Навивачите на Јунајтед не можат да веруваат: Манчестер сигурно не е сериозен за ова!

Супер спорт | пред 11 месеци

Маруан Фелаини ќе добие нов договор во Манчестер Сити на уште една година. Овој 29-годишен фудбалер е очигледно миленик на Мурињо, па иако не игра многу, има голема почит кон тренерот. Информацијата дека...

Мурињо Сега само продавам штедам пари за на лето

Мурињо: Сега само продавам, штедам пари за на лето!

Спортски | пред 11 месеци

Менаџерот на Манчесер Јунајтед, Жозе Мурињо нема да биде активен во зимскиот преоден рок и покрај гласините дека „Специјалниот“ ќе ја засили одбраната. Англиските медиуми шпекулираат со разни имиња, па...

Мурињо Само продавам штедам пари за на лето

Мурињо: Само продавам, штедам пари за на лето!

Таратур | пред 11 месеци

Менаџерот на Манчесер Јунајтед, Жозе Мурињо нема да биде активен во зимскиот преоден рок и покрај гласините дека „Специјалниот“ ќе ја засили одбраната. Англиските медиуми шпекулираат со разни имиња, па...

Фелаини останува во Јунајтед

Фелаини останува во Јунајтед

Се за спорт | пред 11 месеци

Манчестер Јунајтед ќе ја искористи клаузулата во договорот на Фелаини, и ќе ја подолжат соработката со Белгиецот до 2018 година. Играчот за врска од Евертон премина во Манчестер Јунајтед во 2013 година,...

Јорк Мурињо направи голема промена во Јунајтед играчите чувствуваат

Јорк: Мурињо направи голема промена во Јунајтед, играчите чувствуваат…

Дерби | пред 11 месеци

Жозе Мурињо ја пронајде победничката формула во Манчестер Јунајтед, а тоа се гледа по 9 победи во низа во сите конкуренции. Шест од истите беа во Премиер лигата со што „црвените ѓаволи“ фатија приклучок...

Мурињо Сите мораме да бидеме подобри

Мурињо: Сите мораме да бидеме подобри

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Жозе Мурињо не беше задоволен од пристапот на своите фудбалери во првото полувреме, велејќи дека сите во Манчестер мораат да бидат многу подобри, од играчи до навивачи. „Сите мораме да бидеме подобри,...

Мата Голот против Хал ја спаси кариерата на Фелаини на Олд Трафорд

Мата: Голот против Хал ја спаси кариерата на Фелаини на „Олд Трафорд“

Дерби | пред 11 месеци

Маруан Фелаини е контроверзна фигура на „Олд Трафорд“ уште откако пристигна во Манчестер Јунајтед во 2013 година и неодамна беше исвиркуван од навивачите на „црвените ѓаволи“. Жозе Мурињо продолжи да му...

Жозе незадоволен од виденото Мурињо испрати две замерки до играчите и фановите на Јунајтед

Жозе незадоволен од виденото: Мурињо испрати две замерки до играчите и фановите на Јунајтед

Точка | пред 11 месеци

Жозе Мурињо го пофали потегот на Маруан Фелаини по крајот на натпреварот кој го одиграа Манчестер Јунајтед и Хал, но менаџерот на тимот од „Олд Трафорд“ имаше и неколку забелешки за средбата од ЕФЛ купот,...

Јунајтед на чекор до финалето

Јунајтед на чекор до финалето

Бркај работа | пред 11 месеци

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0. Јунајтед ја оправда фаворитската улога против Хал, иако...

Мурињо предупредува Ливерпул нема да биде одење во театар

Мурињо предупредува: Ливерпул нема да биде одење во театар

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо очекува од навивачите жестока поддршка против Ливерпул во недела. Најголемото англиско дерби се игра во рамките на 21. коло во ПЛ, Ливерпул има пет бодови повеќе...

Жозе незадоволен од виденото Мурињо испрати две замерки до играчите и фановите на Јунајтед

Жозе незадоволен од виденото: Мурињо испрати две замерки до играчите и фановите на Јунајтед

Дерби | пред 11 месеци

Жозе Мурињо го пофали потегот на Маруан Фелаини по крајот на натпреварот кој го одиграа Манчестер Јунајтед и Хал, но менаџерот на тимот од „Олд Трафорд“ имаше и неколку забелешки за средбата од ЕФЛ купот,...

Лига куп: Јунајтед на чекор до финалето

Sky | пред 11 месеци

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0. Манчестер Јунајтед ја опрвада фаворитската улога против...

Мурињо ја објасни емотивната прегратка со Фелаини

Мурињо ја објасни емотивната прегратка со Фелаини

МКД | пред 11 месеци

Жозе Мурињо го објасни потегот на Маруан Фелаини и емотивната прегратка помеѓу двајцата по погодокот на Белгијанецот против Хал „Црвените Ѓаволи“ со една нога се во финалето од Лига Купот откако вчера...

Мурињо Фелаини емотивно ме прегрна поради тоа што му го кажав пред да влезе во игра

Мурињо: Фелаини емотивно ме прегрна поради тоа што му го кажав пред да влезе во игра

Точка | пред 11 месеци

Жозе Мурињо е човекот кој му даваше поддршка на Маруан Фелаини и во најтешките моменти кои ги мина оваа сезона, а Белгиецот вчеравечер конечно му се оддолжи на својот тренер со тоа што влезе во игра и...

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финале на англискиот Лига куп, откако синоќа на домашен терен го победи Хал со 2:0. Победата за „црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ во првиот меч од полуфиналната...

Мурињо Фелаини емотивно ме прегрна поради тоа што му го кажав пред да влезе во игра

Мурињо: Фелаини емотивно ме прегрна поради тоа што му го кажав пред да влезе во игра

Дерби | пред 11 месеци

Жозе Мурињо е човекот кој му даваше поддршка на Маруан Фелаини и во најтешките моменти кои ги мина оваа сезона, а Белгиецот вчеравечер конечно му се оддолжи на својот тренер со тоа што влезе во игра и...

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

ТВ Нова | пред 11 месеци

Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финале на англискиот Лига куп, откако синоќа на домашен терен го победи Хал со 2:0. Победата за „црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ во првиот меч од полуфиналната...

Јунајтед на чекор до финале во Лига купот

Јунајтед на чекор до финале во Лига купот!

Спортски | пред 11 месеци

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0. Акцијата на Валенсија и Мхитаријан во 56-та минута со...

Лига куп Јунајтед на чекор до финалето

Лига куп: Јунајтед на чекор до финалето

Кајгана | пред 11 месеци

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2-0. Манчестер Јунајтед ја опрвада фаворитската улога против...

Лига куп Јунајтед на чекор до финалето

Лига куп: Јунајтед на чекор до финалето

Денар | пред 11 месеци

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0. Манчестер Јунајтед ја опрвада фаворитската улога против...

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Вистина | пред 11 месеци

Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финале на англискиот Лига куп, откако синоќа на домашен терен го победи Хал со 2:0. Победата за „црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ во првиот меч од полуфиналната...

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Утрински | пред 11 месеци

Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финале на англискиот Лига куп, откако синоќа на домашен терен го победи Хал со 2:0. Победата за „црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ во првиот меч од полуфиналната...

Лига куп Јунајтед на чекор до финалето

Лига куп: Јунајтед на чекор до финалето

Макфакс | пред 11 месеци

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0. Манчестер Јунајтед ја опрвада фаворитската улога против...

На Мурињо му се насмевнува прво финале со Јунајтед

На Мурињо му се насмевнува прво финале со Јунајтед

Сител | пред 11 месеци

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0. Манчестер Јунајтед ја опрвада фаворитската улога против...

Лига куп Јунајтед на чекор до финалето

Лига куп: Јунајтед на чекор до финалето

Точка | пред 11 месеци

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0. Манчестер Јунајтед ја опрвада фаворитската улога против...

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

+Инфо | пред 11 месеци

Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финале на англискиот Лига куп, откако синоќа на домашен терен го победи Хал со 2:0. Победата за „црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ во првиот меч од полуфиналната...

Тоа е љубов Мурињо ја објасни генијалната причина за прегратката со Фелаини

Тоа е љубов: Мурињо ја објасни генијалната причина за прегратката со Фелаини

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Маруан Фелаини ја напиша најубавата приказна на синоќешниот натпревар против Хал. Иако често критикуван за своите изданија во дресот на Манчестер Јунајтед, Белгиецот го постигна вториот гол на мечот за...

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

A1on | пред 11 месеци

Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финале на англискиот Лига куп, откако синоќа на домашен терен го победи Хал со 2:0. Победата за „црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ во првиот меч од полуфиналната...

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Курир | пред 11 месеци

Победата за „црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ во првиот меч од полуфиналната пресметка ја донесоа Хуан Мата во 56. минута и Маруан Фелаини во 87. минута од натпреварот. Реваншот на програмата е по две...

Фелаини ја запечати победата на Јунајтед па го однесе Мурињо при енергичната прослава

Фелаини ја запечати победата на Јунајтед, па го „однесе“ Мурињо при енергичната прослава

Дерби | пред 11 месеци

Маруан Фелаини се најде на удар од страна на фановите на Манчестер Јунајтед поради неколку непотребни и несреќни потези кои ги направи на терените, но изминатава ноќ успеа да ги смири страстите на „Олд...

Е затоа го викаат Специјалниот  Сите мора да бидеме подобри од играчи до навивачи

Е затоа го викаат „Специјалниот“: Сите мора да бидеме подобри, од играчи до навивачи!

Гол | пред 11 месеци

Синоќа уште еден интересен настап пред новинарите имаше менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, откако неговиот тим славеше победа од 2-0 во првиот полуфинален дуел од Лига Купот на Англија. Португалецот...

Јунајтед на чекор до финале од Лига Купот со 2 0 совладан Хал во првиот натпревар

Јунајтед на чекор до финале од Лига Купот, со 2-0 совладан Хал во првиот натпревар

МКД | пред 11 месеци

„Црвените Ѓаволи" се на добар пат да се изборат за финале во Лига Купот откако вечерва пред своите фанови без поголеми проблеми славеа над Хал со 2-0 Избраниците на Жозе Мурињо ја оправдаа фаворитската...

 Црвените ѓаволи редат победи Јунајтед со една нога во финалето на ЕФЛ Купот

„Црвените ѓаволи“ редат победи: Јунајтед со една нога во финалето на ЕФЛ Купот

Дерби | пред 11 месеци

Тимот на Манчестер Јунајтед направи значаен исчекор кон пласман во финалето на ЕФЛ Купот, откако вечерва пред своите гледачи славеше со 2-0 над Хал во првиот полуфинален меч во ова натпреварување. Избраниците...

Хал падна на Олд Трафорд во второто полувреме  Мата и Фелаини донесоа победа на Јунајтед

Хал падна на Олд Трафорд во второто полувреме – Мата и Фелаини донесоа победа на Јунајтед

Супер спорт | пред 11 месеци

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед славеа на Олд Трафорд во првиот натпревар од Capital One купот против Хал со 2:0. Во првото полувреме домашните имаа се во свои раце, но не ги искористија своите шанси....

Јунајтед со една нога во финалето од Лига купот на Англија

Јунајтед со една нога во финалето од Лига купот на Англија…

Екипа | пред 11 месеци

Манчестер јунајтед е многу блиску до финале во Лига купот на Англија, откако со предност од 2-0 го заврши првиот натпревар од полуфиналната пресметка против екипата на Хал. Јунајтед триумфираше со 2-0...

Мата за едната нога во финале

Мата за едната нога во финале

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Манчестер Јунајтед во моментов на „Олд Трафорд“ го игра полуфиналниот меч од ФА Купот против Хал. „Црвените ѓаволи“ поведоа во 56. минута благодарение на погодокот на Мата и на тој начин се поблиску до...

Каков состав изнесува Мурињо на теренот против Хул  Неочекуван сигурно да

Каков состав изнесува Мурињо на теренот против Хул? – Неочекуван, сигурно да!

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед вечерва на домашен терен го играат мечот од полуфиналето на ФА Купот против екипата на Хал. „Црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ вечерва сакаат да остварат победа со која...

Навивачите на нисколигашот Линколн имаат посебно барање Дајте го Манчестер Јунајтед

Навивачите на нисколигашот Линколн имаат посебно барање: Дајте го Манчестер Јунајтед

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Фановите на Линколн сонуваат сезонава да играат финале од ФА купот на стадионот „Вембли“, но на патот кон тоа финале, посакаа да не го сретнат Манчестер Јунајтед. Линколн во 4. рунда од ФА Купот, која...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност