Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Курир | пред 11 месеци

Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот почнува во 17 часот и 45 и ќе се игра во Мец каде ќе се одржуваат сите натпревари од Б групата. На другите две средби од 1.коло...

Македонија го почнува настапот на Светското првенство во Франција

Македонија го почнува настапот на Светското првенство во Франција

МКД | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација денеска со почеток од 17:45 го игра својот прв натпревар на мундијалот во Франција, противник е селекцијата на Тунис. Македонија го започнува своето петто учество...

Македонија го почнува настапот на Светското првенство во Франција

Македонија го почнува настапот на Светското првенство во Франција

Скопје Инфо | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација денеска со почеток од 17:45 го игра својот прв натпревар на мундијалот во Франција, противник е селекцијата на Тунис. Македонија во Франција деветти пат во историјата...

Вечерва Македонија игра против Тунис во првиот настап на СП 2017

Вечерва Македонија игра против Тунис во првиот настап на СП 2017

Start.mk | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

24 вести | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Канал 5 | пред 11 месеци

Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот почнува во 17 часот и 45 и ќе се игра во Мец каде ќе се одржуваат сите натпревари од Б групата. На другите две средби од 1.коло...

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

+Инфо | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

A1on | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Лидер | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Алсат-М | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Вечерва Македонија игра против Тунис во првиот настап на СП 2017

Вечерва Македонија игра против Тунис во првиот настап на СП 2017

Република | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот...

Стоилов Ќе играме машки нема да разочараме

Стоилов: Ќе играме машки, нема да разочараме

Курир | пред 11 месеци

Петтиот настап на ракометните мундијали, македонската репрезентација го започнува денеска во (17.45 ч.) со дуелот против селекцијата на Тунис, стар должник од ланските олимписки квалификации. Токму тој...

Лазаров Внимателно на секој натпревар осминафинале е главна цел

Лазаров: Внимателно на секој натпревар, осминафинале е главна цел

Курир | пред 11 месеци

Капитенот Кирил Лазаров е внимателен пред средбата со Тунис, воопшто на овој мундијал не смееме да очекуваме премногу но јасно е дека оваа генерација на искусни и млади играчи може да дојде до добар резултат...

Франција 2017 Распоред за втор ден

Франција 2017: Распоред за втор ден

Сител | пред 11 месеци

На 25.Светското првенство во ракомет денеска се играат пет натпревари, а својот прв дуел ќе го има и репрезентацијата на Македонија. А група - Нант: Русија - Јапонија (17:45 часот) Полска - Норвешка (20:45...

Ракомет Денес стартуваме против Тунис  распоредот на Македонија на СП во Франција

Ракомет: Денес стартуваме против Тунис – распоредот на Македонија на СП во Франција

Вистина | пред 11 месеци

Македонските ракометари во Мец денес ќе го играат првиот натпревар од Б групата на Светското првенство во Франција. Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме денес,  12....

Лазаров Не смееме да си дозволимe да изгориме во желбата за успех

Лазаров: Не смееме да си дозволимe да „изгориме“ во желбата за успех

Гол | пред 11 месеци

Македонските ракометари подготвени го дочекуваат дебито на Мундијалот во Мец против Тунис. Селекторот Лино Червар синоќа ги избра 16-те ракометари кои ќе влезат во официјалниот протокол попладнево. Капитенот...

Червар на трибините ги остава Митревски Арнаудовски и Пешевски

Червар на трибините ги остава Митревски, Арнаудовски и Пешевски

Денар | пред 11 месеци

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25-то Светско првенство. Изненадување или не, Червар...

Македонија е научена да победува на стартот од Мундијалите

Македонија е научена да победува на стартот од Мундијалите

Sportmedia | пред 11 месеци

„Црвено-жолтите“ од 17:45 часот го играат првиот меч на Светското првенство во Франција. Во досегашните четири настапи, „црвено-жолтите“ три пати започнувале со победа Македонската ракометна репрезентација...

Червар Не смееме да размислуваме за освета на Тунис

Червар “Не смееме да размислуваме за освета на Тунис “

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Македонскаијата ракометна репрезетнац ги финишира подготовките пред првиот натпревар на Светското ракометно првенство во Франција, а прв противник на избраниците на селекторот Лино Червар ќе биде незгодната...

Митревски Пешевски и Арнаудовски на трибините со Тунис

Митревски, Пешевски и Арнаудовски на трибините со Тунис

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Селекторот на машката ракометна репрезентација на Македонија, Лино Червар во Мец донесе 19 ракометари што значи дека тројца нема да настапат на премиерниот натпревар со Тунис. За првиот дуел Червар нема...

Македонија го наплаќа олимпискиот долг од Тунис

Македонија го наплаќа олимпискиот долг од Тунис

Утрински | пред 11 месеци

Мечот од групата Б во Мец почнува во 17:45 часот. За нашиот национален тим ова е петти мундијал по прогласената независност Ако Македонија има посебни мотиви против некој од ривалите во групата Б на 25....

Лино Червар го предаде списокот Познато е кои играчи нема да играат против Тунис

Лино Червар го предаде списокот: Познато е кои играчи нема да играат против Тунис

Актуелно24 | пред 11 месеци

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25-то Светско првенство. Изненадување или не, Червар...

Сега му е мајката Македонија да му наплати на Тунис

Сега му е мајката Македонија да му наплати на Тунис!

Start.mk | пред 11 месеци

Избраниците на тренерот Лино Червар, вечерва 17:45 часот ќе бидат максимално мотивирани во дуелот против Африканците, бидејќи се уште ја чувствуваат болката од поразот во квалификациите за ЛОИ 2016 Македонската...

Червар реши  Без Митревски Пешевски и Андоновски против Тунис

Червар реши – Без Митревски, Пешевски и Андоновски против Тунис

24 вести | пред 11 месеци

Трката по светскиот ракометен трон почна со дуелот меѓу домаќинот на Мундијалот Франција и Бразил, а македонската репрезентација првиот натпревар на турнирот го игра утре против стариот должник Тунис....

Червар Не смееме да се штедиме мораме да дадеме се од себе

Червар: Не смееме да се штедиме, мораме да дадеме се од себе

24 вести | пред 11 месеци

Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија утре ќе го забележи своето петто учество на мундијалите. Македонија во групата „Б“ се наоѓа во друштво на селекциите на Ангола, Исланд, Словенија,...

Лазаров Не смееме да изгориме во желбата за одмазда против Тунис

Лазаров: Не смееме да изгориме во желбата за одмазда против Тунис

24 вести | пред 11 месеци

Трката по светскиот ракометен трон почнува вечерва во Франција, домаќинот ќе го отвори мундијалот во меч со Бразил, а македонската репрезентација ќе ужива во последната слободна вечер, пред утрешниот прв...

Червар на трибините ги остава Митревски Арнаудовски и Пешевски

Червар на трибините ги остава Митревски, Арнаудовски и Пешевски

Кајгана | пред 11 месеци

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25-то Светско првенство. Изненадување или не, Червар...

Сега му е мајката Македонија да му наплати на Тунис

Сега му е мајката Македонија да му наплати на Тунис!

Вечер | пред 11 месеци

Избраниците на тренерот Лино Червар, вечерва 17:45 часот ќе бидат максимално мотивирани во дуелот против Африканците, бидејќи се уште ја чувствуваат болката од поразот во квалификациите за ЛОИ 2016 Македонската...

Червар на трибините ги остава Митревски Арнаудовски и Пешевски

Червар на трибините ги остава Митревски, Арнаудовски и Пешевски

Макфакс | пред 11 месеци

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25-то Светско првенство. Изненадување или не, Червар...

Червар Да го победиме Тунис со срце и со глава

Червар: Да го победиме Тунис со срце и со глава

Дерби | пред 11 месеци

За „Дерби“ од Мец, Александар Табаковски Македонија ги финишира подготовките пред првиот натпревар на Светското ракометно првенство во Франција, а прв противник на избраниците на селекторот Лино Червар...

Червар пак го избриша избришаниот Митревски против Тунис без Пешевски и Арнаудовски

Червар пак го избриша „избришаниот“ Митревски, против Тунис без Пешевски и Арнаудовски

Спорт365 | пред 11 месеци

Познат составот за дуелот против Тунис На првиот дуел со Тунис, на СП, селекторот Лино Червар на трибините ќе ги прати голманот Никола Митрески, пикерот Жарко Пешевски и левиот бек Ристо Арнаудовски. Тие...

Лазаров Без математики можеме да се справиме и со најсилните селекции

Лазаров: Без математики, можеме да се справиме и со најсилните селекции

Дневник | пред 11 месеци

На стартот Македонија денеска за ривал ќе го има должникот Тунис, од кој с` уште боли поразот во квалификациите за ЛОИ Рио 2016. Денешниот ривал на македонскиот тим ќе настапи без првиот голман и капитен,...

Червар повторно го избриша Митревски Познат е списокот за премиерниот меч со Тунис

Червар повторно го „избриша“ Митревски: Познат е списокот за премиерниот меч со Тунис

Дерби | пред 11 месеци

За „Дерби“ од Мец, Александар Табаковски Ракометната репрезентација на Македонија утре од 17:45 во Мец го игра премиерниот натпревар на мундијалот во Франција, а за противник го имаме националниот тим...

Червар ги одбра 16 ракометари за натпреварот против Тунис

Червар ги одбра 16. ракометари за натпреварот против Тунис

МКД | пред 11 месеци

Селекторот на македонската репрезентација, Лино Червар го одбра тимот кој ќе го почне Светското првенство во Франција, Митревски, Пешевски и Арнаудовски отпаднаа. Лино Червар ги одбра 16. ракометари за...

Македонија против Тунис без Митревски Арнаудовски и Пешевски

Македонија против Тунис без Митревски, Арнаудовски и Пешевски

Македонски Спорт | пред 11 месеци

На утрешниот против Тунис, Македонија изненадувачки нема да настапи со голманот Митревски кој беше избришан заедно со Пешевски и Арнаудовски Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Лино Червар...

Франција 2017 Митревски Пешевски и Арнаудовски на трибините со Тунис

Франција 2017: Митревски, Пешевски и Арнаудовски на трибините со Тунис

Сител | пред 11 месеци

Селекторот на Македонија, Лино Червар во Мец донесе 19 ракометари што значи дека тројца се „прекубројни“. За првиот дуел со Тунис Червар нема да смета на голманот Никола Митревски, кој откако дополнително...

КРАТЕЊЕ НА СПИСОКОТ Отпаднаа Митревски Пешевски и Арнаудовски

КРАТЕЊЕ НА СПИСОКОТ: Отпаднаа Митревски, Пешевски и Арнаудовски

Телеграф | пред 11 месеци

На првиот меч на Мундијалот во Франција во составот на Македонија нема место за голманот Никола Митревски, пикерот Жарко Пешевски и бекот Ристо Арнаудовски. Ова е одлуката на Лино Червар по обработување...

Лазаров пред пресметката со Тунис Не смееме да изгориме во желбата

Лазаров пред пресметката со Тунис: Не смееме да „изгориме“ во желбата

Дерби | пред 11 месеци

За „Дерби“ од Мец, Александар Табаковски Македонската ракометна репрезентација утре го почнува својот настап на Светското првенство во Франција, а за прв противник во Мец го имаме составот на Тунис, репрезентација...

Лино Червар го предаде списокот: Познато е кои играчи нема да играат против Тунис

Супер спорт | пред 11 месеци

На СП во Франција, нашата репрезентација во 1-то коло игра против Тунис. На тој натпревар Лино Червар нема да смета на Никола Митрески, Жарко Пешевски и Ристо Арнаудовски. Во Мец заминаа 19 играчи, а според...

Червар пак го избриша Митревски објавен списокот за Тунис

Червар пак го избриша Митревски, објавен списокот за Тунис

Екипа | пред 11 месеци

Лино Червар донесе уште една изненадувачка одлука на еден ден пред почетокот на СП 2017, откако го избриша Никола Митревски од списокот за утрешниот дуел со Тунис. Македонскиот селектор вечерва пред Техничкиот...

Червар Ќе играме со срце и со памет против Тунис одмазда не носи ништо добро

Червар: Ќе играме со срце и со памет против Тунис, одмазда не носи ништо добро

ТВ Нова | пред 11 месеци

Селекторот на ракометната репрезентација, Лино Червар, најави дека против тунис ке играме со срце , мудро и со памет, без желба за одмазда, тоа нема да донесе ништо добро , смета нашиот селектор. На нас...

Македонија на Светско првенство во ракомет

Македонија на Светско првенство во ракомет

Нова ТВ | пред 11 месеци

Македонија игра во групата Б со селекциите на Тунис, Ангола, Словенија, Шпанија и Исланд. Предводник на „црвено-жолтите“ е Лино Червар. Премиерата е утре против Тунис во 17.45 часот

Лазаров Внимателно на секој натпревар осминафинале е главна цел

Лазаров: Внимателно на секој натпревар, осминафинале е главна цел

ТВ Нова | пред 11 месеци

Ракометната репрезентација  на Макеоднија го одржа последниот тренинг  пред натпреварот со Тунис кој се игра утре  и е прв на мундијалот во Франција. Капитенот Кирил Лазаров е внимателен пред средбата...

ЛИНО ЧЕРВАР МИРЕН ПРЕД ТУНИС Сакаме реванш а не одмазда

ЛИНО ЧЕРВАР МИРЕН ПРЕД ТУНИС: Сакаме реванш, а не одмазда

Телеграф | пред 11 месеци

Лино Червар уште еднаш потврди дека Македонија мора мирно да го дочека дуелот против Тунис и со ладни глави да влезе во првиот меч на Европското првенство. Тој најави дека на овој натпревар треба да се...

Лазаров Подготвени сме да ја презентираме Македонија во најдобро светло

Лазаров: Подготвени сме да ја презентираме Македонија во најдобро светло

МКД | пред 11 месеци

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров вели дека целта на Светското првенство е да ги задволат очекувањата на навивачите во нашата земја. Македонија утре против Тунис го започнува...

Червар пресече Митревски Пешевски и Арнаудовски на трибини против Тунис

Червар пресече: Митревски, Пешевски и Арнаудовски на трибини против Тунис

Гол | пред 11 месеци

Селекторот на машката ракометна селекција на Македонија, Лино Червар пред неколку моменти го соопшти списокот од 16 ракометари, со кои утре ќе се спротиставиме на Тунис на стартот од Светското првенство...

Стоилов Тунис ни е голем должник

Стоилов: Тунис ни е голем должник

МКД | пред 11 месеци

Пикерот на македонската ракометна репрезентација, Стојанче Стоилов сака одмазда за поразот од Тунис поради кој Македонија не учествуваше на Олимписките игри во Рио. Македонската ракометна репрезентација...

Денеска во Париз почнува светското првенство во ракомет

Денеска во Париз почнува светското првенство во ракомет

Алсат-М | пред 11 месеци

Денеска во Париз почнува светското првенство во ракомет кое ќе трае до 29 јануари. Шампионската титула ја брани Франција која вечерва стартуваше со Бразил. На 25-ттиот мундијал ќе учествуваат 24 селекции...

Ракометарите го почувствуваа духот на Мец арената пред утрешната премиера на СП во Франција

Ракометарите го почувствуваа духот на „Мец арената“ пред утрешната премиера на СП во Франција

Дерби | пред 11 месеци

За „Дерби“ од Мец, Александар Табаковски Македонската ракометна репрезентација ова попладне го одработи вториот тренинг откако пристигна во Мец, односно првиот во арената во која утре ќе го одигра својот...

Започнува ракометниот Мундијал Вечерва отвора домаќинот Франција од утре на терените и Македонија

Започнува ракометниот Мундијал: Вечерва отвора домаќинот Франција, од утре на терените и Македонија

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Со натпреварот меѓу репрезентациите на домаќинот Франција и Бразил, вечерва стартува Светското ракометно првенство. Актуелниот светски шампион од пред две години во Катар, пред своја публика тргнува во...

Лазаров: Не смееме да си дозволиме да „изгориме“ во желбата

Супер спорт | пред 11 месеци

Денес од 14.00 часот во арената во Мец, македонските ракометари го одработија последниот официјален тренинг воочи Светското првенство. Сите ракометари тренираа максимално, а селекторот Лино Червар потврди...

Червар ги отпиша Митревски Пешевски и Арнаудовски за Тунис

Червар ги „отпиша“ Митревски, Пешевски и Арнаудовски за Тунис

Sportmedia | пред 11 месеци

Селекторот на нашата репрезентација на утрешниот меч одлучи дека нема да му бидат потребни голманот на Бенфија, пикерот на Металург и левиот бек на Ферлах Никола Митревски, Жарко Пешевски и Ристо Арнаудовски...

Червар Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

Червар: Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

Прес 24 | пред 11 месеци

Македонија веќе полека се адаптира на Мец, а стратегот Лино Червар по одработените тренинзи даде анализа на нашиот прв противник – Тунис. Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата...

Червар Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

Червар: Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

Курир | пред 11 месеци

Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата репрезентација не смее да размислува да му се одмазди на Тунис за одземањето на Олимпискиот сон, затоа што се може да ни се удри од...

Червар Тунис го уништи олимпискиот сон на Македонија но ова не е меч за одмазда

Червар: Тунис го уништи олимпискиот сон на Македонија, но ова не е меч за одмазда

МКД | пред 11 месеци

Селекторот на македонската репрезентација, Лино Червар вели дека натпреварот против Тунис не смее да се сфати како меч за одмазда за поразот кој значеше крај на олимпискиот сон на Македонија. Македонија...

Франција 2017 Според Лазаров ракометарите се подготвени за дуелот со Тунис

Франција 2017: Според Лазаров ракометарите се подготвени за дуелот со Тунис

Сител | пред 11 месеци

Капитенот на нашата ракометна репрезентација Кирил Лазаров утре ќе го ига својот 25.ти натпревар на Светските првенства во своето петто учество. За дуелот со Тунис изјави: - Очекувањата на јавноста се...

СТАРТУВА СП ВО РАКОМЕТ

СТАРТУВА СП ВО РАКОМЕТ

Телма | пред 11 месеци

Денеска во Париз почнува СП во ракомет.Титулата ја брани домаќинот Франција.Македонија е дел од Б групата и првиот меч ќе го има утре против Тунис. Со натпреварот Франција-Бразил вечерва во  Париз се крева...

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Точка | пред 11 месеци

Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12. јануари, четврток против селекцијата на Тунис, потоа следува аутсајдерот Ангола, па доаѓаат посилните предизвици, Словенија,...

Почнува Светското ракометно првенство во Франција

Почнува Светското ракометно првенство во Франција

Актуелно24 | пред 11 месеци

Франција од денеска до 29.јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот...

Стоилов Посакуваме одмазда над Тунис

Стоилов: Посакуваме одмазда над Тунис

Македонски Спорт | пред 11 месеци

„Секогаш на Мундијалите влегуваме со поголема еуфорија. Сакам да играме борбено на секој меч и да покажеме дека нема предавање" Еден од ракометарите со најдолго искуство во дресот на Македонија, Стојанче...

Стоилов Ќе играме машки нема да разочараме

Стоилов: Ќе играме машки, нема да разочараме

Start.mk | пред 11 месеци

Македонските ракометари попладнево го одработеа вториот тренинг во Мец, прв во „Мец Арена“ во која од утре стартуваат натпреварите од Б групата на 25.Светско првенство. Петтиот настап на ракометните мундијали,...

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Нетпрес | пред 11 месеци

Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12. јануари, четврток против селекцијата на Тунис, потоа следува аутсајдерот Ангола, па доаѓаат посилните предизвици, Словенија,...

Червар Тунис е ривал за респект

Червар: Тунис е ривал за респект

Сител | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација денеска го одработе последниот тренинг пред стартот на Светското првенство во Франција. Селекторот Лино Червар за тоа со кои 16 ракометари ќе настапи утре ќе реши...

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Курир | пред 11 месеци

Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12. јануари, четврток против селекцијата на Тунис, потоа следува аутсајдерот Ангола, па доаѓаат посилните предизвици, Словенија,...

СТОЈАНЧЕ СТОИЛОВ Е ОПТИМИСТ Ќе му се одмаздиме на Тунис за сите порази

СТОЈАНЧЕ СТОИЛОВ Е ОПТИМИСТ: Ќе му се одмаздиме на Тунис за сите порази

Телеграф | пред 11 месеци

Пикерот на репрезентацијата на Македонија, Стојанче Стоилов, пред утрешниот старт на Светското првенство ги пренесе своите очекувања за натпреварите. Тој е убеден дека тоа ќе биде тежок дуел, но дека Македонија...

СП Миркуловски Да играме без притисок и во добра атмосфера

СП, Миркуловски: Да играме без притисок и во добра атмосфера!

Спорт365 | пред 11 месеци

Македонија се подготвува за првиот натпревар на Светското првенство во Франција… Утре со почеток од 17:45 часот избраниците на селекторот Лино Червар во Мец во првото коло од групата Б ќе ги одмерат силите...

Ракометен мундијал Македонија утре против Тунис

Ракометен мундијал: Македонија утре против Тунис

МТВ 1 | пред 11 месеци

Почнува ракометниот мундијал во Франција. Македонската машка репрезентација по петти пат е на светските првенства, а Македонската телевизија првенството ќе го пренесува до 29-ти јануари. Со натпреварот...

Македонија по петти пат на ракометните Мундијали

Македонија по петти пат на ракометните Мундијали

24 вести | пред 11 месеци

Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија утре ќе го забележи своето петто учество на мундијалите. Македонија во групата „Б“ се наоѓа во друштво на селекциите на Ангола, Исланд, Словенија,...

Стоилов Нема предавање ќе играме машки

Стоилов: Нема предавање, ќе играме машки

Екипа | пред 11 месеци

ЕКИПА во Мец, Стефан Цаневски, Билјана Б.Петрушева Македонските ракометари попладнево го одработеа вториот тренинг во Мец, прв во „Мец Арена“ во која од утре стартуваат натпреварите од Б групата на 25.Светско...

Почнува Светското Првенство во ракомет во Франција

Почнува Светското Првенство во ракомет во Франција

24 вести | пред 11 месеци

Од денес па се до 29-ти месецов Франција ќе биде домаќин на Светското Првенство во ракомет, домаќинот ја брани светската титула, освоена на минатиот мундијал во Катар. Мундијалот стартува со вечерашната...

Не смееме да размислуваме за одмазда против Тунис

Не смееме да размислуваме за одмазда против Тунис

Start.mk | пред 11 месеци

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Лино Червар, зад себе има големо искуство,а пред дуелот со Тунис на СП во Франција, истакна дека нашата репрезентација не смее да размислува да му се...

Червар Одмаздата не носи ништо добро треба да играме и со срце и со памет

Червар: Одмаздата не носи ништо добро, треба да играме и со срце и со памет

Екипа | пред 11 месеци

ЕКИПА во Мец, Стеван Цаневски, Билјана Благоеска Петрушева Македонија е подготвена за предизвикот што го носи премиерниот дуел на СП против Тунис што утре ќе се игра во Мец, но Лино Червар ги предупреди...

СП Франција Распоред на натпреварите на ракометната репрезентација на Македонија

СП Франција: Распоред на натпреварите на ракометната репрезентација на Македонија

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил започнува 25-то Светско ракометно првенство, Франција го брани трофејот од Катар, Македонија сака пласман во осминафиналето. Нашата ракометна репрезентација...

Червар Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

Червар: Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

Start.mk | пред 11 месеци

Македонија веќе полека се адаптира на Мец, а стратегот Лино Червар по одработените тренинзи даде анализа на нашиот прв противник – Тунис. Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата...

Денес започнува 25 то Светско првенство во ракомет за мажи

Денес започнува 25-то Светско првенство во ракомет за мажи

За забава | пред 11 месеци

Од денес, па сѐ до 29 јануари, во Франција ќе се одржи 25-то, Светско првенство во ракомет за мажи. На најголемиот собир на светските ракометари и овој пат учество ќе земе и нашата ракометна репрезентација,...

ПОСЛЕДЕН ТРЕНИНГ ВО МЕЦ Македонија се загрева за дуелот против Тунис

ПОСЛЕДЕН ТРЕНИНГ ВО МЕЦ: Македонија се загрева за дуелот против Тунис

Телеграф | пред 11 месеци

Репрезентацијата на Македонија, која утре стартува со натпреварите на Мундијалот во Франција, од 17.45 часот го одработува последниот тренинг. Сите ракометари се на терен и бараат место во тимот кој ќе...

Лазаров Многу пати сме гореле во желбата да не ни се повтори и утре

Лазаров: Многу пати сме гореле во желбата, да не ни се повтори и утре

Екипа | пред 11 месеци

ЕКИПА во Мец, Стеван Цаневски, Билјана Благоеска Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров, е свесен за големината на предизвикот на претстојниот мундијал, на кој „црвено-жолтите“ своите настапи...

Ракометарите ја почувствува и салата во Мец

Ракометарите ја почувствува и салата во Мец

Start.mk | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација иако имаше еден тренинг во Мец, главното запознавање со салата во која ќе ги играат натпреварите од групата на СП го имаат денеска. Избраниците на селекторот Лино...

Стоилов Ќе играме машки нема да разочараме

Стоилов: Ќе играме машки, нема да разочараме

Република | пред 11 месеци

Македонските ракометари попладнево го одработеа вториот тренинг во Мец, прв во „Мец Арена“ во која од утре стартуваат натпреварите од Б групата на 25.Светско првенство. Петтиот настап на ракометните мундијали,...

ФОТО  Тренингот на ракометната репрезентација во Мец пред утрешниот натпревар со Тунис

ФОТО : Тренингот на ракометната репрезентација во Мец пред утрешниот натпревар со Тунис

ТВ Нова | пред 11 месеци

Машката ракометна репрезентација го одржа  и вториот тренинг во Мец каде утре се среќава со Тунис  во првото коло на мундијалот во Франција.

Македонија комотно во Арена де Мец

Македонија „комотно“ во „Арена де Мец“

Македонски Спорт | пред 11 месеци

Репрезентацијата на Македонија го одработува последниот тренинг во „Арена де Мец“ во пресрет на првиот натпревар на Светското првенство во Франција. Прв противник на нашиот тим во групата Б е селекцијата...

Објавен распоредот на Македонија на СП во Франција

Објавен распоредот на Македонија на СП во Франција

Пулс 24 | пред 11 месеци

Македонските ракометари во Мец утре ќе го играат првиот натпревар од Б групата на Светското првенство во Франција. Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12. јануари,...

Македонија по петти пат на мундијалската сцена

Македонија по петти пат на мундијалската сцена

Нова ТВ | пред 11 месеци

Македонија утре попладне (17.45 ч.) го почнува петтото учество на Светските првенства во ракомет во машка конкуренција. Прв ривал на „црвено-жолтите“ во Мец, Франција, е селекцијата на Тунис со која по...

Червар Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

Червар: Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

Република | пред 11 месеци

Македонија веќе полека се адаптира на Мец, а стратегот Лино Червар по одработените тренинзи даде анализа на нашиот прв противник – Тунис. Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата...

Македонија мундијалот го започнува против Тунис а групната фаза ја завршува со Исланд

Македонија мундијалот го започнува против Тунис, а групната фаза ја завршува со Исланд

Start.mk | пред 11 месеци

Со вечерашниот дуел меѓу Франција и Бразил и официјално ќе биде означен почетокот на 25.Светско ракометно првенство во ракомет. Македонија ќе игра во групата Б во Мец, заедно со Тунис, Ангола, Словенија,...

Стоилов Нема предавање ќе играме машки

Стоилов: Нема предавање, ќе играме машки

Exclusive | пред 11 месеци

Македонските ракометари попладнево го одработеа вториот тренинг во Мец, прв во „Мец Арена“ во која од утре стартуваат натпреварите од Б групата на 25.Светско првенство. Петтиот настап на ракометните мундијали,...

Стоилов Тунижаните ни се големи должници утре нема да разочараме

Стоилов: Тунижаните ни се големи должници, утре нема да разочараме

Гол | пред 11 месеци

Еден од оние кои најмногу го пече последниот туниски дебакл е Стојанче Стоилов, кој по априлскиот дебакл во Полска не штедеше зборови да ја означи нашата лоша партија. Денес капитенот на Вардар верува...

Червар Тунис ни го одзеде сонот за ОИ но помислата на одмазда може само да нè убие

Червар: Тунис ни го одзеде сонот за ОИ, но помислата на одмазда може само да нè „убие“!

Гол | пред 11 месеци

Македонија веќе полека се адаптира на Мец, а стратегот Лино Червар по одработените тренинзи даде анализа на нашиот прв противник - Тунис. Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата...

СП Франција Распоред на натпреварите на ракометната репрезентација на Македонија

СП Франција: Распоред на натпреварите на ракометната репрезентација на Македонија

ТВ Нова | пред 11 месеци

Со натпреварот меѓу  домаќинот Франција и Бразил започнува 25-то Светско ракометно првенство, Франција го брани трофејот од Катар, Македонија сака пласман во осминафиналето. Нашата ракометна репрезентација...

Македонија мундијалот го започнува против Тунис а групната фаза ја завршува со Исланд

Македонија мундијалот го започнува против Тунис, а групната фаза ја завршува со Исланд

Република | пред 11 месеци

Со вечерашниот дуел меѓу Франција и Бразил и официјално ќе биде означен почетокот на 25.Светско ракометно првенство во ракомет. Македонија ќе игра во групата Б во Мец, заедно со Тунис, Ангола, Словенија,...

Денеска стартува ракометниот мундијал во Франција

Денеска стартува ракометниот мундијал во Франција

Сител | пред 11 месеци

Франција од денеска до 29.јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот...

Не смееме да размислуваме за одмазда против Тунис

Не смееме да размислуваме за одмазда против Тунис

Вечер | пред 11 месеци

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Лино Червар, зад себе има големо искуство,а пред дуелот со Тунис на СП во Франција, истакна дека нашата репрезентација не смее да размислува да му се...

Започнува СП во ракомет Македонија стартува утре против Тунис

Започнува СП во ракомет, Македонија стартува утре против Тунис

Алфа | пред 11 месеци

Денеска започнува Светското првенство во ракомет за мажи. Шампонатот го отвора домаќинот и бранител на круната селекцијата на Франција која игра со Бразил вечерва од 20:45. Македонија  ќе биде дел од овој...

Ракометарите ја почувствува и салата во Мец

Ракометарите ја почувствува и салата во Мец

Вечер | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација иако имаше еден тренинг во Мец, главното запознавање со салата во која ќе ги играат натпреварите од групата на СП го имаат денеска. Избраниците на селекторот Лино...

Червар Тунис ни го одзема сонот за ОИ но помислата на одмазда може само да нè убие

Червар: Тунис ни го одзема сонот за ОИ, но помислата на одмазда може само да нè „убие“!

Гол | пред 11 месеци

Македонија веќе полека се адаптира на Мец, а стратегот Лино Червар по одработените тренинзи даде анализа на нашиот прв противник - Тунис. Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата...

Започнува 25-то СП во ракомет

Sky | пред 11 месеци

Франција од денеска до 29.јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот...

Почнува Светското ракометно првенство во Франција

Почнува Светското ракометно првенство во Франција

МКД | пред 11 месеци

Со натпреварот помеѓу Франција и Бразил вечерва се крева завесата на 25. Светско првенство во ракомет, Македонија утре го започнува својот петти настап на мундијалите. 24 земји поделени во четири групи...

МАКЕДОНСКИТЕ ТИМОВИ ПРИСУТНИ ВО ФРАНЦИЈА Вардар со деветмина Металург со тројца на Мундијалот

МАКЕДОНСКИТЕ ТИМОВИ ПРИСУТНИ ВО ФРАНЦИЈА: Вардар со деветмина, Металург со тројца на Мундијалот

Телеграф | пред 11 месеци

Со натпреварот меѓу Франција и Бразил вечерва се отвора Светското првенство на кое ќе игра и Македонија. Вообичаено домаќинот својот прв меч го игра ден пред другите, па така и денеска има само еден натпревар...

Поповски Верував во себе Вардар ми даде шанса и стигнав до репрезентацијата

Поповски: Верував во себе, Вардар ми даде шанса и стигнав до репрезентацијата

Спорт365 | пред 11 месеци

Македонија од 12 јануари по петти пат ќе игра на СП, а во репрезентацијата што отпатува за Франција има двајца ракометари на Вардар. За разлика од стандардниот пивотмен Стојанче Стоилов, кој е незаменлив...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Алсат-М | пред 11 месеци

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Македонија кова победничка тактика за Тунис

Македонија кова победничка тактика за Тунис

Sportmedia | пред 11 месеци

Нашите репрезентативци го одработуваат последниот тренинг пред утрешниот меч против Тунис Ракометната репрезентација на Македонија во овие моменти го одработува последниот тренинг пред утрешниот натпревар...

Шпанија фаворит Македонија ќе бие битка за втората фаза

Шпанија фаворит, Македонија ќе бие битка за втората фаза

Дневник | пред 11 месеци

Пред утрешниот старт на натпреварите во групата Б на Светското првенство во ракомет за мажи во Франција (Мец) експертите оценуваат дека таа е можеби на хартија најизедначена по квалитет. ШПАНИЈА, актуелен...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Start.mk | пред 11 месеци

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Стартува ракометното Светско првенство во Франција

Стартува ракометното Светско првенство во Франција

Денар | пред 11 месеци

Франција од денеска до 29-ти јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја бранат светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно...

Почнува СП во Франција  Со кого и кога ќе игра Македонија

Почнува СП во Франција – Со кого и кога ќе игра Македонија?

Екипа | пред 11 месеци

Со вечерашниот дуел меѓу Франција и Бразил и официјално ќе биде означен почетокот на 25.Светско ракометно првенство во ракомет. Македонија ќе игра во групата Б во Мец, заедно со Тунис, Ангола, Словенија,...

Започнува 25 то СП во ракомет

Започнува 25-то СП во ракомет

Точка | пред 11 месеци

Франција од денеска до 29-ти јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно...

Започнува 25 то СП во ракомет  еве го распоредот на преноси

Започнува 25-то СП во ракомет - еве го распоредот на преноси

Exclusive | пред 11 месеци

Франција од денеска до 29.јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот...

Започнува 25 то СП во ракомет

Започнува 25-то СП во ракомет

Макфакс | пред 11 месеци

Франција од денес до 29.јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

ТВ Нова | пред 11 месеци

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Започнува 25 то СП во ракомет  еве го распоредот на преноси

Започнува 25-то СП во ракомет - еве го распоредот на преноси

Скопје Инфо | пред 11 месеци

Франција од денеска до 29.јануари ќе биде домаќин на Светското ракометно првенство. Французите ја браната светската круна, на шампионатот на кој фаворити уште се и олимпискиот шампион Данска, односно европскиот...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Република | пред 11 месеци

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Стартува Мундијалот пет фаворити за злато Македонија отвора утре

Стартува Мундијалот, пет фаворити за злато, Македонија отвора утре

Off.net.mk | пред 11 месеци

Нашата селекција под водство на новиот селектор Лино Червар е составена од повеќе млади дебитанти постави а искусниот стратег постави цел да се мине групната фаза, а потоа да се размислува за следната...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Утрински | пред 11 месеци

Македонските ракометари се во Б-групата заедно со Шпанија, Исланд, Словенија, Ангола и Тунис. Средбите од оваа група ќе се играат во Мец Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува...

Почнува СП во ракомет Домаќинот Франција ја брани титулата пет фаворити за медал

Почнува СП во ракомет: Домаќинот Франција ја брани титулата, пет фаворити за медал

Кајгана | пред 11 месеци

Светското ракометно првенство стартува денеска во Франција и ќе трае до 29 јануари, а титулата ќе ја брани домашната репрезентација која ќе го отвори шампионатот со дуелот против Бразил, вечерва од 20.45...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Канал 5 | пред 11 месеци

Ќе учествуваат вкупно 24 земји поделени по шест во четири групи. По петти пат на Мундијалите ќе настапи и македонската репрезентација. Македонија е во Б-групата заедно со Шпанија, Исланд, Словенија, Ангола...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Лидер | пред 11 месеци

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Локално | пред 11 месеци

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

+Инфо | пред 11 месеци

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

A1on | пред 11 месеци

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Нетпрес | пред 11 месеци

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Курир | пред 11 месеци

Ќе учествуваат вкупно 24 земји поделени по шест во четири групи. По петти пат на Мундијалите ќе настапи и македонската репрезентација. Македонија е во Б-групата заедно со Шпанија, Исланд, Словенија, Ангола...

Почнува СП во ракомет Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Почнува СП во ракомет, Македонија по петти пат учесник на Мундијалите

Идивиди | пред 11 месеци

Со натпреварот меѓу домаќинот Франција и Бразил вечер во Нант стартува 25. Светско ракометно првенство кое ќе се игра до 29 јануари. Натпреварите ќе се играат во осум градови: Париз, Лил, Монпеље, Албервил,...

Време е светот да се запознае со Новата Македонија

Време е светот да се запознае со "Новата Македонија"

Start.mk | пред 11 месеци

На ова првенство селекторот Лино Червар одлучи да поведе дури седум дебитанти,а за прв пат по подолго време ќе ги нема стандардните Борко Ристовски, Ацо Јоноски, Немања Прибак и пензионираниот Наумче Мојсоски...

СП Франција 2017  Триколорите ја бранат титулата од Доха Македонија поставува темели за иднина

СП Франција 2017: „Триколорите“ ја бранат титулата од Доха, Македонија поставува темели за иднина

Гол | пред 11 месеци

Репрезентацијата на Франција ќе се надева на повторување на историјата од пред две години, кога стигнаа до титулата светски прваци во Доха. Во финалниот натпревар „триколорите“ го победија Катар со 25-22...

Денеска почнува СП во ракомет

Денеска почнува СП во ракомет

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Светското ракометно првенство стартува денеска во Франција и ќе трае до 29 јануари, а титулата ќе ја брани домашната репрезентација која ќе го отвори шампионатот со дуелот против Бразил, вечерва од 20.45...

Време е светот да се запознае со Новата Македонија

Време е светот да се запознае со "Новата Македонија"

Вечер | пред 11 месеци

На ова првенство селекторот Лино Червар одлучи да поведе дури седум дебитанти,а за прв пат по подолго време ќе ги нема стандардните Борко Ристовски, Ацо Јоноски, Немања Прибак и пензионираниот Наумче Мојсоски...

Почнува Светското првенство во Франција Ќе и донесат ли ракометарите радост на Македонија

Почнува Светското првенство во Франција: Ќе и донесат ли ракометарите радост на Македонија

еМАГАЗИН | пред 11 месеци

Денеска во Франција почнува Светското првенство во ракомет 2017 година, на кое улествува и репрезентацијата на Македонија. Нашиот тим се најде во Групата Ц заедно со селекциите на Шпанија, Словенија, Исланд,...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Утрински | пред 11 месеци

Се очекува избраниците на Лино Червар попладнево да имаат и полесен тренинг во салата каде ќе настапуваат на Мундијалот Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите...

Шпанија фаворит Македонија ќе бие битка за втората фаза

Шпанија фаворит, Македонија ќе бие битка за втората фаза

Дневник | пред 11 месеци

Пред утрешниот старт на натпреварите во групата Б на Светското првенство во ракомет за мажи во Франција (Мец) експертите оценуваат дека таа е можеби на хартија најизедначена по квалитет. ШПАНИЈА, актуелен...

Македонија пристигна во Мец со 19 ракометари

Македонија пристигна во Мец со 19 ракометари

Спорт365 | пред 11 месеци

Од списокот отпаднаа десниот бек на Металург, Мартин Велковски и плејмејкерот на Тинекс Пролет, Ласко Андоновски. Селекторот на македонската сениорска репрезентација Лино Червар одлучи во Мец да патува...

Червар Без бело знаме на СП ќе се бориме на секој меч

Червар: Без бело знаме на СП, ќе се бориме на секој меч!

Спорт365 | пред 11 месеци

Репрезентацијата на Македонија наскоро ќе го започне настапот на Светското првенство во Франција… Според селекторот Лино Червар подготовките биле тешки, во Маврово и Скопје, но играчите тренирале со една...

Голема загуба Тунис остана без играчот кој ги отпиша нашите ракометари во Гдањск

Голема загуба: Тунис остана без играчот кој ги отпиша нашите ракометари во Гдањск!

Точка | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација ќе ги започне своите настапи на Светското првенство во Франција со дуел против стариот должник Тунис, селекција која сите добро се сеќаваме дека ни го уништи животниот...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Денешен | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите во рамките на Б групата на Светското првенство што се одржува во Франција од утре до 29 јануари. Македонската експедиција...

ЛИНО ЧЕРВАР Со добра игра да ги задржиме гледачите пред телевизорите

ЛИНО ЧЕРВАР: Со добра игра да ги задржиме гледачите пред телевизорите

Телеграф | пред 11 месеци

Репрезентацијата на Македонија е веќе во Франција и се адаптира на условите во кои ќе се играат натпреварите на Мундијалот. Селекторот Лино Червар има на располагање 19 ракометари, но ќе мора да се реши...

Македонија се аклиматизира на Мец

Македонија се аклиматизира на Мец

Македонски Спорт | пред 11 месеци

Ракометарите го одработуваат првиот тренинг на француско тло Откако попладнево се сместија во хотелот, кој во следниве десетина дена ќе им биде дом на ракометните репрезентативци, полека почнува и аклиматизацијата...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

24 вести | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација попладнево пристигна во Мец, градот каде што во следните десетина дена ќе ги играат натпреварите од „групата Б“ на светското првенство во Франција. „Црвено-жолтите“...

Ракометарите пристигнаа во Мец

Ракометарите пристигнаа во Мец

ТВ Нова | пред 11 месеци

Македонските ракометари попладнево пристигнаа во Мец, градот каде што во следните десет дена ќе ги играат натпреварите од групата Б на Светското Првенство во Франција. „Црвено-жолтите“ патуваа од Софија...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Идивиди | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите во рамките на Б групата на Светското првенство што се одржува во Франција од утре до 29 јануари. Македонската експедиција...

Македонија е меѓу првите селекции кои слетаа во Франција

Македонија е меѓу првите селекции кои „слетаа“ во Франција

Гол | пред 11 месеци

Ракометната репрезентација на Македонија се наоѓа меѓу првите селекции кои пристигнаа во Франција каде ќе се игра Светското ракометно првенство. Жолто-црвените се третата ракометна селекција која пристигна...

Македонските ракометари пристигнаа во Мец

Македонските ракометари пристигнаа во Мец

МКД | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација денеска пристигна во Мец каде од четврток ќе го почне настапот на Светското првенство во Франција. Избраниците на Лино Червар од денеска се во Франција, во Мец каде...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Утрински | пред 11 месеци

Се очекува избраниците на Лино Червар попладнево да имаат и полесен тренинг во салата каде ќе настапуваат на Мундијалот Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите...

Одработен првиот тренинг во Мец

Одработен првиот тренинг во Мец

Sportmedia | пред 11 месеци

По пристигнувањето во француската база, македонските ракометари го одработија првиот тренинг пред стартот на Светското првенство По брзата аклиматизација, Македонија ќе има уште еден тренинг пред почетокот...

Македонската ракометна репрезентација пристигна, првиот тренинг ќе се одржи попладне

Супер спорт | пред 11 месеци

Ракометната репрезентација на Македонија пристигна во францускиот град Мец каде ќе ги одигра натпреварите од СП кое стартува за два дена. Ракометарите патуваа повеќе од 12 часа, а ќе престојуваат во хотелот...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Канал 5 | пред 11 месеци

Македонската експедиција вчеравечер со автобус тргна кон Софија, а од главниот бугарски град со авион преку Виена и Луксембург пристигнаа во Мец. Се очекува избраниците на Лино Червар попладнево да имаат...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Курир | пред 11 месеци

Македонската експедиција вчеравечер со автобус тргна кон Софија, а од главниот бугарски град со авион преку Виена и Луксембург пристигна во Мец. Се очекува избраниците на Лино Червар попладнево да имаат...

Ракометарите пристигнаа во Мец

Ракометарите пристигнаа во Мец

Екипа | пред 11 месеци

Македонските ракометари попладнево пристигнаа во Мец, градот каде што во следните десет дена ќе ги играат натпреварите од групата Б на Светското Првенство во Франција. „Црвено-жолтите“ патуваа од Софија...

По повеќе од 12 саати пат македонските ракометари пристигнаа во Мец

По повеќе од 12 саати пат, македонските ракометари пристигнаа во Мец

Start.mk | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите од Светското првенство (СП) кое почнува за два дена. Црвено-жолтите по повеќе од 12-часовен пат пристигнаа во францускиот...

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец

A1on | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите во рамките на Б групата на Светското првенство што се одржува во Франција од утре до 29 јануари. Македонската експедиција...

Ракометарите го одработија првиот тренинг во Мец

Ракометарите го одработија првиот тренинг во Мец

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Машката ракометната селекција на Македонија откако пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите од Светското првенство кое почнува за два дена, во овие моменти го одржува првиот тренинг. Со оглед на долгиот...

Oдработен првиот тренинг ракометарите се адаптираат во Мец

Oдработен првиот тренинг, ракометарите се адаптираат во Мец

Гол | пред 11 месеци

Ракометната селекција на Македонија откако пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите од Светското првенство (СП) кое почнува за два дена, во овие моменти го одржува првиот тренинг. Со оглед на долгиот...

Франција 2017 Ракометарите на Македонија пристигнаа во Мец

Франција 2017: Ракометарите на Македонија пристигнаа во Мец

Сител | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде од четврток ќе ги игра натпреварите од Б групата на Светското првенство што се одржува во Франција. По напорниот пат од Софија, преку Виена и...

Голема загуба Тунис остана без играчот кој ги отпиша нашите ракометари во Гдањск

Голема загуба: Тунис остана без играчот кој ги отпиша нашите ракометари во Гдањск!

Дерби | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација ќе ги започне своите настапи на Светското првенство во Франција со дуел против стариот должник Тунис, селекција која сите добро се сеќаваме дека ни го уништи животниот...

Франција 2017 Ракометарите пристигнаа во Мец

Франција 2017: Ракометарите пристигнаа во Мец

Сител | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде од четврток ќе ги игра натпреварите од Б групата на Светското првенство што се одржува во Франција. По напорниот пат од Софија, преку Виена и...

По повеќе од 12 саати пат македонските ракометари пристигнаа во Мец

По повеќе од 12 саати пат, македонските ракометари пристигнаа во Мец

Република | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите од Светското првенство (СП) кое почнува за два дена. Црвено-жолтите по повеќе од 12-часовен пат пристигнаа во францускиот...

Во добра атмосфера и со голем ентузијазам ракометарите патуваат во Франција

Sky | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација, вечерва ќе отпатува за Франција, каде на 11.јануари ќе започне Светското првенство. Македонија својот прв меч ќе го одигра ден подоцна против Тунис. Селекторот Лино...

Ракометарите пристигнаа во Мец

Ракометарите пристигнаа во Мец

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Македонските ракометари попладнево пристигнаа во Мец, градот каде што во следните десет дена ќе ги играат натпреварите од групата Б на Светското Првенство во Франција. „Црвено-жолтите“ патуваа од Софија...

Се очекува пристигнувањето на ракометарите во Мец

Се очекува пристигнувањето на ракометарите во Мец

24 вести | пред 11 месеци

Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија денеска напладне треба да пристигне во Мец, каде за два дена ги стартува настапите на светското првенство во Франција кое стартува утре. Мундијалот...

Верував во себе и стигнав до репрезентацијата

Верував во себе и стигнав до репрезентацијата

Start.mk | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација на 12 јануари по петти пат ќе игра на СП, а во репрезентацијата што отпатува за Франција има и двајца ракометари на македонскиот ракометен шампион вардар Вардар. За...

Поповски Подготвен сум и мислам дека можам да ги исполнам задачите на Червар

Поповски: Подготвен сум и мислам дека можам да ги исполнам задачите на Червар

Гол | пред 11 месеци

Нашта најдобра ракометна селекција по петти пат обезбеди настап на едно Светско првенство, а избраниците на Лино Червар ќе се натпреваруваат во групата Б заедно со Тунис, Ангола, Шпанија, Словенија и Исланд....

Ракометарите пристигнаа во Мец првиот тренинг од 16 30 часот

Ракометарите пристигнаа во Мец, првиот тренинг од 16.30 часот

Гол | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите од Светското првенство (СП) кое почнува за два дена. Црвено-жолтите по повеќе од 12-часовен пат пристигнаа во францускиот...

Почнува ракометната треска  МТВ ќе ги пренесува овие натпревари

Почнува ракометната треска – МТВ ќе ги пренесува овие натпревари…

Нетпрес | пред 11 месеци

Утре започнува Светското првенство во Франција, а МРТ1 ќе се погрижи да имаме шанса да го проследиме мундијалот со што повеќе натпревари. Отварањето е утре од 20:15 часот, за веднаш потоа биде пренесуван...

Почнува СП во ракомет МТВ ќе ги пренесува овие натпревари

Почнува СП во ракомет: МТВ ќе ги пренесува овие натпревари

Лидер | пред 11 месеци

Утре започнува Светското првенство во Франција, а МРТ1 ќе се погрижи да имаме шанса да го проследиме мундијалот со што повеќе натпревари. Отварањето е утре од 20:15 часот, за веднаш потоа биде пренесуван...

Почнува ракометната треска МТВ ќе ги пренесува сите овие натпревари

Почнува ракометната треска- МТВ ќе ги пренесува сите овие натпревари

Курир | пред 11 месеци

Отварањето е утре од 20:15 часот, за веднаш потоа биде пренесуван првиот натпревар помеѓу репрезентациите на Франција и Бразил. Распоред на преноси на МРТ1: Среда, 11.01.2017 ФРАНЦИЈА-БРАЗИЛ (20:45 часот)...

Почнува ракометната треска МТВ ќе ги пренесува сите овие натпревари

Почнува ракометната треска- МТВ ќе ги пренесува сите овие натпревари

Вистина | пред 11 месеци

Утре започнува Светското првенство во Франција, а МРТ1 ќе се погрижи да имаме шанса да го проследиме мундијалот со што повеќе натпревари. Отварањето е утре од 20:15 часот, за веднаш потоа биде пренесуван...

Верував во себе и стигнав до репрезентацијата

Верував во себе и стигнав до репрезентацијата

Вечер | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација на 12 јануари по петти пат ќе игра на СП, а во репрезентацијата што отпатува за Франција има и двајца ракометари на македонскиот ракометен шампион вардар Вардар. За...

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Exclusive | пред 11 месеци

Од 11. јануари (среда) започнува Светското ракометно првенство кое се одржува во Франција, Македонија својот прв натпревар го игра ден подоцна. Македонските ракометари денеска тргнуваат за Мец каде ќе...

СЕЛЕКЦИЈАТА Е ПОДГОТВЕНА ЗА СП ВО ФРАНЦИЈА

СЕЛЕКЦИЈАТА Е ПОДГОТВЕНА ЗА СП ВО ФРАНЦИЈА

Телма | пред 11 месеци

Машкиот ракометен тим ги заврши  подготовките за настапот  на СП во Франција.Тренинзите се одвиваа во два дела,во Маврово и Скопје зачинети  со три контролни средби против Босна и Хернцеговива. Најважно...

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Распоредот на Македонија на СП во Франција

МКД | пред 11 месеци

Од 11. јануари (среда) започнува Светското ракометно првенство кое се одржува во Франција, Македонија својот прв натпревар го игра ден подоцна. Македонските ракометари денеска тргнуваат за Мец каде ќе...

Червар Не ветувам ништо но нема одиме на СП со бело знаме

Червар: Не ветувам ништо, но нема одиме на СП со бело знаме!

Спортски | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација, вечерва ќе отпатува за Франција, каде на 11-ти јануари ќе започне Светското првенство. Селекторот Лино Червар во Франција носи 19 ракометари, од списокот последни...

Македонска ракометна репрезентација Во добра атмосфера и со голем ентузијазам за Франција

Македонска ракометна репрезентација: Во добра атмосфера и со голем ентузијазам за Франција

Кајгана | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација, вечерва ќе отпатува за Франција, каде на 11. јануари ќе започне Светското првенство. Македонија својот прв меч ќе го одигра ден подоцна против Тунис. Селекторот Лино...

Ракометарите подготвени патуваат за Мец

Ракометарите подготвени патуваат за Мец

Сител | пред 11 месеци

Ракометната репрезентација на Македонија ги одработе подговките за Светското првенство што во среда (прв натпревар Франција - Бразил) ќе почне во Франција. Националниот тим пред заминувањето се појави...

Лазаров Подготвени сме како никогаш во Франција одиме со јасна желба

Лазаров: Подготвени сме како никогаш, во Франција одиме со јасна желба!

Точка | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација со три победи во контролните средби со Босна и Херцеговина ќе отпатува на светското првенство во Франција, но ако нешто е јасно во мислите на сите наши ракометари,...

ПРЕД ПАТОТ ЗА ФРАНЦИЈА Червар и момците ветија борба до последните сили

ПРЕД ПАТОТ ЗА ФРАНЦИЈА: Червар и момците ветија борба до последните сили

Телеграф | пред 11 месеци

Машката ракометна репрезентација на Македонија вечерва во 23 часот заминува за Софија од каде што утре наутро ќе патува за Луксембург. Оттаму следува пат до Мец каде што од 12 до 19 јануари ќе бидат одиграни...

Червар го потврди списокот од 19 ракометари за СП во Франција

Червар го потврди списокот од 19 ракометари за СП во Франција

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија која патува на СП во Франција деновиве, ќе патува со потврден список на играчи, во кој партиципираат 19 ракометари. Се шпекулираше, се тактизираше...

Македонија подготвена патува на СП во Франција да се даде сé од себе на секој натпревар

Македонија подготвена патува на СП во Франција, да се даде сé од себе на секој натпревар

МКД | пред 11 месеци

Македонските ракометари во позитивна атмосфера и со голема желба за надигрување заминуваат на Светското првенство во Франција, пред нив е нов голем предизвик кој будно ќе биде следен од македонската јавност....

Вечерва се патува за Франција Македонската ракометна репрезентација ја започна својата мундијалска авантура

Вечерва се патува за Франција: Македонската ракометна репрезентација ја започна својата мундијалска авантура

Вистина | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезетнација вечерва со автобус од Скопје до Софија ќе ја започне својата Мундијалска авантура. Како што е познато, крајната наша дестинација е Мец, каде што се очекува да пристигнеме...

Вечерва се патува за Франција Македонската ракометна репрезентација ја започна својата мундијалска авантура

Вечерва се патува за Франција: Македонската ракометна репрезентација ја започна својата мундијалска авантура

Курир | пред 11 месеци

Како што е познато, крајната наша дестинација е Мец, каде што се очекува да пристигнеме утре околу пладне. Во вечерните часови ќе го одработиме првиот тренинг и ќе можеме да се запознаеме со салата. Селекторот...

Лазаров Знаеме дека Македонија е желна за ракомет

Лазаров: Знаеме дека Македонија е желна за ракомет

Македонски Спорт | пред 11 месеци

Капитенот, Кире Лазаров најави дека репрезентацијата е подготвена да се надигрува на Мундијалот во Франција. „Подолго време се подтотвувавме за овој настан. Одработивме квалитетни подготовки во Маврово...

Червар го потврди списокот со 19 ракометари на СП во Франција

Червар го потврди списокот, со 19 ракометари на СП во Франција

МКД | пред 11 месеци

На денешната прес конференција Лино Червар објави дена на Светското првенство во Франција ќе замине со 19 ракометари. Од последниот список на Лино Червар отпаднаа двајца ракометари, како што и се најавуваше,...

Лазаров Подготвени сме како никогаш во Франција одиме со јасна желба

Лазаров: Подготвени сме како никогаш, во Франција одиме со јасна желба!

Дерби | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација со три победи во контролните средби со Босна и Херцеговина ќе отпатува на светското првенство во Франција, но ако нешто е јасно во мислите на сите наши ракометари,...

Червар Присуството на голем број новинари е најдобар доказ за огромниот интерес за нашиот настап во Франција

Червар: Присуството на голем број новинари е најдобар доказ за огромниот интерес за нашиот настап во Франција

Се за спорт | пред 11 месеци

Ракометната репрезентација на Македонија ја одржа последната прес-конференција пред заминувањето на СП во Франција. Селекторот Лино Червар потенцира дека оваа генерација поседува квалитет, иако има одредени...

Лазаров Македонија е желна за спорт ние ќе сториме се за да донесеме радост

Лазаров: Македонија е желна за спорт, ние ќе сториме се за да донесеме радост

Екипа | пред 11 месеци

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров, е задоволен од подготовките за светското првенство во Франција. Тој сме дека ракометарите се одлично подготвени на физички и на психолошки план,...

Миркуловски Да ја играме нашата игра без притисок

Миркуловски: Да ја играме нашата игра без притисок

Екипа | пред 11 месеци

Кога на репрезентацијата и треба помош, тогаш нема откажување. Го докажа тоа уште еднаш големиот борец Филип Миркуловски, кој реши да ја одложи одлуката за повлекување и да и помогне на репрезентацијата...

Червар Добро е што ривалите гледаат на нас како на аутсајдери

Червар: Добро е што ривалите гледаат на нас како на аутсајдери

Екипа | пред 11 месеци

Селекторот Лино Червар уште еднаш посочи дека македонскиот национален тим почнува нов олимписки циклус, истакнувајќи дека ова е само почеток на еден нов четиригодишен проект. Хрватот е задоволен што нашите...

Червар Никогаш Македонија не патувала со бело знаме нема ни сега

Червар: Никогаш Македонија не патувала со бело знаме, нема ни сега

Република | пред 11 месеци

Ракометната репрезентација на Македонија ја одржа последната прес-конференција пред заминувањето на СП во Франција. Селекторот Лино Червар потенцира дека оваа генерација поседува квалитет, иако има одредени...

Лазаров Македонскиот народ сака ракомет ќе се обидеме да го израдуваме

Лазаров: Македонскиот народ сака ракомет, ќе се обидеме да го израдуваме

Република | пред 11 месеци

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров, е задоволен од подготовките за светското првенство во Франција. Тој сме дека ракометарите се одлично подготвени на физички и на психолошки план,...

Миркуловски Желбата е иста да ја минеме прво групата

Миркуловски: Желбата е иста, да ја минеме прво групата

Република | пред 11 месеци

Свој збор пред заминувањето на СП во Франција даде и повратникот во националниот состав, Филип Миркуловски. Популарниот „жути“ вели дека треба Македонија да ја игра својата игра на СП, без притисок, особено...

Лазаров Македонија е желна за успех ќе се обидеме да го исполниме тоа

Лазаров: Македонија е желна за успех, ќе се обидеме да го исполниме тоа!

Гол | пред 11 месеци

Кире Лазаров, капитенот на машката ракометна репрезентација пред заминувањето на Светското првенство (СП) кое се игра во Франција е полн со оптимизам. На последната прес-конференција пред Мец, капитенот...

Червар Ако по СП чуеме дека луѓето не ги гаселе телевизорите додека нè гледаат  среќни ќе сме

Червар: Ако по СП чуеме дека луѓето не ги гаселе телевизорите додека нè гледаат - среќни ќе сме!

Гол | пред 11 месеци

Ракометната репрезентација на Македонија ја одржа последната прес-конференција пред заминувањето на СП во Франција. Селекторот Лино Червар потенцира дека оваа генерација поседува квалитет, иако има одредени...

Миркуловски Целта останува иста како и на секое ЕП и СП да ја минеме групата

Миркуловски: Целта останува иста како и на секое ЕП и СП, да ја минеме групата!

Гол | пред 11 месеци

Свој збор пред заминувањето на СП во Франција даде и повратникот во националниот состав, Филип Миркуловски. Популарниот „жути“ вели дека треба Македонија да ја игра својата игра на СП, без притисок, особено...

Списокот за СП потврден Во Франција одиме со 19 ракометари

Списокот за СП потврден: Во Франција одиме со 19 ракометари!

Гол | пред 11 месеци

Селекторот Лино Червар на последната прес-конференција потврди дека Македонија на Светското првенство кое ќе се игра во Франција ќе патува со 19 ракометари. Иако се очекуваше да има нов „рез“, сепак, тој...

Македонија е подготвена за мундијалскиот предизвик

Македонија е подготвена за мундијалскиот предизвик

Sportmedia | пред 11 месеци

„Задоволен сум од подготовките, играчите дадоа максимум и нема што да се забележи. Во Франција треба да го оставиме срцето на терен и да играме на секој натпревар со голем ентузијазам" изјави селекторот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност