Нова магија од Лионел Меси

Нова магија од Лионел Меси

Start.mk | пред 11 месеци

Последниот погодок на натпреварот беше дело на аргентинскиот интернационалец, Лионел Меси, кој на совршен начин го изведе слободниот удар Фудбалерите на каталонскиот гигант Барселона обезбедија поласман...

Импресивната статистика на Суарез

Импресивната статистика на Суарез!

Спортски | пред 11 месеци

Фудбалерите на Барселона синоќа се пласираа во четвртфиналето од Кралскиот Куп со победата над Атлетик Билбао. Каталонците славеа со 3:1, а еден од головите беше дело на феноменалниот Луис Саурез. За Уругваецот...

Импресивната статистика на Суарез

Импресивната статистика на Суарез!

Таратур | пред 11 месеци

Фудбалерите на Барселона синоќа се пласираа во четвртфиналето од Кралскиот Куп со победата над Атлетик Билбао. Каталонците славеа со 3:1, а еден од головите беше дело на феноменалниот Луис Саурез. За Уругваецот...

Импресивна статистика на Луис Суарез во дресот на Барселона

Импресивна статистика на Луис Суарез во дресот на Барселона

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Фудбалерите на Барселона синоќа се пласираа во четвртфиналето од Кралскиот Куп со победата над Атлетик Билбао. Каталонската екипа славеше со 3:1 на домашен терен во реваншот од осминафиналето и со тоа...

Спасителот Меси ја однесе Барса во четвртфинале

Спасителот Меси ја однесе Барса во четвртфинале!

Спортски | пред 11 месеци

Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот. Барселона по поразот во Билбао, во реваншот славеше над Атлетик 3:1, а спасител повоторно...

Спасителот Меси ја однесе Барса во четвртфинале

Спасителот Меси ја однесе Барса во четвртфинале!

Таратур | пред 11 месеци

Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот. Барселона по поразот во Билбао, во реваншот славеше над Атлетик 3:1, а спасител повоторно...

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

+Инфо | пред 11 месеци

Фудбалерите на Барселона успеаја да ја анулираат негатива од првиот меч во осимнафиналето со Атлетик Билбао. Тие синоќа на „Камп Ноу“ славеа победа со 3:1 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето на...

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Идивиди | пред 11 месеци

Фудбалерите на Барселона успеаја да ја анулираат негатива од првиот меч во осимнафиналето со Атлетик Билбао. Тие синоќа на „Камп Ноу“ славеа победа со 3:1 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето на...

Импресивна статистика на Суарез во дресот на Барселона

Импресивна статистика на Суарез во дресот на Барселона!

Супер спорт | пред 11 месеци

Фудбалерите на Барселона се пласираа во ¼-финалето во кралскиот клуб со победата против Атлетик Билбао. Барселона победи со 3:1 на домашен терен во реваншот, па успеа да помине во ¼-финале. Барселона до...

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Вистина | пред 11 месеци

Фудбалерите на Барселона успеаја да ја анулираат негатива од првиот меч во осимнафиналето со Атлетик Билбао. Тие синоќа на „Камп Ноу“ славеа победа со 3:1 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето на...

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Нетпрес | пред 11 месеци

Стрелци на головите за домашниот тим беа Луис Суарез, нејмар и Лионел Меси, додека за Атлетик погоди  Енрик Саборит. Во следната фаза досега место обезбедија и Алавес, Атлетико Мадрид, Алкоркон и Реал Сосиедад.

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

A1on | пред 11 месеци

Фудбалерите на Барселона успеаја да ја анулираат негатива од првиот меч во осимнафиналето со Атлетик Билбао. Тие синоќа на „Камп Ноу“ славеа победа со 3:1 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето на...

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Курир | пред 11 месеци

Стрелци на головите за домашниот тим беа Луис Суарез, нејмар и Лионел Меси, додека за Атлетик погоди  Енрик Саборит. Во следната фаза досега место обезбедија и Алавес, Атлетико Мадрид, Алкоркон и Реал...

Куп на Кралот Меси повторно ја спаси Барселона

Куп на Кралот: Меси повторно ја спаси Барселона

Точка | пред 11 месеци

Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот. Реал Сосиедад кај Виљареал одигра 1:1 и ја сочува предноста од 3:1 која ја имаше по...

Нов гол од слободен на Меси Барселона во четвртфиналето на купот

Нов гол од слободен на Меси, Барселона во четвртфиналето на купот

Кајгана | пред 11 месеци

Барселона на домашен терен со 3-1 го совлада Атлетик Билбао, и со вкупен резултат 4-3 се пласираше во четвртфиналето на Купот на Кралот. Каталонскиот клуб влезе во дуелот со еден гол заостанување бидејќи...

Совршениот Меси Сите три гола за спас на Барселона во новата година од перфектни слободни удари

Совршениот Меси: Сите три гола за спас на Барселона во новата година од перфектни слободни удари

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Ја спаси Барселона со три доцни гола од слободен удар во само шест дена од почетокот на 2017. година. Лионел Меси по прв пат во кариерата постигна три последователни гола од слободен удар, но не е важен...

Копа дел Реј Каталонскиот крал е Меси

Копа дел Реј: Каталонскиот крал е Меси

Сител | пред 11 месеци

Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот. Реал Сосиедад кај Виљареал одигра 1:1 и ја сочува предноста од 3:1 која ја имаше по...

Куп на Кралот Меси повоторно ја спаси Барселона

Куп на Кралот: Меси повоторно ја спаси Барселона

Макфакс | пред 11 месеци

Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот. Реал Сосиедад кај Виљареал одигра 1:1 и ја сочува предноста од 3:1 која ја имаше по...

Куп на Кралот Меси ја одведе Барса во четврт финале

Куп на Кралот: Меси ја одведе Барса во четврт-финале

Денар | пред 11 месеци

Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот. Реал Сосиедад кај Виљареал одигра 1:1 и ја сочува предноста од 3:1 која ја имаше по...

Нова магија од Лионел Меси

Нова магија од Лионел Меси

Вечер | пред 11 месеци

Последниот погодок на натпреварот беше дело на аргентинскиот интернационалец, Лионел Меси, кој на совршен начин го изведе слободниот удар Фудбалерите на каталонскиот гигант Барселона обезбедија поласман...

Барселона во четвртфинале

Барселона во четвртфинале

Се за спорт | пред 11 месеци

Барселона успеа да се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија, откако на „Камп Ноу“ го совлада Атлетик Билбао со 3-1. Со тоа каталонскиот тим ја надомести негативата од 2-1 што ја имаше по првиот...

Шпански куп Меси ја одведе Барса во четврт финале

Шпански куп: Меси ја одведе Барса во четврт-финале

Нова ТВ | пред 11 месеци

Барселона се пласира во четврт-финалето во фудбалскиот Куп на Шпанија. Каталонците вечерва го совладаа Атлетик Б. со 3:1 и со вкупни 4:3 се пробија до осумте најдобри во натпреварувањето. Тимот од Билбао...

Меси со нова мајсторија од слободен удар ја однесе Барса во четвртфинале од Копа дел Реј

Меси со нова мајсторија од слободен удар ја однесе Барса во четвртфинале од Копа дел Реј

МКД | пред 11 месеци

Барселона предводена од триото „МСН" славеше со 3-1 во реваншот против Атлетик Билбао и се пласираше во четвртфиналето од Копа дел Реј „Каталонците“ ја надополнија негативата од гостувањето на Сан Мамеш...

Барса преку Билбао до четвртфиналето во Копа Дел Реј

Барса преку Билбао до четвртфиналето во „Копа Дел Реј“

Спорт365 | пред 11 месеци

Барселона ја надомести негативата од првиот дуел Каталонците го победија Атлетик Билбао со 3:1 и со тоа ја надоместија негативата од првиот натпревар во Кралскиот Куп во Шпанија од 2:1. Уругваецот Луис...

Барселона го елиминира Билбао од Купот Меси повторно со убавец гол

Барселона го елиминира Билбао од Купот: Меси повторно со убавец гол

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Барселона вечерва го совлада Атлетик Билбао во реванш натпреварот на „Камп Ноу“ со 3:1, резултат кој беше сосема доволен за Каталонците да се пласираат во следнат фаза од Купот. Со вкупни 4-3, Барселона...

Барселона ја надомести негативата против Билбао и се пласираше во четвртфиналето на Купот

Барселона ја надомести негативата против Билбао и се пласираше во четвртфиналето на Купот

Start.mk | пред 11 месеци

Барселона успеа да се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија, откако на „Камп Ноу“ го совлада Атлетик Билбао со 3-1. Со тоа каталонскиот тим ја надомести негативата од 2-1 што ја имаше по првиот...

Меси со ново ремек дело за четвртфинале на Барселона во Копа Дел Реј

Меси со ново ремек дело за четвртфинале на Барселона во Копа Дел Реј

Дерби | пред 11 месеци

Фудбалерите на Барселона останаа во игра за одбрана на трофејот во Копа Дел Реј, откако вечерва во возвратниот меч со Атлетик Билбао на „Камп Ноу“ славеа со 3-1 и со вкупни 4-3 се пласираа во четвртфиналето...

Барселона преку Атлетик Билбао во четвртфиналето на Купот

Барселона преку Атлетик Билбао во четвртфиналето на Купот

Екипа | пред 11 месеци

Барселона успеа да се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија, откако на „Камп Ноу“ го совлада Атлетик Билбао со 3-1. Со тоа каталонскиот тим ја надомести негативата од 2-1 што ја имаше по првиот...

Кој друг ако не тој – Лионел Меси од слободен удар го елиминира Билбао

Супер спорт | пред 11 месеци

Фудбалерите на Барселона на Камп Ноу славеа со 3:1 во натпревар од осминафиналето од купот на кралот против Атлетик Билбао. Во првото полувреме Нејмар му асистираше на Суарез кој постигна фантастичен погодок...

Фантастичниот Суарез влезе во клубот 100

Фантастичниот Суарез влезе во клубот 100

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Уругваецот Луис Суарез сигурно влегува во сите статистички параметри во историјата на Барселона, тој вечерва го постигна 100 погодок во дресот на Каталонците против Билбао, и тоа значеше еден нов рекорд....

Барселона ја надомести негативата против Билбао и се пласираше во четвртфиналето на Купот

Барселона ја надомести негативата против Билбао и се пласираше во четвртфиналето на Купот

Република | пред 11 месеци

3-1 Barcelona VS Athletic Club - All Goals And... by Wrestling2016 Барселона успеа да се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија, откако на „Камп Ноу“ го совлада Атлетик Билбао со 3-1. Со тоа каталонскиот...

Фантастичен гол на Луис Суарез

Супер спорт | пред 11 месеци

Фудбалерите на Барселона играат на Ноу Камп против Атлетик Билбао во реванш мечот од осмина финалето на Купот на Кралот. На Барса вечерва е потребна сигурна победа со цел да осигураат пласман во четвртфиналето...

Барселона повторно бесна Поништен им е погодок против Билбао

Барселона повторно бесна: Поништен им е погодок против Билбао

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Барселона вечерва го игра реванш натпреварот од осминафиналето во Купот на Кралот против Атлетик Билбао, кој од првиот натпревар, носи резултат 2:1. На Барселона вечерва и треба сигурна победа, а по првиот...

Потребни му беа само 120 меча Суарез со волеј до 100 гол во дресот на Барселона

Потребни му беа само 120 меча: Суарез со волеј до 100. гол во дресот на Барселона

Дерби | пред 11 месеци

Луис Суарез и донесе водство од 1:0 на Барселона со голот во 35. минута од реваншот против Атлетик Билбао во Копа дел Реј на „Камп Ноу“. Уругваецот со волеј ја затресе мрежата по нафрлувањето на Нејмар...

Луис Суарез поставува стандарди Уругваецот постигна 100 гола во Барса побрзо од Меси и Ето

Луис Суарез поставува стандарди: Уругваецот постигна 100 гола во Барса побрзо од Меси и Ето

Гол | пред 11 месеци

Најдобриот напаѓач и стрелец во Примера за изминатата сезона, Луис Суарез ја најави победата на Барселона во реваншот против Атлетик Билбао со својот јубилеен 100. гол за каталонската екипа. Тој одлично...

Како Барселона на стаклени нозе мина во 1 4 финалето на кралскиот куп

Како Барселона на стаклени нозе мина во 1/4 финалето на кралскиот куп?

Македонија Денес | пред 11 месеци

Барселона се пласираше во четврт-финалето во фудбалскиот Куп на Шпанија. Каталонците вечерва го совладаа Атлетик Б. со 3:1 и со вкупни 4:3 се пробија до осумте најдобри во натпреварувањето. Инаку, тимот...

„Барса е последен тим кој треба да се жали на судењето“

Супер спорт | пред 11 месеци

Фудбалерот на Атлетик Билбао Инаки Вилијамс (22) смета дека Барселона нема право да се жали на судењето. Атлетик и Барса моментално го играат реванш од осмина финалето на Купот на Кралот, после што во...

Триото МСН се справи со Атлетик Билбао и ја однесе Барса во четвртфиналето од Кралскиот Куп

Триото МСН се справи со Атлетик Билбао и ја однесе Барса во четвртфиналето од Кралскиот Куп

Гол | пред 11 месеци

Екипата на Барселона, предводена од триото МСН, победи на реваншот против Атлетик Билбао (3-1) и се пласира во четвртфиналето на Купот на Кралот во Шпанија со вкупни 4-3. По негативата од првиот меч во...

Луис Суарез има причина зошто да ја мрази ФИФА

Луис Суарез има причина зошто да ја мрази ФИФА!

Супер спорт | пред 11 месеци

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез е избран во најдобриот ФИФА состав за 2016 година. Играчите на Барселона не беа на претставувањето во Цирих, а доколку беа, Суарез ќе беше многу лут. Играчите беа претставени...

Црниот Баскиец од Билбао Барса има најмалку причини да се жали

Црниот Баскиец од Билбао: Барса има најмалку причини да се жали…

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Црномурниот напаѓач на Атлетик Билбао, Ињаки Вилијамс остро ги искритикува сите во Барселона за последните поплаки на сметка на судиите. Каталонскиот гигант имаше забелешки за судењето на мечот токму со...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност