ГОРАН ПАНДЕВ ПРОМОВИРАН ВО АМБАСАДОР НА УЕФА СУПЕР КУПОТ 2017

ГОРАН ПАНДЕВ ПРОМОВИРАН ВО АМБАСАДОР НА УЕФА СУПЕР КУПОТ 2017

Телма | пред 9 месеци

Капитенот  на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев е промовиран за амбасадор  на УЕФА Супер купот  што ќе се одржи на 8-ми август во Скопје. Капитенот на сениорите и фудбалер на Џенова од...

Горан Пандев  Амбасадор на УЕФА Супер Купот СКОПЈЕ 2017

Горан Пандев – Амбасадор на УЕФА Супер Купот СКОПЈЕ 2017

Супер спорт | пред 9 месеци

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје....

Амбасадорот Пандев откри кои екипи ги очекува на Суперкупот во Скопје

Амбасадорот Пандев откри кои екипи ги очекува на Суперкупот во Скопје

Дерби | пред 9 месеци

Македонскиот репрезентативец и освојувач на европската титула со Интер, Горан Пандев, денеска беше претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“, којшто е закажан за 8 август во главниот град...

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Story | пред 9 месеци

Скопје, 20.03.2017 (Макфакс) – Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот...

Пандев амбасадор на УЕФА Суперкупот

Пандев амбасадор на УЕФА Суперкупот

Спортски | пред 9 месеци

Еден од најдобрите македонски фудбалери, Горан Пандев ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот на Лигата на шампионите и победникот во Лига...

ФММ го именуваше Пандев за амабсадор на Суперкупот 2017

ФММ го именуваше Пандев за амабсадор на Суперкупот 2017

Дерби | пред 9 месеци

Со прес конференција во Скопје на која беа најавени активностите што следуваат по прашање на организацијата на УЕФА Суперкупот за 2017 година, беше промовиран и амбасадорот на овој настан, капитенот на...

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Лидер | пред 9 месеци

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на...

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Денар | пред 9 месеци

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот на Лигата на шампионите и победникот...

Пандев ќе биде амбасадор во европскиот Супер Куп

Пандев ќе биде амбасадор во европскиот Супер Куп

Алсат-М | пред 9 месеци

Амбасадор на финалето во европскиот Супер Куп ќе биде Горан Пандев. Скопје ќе биде епицентар на овој голем спортски настан во август кога меѓу себе ќе играат освојувачот на Лигата на шампионите и Лигата...

Квалификациските натпревари во ЛШ ќе се играат во Струмица и Тетово

Квалификациските натпревари во ЛШ ќе се играат во Струмица и Тетово

Алсат-М | пред 9 месеци

По затворањето на стадионот „Филип Втори“ во јуни поради финалето на европскиот Супер Куп, екипите од Македонија, квалификациските натпревари во Лигата на шампионите и Лигата Европа ќе ги играат на стадионот...

Пандев во Скопје очекува финале помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус Ѓорѓиоски меѓу Јунајтед и Баерн

Пандев во Скопје очекува финале помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус, Ѓорѓиоски меѓу Јунајтед и Баерн

Курир | пред 9 месеци

-Паровите во Лига Европа и во Лигата на шампионите мислам дека имаат многу атрактивни клубови и се надевам дека во Скопје на Супер купот ќе играат победниците од Лига Европа Манчестер Јунајтед и од Лигата...

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Утрински | пред 9 месеци

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на...

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Макфакс | пред 9 месеци

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот на Лигата на шампионите и победникот...

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Точка | пред 9 месеци

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот на Лигата на шампионите и победникот...

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Канал 5 | пред 9 месеци

Пандев се заблагодари за довербата и посака на 8 август на „Телеком Арена“ за трофејот во Суперкупот да се борат Јувентус или Барселона против Манчестер Јунајтед. На денешната прес-конференција на Националната...

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

A1on | пред 9 месеци

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на...

Квалификациите за ЛШ и ЛЕ нема да можат да се играат на Арената Филип Втори

Квалификациите за ЛШ и ЛЕ нема да можат да се играат на Арената „Филип Втори“!

МКД | пред 9 месеци

Македонските екипи кои ќе играат квалификациите за европските натпреварувања своите домашни натпревари нема да можат да ги играат на Арената „Филип Втори“ поради одржувањето на УЕФА Суперкупот. Во договор...

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Денешен | пред 9 месеци

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на...

Суперкупот им создава проблем на македонските екипи кои ќе играат квалификации за ЛШ и ЛЕ

Суперкупот им создава проблем на македонските екипи кои ќе играат квалификации за ЛШ и ЛЕ

24 фудбал | пред 9 месеци

Поради одржувањето на УЕФА Суперкупот, македонските екипи кои ќе играат квалификации за Лигата на шампионите и Лига Европа своите натпревари нема да можат да ги играат на Арената „Филип Втори“ како што...

УЕФА Супер куп Пандев Посакувам во Скопје да дојде Манчестер Јунајтед

УЕФА Супер куп, Пандев: Посакувам во Скопје да дојде Манчестер Јунајтед..!

Спорт365 | пред 9 месеци

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје....

Пандев стана Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев стана Амбасадор на Суперкупот 2017

+Инфо | пред 9 месеци

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на...

Пандев  Амбасадор на УЕФА Супер Купот СКОПЈЕ 2017

Пандев – Амбасадор на УЕФА Супер Купот СКОПЈЕ 2017

Курир | пред 9 месеци

Пандев се заблагодари за довербата и посака на 8 август на „Телеком Арена“ за трофејот во Суперкупот да се борат Јувентус или Барселона против Манчестер Јунајтед. На денешната прес-конференција на Националната...

ФФМ официјално го претстави Горан Пандев како амбасадор на УЕФА Супер Купот во Скопје

ФФМ официјално го претстави Горан Пандев како амбасадор на УЕФА Супер Купот во Скопје

Спорт Клуб | пред 9 месеци

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје....

Ѓорѓиоски Голема чест ми е и задоволство што Пандев ќе биде заштитно лице и Амбасадор на УЕФА Супер купот

Ѓорѓиоски: Голема чест ми е и задоволство што Пандев ќе биде заштитно лице и Амбасадор на УЕФА Супер купот!

Спорт365 | пред 9 месеци

Денеска Фудбалската федерација на Македонија организираше прес-конференција, повод беше официјалното претставување на Амбасадорот на УЕФА Супер купот кој што ќе се одржи на 8. август во Скопје, македонскиот...

Ѓорѓиоски Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

Ѓорѓиоски: Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

Курир | пред 9 месеци

-Ние сме горди што како ФФМ го заслуживме ова и ја добивме можноста да бидеме организатор на најголемиот спортски настан што ќе се случи во историјата на Македонија. Исто така едно голема благодарам и...

Пандев Чест ми е што сум амбасадор на УЕФА Суперкупот

Пандев: Чест ми е што сум амбасадор на УЕФА Суперкупот

МКД | пред 9 месеци

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев денеска беше промовиран за амбасадор на УЕФА Суперкупот кој оваа година ќе се одржи во Скопје. Горан Пандев кој со Интер настапи на УЕФА Суперкуп...

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017

24 вести | пред 9 месеци

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев денеска официјално беше претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот 2017, кој на 8 август ќе се одржи на „Телеком арената“ во Скопје. Фудбалскиот интернационалец...

КАПИТЕНОТ ВО НОВА УЛОГА Пандев стана амбасадор на Суперкупот

КАПИТЕНОТ ВО НОВА УЛОГА: Пандев стана амбасадор на Суперкупот

Телеграф | пред 9 месеци

Горан Пандев денеска беше промовиран како амбасадор на Суперкупот на УЕФА, натпревар меѓу победникот на ЛШ и на Лига Европа што ќе се одигра на 8 август во Скопје. Беше организирана и прес-конференција...

Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

Вечер | пред 9 месеци

Како што е познато, УЕФА Суперкупот 2017 година ќе се одржи во Скопје, на арената „Филип Втори " на 8 август, а во него силите ќе ги одмерат победниците на Лигата на шампионите и Лигата на Европа Претседателот...

Горан Пандев промовиран во амбасадор на УЕФА Суперкупот

Горан Пандев промовиран во амбасадор на УЕФА Суперкупот

24 фудбал | пред 9 месеци

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев денеска беше промовиран во амбасадор на УЕФА Суперкуп трофејот кој во август ќе се одржи во Скопје. Горан Пандев кој со Интер настапи на УЕФА Суперкуп...

Ѓорѓиоски Горди сме што ќе го организираме најголемиот фудбалски настан во историјата на Македонија

Ѓорѓиоски: Горди сме што ќе го организираме најголемиот фудбалски настан во историјата на Македонија

ТВ Нова | пред 9 месеци

Претседателот на нашата фудбалска куќа Илчо Ѓорѓиоски истакна дека ова е голема укажана доверба која мора да се оправда. „Ние сме горди што како ФФМ го заслуживме ова и ја добивме можноста да бидеме организатор...

Горан Пандев промовиран во амбасадор и заштитно лице на Скопје Супер Куп 2017

Горан Пандев промовиран во амбасадор и заштитно лице на Скопје Супер Куп 2017

ТВ Нова | пред 9 месеци

Како и што беше најавено, денес на официјална прес-конференција, ФФМ го презентираше капитенот на нашата селекција Горан Пандев во амбасадор на Суперкупот, кој ќе се одржи на 8 август во Скопје. Искусниот...

 Филип Втори не го менува името  Телеком арена за комерцијална употреба

„Филип Втори“ не го менува името – „Телеком арена“ за комерцијална употреба

Екипа | пред 9 месеци

Националната арена „Филип Втори Македонски“ во Скопје не го менува своето име кое и натаму останува централно за најголемиот македонски стадион, а „Телеком арена“ е име за комерцијална употреба, информираше...

Пандев Посакувам Суперкуп меѓу Манчестер јунајтед и Барса или Јуве

Пандев: Посакувам Суперкуп меѓу Манчестер јунајтед и Барса или Јуве!

Екипа | пред 9 месеци

По промоцијата за амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“, Горан Пандев не ја криеше желбата Македонија да биде домаќин на атрактивни екипи кои ќе играат за трофејот во месец август. „Јас лично би сакал...

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017 Оваа улога е огромна чест за мене

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017: Оваа улога е огромна чест за мене!

Екипа | пред 9 месеци

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на „Телеком арената“ во нашиот главен град. „Ние...

Пандев по промоцијата на амбасадор на Суперкупот Ова е огромна чест за мене

Пандев по промоцијата на амбасадор на Суперкупот: Ова е огромна чест за мене

Република | пред 9 месеци

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на „Телеком арената“ во нашиот главен град. –...

Квалификациите за ЛШ и ЛЕ ќе се играат на стадионoт на ФФМ опции се и Струмица Тетово Прилеп

Квалификациите за ЛШ и ЛЕ ќе се играат на стадионoт на ФФМ, опции се и Струмица, Тетово, Прилеп!?

Гол | пред 9 месеци

На денешната прес-конференција за најава на УЕФА Суперкупот свое излагање имаше и директорот на АД за стопанисување со станбен и деловен простор од интерес на РМ, Цветко Грозданов, кој информираше до каде...

Пандев посака дуел помеѓу Манчестер Ј и подобриот од Барса и Јуве

Пандев посака дуел помеѓу Манчестер Ј. и подобриот од Барса и Јуве

Вечер | пред 9 месеци

Лично би сакал во Скопје да гледаме натпревар меѓу Манчестер Јунајтед, како победник на Лигата на Европа, и некоја од екипите на Барселона или Јувентус, како освојувач на Лигата на шампиони, изјави капитенот...

Амбасадорот на Суперкупот посакува Јувентус да гостува во Скопје

Амбасадорот на Суперкупот посакува Јувентус да гостува во Скопје

Сител | пред 9 месеци

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска и официјално на прес конференција на Филип Втори беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА. Пандев истакна дека е горд што...

Ѓорѓиоски Горди сме што ќе го организираме најголемиот настан во историјата на Македонија

Ѓорѓиоски: Горди сме што ќе го организираме најголемиот настан во историјата на Македонија

Гол | пред 9 месеци

Денешната прес-конференција по повод најавувањето на УЕФА Суперкупот 2017 и промовирањето на амбасадорот Горан Пандев ја отвори првиот човек на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски. Претседателот на нашата фудбалска куќа...

Пандев официјализиран во амбасадор на Суперкупот Посакувам да играат Манчестер Јунајтед и Барса или Јуве

Пандев официјализиран во амбасадор на Суперкупот: Посакувам да играат Манчестер Јунајтед и Барса или Јуве

Гол | пред 9 месеци

Како и што беше најавено, денес на официјална прес-конференција, ФФМ го презентираше капитенот на нашата селекција Горан Пандев во амбасадор на Суперкупот, кој ќе се одржи на 8 август во Скопје. Искусниот...

Гранде Пандев го извади Суперкуп трофејот на скопското сонце кој ли ќе го грабне

Гранде Пандев го извади Суперкуп трофејот на скопското сонце, кој ли ќе го грабне!?

Гол | пред 9 месеци

Суперкуп трофејот официјално „слета“ и на „Телеком арената“ во Скопје, каде во август ќе се судрат двете најдобри екипи во Европа. Промотер на големиот настан е најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев,...

Ѓорѓиоски Горди сме што ќе го организираме најголемиот фудбалски настан во историјата на Македонија

Ѓорѓиоски “Горди сме што ќе го организираме најголемиот фудбалски настан во историјата на Македонија”

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Претседателот на нашата фудбалска куќа Илчо Ѓорѓиоски истакна дека ова е голема укажана доверба која мора да се оправда. „Ние сме горди што како ФФМ го заслуживме ова и ја добивме можноста да бидеме организатор...

Пандев официјализиран во амбасадор на Суперкупот

Пандев официјализиран во амбасадор на Суперкупот

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Како и што беше најавено, денес на официјална прес-конференција, ФФМ го презентираше капитенот на нашата селекција Горан Пандев во амбасадор на Суперкупот, кој ќе се одржи на 8 август во Скопје. Искусниот...

Пандев сака Манчестер и Јувентус или Барселона да играат во Суперкупот во Скопје

Пандев сака Манчестер и Јувентус или Барселона да играат во Суперкупот во Скопје

Sportmedia | пред 9 месеци

Македонија со нетрпение очекува да биде домаќин на едно од најголемите натпреварувања на Уефа, Суперкупот. Мечот меѓу двата најдобри тима во Лигата на шампионите и Лигата на Европа ќе се игра на 8 август...

Горан Пандев ќе биде промовиран во амбасадор на Европскиот Супер куп 2017

Горан Пандев ќе биде промовиран во амбасадор на Европскиот Супер куп 2017

ТВ Нова | пред 9 месеци

Фудбалската федерација на Македонија в понеделник на прес – конференција ќе го претстави Горан Пандев за амбасадор на УЕФА Супер Куп финалето – СКОПЈЕ 2017. Покрај Горан Пандев и Претседателот на фудбалската...

Нова улога за Горан Пандев на Европскиот Супер куп 2017

Нова улога за Горан Пандев на Европскиот Супер куп 2017

Курир | пред 9 месеци

Покрај Горан Пандев и Претседателот на фудбалската федерација на Македонија Илчо Ѓоргиоски, на прес конференцијата свое обраќање ќе имаат и секретарот на град Скопје Марјанчо Тодоровски, како и директорот...

ГОЛЕМО ПРИЗНАНИЕ ЗА КАПИТЕНОТ Пандев назначен за амбасадор на Суперкупот за 2017 година

ГОЛЕМО ПРИЗНАНИЕ ЗА КАПИТЕНОТ: Пандев назначен за амбасадор на Суперкупот за 2017 година

Македонски Спорт | пред 9 месеци

Нашиот капитен утре ќе биде претставен како амбасадор на најголемото фудбалско случување во нашата држава за оваа, 2017 година, а тоа е Европскиот Супер Куп Горан Пандев во својата богата биографија ќе...

Горан Пандев  амбасадор на УЕФА Суперкупот 2017

Горан Пандев – амбасадор на УЕФА Суперкупот 2017!

Екипа | пред 9 месеци

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев ќе биде официјалниот европски промотор на најголемиот спортски настан кој оваа година ќе се одржи во нашата земја – УЕФА Суперкупот 2017 кој на 8. август се...

Горан Пандев ќе биде амбасадор на УЕФА Суперкупот 2017

Горан Пандев ќе биде амбасадор на УЕФА Суперкупот 2017!

Република | пред 9 месеци

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев ќе биде официјалниот европски промотор на најголемиот спортски настан кој оваа година ќе се одржи во нашата земја – УЕФА Суперкупот 2017 кој на 8. август се...

Гранде Пандев  промотер на Суперкупот на Европа во Скопје

Гранде Пандев – промотер на Суперкупот на Европа во Скопје!

Гол | пред 9 месеци

Оваа година во Македонија несомнено најголем спортски настан ќе биде фудбалскиот Суперкуп на Европа, кој на „Телеком арената“ ќе се одржи на 8 август. На овој дуел ќе се соочат победникот на Лигата на...

Горан Пандев ќе биде промовиран во амбасадор на Европскиот Супер куп 2017

Горан Пандев ќе биде промовиран во амбасадор на Европскиот Супер куп 2017

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Фудбалската федерација на Македонија в понеделник на прес – конференција ќе го претстави Горан Пандев за амбасадор на УЕФА Супер Куп финалето – СКОПЈЕ 2017. Покрај Горан Пандев и Претседателот на фудбалската...

Горан Пандев  амбасадор на Супер Куп финалето

Горан Пандев - амбасадор на Супер Куп финалето

Sportmedia | пред 9 месеци

Фудбалерот на Џенова доби осовбено признание од страна на Фудбалската федерација на Македонија Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 20. март (понеделник) во 12. часот ќе организира прес - конференција...

Супер Куп трофејот пристигна во Скопје трофеј турата ќе започне со најмладите придружете се

Супер Куп трофејот пристигна во Скопје трофеј турата ќе започне со најмладите, придружете се!

Турлитава | пред 9 месеци

На 8. август 2017 година Скопје ќе биде домаќин на грандиозен фудбалски настан.СУПЕР КУП на УЕФА. Натпревар на кој во нашиот главен град ќе се сретнат двете најдобри екипи во Европа, а ќе ги дочекаме сите...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност