Австралија опен Ѓорческа со прва гренслем победа во кариерата

Австралија опен: Ѓорческа со прва гренслем победа во кариерата

Вест | пред 11 месеци

Лина Ѓорческа ја забележа првата гренслем победа во кариерата што ја истакна како една од своите желби за 2017 година. Најдобрата македонска тенисерка ја совлада Американката Саша Викери, 18 носителка,...

ГЕМ СЕТ И МЕЧ Поенот со кој Лина Ѓорческа ја совлада Викери

ГЕМ, СЕТ И МЕЧ: Поенот со кој Лина Ѓорческа ја совлада Викери

Телеграф | пред 11 месеци

Лина Ѓорческа ја елиминира Американката Саша Викери, а имаше и поддршка од трибините од македонските иселеници. Мечот беше рано утринава по македонско време, а Лина забележа победа со која ги израдува...

Максимална поддршка за Ѓорческа во Австралија  Никогаш во живот немало такво навивање за мене

Максимална поддршка за Ѓорческа во Австралија – Никогаш во живот немало такво навивање за мене

Курир | пред 11 месеци

Со првата победа на еден Грандслем турнир, од Австралија Лина се вивна меѓу македонските спортски ѕвезди, иако уште многу работа ја чека за да стигне до својот сон, најдобрите 100 тенисерки во светот и...

Победа за Лина Ѓорческа Во Мелбурн ечеше Македонија Македонија

Победа за Лина Ѓорческа: Во Мелбурн ечеше "Македонија, Македонија!"

Скопје Инфо | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја оствари првата победа во квалификациите на Грен слемот Австралија Опен. Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ја победи Саша Викери од САД со 2-1 во сетови...

Прва грен слем победа на Ѓорческа на Австралија Опен

Прва грен слем победа на Ѓорческа на Австралија Опен

Спорт365 | пред 11 месеци

Се разбира станува збор за прво квалификациско коло, но за македонскиот тенис претставува историски резултат. Најдобара наша тенисерка Лина Ѓорческа во своето второ учество во квалификации за пласман на...

Ѓорческа со максимална поддршка во Австралија Пресреќна сум никогаш во живот немало такво навивање за мене

Ѓорческа со максимална поддршка во Австралија: Пресреќна сум, никогаш во живот немало такво навивање за мене!

Екипа | пред 11 месеци

Лина Ѓорческа дефинитивно е уште едно име од македонскиот спорт кое со златни букви ќе остане запишано во нашата историја. Со првата победа на еден Грандслем турнир, од Австралија Лина се вивна меѓу македонските...

Одличен успех на Ѓорческа Се пласираше во второто квалификациско коло на Австралија Опен

Одличен успех на Ѓорческа: Се пласираше во второто квалификациско коло на Австралија Опен

Спортски | пред 11 месеци

Нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа, која одигра фантастичен тенис и славеше против Американката, Саша Викери со 2-1 во сетови (6-2, 3-6, 6-3). Со победата македонската тенисерка обезбеди пласман...

Ѓорческа триумфално на првиот меч од квалификациите за АО

Ѓорческа триумфално на првиот меч од квалификациите за АО

Алфа | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа испиша нова страница во историјата на македонскиот тенис откако со победата над Саиша Викери ја забележа првата победа на еден грен слем турнир. Ѓорческа во...

Австралија опен Ѓорческа со прва гренслем победа во кариерата

Австралија опен: Ѓорческа со прва гренслем победа во кариерата

Нова ТВ | пред 11 месеци

Лина Ѓорческа ја забележа првата гренслем победа во кариерата што ја истакна како една од своите желби за 2017 година. Најдобрата македонска тенисерка ја совлада Американката Саша Викери, 18 носителка,...

Ѓорческа се пласираше во следната фаза

Ѓорческа се пласираше во следната фаза

Денар | пред 11 месеци

Лина Ѓорческа утрово во Мелбурн испиша нова страница во историјата на македонскиот тенис. Ѓорческа успеа да го мине првото квалификациско коло на Аустралијан Опен и да стане првата Македонка која забележала...

ДЕНОТ ТРГНА СО ПОБЕДА Ѓорческа ја спакува Саша Викери

ДЕНОТ ТРГНА СО ПОБЕДА: Ѓорческа ја спакува Саша Викери

Телеграф | пред 11 месеци

Лина Ѓорческа го отвори 12 јануари со победа и најави голем ден за македонскиот спорт кој може да го разубават ракометарите на дуелот против Тунис на Светското првенство во Франција. Во првото квалификациско...

Лина Ѓорческа Пресреќна сум никогаш не сум имала толку навивачи на еден меч

Лина Ѓорческа: Пресреќна сум, никогаш не сум имала толку навивачи на еден меч

Република | пред 11 месеци

Лина Ѓорческа утринава со настапот во првото квалификациско коло на Австралија Опен испиша историја за македонскиот тенис и спортот воопшто бидејќи е првата од нашата држава што настапи на овој грен-слем....

Лина Ѓорческа е првата Македонка со победа на грен слем

Лина Ѓорческа е првата Македонка со победа на грен-слем

Start.mk | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа запиша историја за себе и за македонскиот тенис со победата во првото квалификациско коло на Австралија Опен во 2017 година Ѓорческа (202. место на ВТА листата)...

Ѓорческа успешно ја мина првата пречка во Мелбурн

Ѓорческа успешно ја мина првата пречка во Мелбурн

Кајгана | пред 11 месеци

Лина Ѓорческа утрово во Мелбурн испиша нова страница во историјата на македонскиот тенис. Ѓорческа успеа да го мине првото квалификациско коло на Аустралијан Опен и да стане првата Македонска која забележала...

Ѓорческа успешно ја мина првата пречка во Мелбурн

Ѓорческа успешно ја мина првата пречка во Мелбурн

Точка | пред 11 месеци

Лина Ѓорческа утрово во Мелбурн испиша нова страница во историјата на македонскиот тенис. Ѓорческа успеа да го мине првото квалификациско коло на Аустралијан Опен и да стане првата Македонка која забележала...

Одличен успех на Ѓорческа Се пласираше во второто квалификациско коло на Австралија Опен

Одличен успех на Ѓорческа: Се пласираше во второто квалификациско коло на Австралија Опен

Таратур | пред 11 месеци

Нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа, која одигра фантастичен тенис и славеше  против Американката, Саша Викери со 2-1 во сетови (6-2, 3-6, 6-3). Со победата македонската тенисерка обезбеди пласман...

Ѓорческа успешно ја мина првата пречка во Мелбурн

Ѓорческа успешно ја мина првата пречка во Мелбурн

Макфакс | пред 11 месеци

Лина Ѓорческа утрово во Мелбурн испиша нова страница во историјата на македонскиот тенис. Ѓорческа успа да го мине првото квалификациско коло на Аустралијан Опен и да стане првата Македонска која забележала...

Феноменален натпревар на стартот на АО – Лина Ѓорческа ја „скрши“ Викери во 1-во коло!

Супер спорт | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка денес беше подобра од Саша Викери во квалификациите на АО во 1-то коло со 2:1 во сетови, односно 6:2, 3:6 и 6:3. Одличната форма на нашата тенисерка дојде до израз во натпреварот...

Историја за Македонија Лина Ѓорческа со прва победа на Гренд слем турнир

Историја за Македонија: Лина Ѓорческа со прва победа на Гренд слем турнир!

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа дојде до историска победа за себе и македонскиот тенис откако триумфираше во првото квалификациско коло на Австралија Опен. Лина Ѓорческа, која е на 206. место...

Победа на Лина Ѓорческа во Мелбурн

Победа на Лина Ѓорческа во Мелбурн

Пулс 24 | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја оствари првата победа во квалификациите на Грен слемот Австралија Опен. Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ја победи Саша Викери од САД со 2-1 во сетови...

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

Канал 5 | пред 11 месеци

Првиот сет Ѓорческа го доби со 6:2, Викери изедначи на 1-1 по 6:3 во вториот сет, а со истиот резултат Македонката славеше во решавачкиот трет сет. Во второто квалификациско коло Ѓорческа ќе игра против...

Ѓорческа со историска победа во Мелбурн

Ѓорческа со историска победа во Мелбурн

Курир | пред 11 месеци

Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ја победи Саша Викери од САД со 2-1 во сетови за еден час и 40 минути игра. Првиот сет Ѓорческа го доби со 6:2, Викери изедначи на 1-1 по 6:3 во вториот сет, а со...

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

+Инфо | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја оствари првата победа во квалификациите на Грен слемот Австралија Опен. Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ја победи Саша Викери од САД со 2-1 во сетови...

 Македонија Македонија ечеше во Мелбурн  победа за Лина Ѓорческа

„Македонија, Македонија" ечеше во Мелбурн - победа за Лина Ѓорческа

Прес 24 | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја оствари првата победа во квалификациите на Грен слемот Австралија Опен. Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ја победи Саша Викери од САД со 2-1 во сетови...

Лина Ѓорческа е првата Македонка со победа на грен слем

Лина Ѓорческа е првата Македонка со победа на грен-слем

Република | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа запиша историја за себе и за македонскиот тенис со победата во првото квалификациско коло на Австралија Опен во 2017 година Ѓорческа (202. место на ВТА листата)...

Во Мелбурн ечеше Македонија Македонија

Во Мелбурн ечеше "Македонија, Македонија"

Start.mk | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, ја забележа првата историска победа на грен слем турнирите, откако славеше во квалификациското коло на Австралија Опен над Американката Саша Викери со 2:1...

Лина запиша историја во Мелбурн

Лина запиша историја во Мелбурн

Македонски Спорт | пред 11 месеци

Македонската тенисерка со 2:1 во сетови ја совлада Саша Викери од САД и се пласираше во второто квалификациско коло на Австралија Опен. Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа стигна до првата историска...

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

Курир | пред 11 месеци

Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ја победи Саша Викери од САД со 2-1 во сетови за еден час и 40 минути игра. Првиот сет Ѓорческа го доби со 6:2, Викери изедначи на 1-1 по 6:3 во вториот сет, а со...

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

A1on | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја оствари првата победа во квалификациите на Грен слемот Австралија Опен. Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ја победи Саша Викери од САД со 2-1 во сетови...

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Австралија Опен

Лидер | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја оствари првата победа во квалификациите на Грен слемот Австралија Опен. Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ја победи Саша Викери од САД со 2-1 во сетови...

Ѓорческа со победа прва Македонка со победа на Гранд Слем турнир

Ѓорческа со победа: прва Македонка со победа на Гранд Слем турнир!

МК Тенис | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа запиша историја за себе и за македонскиот тенис со победата во првото квалификациско коло на Австралија Опен 2017. Таа во првото коло ја победи 135тата на...

Историска победа за Лина Ѓорческа започна со триумф на Австралија Опен

Историска победа за Лина: Ѓорческа започна со триумф на Австралија Опен

Дерби | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, успеа да го мине првото коло во квалификациите за тенискиот грен-слем Австралија Опен, постигнувајќи ја со тоа првата својата победа на еден грен-слем турнир....

ЛИНА ЃОРЧЕСКА ИСПИША ИСТОРИЈА ВО МЕЛБУРН Победа над Викери за второ квалификациско коло

ЛИНА ЃОРЧЕСКА ИСПИША ИСТОРИЈА ВО МЕЛБУРН! Победа над Викери за второ квалификациско коло!

Турлитава | пред 11 месеци

Голем успех за нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа, која одигра фантастичен тенис и славеше  против Американката, Саша Викери со 2-1 во сетови (6-2, 3-6, 6-3). Со победата македонската тенисерка обезбеди...

Како сонот стана стварност  Лина Ѓорческа е прва тенисерка на Македонија со победа на гренслем турнир

Како сонот стана стварност – Лина Ѓорческа е прва тенисерка на Македонија со победа на гренслем турнир

Македонија Денес | пред 11 месеци

Нашата најдобра тенисерка во историјата на Македонија, Лина Ѓорческа оставари голем успех за Македонија. Ѓорческа, одигра фантастичен тенис и славеше против фаворитката американката, Саша Викери со 2-1...

Ѓорческа ја постигна првата победа во Мелбурн

Ѓорческа ја постигна првата победа во Мелбурн

Сител | пред 11 месеци

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ја оствари првата победа во квалификациите на Гренд слемот во Мелбурн, Австралија Опен. Таа во првото коло ја победи 135.та на ВТА листата Саша Викери од САД (18.носителка)...

Лина запиша историја Прва Македонка со победа на Грандслем турнир

Лина запиша историја: Прва Македонка со победа на Грандслем турнир!

Екипа | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа запиша историја за себе и за македонскиот тенис со победата во првото квалификациско коло на Австралија Опен 2017. Ѓорческа (206. место на ВТА листата) стана...

Ѓорческа со историска победа на Австралија Опен

Ѓорческа со историска победа на Австралија Опен

Вечер | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, ја забележа првата историска победа на грен слем турнирите, откако славеше во квалификациското коло на Австралија Опен над Американката Саша Викери со 2:1...

Ѓорческа блесна во квалификациите на Австралија Опен победа над Американката Викери

Ѓорческа блесна во квалификациите на Австралија Опен, победа над Американката Викери

МКД | пред 11 месеци

Маестрална партија на најдобрата македонската тенисерка, Лина Ѓорческа со 2:1 (6:2, 3:6, 6:3) во сетови ја доби 135. рангираната Американка Саша Викери и се пласираше во второто квалификациско коло од...

Денот почна супер Ечеше Македонија Македонија во Мелбурн

Денот почна супер: Ечеше Македонија, Македонија, во Мелбурн

Sportmedia | пред 11 месеци

Македонската најдобра тенисерка со 2:1 во сетови ја совлада Саша Викери од САД и се пласираше во второто квалификациско коло на Австралија Опен Најдобрата македонска спортистка за 2016 година, Лина Ѓорческа...

ЛИНА ЃОРЧЕСКА ИСПИША ИСТОРИЈА ВО МЕЛБУРН Победа над Викери за второ квалификациско коло

ЛИНА ЃОРЧЕСКА ИСПИША ИСТОРИЈА ВО МЕЛБУРН! Победа над Викери за второ квалификациско коло

Гол | пред 11 месеци

Голем успех за нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа, која одигра фантастичен тенис и славеше  против Американката, Саша Викери со 2-1 во сетови (6-2, 3-6, 6-3). Со победата македонската тенисерка обезбеди...

Тешки противници за Ѓорческа

Тешки противници за Ѓорческа

Алфа | пред 11 месеци

Најдобро рангираната македонска тенисерка Лина Ѓорческа ги доби противниците во квалификациите за првиот грен слем во сезоната Австралија Опен. Ѓорческа немаше среќа во денешната жрепка со оглед на квалитетот...

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Актуелно24 | пред 11 месеци

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен. Ѓорческа,...

Ѓорчевска утре ќе го игра првиот дуел на турнирот Австралија Опен

Ѓорчевска утре ќе го игра првиот дуел на турнирот „Австралија Опен“

Алсат-М | пред 11 месеци

Најдобрата македонската тенисерка, Лина Ѓорчевска утре ќе го игра првиот дуел на турнирот „Австралија Опен“ каде силите ќе ги одмери со Саша Викери од Америка во рамките на предквалификациските дуели....

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Идивиди | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доцна по полноќ ќе настапи во првото квалификациско коло на пвриот годинашен Гренс слем турнир Австралија Опен. Противничка на Македонката ќе биде Саша Викери...

Ѓорческа против американката Викери ги стартува квалификациите за Австралија Опен

Ѓорческа против американката Викери ги стартува квалификациите за Австралија Опен

24 вести | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доби тешка противничка во првото квалификациско коло на Австралија Опен. Нашата тенисерка ја доби американката Саша Викери за противничка во првото квалификациско...

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

A1on | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доцна по полноќ ќе настапи во првото квалификациско коло на пвриот годинашен Гренс слем турнир Австралија Опен. Противничка на Македонката ќе биде Саша Викери...

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

+Инфо | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доцна по полноќ ќе настапи во првото квалификациско коло на пвриот годинашен Гренс слем турнир Австралија Опен. Противничка на Македонката ќе биде Саша Викери...

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Дневник | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доцна по полноќ ќе настапи во првото квалификациско коло на пвриот годинашен Гренс слем турнир Австралија Опен. Противничка на Македонката ќе биде Саша Викери...

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Канал 5 | пред 11 месеци

Противничка на Македонката ќе биде Саша Викери од САД. 21-годишната Американка на ВТА листата се наоѓа на 137.место, додека Ѓорческа е 202. За македонската тенисерка ова е второ учество во квалификациите...

АО Ѓорческа ќе стартува од 1 квалификациско коло

АО: Ѓорческа ќе стартува од 1. квалификациско коло

Сител | пред 11 месеци

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен. Ѓорческа,...

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

Курир | пред 11 месеци

Ѓорческа (202 место на ВТА ранг листата) во првото квалификациско коло ќе се соочи со Американката Саша Викери (137. место на ВТА листата) која е 18-та носителка на квалификацискиот турнир. 21-годишната...

Среќата повторно не и се насмевна Ѓорческа доби тешка ривалка во дебито на Австралија опен

Среќата повторно не и се насмевна: Ѓорческа доби тешка ривалка во дебито на Австралија опен

Дерби | пред 11 месеци

Лина Ѓорческа доби навистина тешка противничка во првото квалификациско коло на Ју-Ес опен во кое претрпе пораз од Кетрин Белис, а моар да се напомене дека среќата не и се насмевна на нашата најдобра тенисерка...

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Sky | пред 11 месеци

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен. Ѓорческа,...

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Денар | пред 11 месеци

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен. Ѓорческа,...

Ѓорческа против Викари на Австралија Опен

Ѓорческа против Викари на Австралија Опен

Спортски | пред 11 месеци

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Австралија Опен. Ѓорческа...

Започнуваат квалификациите за Австралијан Опен: Лина Ѓорческа во 1-то коло против Викери!

Супер спорт | пред 11 месеци

Нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра против Саша Викери во 1-то коло од квалификациите на Австралијан Опен во Мелбурн. Нашата тенисерка моментално е пласирана на 202-та позиција на ВТА листата...

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Кајгана | пред 11 месеци

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен. Ѓорческа,...

Ѓорческа ќе настапи во квалификациите за Австралија Опен

Ѓорческа ќе настапи во квалификациите за Австралија Опен

Спорт365 | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка повторно се наоѓа во квалификации за учество на Гренд слем турнирите. После УС Опен, Лина Ѓорческа ќе настапи во квалификациите за пласман на првиот Грен слем годинава во...

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Макфакс | пред 11 месеци

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен. Ѓорческа,...

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Точка | пред 11 месеци

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен. Ѓорческа,...

Историска ноќ во Мелбурн Ѓорческа дебитира на Австралија Опен првата противничка е Американка

Историска ноќ во Мелбурн: Ѓорческа дебитира на Австралија Опен, првата противничка е Американка

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ноќва ќе дебитира во квалификациите за Австралија Опен. Утринава беше одржана ждрепка и позната е нејзината прва противничка. Станува збор за американската...

Ѓорческа против Американката Викари ги започнува квалификациите за Австралија Опен

Ѓорческа против Американката Викари ги започнува квалификациите за Австралија Опен

МКД | пред 11 месеци

Американската тенисерка, Саша Викери е противничката на Лина Ѓорческа во првото квалификациско коло за Австралија Опен. Надобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја доби противничката за првото квалификациско...

ЛИНА ВО ТЕШКА ГРУПА Викери е првата пречка за Ѓорческа

ЛИНА ВО ТЕШКА ГРУПА: Викери е првата пречка за Ѓорческа

Телеграф | пред 11 месеци

По минатогодишното учество во квалификациите за УС опен, Лина Ѓорческа ќе игра и во квалификациите во Австралија. Таа ќе игра на првиот гренд-слем турнир во годината, а доби тешки противници во својата...

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

Start.mk | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре околу 7 часот, по македонско време, ќе го игра својот меч од првото квалификациско коло на првиот грен-слем во новата сезона, Отвореното првенство на...

Ѓорческа против Американка и на Австралија Опен

Ѓорческа против Американка и на Австралија Опен

Start.mk | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре од седум часот по македонско време ќе го стартува својот меч од првото квалификациско коло на грен слем турнирот Австралија Опен Ѓорческа, која е на 202....

Ѓорческа против Американката Викери на стартот од Австралија опен

Ѓорческа против Американката Викери на стартот од Австралија опен

Екипа | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре околу 7 часот, по македонско време, ќе го игра својот меч од првото квалификациско коло на Грандслем турнирот „Австралија Опен 2017“. Ѓорческа (206. место...

Лина Ѓорческа од утре го започнува својот настап на квалификациониот турнир на Аустралиан Опен 2017

Лина Ѓорческа од утре го започнува својот настап на квалификациониот турнир на Аустралиан Опен 2017

МК Тенис | пред 11 месеци

Најдобро рангираната македонска тенисерка Лина Ѓорческа од утре го започнува својот настап на квалификациониот турнир на Аустралиан Опен 2017. Лина Ѓорческа 206 место на ВТА ранг листата, во 1 коло од...

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

Република | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре околу 7 часот, по македонско време, ќе го игра својот меч од првото квалификациско коло на првиот грен-слем во новата сезона, Отвореното првенство на...

Лина Ѓорческа за првпат ќе настапи на Австралија опен

Лина Ѓорческа за првпат ќе настапи на Австралија опен

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ноќва ќе дебитира во квалификациите за Австралија Опен. Утринава беше одржана ждрепка и позната е нејзината прва противничка. Станува збор за американската...

Ѓорческа против Викери за почеток на квалификациите на Австралија опен

Ѓорческа против Викери за почеток на квалификациите на Австралија опен

Sportmedia | пред 11 месеци

Лина Ѓорческа повторно ќе игра против Американка, овојпат со Саша Викери на стартот на квалификации за настап на гренд-слем, утре во Мелбурн на Австралија опен Лина Ѓорческа повторно ќе игра против Американка,...

Среќно Лина Утре нашата најдобра тенисерка за првпат ќе настапи на Австралија опен

Среќно Лина! Утре нашата најдобра тенисерка за првпат ќе настапи на Австралија опен

Гол | пред 11 месеци

Нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа, го доби својот противник во првото квалификациско коло од Гран слет турнирот во Мелбурн, Австралија опен. Тетовчанката утре во 7.00 часот по македонско време ќе...

Ѓорческа против Американка и на Австралија Опен

Ѓорческа против Американка и на Австралија Опен

Вечер | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре од седум часот по македонско време ќе го стартува својот меч од првото квалификациско коло на грен слем турнирот Австралија Опен Ѓорческа, која е на 202....

Ѓорческа го задржа 202 место на најновата ранг листа на ВТА

Ѓорческа го задржа 202. место на најновата ранг листа на ВТА

Канал 5 | пред 11 месеци

Магдалена Стоилковска е на 1.251 место со три поени. Во конкуренција на двојки Ѓорческа е 129-та со 539 поени, додека Стоилковска е на 1.171 место со 9 поени. Ѓорческа ја очекува настап во квалификациите...

Ѓорческа го задржа 202 место на најновата ранг листа на ВТА

Ѓорческа го задржа 202. место на најновата ранг листа на ВТА

A1on | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа остана на 202.место на најновата ВТА ранг листа објавена денеска. Таа има вкупно 266 поени. Магдалена Стоилковска е на 1.251 место со три поени. Во конкуренција...

Ѓорческа оваа недела остана на 202 место на ВТА листата

Ѓорческа оваа недела остана на 202 место на ВТА листата

Сител | пред 11 месеци

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа во очекување на ждребот за квалификациите на Австралија опен во Мелбурн остана на 202 место на ВТА листата. Таа има вкупно 266 поени. Магдалена Стоилковска...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност