Ангеловски: Ќе одиме да ја извојуваме првата победа

пред 6 дена - Дневник

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација се екипира до првиот тренинг на подготовките за квалификацискиот меч од групата за СП 2018 со Лихтенштајн на 24 март во Вадуз. Селекторот Игор Ангеловски...

Кога ја имавме последната гостинска победа во квалификациски циклус?

пред 6 дена - Спорт365

В петок на 24. март македонската сениорска фудбалска репрезентација ќе го има петтиот натпревар од квалификациите за СП Русија 2018 год. Противник на избраниците на селекторот Игор Ангеловски во Вадуц...

Квалификации за СП 2018: Македонија почна да се остри за Лихтенштајн

пред 6 дена - Нова ТВ

Фото: ffm.mk Македонската фудбалска репрезентација е пред зицер во квалификациите за СП 2018 во Русија. Пред неа стои селекцијата на Лихтенштајн против која се очекува прва радост во групата Г. Натпреварот...

А национаналниот тим ги започна подготовките за Лихтенштајн

пред 6 дена - Супер спорт

Македонската А репрезентација денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24. Март на гостински терен во Вадуц. Селекторот Игор Ангеловски го одржа првиот тренинг...

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

пред 6 дена - +Инфо

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц. Селекторот Игор Ангеловски го...

Македонските фудбалери ги започнаа подготовките за Лихтенштајн

пред 6 дена - A1on

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц. Селекторот Игор Ангеловски го...

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

пред 6 дена - Курир

Селекторот Игор Ангеловски го одржа првиот тренинг во пресрет на дуелот во кој нашата селекција ја има улогата на фаворит. -Никогаш и никаде нема да бараме алиби иако и пред почетокот на подготовките се...

Ангеловски пред Лихтенштајн: Тоа што долго време немаме гостинска победа, создава притисок!

пред 6 дена - Спорт365

Македонската А репрезентација денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24. Март на гостински терен во Вадуц. Селекторот Игор Ангеловски го одржа првиот тренинг...

„Националите“ го одработија првиот тренинг

пред 6 дена - Македонски Спорт

Откако се коплетираа, нашите најдобри фудбалери денеска со првиот тренинг ги стартуваа подготовките за петочниот дуел со Лихтенштајн И официјално попладнево започна операцијата „Лихтенштајн“. По доаѓањето...

Ангеловски: Нема алиби, одиме на победа во Вадуз

пред 6 дена - Екипа

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, вели дека „црвено-жолтите“ одат на победа против Лихтенштајн во Вадуз, прифаќајќи ја улогата на фаворити. Не се алиби ниту повредите...

Операција „Франкенштајн“ – да се победи Лихтенштајн (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 6 дена - Екипа

Македонската фудбалска репрезентација се собра денеска во Скопје и го одржа првиот тренинг на комплексот во „Куќата на фудбалот“, во пресрет на квалификацискиот натпревар против Лихтенштајхн во Вадуз на...

Македонските фудбалери ги започнаа подготовките!

пред 6 дена - Се за спорт

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц.  Селекторот Игор Ангеловски го...

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

пред 6 дена - Република

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц. Селекторот Игор Ангеловски го...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа, Спировски и Тошевски нови имиња

пред 7 дена - Дневник

Списокот со кандидатите кои ги повика македонскиот фудбалски селектор Игор Ангеловски-Мрме за квалификацискиот дуел од групата за СП 2018 со Лихтенштајн на 24 март во Вадуз, претрпи принудни рокади пред...

Македонската фудбалска репрезентација денес ги започнува мини-подготовките пред мечот со Лихтенштајн

пред 7 дена - ТВ Нова

Македонската фудбалската репрезентација денеска ги започнува мини-подготовките, пред дуелот против Лихтенштајн, кој ќе се игра на 24 март, во Вадуц кој е во рамките на квалификациите за пласман на СП 2018...

Ангеловски означи старт на „операцијата“ Лихтенштајн

пред 6 дена - Слободна Македонија

Македонската фудбалска репрезентација го имаше првиот тренинг пред гостувањето кај Лихтенштајн во Вадуц. Атмосферата во таборот на црвено-жолтите е позитивна и сите посакуваат победа повеќе од се. На првиот...

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

пред 6 дена - Сител

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц. Селекторот Игор Ангеловски го...

Ангеловски: Гостинската криза ни создава притисок, но сакаме само три бода!

пред 6 дена - Гол

Игор Ангеловски, селекторот на А-репрезентацијата на Македонија на официјалниот старт на подготовките за дуелот од СП 2018 против Лихтенштајн изјави дека посакува триумф, за прва победа во квалификациите...

Фудбалерите се собраа, Ангеловски означи старт на „операцијата“ Лихтенштајн

пред 6 дена - Гол

Македонската фудбалска репрезентација го имаше првиот тренинг пред гостувањето кај Лихтенштајн во Вадуц. Атмосферата во таборот на црвено-жолтите е позитивна и сите посакуваат победа повеќе од се. На првиот...

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

пред 7 дена - Актуелно24

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди ќе го пропуштат натпреварот против Лихтенштајн во квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија, објави ФФМ на својата интернет страница. Двајцата фудбалери...

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

пред 7 дена - Денар

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди ќе го пропуштат натпреварот против Лихтенштајн во квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија, објави ФФМ на својата интернет страница. Двајцата фудбалери...

Спировски и Тошевски нови имиња во А-тимот

пред 7 дена - Сител

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди ќе го пропуштат натпреварот против Лихтенштајн во квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија, објави ФФМ на својата интернет страница. Двајцата фудбалери...

Ангеловски: Време е да победиме на гости

пред 7 дена - Sportmedia

Лихтенштајн е вистински противник за да се прекине лошата традиција Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски полн со оптимизам ги започнува мини подготовките за дуелот против...

Македонската фудбалска репрезентација денес ги започнува мини-подготовките пред мечот со Лихтенштајн

пред 7 дена - Слободна Македонија

Македонската фудбалската репрезентација денеска ги започнува мини-подготовките, пред дуелот против Лихтенштајн, кој ќе се игра на 24 март, во Вадуц кој е во рамките на квалификациите за пласман на СП 2018...

Започнува мисијата „три бода за Македонија“

пред 7 дена - Sportmedia

„Црвено-жолтите“ денеска во Скопје ќе ги започнат подготовките пред мечот против Лихтенштајн, кој се игра в петок во Вадуц Македонските фудбалски навивачи ја очекуваат првата радост во квалификациите за...

Бејтулаи и Хасани - аут, Спировски и Тошевски - ин

пред една недела - Утрински

Двајцата играчи на Шкендија отпаднаа поради повреди, на нивно место се повикани вардарецот Спировски и Кристијан Тошевски од Пелистер и младата репрезентација Сашко Ѓ. Димовски Стефан Спировски од Вардар...

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

пред една недела - Макфакс

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди ќе го пропуштат натпреварот против Лихтенштајн во квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија, објави ФФМ на својата интернет страница. Двајцата фудбалери...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа, Спировски и Тошевски нови имиња

пред една недела - Дневник

Списокот со кандидатите кои ги повика македонскиот фудбалски селектор Игор Ангеловски-Мрме за квалификацискиот дуел од групата за СП 2018 со Лихтенштајн на 24 март во Вадуз, претрпи принудни рокади пред...

Стафан Спировски од ФК Вардар и Кристијан Тошевски од ФК Пелистер на списокот за натпреварот со Лихтенштајн

пред една недела - ТВ Нова

Македонската А репрезентација на 24. март во Вадуц со натпреварот против Лихтенштајн го продолжува квалификацискиот циклус за пласман на СП 2018 во Русија. Нашите репрезентативци Ферхан Хасани и Егзон...

Бејтулаи и Хасани - аут, Спировски и Тошевски - ин

пред една недела - Утрински

Двајцата играчи на Шкендија отпаднаа поради повреди, на нивно место се повикани вардарецот Спировски и Кристијан Тошевски од Пелистер и младата репрезентација Сашко Ѓ. Димовски Стефан Спировски од Вардар...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа поради повреди, Спировски и Тошевски на нивно место

пред една недела - МКД

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди нема да можат да настапат на квалификацискиот дуел против Лихтенштајн, на нивно место се повикани Спировски и Тошевски. Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаии поради...

За мечот во Вадуц: Ангеловски пронајде замени за повредените Хасани и Бејтулаи!

пред една недела - Спорт365

Македонската А репрезентација на 24. март во Вадуц со натпреварот против Лихтенштајн го продолжува квалификацискиот циклус за пласман на СП 2018 во Русија. Нашите репрезентативци Ферхан Хасани и Егзон...

„Јапонецот“ Бабунски прв на собирот на А-тимот, повикани и Тошевски и Спировски

пред една недела - Екипа

Давид Бабунски од јапонскиот прволигаш Јокохама Маринос, заедно со „Швајцарците“, Езгијан Алиоски и Никола Ѓорѓев се првите интернационалци кои од денеска се ставаат на располагање на селекторот Игор Ангеловски...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа за Лихтенштајн, Ангеловски веднаш повика двајца нови играчи

пред една недела - Дерби

Ферхан Хасани беше неизвесен за настап на натпреварот со Лихтенштајн уште при објавување на списокот од страна на Игор Ангеловски, но покрај играчот за врска, сега од настап за овој квалификациски дуел...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа поради повреди, Спировски и Тошевски повикани за Лихтенштајн

пред една недела - 24 фудбал

Принудни промени во македонската селекција поради повреди, Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди нема да можат да настапат на квалификацискиот дуел против Лихтенштајн. Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаии...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа, Спировски и Тошевски со повик за Лихтенштајн

пред една недела - Гол

Македонските репрезентативци Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди не се во можност да му се стават на располагање на селекторот Игор Ангеловски за натпреварот против Лихтенштајн кој на 24 март...

Хасани и Бејтулаи дефинитивно отпаднаа во операцијата да се освои Лихтенштајн

пред една недела - Sportmedia

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи и дефинитивно нема да патуваат за Вадуц, во обидот Македонија да ја забележи првата квалификациска победа во дуелот со домаќинот Лихтенштајн Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи...

КЛИКНИ
kariera.mk