доаѓањето на господинот Хан, изјави...

ДУРЛОВСКИ: Бараме средба со Хан

пред еден месец - Infomax

Денес од граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА симболично го означивме и просторот пред седиштето на Европската комисија со црвено жолтата боја, во пресрет на доаѓањето на господинот Хан, изјави...

КЛИКНИ
kariera.mk