Расте бројот на туристи во земјава  Скопје најпосетувано

Расте бројот на туристи во земјава- Скопје најпосетувано

Денешен | пред 11 месеци

Од година во година расте бројот на странски туристи во земјава. Македонија стана позната туристичка дестинација. Голем дел како резултат на владините субвенции за тур операторите, но и промоциите на земјава...

Расте бројот на туристи во земјава   Скопје најпосетувано

Расте бројот на туристи во земјава – Скопје најпосетувано

Start.mk | пред 11 месеци

Од година во година расте бројот на странски туристи во земјава. Македонија стана позната туристичка дестинација. Голем дел како резултат на владините субвенции за тур операторите, но и промоциите на земјава...

Расте бројот на туристи во земјава  Скопје најпосетувано

Расте бројот на туристи во земјава- Скопје најпосетувано

Курир | пред 11 месеци

Според последните податоци на Државниот завод за статистика, бројот на туристите во октомври 2016 година изнесува 69 412. Бројот на туристите во октомври 2016 година, во однос на октомври 2015 година,...

Расте бројот на туристи во земјава  Скопје најпосетувано

Расте бројот на туристи во земјава- Скопје најпосетувано

Вистина | пред 11 месеци

Од година во година расте бројот на странски туристи во земјава. Македонија стана позната туристичка дестинација. Голем дел како резултат на владините субвенции за тур операторите, но и промоциите на земјава...

Расте бројот на туристи во земјава  Скопје најпосетувано

Расте бројот на туристи во земјава- Скопје најпосетувано

Прес 24 | пред 11 месеци

Од година во година расте бројот на странски туристи во земјава. Македонија стана позната туристичка дестинација. Голем дел како резултат на владините субвенции за тур операторите, но и промоциите на земјава...

Шпанија ја посетиле 75 милиони странски туристи

Шпанија ја посетиле 75 милиони странски туристи

KARIERA.mk | пред 11 месеци

Шпанија ја посетиле речиси 75 милиони странски туристи во изминатата година, што е за десет проценти повеќе отколку во 2015 година. Повеќе од 74 милиони, веројатно 75 милиони странски туристи во 2016 година...

Се поголем бројот на туристи во земјава   особено во Скопје

Се поголем бројот на туристи во земјава , особено во Скопје

Пулс 24 | пред 11 месеци

Од година во година расте бројот на странски туристи во земјава. Македонија стана позната туристичка дестинација. Голем дел како резултат на владините субвенции за тур операторите, но и промоциите на земјава...

Расте бројот на туристи во земјава

Расте бројот на туристи во земјава

ТВ Нова | пред 11 месеци

Од година во година расте бројот на странски туристи во земјава. Македонија стана позната туристичка дестинација. Голем дел како резултат на владините субвенции за тур операторите, но и промоциите на земјава...

Расте бројот на туристи во земјава   Скопје најпосетувано

Расте бројот на туристи во земјава – Скопје најпосетувано

Република | пред 11 месеци

Од година во година расте бројот на странски туристи во земјава. Македонија стана позната туристичка дестинација. Голем дел како резултат на владините субвенции за тур операторите, но и промоциите на земјава...

Шпанија ја посетиле 75 милиони странски туристи

Шпанија ја посетиле 75 милиони странски туристи

Start.mk | пред 11 месеци

Шпанија ја посетиле речиси 75 милиони странски туристи во изминатата година, што е за десет проценти повеќе отколку во 2015 година, соопшти Светската туристичка организација . Повеќе од 74 милиони, веројатно...

Шпанија ја посетиле 75 милиони туристи во 2016

Шпанија ја посетиле 75 милиони туристи во 2016.

Лидер | пред 11 месеци

Шпанија ја посетиле речиси 75 милиони странски туристи во изминатата година, што е за десет проценти повеќе отколку во 2015 година, соопшти Светската туристичка организација . „Повеќе од 74 милиони, веројатно...

Шпанија ја посетиле 75 милиони странски туристи

Шпанија ја посетиле 75 милиони странски туристи

Вечер | пред 11 месеци

Шпанија ја посетиле речиси 75 милиони странски туристи во изминатата година, што е за десет проценти повеќе отколку во 2015 година, соопшти Светската туристичка организација . Повеќе од 74 милиони, веројатно...

Над една четвртина помалку туристи лани го посетиле Истанбул

Над една четвртина помалку туристи лани го посетиле Истанбул

Дневник | пред 11 месеци

Бројот на странските туристи во Истанбул минатата година е намален повеќе од четвртина во однос на оној во 2015 година, пишува „Хуриет дејли њуз“ повикувајќи се на податоци на регионалната служба на Министерството...

Туристите им бегаат   паднаа на ниво од 2004 година

Туристите им бегаат - паднаа на ниво од 2004 година

Фактор | пред 11 месеци

Бројот на туристите во турското летувалиште Анталија падна лани на нивото од 2004 година, покажуваат информациите од општината. Во 2016 година странските туристите кои таму биле се 6 милиони или со 43%...

Над една четвртина помалку туристи лани го посетиле Истанбул

Над една четвртина помалку туристи лани го посетиле Истанбул

Дневник | пред 11 месеци

Бројот на странските туристи во Истанбул минатата година е намален повеќе од четвртина во однос на оној во 2015 година, пишува „Хуриет дејли њуз“ повикувајќи се на податоци на регионалната служба на Министерството...

Рекорден бројот на туристи во Шпанија

Рекорден бројот на туристи во Шпанија

Денар | пред 11 месеци

Шпанија ја посетиле речиси 75 милиони странски туристи во изминатата година, што е за десет проценти повеќе отколку во 2015 година. „Повеќе од 74 милиони, веројатно 75 милиони странски туристи во 2016...

Нова топ дестинација  туристите трошат по 800 евра

Нова топ дестинација, туристите трошат по 800 евра

Фактор | пред 11 месеци

Земјата ја посетиле лани 75 милиони туристи и тоа е за 10% повеќе отколку во 2015 година. Според Светската туристичка организација, лани во Шпанија секој турист потрошил по 800 евра. Ако се земе в предвид...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност