Ливерпул без муниција во Саутемптон

пред 4 месеци - Start.mk

Единствениот погодок на натпреварот беше дело на 22-годишниот играч за врска, Натан Реимонд Првиот полуфинален натпревар од англискиот Лига куп, дуелот помеѓу екипите на Саутемптон и Ливерпул, заврши со...

„Можеше многу подобро, но ништо не е готово!“

пред 4 месеци - Супер спорт

Саутемптон го победи Ливерпул со 1:0 во првиот натпревар од ½-финалето во лига купот. Тренерот на Ливерпул не може да биде задоволен со играта на Ливерпул, но смета дека неговиот тим и понатаму има шанси...

Саутемптон обезбеди предност пред реваншот со Ливерпул во Лига купот

пред 4 месеци - Нетпрес

Победа на Саутемптон му ја донесе Нејтан Редмонд во 20. Минута. Реваншот е на „Енфилд роуд“ на 25 јануари. Во вторникот Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финалето по триумфот над Хал со 2:0.

Саутемптон обезбеди предност пред реваншот со Ливерпул во Лига купот

пред 4 месеци - Курир

Победа на Саутемптон му ја донесе Нејтан Редмонд во 20. Минута. Реваншот е на „Енфилд роуд“ на 25 јануари. Во вторникот Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финалето по триумфот над Хал со 2:0....

Минималец на Саутемптон против Ливерпул

пред 4 месеци - Точка

Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот. Натпреварот на Сент Мерис го реши Нејтан Редмонд во 20.минута, на кој му претходеше грешката на Клаван и...

Минималец на Саутемптон против Ливерпул

пред 4 месеци - Кајгана

Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот. Натпреварот на Сент Мерис го реши Нејтан Редмонд во 20.минута, на кој му претходеше грешката на Клаван и...

Саутемптон обезбеди предност пред реваншот со Ливерпул во Лига купот

пред 4 месеци - A1on

Минимална победа од 1:0 забележа екипата на Саутемптон над Ливерпул синоќа на домашен терен на првиот меѓусебен дуел од полуфиналната пресметка во Лига купот на Англија. Победа на Саутемптон му ја донесе...

Ливерпул без муниција во Саутемптон

пред 4 месеци - Вечер

Единствениот погодок на натпреварот беше дело на 22-годишниот играч за врска, Натан Реимонд Првиот полуфинален натпревар од англискиот Лига куп, дуелот помеѓу екипите на Саутемптон и Ливерпул, заврши со...

Лига куп: Саутемптон го победи Ливерпул

пред 4 месеци - Сител

Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот. Натпреварот на Сент Мерис го реши Нејтан Редмонд во 20.минута, на кој му претходеше грешката на Клаван и...

Минималец на Саутемптон против Ливерпул

пред 4 месеци - Макфакс

Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот. Натпреварот на Сент Мерис го реши Нејтан Редмонд во 20.минута, на кој му претходеше грешката на Клаван и...

Саутемптон го совлада Ливерпул

пред 4 месеци - Денар

Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот. Натпреварот на Сент Мерис го реши Нејтан Редмонд во 20.минута, на кој му претходеше грешката на Клаван и...

Човекот на одлука на „Сент Мери“: Требаше да му дадам четири голови на Ливерпул

пред 4 месеци - Дерби

Тимот на Саутемптон забележа победа над Ливерпул од 1-0 во првиот полуфинален натпревар во ЕФЛ Купот. Автор на триумфот на „светците“ беше 22-годишниот Нејтан Редмонд кој ја затресе мрежата на гостите...

Саутемптон со минимална победа над Ливерпул во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

пред 4 месеци - Start.mk

Ливерпул ќе мора да брка негатива од еден гол на реванш дуелот од полуфиналето во Лига купот на Англија, откако вечерва загуби минимално со 1-0 на првиот меѓусебен дуел со Саутемптон. Саутемптон стигна...

Саутемптон ја доби првата битка со Ливерпул

пред 4 месеци - МКД

„Црвените" се сопнаа на Сент Мерис, Саутемптон забележа минимална победа од 1-0 во првиот дуел од полуфиналето во Лига Купот Ливерпул ќе треба да надополни негатива од 1-0 на реваншот на Енфилд доколку...

Саутемптон го победи Ливерпул – Клоп ќе мора да размислува како до финале

пред 4 месеци - Спорт Клуб

Ливерпул вечерва загуби на гостувањето кај Саутемптон во првиот полуфинален натпревар од Лига купот, иако беа благи фаворити пред почетокот на мечот. Овој резултат ќе му создаде нови грижи и проблеми на...

Ливерпул ќе брка негатива за финале во Лига купот

пред 4 месеци - Спорт365

Се одигра првиот меч од полуфиналната пресметка во Лига купот помеѓу Саутемптон и Ливерпул. Вечерва Саутемптон изненадувачки славеше против тимот на Клоп со минимален конечен резултат 1:0. Стрелец на погодокот...

Саутемптон со минимална победа над Ливерпул во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

пред 4 месеци - Република

All Goals & highlights - Southampton 1-0... by Live1Goals Ливерпул ќе мора да брка негатива од еден гол на реванш дуелот од полуфиналето во Лига купот на Англија, откако вечерва загуби минимално со 1-0...

Кутињо се врати, ама Ливерпул заглави на „Сент Мери“

пред 4 месеци - Дерби

Екипата на Ливерпул се враќа со негативен резултат од гостувањето кај Саутемптон во првиот полуфинален меч од ЕФЛ Купот. Вечерва на „Сент Мери“ избраниците на Клод Пуел ја добија првата битка и тоа благодарение...

Ливерпул загуби од Саутемптон во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

пред 4 месеци - Екипа

Ливерпул ќе мора да брка негатива од еден гол на реванш дуелот од полуфиналето во Лига купот на Англија, откако загуби минимално со 1-0 на првиот меѓусебен дуел со Саутемптон. Саутемптон стигна до триумфот...

Ливерпул на колена на Сен Мери – Саутемптон со еден погодок предност пред реваншот

пред 4 месеци - Супер спорт

Фудбалерите на Саутемптон на Сен Мери славеа минимално против Ливерпул во првиот натпревар од Capital One купот. Првиот погодок на натпреварот го видовме после дваесет минути игра на теренот. Родригез...

Може ли Саутемптон да го загрози големото финале Ливерпул – Манчестер Јунајтед

пред 4 месеци - Спорт Клуб

SOUTHAMPTON, ENGLAND - JANUARY 11: Nathan Redmond of Southampton celebrates as he scores their first goal during the EFL Cup semi-final first leg match between Southampton and Liverpool at St Mary's Stadium...

Ливерпул се „сопна“ на „Сент Мери“ - Саутемптон со предност во Лига Купот

пред 4 месеци - Гол

Во вториот полуфинален натпревар од Лига Купот на Англија, фудбалерите на Саутемптон на својот „Сент Мери“ го пречекаа тимот на Ливерпул и на крајот славеа победа од 1-0 (1-0). За фудбалерите на Ливерпул...

Јунајтед продолжува да „гази“ - лесно совладан Хал во полуфиналето на Лига Купот

пред 4 месеци - Гол

Во првиот полуфинален натпревар од Лига Купот на Англија, фудбалерите на Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ го совладаа тимот на Хал Сити со 2-0 (0-0) и обезбедија предност пред реванш натпреварот. За...

КЛИКНИ
kariera.mk