ФБИ и НСА: Нема докази дека Обама го прислушувал Трамп

пред еден месец - Канал 5

„Со почит кон претседателските твитови за тоа дека претходната администрација го прислушувала, јас немам информации кои би ги поддржале тие твитови – изјави директорот на ФБИ Џејмс Коми за време на неговото...

ФБИ и НСА го негираат тврдењето на Трамп за прислушување

пред еден месец - Локално

Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции изјавија дека немаат информации кои би ги потврдиле тврдењата на претседателот на САД, Доналд Трамп дека неговиот претходник Барак...

ФБИ и НСА: Нема потврда за тврдењето на Трамп за прислушување

пред еден месец - ТВ Нова

Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции денеска изјавија  дека немаат информации кои би ги докажале тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп дека за време на...

ФБИ и НСА тврдат: Нема потврда за наводното прислушување на Трамп

пред еден месец - +Инфо

Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции денеска изјавија дека немаат информации кои би ги докажале тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп дека за време на...

ФБИ и НСА: Нема потврда за тврдењето на Трамп за прислушување

пред еден месец - A1on

Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции денеска изјавија дека немаат информации кои би ги докажале тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп дека за време на...

ФБИ и НСА: Нема потврда за тврдењето на Трамп за прислушување

пред еден месец - Денешен

Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции денеска изјавија  дека немаат информации кои би ги докажале тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп дека за време на...

Сведочење: Ниту Русите работеле за Трамп, ниту Обама го прислушувал

пред еден месец - Нова ТВ

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и Националната безбедносна агенција (НСА) изјавија дека не нашле ниту еден доказ дека руските разузнавачки служби менувале резултат на гласовите во одредени...

ФБИ ја потврди истрагата за поврзаност меѓу соработниците на Трамп и Русија

пред еден месец - Р.С. Европа

Директорот на ФБИ Џејмс Коми потврди дека има истрага за комуникацијата меѓу руски владини претставници и соработниците на американскиот претседател Доналд Трамп. Коми ова го кажа денеска на сослушувањето...

ФБИ и НСА: Нема потврда за тврдењето на Трамп за прислушување

пред еден месец - Република

Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции денеска изјавија  дека немаат информации кои би ги докажале тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп дека за време на...

ФБИ и НСА: Нема потврда за тврдењето на Трамп дека бил прислушуван

пред еден месец - Либертас

Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции денеска изјавија  дека немаат информации кои би ги докажале тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп дека за време на...

Трамп: Тврдењата за руската интервенција на изборите во САД се измислица на демократите

пред еден месец - A1on

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги обвини демократите дека ги измислиле тврдењата за руската интервенција на претседателските избори во САД минатата година, нагласувајќи дека Конгресот и...

Трамп: Тврдењата за руската интервенција на изборите во САД се измислица на демократите

пред еден месец - Курир

– Демократите измислија и лансираа приказна со Русија, како алиби за тоа што водеа ужасна кампања. Имаа голема предност во изборниот колегиум и загубија!, напиша Трамп на неговиот Твитер налог. – Вистинската...

Трамп: Тврдењата за руската интервенција на изборите во САД се измислица на демократите

пред еден месец - ТВ Нова

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги обвини демократите дека ги измислиле тврдењата за руската интервенција на претседателските избори во САД минатата година, нагласувајќи дека Конгресот и...

Трамп: Тврдењата за руската интервенција на изборите во САД се измислица на демократите

пред еден месец - Денешен

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги обвини демократите дека ги измислиле тврдењата за руската интервенција на претседателските избори во САД минатата година, нагласувајќи дека Конгресот и...

Трамп: Тврдењата за руската интервенција на изборите во САД се измислица на демократите

пред еден месец - Алсат-М

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги обвини демократите дека ги измислиле тврдењата за руската интервенција на претседателските избори во САД минатата година, нагласувајќи дека Конгресот и...

ФБИ и НСА: Нема потврда за тврдењето на Трамп дека бил прислушуван

пред еден месец - Слободна Македонија

Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции денеска изјавија  дека немаат информации кои би ги докажале тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп дека за време на...

Шефовите на ФБИ и НСА ќе сведочат за можна вмешаност на Русија во изборите во САД

пред еден месец - МТВ 1

Директорот на ФБИ Џејмс Коми и шефот на Агенцијата за национална безбедност Мајкл Роџерс ќе сведочат пред конгресот за можна поврзаност меѓу Русија и претседателската кампања на Доналд Трамп. Изјави ќе...

Трамп: Тврдењата за руската интервенција на изборите во САД се измислица на демократите

пред еден месец - Пулс 24

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги обвини демократите дека ги измислиле тврдењата за руската интервенција на претседателските избори во САД минатата година, нагласувајќи дека Конгресот и...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

пред еден месец - 24 вести

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија...

СВЕДОЧЕЊЕ НА ФБИ И НА НСА: Евентуалните врски на Трамп со Русија

пред еден месец - Телеграф

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп...

Шефовите на разузнувачките служби на САД ќе сведочат пред Конгресот

пред еден месец - Актуелно24

Шефовите на главните разузнувачки агенции на САД треба да сведочат пред Конгресот во врска со наводната вмешаност на Русија во  изборната кампања на претседателот Доналд Трамп. Тие исто така ќе се осврнат...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

пред еден месец - ТВ Нова

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

пред еден месец - Лидер

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп...

Трамп: Тврдењата за руската интервенција на изборите во САД се измислица на демократите

пред еден месец - Сител

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги обвини демократите дека ги измислиле тврдењата за руската интервенција на претседателските избори во САД минатата година, нагласувајќи дека Конгресот и...

Шефовите на разузнувачките служби на САД ќе сведочат пред Конгресот

пред еден месец - Макфакс

Шефовите на главните разузнувачки агенции на САД треба да сведочат пред Конгресот во врска со наводната вмешаност на Русија во  изборната кампања на претседателот Доналд Трамп. Тие исто така ќе се осврнат...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

пред еден месец - A1on

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

пред еден месец - +Инфо

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

пред еден месец - Алфа

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп...

Шефовите на ФБИ и НСА на сведочење во Конгресот

пред еден месец - Р.С. Европа

Директорот на ФБИ Џемјс Коми ќе сведочи пред во Комисјата на Претсавничкиот дом на американскиот Конгрес во врска со наводите за руското мешање во претседателската кампања во минатата година. Посматрачите...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

пред еден месец - Либертас

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп...

Шефовите на разузнавачките служби на САД ќе сведочат пред Конгресот

пред еден месец - Точка

Шефовите на главните разузнавачки агенции на САД треба да сведочат пред Конгресот во врска со наводната вмешаност на Русија во изборната кампања на претседателот Доналд Трамп. Тие исто така ќе се осврнат...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

пред еден месец - Идивиди

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп...

Конгресот на САД не откри докази дека Москва помагала за победата на Трамп

пред еден месец - Локално

Нема докази дека изборниот штаб на Доналд Трамп  соработувал со Русија, ниту седиштето на бизнис империјата на милијардерот во Њујорк дека  била прислушувана од претходниот претседател Барак Обама. Ова...

Шефовите на ФБИ и НСА на сведочење во Конгресот

пред еден месец - Алсат-М

Директорот на ФБИ Џемјс Коми ќе сведочи пред во Комисјата на Претсавничкиот дом на американскиот Конгрес во врска со наводите за руското мешање во претседателската кампања во минатата година. Посматрачите...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

пред еден месец - Слободна Македонија

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп...

Американските разузнавачи ќе сведочат за врските на Трамп со Русија

пред еден месец - Нова ТВ

Џејмс Коми, ФБИ Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и Националната безбедносна агенција (НСА) денеска ќе сведочат пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на претседателот Доналд Трамп...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

пред еден месец - Вечер

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп...

Русија и замките на теоријата на заговор

пред еден месец - Утрински

Маша Гесен Русија стана универзално реторичко оружје во американската политика. Основата на приказната за врските помеѓу Трамп и Путин е протекувањето информации од разузнавачките агенции на кое му нема...

Нунес: Во случајот на наводната руска вмешаност единствено кривично тело е истекувањето на информациите

пред еден месец - Актуелно24

Челикот на комисијата на американскиот Конгрес ој го истражува наводното руско мешање во американските претседателски избори од ланската 2016 година, републиканецот Девин Нунес, изјави во неделата дека...

Конгресмен од САД: Нема докази за поврзаност на тимот на Трамп и Русија

пред еден месец - Алфа

Претседавачот со американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Девин Нунс изјави денеска дека „нема докази“ дека предизборниот тим на претседателот на САД, Доналд Трамп бил во дослух со Русија...

Нунес: Во случајот на наводната руска вмешаност единствено кривично тело е истекувањето на информациите

пред еден месец - Макфакс

(Девин Нунес, челник на постојаната комисија за разузнавачки прашања на Конгресот на САД) Челикот на комисијата на американскиот Конгрес ој го истражува наводното руско мешање во американските претседателски...

Пратеник на САД - Нема докази за врски меѓу кампањата на Трамп и Русија

пред еден месец - Р.С. Европа

Висок законодавец на САД вели дека не видел докази за соработка во однос на кампањата на претседателот Доналд Трамп и Русија, минатата година за време на претседателската кампања. Денешните забелешки на...

Конгресмен од САД: Нема докази за поврзаност на тимот на Трамп и Русија

пред еден месец - A1on

Претседавачот со американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Девин Нунс изјави денеска дека „нема докази“ дека предизборниот тим на претседателот на САД, Доналд Трамп бил во дослух со Русија...

Конгресмен од САД: Нема докази за поврзаност на тимот на Трамп и Русија

пред еден месец - Курир

– Врз основа на се што видов, нема докази за тајни договори, изјави тој за Фокс њуз. Кометарот го даде пред предвиденото појавување на директорот на ФБИ Џејмс Коми пред комитет каде ќе се соочи со прашања...

Конгресмен од САД: Нема докази за поврзаност на тимот на Трамп и Русија

пред еден месец - ТВ Нова

Претседавачот со американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Девин Нунс изјави денеска дека „нема докази“ дека предизборниот тим на претседателот на САД, Доналд Трамп бил во дослух со Русија...

Конгресмен од САД: Нема докази за поврзаност на тимот на Трамп и Русија

пред еден месец - Денешен

Претседавачот со американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Девин Нунс изјави денеска дека „нема докази“ дека предизборниот тим на претседателот на САД, Доналд Трамп бил во дослух со Русија...

Конгресмен од САД: Нема докази за поврзаност на тимот на Трамп и Русија

пред еден месец - Алсат-М

Претседавачот со американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Девин Нунс изјави денеска дека „нема докази“ дека предизборниот тим на претседателот на САД, Доналд Трамп бил во дослух со Русија...

КОНГРЕСМЕН ОД САД: Нема докази за поврзаност на тимот на Трамп и Русија

пред еден месец - Infomax

Претседавачот со американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Девин Нунс изјави денеска дека „нема докази“ дека предизборниот тим на претседателот на САД, Доналд Трамп бил во дослух со Русија...

КЛИКНИ
kariera.mk