Чак Бери замина во вечноста

Чак Бери замина во вечноста

Дневник | пред 9 месеци

Почина Чак Бери, еден од основачите на рокенрол музиката. Полицијата во Мисури добила повик од неговиот дом и го пронашла без знаци на живот. 90-годишниот музичар директно влијаеше на музиката на „Битлс“,...

Светот се прости од легендарниот Чак Бери

Светот се прости од легендарниот Чак Бери

SkopjeID | пред 9 месеци

Еден од основачите на рокенрол музиката,а многумина за него ќе кажат дека е таткото на овој музички правец, извонреден гитарист и музичар, Чак Бери, почина завчера во својот дом во областа Сент Чарлс во...

Чак Бери таткото на рокенролот замина во легендите

Чак Бери, таткото на рокенролот замина во легендите

Fashionel | пред 9 месеци

Чак Бери е еден од основачите на рокенрол музиката, затоа многумина за него ќе кажат дека е таткото на овој музички правец, извонреден гитарист и музичар. Почина завчера во својот дом во областа Сент Чарлс...

Дилеми околу излегувањето на последниот албум на Чак Бери

Дилеми околу излегувањето на последниот албум на Чак Бери

Локално | пред 9 месеци

Излегувањето на албумот со новите песни на легендарниот инспиратор на рокенролот Чак Бери, кој почина во саботата на 90, се очекува наскоро оваа година. Пријателот на легендата Џо Едвардс раскажа дека...

Чак Бери Човекот кој го обликуваше рокенролот

Чак Бери: Човекот кој го обликуваше рокенролот

Мојо | пред 9 месеци

Смртта на музичката легенда ги потресе многубројните музичари, но и целиот свет. Познат по „паткиниот од“, рифовите на „Гибсон“ и хитовите кои влијаат на историјата на рок музиката. Чак Бери (90) легендарниот...

Замина рокeнрол легендата Чак Бери

Замина рокeнрол-легендата Чак Бери

Утрински | пред 9 месеци

„Џони би гуд засекогаш“, напиша Стивен Кинг на „Твитер“, каде многу ѕвезди се простуваат со таткото на рокенролот Рокенрол-легендата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти полицијата во Мисури,...

Почина Чак Бери таткото на рокенролот

Почина Чак Бери, таткото на рокенролот

Дневник | пред 9 месеци

Легендарниот гитарист и композитор Чак Бери почина завчера на 90-годишна возраст, потврди полицијата во Мисури. Музичарот починал во својот дом, а го пронашла негувателката, која повикала полиција, но...

Рокерот Чак Бери почина на 90 години

Рокерот Чак Бери почина на 90 години

+Инфо | пред 9 месеци

Чак Бери, еден од основачите на рокенрол музиката, почина на 90 години, соопшти полицијата во Мисури, САД. Музичарот бил најден без знаци на живот попладнево по локално време во неговиот дом во Сент Чарлс....

Почина Чак Бери

Почина Чак Бери

Факултети | пред 9 месеци

(Фото: AFP) Американскиот гитарист и пејач, Чак Бери, еден од основачите на рокенролот, почина вчера во својата 90-та година, извести полицијата на областа Сент Чарлс во американската држава Мисури. Чарлс...

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Слободна Македонија | пред 9 месеци

Рок ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури. Пејачот и гитарист беше познат по хитовите како што се Јони Б....

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Дневник | пред 9 месеци

Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури. Пејачот и гитарист беше познат по хитовите како што се...

Почина Чак Бери

Почина Чак Бери

Економски | пред 9 месеци

Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури. Пејачот и гитарист беше познат по хитовите како што се...

Почина Чак Бери  другото име за рок ен ролот

Почина Чак Бери – другото име за рок ен ролот!

Вистина | пред 9 месеци

Светот на музиката загуби уште еден од своите вистински оригинали.  Чак Бери, еден од основоположниците на рок ен ролот, почина вчера (сабота, 18 март, 2017 г.) во Мисури, на 90-годишна возраст. Во соопштението...

Почина рок легендата Чак Бери

Почина рок легендата Чак Бери

Макфакс | пред 9 месеци

(© EPA/WALTER BIERI) Легендарниот американски музичар Чак Бери почина во саботата на 90-годишна возраст, соопшти Управата на полицијата на округот Сент Чарлс, во сојузната држава Мисури, каде што живееше...

Почина музичката легенда Чак Бери

Почина музичката легенда Чак Бери

Локално | пред 9 месеци

На 90-годишна возраст почина американскиот музичар Чак Бери. Музичарот изгубил свест во својот дом во Мисури. Полицијата на округот Сент-Чарлс пристигнала домот во 12:40 по локално време (18:40 по македонско)....

Почина кралот на рок музиката  неговиот хит се пее и денес

Почина кралот на рок музиката - неговиот хит се пее и денес

Прес 24 | пред 9 месеци

Легендата на рокенролот Чак Бери почина на 90 години. Неговата смрт ја потврди полицијата. Итната помош добила повик денес околу 12:40 часот по локално време, но кога стигнале на наведената адреса и покрај...

Почина Чак Бери

Почина Чак Бери

Утрински | пред 9 месеци

Легендарниот американски музичар е познат по хитовите како што се „Johnny B. Goode“ and „Roll Over Beethoven“ Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури....

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Почина легендарниот музичар Чак Бери

ТВ Нова | пред 9 месеци

Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури. Пејачот и гитарист беше познат по хитовите како што се...

Чак Бери човекот кој го проби дивиот дух на рок музиката во 50 тите почина на 90 години

Чак Бери, човекот кој го проби дивиот дух на рок музиката во 50-тите, почина на 90 години

Канал 5 | пред 9 месеци

- Додека не може да се каже дека постои индивидуа која го измислила рок - ен- ролот, Чак Бери е најблизу до тоа - тој е поединец кој ги поврза сите есенцијални делови на овој вид музика во една целина...

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Телеграф | пред 9 месеци

Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури. Пејачот и гитарист беше познат по хитовите како што се...

Почина рокенрол легендата Чак Бери

Почина рокенрол легендата Чак Бери

Кајгана | пред 9 месеци

Легендарниот пејач и гитарист Чак Бери, кој се смета за еден од пионерите на рокенрол музиката, почина на 90 години, соопшти полицијата од Мисури. Бери бил пронајден без знаци на живот во неговиот дом,...

Џони би гуд

Џони, би гуд

Off.net.mk | пред 9 месеци

Бидејќи ние за некои луѓе не пишуваме само кога ќе умрат, ќе повториме што напишавме за него кога беше жив: „Чак Бери е човекот од кого почна сè, ама апсолутно сè од она што денес го знаеме како рокенрол...

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Почина легендарниот музичар Чак Бери

A1on | пред 9 месеци

Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури. Пејачот и гитарист беше познат по хитовите како што се...

Почина легендарниот Чак Бери

Почина легендарниот Чак Бери

Cooltura | пред 9 месеци

Пејачот и гитарист беше познат по хитовите како што се Jonny B. Good, Sweet Little Sixteen... Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти полицијата во Мисури. Тој бил пронајден...

Замина уште една рокенрол икона Почина култното рокериште Чак Бери

Замина уште една рокенрол икона: Почина култното рокериште Чак Бери

Таратур | пред 9 месеци

Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури. Пејачот и гитарист беше познат по хитовите како што се...

Замина уште една рок ен рол икона Почина неповторливиот Чак Бери

Замина уште една рок ен рол икона: Почина неповторливиот Чак Бери

Таратур | пред 9 месеци

Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури. Пејачот и гитарист беше познат по хитовите како што се...

Музичкиот свет тагува по Чак Бери

Музичкиот свет тагува по Чак Бери

Локално | пред 9 месеци

Смртта на американската рок легенда Чак Бери трогна многу светски ѕвезди. Тие изразуваат сочувство на страниците на социјалните мрежи. “Неговите текстови блескаа над сите други и го претставуваа” американскиот...

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Алсат-М | пред 9 месеци

Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури. Пејачот и гитарист беше познат по хитовите како што се...

Почина музичката легенда Чак Бери

Почина музичката легенда Чак Бери

Нова ТВ | пред 9 месеци

На 90-годишна возраст почина легендарниот американски музичар Чак Бери. Тој бил пронајден во несвест во својот дом во Сент Луис во Мисури. Во саботата лекарите пробале да го спасат но безуспешно. Чак Бери...

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Популарно | пред 9 месеци

Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури. Пејачот и гитарист беше познат по хитовите како што се...

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Почина легендарниот музичар Чак Бери

еМАГАЗИН | пред 9 месеци

Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури. Пејачот и гитарист беше познат по хитовите како што се...

Почина рокенрол легендата Чак Бери на 90 години

Почина рокенрол легендата Чак Бери на 90 години

Република | пред 9 месеци

Еден од основачите на рокенрол музиката Чак Бери, почина на 90 години, соопшти полицијата во Мисури, САД. Музичарот бил најден без знаци на живот во неговиот дом во Сент Чарлс. Тој директно влијаеше на...

Почина музичката легенда Чак Бери

Почина музичката легенда Чак Бери

24 вести | пред 9 месеци

Почина Чак Бери, еден од основачите на рокенрол музиката. Полицијата во Мисури добила повик од неговиот дом и го пронашла без знаци на живот. 90 годишниот музичар директно влијаеше на музиката на „Битлс“,...

Почина рокенрол легендата

Почина рокенрол легендата

Сител | пред 9 месеци

Легендата на рокенролот Чак Бери почина на 90 години. Неговата смрт ја потврди полицијата. Итната помош добила повик денес околу 12:40 часот по локално време, но кога стигнале на наведената адреса и покрај...

Почина рокенрол легендата Чак Бери

Почина рокенрол легендата Чак Бери

Радио МОФ | пред 9 месеци

Еден од основачите на рокенрол музиката Чак Бери, почина на 90 години, соопшти полицијата во Мисури, САД. Музичарот бил најден без знаци на живот во неговиот дом во Сент Чарлс. Тој директно влијаеше на...

Почина рокенрол легендата

Почина рокенрол легендата

Курир | пред 9 месеци

Неговата смрт ја потврди полицијата. Итната помош добила повик денес околу 12:40 часот по локално време, но кога стигнале на наведената адреса и покрај обидите за реанимација можеле само да констатираат...

Почина легендарниот рок музичар Чак Бери

Почина легендарниот рок музичар Чак Бери

Ако | пред 9 месеци

На 90 годишна возраст почина легендарниот рок музичар Чак Бери. Легендарниот  Бери е роден на 18 октомври 1926 година во Сент Луис, Мисури,САД. Минатата година го прослави својот 90. роденден со најава...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност