Заврши Робомак 2014

Заврши „Робомак 2014“

Дневник | на 3.2014

Борби на сумо-роботи, трки со роботи, натпревар во играње и во прецизност викендов беа претставени на завршниот натпревар „Робомак 2014“, на кој учествуваа 100 студенти од македонските универзитети и од...

Борбите меѓу сумо роботите хит

Борбите меѓу сумо-роботите хит!

Вечер | на 3.2014

ЗАВРШИ РОБОМАК 2014 Борбите меѓу сумо-роботите хит! Борби на сумо-роботи, трки, натпревар во играње и во прецизност беа претставени на натпреварот РобоМак 2014, меѓународен натпревар за роботика, програмирање...

Борби трки игра и прецизно натпреварување меѓу роботи

Борби, трки, игра и прецизно натпреварување меѓу роботи

Факултети | на 3.2014

Борби на сумо роботи, трки, натпревар во играње и во прецизност беа претставени на синоќешниот натпревар RoboMac 2014.

Борби трки игра и прецизно натпреварување меѓу роботи

Борби, трки, игра и прецизно натпреварување меѓу роботи

Актуелно24 | на 3.2014

Борби на сумо роботи, трки, натпревар во играње и во прецизност беа претставени на синоќешниот натпревар RoboMac 2014. Финалето на натпреварот се одржа во Домот на АРМ, на кое учествуваа 100 студенти (66...

Заврши меѓународниот натпревар за роботика РобоМак 2014

Заврши меѓународниот натпревар за роботика РобоМак 2014

Канал 5 | на 3.2014

Борби на сумо роботи, трки, натпревар во играње и во прецизност беа претставени на завршниот натпревар РобоМак 2014, на кој учествуваа 100 студенти од македонските универзитети и од универзитетите во Србија,...

Македонците успешни на Робомак 2014

Македонците успешни на Робомак 2014

Република | на 3.2014

Борби на сумо роботи, трки, натпревар во играње и во прецизност беа претставени на синоќешниот натпревар RoboMac 2014. Финалето на натпреварот се одржа во Домот на АРМ, на кое учествуваа 100 студенти (66...

Заврши меѓународниот натпревар РобоМак 2014

Заврши меѓународниот натпревар РобоМак 2014

Курир | на 3.2014

Борби на сумо роботи, трки, натпревар во играње и во прецизност беа претставени на завршниот натпревар РобоМак 2014, на кој учествуваа 100 студенти од македонските универзитети и од универзитетите во Србија,...

Заврши меѓународниот натпревар РобоМак 2014

Заврши меѓународниот натпревар РобоМак 2014

Економски | на 3.2014

Борби на сумо роботи, трки, натпревар во играње и во прецизност беа претставени на завршниот натпревар РобоМак 2014, на кој учествуваа 100 студенти од македонските универзитети и од универзитетите во Србија,...

РОБОМАК 2014 Највисоко признание за Македонската секција на ИЕЕЕ

РОБОМАК 2014: Највисоко признание за Македонската секција на ИЕЕЕ

Телеграф | на 3.2014

Преку овој настан студентите практично се запознаваат со најновите технолошки достигнувања во роботиката и вештачката интелигенција Борби на сумо роботи, трки, натпревар во играње и во прецизност беа претставени...

RoboMac 2014 Борби трки игра и натпреварување меѓу роботи

RoboMac 2014:Борби, трки, игра и натпреварување меѓу роботи

еМАГАЗИН | на 3.2014

Борби на сумо роботи, трки, натпревар во играње и во прецизност беа претставени на синоќешниот натпревар RoboMac 2014. Финалето на натпреварот се одржа во Домот на АРМ, на кое учествуваа 100 студенти (66...

Борби трки игра и прецизно натпреварување меѓу роботи

Борби, трки, игра и прецизно натпреварување меѓу роботи

Лидер | на 3.2014

Борби на сумо роботи, трки, натпревар во играње и во прецизност беа претставени на синоќешниот натпревар RoboMac 2014. Финалето на натпреварот се одржа во Домот на АРМ, на кое учествуваа 100 студенти (66...

Македонските претставници најуспешни на РобоМак 2014

Македонските претставници најуспешни на „РобоМак 2014“

+Инфо | на 3.2014

Студентскиот огранок на Македонската секција на најголемата светска организација на инжнери ИЕЕЕ го доби највисокото признание на манифестацијата „РобоМак 2014“ . - Огромно задоволство беше да се прими...

Заврши меѓународниот натпревар РобоМак 2014

Заврши меѓународниот натпревар РобоМак 2014

Сител | на 3.2014

Борби на сумо роботи, трки, натпревар во играње и во прецизност беа претставени на завршниот натпревар РобоМак 2014, на кој учествуваа 100 студенти од македонските универзитети и од универзитетите во Србија,...

Сте гледале ли борби на сумо роботи  Еве што се имаше на Робомак 2014

Сте гледале ли борби на сумо роботи? - Еве што се имаше на Робомак 2014

Прес 24 | на 3.2014

Борби на сумо роботи, трки, натпревар во играње и во прецизност беа претставени на синоќешниот натпревар RoboMac 2014 . Финалето на натпреварот се одржа во Домот на АРМ, на кое учествуваа 100 студенти...

Борби трки игра и прецизно натпреварување меѓу роботи

Борби, трки, игра и прецизно натпреварување меѓу роботи

Макфакс | на 3.2014

Финалето на натпреварот се одржа во Домот на АРМ, на кое учествуваа 100 студенти (66 од македонските технички факултети) и 34 студенти од различни европски држави-Србија, Босна и Херцеговина, Хрватска,...

Заврши меѓународниот натпревар РобоМак 2014

Заврши меѓународниот натпревар РобоМак 2014

Денешен | на 3.2014

Борби на сумо роботи, трки, натпревар во играње и во прецизност беа претставени на завршниот натпревар РобоМак 2014, на кој учествуваа 100 студенти од македонските универзитети и од универзитетите во Србија,...

Заврши меѓународниот натпревар РобоМак 2014

Заврши меѓународниот натпревар РобоМак 2014

A1on | на 3.2014

Борби на сумо роботи, трки, натпревар во играње и во прецизност беа претставени на завршниот натпревар РобоМак 2014, на кој учествуваа 100 студенти од македонските универзитети и од универзитетите во Србија,...

Заврши Mеѓународниот натпревар ROBOMAC 2014

Заврши Mеѓународниот натпревар ROBOMAC 2014

Cooltura | на 3.2014

Борби на сумо-роботи, трки, натпревари во играње и во прецизност, беа претставени на синоќешниот натпревар RoboMac 2014. Финалето на натпреварот се одржа во Домот на АРМ, на кое учествуваа 100 студенти...

Цела недела Скопје беше како во  Враќање во иднината

Цела недела Скопје беше како во ,, Враќање во иднината”

За Се | на 3.2014

Борби на сумо роботи, трки, натпревар во играње и во прецизност беа претставени на синоќешниот натпревар RoboMac 2014.Финалето на натпреварот се одржа во Домот на АРМ, на кое учествуваа 100 студенти (66...

Големо финале на РобоМак 2014

Големо финале на РобоМак 2014

Актуелно24 | на 3.2014

Големото финале на РобоМак 2014 ќе се одржи во сабота на во Домот на АРМ, со почеток во 17:00 часот. Овој настан претставува меѓународен натпревар за роботика, програмирање и вештачка интелигенција организиран...

Големо финале на РобоМак 2014

Големо финале на РобоМак 2014

Портал | на 3.2014

Големото финале на РобоМак 2014 ќе се одржи во сабота на во Домот на АРМ, со почеток во 17:00 часот. Овој настан претставува меѓународен натпревар за роботика, програмирање и вештачка интелигенција организиран...

Големото финале на роботите започнува утре

Големото финале на роботите започнува утре

Факултети | на 3.2014

Во Сабота на 08 Март во Домот на АРМ, со почеток во 17:00 часот  ќе се одржи големото финале на РобоМак 2014. Овој настан претставува меѓународен натпревар за роботика, програмирање и вештачка интелигенција...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност