Стивен Хокинг доби понуда да патува во вселената

Стивен Хокинг доби понуда да патува во вселената

A1on | пред 9 месеци

Теоретскиот физичар Стивен Хокинг за прв пат добива можност да патува во вселената, на понуда на Ричард Бренсон, газдата на Вирџин. Хокинг за емисијата Гуд Морнинг Британ изјави дека никогаш не ни сонувал...

Стивен Хокинг ќе патува во вселената

Стивен Хокинг ќе патува во вселената

Кајгана | пред 9 месеци

Познатиот британски научник Стивен Хокинг ќе патува во вселената откако Ричард Бренсон му понуди место во вселенскиот брод на Virgin Galactic. Во ТВ-емисијата „Good Morning Britain“ Хокинг изјави дека...

Стивен Хокинг ќе патува во вселената

Стивен Хокинг ќе патува во вселената

Макфакс | пред 9 месеци

На познатиот британски научник Стивен Хокинг, ќе му се исполни една од најголемите желби, откако овој 75-годишник доби понуда да патува во вселената со вселенскиот брод на фирмата Virgin Galactic. Оваа...

Професор Стивен Хокинг вели дека ќе патува во вселената откако му беше понудено место во Вирџин Галактик

Професор Стивен Хокинг вели дека ќе патува во вселената откако му беше понудено место во Вирџин Галактик

Точка | пред 9 месеци

Професорот Стивен Хокинг изјави за "Good Morning Britain" дека веќе го поминал тестирањето за летање во нулта гравитација пред возбудливото патување Славниот теоретски физичар Стивен Хокинг е поблиску...

Стивен Хокинг готов за патување во вселената

Стивен Хокинг готов за патување во вселената

Локално | пред 9 месеци

Светски познатиот физичар Стивен Хокинг планира патување во вселената на брод на компанијата Virgin Galactic. Ова го соопшти самиот научник во преносот на телевизија ITV “Good Morning Britain”, соопштува...

Стивен Хокинг ќе патува во вселената со бродот на Ричард Бренсон

Стивен Хокинг ќе патува во вселената со бродот на Ричард Бренсон

Радио МОФ | пред 9 месеци

Космологот и физичар Стивен Хокинг ќе патува во вселената, благодарение на претприемачот Ричард Бренсон, кој ќе му дозволи да лета со неговиот вселенски брод. За британските медиуми изјавил дека „никогаш...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност