Стариот познаник Тунис прв противник на Македонија на СП

пред 4 месеци - Макфакс

Македонската ракометна репрезентација, во четврток, ќе го одигра својот прв натпревар на 25-то Светско првенство. Подмладената репрезентација на Лино Червар во првото коло за противник го има Тунис. Со...

Червар ги остава на трибини Митревски, Арнаудовски и Пешевски

пред 4 месеци - Спортски

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25-то Светско првенство. На општо изненадување Червар...

Лазаров: Мора да ја искористиме секоја шанса што ќе ни се укаже

пред 4 месеци - Start.mk

Македонските ракометари подготвени го дочекуваат дебито на Мундијалот во Мец против Тунис (17.45 часот). Селекторот Лино Червар синоќа ги избра 16-те ракометари кои ќе влезат во официјалниот протокол попладнево....

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

пред 4 месеци - Курир

Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот почнува во 17 часот и 45 и ќе се игра во Мец каде ќе се одржуваат сите натпревари од Б групата. На другите две средби од 1.коло...

Македонија го почнува настапот на Светското првенство во Франција

пред 4 месеци - МКД

Македонската ракометна репрезентација денеска со почеток од 17:45 го игра својот прв натпревар на мундијалот во Франција, противник е селекцијата на Тунис. Македонија го започнува своето петто учество...

Македонија го почнува настапот на Светското првенство во Франција

пред 4 месеци - Скопје Инфо

Македонската ракометна репрезентација денеска со почеток од 17:45 го игра својот прв натпревар на мундијалот во Франција, противник е селекцијата на Тунис. Македонија во Франција деветти пат во историјата...

Вечерва Македонија игра против Тунис во првиот настап на СП 2017

пред 4 месеци - Start.mk

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

пред 4 месеци - 24 вести

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

пред 4 месеци - Канал 5

Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот почнува во 17 часот и 45 и ќе се игра во Мец каде ќе се одржуваат сите натпревари од Б групата. На другите две средби од 1.коло...

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

пред 4 месеци - +Инфо

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

пред 4 месеци - A1on

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

пред 4 месеци - Лидер

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Лазаров: Мора да ја искористиме секоја шанса што ќе ни се укаже

пред 4 месеци - Република

Македонските ракометари подготвени го дочекуваат дебито на Мундијалот во Мец против Тунис (17.45 часот). Селекторот Лино Червар синоќа ги избра 16-те ракометари кои ќе влезат во официјалниот протокол попладнево....

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

пред 4 месеци - Алсат-М

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Вечерва Македонија игра против Тунис во првиот настап на СП 2017

пред 4 месеци - Република

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Стоилов: Ќе играме машки, нема да разочараме

пред 4 месеци - Курир

Петтиот настап на ракометните мундијали, македонската репрезентација го започнува денеска во (17.45 ч.) со дуелот против селекцијата на Тунис, стар должник од ланските олимписки квалификации. Токму тој...

Лазаров: Внимателно на секој натпревар, осминафинале е главна цел

пред 4 месеци - Курир

Капитенот Кирил Лазаров е внимателен пред средбата со Тунис, воопшто на овој мундијал не смееме да очекуваме премногу но јасно е дека оваа генерација на искусни и млади играчи може да дојде до добар резултат...

СП 2017 – Сите за Македонија,одиме на победа против должникот Тунис!

пред 4 месеци - Македонија Денес

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат стариот должник...

Франција 2017: Распоред за втор ден

пред 4 месеци - Сител

На 25.Светското првенство во ракомет денеска се играат пет натпревари, а својот прв дуел ќе го има и репрезентацијата на Македонија. А група - Нант: Русија - Јапонија (17:45 часот) Полска - Норвешка (20:45...

Ракомет: Денес стартуваме против Тунис – распоредот на Македонија на СП во Франција

пред 4 месеци - Вистина

Македонските ракометари во Мец денес ќе го играат првиот натпревар од Б групата на Светското првенство во Франција. Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме денес,  12....

Лазаров: Не смееме да си дозволимe да „изгориме“ во желбата за успех

пред 4 месеци - Гол

Македонските ракометари подготвени го дочекуваат дебито на Мундијалот во Мец против Тунис. Селекторот Лино Червар синоќа ги избра 16-те ракометари кои ќе влезат во официјалниот протокол попладнево. Капитенот...

Червар на трибините ги остава Митревски, Арнаудовски и Пешевски

пред 4 месеци - Денар

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25-то Светско првенство. Изненадување или не, Червар...

Македонија е научена да победува на стартот од Мундијалите

пред 4 месеци - Sportmedia

„Црвено-жолтите“ од 17:45 часот го играат првиот меч на Светското првенство во Франција. Во досегашните четири настапи, „црвено-жолтите“ три пати започнувале со победа Македонската ракометна репрезентација...

Червар “Не смееме да размислуваме за освета на Тунис “

пред 4 месеци - Слободна Македонија

Македонскаијата ракометна репрезетнац ги финишира подготовките пред првиот натпревар на Светското ракометно првенство во Франција, а прв противник на избраниците на селекторот Лино Червар ќе биде незгодната...

Митревски, Пешевски и Арнаудовски на трибините со Тунис

пред 4 месеци - Слободна Македонија

Селекторот на машката ракометна репрезентација на Македонија, Лино Червар во Мец донесе 19 ракометари што значи дека тројца нема да настапат на премиерниот натпревар со Тунис. За првиот дуел Червар нема...

Македонија го наплаќа олимпискиот долг од Тунис

пред 4 месеци - Утрински

Мечот од групата Б во Мец почнува во 17:45 часот. За нашиот национален тим ова е петти мундијал по прогласената независност Ако Македонија има посебни мотиви против некој од ривалите во групата Б на 25....

Лино Червар го предаде списокот: Познато е кои играчи нема да играат против Тунис

пред 4 месеци - Актуелно24

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25-то Светско првенство. Изненадување или не, Червар...

Сега му е мајката Македонија да му наплати на Тунис!

пред 4 месеци - Start.mk

Избраниците на тренерот Лино Червар, вечерва 17:45 часот ќе бидат максимално мотивирани во дуелот против Африканците, бидејќи се уште ја чувствуваат болката од поразот во квалификациите за ЛОИ 2016 Македонската...

Червар реши – Без Митревски, Пешевски и Андоновски против Тунис

пред 4 месеци - 24 вести

Трката по светскиот ракометен трон почна со дуелот меѓу домаќинот на Мундијалот Франција и Бразил, а македонската репрезентација првиот натпревар на турнирот го игра утре против стариот должник Тунис....

Червар: Не смееме да се штедиме, мораме да дадеме се од себе

пред 4 месеци - 24 вести

Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија утре ќе го забележи своето петто учество на мундијалите. Македонија во групата „Б“ се наоѓа во друштво на селекциите на Ангола, Исланд, Словенија,...

Лазаров: Не смееме да изгориме во желбата за одмазда против Тунис

пред 4 месеци - 24 вести

Трката по светскиот ракометен трон почнува вечерва во Франција, домаќинот ќе го отвори мундијалот во меч со Бразил, а македонската репрезентација ќе ужива во последната слободна вечер, пред утрешниот прв...

Червар на трибините ги остава Митревски, Арнаудовски и Пешевски

пред 4 месеци - Кајгана

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25-то Светско првенство. Изненадување или не, Червар...

Сега му е мајката Македонија да му наплати на Тунис!

пред 4 месеци - Вечер

Избраниците на тренерот Лино Червар, вечерва 17:45 часот ќе бидат максимално мотивирани во дуелот против Африканците, бидејќи се уште ја чувствуваат болката од поразот во квалификациите за ЛОИ 2016 Македонската...

Червар на трибините ги остава Митревски, Арнаудовски и Пешевски

пред 4 месеци - Макфакс

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25-то Светско првенство. Изненадување или не, Червар...

Червар: Да го победиме Тунис со срце и со глава

пред 4 месеци - Дерби

За „Дерби“ од Мец, Александар Табаковски Македонија ги финишира подготовките пред првиот натпревар на Светското ракометно првенство во Франција, а прв противник на избраниците на селекторот Лино Червар...

Червар пак го избриша „избришаниот“ Митревски, против Тунис без Пешевски и Арнаудовски

пред 4 месеци - Спорт365

Познат составот за дуелот против Тунис На првиот дуел со Тунис, на СП, селекторот Лино Червар на трибините ќе ги прати голманот Никола Митрески, пикерот Жарко Пешевски и левиот бек Ристо Арнаудовски. Тие...

Лазаров: Без математики, можеме да се справиме и со најсилните селекции

пред 4 месеци - Дневник

На стартот Македонија денеска за ривал ќе го има должникот Тунис, од кој с` уште боли поразот во квалификациите за ЛОИ Рио 2016. Денешниот ривал на македонскиот тим ќе настапи без првиот голман и капитен,...

Червар повторно го „избриша“ Митревски: Познат е списокот за премиерниот меч со Тунис

пред 4 месеци - Дерби

За „Дерби“ од Мец, Александар Табаковски Ракометната репрезентација на Македонија утре од 17:45 во Мец го игра премиерниот натпревар на мундијалот во Франција, а за противник го имаме националниот тим...

Червар ги одбра 16. ракометари за натпреварот против Тунис

пред 4 месеци - МКД

Селекторот на македонската репрезентација, Лино Червар го одбра тимот кој ќе го почне Светското првенство во Франција, Митревски, Пешевски и Арнаудовски отпаднаа. Лино Червар ги одбра 16. ракометари за...

Македонија против Тунис без Митревски, Арнаудовски и Пешевски

пред 4 месеци - Македонски Спорт

На утрешниот против Тунис, Македонија изненадувачки нема да настапи со голманот Митревски кој беше избришан заедно со Пешевски и Арнаудовски Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Лино Червар...

Франција 2017: Митревски, Пешевски и Арнаудовски на трибините со Тунис

пред 4 месеци - Сител

Селекторот на Македонија, Лино Червар во Мец донесе 19 ракометари што значи дека тројца се „прекубројни“. За првиот дуел со Тунис Червар нема да смета на голманот Никола Митревски, кој откако дополнително...

КРАТЕЊЕ НА СПИСОКОТ: Отпаднаа Митревски, Пешевски и Арнаудовски

пред 4 месеци - Телеграф

На првиот меч на Мундијалот во Франција во составот на Македонија нема место за голманот Никола Митревски, пикерот Жарко Пешевски и бекот Ристо Арнаудовски. Ова е одлуката на Лино Червар по обработување...

Лазаров пред пресметката со Тунис: Не смееме да „изгориме“ во желбата

пред 4 месеци - Дерби

За „Дерби“ од Мец, Александар Табаковски Македонската ракометна репрезентација утре го почнува својот настап на Светското првенство во Франција, а за прв противник во Мец го имаме составот на Тунис, репрезентација...

Лино Червар го предаде списокот: Познато е кои играчи нема да играат против Тунис

пред 4 месеци - Супер спорт

На СП во Франција, нашата репрезентација во 1-то коло игра против Тунис. На тој натпревар Лино Червар нема да смета на Никола Митрески, Жарко Пешевски и Ристо Арнаудовски. Во Мец заминаа 19 играчи, а според...

Червар пак го избриша Митревски, објавен списокот за Тунис

пред 4 месеци - Екипа

Лино Червар донесе уште една изненадувачка одлука на еден ден пред почетокот на СП 2017, откако го избриша Никола Митревски од списокот за утрешниот дуел со Тунис. Македонскиот селектор вечерва пред Техничкиот...

Червар: Ќе играме со срце и со памет против Тунис, одмазда не носи ништо добро

пред 4 месеци - ТВ Нова

Селекторот на ракометната репрезентација, Лино Червар, најави дека против тунис ке играме со срце , мудро и со памет, без желба за одмазда, тоа нема да донесе ништо добро , смета нашиот селектор. На нас...

Македонија на Светско првенство во ракомет

пред 4 месеци - Нова ТВ

Македонија игра во групата Б со селекциите на Тунис, Ангола, Словенија, Шпанија и Исланд. Предводник на „црвено-жолтите“ е Лино Червар. Премиерата е утре против Тунис во 17.45 часот

Лазаров: Внимателно на секој натпревар, осминафинале е главна цел

пред 4 месеци - ТВ Нова

Ракометната репрезентација  на Макеоднија го одржа последниот тренинг  пред натпреварот со Тунис кој се игра утре  и е прв на мундијалот во Франција. Капитенот Кирил Лазаров е внимателен пред средбата...

ЛИНО ЧЕРВАР МИРЕН ПРЕД ТУНИС: Сакаме реванш, а не одмазда

пред 4 месеци - Телеграф

Лино Червар уште еднаш потврди дека Македонија мора мирно да го дочека дуелот против Тунис и со ладни глави да влезе во првиот меч на Европското првенство. Тој најави дека на овој натпревар треба да се...

Лазаров: Подготвени сме да ја презентираме Македонија во најдобро светло

пред 4 месеци - МКД

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров вели дека целта на Светското првенство е да ги задволат очекувањата на навивачите во нашата земја. Македонија утре против Тунис го започнува...

Червар пресече: Митревски, Пешевски и Арнаудовски на трибини против Тунис

пред 4 месеци - Гол

Селекторот на машката ракометна селекција на Македонија, Лино Червар пред неколку моменти го соопшти списокот од 16 ракометари, со кои утре ќе се спротиставиме на Тунис на стартот од Светското првенство...

Стоилов: Тунис ни е голем должник

пред 4 месеци - МКД

Пикерот на македонската ракометна репрезентација, Стојанче Стоилов сака одмазда за поразот од Тунис поради кој Македонија не учествуваше на Олимписките игри во Рио. Македонската ракометна репрезентација...

Денеска во Париз почнува светското првенство во ракомет

пред 4 месеци - Алсат-М

Денеска во Париз почнува светското првенство во ракомет кое ќе трае до 29 јануари. Шампионската титула ја брани Франција која вечерва стартуваше со Бразил. На 25-ттиот мундијал ќе учествуваат 24 селекции...

Ракометарите го почувствуваа духот на „Мец арената“ пред утрешната премиера на СП во Франција

пред 4 месеци - Дерби

За „Дерби“ од Мец, Александар Табаковски Македонската ракометна репрезентација ова попладне го одработи вториот тренинг откако пристигна во Мец, односно првиот во арената во која утре ќе го одигра својот...

Започнува ракометниот Мундијал: Вечерва отвора домаќинот Франција, од утре на терените и Македонија

пред 4 месеци - Спорт Клуб

Со натпреварот меѓу репрезентациите на домаќинот Франција и Бразил, вечерва стартува Светското ракометно првенство. Актуелниот светски шампион од пред две години во Катар, пред своја публика тргнува во...

Лазаров: Не смееме да си дозволиме да „изгориме“ во желбата

пред 4 месеци - Супер спорт

Денес од 14.00 часот во арената во Мец, македонските ракометари го одработија последниот официјален тренинг воочи Светското првенство. Сите ракометари тренираа максимално, а селекторот Лино Червар потврди...

Червар ги „отпиша“ Митревски, Пешевски и Арнаудовски за Тунис

пред 4 месеци - Sportmedia

Селекторот на нашата репрезентација на утрешниот меч одлучи дека нема да му бидат потребни голманот на Бенфија, пикерот на Металург и левиот бек на Ферлах Никола Митревски, Жарко Пешевски и Ристо Арнаудовски...

Червар: Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

пред 4 месеци - Прес 24

Македонија веќе полека се адаптира на Мец, а стратегот Лино Червар по одработените тренинзи даде анализа на нашиот прв противник – Тунис. Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата...

Червар: Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

пред 4 месеци - Курир

Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата репрезентација не смее да размислува да му се одмазди на Тунис за одземањето на Олимпискиот сон, затоа што се може да ни се удри од...

Червар: Тунис го уништи олимпискиот сон на Македонија, но ова не е меч за одмазда

пред 4 месеци - МКД

Селекторот на македонската репрезентација, Лино Червар вели дека натпреварот против Тунис не смее да се сфати како меч за одмазда за поразот кој значеше крај на олимпискиот сон на Македонија. Македонија...

Франција 2017: Според Лазаров ракометарите се подготвени за дуелот со Тунис

пред 4 месеци - Сител

Капитенот на нашата ракометна репрезентација Кирил Лазаров утре ќе го ига својот 25.ти натпревар на Светските првенства во своето петто учество. За дуелот со Тунис изјави: - Очекувањата на јавноста се...

СТАРТУВА СП ВО РАКОМЕТ

пред 4 месеци - Телма

Денеска во Париз почнува СП во ракомет.Титулата ја брани домаќинот Франција.Македонија е дел од Б групата и првиот меч ќе го има утре против Тунис. Со натпреварот Франција-Бразил вечерва во  Париз се крева...

Распоредот на Македонија на СП во Франција

пред 4 месеци - Точка

Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12. јануари, четврток против селекцијата на Тунис, потоа следува аутсајдерот Ангола, па доаѓаат посилните предизвици, Словенија,...

Почнува Светското ракометно првенство во Франција

пред 4 месеци - Актуелно24

Франција од денеска до 29.јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот...

Стоилов: Посакуваме одмазда над Тунис

пред 4 месеци - Македонски Спорт

„Секогаш на Мундијалите влегуваме со поголема еуфорија. Сакам да играме борбено на секој меч и да покажеме дека нема предавање" Еден од ракометарите со најдолго искуство во дресот на Македонија, Стојанче...

Стоилов: Ќе играме машки, нема да разочараме

пред 4 месеци - Start.mk

Македонските ракометари попладнево го одработеа вториот тренинг во Мец, прв во „Мец Арена“ во која од утре стартуваат натпреварите од Б групата на 25.Светско првенство. Петтиот настап на ракометните мундијали,...

Распоредот на Македонија на СП во Франција

пред 4 месеци - Нетпрес

Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12. јануари, четврток против селекцијата на Тунис, потоа следува аутсајдерот Ангола, па доаѓаат посилните предизвици, Словенија,...

Распоредот на Македонија на СП во Франција

пред 4 месеци - Курир

Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12. јануари, четврток против селекцијата на Тунис, потоа следува аутсајдерот Ангола, па доаѓаат посилните предизвици, Словенија,...

СТОЈАНЧЕ СТОИЛОВ Е ОПТИМИСТ: Ќе му се одмаздиме на Тунис за сите порази

пред 4 месеци - Телеграф

Пикерот на репрезентацијата на Македонија, Стојанче Стоилов, пред утрешниот старт на Светското првенство ги пренесе своите очекувања за натпреварите. Тој е убеден дека тоа ќе биде тежок дуел, но дека Македонија...

СП, Миркуловски: Да играме без притисок и во добра атмосфера!

пред 4 месеци - Спорт365

Македонија се подготвува за првиот натпревар на Светското првенство во Франција… Утре со почеток од 17:45 часот избраниците на селекторот Лино Червар во Мец во првото коло од групата Б ќе ги одмерат силите...

Ракометен мундијал: Македонија утре против Тунис

пред 4 месеци - МТВ 1

Почнува ракометниот мундијал во Франција. Македонската машка репрезентација по петти пат е на светските првенства, а Македонската телевизија првенството ќе го пренесува до 29-ти јануари. Со натпреварот...

Македонија по петти пат на ракометните Мундијали

пред 4 месеци - 24 вести

Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија утре ќе го забележи своето петто учество на мундијалите. Македонија во групата „Б“ се наоѓа во друштво на селекциите на Ангола, Исланд, Словенија,...

Стоилов: Нема предавање, ќе играме машки

пред 4 месеци - Екипа

ЕКИПА во Мец, Стефан Цаневски, Билјана Б.Петрушева Македонските ракометари попладнево го одработеа вториот тренинг во Мец, прв во „Мец Арена“ во која од утре стартуваат натпреварите од Б групата на 25.Светско...

Почнува Светското Првенство во ракомет во Франција

пред 4 месеци - 24 вести

Од денес па се до 29-ти месецов Франција ќе биде домаќин на Светското Првенство во ракомет, домаќинот ја брани светската титула, освоена на минатиот мундијал во Катар. Мундијалот стартува со вечерашната...

Не смееме да размислуваме за одмазда против Тунис

пред 4 месеци - Start.mk

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Лино Червар, зад себе има големо искуство,а пред дуелот со Тунис на СП во Франција, истакна дека нашата репрезентација не смее да размислува да му се...

Червар: Одмаздата не носи ништо добро, треба да играме и со срце и со памет

пред 4 месеци - Екипа

ЕКИПА во Мец, Стеван Цаневски, Билјана Благоеска Петрушева Македонија е подготвена за предизвикот што го носи премиерниот дуел на СП против Тунис што утре ќе се игра во Мец, но Лино Червар ги предупреди...

СП Франција: Распоред на натпреварите на ракометната репрезентација на Македонија

пред 4 месеци - Слободна Македонија

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил започнува 25-то Светско ракометно првенство, Франција го брани трофејот од Катар, Македонија сака пласман во осминафиналето. Нашата ракометна репрезентација...

Червар: Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

пред 4 месеци - Start.mk

Македонија веќе полека се адаптира на Мец, а стратегот Лино Червар по одработените тренинзи даде анализа на нашиот прв противник – Тунис. Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата...

Денес започнува 25-то Светско првенство во ракомет за мажи

пред 4 месеци - За забава

Од денес, па сѐ до 29 јануари, во Франција ќе се одржи 25-то, Светско првенство во ракомет за мажи. На најголемиот собир на светските ракометари и овој пат учество ќе земе и нашата ракометна репрезентација,...

ПОСЛЕДЕН ТРЕНИНГ ВО МЕЦ: Македонија се загрева за дуелот против Тунис

пред 4 месеци - Телеграф

Репрезентацијата на Македонија, која утре стартува со натпреварите на Мундијалот во Франција, од 17.45 часот го одработува последниот тренинг. Сите ракометари се на терен и бараат место во тимот кој ќе...

Ракометарите ја почувствува и салата во Мец

пред 4 месеци - Start.mk

Македонската ракометна репрезентација иако имаше еден тренинг во Мец, главното запознавање со салата во која ќе ги играат натпреварите од групата на СП го имаат денеска. Избраниците на селекторот Лино...

Стоилов: Ќе играме машки, нема да разочараме

пред 4 месеци - Република

Македонските ракометари попладнево го одработеа вториот тренинг во Мец, прв во „Мец Арена“ во која од утре стартуваат натпреварите од Б групата на 25.Светско првенство. Петтиот настап на ракометните мундијали,...

ФОТО : Тренингот на ракометната репрезентација во Мец пред утрешниот натпревар со Тунис

пред 4 месеци - ТВ Нова

Машката ракометна репрезентација го одржа  и вториот тренинг во Мец каде утре се среќава со Тунис  во првото коло на мундијалот во Франција.

Македонија „комотно“ во „Арена де Мец“

пред 4 месеци - Македонски Спорт

Репрезентацијата на Македонија го одработува последниот тренинг во „Арена де Мец“ во пресрет на првиот натпревар на Светското првенство во Франција. Прв противник на нашиот тим во групата Б е селекцијата...

Објавен распоредот на Македонија на СП во Франција

пред 4 месеци - Пулс 24

Македонските ракометари во Мец утре ќе го играат првиот натпревар од Б групата на Светското првенство во Франција. Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12. јануари,...

Македонија по петти пат на мундијалската сцена

пред 4 месеци - Нова ТВ

Македонија утре попладне (17.45 ч.) го почнува петтото учество на Светските првенства во ракомет во машка конкуренција. Прв ривал на „црвено-жолтите“ во Мец, Франција, е селекцијата на Тунис со која по...

Червар: Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

пред 4 месеци - Република

Македонија веќе полека се адаптира на Мец, а стратегот Лино Червар по одработените тренинзи даде анализа на нашиот прв противник – Тунис. Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата...

Македонија мундијалот го започнува против Тунис, а групната фаза ја завршува со Исланд

пред 4 месеци - Start.mk

Со вечерашниот дуел меѓу Франција и Бразил и официјално ќе биде означен почетокот на 25.Светско ракометно првенство во ракомет. Македонија ќе игра во групата Б во Мец, заедно со Тунис, Ангола, Словенија,...

Стоилов: Нема предавање, ќе играме машки

пред 4 месеци - Exclusive

Македонските ракометари попладнево го одработеа вториот тренинг во Мец, прв во „Мец Арена“ во која од утре стартуваат натпреварите од Б групата на 25.Светско првенство. Петтиот настап на ракометните мундијали,...

Стоилов: Тунижаните ни се големи должници, утре нема да разочараме

пред 4 месеци - Гол

Еден од оние кои најмногу го пече последниот туниски дебакл е Стојанче Стоилов, кој по априлскиот дебакл во Полска не штедеше зборови да ја означи нашата лоша партија. Денес капитенот на Вардар верува...

Червар: Тунис ни го одзеде сонот за ОИ, но помислата на одмазда може само да нè „убие“!

пред 4 месеци - Гол

Македонија веќе полека се адаптира на Мец, а стратегот Лино Червар по одработените тренинзи даде анализа на нашиот прв противник - Тунис. Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата...

СП Франција: Распоред на натпреварите на ракометната репрезентација на Македонија

пред 4 месеци - ТВ Нова

Со натпреварот меѓу  домаќинот Франција и Бразил започнува 25-то Светско ракометно првенство, Франција го брани трофејот од Катар, Македонија сака пласман во осминафиналето. Нашата ракометна репрезентација...

Македонија мундијалот го започнува против Тунис, а групната фаза ја завршува со Исланд

пред 4 месеци - Република

Со вечерашниот дуел меѓу Франција и Бразил и официјално ќе биде означен почетокот на 25.Светско ракометно првенство во ракомет. Македонија ќе игра во групата Б во Мец, заедно со Тунис, Ангола, Словенија,...

Денеска стартува ракометниот мундијал во Франција

пред 4 месеци - Сител

Франција од денеска до 29.јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот...

Не смееме да размислуваме за одмазда против Тунис

пред 4 месеци - Вечер

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Лино Червар, зад себе има големо искуство,а пред дуелот со Тунис на СП во Франција, истакна дека нашата репрезентација не смее да размислува да му се...

Започнува СП во ракомет, Македонија стартува утре против Тунис

пред 4 месеци - Алфа

Денеска започнува Светското првенство во ракомет за мажи. Шампонатот го отвора домаќинот и бранител на круната селекцијата на Франција која игра со Бразил вечерва од 20:45. Македонија  ќе биде дел од овој...

Ракометарите ја почувствува и салата во Мец

пред 4 месеци - Вечер

Македонската ракометна репрезентација иако имаше еден тренинг во Мец, главното запознавање со салата во која ќе ги играат натпреварите од групата на СП го имаат денеска. Избраниците на селекторот Лино...

Червар: Тунис ни го одзема сонот за ОИ, но помислата на одмазда може само да нè „убие“!

пред 4 месеци - Гол

Македонија веќе полека се адаптира на Мец, а стратегот Лино Червар по одработените тренинзи даде анализа на нашиот прв противник - Тунис. Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата...

Започнува 25-то СП во ракомет

пред 4 месеци - Sky

Франција од денеска до 29.јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот...

Почнува Светското ракометно првенство во Франција

пред 4 месеци - МКД

Со натпреварот помеѓу Франција и Бразил вечерва се крева завесата на 25. Светско првенство во ракомет, Македонија утре го започнува својот петти настап на мундијалите. 24 земји поделени во четири групи...

МАКЕДОНСКИТЕ ТИМОВИ ПРИСУТНИ ВО ФРАНЦИЈА: Вардар со деветмина, Металург со тројца на Мундијалот

пред 4 месеци - Телеграф

Со натпреварот меѓу Франција и Бразил вечерва се отвора Светското првенство на кое ќе игра и Македонија. Вообичаено домаќинот својот прв меч го игра ден пред другите, па така и денеска има само еден натпревар...

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

пред 4 месеци - Алсат-М

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Македонија кова победничка тактика за Тунис

пред 4 месеци - Sportmedia

Нашите репрезентативци го одработуваат последниот тренинг пред утрешниот меч против Тунис Ракометната репрезентација на Македонија во овие моменти го одработува последниот тренинг пред утрешниот натпревар...

Шпанија фаворит, Македонија ќе бие битка за втората фаза

пред 4 месеци - Дневник

Пред утрешниот старт на натпреварите во групата Б на Светското првенство во ракомет за мажи во Франција (Мец) експертите оценуваат дека таа е можеби на хартија најизедначена по квалитет. ШПАНИЈА, актуелен...

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

пред 4 месеци - Start.mk

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Стартува ракометното Светско првенство во Франција

пред 4 месеци - Денар

Франција од денеска до 29-ти јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја бранат светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно...

Почнува СП во Франција – Со кого и кога ќе игра Македонија?

пред 4 месеци - Екипа

Со вечерашниот дуел меѓу Франција и Бразил и официјално ќе биде означен почетокот на 25.Светско ракометно првенство во ракомет. Македонија ќе игра во групата Б во Мец, заедно со Тунис, Ангола, Словенија,...

Започнува 25-то СП во ракомет

пред 4 месеци - Точка

Франција од денеска до 29-ти јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно...

Започнува 25-то СП во ракомет - еве го распоредот на преноси

пред 4 месеци - Exclusive

Франција од денеска до 29.јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот...

Започнува 25-то СП во ракомет

пред 4 месеци - Макфакс

Франција од денес до 29.јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот...

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

пред 4 месеци - ТВ Нова

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Започнува 25-то СП во ракомет - еве го распоредот на преноси

пред 4 месеци - Скопје Инфо

Франција од денеска до 29.јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот...

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

пред 4 месеци - Република

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Стартува Мундијалот, пет фаворити за злато, Македонија отвора утре

пред 4 месеци - Off.net.mk

Нашата селекција под водство на новиот селектор Лино Червар е составена од повеќе млади дебитанти постави а искусниот стратег постави цел да се мине групната фаза, а потоа да се размислува за следната...

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

пред 4 месеци - Утрински

Македонските ракометари се во Б-групата заедно со Шпанија, Исланд, Словенија, Ангола и Тунис. Средбите од оваа група ќе се играат во Мец Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува...

Почнува СП во ракомет: Домаќинот Франција ја брани титулата, пет фаворити за медал

пред 4 месеци - Кајгана

Светското ракометно првенство стартува денеска во Франција и ќе трае до 29 јануари, а титулата ќе ја брани домашната репрезентација која ќе го отвори шампионатот со дуелот против Бразил, вечерва од 20.45...

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

пред 4 месеци - Канал 5

Ќе учествуваат вкупно 24 земји поделени по шест во четири групи. По петти пат на Мундијалите ќе настапи и македонската репрезентација. Македонија е во Б-групата заедно со Шпанија, Исланд, Словенија, Ангола...

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

пред 4 месеци - Лидер

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

пред 4 месеци - Локално

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

пред 4 месеци - +Инфо

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

пред 4 месеци - A1on

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

пред 4 месеци - Нетпрес

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

пред 4 месеци - Курир

Ќе учествуваат вкупно 24 земји поделени по шест во четири групи. По петти пат на Мундијалите ќе настапи и македонската репрезентација. Македонија е во Б-групата заедно со Шпанија, Исланд, Словенија, Ангола...

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

пред 4 месеци - Идивиди

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Време е светот да се запознае со "Новата Македонија"

пред 4 месеци - Start.mk

На ова првенство селекторот Лино Червар одлучи да поведе дури седум дебитанти,а за прв пат по подолго време ќе ги нема стандардните Борко Ристовски, Ацо Јоноски, Немања Прибак и пензионираниот Наумче Мојсоски...

СП Франција 2017: „Триколорите“ ја бранат титулата од Доха, Македонија поставува темели за иднина

пред 4 месеци - Гол

Репрезентацијата на Франција ќе се надева на повторување на историјата од пред две години, кога стигнаа до титулата светски прваци во Доха. Во финалниот натпревар „триколорите“ го победија Катар со 25-22...

Денеска почнува СП во ракомет

пред 4 месеци - Слободна Македонија

Светското ракометно првенство стартува денеска во Франција и ќе трае до 29 јануари, а титулата ќе ја брани домашната репрезентација која ќе го отвори шампионатот со дуелот против Бразил, вечерва од 20.45...

Време е светот да се запознае со "Новата Македонија"

пред 4 месеци - Вечер

На ова првенство селекторот Лино Червар одлучи да поведе дури седум дебитанти,а за прв пат по подолго време ќе ги нема стандардните Борко Ристовски, Ацо Јоноски, Немања Прибак и пензионираниот Наумче Мојсоски...

Почнува Светското првенство во Франција: Ќе и донесат ли ракометарите радост на Македонија

пред 4 месеци - еМАГАЗИН

Денеска во Франција почнува Светското првенство во ракомет 2017 година, на кое улествува и репрезентацијата на Македонија. Нашиот тим се најде во Групата Ц заедно со селекциите на Шпанија, Словенија, Исланд,...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

пред 4 месеци - Утрински

Се очекува избраниците на Лино Червар попладнево да имаат и полесен тренинг во салата каде ќе настапуваат на Мундијалот Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите...

Шпанија фаворит, Македонија ќе бие битка за втората фаза

пред 4 месеци - Дневник

Пред утрешниот старт на натпреварите во групата Б на Светското првенство во ракомет за мажи во Франција (Мец) експертите оценуваат дека таа е можеби на хартија најизедначена по квалитет. ШПАНИЈА, актуелен...

Македонија пристигна во Мец со 19 ракометари

пред 4 месеци - Спорт365

Од списокот отпаднаа десниот бек на Металург, Мартин Велковски и плејмејкерот на Тинекс Пролет, Ласко Андоновски. Селекторот на македонската сениорска репрезентација Лино Червар одлучи во Мец да патува...

Червар: Без бело знаме на СП, ќе се бориме на секој меч!

пред 4 месеци - Спорт365

Репрезентацијата на Македонија наскоро ќе го започне настапот на Светското првенство во Франција… Според селекторот Лино Червар подготовките биле тешки, во Маврово и Скопје, но играчите тренирале со една...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

пред 4 месеци - Денешен

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите во рамките на Б групата на Светското првенство што се одржува во Франција од утре до 29 јануари. Македонската експедиција...

ЛИНО ЧЕРВАР: Со добра игра да ги задржиме гледачите пред телевизорите

пред 4 месеци - Телеграф

Репрезентацијата на Македонија е веќе во Франција и се адаптира на условите во кои ќе се играат натпреварите на Мундијалот. Селекторот Лино Червар има на располагање 19 ракометари, но ќе мора да се реши...

Македонија се аклиматизира на Мец

пред 4 месеци - Македонски Спорт

Ракометарите го одработуваат првиот тренинг на француско тло Откако попладнево се сместија во хотелот, кој во следниве десетина дена ќе им биде дом на ракометните репрезентативци, полека почнува и аклиматизацијата...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

пред 4 месеци - 24 вести

Македонската ракометна репрезентација попладнево пристигна во Мец, градот каде што во следните десетина дена ќе ги играат натпреварите од „групата Б“ на светското првенство во Франција. „Црвено-жолтите“...

Ракометарите пристигнаа во Мец

пред 4 месеци - ТВ Нова

Македонските ракометари попладнево пристигнаа во Мец, градот каде што во следните десет дена ќе ги играат натпреварите од групата Б на Светското Првенство во Франција. „Црвено-жолтите“ патуваа од Софија...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

пред 4 месеци - Идивиди

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите во рамките на Б групата на Светското првенство што се одржува во Франција од утре до 29 јануари. Македонската експедиција...

Македонската репрезентација пристигна во Франција

пред 4 месеци - Дневник

Машката ракометна репрезентација на Македонија стигна во Франција, на ден пред почетокот на Светското првенство. Нашата делегација од Скопје замина со автобус за Софија од каде со прелет преку Виена стигна...

Македонија е меѓу првите селекции кои „слетаа“ во Франција

пред 4 месеци - Гол

Ракометната репрезентација на Македонија се наоѓа меѓу првите селекции кои пристигнаа во Франција каде ќе се игра Светското ракометно првенство. Жолто-црвените се третата ракометна селекција која пристигна...

Македонските ракометари пристигнаа во Мец

пред 4 месеци - МКД

Македонската ракометна репрезентација денеска пристигна во Мец каде од четврток ќе го почне настапот на Светското првенство во Франција. Избраниците на Лино Червар од денеска се во Франција, во Мец каде...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

пред 4 месеци - Утрински

Се очекува избраниците на Лино Червар попладнево да имаат и полесен тренинг во салата каде ќе настапуваат на Мундијалот Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите...

СП ФРАНЦИЈА: Репрезентацијата стигна во Франција

пред 4 месеци - Телеграф

Машката репрезентација на Македонија пристигна во Франција според предвиденото. Македонскиот тим со лет од Софија преку Виена стигна во Луксембург, од каде што со автобус беше префрлена во Мец. Поточно...

Одработен првиот тренинг во Мец

пред 4 месеци - Sportmedia

По пристигнувањето во француската база, македонските ракометари го одработија првиот тренинг пред стартот на Светското првенство По брзата аклиматизација, Македонија ќе има уште еден тренинг пред почетокот...

Македонската ракометна репрезентација пристигна, првиот тренинг ќе се одржи попладне

пред 4 месеци - Супер спорт

Ракометната репрезентација на Македонија пристигна во францускиот град Мец каде ќе ги одигра натпреварите од СП кое стартува за два дена. Ракометарите патуваа повеќе од 12 часа, а ќе престојуваат во хотелот...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

пред 4 месеци - Канал 5

Македонската експедиција вчеравечер со автобус тргна кон Софија, а од главниот бугарски град со авион преку Виена и Луксембург пристигнаа во Мец. Се очекува избраниците на Лино Червар попладнево да имаат...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

пред 4 месеци - Курир

Македонската експедиција вчеравечер со автобус тргна кон Софија, а од главниот бугарски град со авион преку Виена и Луксембург пристигна во Мец. Се очекува избраниците на Лино Червар попладнево да имаат...

Ракометарите пристигнаа во Мец

пред 4 месеци - Екипа

Македонските ракометари попладнево пристигнаа во Мец, градот каде што во следните десет дена ќе ги играат натпреварите од групата Б на Светското Првенство во Франција. „Црвено-жолтите“ патуваа од Софија...

По повеќе од 12 саати пат, македонските ракометари пристигнаа во Мец

пред 4 месеци - Start.mk

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите од Светското првенство (СП) кое почнува за два дена. Црвено-жолтите по повеќе од 12-часовен пат пристигнаа во францускиот...

Ракометарите стигнаа во Франција

пред 4 месеци - Македонски Спорт

Делегацијата која патуваше преку Софија-Виена-Луксембург е пред крајната дестинација Мец Машката ракометна репрезентација на Македонија стигна во Франција, на ден пред почетокот на Светското првенство....

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

пред 4 месеци - A1on

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите во рамките на Б групата на Светското првенство што се одржува во Франција од утре до 29 јануари. Македонската експедиција...

Ракометарите го одработија првиот тренинг во Мец

пред 4 месеци - Слободна Македонија

Машката ракометната селекција на Македонија откако пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите од Светското првенство кое почнува за два дена, во овие моменти го одржува првиот тренинг. Со оглед на долгиот...

Oдработен првиот тренинг, ракометарите се адаптираат во Мец

пред 4 месеци - Гол

Ракометната селекција на Македонија откако пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите од Светското првенство (СП) кое почнува за два дена, во овие моменти го одржува првиот тренинг. Со оглед на долгиот...

Франција 2017: Ракометарите на Македонија пристигнаа во Мец

пред 4 месеци - Сител

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде од четврток ќе ги игра натпреварите од Б групата на Светското првенство што се одржува во Франција. По напорниот пат од Софија, преку Виена и...

Франција 2017: Ракометарите пристигнаа во Мец

пред 4 месеци - Сител

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде од четврток ќе ги игра натпреварите од Б групата на Светското првенство што се одржува во Франција. По напорниот пат од Софија, преку Виена и...

По повеќе од 12 саати пат, македонските ракометари пристигнаа во Мец

пред 4 месеци - Република

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите од Светското првенство (СП) кое почнува за два дена. Црвено-жолтите по повеќе од 12-часовен пат пристигнаа во францускиот...

Во добра атмосфера и со голем ентузијазам ракометарите патуваат во Франција

пред 4 месеци - Sky

Македонската ракометна репрезентација, вечерва ќе отпатува за Франција, каде на 11.јануари ќе започне Светското првенство. Македонија својот прв меч ќе го одигра ден подоцна против Тунис. Селекторот Лино...

Ракометарите пристигнаа во Мец

пред 4 месеци - Слободна Македонија

Македонските ракометари попладнево пристигнаа во Мец, градот каде што во следните десет дена ќе ги играат натпреварите од групата Б на Светското Првенство во Франција. „Црвено-жолтите“ патуваа од Софија...

Се очекува пристигнувањето на ракометарите во Мец

пред 4 месеци - 24 вести

Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија денеска напладне треба да пристигне во Мец, каде за два дена ги стартува настапите на светското првенство во Франција кое стартува утре. Мундијалот...

Ракометарите пристигнаа во Мец, првиот тренинг од 16.30 часот

пред 4 месеци - Гол

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите од Светското првенство (СП) кое почнува за два дена. Црвено-жолтите по повеќе од 12-часовен пат пристигнаа во францускиот...

Почнува ракометната треска – МТВ ќе ги пренесува овие натпревари…

пред 4 месеци - Нетпрес

Утре започнува Светското првенство во Франција, а МРТ1 ќе се погрижи да имаме шанса да го проследиме мундијалот со што повеќе натпревари. Отварањето е утре од 20:15 часот, за веднаш потоа биде пренесуван...

Почнува СП во ракомет: МТВ ќе ги пренесува овие натпревари

пред 4 месеци - Лидер

Утре започнува Светското првенство во Франција, а МРТ1 ќе се погрижи да имаме шанса да го проследиме мундијалот со што повеќе натпревари. Отварањето е утре од 20:15 часот, за веднаш потоа биде пренесуван...

„Црвено-жолтите“ пристигнаа во Мец

пред 4 месеци - Sportmedia

Нашата репрезентација пристигна на крајната дестинација по повеќе од 15 часови минати во лет, односно во автобус Македонската ракометна експедиција пред неколку моменти пристигна во Мец. Нашата делегација...

Почнува ракометната треска- МТВ ќе ги пренесува сите овие натпревари

пред 4 месеци - Курир

Отварањето е утре од 20:15 часот, за веднаш потоа биде пренесуван првиот натпревар помеѓу репрезентациите на Франција и Бразил. Распоред на преноси на МРТ1: Среда, 11.01.2017 ФРАНЦИЈА-БРАЗИЛ (20:45 часот)...

„Црвено-жолтите“ тргнаа да ја освојуваат Франција

пред 4 месеци - Македонски Спорт

Нашата репрезентација пред неполн час се упати кон Франција каде што ќе настапи на 25. Светско првенство Тешките мавровски и скопски подготовки се завршени, а конечниот резултат од нив треба да го видиме...

Распоредот на Македонија на СП во Франција

пред 4 месеци - Exclusive

Од 11. јануари (среда) започнува Светското ракометно првенство кое се одржува во Франција, Македонија својот прв натпревар го игра ден подоцна. Македонските ракометари денеска тргнуваат за Мец каде ќе...

СЕЛЕКЦИЈАТА Е ПОДГОТВЕНА ЗА СП ВО ФРАНЦИЈА

пред 4 месеци - Телма

Машкиот ракометен тим ги заврши  подготовките за настапот  на СП во Франција.Тренинзите се одвиваа во два дела,во Маврово и Скопје зачинети  со три контролни средби против Босна и Хернцеговива. Најважно...

Распоредот на Македонија на СП во Франција

пред 4 месеци - МКД

Од 11. јануари (среда) започнува Светското ракометно првенство кое се одржува во Франција, Македонија својот прв натпревар го игра ден подоцна. Македонските ракометари денеска тргнуваат за Мец каде ќе...

Червар: Не ветувам ништо, но нема одиме на СП со бело знаме!

пред 4 месеци - Спортски

Македонската ракометна репрезентација, вечерва ќе отпатува за Франција, каде на 11-ти јануари ќе започне Светското првенство. Селекторот Лино Червар во Франција носи 19 ракометари, од списокот последни...

Македонска ракометна репрезентација: Во добра атмосфера и со голем ентузијазам за Франција

пред 4 месеци - Кајгана

Македонската ракометна репрезентација, вечерва ќе отпатува за Франција, каде на 11. јануари ќе започне Светското првенство. Македонија својот прв меч ќе го одигра ден подоцна против Тунис. Селекторот Лино...

Ракометарите подготвени патуваат за Мец

пред 4 месеци - Сител

Ракометната репрезентација на Македонија ги одработе подговките за Светското првенство што во среда (прв натпревар Франција - Бразил) ќе почне во Франција. Националниот тим пред заминувањето се појави...

Лазаров: Подготвени сме како никогаш, во Франција одиме со јасна желба!

пред 4 месеци - Точка

Македонската ракометна репрезентација со три победи во контролните средби со Босна и Херцеговина ќе отпатува на светското првенство во Франција, но ако нешто е јасно во мислите на сите наши ракометари,...

ПРЕД ПАТОТ ЗА ФРАНЦИЈА: Червар и момците ветија борба до последните сили

пред 4 месеци - Телеграф

Машката ракометна репрезентација на Македонија вечерва во 23 часот заминува за Софија од каде што утре наутро ќе патува за Луксембург. Оттаму следува пат до Мец каде што од 12 до 19 јануари ќе бидат одиграни...

Червар го потврди списокот од 19 ракометари за СП во Франција

пред 4 месеци - Спорт Клуб

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија која патува на СП во Франција деновиве, ќе патува со потврден список на играчи, во кој партиципираат 19 ракометари. Се шпекулираше, се тактизираше...

Македонија подготвена патува на СП во Франција, да се даде сé од себе на секој натпревар

пред 4 месеци - МКД

Македонските ракометари во позитивна атмосфера и со голема желба за надигрување заминуваат на Светското првенство во Франција, пред нив е нов голем предизвик кој будно ќе биде следен од македонската јавност....

Вечерва се патува за Франција: Македонската ракометна репрезентација ја започна својата мундијалска авантура

пред 4 месеци - Вистина

Македонската ракометна репрезетнација вечерва со автобус од Скопје до Софија ќе ја започне својата Мундијалска авантура. Како што е познато, крајната наша дестинација е Мец, каде што се очекува да пристигнеме...

Вечерва се патува за Франција: Македонската ракометна репрезентација ја започна својата мундијалска авантура

пред 4 месеци - Курир

Како што е познато, крајната наша дестинација е Мец, каде што се очекува да пристигнеме утре околу пладне. Во вечерните часови ќе го одработиме првиот тренинг и ќе можеме да се запознаеме со салата. Селекторот...

Лазаров: Знаеме дека Македонија е желна за ракомет

пред 4 месеци - Македонски Спорт

Капитенот, Кире Лазаров најави дека репрезентацијата е подготвена да се надигрува на Мундијалот во Франција. „Подолго време се подтотвувавме за овој настан. Одработивме квалитетни подготовки во Маврово...

Червар го потврди списокот, со 19 ракометари на СП во Франција

пред 4 месеци - МКД

На денешната прес конференција Лино Червар објави дена на Светското првенство во Франција ќе замине со 19 ракометари. Од последниот список на Лино Червар отпаднаа двајца ракометари, како што и се најавуваше,...

Лазаров: Подготвени сме како никогаш, во Франција одиме со јасна желба!

пред 4 месеци - Дерби

Македонската ракометна репрезентација со три победи во контролните средби со Босна и Херцеговина ќе отпатува на светското првенство во Франција, но ако нешто е јасно во мислите на сите наши ракометари,...

Червар: Присуството на голем број новинари е најдобар доказ за огромниот интерес за нашиот настап во Франција

пред 4 месеци - Се за спорт

Ракометната репрезентација на Македонија ја одржа последната прес-конференција пред заминувањето на СП во Франција. Селекторот Лино Червар потенцира дека оваа генерација поседува квалитет, иако има одредени...

Лазаров: Македонија е желна за спорт, ние ќе сториме се за да донесеме радост

пред 4 месеци - Екипа

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров, е задоволен од подготовките за светското првенство во Франција. Тој сме дека ракометарите се одлично подготвени на физички и на психолошки план,...

Миркуловски: Да ја играме нашата игра без притисок

пред 4 месеци - Екипа

Кога на репрезентацијата и треба помош, тогаш нема откажување. Го докажа тоа уште еднаш големиот борец Филип Миркуловски, кој реши да ја одложи одлуката за повлекување и да и помогне на репрезентацијата...

Червар: Добро е што ривалите гледаат на нас како на аутсајдери

пред 4 месеци - Екипа

Селекторот Лино Червар уште еднаш посочи дека македонскиот национален тим почнува нов олимписки циклус, истакнувајќи дека ова е само почеток на еден нов четиригодишен проект. Хрватот е задоволен што нашите...

Червар: Никогаш Македонија не патувала со бело знаме, нема ни сега

пред 4 месеци - Република

Ракометната репрезентација на Македонија ја одржа последната прес-конференција пред заминувањето на СП во Франција. Селекторот Лино Червар потенцира дека оваа генерација поседува квалитет, иако има одредени...

Лазаров: Македонскиот народ сака ракомет, ќе се обидеме да го израдуваме

пред 4 месеци - Република

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров, е задоволен од подготовките за светското првенство во Франција. Тој сме дека ракометарите се одлично подготвени на физички и на психолошки план,...

Миркуловски: Желбата е иста, да ја минеме прво групата

пред 4 месеци - Република

Свој збор пред заминувањето на СП во Франција даде и повратникот во националниот состав, Филип Миркуловски. Популарниот „жути“ вели дека треба Македонија да ја игра својата игра на СП, без притисок, особено...

Лазаров: Македонија е желна за успех, ќе се обидеме да го исполниме тоа!

пред 4 месеци - Гол

Кире Лазаров, капитенот на машката ракометна репрезентација пред заминувањето на Светското првенство (СП) кое се игра во Франција е полн со оптимизам. На последната прес-конференција пред Мец, капитенот...

Червар: Ако по СП чуеме дека луѓето не ги гаселе телевизорите додека нè гледаат - среќни ќе сме!

пред 4 месеци - Гол

Ракометната репрезентација на Македонија ја одржа последната прес-конференција пред заминувањето на СП во Франција. Селекторот Лино Червар потенцира дека оваа генерација поседува квалитет, иако има одредени...

Миркуловски: Целта останува иста како и на секое ЕП и СП, да ја минеме групата!

пред 4 месеци - Гол

Свој збор пред заминувањето на СП во Франција даде и повратникот во националниот состав, Филип Миркуловски. Популарниот „жути“ вели дека треба Македонија да ја игра својата игра на СП, без притисок, особено...

Списокот за СП потврден: Во Франција одиме со 19 ракометари!

пред 4 месеци - Гол

Селекторот Лино Червар на последната прес-конференција потврди дека Македонија на Светското првенство кое ќе се игра во Франција ќе патува со 19 ракометари. Иако се очекуваше да има нов „рез“, сепак, тој...

Македонија е подготвена за мундијалскиот предизвик

пред 4 месеци - Sportmedia

„Задоволен сум од подготовките, играчите дадоа максимум и нема што да се забележи. Во Франција треба да го оставиме срцето на терен и да играме на секој натпревар со голем ентузијазам" изјави селекторот...

КЛИКНИ
kariera.mk