ВО ЖИВО Трамп прва прес конференција Немам договори и заеми во Русија

ВО ЖИВО: Трамп прва прес-конференција; Немам договори и заеми во Русија

Локално | пред 10 месеци

Немам договори со Русија, немам зделки, немам заеми од Русија. Ова го изјави на првата прес-конференција новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп. Таа се одржи во “Трамп Тауер” во Њујорк и започна...

Прв настап на Трамп по изборот Мислам дека Русија стои зад хакирањето

Прв настап на Трамп по изборот: Мислам дека Русија стои зад хакирањето

+Инфо | пред 10 месеци

Њујорк, 11 јануари 2017 (МИА) - Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп денеска во Њујорк ја одржа првата прес-конференција по изборот, на која наведе дека „мисли дека Русија стои зад хакирањето“....

Трамп Добрите односи со Русија би биле предност

Трамп: Добрите односи со Русија би биле предност

Р.С. Европа | пред 10 месеци

Ако Путин го сака Доналд Трамп тоа го сметам за предност, бидејќи имаме лоши односи со Русија“, посочи избраниот американски претседател на неговата прва прес конференција по изборите. Избраниот американски...

ТРАМП НА ПРВАТА КОНФЕРЕНЦИЈА Да Русите не хакираа а ако Путин ме сака тоа е моја предност

ТРАМП НА ПРВАТА КОНФЕРЕНЦИЈА: Да, Русите не хакираа, а ако Путин ме сака, тоа е моја предност!

Sky | пред 10 месеци

- Мислам дека Русите не хакираа, но не хакираа и други, други земји. Имаме 22 милиони имиња, тука беше и Кина. Многумина не хакираа. Ги собравме најголемите експерти кои тоа ќе го спречат. Ова, помеѓу...

Трамп прашува дали живее во Нацистичка Германија  Германците реагираат

Трамп прашува дали живее во „Нацистичка Германија“, Германците реагираат

ТВ Нова | пред 10 месеци

Изјавата на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп со која неговата земја ја спореди со нацистичка Германија предизвика масовни коментари и критики на социјалните мрежи во САД и Германија....

Трамп Немам ништо заедничко со Русија

Трамп: Немам ништо заедничко со Русија

Либертас | пред 10 месеци

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека Русија никогаш не се обидела да влијае врз него и ги обвини разузнавачките служби за објавените тврдења во медиумите, дека Москва има...

Кремљ Немаме компромитирачки информации за Трамп

Кремљ: Немаме компромитирачки информации за Трамп

Локално | пред 10 месеци

Москва денеска соопшти дека нема компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ниту за неговата ривалка Хилари Клинтон. – Кремљ нема компромитирачки информации за Трамп,...

Трамп прашува дали живее во Нацистичка Германија  Германците реагираат

Трамп прашува дали живее во „Нацистичка Германија“, Германците реагираат

Денешен | пред 10 месеци

Изјавата на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп со која неговата земја ја спореди со нацистичка Германија предизвика масовни коментари и критики на социјалните мрежи во САД и Германија....

Трамп Немам ништо заедничко со Русија

Трамп: Немам ништо заедничко со Русија

ТВ Нова | пред 10 месеци

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека Русија никогаш не се обидела да влијае врз него и ги обвини разузнавачките служби за објавените тврдења во медиумите, дека Москва има...

Според Трамп Америка е нацистичка Германија

Според Трамп Америка е нацистичка Германија

Пулс 24 | пред 10 месеци

Доналд Трамп ја спореди САД со нацистичка Германија коментирајќи ги лажните вести за него. Новоизабраниот американски претседател ги обвини американските разузнавачки служби дека не смееле да дозволат...

КГБ оргии Ова се шокантните детали за наводните сексуални перверзии на Трамп со проститутки во Москва

КГБ оргии: Ова се шокантните детали за наводните сексуални перверзии на Трамп со проститутки во Москва

Точка | пред 10 месеци

Руските власти уште во текот на 2013 година ги искористиле личните опсесии и сексуалните перверзии на Доналд Трамп, сега новиот претседател на САД, за од него да соберат компромитирачки материјал, со кој...

Трамп Немам ништо заедничко со Русија

Трамп: Немам ништо заедничко со Русија

Сител | пред 10 месеци

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека Русија никогаш не се обидела да влијае врз него и ги обвини разузнавачките служби за објавените тврдења во медиумите, дека Москва има...

ТРАМП Немам ништо заедничко со Русија

ТРАМП: Немам ништо заедничко со Русија

Телеграф | пред 10 месеци

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп, денеска изјави дека Русија никогаш не се обидела да влијае врз него и ги обвини разузнавачките служби за објавените тврдења во медиумите, дека Москва има...

Трамп тврди дека Русија не влијаела на него

Трамп тврди дека Русија не влијаела на него

Макфакс | пред 10 месеци

(© AFP 2017/ Don Emmert) Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп изјави во средата дека Русија не се обидела да влијае врз него, и ги обвини разузнавачките агенции на САД за новинските извештаи...

Трамп Немам ништо заедничко со Русија

Трамп: Немам ништо заедничко со Русија

Алсат-М | пред 10 месеци

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека Русија никогаш не се обидела да влијае врз него и ги обвини разузнавачките служби за објавените тврдења во медиумите, дека Москва има...

Трамп Немам ништо заедничко со Русија

Трамп: Немам ништо заедничко со Русија

+Инфо | пред 10 месеци

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека Русија никогаш не се обидела да влијае врз него и ги обвини разузнавачките служби за објавените тврдења во медиумите, дека Москва има...

Трамп Немам ништо заедничко со Русија

Трамп: Немам ништо заедничко со Русија

Денешен | пред 10 месеци

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека Русија никогаш не се обидела да влијае врз него и ги обвини разузнавачките служби за објавените тврдења во медиумите, дека Москва има...

Москва и Трамп го негираат компромитирачкиот извештај

Москва и Трамп го негираат компромитирачкиот извештај

Нова ТВ | пред 10 месеци

Русија ги одби обвинувањата дека претседателот Владимир Путин го контролира новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп со компромитирачки материјал . Портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков, вели се...

Документи на Базфид Москва го уценувала Трамп со секс скандали

Документи на Базфид: Москва го уценувала Трамп со секс скандали

Нова ТВ | пред 10 месеци

Како бомба во американската јавност синоќа одекнаа детали од досега непроверен извештај на еден британски разузнавач доставен во ФБИ, во кој се истакнуваат обвинувања дека Путин го држи во рака Трамп со...

СКАНДАЛ ГИ ТРЕСЕ САД Русите го снимиле Трамп со проститутки и сега го уценуваат

СКАНДАЛ ГИ ТРЕСЕ САД: Русите го снимиле Трамп со проститутки и сега го уценуваат?

Sky | пред 10 месеци

Наводни компромитирачки информации ќе доминираат на долго одложуваната конференција за медиумите која Доналд Трамп ќе ја одржи во среда навечер. Ова ќе биде првото обраќање до јавноста на новоизбраниот...

Путин го држи Трамп в рака

Путин го држи Трамп в рака

Фокус | пред 10 месеци

Директорите на американските разузнавачки служби тврдат дека Русија спремила досие со компромитирачки информации за приватниот живот на американскиот претседател Доналд Трамп, пишуваат светските медиуми....

Русите Њет немаме сочно сексуално досие за Трамп

Русите: Њет, немаме сочно сексуално досие за Трамп

МКД | пред 10 месеци

Најскандалозното тврдење во документот е дека Трамп изнајмил „повеќе проститутки да изведуваат 'златен туш' (мокрење) пред него. За хотелот е познато дека е под контрола на ФСБ (руските разузнавачи) и...

WikiLeaks се сомнева во веродостојноста на извештајот за хакирањето на Трамп

WikiLeaks се сомнева во веродостојноста на извештајот за хакирањето на Трамп

Точка | пред 10 месеци

Организацијата WikiLeaks е убедена дека не се веродостојни документите на чија основа американските медиуми пишуваат дека руските разузнавачки служби со помош на кибернетички упади собирале компромитирачки...

Трамп Немам ништо заедничко со Русија

Трамп: Немам ништо заедничко со Русија

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека Русија никогаш не се обидела да влијае врз него и ги обвини разузнавачките служби за објавените тврдења во медиумите, дека Москва има...

Трамп Лов на вештерки

Трамп: Лов на вештерки

Вест | пред 10 месеци

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски податоци за Трамп,...

WikiLeaks се сомнева во веродостојноста на извештајот за хакирањето на Трамп

WikiLeaks се сомнева во веродостојноста на извештајот за хакирањето на Трамп

Макфакс | пред 10 месеци

(© REUTERS/Tim Chong) Организацијата WikiLeaks е убедена дека не се веродостојни документите на чија основа американските медиуми пишуваат дека руските разузнавачки служби собирале со помош на кибернетички...

WikiLeaks се сомнева во веродостојноста на извештајот за хакирањето на Трамп

WikiLeaks се сомнева во веродостојноста на извештајот за хакирањето на Трамп

Sky | пред 10 месеци

Организацијата WikiLeaks е убедена дека не се веродостојни документите на чија основа американските медиуми пишуваат дека руските разузнавачки служби со помош на кибернетички упади собирале компромитирачки...

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп тврди Си Ен Ен

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп, тврди Си-Ен-Ен

Лидер | пред 10 месеци

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски пдоатоци за Трамп,...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

A1on | пред 10 месеци

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

Шефот на FBI тврди дека Русите влегле но не ја хакирале кампањата на Трамп

Шефот на FBI тврди дека Русите влегле но не ја хакирале кампањата на Трамп

Sky | пред 10 месеци

Руските информатички хакери кои наводно се обидувале да се уфрлат во американските претседателски избори не го хакирале тимот на националната кампања на сега избраниот претседател Доналд Трамп, изјави...

ФБИ Русите влегле во компјутерите на Републикаците но не и на Трамп

ФБИ: Русите влегле во компјутерите на Републикаците, но не и на Трамп

Нова ТВ | пред 10 месеци

Руските хакери кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави директорот на ФБИ Џејмс Коми. Тој пред Одборот за...

Руските служби го имаат трамп под ланец  Му местеле секс перверзии во Москва

Руските служби го имаат трамп под ланец – Му местеле секс перверзии во Москва

Позитив | пред 10 месеци

Голем број на светски медиуми пренесуваат дека руската тајна служба ФСБ го држи Доналд Трамп под ланец бидејќи собрале голем број на компромитирачки информации. Се шпекулира дека Трамп во бизнис посетата...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

24 вести | пред 10 месеци

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

ФБИ Русите имаат експлозивни информации за приватниот живот на Трамп

ФБИ: Русите имаат експлозивни информации за приватниот живот на Трамп

МКД | пред 10 месеци

Синоќа во американската јавност како бомба одекнаа детали од засега непотврден извештај на британски разузнавач кој го доставил на ФБИ, во кој наводно се тврди дека рускиот претседател Владимир Путин „го...

Кремљ Немаме компромитирачки информации за Трамп

Кремљ: Немаме компромитирачки информации за Трамп

Либертас | пред 10 месеци

Москва денеска соопшти дека нема компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ниту за неговата ривалка Хилари Клинтон. – Кремљ нема компромитирачки информации за Трамп,...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Алсат-М | пред 10 месеци

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

Кремљ Немаме компромитирачки информации за Трамп

Кремљ: Немаме компромитирачки информации за Трамп

Дневник | пред 10 месеци

Москва дека нема компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ниту за неговата ривалка Хилари Клинтон. – Кремљ нема компромитирачки информации за Трамп, изјави Дмитриј...

Кремљ Немаме компромитирачки информации за Трамп

Кремљ: Немаме компромитирачки информации за Трамп

ТВ Нова | пред 10 месеци

Москва денеска соопшти дека нема компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ниту за неговата ривалка Хилари Клинтон. – Кремљ нема компромитирачки информации за Трамп,...

Кремљ Немаме компромитирачки информации за Трамп

Кремљ: Немаме компромитирачки информации за Трамп

Лидер | пред 10 месеци

Москва денеска соопшти дека нема компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ниту за неговата ривалка Хилари Клинтон. – Кремљ нема компромитирачки информации за Трамп,...

Кремљ Немаме компромитирачки информации за Трамп

Кремљ: Немаме компромитирачки информации за Трамп

+Инфо | пред 10 месеци

Москва денеска соопшти дека нема компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ниту за неговата ривалка Хилари Клинтон. – Кремљ нема компромитирачки информации за Трамп,...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Либертас | пред 10 месеци

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

Кремљ Немаме компромитирачки информации за Трамп

Кремљ: Немаме компромитирачки информации за Трамп

Сител | пред 10 месеци

Москва денеска соопшти дека нема компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ниту за неговата ривалка Хилари Клинтон. – Кремљ нема компромитирачки информации за Трамп,...

Дали е Трамп компромитиран од руските служби

Дали е Трамп компромитиран од руските служби?

DW | пред 10 месеци

Американските тајни служби го информирале Доналд Трамп дека руски оперативци поседуваат компромитирачки лични и финансиски информации за него. Трамп експресно ги отфрли непотврдените вести. Трамп тврди...

Додека Трамп аплаудираше Како Путин го победи Обама во нивната последна меѓусебна рунда

Додека Трамп аплаудираше: Како Путин го победи Обама во нивната последна меѓусебна рунда...

Точка | пред 10 месеци

Американскиот однос кон Русија за прв пат после долги години е пречекан во позитвна атмосфера во Москва – имено, поддржувачите на Путин тоа го препознаа како знак дека Русија е повторно светска сила. Тоа...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Точка | пред 10 месеци

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Локално | пред 10 месеци

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Нетпрес | пред 10 месеци

Пред разузнавачкиот одбор на Сенатот тој рече дека Русите упаднале во компјутери на кампањата на Трамп на локално и ниво на држави, но не и на национално ниво. Немаме никакви податоци дека кампањата на...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Алфа | пред 10 месеци

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Руски хакери, кои се обидувале...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Дневник | пред 10 месеци

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Лидер | пред 10 месеци

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

Шефот на FBI тврди дека Русите влегле но не ја хакирале кампањата на Трамп

Шефот на FBI тврди дека Русите влегле но не ја хакирале кампањата на Трамп

Актуелно24 | пред 10 месеци

Руските информатички хакери кои наводно се обидувале да се уфрлат во американските претседателски избори не го хакирале тимот на националната кампања на сега избраниот претседател Доналд Трамп, изјави...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ТВ Нова | пред 10 месеци

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

Трамп ама гледам само политички лов на вештерки во САД

Трамп, ама гледам само политички лов на вештерки во САД

Локално | пред 10 месеци

Доналд Трамп ги демантираше последните пораки од американски медиуми дека началниците на разузнавачките служби на САД го запознале со присуство на компромати за него во Русија. “Лажни вести – тотален политички...

ФБИ Русите не успеале да ја хакираат кампањата на Трамп на национално ниво

ФБИ: Русите не успеале да ја хакираат кампањата на Трамп на национално ниво

+Инфо | пред 10 месеци

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп тврди Си Ен Ен

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп, тврди Си-Ен-Ен

Либертас | пред 10 месеци

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски пдоатоци за Трамп,...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Сител | пред 10 месеци

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп тврди Си Ен Ен

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп, тврди Си-Ен-Ен

Утрински | пред 10 месеци

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски пдоатоци за Трамп,...

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп тврди Си Ен Ен

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп, тврди Си-Ен-Ен

+Инфо | пред 10 месеци

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски податоци за Трамп,...

Кремљ Немаме компромитирачки информации за Трамп

Кремљ: Немаме компромитирачки информации за Трамп

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Москва денеска соопшти дека нема компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ниту за неговата ривалка Хилари Клинтон. – Кремљ нема компромитирачки информации за Трамп,...

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп тврди Си Ен Ен

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп, тврди Си-Ен-Ен

Сител | пред 10 месеци

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски пдоатоци за Трамп,...

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп тврди Си Ен Ен

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп, тврди Си-Ен-Ен

Локално | пред 10 месеци

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски пдоатоци за Трамп,...

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп тврди Си Ен Ен

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп, тврди Си-Ен-Ен

ТВ Нова | пред 10 месеци

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски пдоатоци за Трамп,...

ФБИ Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

ФБИ: Русите не ја хакирале кампањата на Трамп

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Руски хакери, кои се обидувале да упаднат во американските претседателски избори, не го хакирале тимот на националната кампања на Доналд Трамп, изјави шефот на ФБИ, Џејмс Коми. Пред разузнавачкиот одбор...

Русија има тајни снимки за Трамп со проститутки и недозволени бизнис зделки

Русија има тајни снимки за Трамп со проститутки и недозволени бизнис зделки

Ако | пред 10 месеци

Директорите на американските разузнавачки служби на Барака Обама и ФДоналд Трамп им презентираа руски разузнавачки материјали , кои се уште не се целосно докажани, а содржат податоци за компромитирање...

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп тврди Си Ен Ен

Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп, тврди Си-Ен-Ен

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски пдоатоци за Трамп,...

Шефот на FBI тврди дека Русите влегле но не ја хакирале кампањата на Трамп

Шефот на FBI тврди дека Русите влегле но не ја хакирале кампањата на Трамп

Макфакс | пред 10 месеци

(Директорот на ФБИ, Џејмс Коми, © EPA/Michel Renolds) Руските информатички хакери кои наводно се обидувале да се уфрлат во американските претседателски избори не го хакирале тимот на националната кампања...

Асанж Извештајот за руското хакирање е политички документ

Асанж: Извештајот за руското хакирање е политички документ

Start.mk | пред 10 месеци

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, изјави дека минатонеделниот американски разузнавачки извештај за руското хакирање е политички мотивиран и дека на јавноста не и дал докази оти руските хакери му доставиле...

Асанж Извештајот за руското хакирање е политички документ

Асанж: Извештајот за руското хакирање е политички документ

Вечер | пред 10 месеци

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, изјави дека минатонеделниот американски разузнавачки извештај за руското хакирање е политички мотивиран и дека на јавноста не и дал докази оти руските хакери му доставиле...

Асанж вели дека извештајот на CIA е политизиран и без докази

Асанж вели дека извештајот на CIA е политизиран и без докази

Sky | пред 11 месеци

Извештајот на Централната разузнавачка агенција (CIA) за наводното руско вмешување во американските претседателски избори е политички мотивирано и не содржи никакви докази, оцени во понеделниот Џулијан...

Асанж вели дека извештајот на CIA е политизиран и без докази

Асанж вели дека извештајот на CIA е политизиран и без докази

Актуелно24 | пред 11 месеци

Извештајот на Централната разузнавачка агенција (CIA) за наводното руско вмешување во американските претседателски избори е политички мотивирано и не содржи никакви докази, оцени во понеделниот Џулијан...

Трамп ќе владее во време на конфликти

Трамп ќе владее во време на конфликти

DW | пред 11 месеци

Новата администрација на Доналд Трамп ќе се соочи со свет во кој ќе биде зголемен ризикот од конфликти, забавен развој и зголемен антидемократски притисок, се наведува во извештај на американското разузнување....

Асанж вели дека извештајот на CIA е политизиран и без докази

Асанж вели дека извештајот на CIA е политизиран и без докази

Макфакс | пред 11 месеци

(© AP Photo/Markus Schreiber, архива) Извештајот на Централната разузнавачка агенција (CIA) за наводното руско вмешување во американските претседателски избори е политички мотивирано и не содржи никакви...

Асанж Нема докази за руски хакерски напади

Асанж: Нема докази за руски хакерски напади

Канал 5 | пред 11 месеци

- Извештајот не дури ниту измислен, бидејќи во него нема докази. Содржи само шпекулации, рекол основачот на Викиликс кој со години престојува во Амбасадата на Еквадор во Лондон. Асанж напоменал дека во...

Асанж Извештајот за руското хакирање е политички документ

Асанж: Извештајот за руското хакирање е политички документ

Сител | пред 11 месеци

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, денеска изјави дека минатонеделниот американски разузнавачки извештај за руското хакирање е политички мотивиран и дека на јавноста не и дал докази оти руските хакери...

Асанж Извештајот за руското хакирање е политички документ

Асанж: Извештајот за руското хакирање е политички документ

МКД | пред 11 месеци

Основачот на Викиликс Џулијан Асанж изјави денес дека извештајот на американските разузнавачки служби за руските хакерски напади се политички мотивирани и дека не се поднесени докази дека руски функционери...

Асанж Извештајот за руското хакирање е политички документ

Асанж: Извештајот за руското хакирање е политички документ

Локално | пред 11 месеци

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, денеска изјави дека минатонеделниот американски разузнавачки извештај за руското хакирање е политички мотивиран и дека на јавноста не и дал докази оти руските хакери...

Скандал Марија Захарова еруптира Руските хакери му го пробиле мозокот на Обама

Скандал! Марија Захарова еруптира: Руските хакери му го пробиле мозокот на Обама!

Локално | пред 11 месеци

Обвинувањата на САД се аматерски и емоционални, објави Москва Русија се уште не е свесна за вистинитоста на аргументите во извештајот за хакерските напади за време на американските избори. Ова го изјави...

Асанж Извештајот за руското хакирање е политички документ

Асанж: Извештајот за руското хакирање е политички документ

Утрински | пред 11 месеци

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, денеска изјави дека минатонеделниот американски разузнавачки извештај за руското хакирање е политички мотивиран и дека на јавноста не и дал докази оти руските хакери...

Асанж Извештајот за руското хакирање е политички документ

Асанж: Извештајот за руското хакирање е политички документ

Денешен | пред 11 месеци

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, денеска изјави дека минатонеделниот американски разузнавачки извештај за руското хакирање е политички мотивиран и дека на јавноста не и дал докази оти руските хакери...

Асанж Викиликс не доби хакирани мејлови од Русија

Асанж: Викиликс не доби хакирани мејлови од Русија

A1on | пред 11 месеци

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, денеска изјави дека минатонеделниот американски разузнавачки извештај за руското хакирање е политички мотивиран и дека на јавноста не и дал докази оти руските хакери...

Асанж Извештајот за руското хакирање е политички документ

Асанж: Извештајот за руското хакирање е политички документ

+Инфо | пред 11 месеци

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, денеска изјави дека минатонеделниот американски разузнавачки извештај за руското хакирање е политички мотивиран и дека на јавноста не и дал докази оти руските хакери...

Асанж Извештајот за руското хакирање е политички документ

Асанж: Извештајот за руското хакирање е политички документ

ТВ Нова | пред 11 месеци

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, денеска изјави дека минатонеделниот американски разузнавачки извештај за руското хакирање е политички мотивиран и дека на јавноста не и дал докази оти руските хакери...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност