Хеди Ламар – глумицата што ја сними првата секс сцена на филм

пред еден месец - Курир

Критичарите се сложуваат и дека ова е еден од најреволуционерните филмски сцени воопшто. „Екстази“, инаку е чешки игран филм од 1930-те, кога американските филмаџии, но и публиката воопшто, не беа подготвени...

Хеди Ламар – глумицата што ја сними првата секс сцена на филм | Видео

пред еден месец - Кукурику

„Непристојно и морално опасно”, „несоодветно, неморално и развратно”, „исклучително храбро” – ова не се рецензии за „50 нијанси потемно”, туку критички коментари за филмот од 1933, „Екстази”, што официјално...

Далечната 1933: Ова е првиот женски оргазам прикажан на филм (+18)

пред еден месец - Република

„Непристојно и морално опасно”, „несоодветно, неморално и развратно”, „исклучително храбро” – ова не се рецензии за „50 нијанси потемно”, туку критички коментари за филмот од 1933, „Екстази”, што официјално...

Хеди Ламар – глумицата што ја сними првата секс сцена на филм

пред еден месец - A1on

„Непристојно и морално опасно”, „несоодветно, неморално и развратно”, „исклучително храбро” – ова не се рецензии за „50 нијанси потемно”, туку критички коментари за филмот од 1933, „Екстази”, што официјално...

Во овој филм за прв пат актерката вистински доживеа оргазам и ја промени историјата!

пред еден месец - Сител

„Непристојно и морално опасно", „несоодветно, неморално и развратно", „исклучително храбро" - ова не се рецензии за „50 нијанси потемно", туку критички коментари за филмот од 1933, „Екстази", што официјално...

Хеди Ламар – глумицата што ја сними првата филмска сцена со женски оргазам

пред еден месец - Либертас

Непристојно и морално опасно”, „несоодветно, неморално и развратно”, „исклучително храбро” – ова не се рецензии за „50 нијанси потемно”, туку критички коментари за филмот од 1933, „Екстази”, што официјално...

Легендарната актерка која се прослави со првата филмска секс сцена (и да, имаше оргазам)

пред еден месец - Таратур

„Непристојно и морално опасно“, „несоодветно, неморално, ласцивно“, „исклучително храбро“. Не, тоа не се рецензии за филмот 50 Shades Darker, туку коментарите кои беа давани за филмот Ecstasy во 1933 година,...

Ecstasy 1933: Првиот женски оргазам во историјата на филмското платно

пред еден месец - Точка

"Непристојно и морално опасно", "несоодветно, неморално и казниво", "премногу храбро" .. - Не, ова не се рецензиите на филмот "50 нијанси потемно" туку коментарите кои во далечната 1933-та година го поздравија...

ПРВА СЕКС СЦЕНА ВО ФИЛМ: Како оргазмот на оваа убавица ја промени историјата!

пред еден месец - Exclusive

Денешните филмови можеби се полни со голотија, но Холивуд не бил отсекогаш либерален кога сексуалноста е во прашање. Првиот филм во кој е прикажана сцена од секс е чешкото остварување „Ecstasy“ во 1933...

КЛИКНИ
kariera.mk