Ќе ја укинеме радиодифузна такса

Ќе ја укинеме радиодифузна такса!

Локално | пред 10 месеци

Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса, порачува СДСМ во денешното соопштение. Граѓаните се изјаснија дека сакаат нова одговорна Влада, којашто ќе се грижи за нивните потреби, а ова е една од...

СДСМ ветува 0 7 осто од Буџетот за МРТ

СДСМ ветува 0,7 осто од Буџетот за МРТ

Фокус | пред 10 месеци

СДСМ денеска потсети на изборното ветување дека ќе ја укине радиодифузната такса и дека МРТ ќе се финансира од државниот Буџет. -Исто така тоа ќе ги ослободи граѓаните од притисокот што сега го имаат,...

СДСМ  Ќе ја укинеме радиодифузната такса  МРТ ќе се финансира од буџетот

СДСМ: Ќе ја укинеме радиодифузната такса, МРТ ќе се финансира од буџетот

Макфакс | пред 10 месеци

Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса, потсетуваат од СДСМ на нивните предизборни ветувања. „Македонската телевизија ќе ја финансира државата од Буџетот и од други средства, од приходи на кабелските...

СДСМ  Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса

СДСМ: Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса

МКД | пред 10 месеци

Укинувањето на радиодифузната такса е една од мерките за намалување на трошоците за живот на граѓаните кои ќе се ослободат од притисокот што сега го имаат, им тропаат извршители на врата, не можат да земат...

СДСМ  Ќе ја укинеме радиодифузната такса  МРТ ќе се финансира од буџетот

СДСМ: Ќе ја укинеме радиодифузната такса, МРТ ќе се финансира од буџетот

Точка | пред 10 месеци

Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса, потсетуваат од СДСМ на нивните предизборни ветувања. „Македонската телевизија ќе ја финансира државата од Буџетот и од други средства, од приходи на кабелските...

СДСМ  Ќе ја укинеме радиодифузна такса

СДСМ: Ќе ја укинеме радиодифузна такса!

A1on | пред 10 месеци

„Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса. Граѓаните се изјаснија дека сакаат нова одговорна Влада, којашто ќе се грижи за нивните потреби, а ова е една од нивните потреби. Бидејки ова е една од...

СДСМ  Ќе ја укинеме радиодифузната такса

СДСМ: Ќе ја укинеме радиодифузната такса!

+Инфо | пред 10 месеци

Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса, порача денеска СДСМ потсетувајќи на ветеното во изборната кампања. „Граѓаните се изјаснија дека сакаат нова одговорна Влада, којашто ќе се грижи за нивните...

ОДЛИЧНА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ   Еве што ќе укине новата Влада

ОДЛИЧНА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ - Еве што ќе укине новата Влада

Sky | пред 10 месеци

Ќе ја укинеме радиодифузна такса! - Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса. Граѓаните се изјаснија дека сакаат нова одговорна Влада, којашто ќе се грижи за нивните потреби, а ова е една од нивните...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност