Заев од Аеродром На триумфалната порта ќе поставиме бројчаник на кој ќе се покажува колку пари се вратени дома

Заев од Аеродром: На триумфалната порта ќе поставиме бројчаник на кој ќе се покажува колку пари се вратени дома!

Локално | на 11.2016

-Нема бегање Никола Груевски, после 14 години, како што нема бегање од правдата и законот кој се огрешил има да одговара и пред законот и пред народот. И кога сме кај Груевски и од овде да го повикам на...

Заев Многујазичноста е културно богатство на Македонија

Заев: Многујазичноста е културно богатство на Македонија

Дневник | на 11.2016

Многујазичноста е културно богатство на Македонија. Треба да сме горди што Уставот на Македонија го гарантира најшироко правото на користење на јазиците на сите етнички заедници, рече на прексиноќешниот...

 Црвен митинг на СДСМ за враќање на слободата

„Црвен митинг“ на СДСМ за враќање на слободата

Утрински | на 11.2016

Со говорот во Прилеп, Заев најави дека во текот на предизборието нема да го штеди својот главен политички противник Груевски, но и го повика на ТВ-дуел Александра М. Митевска прилеп - „Револуционерна кампања“...

Митинг на коалицијата предводена од СДСМ во општина Аеродром

Митинг на коалицијата предводена од СДСМ во општина Аеродром

Утрински | на 11.2016

Опозициската коалиција, предводена од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), вечерва одржа предизборен митинг во општина Аеродром каде ги претстави приоритетите од изборната програма. Претседателот...

Заев од Аеродром Груевски е единствен во земјава кој мисли на федерализација

Заев од Аеродром: Груевски е единствен во земјава кој мисли на федерализација

Локално | на 11.2016

Груевски ја измисли федерализацијата и тој е единствениот во земјава кој мисли на федерализацијата, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот митинг во општина Аеродром. – Груевски ја измисли федерализацијата....

Митинг на СДСМ во Кисела Вода

Митинг на СДСМ во Кисела Вода

Алсат-М | на 11.2016

Претседателот на СДСМ Зоран Заев вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани, Заев ги претстави, како што рече, темелите на Планот на СДСМ и коалицијата „За живот...

СДСМ СО МИТИНГ ВО АЕРОДРОМ Заев се бранеше дека нема да го менува Уставот

СДСМ СО МИТИНГ ВО АЕРОДРОМ: Заев се бранеше дека нема да го менува Уставот

Телеграф | на 11.2016

Опозициската коалиција, предводена од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), вечерва одржа предизборен митинг во општина Аеродром каде ги претстави приоритетите од изборната програма. Претседателот...

Заев Неопределените ќе одлучат за иднината на Македонија

Заев: Неопределените ќе одлучат за иднината на Македонија

Алфа | на 11.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев ги повика граѓаните масовно да излезат и да гласаат, вели овие избори се референдум за земјава, да се изгради едно општество еднакво за сите, но главната улога треба да ја одиграат...

Митинг на коалицијата предводена од СДСМ во општина Аеродром

Митинг на коалицијата предводена од СДСМ во општина Аеродром

Канал 5 | на 11.2016

Претседателот на СДСМ Зоран Заев истакна дека коалицијата на СДСМ има план за, како што рече, враќање на животот во Македонија. - Поддржете го овој план. Ќе има правда и живот за сите, рече Заев, обраќајќи...

Заев Каква федерализација какви бакрачи тоа е само во главата на Груевски

Заев: Каква федерализација, какви бакрачи, тоа е само во главата на Груевски!

Бриф | на 11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од митингот на косализијата предводена од СДСМ во општина Аеродром, вечерва одгворои на обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за федерализација на земјата....

Заев Каква федерализација какви бакрачи тоа е само во главата на Груевски

Заев: Каква федерализација, какви бакрачи, тоа е само во главата на Груевски!

Либертас | на 11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од митингот на косализијата предводена од СДСМ во општина Аеродром, вечерва одгворои на обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за федерализација на земјата....

Заев од Аеродром Груевски е единствен во земјава кој мисли на федерализација

Заев од Аеродром: Груевски е единствен во земјава кој мисли на федерализација

Sky | на 11.2016

Груевски ја измисли федерализацијата и тој е единствениот во земјава кој мисли на федерализацијата, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот митинг во општина Аеродром. – Груевски ја измисли федерализацијата....

Заев од Кисела вода до неопределените Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце гласајте

Заев од Кисела вода до неопределените: Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце, гласајте!

Либертас | на 11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани ги претстави темелите на Планот на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија. Претседателот...

СДСМ во Аеродром На Порта Македонија ќе ставиме бројчаник за вратените украдени пари

СДСМ во Аеродром: На Порта Македонија ќе ставиме бројчаник за вратените украдени пари

МКД | на 11.2016

Зоран Заев, претседателот на СДСМ вечерва на партискиот митинг во скопската општина Аердром ги повика неопределените да гласаат за Македонија и нејзината иднина. Заев вечерва пак го повика Никола Груевски...

Заев Федерализацијата е само во главата на Груевски

Заев: Федерализацијата е само во главата на Груевски

A1on | на 11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од митингот на косализијата предводена од СДСМ во општина Аеродром, вечерва одгворои на обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за федерализација на земјата....

Заев до неопределените Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце гласајте

Заев до неопределените: Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце, гласајте!

Sky | на 11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани ги претстави темелите на Планот на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија. Претседателот...

Заев до неопределените Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце гласајте

Заев до неопределените: Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце, гласајте!

+Инфо | на 11.2016

Разбудено е Скопје, водиме со двоцифрена разлика. Повеќе од 32 проценти се уште молчат, не се изјаснуваат. Знаете како, оваа Македонија не е само на нас. Македонија е на сите подеднакво. Ова е наша заедничка...

Митинг на СДСМ во Кисела Вода

Митинг на СДСМ во Кисела Вода

24 вести | на 11.2016

Претседателот на СДСМ Зоран Заев вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани, Заев ги претстави, како што рече, темелите на Планот на СДСМ и коалицијата „За живот...

Заев од Аеродром На триумфалната порта ќе поставиме бројчаник на кој ќе се покажува колку пари се вратени дома

Заев од Аеродром: На триумфалната порта ќе поставиме бројчаник на кој ќе се покажува колку пари се вратени дома!

A1on | на 11.2016

Нема бегање Никола Груевски, после 14 години, како што нема бегање од правдата и законот кој се огрешил има да одговара и пред законот и пред народот. И кога сме кај Груевски и од овде да го повикам на...

Заев Федерализацијата е само во главата на Груевски

Заев: Федерализацијата е само во главата на Груевски

+Инфо | на 11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од митингот на косализијата предводена од СДСМ во општина Аеродром, вечерва одгворои на обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за федерализација на земјата....

Заев до неопределените Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце гласајте

Заев до неопределените: Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце, гласајте!

Макфакс | на 11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вторник вечер се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани ги претстави темелите на Планот на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија....

Заев Ќе гласате ли за Груевски кој го осиромаши народот до гола кожа

Заев: Ќе гласате ли за Груевски кој го осиромаши народот до гола кожа?

+Инфо | на 11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на митингот во Аеродром уште еднаш го повика на дуел лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Геруевски - Нема бегање Никола Груевски, после 14 години, како што нема бегање од правдата...

ЗАЕВ ОД АЕРОДРОМ Федерализацијата е само во главата на патриотите

ЗАЕВ ОД АЕРОДРОМ: Федерализацијата е само во главата на патриотите

Фактор | на 11.2016

Со македонската химна и, опозицијата го почна вечерашниот митинг во скопски Аеродром. Доаѓа, слобода, правда, демократија, живот во нашата Македонија. Вака лидерот на опозцијата го почна обраќањето пред...

Митинг на СДСМ во Кисела Вода

Митинг на СДСМ во Кисела Вода

Телеграф | на 11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани, Заев ги претстави, како што рече, темелите на Планот на СДСМ и коалицијата „За...

СДСМ во Кисела Вода Поддршката за СЈО значи дека граѓаните бараат криминалците да одговараат

СДСМ во Кисела Вода: Поддршката за СЈО значи дека граѓаните бараат криминалците да одговараат

МКД | на 11.2016

На митинг во скопската општина Кисела Вода претставници на раководството на СДСМ ја претставија изборната програма на Коалицијата за живот во Македонија. Зоран Заев, претседателот на СДСМ се обрати до...

Заев до неопределените Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце гласајте

Заев до неопределените: Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце, гласајте!

Нетпрес | на 11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани ги претстави темелите на Планот на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија. Претседателот...

Митинг на СДСМ во Кисела Вода

Митинг на СДСМ во Кисела Вода

ТВ Нова | на 11.2016

Претседателот на СДСМ Зоран Заев вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани, Заев ги претстави, како што рече, темелите на Планот на СДСМ и коалицијата „За живот...

Заев до неопределените Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце гласајте

Заев до неопределените: Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце, гласајте!

+Инфо | на 11.2016

Разбудено е Скопје, водиме со двоцифрена разлика. Повеќе од 32 проценти се уште молчат, не се изјаснуваат. Знаете како, оваа Македонија не е само на нас. Македонија е на сите подеднакво. Ова е наша заедничка...

Заев до неопределените Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце гласајте

Заев до неопределените: Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце, гласајте!

A1on | на 11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани ги претстави темелите на Планот на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија. Претседателот...

СДСМ вчера со митинзи во Прилеп и Крушево

СДСМ вчера со митинзи во Прилеп и Крушево

Сител | на 11.2016

Embedded video for СДСМ вчера со митинзи во Прилеп и Крушево Со слоганот „План за живот во Македонија“ вчера опозицијата предводена од СДСМ од Припеп ја стартување предизборната кампања за предвремените...

Заев Каква федерализација какви бакрачи тоа е само во главата на Груевски

Заев: Каква федерализација, какви бакрачи, тоа е само во главата на Груевски!

Reporter.mk | на 11.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од митингот на косализијата предводена од СДСМ во општина Аеродром, вечерва одгворои на обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за федерализација на земјата....

Заев од Аеродром На триумфалната порта ќе поставиме бројчаник на кој ќе се покажува колку пари се вратени дома

Заев од Аеродром: На триумфалната порта ќе поставиме бројчаник на кој ќе се покажува колку пари се вратени дома!

Reporter.mk | на 11.2016

Нема бегање Никола Груевски, после 14 години, како што нема бегање од правдата и законот кој се огрешил има да одговара и пред законот и пред народот. И кога сме кај Груевски и од овде да го повикам на...

Заев до неопределените Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце гласајте

Заев до неопределените: Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце, гласајте!

Reporter.mk | на 11.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани ги претстави темелите на Планот на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија. Претседателот...

СДСМ на средби во Драчево Кисела Вода и Аеродром

СДСМ на средби во Драчево, Кисела Вода и Аеродром

Сител | на 11.2016

Embedded video for СДСМ на средби во Драчево, Кисела Вода и Аеродром Со слоганот „План за живот во Македонија“ вчера опозицијата предводена од СДСМ од Припеп ја стартување предизборната кампања за предвремените...

Заев од Прилеп Груевски не е ништо освен криминалец

Заев од Прилеп: Груевски не е ништо освен криминалец

Think24 | на 11.2016

илеп е град на слободата и е спремен за новиот наш ден на слободата, а тој ден е 11 декември. Првиот митинг се почнува од пркосниот Прилеп каде ние ќе победиме. Колку и да го прошируваат овој плоштад,...

Изборниот караван тргна Груевски бара 63 пратеници Ахмети се крсти во УЧК Заев ќе урива режим

Изборниот караван тргна: Груевски бара 63 пратеници, Ахмети се „крсти“ во УЧК, Заев ќе урива режим!

Фактор | на 11.2016

ВМРО-ДПМНЕ традиционално од Охрид, СДСМ за прв пат од Прилеп ја стартуваа изборната кампања за претстојните предвремени парламентарни избори во декември. Програмата за овие избори ВМРО-ДПМНЕ ја наслови...

Заев Режимот на 11 декември ќе падне Груевски ајде на дуел

Заев:Режимот на 11 декември ќе падне,Груевски ајде на дуел

24 вести | на 11.2016

Од Прилеп тргнува изборниот карван на опозицијата предводен од СДСМ. Прилеп како град на победничка револуцијата е избран како симболика на борбата на опозицијата, велат од СДСМ. Се е подготвено за вечерашниот...

Заев од Прилеп Груевски не е ништо освен криминалец

Заев од Прилеп: Груевски не е ништо освен криминалец

Либертас | на 11.2016

Прилеп е град на слободата и е спремен за новиот наш ден на слободата, а тој ден е 11 декември. Првиот митинг се почнува од пркосниот Прилеп каде ние ќе победиме. Колку и да го прошируваат овој плоштад,...

Заев Груевски не е ништо освен криминалец

Заев: Груевски не е ништо освен криминалец

Бриф | на 11.2016

Прилеп е град на слободата и е спремен за новиот наш ден на слободата, а тој ден е 11 декември. Првиот митинг се почнува од пркосниот Прилеп каде ние ќе победиме. Колку и да го прошируваат овој плоштад,...

Коалицијата на СДСМ ја почнува предизборната кампања од Крушево и Прилеп

Коалицијата на СДСМ ја почнува предизборната кампања од Крушево и Прилеп

Сител | на 11.2016

Embedded video for Коалицијата на СДСМ ја почнува предизборната кампања од Крушево и Прилеп

Првите митинзи Ветувања и обвинувања

Првите митинзи: Ветувања и обвинувања…

Позитив | на 11.2016

0 SHARES Share Tweet Официјално почнаа првите митинзи. Дочекани со аплаузи од своето членство, лидерите се обратија до своите поддржувачи. Сосема очекувано, ветувања и обвинувања. Во кратки црти: еве што...

ЗАЕВ Граѓаните заслужуваат достоинствен живот

ЗАЕВ: Граѓаните заслужуваат достоинствен живот

Телеграф | на 11.2016

Под мотото „План за живот во Македонија“ вечерва СДСМ на плоштадот „Методија Андонов - Ченто“ во Прилеп ги претстави изборната програма и кандидатите за пратеници во Четвртата изборна единица. На митингот...

Заев Да ги запреме солзите на македонските граѓани

Заев: Да ги запреме солзите на македонските граѓани

Вест | на 11.2016

Прилеп е град на слободата и е спремен за новиот наш ден на слободата, а тој ден е 11 декември. Првиот митинг се почнува од пркосниот Прилеп каде ние ќе победиме. Колку и да го прошируваат овој плоштад,...

Од Прилеп Заев го повика Груевски на дуел

Од Прилеп Заев го повика Груевски на дуел

Алфа | на 11.2016

Опозицискиот карван предводен од СДСМ предизборна трка ја започна на плоштадот „Методија Андонов Ченто„ во Прилеп. Лидерот Зоран Заев го повика Никола Груевски на ТВ-дуел. Македонија е и ќе остане унитарна...

Заев го повика Груевски на ТВ дуел Ајде да ги соочиме фактите

Заев го повика Груевски на ТВ дуел: Ајде да ги соочиме фактите!

Актуелно24 | на 11.2016

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на првиот митинг на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија вечерва во Крушево го повика Никола Груевски на ТВ дуел. „Ајде Никола повели на дуел, да ги соочиме фактите,...

Заев Груевски зад себе остави криминал и корупција

Заев: Груевски зад себе остави криминал и корупција

Телма | на 11.2016

СДСМ ја почна предизборната кампања традиционално од Прилеп, при што лидерот на партијата, Зоран Заев, рече дека тоа е град на слободата кој е подготвен за новиот  ден на слободата - 11 декември. „Првиот...

СДСМ во Прилеп Заев вети дека на 11 декември режимот ќе падне

СДСМ во Прилеп: Заев вети дека на 11 декември режимот ќе падне!

МКД | на 11.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на првиот митинг во Прилеп ја презентираше програмата на СДСМ и на Коалицијата за живот во Македонија. Градот Прилеп, истакнаа од СДСМ, е одбран поради симболиката како...

Заев од Прилеп Груевски не е ништо освен криминалец

Заев од Прилеп: Груевски не е ништо освен криминалец

Либертас | на 11.2016

Прилеп е град на слободата и е спремен за новиот наш ден на слободата, а тој ден е 11 декември. Првиот митинг се почнува од пркосниот Прилеп каде ние ќе победиме. Колку и да го прошируваат овој плоштад,...

Заев од Прилеп Груевски не е ништо освен криминалец

Заев од Прилеп: Груевски не е ништо освен криминалец

Макфакс | на 11.2016

Прилеп е град на слободата и е спремен за новиот наш ден на слободата, а тој ден е 11 декември. Првиот митинг се почнува од пркосниот Прилеп каде ние ќе победиме, изјави во понеделник вечер претседателот...

Заев од Прилеп Груевски е криминалец

Заев од Прилеп: Груевски е криминалец

A1on | на 11.2016

Прилеп е град на слободата и е спремен за новиот наш ден на слободата, а тој ден е 11 декември. Првиот митинг се почнува од пркосниот Прилеп каде ние ќе победиме. Колку и да го прошируваат овој плоштад,...

Заев Уставот гарантира право за користење на јазиците на заедниците

Заев: Уставот гарантира право за користење на јазиците на заедниците

Нова ТВ | на 11.2016

Македонија треба да биде горда што Уставот “најшироко го гарантира правото за користење на јазиците на сите етнички заедници”, изјави вечерва во Прилеп престедателот на СДСМ Зоран Заев на првиот митинг...

Заев жестоко ја стартуваше кампањата од Прилеп Груевски 10 години владееш и бегаш од дуел

Заев жестоко ја стартуваше кампањата од Прилеп: Груевски 10 години владееш и бегаш од дуел

Фактор | на 11.2016

СДСМ го одржа првиот предизборен митинг во Прилеп, а лидерот Зоран Заев упати жестоки напади кон Груевски и власта на ВМРО-ДПМНЕ. - Прилеп е град на слободата и е спремен за новиот наш ден на слободата,...

Заев од Прилеп Груевски не е ништо освен криминалец

Заев од Прилеп: Груевски не е ништо освен криминалец

Reporter.mk | на 11.2016

Прилеп е град на слободата и е спремен за новиот наш ден на слободата, а тој ден е 11 декември. Првиот митинг се почнува од пркосниот Прилеп каде ние ќе победиме. Колку и да го прошируваат овој плоштад,...

Заев од Крушево Никола заминуваш доаѓа живот

Заев од Крушево: Никола заминуваш, доаѓа живот!

+Инфо | на 11.2016

Претседателот на СДСМ на првиот митинг на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија вечерва во Крушево го повика Никола Груевски на ТВ дуел. - Ајде Никола повели на дуел, да ги соочиме фактите, да те прашам...

Заев ја фрли ракавицата  Груевски те повикувам на дуел Да те прашам за тоа што не беше чесно да го објавам со Вистината за Македонија

Заев ја “фрли ракавицата”: Груевски те повикувам на дуел! Да те прашам за тоа што не беше чесно да го објавам со “Вистината за Македонија”

Локално | на 11.2016

СДСМ вечерва одржуваат митинг во Прилеп. Ова е првиот партиски митинг. Во својот говор првиот социјал-демократ Заев го повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на тв дуел. “Груевски те повикувам на...

Заев од Крушево Никола заминуваш доаѓа живот

Заев од Крушево: Никола заминуваш, доаѓа живот!

Локално | на 11.2016

Главна цел на новата Влада ќе биде парите да ги врати во семејните буџети на секој од вас, граѓаните, порача меѓудругото Заев. Претседателот на СДСМ на првиот митинг на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија...

Заев го повика Груевски на ТВ дуел Ајде да ги соочиме фактите

Заев го повика Груевски на ТВ дуел: Ајде да ги соочиме фактите!

Макфакс | на 11.2016

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на првиот митинг на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија вечерва во Крушево го повика Никола Груевски на ТВ дуел. „Ајде Никола повели на дуел, да ги соочиме фактите,...

Заев од Прилеп порача Груевски е криминалец

Заев од Прилеп порача: Груевски е криминалец

+Инфо | на 11.2016

Прилеп е град на слободата и е спремен за новиот наш ден на слободата, а тој ден е 11 декември. Првиот митинг се почнува од пркосниот Прилеп каде ние ќе победиме. Колку и да го прошируваат овој плоштад,...

СДСМ вети бесплатно здравство

СДСМ вети бесплатно здравство

Фокус | на 11.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, на првиот митинг во Приле, ја презентираше Програмата на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија. Тој најави економски реформи како враќање на ДДВ-то, зголемување на минималната...

Заев од Прилеп порача Груевски не криминалец

Заев од Прилеп порача: Груевски не криминалец

+Инфо | на 11.2016

Прилеп е град на слободата и е спремен за новиот наш ден на слободата, а тој ден е 11 декември. Првиот митинг се почнува од пркосниот Прилеп каде ние ќе победиме. Колку и да го прошируваат овој плоштад,...

Заев Ајде Никола на дуел да ги соочиме фактите да те прашам што ги боли граѓаните

Заев: Ајде Никола на дуел, да ги соочиме фактите, да те прашам што ги боли граѓаните

Либертас | на 11.2016

Претседателот на СДСМ на првиот митинг на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија вечерва во Крушево го повика Никола Груевски на ТВ дуел. „Ајде Никола повели на дуел, да ги соочиме фактите, да те прашам...

Зоран Заев побара ТВ дуел со Никола Груевски

Зоран Заев побара ТВ-дуел со Никола Груевски

Дневник | на 11.2016

Претседателот на СДСМ на првиот митинг на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија вечерва во Крушево го повика Никола Груевски на ТВ дуел. „Ајде Никола повели на дуел, да ги соочиме фактите, да те прашам...

Заев во Прилеп 11 декември ќе бидe новиот 11 октомври

Заев во Прилеп: 11 декември ќе бидe новиот 11 октомври!

Фокус | на 11.2016

Изборниот караван на опозицијата предводен од СДСМ вечерва  започна од Прилеп. Градот е обран поради симболиката како град на победничка револуцијата. Во моментов пред присутните на плоштадот говори лидерот...

СДСМ со опозициската коалиција ја стартува кампањата од Прилеп

СДСМ со опозициската коалиција ја стартува кампањата од Прилеп

24 вести | на 11.2016

Од Прилеп тргнува изборниот карван на опозицијата предводен од СДСМ. Прилеп како град на победничка револуцијата е избран како симболика на борбата на опозицијата, велат од СДСМ.

СДСМ во Крушево Заев го повика Груевски на ТВ дуел

СДСМ во Крушево: Заев го повика Груевски на ТВ дуел

МКД | на 11.2016

Главна цел на новата Влада ќе биде парите да ги врати во семејните буџети на секој од вас, граѓаните, порача меѓу другото претседателот на СДСМ Зоран Заев на митингот од Крушево. Претседателот на СДСМ...

На СДСМ му тргна  4 илјади собра на митингот во Прилеп

На СДСМ му тргна - 4 илјади собра на митингот во Прилеп

Весник | на 11.2016

4,000 присутни на првиот митинг на СДСМ, половина од нив дошле од други градови со автобуси. Едвај 4000 присутни на првиот митинг на опозицијата која реши кампањата да ја полне од Прилеп. Пред присутните...

Заев од Крушево Никола заминуваш доаѓа живот

Заев од Крушево: Никола заминуваш, доаѓа живот!

+Инфо | на 11.2016

Претседателот на СДСМ на првиот митинг на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија вечерва во Крушево го повика Никола Груевски на ТВ дуел. - Ајде Никола повели на дуел, да ги соочиме фактите, да те прашам...

Заев од Крушево го повика Груевски на ТВ Дуел

Заев од Крушево го повика Груевски на ТВ Дуел!

Фактор | на 11.2016

Опозицискиот лидер на првиот митинг на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија вечерва во Крушево го повика Никола Груевски на ТВ дуел. „Ајде Никола повели на дуел, да ги соочиме фактите, да те прашам...

Заев ја прати пораката од Крушево Никола заминуваш доаѓа живот

Заев ја прати пораката од Крушево: Никола заминуваш, доаѓа живот!

Фактор | на 11.2016

Претседателот на СДСМ на првиот митинг на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија вечерва во Крушево го повика Никола Груевски на ТВ дуел. „Ајде Никола повели на дуел, да ги соочиме фактите, да те прашам...

Заев од Крушево Никола заминуваш доаѓа живот

Заев од Крушево: Никола заминуваш, доаѓа живот!

A1on | на 11.2016

Претседателот на СДСМ на првиот митинг на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија вечерва во Крушево го повика Никола Груевски на ТВ дуел. „Ајде Никола повели на дуел, да ги соочиме фактите, да те прашам...

Заев го повика Груевски на ТВ дуел Ајде да ги соочиме фактите

Заев го повика Груевски на ТВ дуел: Ајде да ги соочиме фактите!

Точка | на 11.2016

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на првиот митинг на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија вечерва во Крушево го повика Никола Груевски на ТВ дуел. „Ајде Никола повели на дуел, да ги соочиме фактите,...

Заев од Прилеп ГРУЕВСКИ Е КРИМИНАЛЕЦ

Заев од Прилеп: ГРУЕВСКИ Е КРИМИНАЛЕЦ!!!

Reporter.mk | на 11.2016

Прилеп е град на слободата и е спремен за новиот наш ден на слободата, а тој ден е 11 декември. Првиот митинг се почнува од пркосниот Прилеп каде ние ќе победиме. Колку и да го прошируваат овој плоштад,...

И СДСМ на митинг  пред едвај 4 илјади прилепчани

И СДСМ на митинг – пред едвај 4 илјади прилепчани

Република | на 11.2016

Едвај 4000 присутни на првиот митинг на опозицијата која реши кампањата да ја почне од Прилеп. Пред присутните говореше лидерот на СДСМ Зоран Заев Зоран Заев, кој на почетокот на обраќањето го повика неговиот...

Заев го повика на дуел Груевски

Заев го повика на дуел Груевски

еМАГАЗИН | на 11.2016

Под мотото „План за живот во Македонија“ вечерва СДСМ на плоштадот „Методија Андонов - Ченто“ во Прилеп ги претстави изборната програма и кандидатите за пратеници во Четвртата изборна единица. На митингот...

Груевски и Заев вечерва ќе ги мерат силите од Охрид и Прилеп

Груевски и Заев вечерва ќе ги мерат силите од Охрид и Прилеп

Фактор | на 11.2016

Двајцата најголеми опоненти Никола Груевски и Зоран Заев вечерва ќе ги мерат силите од Охрид и Прилеп. Владеачката гарнитура митингот ќе го започне во 19 часот а пред Охриѓани ќе се обрати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...

Заев Ајде Никола на дуел

Заев: Ајде Никола на дуел

Reporter.mk | на 11.2016

Претседателот на СДСМ на првиот митинг на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија вечерва во Крушево го повика Никола Груевски на ТВ дуел. „Ајде Никола повели на дуел, да ги соочиме фактите, да те прашам...

На СДСМ му тргна  4 илјади собра на митингот во Прилеп

На СДСМ му тргна - 4 илјади собра на митингот во Прилеп

Вечер | на 11.2016

4,000 присутни на првиот митинг на СДСМ, половина од нив дошле од други градови со автобуси. Едвај 4000 присутни на првиот митинг на опозицијата која реши кампањата да ја полне од Прилеп. Пред присутните...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност