„Авантурите на Аладин“, прв детски спектакл во МНТ

пред 5 дена - Дневник

Детска авантура на повеќе нивоа, вака ја најави екипата на Македонскиот народен театар новата претстава за деца „Авантурите на Аладин“, која премиерно ќе биде изведена утревечер во 19 часот, на големата...

„Авантурите на Аладин“ - премиера на Македонскиот народен театар

пред 5 дена - Скопје Инфо

По поставувањето на „Силјан Штркот шанца“, Македонскиот народен театар повторно со премиера на претстава за деца - „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски. Овојпат...

Детската претстава "Авантурите на Аладин" со премиера во МНТ

пред 5 дена - За забава

На 22 март во среда на големата сцена на Македонскиот народен театар во 19 часот е закажана премиерата на претставата „Авантурите на Аладин“ во режија, адаптација и драматизација на Бојан Трифуновски....

„Авантурите на Аладин“ на сцената на МНТ

пред 5 дена - МТВ 1

„Авантурите на Аладин“, приказна за победата на љубовта, за победата над алчноста и злобата. Приказна за простувањето и потребата да се верува дека во секој човек лежи скриен добротвор, скриен пријател,...

„Авантурите на Аладин“ - премиера на Македонскиот народен театар

пред 5 дена - Утрински

Режисерот Бојан Трифуновски на прес-конференција денеска рече дека претставата е авантура на повеќе нивоа. Се занимавале со светски позната материја која, рече тој, има неколку точки од кои не смееле да...

„Авантурите на Аладин“ - премиера на Македонскиот народен театар

пред 5 дена - Канал 5

Режисерот Бојан Трифуновски на прес-конференција денеска рече дека претставата е авантура на повеќе нивоа. Се занимавале со светски позната материја која, рече тој, има неколку точки од кои не смееле да...

„Авантурите на Аладин“ - премиера на Македонскиот народен театар

пред 5 дена - Дневник

По поставувањето на „Силјан Штркот шанца“, Македонскиот народен театар повторно со премиера на претстава за деца - „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски. Овојпат...

ЛЕБДЕЧКИ КИЛИМИ И ЉУБОВНА МАГИЈА: Премиера на „Авантурите на Аладин“ во МНТ

пред 5 дена - Телеграф

Најновата премиера на Македонскиот народен театар е детската претстава „Авантурите на Аладин“ со драматизација, адаптација и режија на Бојан Трифуновски, која ќе се одржи на 22 март во среда со почеток...

„Авантурите на Аладин“ - премиера на Македонскиот народен театар

пред 5 дена - 24 вести

По поставувањето на „Силјан Штркот шанца“, Македонскиот народен театар повторно со премиера на претстава за деца - „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски. Овојпат...

Премиера на детската претстава „Авантурите на Аладин“ во МНТ

пред 5 дена - +Инфо

Македонскиот народен театар (МНТ) подготвува премиера на претставата за деца „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски, на големата сцена, на 22 март и со прва реприза...

„Авантурите на Аладин“ премиерно во Македонскиот народен театар

пред 5 дена - Cooltura

Претставата за деца „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски премиерно ќе биде поставена на големата сцена на 22 март и со прва реприза на 29 март од 19 часот......

„Авантурите на Аладин“ – премиера на Македонскиот народен театар

пред 5 дена - A1on

По поставувањето на „Силјан Штркот шанца“, Македонскиот народен театар повторно со премиера на претстава за деца – „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски. Овојпат...

„Авантурите на Аладин“ – премиера на Македонскиот народен театар

пред 5 дена - Курир

Режисерот Бојан Трифуновски на прес-конференција денеска рече дека претставата е авантура на повеќе нивоа. Се занимавале со светски позната материја која, рече тој, има неколку точки од кои не смееле да...

„Авантурите на Аладин“ – премиера на Македонскиот народен театар

пред 5 дена - Денешен

По поставувањето на „Силјан Штркот шанца“, Македонскиот народен театар повторно со премиера на претстава за деца – „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски. Овојпат...

„Авантурите на Аладин“ – премиера на Македонскиот народен театар

пред 5 дена - Вистина

По поставувањето на „Силјан Штркот шанца“, Македонскиот народен театар повторно со премиера на претстава за деца – „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски. Овојпат...

Сценскиот спектакл "Авантурите на Аладин" премиерно во МНТ

пред 5 дена - Вечер

На големата сцена во МНТ утре (22 март) во 19 часот, ќе биде одиграна премиерата на претставата "Авантурите на Аладин", во режија на Бојан Трифуновски. Во претставата, Аладин го игра Александар Михајловски,...

„Авантурите на Аладин“ – премиера на Македонскиот народен театар

пред 5 дена - Слободна Македонија

По поставувањето на „Силјан Штркот шанца“, Македонскиот народен театар повторно со премиера на претстава за деца – „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски. Овојпат...

Премиера: „Авантурите на Аладин“ е новата театарска бајка на МНТ

пред 5 дена - Република

Ова е претстава во која сите заедно ќе уживаме во актерскиот и технолошкиот потенцијал на МНТ. Токму тука е нашата заложба - со претставите за деца да поставиме нов стандард, посебна грижа, внимание и...

„Авантурите на Аладин“ - премиера на Македонскиот народен театар

пред 5 дена - Сител

По поставувањето на „Силјан Штркот шанца“, Македонскиот народен театар повторно со премиера на претстава за деца - „Авантурите на Аладин“ во адаптација, драматизација и режија на Бојан Трифуновски. Овојпат...

КЛИКНИ
kariera.mk