ГОРАН ПАНДЕВ ПРОМОВИРАН ВО АМБАСАДОР НА УЕФА СУПЕР КУПОТ 2017

пред 6 дена - Телма

Капитенот  на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев е промовиран за амбасадор  на УЕФА Супер купот  што ќе се одржи на 8-ми август во Скопје. Капитенот на сениорите и фудбалер на Џенова од...

Горан Пандев – Амбасадор на УЕФА Супер Купот СКОПЈЕ 2017

пред 6 дена - Супер спорт

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје....

Амбасадорот Пандев откри кои екипи ги очекува на Суперкупот во Скопје

пред 6 дена - Дерби

Македонскиот репрезентативец и освојувач на европската титула со Интер, Горан Пандев, денеска беше претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“, којшто е закажан за 8 август во главниот град...

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

пред 6 дена - Story

Скопје, 20.03.2017 (Макфакс) – Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот...

Пандев амбасадор на УЕФА Суперкупот

пред 6 дена - Спортски

Еден од најдобрите македонски фудбалери, Горан Пандев ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот на Лигата на шампионите и победникот во Лига...

ФММ го именуваше Пандев за амабсадор на Суперкупот 2017

пред 6 дена - Дерби

Со прес конференција во Скопје на која беа најавени активностите што следуваат по прашање на организацијата на УЕФА Суперкупот за 2017 година, беше промовиран и амбасадорот на овој настан, капитенот на...

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

пред 6 дена - Лидер

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на...

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

пред 6 дена - Денар

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот на Лигата на шампионите и победникот...

Пандев ќе биде амбасадор во европскиот Супер Куп

пред 6 дена - Алсат-М

Амбасадор на финалето во европскиот Супер Куп ќе биде Горан Пандев. Скопје ќе биде епицентар на овој голем спортски настан во август кога меѓу себе ќе играат освојувачот на Лигата на шампионите и Лигата...

Квалификациските натпревари во ЛШ ќе се играат во Струмица и Тетово

пред 6 дена - Алсат-М

По затворањето на стадионот „Филип Втори“ во јуни поради финалето на европскиот Супер Куп, екипите од Македонија, квалификациските натпревари во Лигата на шампионите и Лигата Европа ќе ги играат на стадионот...

Пандев во Скопје очекува финале помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус, Ѓорѓиоски меѓу Јунајтед и Баерн

пред 6 дена - Курир

-Паровите во Лига Европа и во Лигата на шампионите мислам дека имаат многу атрактивни клубови и се надевам дека во Скопје на Супер купот ќе играат победниците од Лига Европа Манчестер Јунајтед и од Лигата...

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

пред 6 дена - Утрински

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на...

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

пред 6 дена - Макфакс

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот на Лигата на шампионите и победникот...

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

пред 6 дена - Точка

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот на Лигата на шампионите и победникот...

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

пред 7 дена - Канал 5

Пандев се заблагодари за довербата и посака на 8 август на „Телеком Арена“ за трофејот во Суперкупот да се борат Јувентус или Барселона против Манчестер Јунајтед. На денешната прес-конференција на Националната...

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

пред 7 дена - A1on

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на...

Квалификациите за ЛШ и ЛЕ нема да можат да се играат на Арената „Филип Втори“!

пред 7 дена - МКД

Македонските екипи кои ќе играат квалификациите за европските натпреварувања своите домашни натпревари нема да можат да ги играат на Арената „Филип Втори“ поради одржувањето на УЕФА Суперкупот. Во договор...

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

пред 6 дена - Денешен

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на...

Суперкупот им создава проблем на македонските екипи кои ќе играат квалификации за ЛШ и ЛЕ

пред 7 дена - 24 фудбал

Поради одржувањето на УЕФА Суперкупот, македонските екипи кои ќе играат квалификации за Лигата на шампионите и Лига Европа своите натпревари нема да можат да ги играат на Арената „Филип Втори“ како што...

УЕФА Супер куп, Пандев: Посакувам во Скопје да дојде Манчестер Јунајтед..!

пред 7 дена - Спорт365

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје....

Пандев стана Амбасадор на Суперкупот 2017

пред 7 дена - +Инфо

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на...

Пандев – Амбасадор на УЕФА Супер Купот СКОПЈЕ 2017

пред 7 дена - Курир

Пандев се заблагодари за довербата и посака на 8 август на „Телеком Арена“ за трофејот во Суперкупот да се борат Јувентус или Барселона против Манчестер Јунајтед. На денешната прес-конференција на Националната...

ФФМ официјално го претстави Горан Пандев како амбасадор на УЕФА Супер Купот во Скопје

пред 7 дена - Спорт Клуб

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје....

Ѓорѓиоски: Голема чест ми е и задоволство што Пандев ќе биде заштитно лице и Амбасадор на УЕФА Супер купот!

пред 7 дена - Спорт365

Денеска Фудбалската федерација на Македонија организираше прес-конференција, повод беше официјалното претставување на Амбасадорот на УЕФА Супер купот кој што ќе се одржи на 8. август во Скопје, македонскиот...

Ѓорѓиоски: Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

пред 7 дена - Курир

-Ние сме горди што како ФФМ го заслуживме ова и ја добивме можноста да бидеме организатор на најголемиот спортски настан што ќе се случи во историјата на Македонија. Исто така едно голема благодарам и...

Пандев: Чест ми е што сум амбасадор на УЕФА Суперкупот

пред 7 дена - МКД

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев денеска беше промовиран за амбасадор на УЕФА Суперкупот кој оваа година ќе се одржи во Скопје. Горан Пандев кој со Интер настапи на УЕФА Суперкуп...

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017

пред 7 дена - 24 вести

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев денеска официјално беше претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот 2017, кој на 8 август ќе се одржи на „Телеком арената“ во Скопје. Фудбалскиот интернационалец...

КАПИТЕНОТ ВО НОВА УЛОГА: Пандев стана амбасадор на Суперкупот

пред 7 дена - Телеграф

Горан Пандев денеска беше промовиран како амбасадор на Суперкупот на УЕФА, натпревар меѓу победникот на ЛШ и на Лига Европа што ќе се одигра на 8 август во Скопје. Беше организирана и прес-конференција...

Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

пред 6 дена - Вечер

Како што е познато, УЕФА Суперкупот 2017 година ќе се одржи во Скопје, на арената „Филип Втори " на 8 август, а во него силите ќе ги одмерат победниците на Лигата на шампионите и Лигата на Европа Претседателот...

Горан Пандев промовиран во амбасадор на УЕФА Суперкупот

пред 7 дена - 24 фудбал

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев денеска беше промовиран во амбасадор на УЕФА Суперкуп трофејот кој во август ќе се одржи во Скопје. Горан Пандев кој со Интер настапи на УЕФА Суперкуп...

Ѓорѓиоски: Горди сме што ќе го организираме најголемиот фудбалски настан во историјата на Македонија

пред 7 дена - ТВ Нова

Претседателот на нашата фудбалска куќа Илчо Ѓорѓиоски истакна дека ова е голема укажана доверба која мора да се оправда. „Ние сме горди што како ФФМ го заслуживме ова и ја добивме можноста да бидеме организатор...

Горан Пандев промовиран во амбасадор и заштитно лице на Скопје Супер Куп 2017

пред 7 дена - ТВ Нова

Како и што беше најавено, денес на официјална прес-конференција, ФФМ го презентираше капитенот на нашата селекција Горан Пандев во амбасадор на Суперкупот, кој ќе се одржи на 8 август во Скопје. Искусниот...

„Филип Втори“ не го менува името – „Телеком арена“ за комерцијална употреба

пред 7 дена - Екипа

Националната арена „Филип Втори Македонски“ во Скопје не го менува своето име кое и натаму останува централно за најголемиот македонски стадион, а „Телеком арена“ е име за комерцијална употреба, информираше...

Пандев: Посакувам Суперкуп меѓу Манчестер јунајтед и Барса или Јуве!

пред 7 дена - Екипа

По промоцијата за амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“, Горан Пандев не ја криеше желбата Македонија да биде домаќин на атрактивни екипи кои ќе играат за трофејот во месец август. „Јас лично би сакал...

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017: Оваа улога е огромна чест за мене!

пред 7 дена - Екипа

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на „Телеком арената“ во нашиот главен град. „Ние...

Пандев по промоцијата на амбасадор на Суперкупот: Ова е огромна чест за мене

пред 7 дена - Република

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на „Телеком арената“ во нашиот главен град. –...

Квалификациите за ЛШ и ЛЕ ќе се играат на стадионoт на ФФМ, опции се и Струмица, Тетово, Прилеп!?

пред 7 дена - Гол

На денешната прес-конференција за најава на УЕФА Суперкупот свое излагање имаше и директорот на АД за стопанисување со станбен и деловен простор од интерес на РМ, Цветко Грозданов, кој информираше до каде...

Пандев посака дуел помеѓу Манчестер Ј. и подобриот од Барса и Јуве

пред 7 дена - Вечер

Лично би сакал во Скопје да гледаме натпревар меѓу Манчестер Јунајтед, како победник на Лигата на Европа, и некоја од екипите на Барселона или Јувентус, како освојувач на Лигата на шампиони, изјави капитенот...

Амбасадорот на Суперкупот посакува Јувентус да гостува во Скопје

пред 7 дена - Сител

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска и официјално на прес конференција на Филип Втори беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА. Пандев истакна дека е горд што...

Ѓорѓиоски: Горди сме што ќе го организираме најголемиот настан во историјата на Македонија

пред 7 дена - Гол

Денешната прес-конференција по повод најавувањето на УЕФА Суперкупот 2017 и промовирањето на амбасадорот Горан Пандев ја отвори првиот човек на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски. Претседателот на нашата фудбалска куќа...

Пандев официјализиран во амбасадор на Суперкупот: Посакувам да играат Манчестер Јунајтед и Барса или Јуве

пред 7 дена - Гол

Како и што беше најавено, денес на официјална прес-конференција, ФФМ го презентираше капитенот на нашата селекција Горан Пандев во амбасадор на Суперкупот, кој ќе се одржи на 8 август во Скопје. Искусниот...

Гранде Пандев го извади Суперкуп трофејот на скопското сонце, кој ли ќе го грабне!?

пред 7 дена - Гол

Суперкуп трофејот официјално „слета“ и на „Телеком арената“ во Скопје, каде во август ќе се судрат двете најдобри екипи во Европа. Промотер на големиот настан е најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев,...

Ѓорѓиоски “Горди сме што ќе го организираме најголемиот фудбалски настан во историјата на Македонија”

пред 7 дена - Слободна Македонија

Претседателот на нашата фудбалска куќа Илчо Ѓорѓиоски истакна дека ова е голема укажана доверба која мора да се оправда. „Ние сме горди што како ФФМ го заслуживме ова и ја добивме можноста да бидеме организатор...

Пандев официјализиран во амбасадор на Суперкупот

пред 7 дена - Слободна Македонија

Како и што беше најавено, денес на официјална прес-конференција, ФФМ го презентираше капитенот на нашата селекција Горан Пандев во амбасадор на Суперкупот, кој ќе се одржи на 8 август во Скопје. Искусниот...

Пандев сака Манчестер и Јувентус или Барселона да играат во Суперкупот во Скопје

пред 7 дена - Sportmedia

Македонија со нетрпение очекува да биде домаќин на едно од најголемите натпреварувања на Уефа, Суперкупот. Мечот меѓу двата најдобри тима во Лигата на шампионите и Лигата на Европа ќе се игра на 8 август...

Горан Пандев ќе биде промовиран во амбасадор на Европскиот Супер куп 2017

пред една недела - ТВ Нова

Фудбалската федерација на Македонија в понеделник на прес – конференција ќе го претстави Горан Пандев за амбасадор на УЕФА Супер Куп финалето – СКОПЈЕ 2017. Покрај Горан Пандев и Претседателот на фудбалската...

Нова улога за Горан Пандев на Европскиот Супер куп 2017

пред една недела - Курир

Покрај Горан Пандев и Претседателот на фудбалската федерација на Македонија Илчо Ѓоргиоски, на прес конференцијата свое обраќање ќе имаат и секретарот на град Скопје Марјанчо Тодоровски, како и директорот...

ГОЛЕМО ПРИЗНАНИЕ ЗА КАПИТЕНОТ: Пандев назначен за амбасадор на Суперкупот за 2017 година

пред една недела - Македонски Спорт

Нашиот капитен утре ќе биде претставен како амбасадор на најголемото фудбалско случување во нашата држава за оваа, 2017 година, а тоа е Европскиот Супер Куп Горан Пандев во својата богата биографија ќе...

Горан Пандев – амбасадор на УЕФА Суперкупот 2017!

пред една недела - Екипа

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев ќе биде официјалниот европски промотор на најголемиот спортски настан кој оваа година ќе се одржи во нашата земја – УЕФА Суперкупот 2017 кој на 8. август се...

Горан Пандев ќе биде амбасадор на УЕФА Суперкупот 2017!

пред една недела - Република

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев ќе биде официјалниот европски промотор на најголемиот спортски настан кој оваа година ќе се одржи во нашата земја – УЕФА Суперкупот 2017 кој на 8. август се...

Гранде Пандев – промотер на Суперкупот на Европа во Скопје!

пред една недела - Гол

Оваа година во Македонија несомнено најголем спортски настан ќе биде фудбалскиот Суперкуп на Европа, кој на „Телеком арената“ ќе се одржи на 8 август. На овој дуел ќе се соочат победникот на Лигата на...

Горан Пандев ќе биде промовиран во амбасадор на Европскиот Супер куп 2017

пред една недела - Слободна Македонија

Фудбалската федерација на Македонија в понеделник на прес – конференција ќе го претстави Горан Пандев за амбасадор на УЕФА Супер Куп финалето – СКОПЈЕ 2017. Покрај Горан Пандев и Претседателот на фудбалската...

Горан Пандев - амбасадор на Супер Куп финалето

пред една недела - Sportmedia

Фудбалерот на Џенова доби осовбено признание од страна на Фудбалската федерација на Македонија Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на 20. март (понеделник) во 12. часот ќе организира прес - конференција...

Супер Куп трофејот пристигна во Скопје трофеј турата ќе започне со најмладите, придружете се!

пред една недела - Турлитава

На 8. август 2017 година Скопје ќе биде домаќин на грандиозен фудбалски настан.СУПЕР КУП на УЕФА. Натпревар на кој во нашиот главен град ќе се сретнат двете најдобри екипи во Европа, а ќе ги дочекаме сите...

КЛИКНИ
kariera.mk