Изберете шарен маникир и или чорапи по повод

Изберете шарен маникир и/или чорапи по повод ...

Фемина | пред 9 месеци

Утре светот ќе го одбележи Светскиот ден на лицата со Даунов синдром. Придружете се во одбележувањето, облекувајќи шарени чорапи и лакирајќи ги ноктите шарено. Ајде заедно да му се воодушевуваме на овој...

Хуманитарна трка за децата со Даунов синдром

Хуманитарна трка за децата со Даунов синдром

Дневник | пред 9 месеци

Мечувалскиот Клуб "Ескрим" во саботата во Градски Парк, Скопје  привлече стотици луѓе, кои трчаа за децата со Даунов синдром. На Хуманитарната трка децата со Даунов Синдром пренесоа една порака - "И ние...

Фото сторија  Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

Фото-сторија: Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

Радио МК | пред 9 месеци

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов синдром за време на хуманитарната трка организирана од мечувалечкиот клуб „Ескрим“ во саботата во Градски парк, Скопје. Поддршката која беше дадена...

Хуманитарна трка за деца со Даунов Синдром

Хуманитарна трка за деца со Даунов Синдром

Пулс 24 | пред 9 месеци

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов Синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски Парк, Скопје. Поддршката која беше дадена...

Хуманитарна трка за деца со Даунов Синдром

Хуманитарна трка за деца со Даунов Синдром

Вечер | пред 9 месеци

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов Синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски Парк, Скопје. Поддршката која беше дадена...

 ФОТОГАЛЕРИЈА  Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

Фактор | пред 9 месеци

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов Синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски Парк, Скопје. Поддршката која беше дадена...

Тие го можат истото како и сите

Тие го можат истото како и сите!

Идивиди | пред 9 месеци

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов Синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски Парк, Скопје. Поддршката која беше дадена...

Хуманитарна трка за децата со Даунов Синдром

Хуманитарна трка за децата со Даунов Синдром

Cooltura | пред 9 месеци

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов Синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски Парк, Скопје... Поддршката која беше дадена...

Да ги чуеме и видиме лицата со Даунов синдром  Облечете шарени чорапи и покажете солидарност

Да ги чуеме и видиме лицата со Даунов синдром: Облечете шарени чорапи и покажете солидарност

Република | пред 9 месеци

Годинашното одбележување на Светскиот ден на Дауновиот синдром 21 Март во Македонија ќе биде вечерва во Кинотеката во Скопје, каде ќе се одржат неколку настани под мотото „Мој глас, моја заедница“ (#MyVoiceMyCommunity)...

НАСМЕВКИ НА НИВНИТЕ ЛИЦА  Во Градски парк се трчаше за децата со Даунов синдром  ФОТОГАЛЕРИЈА

НАСМЕВКИ НА НИВНИТЕ ЛИЦА: Во Градски парк се трчаше за децата со Даунов синдром (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Популарно | пред 9 месеци

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски парк, Скопје. Поддршката која беше дадена...

Тие го можат истото како и сите  Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

Тие го можат истото како и сите: Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски Парк, Скопје. Поддршката која беше дадена...

 ГАЛЕРИЈА  Хуманитарна трка за децата со Даунов синдром

(ГАЛЕРИЈА) Хуманитарна трка за децата со Даунов синдром

Фактор | пред 9 месеци

Во Градскиот парк денеска се организираше трката Run for Down“ по повод Светскиот ден на Дауновиот синдром – 21 март. Децата со Даунов синдром заедно со пријателите, семејствата и другарчињата трчаа по...

Трка по повод Светскиот ден на Дауновиот синдром

Трка по повод Светскиот ден на Дауновиот синдром

Вистина | пред 9 месеци

По повод Светскиот ден на Дауновиот синдром – 21 март, денеска во Градскиот парк се организира трка „Run for Down “ од Мечувалечкиот клуб Ескрим. Трката, која е трета по ред, е отворена за сите  хумани...

Трка по повод Светскиот ден на Дауновиот синдром

Трка по повод Светскиот ден на Дауновиот синдром

Здравство 24 | пред 9 месеци

По повод Светскиот ден на Дауновиот синдром – 21 март, денеска во Градскиот парк се организира трка „Run for Down “ од Мечувалечкиот клуб Ескрим. Трката, која е трета по ред, е отворена за сите  хумани...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност