Македонски иселеници во Берлин се испотепаа на прослава

Македонски иселеници во Берлин се испотепаа на прослава

Либертас | пред 10 месеци

Погледнете како заврши божикната прослава на нашите иселеници во Берлин, Германија. Дел од нив поради расправија за политика се испотепале во ресторанот каде славеле. Дел од нив завршиле и со тешки повреди.

Божиќ на нашите иселеници во Германија Се здрвиле од пиење па се степале за политика

Божиќ на нашите иселеници во Германија!Се здрвиле од пиење па се степале за политика!

Локално | пред 10 месеци

Позната гастарбајтерска приказна. Првин се собрале заедно да слават како земјаци нели , па потоа се напиле и тогаш стандардно доаѓа на ред кој е главен. Погледнете го видеото: Дел од учесниците во тепачката...

Ем оро  ем тепачка  Македонски иселеници се искршија од ќотек на новогодишна забава во Германија

Ем оро, ем тепачка: Македонски иселеници се искршија од ќотек на новогодишна забава во Германија

Start.mk | пред 10 месеци

На видео објавено на Фејсбук се гледа како поминала новогодишна забава на Македонците што живеат во Дортмунд. Од оро и веселба преминаа во тепачка. Според коментарите под видеото се најдоа и оние кои биле...

Македонци во Берлин се испотепале за време на Божиќ

Македонци во Берлин се испотепале за време на Божиќ

Паника.бе | пред 10 месеци

Македонски иселеници во Берлин се испотепале на забава по повод Божиќ. Експертите велат дека тепачката била поради политика, односно едните биле за вмро, а другите за сдсм. Во тепачката има настрадано дури и жени.

Од оро до тепачка на Божиќ  Македонски иселеници се искршија од ќотек во Германија

Од оро до тепачка на Божиќ: Македонски иселеници се искршија од ќотек во Германија

Прес 24 | пред 10 месеци

На видео објавено на Фејсбук се гледа како поминала забавата за Божик на Македонците што живеат во Дортмунд. Од оро и веселба преминаа во тепачка.

Тепачка меѓу македонските иселеници во Берлин на божиќна прослава

Тепачка меѓу македонските иселеници во Берлин на божиќна прослава

Вест | пред 10 месеци

Македонци се степаа за време на божиќна прослава на нашите иселеници во Берлин, Германија. До тепачката дошло откако некои од гостите под дејство на алкохол почнале караница за политика, која потоа преминала...

Наши иселеници се степале во Германија заради политика

Наши иселеници се степале во Германија заради политика

24 вести | пред 10 месеци

Иселеници од Македонија во Германија се степале во Берлин за Божик заради политика. Забавата ја прекинале триесетина поднапиени и нервозни иселеници кои поради политика прво се скарале, па потоа истепале....

РЕЗИЛ СРЕДЕ ГЕРМАНИЈА  Македонски иселеници се искршија од ќотек на божиќна прослава

РЕЗИЛ СРЕДЕ ГЕРМАНИЈА: Македонски иселеници се искршија од ќотек на божиќна прослава

Телеграф | пред 10 месеци

Божикна прослава на наши иселеници во Германија заврши со тепачка меѓу гостите. На видео објавено на Фејсбук се гледа како поминала забавата за Божик на Македонците што живеат во Дортмунд . Кога точно...

Во Берлин македонска божикна прослава со тупаници

Во Берлин македонска божикна прослава со тупаници?!

Канал 5 | пред 10 месеци

Забавата ја прекинале триесетина поднапиени иселеници кои поради политика прво се скарале, па се истепале. Според фејсбук коментарите и дел од македонските портали дел од учесниците во тепачката се здобиле...

Од оро до боксови  Тепачка на македонските иселеници во Берлин

Од оро до боксови: Тепачка на македонските иселеници во Берлин

Таратур | пред 10 месеци

За време на македонската иселеничка божиќна забава во Берлин дошло до инцидент и физичка пресметка меѓу гостите. До тепачката дошло откако некои од гостите под дејство на алкохол почнале караница за политика,...

Тепачка меѓу македонските иселеници во Берлин

Тепачка меѓу македонските иселеници во Берлин

Фокус | пред 10 месеци

Македонци се степаа за време на божиќна прослава на нашите иселеници во Берлин, Германија. До тепачката дошло откако некои од гостите под дејство на алкохол почнале караница за политика, која потоа преминала...

Ем оро  ем тепачка  Македонски иселеници се искршија од ќотек на новогодишна забава во Германија

Ем оро, ем тепачка: Македонски иселеници се искршија од ќотек на новогодишна забава во Германија

Република | пред 10 месеци

На видео објавено на Фејсбук се гледа како поминала новогодишна забава на Македонците што живеат во Дортмунд. Од оро и веселба преминаа во тепачка. Според коментарите под видеото се најдоа и оние кои биле...

Голема тепачка на нашите иселеници во Германија за Божик

Голема тепачка на нашите иселеници во Германија за Божик

+Инфо | пред 10 месеци

Божиќната прослава на нашите иселеници во Берлин (Германија) имаше неславен крај. Забавата ја прекинале триесетина поднапиени и нервозни иселеници кои поради политика прво се скарале, па се истепале. Дел...

ПОРАДИ ПОЛИТИКА СЕ ИСТЕПАА НАШИТЕ ИСЕЛЕНИЦИ ВО ГЕРМАНИЈА

ПОРАДИ ПОЛИТИКА СЕ ИСТЕПАА НАШИТЕ ИСЕЛЕНИЦИ ВО ГЕРМАНИЈА

Reporter.mk | пред 10 месеци

Божиќната прослава на нашите иселеници во Берлин, Германија, имаше неславен крај. Забавата ја прекинале триесетина поднапиени и нервозни иселеници кои поради политика прво се скарале, па се истепале.

Се истепаа нашинците на Божикна прослава во Дортмунд

Се истепаа нашинците на Божикна прослава во Дортмунд

Ако | пред 10 месеци

На фб страницата наменета за активности и комуникација меѓу иселениците во Европа: ..постирана е видео од тепачка, наводно случена на Божик на прослава во германскиот град Дортмунд. На видеото се гледа...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност