ФК Вардар за прв пат поразен сезонава

на 11.2014 - Спорт Клуб

Фудбалерите на Вардар денеска го доживејаа првиот пораз во домашното првенство оваа сезона, откако на гостувањето во Тетово, беа поразени од екипата на Ренова со резултат 3:0. ФК Ренова со оваа победа,...

Вардар се посрамоти во Тетово, Работнички сигурен против Брегалница

на 11.2014 - Фаланга

Романтичарите се само 3 бода од лидерот Вардар. Лидерот Вардар го претрпе првиот пораз, откако се посрамоти на гостувањето во Тетово против Ренова, губејќи со 3:0.  „Гипсарите“ апсолутно го надиграа Вардар...

Прв пораз на Вардар, Работнички се доближи на само три бода

на 11.2014 - Лидер

Фудбалерите на Ренова му го нанесоа првиот сезонски пораз на Вардар во еден од двата денешни натпревари од 16.коло на Првата лига. Поразот на „црвено-црните“ во Тетово на најдобар можен начин го искористи...

Хет-трик на Стојков за осма победа по ред на Работнички

на 11.2014 - Република

Повратникот во репрезентацијата на Македонија и играч на шампионот Работнички Аце Стојков продолжува со супериорните игри. Тој на денешниот натпревар во рамките од 16 коло од првата македонска фудбалска...

Прв пораз на Вардар, Работнички се доближи на само три бода

на 11.2014 - Канал 5

Фудбалерите на Ренова му го нанесоа првиот сезонски пораз на Вардар во еден од двата денешни натпревари од 16.коло на Првата лига. Поразот на „црвено-црните“ во Тетово на најдобар можен начин го искористи...

Ренова му го нанесе првиот пораз на Вардар, продолжи победничката серија на Работнички

на 11.2014 - МКД

Ренова го посрамоти Вардар, не само што му го нанесе првиот пораз, туку славеше убедливо со 3-0, Работнички не прекинува да победува, овој пат беше совладана Брегалница со 4-0. Во 16. коло Вардар го доживеа...

Прв пораз на Вардар, Работнички се доближи на само три бода

на 11.2014 - 24 вести

Фудбалерите на Ренова му го нанесоа првиот сезонски пораз на Вардар во еден од двата денешни натпревари од 16.коло на Првата лига. Поразот на „црвено-црните“ во Тетово на најдобар можен начин го искористи...

Вардар понижен во Тетово

на 11.2014 - Start.mk

Најголемиот фаворит за шампионската титула одигра очајно на гостувањето во Тетово и сосема заслужено со убедливи 3:0 беше торпедиран од фудбалерите на Ренова. Најпосле, грчината на поразот, но после 16....

Вардар понижен во Тетово

на 11.2014 - Вечер

Најголемиот фаворит за шампионската титула одигра очајно на гостувањето во Тетово и сосема заслужено со убедливи 3:0 беше торпедиран од фудбалерите на Ренова. Најпосле, грчината на поразот, но после 16....

Ренова го декласираше Вардар

на 11.2014 - A1on

Фудбалерите на Вардар го доживеаја првиот пораз во овој шампионат, откако попладнево беа декласирани со 3:0 на гостувањето во Тетово против Ренова. „Гипсарите“ покажаа дека се незгоден противник за „црвено-црните“...

Прв пораз на Вардар, Работнички стигна на минус три

на 11.2014 - Дерби

Хет-трикот на Ацо Стојков беше доволен за очекуваната победа на шампионот Работнички над Брегалница. „Романтирачите“ славеа со 4:0 и на најдобар можен начин го искористија киксот на Вардар кој загуби на...

Ренова го декласира Вардар, Работнички може да му ја земе и есенската титула

на 11.2014 - Екипа

Вардар го доживеа првиот пораз во овој шампионат, откако беше декласиран со 3-0 на гостувањето во Тетово против Ренова. Шампионот Работнички продолжи со победничката серија, на арената „Филип Втори“ ја...

Ренова му го нанесе првиот пораз на ВАРДАР

на 11.2014 - Телма

РЕНОВА УБЕДЛИВА ПРОТИВ ЛИДЕРОТ ВАРДАР 3:0 Ренова му го нанесе првиот пораз на Вардар со убелдиви  3:0 во Тетово, натпревар од 16 коло во ПМФЛ. Шампионот Работнички продолжи со победничката серија, на арената...

Две средби од 16.коло во ПМФЛ

на 11.2014 - Канал 5

Со натпреварите Работнички – Брегалница и Ренова – Вардар попладнево од 13 часот ќе биде отворено 16.коло од Првата македонска фудбалска лига. Другите три натпревари од овој круг ќе се играат утре. Двојките...

ПМФЛ: Ренова го запре Вардар, хет-трик на Стојков за нов триумф на шампионот

на 11.2014 - Спорт365

Ренова му го нанесе првиот пораз на Вардар сезонава во Првата Лига. Денес се одиграа два натпревари од 16-тото коло во Првата Македонска Фудбалска Лига, каде бранителот на титулата, тимот на Работнички...

Дебакл на Вардар кај Ренова, Стојков го однесе Работнички на три бода до врвот

на 11.2014 - Sportmedia

Вардар го доживеа првиот пораз во првенството дури во 16.коло, а повторно исто како и во Купот кобен беше „Градскиот стадион“ во Тетово. Ренова денеска славеше со 3-0 против лидерот на табелата. „Гипсарите“...

Две средби од 16.коло во ПМФЛ

на 11.2014 - A1on

Со натпреварите Работнички – Брегалница и Ренова – Вардар попладнево од 13 часот ќе биде отворено 16.коло од Првата македонска фудбалска лига. Другите три натпревари од овој круг ќе се играат утре. Двојките...

Вардар и гостува на Ренова

на 11.2014 - Телма

РАБОТНИЧКИ ЈА ПРЕЧЕКУВА БРЕГАЛНИЦА Со натпреварите Работнички – Брегалница и Ренова – Вардар попладнево од 13 часот ќе биде отворено 16.коло од Првата македонска фудбалска лига. Другите три натпревари...

ПРВА ЛИГА: Ренова по израмнување на сметките со лидерот

на 11.2014 - Телеграф

По поразот во Купот, тетовскиот тим пред својата публика ќе се обиде да му се одмазди на досега непоразениот во првенството, Вардар Поразот од меѓусебниот дуел во четврт-финалето во Купот на Македонија,...

Тешко за Брегалница и за Ренова: Работнички и Вардар бараат нови „тројки“

на 11.2014 - Екипа

Вардар сака да ја потврди есенската титула со нов триумф, а Работнички се надева дека во последните две кола ќе успее да ја намали негативата во однос на „црвено-црните“ на врвот на табелата. Вардарци...

Вардар и Работнички гледаат нови бодови

на 11.2014 - Sportmedia

Претпоследното есенско коло почнува денеска со два интересни натпревари во кои играат двата првопласирани тимови Вардар и Работнички против екипи од долниот дел на табелата. Лидерот гостува кај Ренова,...

Васоски: Ренова е една од ретките екипи од нашиот шампионат која парира на Вардар

на 11.2014 - Спорт365

Самодоверба, но и претпазливост во „црвено-црниот“ табор во пресрет на дуелот со секогаш  незгодниот противник. Утре со почеток од 13,00 часот, на „Градскиот Стадион“ во Тетово, Ренова на домашен терен...

Емини: Време е Вардар да го доживее првиот пораз во првенството

на 11.2014 - Sportmedia

Ренова е една од ретките екипи која сезонава не загуби од Вардар во првенството. „Гипсарите“ извлекоа 1-1 во финишот против „црвено-црните“ во нивната прва пресметка, но загубија со 3-1 во вторникот во...

КЛИКНИ
kariera.mk