Што пишуваше на ливчето дадено на Стариџ Целата вистина околу писмото

Што пишуваше на ливчето дадено на Стариџ: Целата вистина околу писмото!

Супер спорт | пред 11 месеци

Јирген Клоп откри што се наоѓаше на парчето хартија кое му го даде на Даниел Стариџ во поразот од Саутемптон со 1:0. Без неколку стандардни фудбалери Ливерпул се мачеше на теренот, а на крајот цената ја...

„Можеше многу подобро, но ништо не е готово!“

Супер спорт | пред 11 месеци

Саутемптон го победи Ливерпул со 1:0 во првиот натпревар од ½-финалето во лига купот. Тренерот на Ливерпул не може да биде задоволен со играта на Ливерпул, но смета дека неговиот тим и понатаму има шанси...

Саутемптон обезбеди предност пред реваншот со Ливерпул во Лига купот

Саутемптон обезбеди предност пред реваншот со Ливерпул во Лига купот

Нетпрес | пред 11 месеци

Победа на Саутемптон му ја донесе Нејтан Редмонд во 20. Минута. Реваншот е на „Енфилд роуд“ на 25 јануари. Во вторникот Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финалето по триумфот над Хал со 2:0.

Саутемптон обезбеди предност пред реваншот со Ливерпул во Лига купот

Саутемптон обезбеди предност пред реваншот со Ливерпул во Лига купот

Курир | пред 11 месеци

Победа на Саутемптон му ја донесе Нејтан Редмонд во 20. Минута. Реваншот е на „Енфилд роуд“ на 25 јануари. Во вторникот Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финалето по триумфот над Хал со 2:0....

Минималец на Саутемптон против Ливерпул

Минималец на Саутемптон против Ливерпул

Точка | пред 11 месеци

Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот. Натпреварот на Сент Мерис го реши Нејтан Редмонд во 20.минута, на кој му претходеше грешката на Клаван и...

Минималец на Саутемптон против Ливерпул

Минималец на Саутемптон против Ливерпул

Кајгана | пред 11 месеци

Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот. Натпреварот на Сент Мерис го реши Нејтан Редмонд во 20.минута, на кој му претходеше грешката на Клаван и...

Саутемптон обезбеди предност пред реваншот со Ливерпул во Лига купот

Саутемптон обезбеди предност пред реваншот со Ливерпул во Лига купот

A1on | пред 11 месеци

Минимална победа од 1:0 забележа екипата на Саутемптон над Ливерпул синоќа на домашен терен на првиот меѓусебен дуел од полуфиналната пресметка во Лига купот на Англија. Победа на Саутемптон му ја донесе...

Лига куп Саутемптон го победи Ливерпул

Лига куп: Саутемптон го победи Ливерпул

Сител | пред 11 месеци

Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот. Натпреварот на Сент Мерис го реши Нејтан Редмонд во 20.минута, на кој му претходеше грешката на Клаван и...

Минималец на Саутемптон против Ливерпул

Минималец на Саутемптон против Ливерпул

Макфакс | пред 11 месеци

Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот. Натпреварот на Сент Мерис го реши Нејтан Редмонд во 20.минута, на кој му претходеше грешката на Клаван и...

Саутемптон го совлада Ливерпул

Саутемптон го совлада Ливерпул

Денар | пред 11 месеци

Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот. Натпреварот на Сент Мерис го реши Нејтан Редмонд во 20.минута, на кој му претходеше грешката на Клаван и...

Неверојатна сцена Клоп нацрта нова тактика за време на мечот Стариџ ги бркаше соиграчите на теренот со ливче во раката

Неверојатна сцена: Клоп нацрта нова тактика за време на мечот, Стариџ ги бркаше соиграчите на теренот со ливче во раката

Дерби | пред 11 месеци

Ливерпул одигра еден од најлошите натпевари оваа сезона на гостувањето на „Ст. Мери“, а тоа го призна и Јирген Клоп кој на прес-конференцијата по натпреварот истакна дека неговиот тим може да биде презадоволен...

Човекот на одлука на Сент Мери  Требаше да му дадам четири голови на Ливерпул

Човекот на одлука на „Сент Мери“: Требаше да му дадам четири голови на Ливерпул

Дерби | пред 11 месеци

Тимот на Саутемптон забележа победа над Ливерпул од 1-0 во првиот полуфинален натпревар во ЕФЛ Купот. Автор на триумфот на „светците“ беше 22-годишниот Нејтан Редмонд кој ја затресе мрежата на гостите...

Саутемптон со минимална победа над Ливерпул во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

Саутемптон со минимална победа над Ливерпул во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

Start.mk | пред 11 месеци

Ливерпул ќе мора да брка негатива од еден гол на реванш дуелот од полуфиналето во Лига купот на Англија, откако вечерва загуби минимално со 1-0 на првиот меѓусебен дуел со Саутемптон. Саутемптон стигна...

Саутемптон ја доби првата битка со Ливерпул

Саутемптон ја доби првата битка со Ливерпул

МКД | пред 11 месеци

„Црвените" се сопнаа на Сент Мерис, Саутемптон забележа минимална победа од 1-0 во првиот дуел од полуфиналето во Лига Купот Ливерпул ќе треба да надополни негатива од 1-0 на реваншот на Енфилд доколку...

Саутемптон го победи Ливерпул  Клоп ќе мора да размислува како до финале

Саутемптон го победи Ливерпул – Клоп ќе мора да размислува како до финале

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Ливерпул вечерва загуби на гостувањето кај Саутемптон во првиот полуфинален натпревар од Лига купот, иако беа благи фаворити пред почетокот на мечот. Овој резултат ќе му создаде нови грижи и проблеми на...

Ливерпул ќе брка негатива за финале во Лига купот

Ливерпул ќе брка негатива за финале во Лига купот

Спорт365 | пред 11 месеци

Се одигра првиот меч од полуфиналната пресметка во Лига купот помеѓу Саутемптон и Ливерпул. Вечерва Саутемптон изненадувачки славеше против тимот на Клоп со минимален конечен резултат 1:0. Стрелец на погодокот...

Саутемптон со минимална победа над Ливерпул во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

Саутемптон со минимална победа над Ливерпул во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

Република | пред 11 месеци

All Goals & highlights - Southampton 1-0... by Live1Goals Ливерпул ќе мора да брка негатива од еден гол на реванш дуелот од полуфиналето во Лига купот на Англија, откако вечерва загуби минимално со 1-0...

Кутињо се врати ама Ливерпул заглави на Сент Мери

Кутињо се врати, ама Ливерпул заглави на „Сент Мери“

Дерби | пред 11 месеци

Екипата на Ливерпул се враќа со негативен резултат од гостувањето кај Саутемптон во првиот полуфинален меч од ЕФЛ Купот. Вечерва на „Сент Мери“ избраниците на Клод Пуел ја добија првата битка и тоа благодарение...

Ливерпул загуби од Саутемптон во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

Ливерпул загуби од Саутемптон во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

Екипа | пред 11 месеци

Ливерпул ќе мора да брка негатива од еден гол на реванш дуелот од полуфиналето во Лига купот на Англија, откако загуби минимално со 1-0 на првиот меѓусебен дуел со Саутемптон. Саутемптон стигна до триумфот...

Ливерпул на колена на Сен Мери – Саутемптон со еден погодок предност пред реваншот

Супер спорт | пред 11 месеци

Фудбалерите на Саутемптон на Сен Мери славеа минимално против Ливерпул во првиот натпревар од Capital One купот. Првиот погодок на натпреварот го видовме после дваесет минути игра на теренот. Родригез...

Може ли Саутемптон да го загрози големото финале Ливерпул  Манчестер Јунајтед

Може ли Саутемптон да го загрози големото финале Ливерпул – Манчестер Јунајтед

Спорт Клуб | пред 11 месеци

SOUTHAMPTON, ENGLAND - JANUARY 11: Nathan Redmond of Southampton celebrates as he scores their first goal during the EFL Cup semi-final first leg match between Southampton and Liverpool at St Mary's Stadium...

Ливерпул се сопна на Сент Мери  Саутемптон со предност во Лига Купот

Ливерпул се „сопна“ на „Сент Мери“ - Саутемптон со предност во Лига Купот

Гол | пред 11 месеци

Во вториот полуфинален натпревар од Лига Купот на Англија, фудбалерите на Саутемптон на својот „Сент Мери“ го пречекаа тимот на Ливерпул и на крајот славеа победа од 1-0 (1-0). За фудбалерите на Ливерпул...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност