Договорот е постигнат се чека само потпис, Бабунски ќе го засили Бурсаспор

пред 4 месеци - Start.mk

Недостига само официјализација, но откако се раздели со Црвена Звезда и со проштално писмо од сите навивачи на славниoт клуб од Белград, Давид Бабунски е нов член на турскиот суперлигаш Бурсаспор. Во потрага...

Грујиќ му испрати срдечна порака на Бубунски за заминувањето од Звезда

пред 4 месеци - Дерби

Со своето емотивно обраќање до фановите, Давид Бабунски и официјално потврди дека постигна договор со Црвена Звезда за прекин на меѓусебната соработка, а ваквиот потег на талентираниот македонски фудбалер...

Бабунски се прости од Црвена Звезда: 10 месеци без играње и плата!

пред 4 месеци - Спортски

Македонскиот репрезентативец, Давид Банунски реши да се раздели со Црвена Звезда и спогодбено го раскина договорот со српскиот шампион. Бабунски преку социјалните мрежи испрати порака со која ја објасни...

Бабунски се прости од Црвена Звезда: 10 месеци без играње и плата!

пред 4 месеци - Таратур

Македонскиот репрезентативец, Давид Банунски реши да се раздели со Црвена Звезда и спогодбено го раскина договорот со српскиот шампион. Бабунски преку социјалните мрежи испрати порака со која ја објасни...

Договорот е постигнат се чека само потпис, Бабунски ќе го засили Бурсаспор

пред 4 месеци - Република

Недостига само официјализација, но откако се раздели со Црвена Звезда и со проштално писмо од сите навивачи на славниoт клуб од Белград, Давид Бабунски е нов член на турскиот суперлигаш Бурсаспор. Во потрага...

Грујиќ со поддршка за Бабунски: Брате, секоја чест, од тебе научив многу!

пред 4 месеци - Гол

Македонскиот фудбалер Давид Бабунски со емотивно писмо се прости од Црвена Звезда , а на обраќањето на Македонецот рамнодушен не остана и фудбалерот на Ливерпул, Марко Грујиќ. Бабунски од Белград си заминува...

Давид Бабунски заминува од Црвена Звезда

пред 4 месеци - Се за спорт

Давид Бабунски реши да се раздели со Црвена Звезда, одлука која не е изненадување со оглед на малата минутажа која ја добиваше од тренерот Миодраг Божовиќ, но потег кој предизвика и разни шпекулации во...

Бабунски си ја „отвори душата“ и со емотивно писмо се прости од Црвена Звезда

пред 4 месеци - МКД

Македонскиот репрезентативец, Давид Банунски испрати порака на социјалните мрежи со која ја објасни неговата ситуација во Црвена Звезда и се прости од шампионот на Србија Давид Банунски е на излезни врати...

Давид Бабунски си ја отвори душата: Чекав 10 месеци без играње и без плата, време беше да заминам

пред 4 месеци - Курир

За да нема недоразбирања, македонскиот репрезентативец како и многупати досега ги искористи социјалните мрежи да им се обрати на навивачите и да им ја објасни својата одлука. – Звезда беше идеално место...

Давид си ја отвори душата: Чекав 10 месеци без играње и без плата, време беше да заминам

пред 4 месеци - Start.mk

Давид Бабунски реши да се раздели со Црвена Звезда, одлука која не е изненадување со оглед на малата минутажа која ја добиваше од тренерот Миодраг Божовиќ, но потег кој предизвика и разни шпекулации во...

Бабунски со писмо за збогум од Ц.Звезда: Никогаш не добив вистинска шанса!

пред 4 месеци - Екипа

Како што беше од поодамна познато, македонскиот младински репрезентативец Давид Бабунски и дефинитивно стави точка на епизодата во белградска Црвена Звезда. Бабунски, кого од овој преоден рок го очекува...

Бабунски ја отвори душата: Многу ми ветија, ништо не исполнија, но сепак благодарам!

пред 4 месеци - Спорт Клуб

Македонската фудбалска надеж Давид Бабунски и официјално заминува од Црвена Звезда, само не е познато која ќе биде неговата следна дестинација. На изненадување на повеќето во белградскиот клуб, Македонецот...

Бабунски: Никогаш не добив одговор зошто не играм

пред 4 месеци - Македонски Спорт

Фудбалерот низ социјалните мрежи ја објасни целата ситуација со неговиот статус во Црвена Звезда Давид Бабунски преку социјалните мрежи одлучи да ги искаже сите овие месеци минати во дресот на Црвена Звезда...

Официјално: Бабунски си заминува од Црвена Звезда

пред 4 месеци - Спорт365

Како што и се шпекулираше во изминатиот период, македонскиот талентиран фудбалер одлучи да се раздели со српскиот фудбалски клуб на Црвена Звезда. Тоа го потврди Давид Бабунски на социјалните мрежи, односно...

Давид си ја отвори душата: Чекав 10 месеци без играње и без плата, време беше да заминам

пред 4 месеци - Република

Давид Бабунски реши да се раздели со Црвена Звезда, одлука која не е изненадување со оглед на малата минутажа која ја добиваше од тренерот Миодраг Божовиќ, но потег кој предизвика и разни шпекулации во...

Бабунски со искрено обраќање до навивачите на Црвена Звезда

пред 4 месеци - Дерби

Давид Бабунски реши да се раздели со Црвена Звезда, потег кој не е изненадување со оглед на малата минутажа која ја добиваше од тренерот Миодраг Божовиќ, но потег кој предизвика и разни шпекулации во српските...

Давид Бабунски ќе го облече дресот на Бурсаспор во Турција

пред 4 месеци - Гол

Недостига само официјализација, но откако се раздели со Црвена Звезда и со проштално писмо од сите навивачи на славниoт клуб од Белград, Давид Бабунски е нов член на турскиот суперлигаш Бурсаспор. Во потрага...

Бабунски со емотивно писмо се прости од Белград: За сите „звездаши“...

пред 4 месеци - Гол

Македонскиот репрезентативец Давид Бабунски во емотивно писмо ги објасни проблемите и тешките денови кои ги преживеа во белградска Црвена Звезда. Фудбалерот од средниот ред во Белград пристигна како големо...

Бабунски ја „отвори душата“: За сите звездаши

пред 4 месеци - Sportmedia

Недобивањето на шанса да го докаже својот квалитет и стопирањето во напредокот во кариерата е главна причина за заминувањето на играчот за врска од таборот на „црвено-белите“ Давид Бабунски уште пред неколку...

КЛИКНИ
kariera.mk