Целосно реконструирано ОУ 25 Мај во Ченто

Целосно реконструирано ОУ „25 Мај“ во Ченто

Cooltura | на 9.2014

Основното училиште „25 Мај“ во населбата Ченто, општина Гази Баба, е целосно реконструирано со 25 милиони денари, инвестиција на Министерството за образование и наука и со учество на општината и вклученост...

Над 400 ученици во село Рашче ја бојкотираат наставата

Над 400 ученици во село Рашче ја бојкотираат наставата

Нова ТВ | на 9.2014

Немањето минимални услови за одржување на наставата оваа година принуди 424 ученици од ОУ. „Дрита“ од скопското село Рашче да ја бојкотираат наставата, јавува телевизијата Алсат- М. Во бојкотот се придружи...

Адеми и Спировски го посетија реновираното основно училиште 25 Мај во Гази Баба

Адеми и Спировски го посетија реновираното основно училиште „25 Мај“ во Гази Баба

Макфакс | на 9.2014

Првите луѓе на Министерството за образование и наука, министерот Абдилаќим Адеми и неговиот заменик Спиро Ристовски во средата го посетија основното училиште „25-ти Мај“ во скопската општина Гази Баба,...

Една третина од првачињата се Албанчиња

Една третина од првачињата се Албанчиња

Република | на 9.2014

Фото: Архива на Република Од околу 20.000 ученици кои прв пат седнаа во школската клупа, процентот на првачиња од албанска етничка припадност надмина една третина. Тоа што посебно загрижува е фактот дека...

Адеми Една третина од првачињата се албанчиња

Адеми: Една третина од првачињата се албанчиња

Сител | на 9.2014

Од околу 20.000 ученици кои прв пат седнаа во школската клупа, процентот на првачиња од албанска етничка припадност надмина една третина. Тоа што посебно загрижува е фактот дека годинава има за околу 1500...

Адеми апелираше до учениците кои не одат на училиште да почнат со настава

Адеми апелираше до учениците кои не одат на училиште да почнат со настава

Алфа | на 9.2014

Основното училиште „25 мај” од Општина Гази Баба  е едно од 33-те реконструирани училишта  за една година. Обновен е кровот,тоалетите, променети се прозорците, подот и радијаторите. Инвестицијата  е на...

Ученици од Рашче ја бојкотираат наставата

Ученици од Рашче ја бојкотираат наставата

Алсат-М | на 9.2014

Немањето минимални услови за воспитно-образовниот процес оваа година принуди 424 ученици од ОУ Дрита од селото Рашче во општина Сарај да ја бојкотираат наставата. Во нивна поддршка излезе и директорот...

Целосно реконструирано ОУ 25 Мај во Ченто

Целосно реконструирано ОУ „25 Мај“ во Ченто

Канал 5 | на 9.2014

Основното училиште „25 Мај“ во населбата Ченто, општина Гази Баба, е целосно реконструирано со 25 милиони денари, инвестиција на Министерството за образование и наука и со учество на општината и вклученост...

Целосно реконструирано ОУ 25 Мај во Ченто

Целосно реконструирано ОУ „25 Мај“ во Ченто

Сител | на 9.2014

Основното училиште „25 Мај“ во населбата Ченто, општина Гази Баба, е целосно реконструирано со 25 милиони денари, инвестиција на Министерството за образование и наука и со учество на општината и вклученост...

Целосно реконструирано ОУ 25 Мај во Ченто

Целосно реконструирано ОУ „25 Мај“ во Ченто

Maxim | на 9.2014

Основното училиште „25 Мај“ во населбата Ченто, општина Гази Баба, е целосно реконструирано со 25 милиони денари, инвестиција на Министерството за образование и наука и со учество на општината и вклученост...

ОУ 25 Мај во Ченто блесна во ново руво

ОУ „25 Мај“ во Ченто блесна во ново руво

Прес 24 | на 9.2014

Основното училиште „25 Мај“ во населбата Ченто, општина Гази Баба, е целосно реконструирано со 25 милиони денари, инвестиција на Министерството за образование и наука и со учество на општината и вклученост...

Адеми Во Македонија 35 отсто од првачињата се етнички Албанци

Адеми: Во Македонија 35 отсто од првачињата се етнички Албанци

Курир | на 9.2014

За 280 илјади ученици во основните и средните училишта започна  новата учебна година. 35 проценти од вкупниот број ученици се Албанци, вели министерот за образовани и наука Абдулаким Адеми. -Во моментов...

Адеми Во Македонија 35 отсто од првачињата се етнички Албанци

Адеми: Во Македонија 35 отсто од првачињата се етнички Албанци

Нетпрес | на 9.2014

За 280 илјади ученици во основните и средните училишта започна новата учебна година. 35 проценти од вкупниот број ученици се Албанци, вели министерот за образовани и наука Абдулаким Адеми. -Во моментов...

Во Македонија 35 отсто од првачињата се етнички Албанци

Во Македонија 35 отсто од првачињата се етнички Албанци

MK News | на 9.2014

За 280 илјади ученици во основните и средните училишта започна  новата учебна година. 35 проценти од вкупниот број ученици се Албанци, вели министерот за образовани и наука Абдулаким Адеми. -Во моментов...

Адеми Во Македонија 35 отсто од првачињата се етнички Албанци

Адеми: Во Македонија 35 отсто од првачињата се етнички Албанци

Вистина | на 9.2014

За 280 илјади ученици во основните и средните училишта започна  новата учебна година. 35 проценти од вкупниот број ученици се Албанци, вели министерот за образовани и наука Абдулаким Адеми. -Во моментов...

Адеми Во Македонија 35 отсто од првачињата се етнички Албанци

Адеми: Во Македонија 35 отсто од првачињата се етнички Албанци

Точка | на 9.2014

За 280 илјади ученици во основните и средните училишта започна новата учебна година. 35 проценти од вкупниот број ученици се Албанци, вели министерот за образовани и наука Абдулаким Адеми. - Во...

Адеми ја обелодени бројката на албанчиња првачиња во Македонија

Адеми ја обелодени бројката на албанчиња првачиња во Македонија

Maxim | на 9.2014

За 280 илјади ученици во основните и средните училишта започна  новата учебна година. 35 проценти од вкупниот број ученици се Албанци, вели министерот за образовани и наука Абдулаким Адеми. -Во моментов...

Адеми Во Македонија 35  од првачињата се етнички Албанци

Адеми: Во Македонија 35 % од првачињата се етнички Албанци

Прес 24 | на 9.2014

За 280 илјади ученици во основните и средните училишта започна  новата учебна година. 35 проценти од вкупниот број ученици се Албанци, вели министерот за образовани и наука Абдулаким Адеми. -Во моментов...

Покривот во тетовската гимназија веќе нема да протекува

Покривот во тетовската гимназија веќе нема да протекува

Дневник | на 9.2014

Со почетокот на новата учебна година учениците од македонските паралелки на тетовската гимназија „Kирил Пејчиновиќ“ повторно наставата ја следат во бараката на старото медицинско училиште. Но за разлика...

Во велешкото село Сливник не започна учебната година

Во велешкото село Сливник не започна учебната година

Алсат-М | на 9.2014

86 ученици од основното училиште „Васил Главинов“ од село Сливник општина Велес ја бојкотираат наставата. Од советот на родители велат дека училиштето има само една училница и тоа со мизерни услови, во...

Министерот Адеми ја посети реновираната тетовска гимназија Кирил Пејчинович

Министерот Адеми ја посети реновираната тетовска гимназија „Кирил Пејчинович“

Макфакс | на 9.2014

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми го посети во вторникот средното училиште „Кирил Пејчинович“ во општина Тетово, каде за време на летниот период беше извршено реновирање и реконструкција...

Министерот Адеми ја посети тетовската гимназија Кирил Пејчиновиќ

Министерот Адеми ја посети тетовската гимназија „Кирил Пејчиновиќ“

A1on | на 9.2014

Минстерот за образование и наука Абдилаќим Адеми и градоначалничката на општина Тетово Теута Арифи денеска ја посетија тетовската гимназија „Кирил Пејчиновиќ“  каде во изминатиот период беа спроведени...

Помалку првооделенци од минатата година

Помалку првооделенци од минатата година

Точка | на 9.2014

Оваа учебна година бележи помалку првооделенци од минатата, а како позитивна новина е дека македонските ученици ќе учат по програма на Кембрич. Новата учебна година ја започнаa околу 280.000 ученици...

Прв училишен час во Гази Баба

Прв училишен час во Гази Баба

Cooltura | на 9.2014

Градоначалникот Тони Трајковски присуствуваше на првиот училишен час во реновираното основно училиште „Наум Охридски“ во Раштак и во основното училиште „Дане Крапчев“ во Ченто. За добредојде на првачињата,...

Почна учебната 2014 2015 новина се учебниците по програма од Кембриџ

Почна учебната 2014/2015, новина се учебниците по програма од Кембриџ

Лидер | на 9.2014

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми им посака успешна нова учебна година на околу 280.000 основци и средношколци и на 20.000 првачиња кои првпат седнуваат во училишните клупи, како и на наставниот...

Почна учебната 2014 2015 новина се учебниците по Кембриџ

Почна учебната 2014/2015, новина се учебниците по Кембриџ

Кукурику | на 9.2014

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми им посака успешна нова учебна година на околу 280.000 основци и средношколци и на 20.000 првачиња кои првпат седнуваат во училишните клупи, како и на наставниот...

Еве зошто едно прваче чини повеќе од 7 000 денари

Еве зошто едно прваче чини повеќе од 7.000 денари!

Think | на 9.2014

Родители од Скопје досега потрошиле околу 7.000 денари за да го подготват своето дете за на училиште. Купиле гардероба и училиштен прибор, но очекуваат наставниците да им дадат список на кој ќе има уште...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност