Ангеловски Ќе одиме да ја извојуваме првата победа

Ангеловски: Ќе одиме да ја извојуваме првата победа

Дневник | пред 9 месеци

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација се екипира до првиот тренинг на подготовките за квалификацискиот меч од групата за СП 2018 со Лихтенштајн на 24 март во Вадуз. Селекторот Игор Ангеловски...

Кога ја имавме последната гостинска победа во квалификациски циклус

Кога ја имавме последната гостинска победа во квалификациски циклус?

Спорт365 | пред 9 месеци

В петок на 24. март македонската сениорска фудбалска репрезентација ќе го има петтиот натпревар од квалификациите за СП Русија 2018 год. Противник на избраниците на селекторот Игор Ангеловски во Вадуц...

Квалификации за СП 2018 Македонија почна да се остри за Лихтенштајн

Квалификации за СП 2018: Македонија почна да се остри за Лихтенштајн

Нова ТВ | пред 9 месеци

Фото: ffm.mk Македонската фудбалска репрезентација е пред зицер во квалификациите за СП 2018 во Русија. Пред неа стои селекцијата на Лихтенштајн против која се очекува прва радост во групата Г. Натпреварот...

А национаналниот тим ги започна подготовките за Лихтенштајн

Супер спорт | пред 9 месеци

Македонската А репрезентација денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24. Март на гостински терен во Вадуц. Селекторот Игор Ангеловски го одржа првиот тренинг...

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

+Инфо | пред 9 месеци

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц. Селекторот Игор Ангеловски го...

Македонските фудбалери ги започнаа подготовките за Лихтенштајн

Македонските фудбалери ги започнаа подготовките за Лихтенштајн

A1on | пред 9 месеци

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц. Селекторот Игор Ангеловски го...

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Курир | пред 9 месеци

Селекторот Игор Ангеловски го одржа првиот тренинг во пресрет на дуелот во кој нашата селекција ја има улогата на фаворит. -Никогаш и никаде нема да бараме алиби иако и пред почетокот на подготовките се...

Ангеловски пред Лихтенштајн Тоа што долго време немаме гостинска победа создава притисок

Ангеловски пред Лихтенштајн: Тоа што долго време немаме гостинска победа, создава притисок!

Спорт365 | пред 9 месеци

Македонската А репрезентација денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24. Март на гостински терен во Вадуц. Селекторот Игор Ангеловски го одржа првиот тренинг...

 Националите го одработија првиот тренинг

„Националите“ го одработија првиот тренинг

Македонски Спорт | пред 9 месеци

Откако се коплетираа, нашите најдобри фудбалери денеска со првиот тренинг ги стартуваа подготовките за петочниот дуел со Лихтенштајн И официјално попладнево започна операцијата „Лихтенштајн“. По доаѓањето...

Ангеловски Нема алиби одиме на победа во Вадуз

Ангеловски: Нема алиби, одиме на победа во Вадуз

Екипа | пред 9 месеци

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, вели дека „црвено-жолтите“ одат на победа против Лихтенштајн во Вадуз, прифаќајќи ја улогата на фаворити. Не се алиби ниту повредите...

Операција Франкенштајн  да се победи Лихтенштајн ФОТОГАЛЕРИЈА

Операција „Франкенштајн“ – да се победи Лихтенштајн (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа | пред 9 месеци

Македонската фудбалска репрезентација се собра денеска во Скопје и го одржа првиот тренинг на комплексот во „Куќата на фудбалот“, во пресрет на квалификацискиот натпревар против Лихтенштајхн во Вадуз на...

Македонските фудбалери ги започнаа подготовките

Македонските фудбалери ги започнаа подготовките!

Се за спорт | пред 9 месеци

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц.  Селекторот Игор Ангеловски го...

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Република | пред 9 месеци

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц. Селекторот Игор Ангеловски го...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа Спировски и Тошевски нови имиња

Хасани и Бејтулаи отпаднаа, Спировски и Тошевски нови имиња

Дневник | пред 9 месеци

Списокот со кандидатите кои ги повика македонскиот фудбалски селектор Игор Ангеловски-Мрме за квалификацискиот дуел од групата за СП 2018 со Лихтенштајн на 24 март во Вадуз, претрпи принудни рокади пред...

Македонската фудбалска репрезентација денес ги започнува мини подготовките пред мечот со Лихтенштајн

Македонската фудбалска репрезентација денес ги започнува мини-подготовките пред мечот со Лихтенштајн

ТВ Нова | пред 9 месеци

Македонската фудбалската репрезентација денеска ги започнува мини-подготовките, пред дуелот против Лихтенштајн, кој ќе се игра на 24 март, во Вадуц кој е во рамките на квалификациите за пласман на СП 2018...

Ангеловски означи старт на операцијата Лихтенштајн

Ангеловски означи старт на „операцијата“ Лихтенштајн

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Македонската фудбалска репрезентација го имаше првиот тренинг пред гостувањето кај Лихтенштајн во Вадуц. Атмосферата во таборот на црвено-жолтите е позитивна и сите посакуваат победа повеќе од се. На првиот...

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Сител | пред 9 месеци

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц. Селекторот Игор Ангеловски го...

Фудбалерите се собраа Ангеловски означи старт на операцијата Лихтенштајн

Фудбалерите се собраа, Ангеловски означи старт на „операцијата“ Лихтенштајн

Гол | пред 9 месеци

Македонската фудбалска репрезентација го имаше првиот тренинг пред гостувањето кај Лихтенштајн во Вадуц. Атмосферата во таборот на црвено-жолтите е позитивна и сите посакуваат победа повеќе од се. На првиот...

Ангеловски Гостинската криза ни создава притисок но сакаме само три бода

Ангеловски: Гостинската криза ни создава притисок, но сакаме само три бода!

Гол | пред 9 месеци

Игор Ангеловски, селекторот на А-репрезентацијата на Македонија на официјалниот старт на подготовките за дуелот од СП 2018 против Лихтенштајн изјави дека посакува триумф, за прва победа во квалификациите...

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

Актуелно24 | пред 9 месеци

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди ќе го пропуштат натпреварот против Лихтенштајн во квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија, објави ФФМ на својата интернет страница. Двајцата фудбалери...

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

Денар | пред 9 месеци

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди ќе го пропуштат натпреварот против Лихтенштајн во квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија, објави ФФМ на својата интернет страница. Двајцата фудбалери...

Спировски и Тошевски нови имиња во А тимот

Спировски и Тошевски нови имиња во А-тимот

Сител | пред 9 месеци

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди ќе го пропуштат натпреварот против Лихтенштајн во квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија, објави ФФМ на својата интернет страница. Двајцата фудбалери...

Ангеловски Време е да победиме на гости

Ангеловски: Време е да победиме на гости

Sportmedia | пред 9 месеци

Лихтенштајн е вистински противник за да се прекине лошата традиција Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски полн со оптимизам ги започнува мини подготовките за дуелот против...

Македонската фудбалска репрезентација денес ги започнува мини подготовките пред мечот со Лихтенштајн

Македонската фудбалска репрезентација денес ги започнува мини-подготовките пред мечот со Лихтенштајн

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Македонската фудбалската репрезентација денеска ги започнува мини-подготовките, пред дуелот против Лихтенштајн, кој ќе се игра на 24 март, во Вадуц кој е во рамките на квалификациите за пласман на СП 2018...

Започнува мисијата три бода за Македонија

Започнува мисијата „три бода за Македонија“

Sportmedia | пред 9 месеци

„Црвено-жолтите“ денеска во Скопје ќе ги започнат подготовките пред мечот против Лихтенштајн, кој се игра в петок во Вадуц Македонските фудбалски навивачи ја очекуваат првата радост во квалификациите за...

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

Макфакс | пред 9 месеци

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди ќе го пропуштат натпреварот против Лихтенштајн во квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија, објави ФФМ на својата интернет страница. Двајцата фудбалери...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа Спировски и Тошевски нови имиња

Хасани и Бејтулаи отпаднаа, Спировски и Тошевски нови имиња

Дневник | пред 9 месеци

Списокот со кандидатите кои ги повика македонскиот фудбалски селектор Игор Ангеловски-Мрме за квалификацискиот дуел од групата за СП 2018 со Лихтенштајн на 24 март во Вадуз, претрпи принудни рокади пред...

Стафан Спировски од ФК Вардар и Кристијан Тошевски од ФК Пелистер на списокот за натпреварот со Лихтенштајн

Стафан Спировски од ФК Вардар и Кристијан Тошевски од ФК Пелистер на списокот за натпреварот со Лихтенштајн

ТВ Нова | пред 9 месеци

Македонската А репрезентација на 24. март во Вадуц со натпреварот против Лихтенштајн го продолжува квалификацискиот циклус за пласман на СП 2018 во Русија. Нашите репрезентативци Ферхан Хасани и Егзон...

Бејтулаи и Хасани  аут Спировски и Тошевски  ин

Бејтулаи и Хасани - аут, Спировски и Тошевски - ин

Утрински | пред 9 месеци

Двајцата играчи на Шкендија отпаднаа поради повреди, на нивно место се повикани вардарецот Спировски и Кристијан Тошевски од Пелистер и младата репрезентација Сашко Ѓ. Димовски Стефан Спировски од Вардар...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа поради повреди Спировски и Тошевски на нивно место

Хасани и Бејтулаи отпаднаа поради повреди, Спировски и Тошевски на нивно место

МКД | пред 9 месеци

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди нема да можат да настапат на квалификацискиот дуел против Лихтенштајн, на нивно место се повикани Спировски и Тошевски. Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаии поради...

За мечот во Вадуц Ангеловски пронајде замени за повредените Хасани и Бејтулаи

За мечот во Вадуц: Ангеловски пронајде замени за повредените Хасани и Бејтулаи!

Спорт365 | пред 9 месеци

Македонската А репрезентација на 24. март во Вадуц со натпреварот против Лихтенштајн го продолжува квалификацискиот циклус за пласман на СП 2018 во Русија. Нашите репрезентативци Ферхан Хасани и Егзон...

 Јапонецот Бабунски прв на собирот на А тимот повикани и Тошевски и Спировски

„Јапонецот“ Бабунски прв на собирот на А-тимот, повикани и Тошевски и Спировски

Екипа | пред 9 месеци

Давид Бабунски од јапонскиот прволигаш Јокохама Маринос, заедно со „Швајцарците“, Езгијан Алиоски и Никола Ѓорѓев се првите интернационалци кои од денеска се ставаат на располагање на селекторот Игор Ангеловски...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа за Лихтенштајн Ангеловски веднаш повика двајца нови играчи

Хасани и Бејтулаи отпаднаа за Лихтенштајн, Ангеловски веднаш повика двајца нови играчи

Дерби | пред 9 месеци

Ферхан Хасани беше неизвесен за настап на натпреварот со Лихтенштајн уште при објавување на списокот од страна на Игор Ангеловски, но покрај играчот за врска, сега од настап за овој квалификациски дуел...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа поради повреди Спировски и Тошевски повикани за Лихтенштајн

Хасани и Бејтулаи отпаднаа поради повреди, Спировски и Тошевски повикани за Лихтенштајн

24 фудбал | пред 9 месеци

Принудни промени во македонската селекција поради повреди, Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди нема да можат да настапат на квалификацискиот дуел против Лихтенштајн. Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаии...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа Спировски и Тошевски со повик за Лихтенштајн

Хасани и Бејтулаи отпаднаа, Спировски и Тошевски со повик за Лихтенштајн

Гол | пред 9 месеци

Македонските репрезентативци Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди не се во можност да му се стават на располагање на селекторот Игор Ангеловски за натпреварот против Лихтенштајн кој на 24 март...

Хасани и Бејтулаи дефинитивно отпаднаа во операцијата да се освои Лихтенштајн

Хасани и Бејтулаи дефинитивно отпаднаа во операцијата да се освои Лихтенштајн

Sportmedia | пред 9 месеци

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи и дефинитивно нема да патуваат за Вадуц, во обидот Македонија да ја забележи првата квалификациска победа во дуелот со домаќинот Лихтенштајн Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност