Договорот е постигнат се чека само потпис Бабунски ќе го засили Бурсаспор

Договорот е постигнат се чека само потпис, Бабунски ќе го засили Бурсаспор

Start.mk | пред 11 месеци

Недостига само официјализација, но откако се раздели со Црвена Звезда и со проштално писмо од сите навивачи на славниoт клуб од Белград, Давид Бабунски е нов член на турскиот суперлигаш Бурсаспор. Во потрага...

Грујиќ му испрати срдечна порака на Бубунски за заминувањето од Звезда

Грујиќ му испрати срдечна порака на Бубунски за заминувањето од Звезда

Дерби | пред 11 месеци

Со своето емотивно обраќање до фановите, Давид Бабунски и официјално потврди дека постигна договор со Црвена Звезда за прекин на меѓусебната соработка, а ваквиот потег на талентираниот македонски фудбалер...

Бабунски се прости од Црвена Звезда 10 месеци без играње и плата

Бабунски се прости од Црвена Звезда: 10 месеци без играње и плата!

Спортски | пред 11 месеци

Македонскиот репрезентативец, Давид Банунски реши да се раздели со Црвена Звезда и спогодбено го раскина договорот со српскиот шампион. Бабунски преку социјалните мрежи испрати порака со која ја објасни...

Бабунски се прости од Црвена Звезда 10 месеци без играње и плата

Бабунски се прости од Црвена Звезда: 10 месеци без играње и плата!

Таратур | пред 11 месеци

Македонскиот репрезентативец, Давид Банунски реши да се раздели со Црвена Звезда и спогодбено го раскина договорот со српскиот шампион. Бабунски преку социјалните мрежи испрати порака со која ја објасни...

Договорот е постигнат се чека само потпис Бабунски ќе го засили Бурсаспор

Договорот е постигнат се чека само потпис, Бабунски ќе го засили Бурсаспор

Република | пред 11 месеци

Недостига само официјализација, но откако се раздели со Црвена Звезда и со проштално писмо од сите навивачи на славниoт клуб од Белград, Давид Бабунски е нов член на турскиот суперлигаш Бурсаспор. Во потрага...

Грујиќ со поддршка за Бабунски Брате секоја чест од тебе научив многу

Грујиќ со поддршка за Бабунски: Брате, секоја чест, од тебе научив многу!

Гол | пред 11 месеци

Македонскиот фудбалер Давид Бабунски со емотивно писмо се прости од Црвена Звезда , а на обраќањето на Македонецот рамнодушен не остана и фудбалерот на Ливерпул, Марко Грујиќ. Бабунски од Белград си заминува...

Давид Бабунски заминува од Црвена Звезда

Давид Бабунски заминува од Црвена Звезда

Се за спорт | пред 11 месеци

Давид Бабунски реши да се раздели со Црвена Звезда, одлука која не е изненадување со оглед на малата минутажа која ја добиваше од тренерот Миодраг Божовиќ, но потег кој предизвика и разни шпекулации во...

Бабунски си ја отвори душата и со емотивно писмо се прости од Црвена Звезда

Бабунски си ја „отвори душата“ и со емотивно писмо се прости од Црвена Звезда

МКД | пред 11 месеци

Македонскиот репрезентативец, Давид Банунски испрати порака на социјалните мрежи со која ја објасни неговата ситуација во Црвена Звезда и се прости од шампионот на Србија Давид Банунски е на излезни врати...

Давид Бабунски си ја отвори душата Чекав 10 месеци без играње и без плата време беше да заминам

Давид Бабунски си ја отвори душата: Чекав 10 месеци без играње и без плата, време беше да заминам

Курир | пред 11 месеци

За да нема недоразбирања, македонскиот репрезентативец како и многупати досега ги искористи социјалните мрежи да им се обрати на навивачите и да им ја објасни својата одлука. – Звезда беше идеално место...

Давид си ја отвори душата Чекав 10 месеци без играње и без плата време беше да заминам

Давид си ја отвори душата: Чекав 10 месеци без играње и без плата, време беше да заминам

Start.mk | пред 11 месеци

Давид Бабунски реши да се раздели со Црвена Звезда, одлука која не е изненадување со оглед на малата минутажа која ја добиваше од тренерот Миодраг Божовиќ, но потег кој предизвика и разни шпекулации во...

Бабунски со писмо за збогум од Ц Звезда Никогаш не добив вистинска шанса

Бабунски со писмо за збогум од Ц.Звезда: Никогаш не добив вистинска шанса!

Екипа | пред 11 месеци

Како што беше од поодамна познато, македонскиот младински репрезентативец Давид Бабунски и дефинитивно стави точка на епизодата во белградска Црвена Звезда. Бабунски, кого од овој преоден рок го очекува...

Бабунски ја отвори душата Многу ми ветија ништо не исполнија но сепак благодарам

Бабунски ја отвори душата: Многу ми ветија, ништо не исполнија, но сепак благодарам!

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Македонската фудбалска надеж Давид Бабунски и официјално заминува од Црвена Звезда, само не е познато која ќе биде неговата следна дестинација. На изненадување на повеќето во белградскиот клуб, Македонецот...

Бабунски Никогаш не добив одговор зошто не играм

Бабунски: Никогаш не добив одговор зошто не играм

Македонски Спорт | пред 11 месеци

Фудбалерот низ социјалните мрежи ја објасни целата ситуација со неговиот статус во Црвена Звезда Давид Бабунски преку социјалните мрежи одлучи да ги искаже сите овие месеци минати во дресот на Црвена Звезда...

Официјално Бабунски си заминува од Црвена Звезда

Официјално: Бабунски си заминува од Црвена Звезда

Спорт365 | пред 11 месеци

Како што и се шпекулираше во изминатиот период, македонскиот талентиран фудбалер одлучи да се раздели со српскиот фудбалски клуб на Црвена Звезда. Тоа го потврди Давид Бабунски на социјалните мрежи, односно...

Давид си ја отвори душата Чекав 10 месеци без играње и без плата време беше да заминам

Давид си ја отвори душата: Чекав 10 месеци без играње и без плата, време беше да заминам

Република | пред 11 месеци

Давид Бабунски реши да се раздели со Црвена Звезда, одлука која не е изненадување со оглед на малата минутажа која ја добиваше од тренерот Миодраг Божовиќ, но потег кој предизвика и разни шпекулации во...

Бабунски со искрено обраќање до навивачите на Црвена Звезда

Бабунски со искрено обраќање до навивачите на Црвена Звезда

Дерби | пред 11 месеци

Давид Бабунски реши да се раздели со Црвена Звезда, потег кој не е изненадување со оглед на малата минутажа која ја добиваше од тренерот Миодраг Божовиќ, но потег кој предизвика и разни шпекулации во српските...

Давид Бабунски ќе го облече дресот на Бурсаспор во Турција

Давид Бабунски ќе го облече дресот на Бурсаспор во Турција

Гол | пред 11 месеци

Недостига само официјализација, но откако се раздели со Црвена Звезда и со проштално писмо од сите навивачи на славниoт клуб од Белград, Давид Бабунски е нов член на турскиот суперлигаш Бурсаспор. Во потрага...

Бабунски со емотивно писмо се прости од Белград За сите звездаши

Бабунски со емотивно писмо се прости од Белград: За сите „звездаши“...

Гол | пред 11 месеци

Македонскиот репрезентативец Давид Бабунски во емотивно писмо ги објасни проблемите и тешките денови кои ги преживеа во белградска Црвена Звезда. Фудбалерот од средниот ред во Белград пристигна како големо...

Бабунски ја отвори душата  За сите звездаши

Бабунски ја „отвори душата“: За сите звездаши

Sportmedia | пред 11 месеци

Недобивањето на шанса да го докаже својот квалитет и стопирањето во напредокот во кариерата е главна причина за заминувањето на играчот за врска од таборот на „црвено-белите“ Давид Бабунски уште пред неколку...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност